ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

--------------------------------
See teema on poolitatud siit:
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=879272#p879272
--------------------------------

See motika seadmete sidestandart on mu meelest ikka üks suur häbi plekk kõigile tootjatele,sest ilmselt oleks selle BT asemel mingi muu lahendus vaja välja mõelda ja kõik tootjad müüks ilmselt rohkem oma seadmeid. Täna on olukord kus ollakse tasemel,võrdluses mobiilsidega a´la igal mobiili tootjal on oma kanal ja seda on siis kuidagi samas võrgus olevate teiste sedametega võimalik suhtluseks kasutada. Arengutase seega aastates 1990-1995 võrreldes mobiilitootjatega.
Mina seega ei arvesta motosidevahendit küll mingiks laias ringis kasutamiseks, sest see pole reaalne lihtsalt.


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
BT lahendusel pole iseensest häda midagi, probleem peitub asjaolus, et ühe tootja seadmed on võimetud teise tootja omadega enam-vähem võrdsetel alustel suhtlema. Käesoleval aastal (juuli 2022) kuulutasid tootjad Cardo eestvedamisel välja ühise standardi nii kinnituste (Universal Communication Solution - UCS) kui ka side osas (Open Bluetooth Intercom - OBI) aga selles pundis on täna vaid Cardo, Midland ja Uclear. Sena sellega ei liitunud ja seega on see poolik lahendus.

Küll aga väärib tähelepanu, et Cardol on juba väljas seade, mis toetab OBI'it siis ma kahtlustan, et see polnud selline liit, kus osapooled rääkisid läbi, leidsid koos parima lahenduse vaid Cardo ütles, milline tema olemasolevatest lahendustest on parim ja ülejäänud võisid sellega liituda või siis mitte.
Võib-olla olen ma paranoiline aga kogu see asi lõhnab tugevalt mitte mootorratturite huvide toetamise vaid ulatusliku PR ürituse järele, kus eesmärgiks on avalikust tähelepanust massilist profiiti lõigata ning tegelikku avatust pole.
Näiteks ei suuda ma kusagilt leida OBI ega UCS standardit. Tavaks on, et avatud standardid on avalikult saadaval. See mida ma leian on tõeliselt suures hunnikus pressiteateteid erinevatest motoportaalidest erinevates keeltes ja kohaseid uudiseid, mis on sõnastatud üsna ühetaoliselt.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Meil on lõpuks puhas kapitalism. Igaüks arendab oma ja kui oled hea/edukas ka veel siis pole suurt mõtet ju mingit standardit massidesse suure innuga ajada.. Minu arust kiivritootjal panna ostja olukorda, et pead ostma kiivriga koos mingi kindla toote ei ole mõistlik. See, et tootja mingid augud ja pesad teeb on veel minule kui ostjale kuidagi vastuvõetav aga, et ma pean ostma juba ka klapid ja mikrofoni.. see ei ole ok. Nii nagu eespool ütlesin- see võib sobida üksikule hundile või kaasaga sõitjale. Kui oled aktiivsem sõitja siis on see mõtetu lisakulutus. Ma ei hakka ostma mitut seadet. Mul on endal 3-4 kiivrit. Kõik eri tootjate omad. Igal kiivril on alus koos klappide ja mikriga. Kui uue kiivri ostan, tõstan asjad kerge vaevaga ümber. Oletame, et ma tahaks osta nüüd uut kiivrit tänavale näiteks Shuberthilt... Ja seal on midagi sees juba.. ilmselgelt ei anta seda mulle tasuta. Ja Shuberthi sideseadmele ma ka üle minna ei saa.. Sest sellega ei ole mul lihtsalt midagi teha. See lihtsalt on reaalsus täna. Eriti raskes olukorras on lõpuks ka edasimüüjad kuna ostjaid sellistele asjadele on ilmselt vähe.. asjad jäävad seisma. Eriti Eesti suguses väikses riigis. Tooted võivad vananeda lõpuks enne kui ostja leitakse..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

► Näita Spoilerit
Vaatame asja natuke teisest vaatenurgast. Schuberth-it ei osta igaüks, puhtalt oma hinna pärast. See, kes ostab, ei viitsi mässata mingite vidinate paigaldusega, vaid tahab täislahendust. Täie raha eest. See on meie poe kogemus. Schuberth vastas sellele ja tõi välja toote, mis täna peaks rahuldama ka kõige nõudlikuma kliendi vajadusi. Ja see toode ei ole mõeldud üksikule hundile, vaid vajadusel ka "mesh"-i grupile, analoogselt Cardole. Viga tuleb sisse sel kohal, mil sõbrad ütlevad, et kõigil on Cardo ja sul pole Senaga midagi peale hakata. Tegelikult võiks olla olukord täisti vastupidine, sest tänasel päeval ei ole seadmetel enam olulist vahet, aga Cardo ainuke edu täna veel on see, et ta on olnud esimene "mesh" ühendusega. Ja ta tahab vägisi seda positsiooni hoida erinevate trikkidega. Aga ühel päeval kindlasti see muutub. Puhtalt tarbija seisukohalt oleks see mõistlik, et suured milleski nii elementaarses nagu omavaheline ühenduvus, kokku lepiksid.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Greed is good läks moest vähemalt kaks kümendit tagasi. Piiramatult vohav korporatiivne ahnus ja kasutajate lock-in pole mingi ülim hüve või eesmärk mille poole püüüelda. Avatud standard võimaldab võita parimal tootel, suletud standard sellel, kes jõudis esimesena turule ja/või on kõige kavalam-tugevam-halastamatum-jne. Enamus elektroonilisi vidnaid, mida sina igapäevaselt kasutad tuginevad avatud ja mitte suletud standardile. Avatud standard tähendab, et sinu eesmärgiks on kasutajate hüvang ja seeläbi suurem tulu, mitte suurem tulu mille kaasnähtuseks on ka kasutajate hüvang piiratud ulatuses.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas 701 »

► Näita Spoilerit
Sellega ma olen täiesti päri. Mul on kah 3-4 kiivrit. Lisaks võtan ilmselt mingi soojeneva klaasiga asja kohe. Lisaks poisi kiivrid. Osa tuttavaid on Cardo, osa Sena peal. Selleks, et kõikjale ristkasutus saada peaks ma neid sidejunne ja kinnitusi hunnikus ostma. Lisaks nende kõigi laadijad jne. Ei tundu reaalne. Tegelikult peaks ka laadijad olema standardiseeritud st mingi USB C peal nt. Ma tegelikult ei tea, mis laadijad neil on. Mina lahendasin probleemi nii, et ei ostnud ühtegi. Ootan, (tegelikult ootan ei ole päris õige sõna. Mul suht savi, sobiva toote korral ostan) kuniks ikkagi mingi reaalne standard välja ilmub. Umbes nagu mobiilid või vabasagedusega raadiosaatjad, kõik saavad kõigiga rääkida.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nii palju kui ma sellest BT protokollis ja mesh asjandusest olen aru saanud, siis selle ainuke hea point on see, et seda saab kasutada just kinniselt ehk kiivalt oma hoides ja see on isegi mingil määral turvaline jne. See võib olla oluline ükskõik kus ja milleks, aga mitte motika sadulas. Ma hea meelega räägiks vabalevis(a´la CB või PMR jne) avatud eetris oma kamraadiga kui ma tsikliga sõidan. Mul sirgelt ükskõik kas keegi meid nö "pealt kuulab". BT on ju loodud algselt lähi-lühimaa side lahendusena ja pikemad vahemaad on ikkagi pigem üle jõu sellele. Siit ka minu skepsis selle vastu. Seadme ja telefoni vahel või tagistujaga on see OK ja algselt ta ju selleisena oligi loodud. Hiljem on 4.0 ja 5.1 abil küll tööraadiusi pikendatud, kuid asja olemust see ju ei muuda.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

► Näita Spoilerit
Mesh-i saad ka hoida "Open Mesh" olekus ja suhelda vajadusel kõigiga (kel muidugi sama tootja seadmed). Või teha kinnise grupi. Tegelikult pole hetkel nendel sidelahendustel muud häda, kui see, et Cardo kipub kiivalt hoidma oma eelist ja sisuliselt sunnib iga järgneva ostja tegema valikuid eelmise ostja järgi. Kui teed teistsuguse või "vale" valiku, pead leppima "üksiku hundi" staatusega. Leppigu tootjad omavahel standardites kokku ja see probleem lõpeks. Täna ei ole ostja valikutes vaba, vaid peab valima "sõprade" lahenduse. Kuigi võiks valida brändi nime, valjukate, seadme kinnituse, aku kestvuse või kasvõi seadme kuju järgi. Üsna jabur seis, arvestades, mis hinda tuntud nimede seadmed maksavad.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minu arust tänane asjade seis on ju laias laastus ok. Seadmeid valikus on ja igaüks leiab oma. Sideseadmete tulekuga muudeti motohobi minu arust kardinaalselt! Nii selles osas, et saad sõpradega päeva veeta oma hobiga tegeledes ja samal ajal suhelda kui ka turvalisuses. Mina isiklikult ennast ahistatuna pole alates 2010 aastast kui sideseadet(Cardo G4) kasutama hakkasin tundnud. Algus oli muidugi paras jant... just selle ketis side pärast. 2015 kui Cardol tuli välja Packtalk ja DMC oli see juba uus tase ja kasutamine läks väga okeiks. Kas me saame Cardot selle eest hukka mõista, et nad olid innovatiivsed? Arvan, et nad on teinud head tööd! Ja see, et teed mingeid valikuid sõprade järgi on ju ka tegelikult loogiline..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma nagu ka ei saa aru, milles probleem seisneb, kõik valikud on ju olemas - kui inimese eesmärk on "käsi mitte mustaks teha" ja lahkuda poest €€€€ maksva kiivrikomplektiga, valib Sena, kui eesmärk on sõidu ajal teistega juttu rääkida, valib Cardo :lol:

Realistlikult, Sena omanikud on seda kõikeühendavat standardit oodanud ja muidu jonninud juba stiilis 10 aastat, kuna teie lemmikfirma otsustas teistega mitte palli mängida, siis ootate mingi 10-20-30 aastat veel, umbes stiilis et kirstus lamades oleks hea tunne, kui preester su põhimõttekindlust kahe sõnaga meeles peab?

Kui nüüd muidugi kristalselt aus olla, siis vbl ongi hea, kui osasid sealt sidest ei kuule.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

► Näita Spoilerit
Just selles see häda ongi, et see pole loogiline. Kui tahad osta täislahendust näiteks Schuberth-i näol ja ei soovi kiivriväliseid seadmed, siis "pead" paraku arvestama sõpradega, kes on aasta varem endale Packtalki ostnud. Kui need sõbrad teeksid täna ostu, siis ilmselt oleks "ümarlaua arutelu" valiku tegemisel, sest Mesh-i saad sa mõlema tootja puhul. Telefoni ostes ei hakka ju sõpradega aru pidama, millist mudelit ja marki eelistada. Seega oleks ju loogiline, et nii tubli Cardo kui ka teised lepiksid kokku, et aitab küll sellest jamast, hea asi on välja mõeldud, teeme selle viimase lõpu ka ära ja paneme kõik omavahel suhtlema.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Motomarket kirjutas: 27 Dets 2022, 22:40
Seega oleks ju loogiline, et nii tubli Cardo kui ka teised lepiksid kokku, et aitab küll sellest jamast
Sena ametlik teade sel teemal:
After many additional feasibility studies over the years, as well as previous collaboration discussions with other intercom companies within the segment, Sena ultimately arrived at the conclusion that true cross-platform compatibility would likely always require compromise, resulting in sacrifices in performance and reductions in audio quality, intercom reliability and operating distance, to name a few.
https://ultimatemotorcycling.com/2022/0 ... -analysis/

Ehk siis nende jaoks oli olulisem, et see Schuberthi kunde oma mullis edasi elaks (suht 1:1 analoogia Applega), mitte probleemi lahendamine.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

► Näita Spoilerit
Avatud standard on sisuliselt alles paberil (või noh Cardol on juba midagi, mida teistele pakkuda). Loodetavasti ühel päeval nad kõik omavahel ikkagi selles asjas loogilise tulemuseni jõuavad. Ei tahaks uskuda, et Sena seda rongi tahaks vabatahtlikult minema lasta...

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas rundll »

Pole ise proovinud aga on siis tõesti võimatu paaritada Cardo ja Sena. Huvi pärast guugeldasin ja tundub et nagu oleks võimalik ikka.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Motomarket kirjutas: 27 Dets 2022, 23:11
Avatud standard on sisuliselt alles paberil (või noh Cardol on juba midagi, mida teistele pakkuda). Loodetavasti ühel päeval nad kõik omavahel ikkagi selles asjas loogilise tulemuseni jõuavad. Ei tahaks uskuda, et Sena seda rongi tahaks vabatahtlikult minema lasta...
BT on 36 kanalit kasutamiseks ja ilmselt siis Cardo kasutab ühte kanalit ja Sena teist? Võibolla ma pole sellest täpselt ka aru saanud ja kõik on hoopis teisiti?

CB ja PMR saatjatel saab ise kanalit valida ja see ongi see nö vabadus. Saime sõpradega kokku ja kasutame täna 8-ndat kanalit. BT lahenduste puhul seda ise teha ei saa ja sinna see asi kinni jäänud ongi?
Viimati muutis urmas66, 28 Dets 2022, 09:29, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rundll kirjutas: 28 Dets 2022, 07:49
Pole ise proovinud aga on siis tõesti võimatu paaritada Cardo ja Sena. Huvi pärast guugeldasin ja tundub et nagu oleks võimalik ikka.
Võta kaks tavalist käsijaama ja pane üks 8-ndale kanalile ja teine 19-ndale ning proovi kas saad ühenduse? Ma arvan,et ei saa.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Sena kohta ei tea, aga Hiina Fodsports m1 pro seadet olen mitme eri Cardo ja võõra seadmega paaritanud. Hoiad paaritamise nuppe all ja loob sideme ära, kiire ja muretu. Fodsports seade ise üle 4 aasta vana. Seade maksis umbes 60€.

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas motikus »

Kas keegi on proovinud Baofengi raadiot (või mingit muud Kenwoodi liidesega raadiot) mingil moel Senaga ühendada? Kuidas läks?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Vaevalt, et BT suureks sideks kasutatakse, vahemaad on selleks liiga suured.
BT on rohkem telo, GPS jmt ning SEADME omavaheliseks suhtlemiseks.

Ise ka kunagi ostsin suure hurraaga miski CARDO ? üksiku seadme, korra oli kiivri küljes ja tee sahtlisse ta leidis.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Motomarket kirjutas: 27 Dets 2022, 23:11
Avatud standard on sisuliselt alles paberil (või noh Cardol on juba midagi, mida teistele pakkuda). Loodetavasti ühel päeval nad kõik omavahel ikkagi selles asjas loogilise tulemuseni jõuavad. Ei tahaks uskuda, et Sena seda rongi tahaks vabatahtlikult minema lasta...
Kui see on (päriselt) avatud standard ja mitte järjekordne trikk ühe turuosalise poolt siis sellest rongist maha jäädes osutub Sena kindlasti pikemas plaanis kaotajaks. Kõik tootjad on huvitatud, et nende parem toode pääseks turule ja ostjaid oleks võimalikult rohklem.
Mõnu uus või vana tegija võib ju tulla välja fanatstilise tootega, mis enamuse mootoratturitest ahhetama võtab aga kui kliendil puudub võimalus selle seadmega teistega suhelda siis on see juba eos hukule määratud.

Paraku on olukord täna selline, kus väidetavalt eksiteerib Cardo eestvedamisel loodud avatud standard ning Cardol on juba ka vastavaid tooteid pakkuda aga ma ei suuda leida ühtegi viidet sellele, et kus selle avatud standardiga tutvuda saab. Väga kahtlane. Avatud standardid on üldjuhul avatud. Igaühele, kes sellega tutvuda soovib.

Tänane soovitus valida sideseade sõprade järgi on bs. Mul on erinevaid sõpru, mõned Senadega mõned Cardodega, kumbi ma nüüd siis eelistama peaks? Ma isegi ostaks kaks seadet aga pole ju mõeldav iga kord sideseadet ümber monteerida, kui vajadus tekib. Ja samas koguses dubleeritud kiivreid osta tundub päriselt üle võlli mõte olevat.
yeekim kirjutas: 28 Dets 2022, 11:04
Vaevalt, et BT suureks sideks kasutatakse, vahemaad on selleks liiga suured.
BT on rohkem telo, GPS jmt ning SEADME omavaheliseks suhtlemiseks.
Alati on tegu kompromissidega. Tänane BT-l põhinev side sobib väga hästi grupisõiduks, kus vahemaad sõitjate vahel ei veni väga suureks. Tootjate poolt lubatud 1 km või suisa 1.6 km on muidugi kunstiline liialdus aga 800m toimib veel asiselt. Kui sa vajad suuremaid vahemaid siis on vaja PMR jaama või midagi muud, mis selle side ulatuse kordistab ja ka väiksemate takistuste taha ulatub. Enamus sõitjaid ei vaja.
Ja lõpuks on võimalik moodsas keskkonnas, kus enam-vähem iga kännu otsas on mobiilne internet, ühendada kasutajad läbi interneti, näiteks kasutades Discordi vestlusgruppi.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

rundll kirjutas: 28 Dets 2022, 07:49
Pole ise proovinud aga on siis tõesti võimatu paaritada Cardo ja Sena. Huvi pärast guugeldasin ja tundub et nagu oleks võimalik ikka.
Oleme neid sunniviisiliselt paari ajanud. Aga ainult läbi mobiili profiili, mis on suhteliselt kasutu. Loogiline oleks mesh ühendus.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

motikus kirjutas: 28 Dets 2022, 10:42
Kas keegi on proovinud Baofengi raadiot (või mingit muud Kenwoodi liidesega raadiot) mingil moel Senaga ühendada? Kuidas läks?
Ma ei saa siit aru, kas jutt käib BT ühednsuega raadiost või mitte. Kui jah siis mul on ühed BT jaamad, Interphone Tribe Bluetooth Radio Pmr446, mida ma paar korda olen Sena otsa ühendanud. See on õnnestunud aga seal oli mingi oluline trikk, mida ma pidin iga kord pärast pikka vaheaega meedle tuletama. See oli seotud kuidagi õige ühenduse valimisega jaama ja Sena vahel aga nagu tavaliselt ei suuda ma seda meenutada. Mingi nupulevajtuste arv vms. Seal tuli ülihoolikalt lugeda juhendit, sest juhendis oli see (vist) kirjas aga ei eristunud selgelt. Aga esimese korraga ei õnnestunud kunagi.

Kui sa tahad ühednada juhtmega siis minu teada otse ei saagi. Sul on vaja osta vaheseade jaama ja sideseadme vahele. Sena neid täna vist enam ei tooda: Sena SR10 https://www.sena.com/eu-en/product/sr10-sr10i. Ja lisaks on vaja ka õiget juhet jaama ja vidina vahele.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Motomarket kirjutas: 28 Dets 2022, 11:32
Oleme neid sunniviisiliselt paari ajanud. Aga ainult läbi mobiili profiili, mis on suhteliselt kasutu. Loogiline oleks mesh ühendus.
Jah, tõesti see õnnestub. Olen korduvalt teinud ja väga lühikese maa peal töötab hädapäraselt aga emale küll siit koju millestki kirjutada pole.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas morse »

Macintosh kirjutas: 28 Dets 2022, 11:34
Motomarket kirjutas: 28 Dets 2022, 11:32
Oleme neid sunniviisiliselt paari ajanud. Aga ainult läbi mobiili profiili, mis on suhteliselt kasutu. Loogiline oleks mesh ühendus.
Jah, tõesti see õnnestub. Olen korduvalt teinud ja väga lühikese maa peal töötab hädapäraselt aga emale küll siit koju millestki kirjutada pole.
Meil samad kogemused. Lahendus ajab hädapärast ära seljakotiga ühendumise. Muuks ei sobi.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas morse »

► Näita Spoilerit
Asi ei ole nii lihtne. Teema pole seotud BT jaoks välja jagatud sagedusvahemikega. Küsimus on pigem protokollis, mille alusel seadmed omavahel ühenduvad ja infot jagavad. BT raadiod, mida erinevad tootjad nagu Cardo ja Sena kasutavad, on üsna kindlalt laiatarbe kiipidele ehitatud (custom kiip oleks nii väikses äris liiga suur väljaminek). Iga tootja on leidnud omad viisid, kuidas ühendus nii viimasele vindile pushida, et hunnik seadmeid korraga laivis oleks. Bluetooth ei ole algselt päris sellise levi ja otstarbe jaoks planeeritud olnud…
Viimati muutis morse, 28 Dets 2022, 12:11, muudetud 1 kord kokku.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas morse »

motoreis kirjutas: 28 Dets 2022, 09:30
Sena kohta ei tea, aga Hiina Fodsports m1 pro seadet olen mitme eri Cardo ja võõra seadmega paaritanud. Hoiad paaritamise nuppe all ja loob sideme ära, kiire ja muretu. Fodsports seade ise üle 4 aasta vana. Seade maksis umbes 60€.
Sa ühendusid Bluetooth režhiimis. See vähe lihtsam.
Mesh/DMC režhiimis sellist asja teha ei saa.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

BT 5.2 on ikka suht selle otstarbe jaoks planeeritud, muidugi nende põhimure on igasugu kõrvaklappide ja tümmitorude moblaga ühendamine, aga kõik põhilised ehitusklotsid mesh intercomi tegemiseks on olemas. Kogu "probleem" on ikka väga selgelt selles, et üks firma keeldub avalikku standardit toetamast, lootuses oma suletud süsteemiga rohkem raha teenida.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

yeekim kirjutas: 28 Dets 2022, 11:04
Vaevalt, et BT suureks sideks kasutatakse, vahemaad on selleks liiga suured.
BT on rohkem telo, GPS jmt ning SEADME omavaheliseks suhtlemiseks.

Ise ka kunagi ostsin suure hurraaga miski CARDO ? üksiku seadme, korra oli kiivri küljes ja tee sahtlisse ta leidis.

edu
Lihtsalt huvipärast...
1. Miks Sa sideseadme endale ostsid? Mis olid ootused?
2. Miks Sa seda peale esimest korda enam ei kasutanud?
3. Mis seadme täpsemalt ja millal umbes ostsid?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ain kirjutas: 28 Dets 2022, 12:38

Lihtsalt huvipärast...
1. Miks Sa sideseadme endale ostsid? Mis olid ootused?
2. Miks Sa seda peale esimest korda enam ei kasutanud?
3. Mis seadme täpsemalt ja millal umbes ostsid?
Hoi!

1. Ootuseid ei olnud, mõtlesin, et igaste äss on teloga sõidu ajal rääkida :D
2. Ei olnud äss rääkida!
3. Seade on vist ajast mammutisitt, Cardo Solo äkki.......

Ilmselgelt on aeg ja masinad edasi arenenud, paremuse poole, aga kuna enamasti sõidan üksi ja avatud kiivritega siis ei näe pointi.
Kui miskit kõnet ootan ja pikemat otsa sõidan, panen mürasummutavad 3.5 jackiga topslid kõrva ja....
Kui kunagi pausi teen, siis helistan tagasi.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas morse »

Jesper kirjutas: 28 Dets 2022, 12:16
BT 5.2 on ikka suht selle otstarbe jaoks planeeritud, muidugi nende põhimure on igasugu kõrvaklappide ja tümmitorude moblaga ühendamine, aga kõik põhilised ehitusklotsid mesh intercomi tegemiseks on olemas. Kogu "probleem" on ikka väga selgelt selles, et üks firma keeldub avalikku standardit toetamast, lootuses oma suletud süsteemiga rohkem raha teenida.

Eks ta ole jah.

Lihtsalt omal ajal kui Cardo 2014 Packtalkiga välja tuli, siis oli mujal kasutusel alles Bluetooth 4.0 või 4.1. Tol ajal oli üsna arusaamatu, kuidas nad BT ühendusest nii palju välja pigistasid (ka tänased seadmed täidavad täpselt samu ülesandeid, mis neile juba siis jõukohane oli). Ja kui sa võrdled tänaseid usecase'e BT 5 seadmete puhul, siis isegi seal on nõudmised mõneti väiksemad (stiilis kõlar + telefon). Igast seadmest kümnese grupi live stream läbi lasta on üsna põnev ülesanne.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”