Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Milliseid mõtteid tekitab? Nõus või jaa?

Kas on vajalik?
Kui siis, mille alusel, kui tihti, kui palju, kes?
Viimati muutis Madlobster, 13 Apr 2023, 18:09, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas M.T. »

No see sõidukimaks on vist köki-möki kõigi nende muude maksureformide kõrval. Kui sul muidugi autopark hunnikust hobi- ja luxautodest ei koosne, siis vist puhas pupu.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No kui peres üks uus hübriid kia-punn, millega kodu-kontor-pood, siis vast jah pikali ei kuku.

Aga just siin ongi aga. Kõik inimesed ei mahu esimesse lausesse. Mul on näiteks autosi nii töö kui lõbu jaoks ja mõni veel lihtsalt niisma ka :D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ei ole viitsinud sellesse automaksuga seotud teemasse süveneda, kas see vajadus on seetõttu tekkinud, et mingi osa kütust tarbivate (mida ostes makstakse aktsiisimaksu) autode asemele on tulnud elektriautod ja nendelt muidu maksude raha kätte ei saa?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas yeekim »

No üks sõiduvahend peaks ikka jääma, et kuskil naaberriigis "strateegilist" kaupa varuda :D

Aga muidu jah, ATV, saan..... Kogu registreeritud fun maksu alla...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1940
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 180 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Vint »

Küllap võtavad Soomest eeskuju, on nad ennegi nii teinud mitmes asjas. Sarnaseid mõtteavaldusi on juba ajakirjanduses näha.

Perusvero - ( Näiteks bensiini mootoriga ) põhiline maks või kuidas seda nüüd tõlkida...
Eelistatult valmistaja ette antud co2 järgi või kui infot pole ( vanemad autod ) siis täis massi järgi.

Diiseli omanike karistatakse rohkem, neile lisandub veel "käyttövoimavero".
Kaubikud ja c-kat on odavamad. Sama busside, gaasi -ja elektriga.


Ka on maksustatud auto maale toomine, st uue või kasutatud auto ostmine, seda siis ühekordse maksuna.
( Mis on tugevas vastuolus Eu kaupade ja teenuste vaba liikuvusega aga Soome valitsus vilistab selle peale, olgugi et on saanud ettekirjutusi )
Kuulduste järgi tehti 80 isegi nii et osteti minimaalse varustusega auto ja lisavarustus oli odavam paigaldada hiljem. Tänapäevast ei oska rääkida.

Kõike ei viitsi ümber kirjutada aga ennustan sellist kooslust.




Konksud Soome seaduses- sõiduki võib ajutiselt liikluse registrist maha võtta. Sellelt ajalt ei pea maksu maksma ja võib aasta lõikes küsida ka tagastamist. Enamus jätab siiski tegemata ja laseb jooksvalt minna järgmisesse aastasse.

Maksud maksmata- läheb kohtutäiturile Eesti mõistes. ( Soomes on kohtutäiturid riigi leival, mitte eraisikust ¤#*!/¤# )
Kui politsei näeb möödasõites sellist autot kusagil parklas või kus iganes, võtab numbrimärgid hoiule. Sõita ei või.

Maksu tasumise võib ise valida, korraga või aasta jooksul 4 osas.

Ei või ka teises riigis arvel olevat autot omada, rohkem kui pool aastat. ( Eestis hakatakse ilmselt Läti poole vaatama. Valgas teevad mõned juba ammu nii )

Ennustus number kaks- Läheb sama moodi nagu Soomes juhtus. Pidi olema ajutine leevendus. Olnud üle 60 aasta.

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Ebaaus nende suhtes kellel ei ole raha korraliku uuema auto jaoks. :(
Muidugi alati hea küsimus, et millega tegeletakse, et autojaoks raha ei jätku.
Aga päris paljud ei koori kõike seitset nahka kliendilt, et uusi autosid osta. :)

vanalendur
Postitusi: 498
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Vint kirjutas: 13 Apr 2023, 19:26
Ei või ka teises riigis arvel olevat autot omada, rohkem kui pool aastat. ( Eestis hakatakse ilmselt Läti poole vaatama. Valgas teevad mõned juba ammu nii )
Lätis juba ammusest ajast ju automaks. Mis huvi neil Valgakatel seda autot Läti registris pidada on? Aga tõepoolest juhul kui peaks Lätis auto pidamine odavamaks muutuma kui Eestis siis tuleb endagi küna sinna ümber kirjutada. Kui ma nüüd valesti ei mäleta siis Lätlastel sedasi, et kui seal resident oled ja välismaa numbriga autoga tahad sõita siis hakkad jällegi pappi köhima. Eks meil läheb samamoodi. Tuleb koos autoga Lätti kolida.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1940
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 180 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ausalt üteldes, tuli üllatusena. Aastaid mituteist tagasi kasutasid mõned tuttavad Lätit niiviisi ära.

Antt1
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Kas mitte leedukatel vastavat tööstusharu polnud kus sai omanik olla Leedu registri autoga? Ukrainas oli see enne pärissõda üsna populaarne teenus. EL siseselt on vast isegi lihtsam.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Esialgu pole see maks lahti kirjutatud ehk keeruline veel kaasa mõelda. Eks ta oleks varem või hiljem ikka tulnud.
Kuid kui nüüd öeldakse, et see tuleb ka N kategooriale, mis alates 12t täismassist on juba niigi raskeveokimaksu ja teemaksuga maksutatud, siis see tundub nagu juba üle võlli minevat. Kui see nii on siis selle peab ju keegi ikka kinni maksma ja selleks on tarbija ehk lisakäibekale ja automaks kaubavedudele ning saamegi jälle järjekordse hinnatõusu. Kui sõiduautoga saab võibolla(kas ka saab ei tea keegi) midagi vältida, siis kaubaveokid peavad ju liikuma ja raha kasseeritakse ilmselt sisse politsei abiga kui vabatahtlikult ei maksa.
On ära unustataud,et ettevõtjad on need,kes seda kõike riigieelarvesse teenivad ja seekord on vist isegi unustataud, et ettevõtjad üldse olemas on.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas rundll »

On kellegil aimu ka mis summadest jutt käib?
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 178
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Ei, see kõik on spekulatsioon kuniks vastav seaduseelnõu avalikuks ei tule.
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 13 Apr 2023, 21:46
Eks ta oleks varem või hiljem ikka tulnud.
Minu jaoks on see seisukoht hästi arusaamatu.
Nii võib, mis tahes asja kohta öelda, millest mis tahes tola kunagi rääkinud on. (et meil peaks nii või naa, see või too olema)

"Teistel on ju ka" on järgmine argument.

Lapsed räägivad samamoodi. Küsid, miks sa koolis kahe said, siis öeldakse, et juku sai ka kahe.

Mitte üks eelenvatast ei kvalifitseeru ratsionaalsete argumentide alla.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Admiral Vint kirjutas: 14 Apr 2023, 09:28
Ei, see kõik on spekulatsioon kuniks vastav seaduseelnõu avalikuks ei tule.
Spekuleerimine siis numbrite üle, aga asja ütles Võrklaev siiski Esimese stuudio otseetris välja ja mainiski, et kõik M ja N kategooroa sõidukid saab maksustatud. Minu helesinine lootus-arvamus on, et äkki ta ei teagi mida kõike need kategooroad sisaldavad, sest ametnikult-poliitikult enamat oodata on ju ilmselgelt liiga palju loodetud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kuigi me ei tea, mil viisil see hakkab toimima siis liiga väike see lõpptulemus igatahes pole. Ma olen valmis oma mütsi ära sööma, et see saab olema üksjagu suurem, kui näiteks Lätis. Valituskoalitsoon on välja öelnud, et nad kavatsevad kokku korjata 120M täiendavalt selle maksuga. Jagage sõidukite vahel ära ja mingi ettekujutus tekib.
Transpordiameti andmetel on M ja N sõidukeid kokku ~900000.
https://www.transpordiamet.ee/soidukite-statistika
Ajakirjanduse poolt on opereeritud numbriga 650000, seega peaks see maks olema keskmiselt 185€ aastas per sõiduk. esmaregistreerimisel annab ilmselt rohkem juure kirjutada, seega osa maksust läheb sinna. Ma arvestaks mitte väiksema summaga kui 125-150€ per auto aastas. Arvestades meie valituste iseomast kalduvust ahnusele siis pigem rohkem, kui vähem.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

See ahnuse jutt on nüüd pisut kohatu.. Meil on väike riik! Selge on, et mida väiksem olla seda keerulisem on. Panustama peame kõik ju lõpuks. Ega see tasuta üleriigiline transport näiteks tuleb meil kõigil kinni maksta. Kui enne süüdistati RE, et ei taheta laenu võtta ja kulutada siis täna kui riigi rahakott on tühjaks lastud süüdistatakse jälle neid. Kui tahame kuhugi jõuda siis selge on see et maksudest pääsu pole! Võtame kodualuse maamaksu vabastuse- Minul seda vaja poleks. Ei oleks vaja ka mingeid muid kompe. Ma saan hakkama. Täna puistatakse toetusi kõigile... Ole sa rikas või vaene... Igaüks saab ju aru, et tsikkel, atv, või mootorsaan on pigem luksuskaup. Ja see kui sellelt aastas mingi raha maksma pead ei muuda laias plaanis midagi. Kui ma enam seda maksta ei jõua siis need on asjad mille saab maha müüa. Siin annab asjale hinnangu ettevõtja: https://arileht.delfi.ee/artikkel/12017 ... 1Jse51H8HU
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma jälle arvan, et ähvardatakse suuremaga ja siis tehakse natuke vähem, et me kõik "kergendatult" ohata saaksime. Samuti saame nii tunda "siirast" heameelt poliitikute töö üle, et neil "õnnestus" maksimum programm siiski ära hoida.

Tavaline taktika ja õnnetuseks on see hästi toimiv, sest suure osa kergendusohked ja tänutunded on tõepoolest siirad.

Igasugu asjadele kirjutatakse hõlpsalt alla jutuga, et eks ta nagunii peab üks päe tulema, on see siis automaks või viineripidu või mis iganes veel.
Ebamõistlik asi justkui muutub mõistlikuks, kui seda piisavalt kaua korrutada?

Aini mõttega samuti nõustuda ei saa.
Tegelikult saad sa kõik asjad maha müüa ja rabada tööd ainult elus püsimiseks ning maksude maksmiseks.
Makse tuleb maksta on siilile ka selge, selleks, et üleval pidada vajalik infra ja teenused.
Kellegi utoopiliis laristamisi ja garndioossete nägemuste kinni maksmist aga sujuvalt maksumaksja kaela keeramine ei ole päris õige.

Lõpuks ongi nii, et püsid reel ainult rabades. Kohe kui tekib tagasilööke tuleb hakata loobuma, sest kõik mõeldav on maksustatud. Omamine muutub väheste privileegiks.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui vaatan oma sõpru/tuttavaid siis ei näe ma seda, et keegi rabaks elus püsimiseks. Jah tööd tehakse. Mõni teeb palju. Eks endal ka on tulnud tööd teha kuna sülle pole kukkunud miski..aga minu arvamus laias plaanis on, et meie elul pole viga midagi. Sõda võiks kiirelt lõppeda..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Ehk siis selline suhtumine et eestlane elabki liiga hästi ja tuleks kõik võimalik temast välja pigistada?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kindel pauk, et trammis tööle sõitvad tegelased saavad kõik õõvastavaid mõtteid mõlgutada ja jagada kui akna taga külmaga (hullult) auravaid sumpse vahivad, need võiks kõik räigelt maksutada on tõeäoline konsensus igas vagunis.

Ega pikali kuku ka keskmisest nata üleval pool olev tegelane, kellel naisega kahepeale yotota rav 4 hübriidikas liisingus, millega sõitmist vaid jõuluks ning jaanipäevaks maale ning ndl vahetusel marketisse. Stock üle nädala liidli vastu vahetada on selle sõiduki aastamaks kokku hoitud.

Tegelikult on olemas teisi ka. Mõni samasugune nata üle keskmise on soetanud endale ATV saani, mitu autot, kogu töö, hobi ja ka muidu liikumisvõimalus sõltub sõidukitest. Pere noored, kes ise veel ei teeni aga õppima pääsevad vaid sõidukiga jne.

Teisel versioonil tuleb stockman ja nii mõnigi asi veel täielikult ära jätta ning tugevalt kaaluma hakata, kas hobi on tõesti vajalik.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas: 14 Apr 2023, 09:47
Admiral Vint kirjutas: 14 Apr 2023, 09:28
Ei, see kõik on spekulatsioon kuniks vastav seaduseelnõu avalikuks ei tule.
Spekuleerimine siis numbrite üle, aga asja ütles Võrklaev siiski Esimese stuudio otseetris välja ja mainiski, et kõik M ja N kategooroa sõidukid saab maksustatud. Minu helesinine lootus-arvamus on, et äkki ta ei teagi mida kõike need kategooroad sisaldavad, sest ametnikult-poliitikult enamat oodata on ju ilmselgelt liiga palju loodetud.
Üks tähestik kõik ju ametniku jaoks.
Rae vallas, kuskohast ta Toompeale suundus, ikka kuuleb huvitavaid jutte inimestelt kes uue rahandusministriga lähemalt kokkupuutunud on.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
No jahh :D olen ka kuulnud ühtteist
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Ain kirjutas: 14 Apr 2023, 11:01
Kui vaatan oma sõpru/tuttavaid siis ei näe ma seda, et keegi rabaks elus püsimiseks.
on paljud ettevõtjad rabavad saavad infarkte jne.loomulikult kui riigiaparaadis tööl võib vilet lasta viimsis elada ja muiata nende maksutõusude üle.
probleem on ju selles et meil on elatustase läinud piisavalt kõrgeks ja see tuleb ka kinni maksta vaadake palju on toetusi
tasuta lasteaed tasuta kool lastele, tasuta ülikool, tasuta arstiabi ..ok see pole eeskujulik aga siiski
minu jaoks on veits murekoht see et selline kõrge elatustase toob kaasa massimigratsiooni
praegugi eestlasi alla poole elanikkonnast juba vist tegelikkuses
eestimaa voiks olla ikka eestlastele mei eisaa ju maailma päästa
veits häirib et sellest peretoetuste ja muudest yeotustest võidavad sisserännanud neil ju pered kõigil suuremad kui eestlastel
pole haruldus et moslemitel 8 last ja seda hakata meil eestlastel kinni maksma ....... :(
Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Juhin tähelepanu sellele, et meie arutelu käib sõidukimaksu teemal. Me püsime teemas. Me ei hakka siin rääkima migratsioonist või sellest, millised probleemid migratsiooniga võivad kaasneda või mida üks või teine kommuuni liige migratsioonist üks-kõik millisel viisil arvab. Kõik sedasorti arvamuseavaldused viivad kõige kiiremal viisil üksteise sisutusse solvamisse ja vihastesse aruteludesse. Need kuuluvad möödaminnes ja ilma täiendava selgituseta kustutamisele.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Me kõik elame oma mullis ja tunneme peaasjalikult omatolisi. Vaid vähestel on see privileeg näha, mis isiklikust mullist väljaspool toimub.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 14 Apr 2023, 12:37
► Näita Spoilerit
Me kõik elame oma mullis ja tunneme peaasjalikult omatolisi. Vaid vähestel on see privileeg näha, mis isiklikust mullist väljaspool toimub.
https://www.palgainfo.ee/kasulikku/mediaanpalk
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas: 14 Apr 2023, 12:47
Macintosh kirjutas: 14 Apr 2023, 12:37
Ain kirjutas: 14 Apr 2023, 11:01
Kui vaatan oma sõpru/tuttavaid siis ei näe ma seda, et keegi rabaks elus püsimiseks. Jah tööd tehakse. Mõni teeb palju. Eks endal ka on tulnud tööd teha kuna sülle pole kukkunud miski..aga minu arvamus laias plaanis on, et meie elul pole viga midagi. Sõda võiks kiirelt lõppeda..
Me kõik elame oma mullis ja tunneme peaasjalikult omatolisi. Vaid vähestel on see privileeg näha, mis isiklikust mullist väljaspool toimub.
https://www.palgainfo.ee/kasulikku/mediaanpalk
Need on lihstalt numbrid. Need näitavad sissetulekut mitte inimeste elu või nende sissetulekute-väljaminekute tasakaalu ja struktuuri. Mõõtmine tasemel "mina" ja selle baasil üldistuse tegemine on silmapaistvalt lühinägelik.
Aga ärme selle teemaga edasi mine, teemaks on sõidukimaks.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas daub »

Usun, et pigem on vajalik, aga s... ajab keema ikka.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 14 Apr 2023, 12:37
Ain kirjutas: 14 Apr 2023, 11:01
Kui vaatan oma sõpru/tuttavaid siis ei näe ma seda, et keegi rabaks elus püsimiseks. Jah tööd tehakse. Mõni teeb palju. Eks endal ka on tulnud tööd teha kuna sülle pole kukkunud miski..aga minu arvamus laias plaanis on, et meie elul pole viga midagi. Sõda võiks kiirelt lõppeda..
Me kõik elame oma mullis ja tunneme peaasjalikult omatolisi. Vaid vähestel on see privileeg näha, mis isiklikust mullist väljaspool toimub.
Nõus! Aga isegi kui Sina mõtled sealt oma mullist väljapoole siis mida Sa rohkemat teha saad? Üks on ju selge, et seda kontingenti kes kuskil poe taga jauravad me peame nagunii üleval. Ehk siis igasugused maksud peaksid riigi rahakotti täitma ja sealt edasi mina näeksin oleks juba peenelt sihitud abi neile kes reaalselt abi vajavad. Kas sellel kes ostab kalli elektriauto on vaja seda 5000€ vms mis riik toetusena annab? Ei ole. Või kui tehti elektrikomp siis Jüri rõkkas rõõmust kui sai toetust.. Mina isiklikult arvan et neil ei ole seda toetust vaja.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”