"Project Morocco 2024"

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


morse
Postitusi: 1403
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 270 korda
Tänatud: 217 korda

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas morse »

JaakE kirjutas: 24 Mär 2024, 19:26
Minu KTM 640 Adventure on nüüd taas sõidukorras ja esimesed ringid Jägala kandis tehtud. Tunne on hea. Mootor nagu uus, amordid Soomes taastatud, mida veel tahta. Siin pikemalt mida tehti mu tsikliga talvel:

https://www.projectmorocco2024.com/
Kas värskete laagrite ja ketiga sai masin natuke vibravabam ka või on endiselt ilge kivipurustaja? Olen ise ka kunagi sama rattaga sõitnud - tagasi vaadates tundub nagu Stockholmi sündroom - oli natuke piinarikas. Vedrustus ja üldse juhitavus on üle prahi (eriti arvestades mudeliaastat) aga see vibra… See on üle mõistuse :)
Kasutaja avatar

JaakE
Postitusi: 15
Liitunud: 14 Mai 2023, 23:50
Tsikkel: KTM 640 Adventure R
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas JaakE »

Kirjutasin meie blogis kogemusi kleepekatest

Lugu siin: https://www.projectmorocco2024.com/

Pilt
Project Morocco 2024 https://www.projectmorocco2024.com/
KTM 640 LC4 Adventure R
Kasutaja avatar

JaakE
Postitusi: 15
Liitunud: 14 Mai 2023, 23:50
Tsikkel: KTM 640 Adventure R
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas JaakE »

Jõudsime täna koos Suleviga tagasi Marokost. Minu jaoks oli see elu suurim seiklus. Seitse päeva mootorratta-rallit, millest üle poole Sahara kõrbes. Algas Agadir'ist ja iga päev sõitsime umbes 200 km suhteliselt nõudlikel teekestel ja maastikul - liivas, kivide otsas, m'gedes ja kuivanud jõesängides. Kulminatsiooniks oli jõudmine Atlandi Ookeani äärde, kus ka ennast jahutasime.

Sandraiders Morocco on üritus, mis teeb kummarduse 80'date ja 90'date Paris-Dakar rallile. Tsiklid peavad olema sellest ajastust. Kuna olen väga roheline mootorrattur, siis valisin endale mudeli kõige uuemast lubatud skaala otsast -- KTM LC4 640 Adventure, 22 aastat vana tsikkel. Karburaatoriga, 5-käiguline ja 28-liitrise paagiga. Sulevi tsikkel oli minu omast 10 aastat vanem Yamaha XT600Z Ténéré (3AJ). Igati vastuipidav sõiduvahend, kannatas hullu teed hästi.

Kogu seda projekti inspireeris meid ette võtma Harry Metcalfe. Ka tema oli seal, juba kolmandat korda. Saime legendiga ka paar sõna juttu ajada ja viimane palus Sulevit appi oma Yamaha TT600 ketti õlitama..

Suur tänu Jaan Roolaanele (Pirita Moto), kes tsiklid nii rästi ralli jaoks ette valmistas, et mul seda kordagi remontida polnud vaja. Tänud ka Hanno Rajametsale (Vihur), kes minu LC4 mootori uueväärseks kap-remontis.

Kõige suuremaks väljakutseks oli iseenda psüühika ja toimetulek teadmatusega. Olin ikkagi oma napi 2-aastase kogemusega sattunud tõsiste sõitjate sekka ja kõrbesse. Veidi mõtlemapanev hetk oli, kui mulle jagati välja hõbe-kuldne hädaabi päikesevari-tekk, mida peab kasutama kõrbes päevase päikese ja öise külma eest kaitsmiseks kui juhtub tehnika ülesütlemine või trauma. Tänu tavaliselt suuremale tähelepanelikusele ja pikkade käikudega headele amortidele ei kukkunud õnneks kordagi -- iga päev oli siiski 3-4 tõsist traumat u 160 osavõtja seas.

Tänan Sulev'it , kellega koos me selle projekti 2 a tagasi ette võtsime ja ilma kelleta ma kindlasti poleks ise sinna läinud.

Kiiruga panin mõned fotod, video ja rohkem materjali tuleb....

Piltsandraiders morocco 2024-9 by Jaak Ennuste

Piltsandraiders morocco 2024 by Jaak Ennuste

Piltsandraiders morocco 2024-6 by Jaak Ennuste

Piltsulev by Jaak Ennuste

Piltsandraiders morocco 2024-13 by Jaak Ennuste

Piltsandraiders morocco 2024-12 by Jaak Ennuste
Project Morocco 2024 https://www.projectmorocco2024.com/
KTM 640 LC4 Adventure R

vpu
Postitusi: 14
Liitunud: 14 Juul 2008, 10:16
Tsikkel: R1250GSA, CRF250L
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas vpu »

Ootame huviga uusi blogisissekandeid ning seda just emotsionaalse poole pealt. Ettevalmistuse postitused on olnud õpetlikud ja mõnusalt kvaliteetsed.
Mis on järgmised motoalased väljakutsed?
Minsk 125 - Honda CB125 - Yamaha XJ6 - BMW RT75 - BMW R1100SS - Suzuki Intruder 1800 - Yamaha FJR1300 - 2x BMW K1600GT, hetkel CRF250L/R1250GSA
Kasutaja avatar

JaakE
Postitusi: 15
Liitunud: 14 Mai 2023, 23:50
Tsikkel: KTM 640 Adventure R
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas JaakE »

Tegin tehnilist laadi postituse meie Sandraiders Morocco'st https://www.projectmorocco2024.com/
Emotsioonide pool tuleb meie videos, mida Sulev monteerib parajasti ja mis peagi läheb live
Pilt
Project Morocco 2024 https://www.projectmorocco2024.com/
KTM 640 LC4 Adventure R
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 474
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 43 korda

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Väga äge ettevõtmine. Mis suurusjärku tsikli ja enda transa+osalemine+kütus+toit eurodes jäi?
...
Kasutaja avatar

JaakE
Postitusi: 15
Liitunud: 14 Mai 2023, 23:50
Tsikkel: KTM 640 Adventure R
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 22 korda
Kontakt:

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas JaakE »

zorten22 kirjutas: 09 Mai 2024, 21:26
Väga äge ettevõtmine. Mis suurusjärku tsikli ja enda transa+osalemine+kütus+toit eurodes jäi?
Umbkaudsed numbrid:

Osavõtutasu 2700 € (selle sees hotellid, hommiku- ja õhtusöögid ning päevane pala)
Lennupiletid ca 500 €
Kohapeal kulus bensiinile ja täiendavale restoranidele ca 400 € (sellest bensule ca 160-170 €)
Mootorratta ja metallkasti transa Lyoni ja tagasi ca 700 €
Sööögid-joogid lennujaamades ca 100 €

Ehk siis kogukulu umbkaudselt 4,5 k€ ilma mootorratta ettevalmistuseta. Vabal valikul lisandusid meie puhul ka lisaööd hotellides, taksod, erinevad kindlustused.
Project Morocco 2024 https://www.projectmorocco2024.com/
KTM 640 LC4 Adventure R

morse
Postitusi: 1403
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 270 korda
Tänatud: 217 korda

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas morse »

Lahe sõit ja suur tänu, et dokumenteerisite!

See filmimine VS tähelepanu teema on väga reaalne. Minu puhul vähemalt on nii, et need vähesed korrad, kui olen filminud, siis läheb tähelepanu täiega lappama - ohtlik. Kusjuures kaarti tuleb ju ka lugeda - see niikuinii viib tähelelapanu ära. Kuidas lõpuks kogemus oli?

Kas rehvide üle pidasite arvet? Kuidas pidamine lõpus oli?
Kasutaja avatar

Teema algataja
TriumphBonneville
Postitusi: 39
Liitunud: 26 Mär 2016, 20:46
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 29 korda

Re: "Project Morocco 2024"

Lugemata postitus Postitas TriumphBonneville »

Ligi nädal on möödas Eestisse tagasijõudmisest ning täna lõpetasin video monteerimise. Materjali oli tundide kaupa, aga eesmärgiks seadsin, et üle 40-minuti ei tule. Keegi (kaasaarvatud ise) ei viitsi vaadata. Täitsin eesmärgi ning järgi jäi isegi 15 sek’i jagu varu. Andke andeks kui leiate faktivigu… loodan, et mitte siiski palju.

Emotsioone on palju, kuid eks kõige paremini näeb neid vahetult otse filmi pealt.

PS - täna avaldab Harry esimese, tsiklitest rääkiva video ning pühapäeval teise, seiklusest endast pajatava kokkuvõtte. Vanameistri sõnaseadmisega me kindlasti ei konkureeri, kuid endalgi on huvitav, et mis nurga alt siis meie, mis nurgaalt tema seekord seda suurt seiklust kajastas.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”