ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma olen suht kindel, et seda "dokki" ei ole ka Cardol veel olemaski - suvine uudis oli stiilis et "hakkame asjaga tegelema".

Eks ma olen ilmselt minevikukogemustest kallutatud, aga enamasti on lihtsam võtta kätte ja mingi asi ära teha, selle asemel et istuda päevade ja nädalate ja aastate kaupa mingite laiskade lollidega kuskil standardiloomekomitees ning komakohtade üle vaielda. Kui veab, siis oled turul esimene ja komiteel ei jää muud üle kui sinuga kokku leppida või siis see lahendus kuidagi hädiselt kopeerida.


Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas simp »

See ongi point. Standard on juba olemas, ainus põhjus miks cardot senaga ühendada ei saa on mõlema poole kunstlikud takistused. Räägivad sama keelt ja sama standardit reaalselt.

See OBI lõhnab kangesti "teise klassi kodanike" järgi, kus kokkulepitud piiratud standard ei võimaldagi täisväärtuslik grupi liige olla. Sarnane poolkõva lahendus nagu täna, lihtsalt standardi kastmes.

Aga elame näeme. Kui sealt reaalselt täisväärtuslik ühendusvõimekus tekib, siis müts maha ja võtan oma sõnad tagasi.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Miks peab keegi oma arenduse konkurendile kättesaadavaks tegema?
"Mesh Intercom™ is a dynamic communication system created by Sena"

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No selles suhtes ei ole olemas ju, et BT standard on mingi üüratu rahvaluule, mida tegelikult mitte keegi täismahus ei toeta - ma usun, et kogu selle sisalike ja vabamüürlaste salakokkuleppe sisu ongi lihtsalt alla joonida, milliseid osi kasutatakse. Muidu üks teeb ühtemoodi standardselt ja teine teistmoodi standardselt ning lõpuks miski ikka ei tööta.

Pmst see lõputu avatus viib olukorrani nagu USB-ga, kus sul on skaala ühes otsas ilma andmesoonteta laadimisjuhe ning teises otsas mingi enamvähem ükssarviku pepukarvadega vooderdatud Thunderbolt, aga mõlemad on igati standardsed USB kaablid. Ma olen küll keskmisest pisikese nõksu võrra rohkem tehnopede, aga kindlasti mitte see inimene, kes umbes riputab kogu kiivri ja lenksu igasugu kulinaid täis ning iga pausi ajal neid igatpidi paaritab ja seadistab, et päeva lõpus võidurõõmsalt röögatada JESS, sain oma intercomi üle GoPro bluetoothi naviseadme cloudist SMS-i saatma! Praegused seadmed lihtsalt töötavad ühe klikiga ja moos, ei pea mingeid kanaleid valima või linnukesi tegema või äppi installima ega midagi. Muarust jumalast normaalne asjade seis.
Viimati muutis Jesper, 31 Dets 2022, 14:47, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

yeekim, Sena kopeeris selle Cardo pealt, lihtsalt pani teistsuguse nime.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas simp »

yeekim kirjutas: 31 Dets 2022, 14:33
Miks peab keegi oma arenduse konkurendile kättesaadavaks tegema?
"Mesh Intercom™ is a dynamic communication system created by Sena"
sena ei kopeerinud cardolt ja cardo ei arendanud seda ka ise välja.

Tuli välja uus bluetooth versioon mis mesh'i toetas ja siis tulid selle peale ka seadmed. Cardo tuli natuke varem välja, kuna ei ootanud spec'i ametlikku release'i ära vaid tuli draft'ide pealt juba välja.

See pole kummagi arendus, vaid bluetooth standardiorganisatsiooni leiutis. Kasutatakse ka mitte-audiolahenduste juures.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, sul on ikka väga huvitav arusaam tootearendusest. Et kui ma kasvatasin lamba üles ja sinul on printerist välja lastud lamba pilt, siis me mõlemad oleme ühtmoodi lambapidajad, sest mina ei leiutanud ju lammast.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas simp »

Kui nad mõlemad sama kolmanda osapoole standardit implementeerivad, siis ei ole kumbki üksteist kopeerinud. Äärmisel juhul on standardit "kopeeritud".

See osa millest ühilduvusest räägime, on audioprofiilid ja seadmete omavaheline suhtlus. See tuleb BLE spekist ja seal pole kumbki midagi leiutanud.
Mõlemad on riistvara ja tarkvara arendanud, mis antud spekki implementeerivad.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, ja Daimler ei leiutanud mootorratast, sest nii mootor kui ratas olid juba varem olemas. Mõttetu lohh pmst.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Teemaväline
Mul on hea meel, et sina @Jesper oled ainsana maailmast täpselt õigesti aru saanud. Ülejäänud on kõik puha ullikesed või lihtsalt Sena fänniklubi.

Aga kui nüüd tõsisel ilmel siis ole hea, palun ära võta sellest vestlusest rohkem osa, kui sul pole siia midagi väärtuslikku peale oma subjektiivse arvamuse maailma toimimise kohta lisada. Arvamustega on nagu urruaukudega: igaühel on vähemalt üks.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
See Cardo natuke varem oli minuarust üle kahe aasta varem... mis on tänases tehnikaarengus ikka pikk aeg ju. On loomulik, et kui ollakse arenduses teistest üle 2 aasta ees on see oluline eelis ja turuosa lõpuks.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas: 02 Jaan 2023, 15:57
► Näita Spoilerit
See Cardo natuke varem oli minuarust üle kahe aasta varem... mis on tänases tehnikaarengus ikka pikk aeg ju. On loomulik, et kui ollakse arenduses teistest üle 2 aasta ees on see oluline eelis ja turuosa lõpuks.

Vahe on ca 2 aastat: 2015 vs 2017.
Omab see lõpptulemuse või ühenduvuse osas mingit tähtsust, kes ja millal midagi tegi? Selles vallas on tulemus ju sama. Turuosast pole mõtet rääkida oma isiklike eelistuste kaudu. Mina igatahes ei tea, kumb nendest kahest tootjast suuremat turuosa hõlmab. On sul mingeid konkreetseid andmeid, mis sellele väitele valgust heidavad? Kõige olulisem: me ei näe tõelist innovatsiooni sellel turul enne, kui on olemas iga huvilise jaoks kätte saadav avatud standard ja teised väiksemad tegijad saavad soovi korral tulla liiidritele Cardole-Senale kuklasse hingama.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas morse »

Esimene Meshiga "Packtalk" oli vist 2014 (mul on endal see esimene mudel isegi olemas - tõsi sain ta hiljem). Tänapäevane "Packtalk Bold" mudel, mille ostsin eelmine aasta, on minu kogemuses täpselt sama asi - füüsiliselt on seade samasugune, istub samale alusele (ainult tekst on peal uus).

Vana mudelit kasutasin uuendatud tarkvaraga, nii et firmware oli nii uuel kui vanal sama.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Minule ja ilmselt ka enamikule teistele Cardo Packtalki kasutajatele on see loomulikult väga tähtis. Me saime tublisti üle 2 aasta head sidet nautida enne kui keegi teine midagi sarnast valmis sai. Ehk siis tegu oli vägagi suure innovatsiooniga. Lihtsalt siin on kiputud natuke nagu ebaõiglaselt Cardot nahutama, et ei ole tehtud mingit avatud süsteemi.. Täna on minu arust üsna selge, et kiivrisides on Cardo maailmas suunanäitaja ja number üks. Ehk siis nende käes on ilmselt ka selle tulemusena suurem turuosa. Mis Senat puudutab siis mina näiteks pole küll kunagi ütelnud, et see oleks paha seade.
See kes kui motiveeritud või hea mingis asjas on on puhtalt tema enda teha ju.
Hea näide on Elon Musk kes ~18 aastaga ehitas valmis erafirmana raketi ja sõitis kosmosesse. Loomulikult on ka Pezos kõva mees.. aga paraku selles võistluses jäi ta teiseks. Aga maailma ja tehnoloogia arengu jaoks on nad mõlemad ju lõppkokkuvõttes kõvad mehed! Hingati ju üksteisele ikka kõvasti kuklasse..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Oehh. Ain. Sa pole senini aru saanud vist, mis mesh on ja millega seda süüakse. Sa ei saanud kuidagi nautida head sidet selle pärast, et korraga oli väljas mesh, sa said head sidet nautida selle pärast, et Cardoli olid alates mingist hetkest väga head kuularid (ikka kordades paremad, kui Sena omad, valgusaasta jagu). See, mida mesh annab on ühenduvusega seotud ning sa ei pea enam seadmeid kettis ükshaaval kokku siduma. Sa vabanesid sellest ühendamise jurast.
Pole siin ebaõiglast midagi, kõik turuliidrid, kes üritavad mingit kinnise lahenduse otsas äri arendada, kasutades sealjuures avatud standardit aluseks on ikka korralikud seapeedid. Cardo ja Sena mõlemad. Võta üks ja viska teist. Kui Cardo on vaieldamatu turuliider, nagu sina @Ain väidad siis ta on rohkem süüdi kui teisel kohale jäänu. Ja ma ei mõista, kuidas Muski-Bezose võrdlus siia puutub. Üks müüb kogu planeedi elanikonnale suures hulgas kõike alates hügieenisidemetest lõpetades kõrgetehnolooiliste koduvidinatega ja teine valmistab elektriautosid. See kosmoseäri on neil mõlemil "kõrvaline hobi".

@morse, Cardo ise väidab, et nende mesh seadmed tulid 2015. Mul puudub vähimgi alus nende väidetes kahelda. Sena 2017 leidsin ma nende esimese mesh seadme firmware dateeringust.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma ei peagi meshist aru saama! Ma arvan, et tavainimesi kes mingit seadet kasutavad ei huvita need tehnilised nüansid absoluutselt. Tavainimene läheb poodi , ostab asja ja kasutab. Kui see asi on hea ja vastab kasutaja soovidele siis kasutaja tunneb sellest rõõmu ja kiidab seda. Suurem osa sideseadme kasutajatest ei tea enamusi oma seadme võimalusi. Veel vähem mis on bt versioon või mesh... Ka mina kasutan seda ainult mobiiliga ja teistega rääkimiseks.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Cardo ametliku edasimüüjana võiks sa vähemalt elementaarseid asju sinu poolt müüdavad toote kohta teada ja mitte mingit iba suust välja ajada.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kaupmehe seisukohalt hakkas keberniit peale kohe sellest päevast, kui hakkasime müüma erinevaid brände korraga. Oleme müünud nii Cardot, Senat kui Interphone-i (viimast marginaalselt). Schuberth-i esimese generatsiooni side (made by Cardo) oli tööõnnetus, aga ta oli vähemalt olemas. Esimene integreeritud versioon ikkagi. Kui tuli välja Cardo Packtalk, siis keegi enam muust ei rääkinudki. Rääkima hakkasid ainult need, kes olid eelnevalt mõne "mittecardo" soetanud. Kaupmees oli see, kes pidi läbi "sünnitusvalude" neid seadmeid omavahel kuidagi siduma. Eriti huvitavaks läks siis, kui Schuberth partnerit vahetas ja Senaga koostööd alustas. Nimelt tekkis olukord, kus isegi Schuberth-i logoga seadmed omavahel ei suhelnud. Jabur.
Täna on nii Senal kui Cardol mõlemal väga ok seadmed, aga suured poisid peaksid lõpuks aru saama, et omavaheline ühilduvus on sideseadmete puhul ikkagi esimene prioriteet ja eraldi liivakastides mängimine on eilne päev. Kõik muud omadused jäägu omavaheliseks konkureerimiseks.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 02 Jaan 2023, 20:12
Cardo ametliku edasimüüjana võiks sa vähemalt elementaarseid asju sinu poolt müüdavad toote kohta teada ja mitte mingit iba suust välja ajada.
Ma räägin tavakasutajast. Müüjana hakata rääkima tavakasutajale meshist ja bt versioonist...Minu arust see ei ole vajalik! Jah kui ostja tuleb ja küsib selle kohta siis võib sellest loomulikult rääkida. Olen müünud neid seadmeid 2010 aastast ja tõesti pole vajadust olnud sellistest asjadest rääkida. See on ka põhjus miks siin olen sõna võtnud, et sellistest tehnilistest nüanssidest mida siin kohati räägitakse pole tegelikult tavakasutajale vähemalgi määral kasu.. Õnneks nüüd poolitati see arutelu ja inimene kes tahab rääkida sideseadmetest saab seda ilma selleta teha.
Ja see Sinu ibajutt.. Ma vaatan ja loen Sinu suhtumist...See kui Sulle midagi ei meeldi.. jäta need hinnangud pigem oma teada.
Loe mõned postid ülevalpool enda postitust Jesperile ja mõtle oma väljaütlemiste peale..
Edu!
Viimati muutis Ain, 02 Jaan 2023, 20:46, muudetud 1 kord kokku.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
Motomarket kirjutas: 02 Jaan 2023, 20:18
Kaupmehe seisukohalt hakkas keberniit peale kohe sellest päevast, kui hakkasime müüma erinevaid brände korraga. Oleme müünud nii Cardot, Senat kui Interphone-i (viimast marginaalselt). Schuberth-i esimese generatsiooni side (made by Cardo) oli tööõnnetus, aga ta oli vähemalt olemas. Esimene integreeritud versioon ikkagi. Kui tuli välja Cardo Packtalk, siis keegi enam muust ei rääkinudki. Rääkima hakkasid ainult need, kes olid eelnevalt mõne "mittecardo" soetanud. Kaupmees oli see, kes pidi läbi "sünnitusvalude" neid seadmeid omavahel kuidagi siduma. Eriti huvitavaks läks siis, kui Schuberth partnerit vahetas ja Senaga koostööd alustas. Nimelt tekkis olukord, kus isegi Schuberth-i logoga seadmed omavahel ei suhelnud. Jabur.
Täna on nii Senal kui Cardol mõlemal väga ok seadmed, aga suured poisid peaksid lõpuks aru saama, et omavaheline ühilduvus on sideseadmete puhul ikkagi esimene prioriteet ja eraldi liivakastides mängimine on eilne päev. Kõik muud omadused jäägu omavaheliseks konkureerimiseks.
Täiesti nõus! Meie läksime 2010 kohe seda teed, et keskendusime ainult Cardo kallima otsa toodetele. G4,G9,G9x, Packtalk jne..
Kui pikalt te olete Cardot ja Senat müünud? Mida rohkem müüte?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Ain kirjutas: 02 Jaan 2023, 20:31
Kui pikalt te olete Cardot ja Senat müünud? Mida rohkem müüte?
Oleme müünud Cardo G4,G9,G9x ja Packtalk-i. Ajalist terminit peast ei tea öelda. Mingil hetkel hakkasime müüma ainult Sena tooteid, kuna segadust sai palju. Täna tahaks Cardo uuesti riiulisse võtta, aga ei suuda seda ideed enda jaoks kuidagi heaks mõelda. Just seetõttu, et keskendume peamiselt Schuberth C5 + SC2 kombodele. Ja viimane SC2 on teatud kiiksudega päris hea side. Sinna kõrvale läheb vajadusel Sena Spider ST1 (ainult mesh). Aga noh, kuna Pactalki on turul all juba üsna palju, siis takerdumisi tuleb paratamatult. Ei tahaks kliendile ka nagu liigseid muresid tekitada, ülemise riiuli vidinad niigi €€€€€...
Lootus on, et asjad omavahelise mesh ühilduvuse suunas ikkagi kulgevad. Jää vähemalt juba liigub, asi seegi ;)
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Minu arvamus pactalkist on jälle päris halb. Ostsime pactalk duo ja jbl versioon ei old just kõige odavam. (500+€) Naisega saime neli korda vb sõita ja viimane kord läks lappesse. Sai enne sõitu kontrollitud. Linna kestis ilusti ja maanteed ka ja enne kodu veidi kadus side. Arvasime, et aku tühi ja vaadates pold seadet enam kiivri küljes. Tegime ühe tiiru veel ja leidsime jah, et küljest lennand ja auto alla jäänud. Enam ei ostaks elu sees selle firma toodet. Jbl heli oli ka veidi pettumus, arvestades kõrvaklappe ja kodukino süsteemi. Mõlemad jbl omad siis. Kui enda omaga ka midagi juhtub läheb geillile ja tehtud… Senat pole elus proovind ja eks näha ole kuidas sellega joppab…
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Halb õnn. Kindlasti olnuks mõistlik müüjaga suhelda ja vaadata koos kõik üle. Packtalki pakutakse ka ainult seadet. Seadmete kadumisi on minul üksikuid ette tulnud aga metsas kaelani poris. Packtalkil peaks käima selline tuntav klõps et korralikult kinnituks. Uuel seadmel Edge on nüüd juba magnetiga lukustus eht ta ise tõmbab enda kinni. Muusika kvaliteedi osas kindlasti peab veenduma et klapid on kõrvaga kohakuti ja pole mingi voodri all.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Kas Cardo või Sena saab ühendada juhtmevabade kõrvasiseste klappidega ja seadme mikrofon jääks tööle. Kuidas need kõrvasisesed kiivriga tunduvad? Mingeid kõrvast väljaulatuvaid osasid? See kooslus võiks pakkuda head helikvaliteeti muusika kuulamiseks ja summutama ka tuulemüra.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

► Näita Spoilerit
Soovitus oleks kasutada juhtmega kõrvasiseseid klappe. Põhjus lihtne- Cardo või Senaga ühendamine üle pistiku lihtne (mikrofon jääb töösse), suurus reeglina väiksem (ei hakka kõrvale), helikvaliteet parem. Viimane sõltub muidugi valitud klappidest. Positiivne kogemus on juhtmega Sennheiseri vanema CX seeriaga (suurus, helikvaliteet, hind).
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Nii, alustuseks- mul ei ole mingit kogemust, eel mainitud seadmetega.
Aga puht loogiliselt- saab kõnesid vastu võtta ja on handsfree bt.

Tööl kasutame tihti walkie talkie äppe, mis muudavad mobla raadiosaatjaks, ainult et jutt käib mobiilivõrgu ära kasutamisest.
Enamus äppe toetab oma nupu valimist Push-to-talk jaoks. Mõned rohkemate vidinatega kui teised.

Keegi viitsib sellise kompoti paaritamist proovida? Lihtsalt mõte kõrvalt vaatajalt.
näiteks Zello PTT äpp on ehitus objektidel suht levinud.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Loomulikult toimivad kõik sideseadmed BT handsfreena ja kui mobla küljes on, siis läbi selle räägi kasvõi Rahvusvahelise Kosmosejaamaga, kui vastav äpp olemas on. See ei ole üldse küsimus ja sellise kasutuse jaoks on Packtalk/analoogne Sena tarbetult kallis lahendus, mingi alumise riiuli mudel töötab sama hästi.

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Henn kirjutas: 03 Jaan 2023, 11:20
Kuidas need kõrvasisesed kiivriga tunduvad? Mingeid kõrvast väljaulatuvaid osasid? See kooslus võiks pakkuda head helikvaliteeti muusika kuulamiseks ja summutama ka tuulemüra.
Endal oli keniaalne idee Apple Airpode kasutada kiivri all... Kui kõrvale jätta ülisitt aku kestvus, siis selgus kaks asjaolu: kiivrisukaga kasutades hõõrus sukk need kohe kõrvast, aga klapid ei kippunud väga kaduma; sukata kasutades püsisid klapid paremini kõrvas kuni esimese speedbumpi vms takistuseni, siis oli juba reaalne kadumise oht.
Kujutan ette, et vähem kõrvast välja ulatuvad ja korraliku "punniga" klapid võiks ok olla... vähemalt sukata...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kui on probleemid klappide ära mahtumisega kiivri sisse siis tasub meeles pidada, et üsna lihtne on teha nende jaoks "pesad" kiivri vooderduse sisse
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Täna saabus selline info:
PACKTALK EDGE AND NEO SOFTWARE UPDATE 3.0
Your unit now supports Open Bluetooth Intercom (Obi) - a new cross-industry standard allowing supported units from Cardo, Midland, and UClear to communicate seamlessly with one another. OBi will be activated automatically when paired to a supported device. No further toggling is needed.
Paistab, et ühelt poolt midagi susiseb, aga Sena tahab ikka järgmisele rongile astuda...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”