Ratta pesemine survepesuriga

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas hmm »

Eks neid võimalusi ole palju ja ka võtteid kuidas.

Kindlasti ei asenda survepesu harja ega lappi ja ka vastupidi.
Ise olen kasutanud nii välipesulas survepesu (leotus, pesu, vaha, läige) kui ka kodus kärcher K5 premium FC võimalusi.
Välipesulas on 3€ saadud tulemus suht OK ning kodus vajavad pinnad vaid mikrokiulapiga pritsmete laikude pühkimist, pärast mida on tulemus väga hea.

Nüüd kodus pestes pole tulemus olnud välipesuga sarnane, vaid mõnevõrra kehvem. Siiani on olnud kasutusel Delta Force leotusaine - see ei tohi kaua laagerduda plastdetailidel...

Milline pesuaine oleks mootorratta (no ja ehk muude sõidukite osas) kuluefektiivseim survepesurile
Peamiselt pesen ikkagi tänava/maanteel üleskorjatud + ketiõlitamisest tekkinud jama rattalt maha.

Peale pesu loomulikult lapiga üle
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen kodus auto ja tsikli pesuks kasutanud Kärcheri RM806 ja minu meelest toimib piisavalt hästi. Survekas on mul ka K5 ja kasutan lisaks seda läbi surveka lastavat šampooni, peale leotust. Et saada sama tulemus mündipesulaga peaksid veel ka vaha või vahasisaldusega šampooni kasutama, sest üldjuhul on neil kõigil vahasisaldusega šampoon või siis lisaks veel vaha. Pesulates on vist ilmselt pesuri surve suurem,mis võib ka oluline olla.

https://www.stokker.ee/korgsurve-pesuva ... C433.4-kar
https://www.stokker.ee/autosampoon-05l- ... %7C843-kar
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ja pesete tuimalt survekaga üle? Mul see kohe ees, esimest korda. Igalepoole ilmselt täis vunki lasta ei tohiks?
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ma enda rattaid olen "mündipesuls" pesnud enamsti. Elektroonika ja radika suunas lase natuke kaugemalt ja pole midagi karta. "Paagi alla" ei ole vast samuti mõtet juga suunata.
Ratas (normaalse tootjas oma) on niikuinii ette nähtud ka vihmas sõites töötama :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Rummude juures ei ole mõistlik surveka juga otse rattalaagri suunas suunata.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Aasta-aastalt tuleb teenindusse ühe rohkem tsikleid, mis on survakaga vigaseks pestud. Mida rohkem särab ja läigib, seda rohkem jäävad kinni kõik liigendid, laagrid, võllid, vedrud jne. Iseteeninduslike pesulate leotusaine on mõeldud vastupidavale auto pinnakattele. Tihti on tsiklitel alumiiniumist raamiosa, amortide või velgede ilus kuldne anodeering maha voolanud, sest kange happeline leotuskeemia võtab üliõhukese elektrokeemilise pinnkatte lihtsalt maha.

Kui hakata ette lugema kohti, kuhu survevett tsiklil lasta ei tohi, siis ei jäägi suurt midagi järgi :-) Kokkuvõttes on tsikliomaniku valik selline:

1. Pesusvamm, kastmisvoolik või survekaga kaugelt - pesutulemus pole ideaalne, aga tehniliselt on tsikkel korras. Määrded õiges kohas alles, võllid, liigendid liiguvad jne
2. Leotus+survekas lähedalt - tsikkel särab, ilus ja hea vaadata, aga tihe rattalaagrite vahetus, võllid ja pidurid kinni, käiguheebel jäik, siduri- ja pidrilingid ei liigu, küljejalga peab jõuga alla väänama jne

Jutt käib tänavakasutusele suunatud tsiklist. Kross ja hardenduro on teine teema - seal on survekas vältimatu, kuid ka kuluosade tihe vahetus on juba ette planeeritud toiming. Paar korda aastas krossikal rattalaagreid vahetada on täiesti normaalne tegevus. Rattad käivad rehvivahetuseks samuti aastas kordi alt ja tagasi. Seevastu tänavaratas võib sõita kogu oma eluea samade laagritega, rattavõllid käivad välja ainult rehvivahetusel, mis Eesti tingimustes võib vabalt toimuda alles mitmeaastase välbaga.
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas Turist »

Nii auto kui mootorratta pesemine on selline asi, mida püüan teha nii harva kui võimalik. Autot sai mõned päevad tagasi sel aastal esimest korda pestud, tsiklit saab hooaja jooksul paar korda pesta (putukate leotamist tuledelt ja eesmistelt värvitud/kroomitud pindadelt siiski sagedamini ja siis lihtsalt pärast märja lapiga üle). Survepesurit ei kasuta kuna seda pole ja sellise "tihedusega" pesugraafiku korral poleks ka mõtet osta. :bsmile:
Viimati muutis Turist, 14 Apr 2023, 10:39, muudetud 3 korda kokku.

peetersell
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Peale seda, kui oma rattal täiesti kinni mädanenud lenksukannulaagreid nägin ja kuuldes, millist kurja vaeva nende kättesaamisega ja rooste mahanühkimisega oli, ei kipu enam väga survepesuriga ründama, või siis palju ettevaatlikumalt ja madala survega. Neeme kokkuvõttele pean oma kogemuse pealt alla kirjutama :D
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mudane pesemata ratas teeb rohkem kahju, kui üks survepesu ...
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas hmm »

Streetmoto poolt väljatoodud asjade osas ma küsisingi neid leotusaineid... minu silmis praegune ratas nõuab puhtust...

Kuna sõidan rohke läikega rattaga (kroomveljed, kroom summutisüsteem jne...), ning pärast korralikku vihmas sõitu korjas tee pealt talvega sinna külvatud jama üles - pärast seda kiirelt leotusaine peale (deltaforce leotusaine) ning ratas survekaga puhtaks - pärast kuivamist ka lapiga üle ning õlitasin ka ketti.
Siiani pole nüüd väga harrastanud, et surveka juga suunata laagrite ja muude liikuvate osade poole. Peamiselt natuke hoolikamalt lähevad survejoad summutite, velgede suunas.

Oma teistel vanakestel olen kõik pinnad (võllid, liigendid jne) ise kas siis laagrimäärdega (CRC multigrease KP 2K-30) või vähemliikuvamad pinnad (nt rattavõllide keskkohad, traaversite sisepinnad jne) liitiummäärdega (CRC super adhesive rease NLGI-2) kokku mäkerdanud.

Olen tänanud laiskasid isikuid, kes pole oma ratast (50-70ndate vene rattad) puhastanud ja see on tänu õli-muda jms kaitsva kihi all säilnud seisvana 30+ aastat ning samas puhtad pinnad minetanud oma katted (värv+kroom)...
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

Antt1
Postitusi: 75
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Ma pole leotusainet ega survepesurit kasutanud. Isegi auto puhul on suur vahe et kas lasta survepesuriga (jääb mustaks) või nühkida shampooni ja harjaga. Mootorratas on nii väike et harjaga jõuab sama kiiresti kui survepesuri ja leotamisega.

Shampooni pole ka väga valinud, see mis poes parajasti pihku juhtub. Praegult on Mequiar's mingisugune vahashampoon. Vaha tundub olema oluline sest tulemus jääb läikivam ja sodi ei hakka nii lihtsalt külge kui survepesuriga pestud pinnale.
Ma olen pritsiga shampooni peale lasknud, siis võtnud pika varrega pesuharja millele veevoolik külje käib ja nühkinud. Vesi tuleb läbi harja ja peseb shampooni ja muu olluse maha. Pärast hari otsast minema ja pihustusdüüs asemele ning saab üle loputada.
Kroomi olen ma paberi ja pesuäädikaga puhastanud. Müüaksegi selle nime all ja mõeldud on ta rohkem vannitoale või köögile. Kuid on oluliselt odavam ja efektiivsem kui kuskil spetspoes müüdav kroomipuhastusvahend.

nibiru
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Nov 2020, 02:04
Tsikkel: Yamaha XVS1100

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas nibiru »

Kui pesulasse sõidate kas siis kohe vesi selga "soojale" mootorile või lasete maha jahtuda?
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Veega jahtub kiiremini,kellel see aeg on passida.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas zombi »

Hmmm... Sõidan praeguse rattaga juba 11. hooaega. 0 pesu siiani - kõik jama lapiga maha saand... Samas muidugi mul igapäevaratas kah, sõidan pea iga ilmaga kui vaja, mitte ei aja ratast paraadideks vaid välja.
Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ma lasen vahel enne ülevaatust molli survekaga puhtaks, kui tundub, et putuk on silmad väga kinni kittinud... aga sõites ei häiri, vihm peseb.
Üldiselt põrutan oma K5-ga ikka julmalt igasse mulku ja seni pole midagi juhtunud... igaks juhuks pole kohe kuuma mootorit karastanud.
Kui rahatuvi vahel paaki õnnistab, käin korra üle märja kaltsuga.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Ratta pesemine survepesuriga

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

nibiru kirjutas: 11 Nov 2023, 17:18
Kui pesulasse sõidate kas siis kohe vesi selga "soojale" mootorile või lasete maha jahtuda?
Mis sa tast ikka jahutad. Jahtub maha siis on saast kõvemini kinni + ega seda oodatud aega enam tagasi ei saa. Lased soojale mootorile pesu selga ja asi ants.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”