ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas will111 »

No eks see mõistlikum raha jääb pigem kuskile 100-200max vahemikku. Oleneb muidugi sellest ka, mis see reaalne sobiv lahendus kokkuvõttes on. Võibolla on see lihtsalt tavaline telefonikõne ja miski kõrvaklapp inline mikriga kummagi kiivri sisse näiteks? Sellisel juhul ilmselt on 200 ikka ebavajalikult ja ebanormaalselt palju...
Ma lihtsalt ise ei ole absull kursis nende igasuguste erinevate "side" võimalustega tänasel päeval. Tean, et sõbral on miski ~50 eest ostetud jullad, mis käivad kiivri külge. Toimisid laias laastus, aga ega ma neid rohkem kasutanud pole kui lihtsalt korra proovinud. Ausalt öeldes isegi ei mäleta enam, et läbi mille nad toimisid...aga arvatavasti ikkagi läbi nutitelefoni, ja arvatavasti bt abil sellega ühendatult.

Kas selline funktsionaalsus on ka mingitel seadmetel, et side lihtsalt on aktiivne - alates sellest kui selle manuaalselt aktiveerib ja kuni hetkeni kui ise jälle manuaalselt deaktiveerib? ehk et ära ei katke ja vahepeal end ise uuesti aktiveerima ei pea. aku kestvus ja sellised asjad ei ole probleemiks sest pikalt järjest kasutada pole vaja


Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kui ühe sõitja komplekt peab olema lihtsasti vahetatav, siis jäävadki ainult nööp kõrvaklapid valikusse? Mõlemale sõitjale USB klapid ja üle Whatsupi või tavalise kõne räägite. Kui side katkeb, siis küll ebamugav, peab hakkama telefoni näppima. Cardo jms taastavad ise ühenduse, kuid need on kõik ikkagi kiivri küljes.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Kas Cardot, Senat või mida iganes on ka läbi kõrvatroppide kuidagiviisi kuulda?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Assamait »

franz125 kirjutas: 24 Jaan 2023, 22:48
side aktiveerimiseks või üleüldse kasutamiseks ei tohiks kindlasti olla tarvis vajutada nö. teisel poolel mitte ühtegi nuppu
Ilmselt siis sobib iga seade millel on "vox activation"(köhatad mikrisse ja side avaneb)Midlandil on,teistest ei tea.
Kas see on tänapäeval parem kui 2000ndate keskel? Mingi lällari vox activation oli tollal küll ikaldus. "Hei sitapea, kuule!", et kanal aktiveerida; jutt järele ja vastuseks saad "mille kohta sa "uule" ütlesid?" Kui kanali aktiveerumise piiks välja lülitada, siis vist oli inimlikum lag... Aga siis puudus tagasiside, kas lällar sind üldse kuulis. Lisaks ei tahtnud lällar kanalit lahti lasta, kui taustamüra hirmus oli... Müra on ju case ka mootorrattaga...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Müra tundlikust saab seadistada.Kanali avamisel kostab piiksatus ja vist oli nii et kui on vaikus eetris 40sekki siis deaktiveerib side ja kuulad nt.musa edasi.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Põhimõtteliselt iga kiivriside toimib kahe seadme korral nii nagu sul vaja ehk ühendad enne sõitu ära ja siis räägidki lihtsalt. Nuppe pole vaja näppida. Iga aliexpressit pärit hiinakas on nii toimiv ja ka iga über kallis margitoode. Kõik need selles teemas käivad arutelud on pigem suuremas grupis rääkimise kohapealt. Ümbertõstmine on selles mõttes lihtne-mitte nii lihtne, et midagi ju kiivri külge füüsiliselt ei keerata-liimita,aga klapid ja mikker tuleb paigaldada igal seadmel ikkagi polstri alla ja kleebitavad takja kinnitused on vajalikud. Samas seda kleebitavat takjariba saab osta meetriga. Alla 100€ saab komplekti kätte.
https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... annel=main
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Prets »

701 kirjutas: 25 Jaan 2023, 11:16
Kas Cardot, Senat või mida iganes on ka läbi kõrvatroppide kuidagiviisi kuulda?
Kui on sobivad tropid (mis peamiselt tuulemüha võtavad, a la alpine jne), siis kuuleb troppidega isegi paremini kui ilma. Just sellepärast, et tuulemüra on vähem segamas. Üldiselt ma kuulan poole volüümi peal, max võtab kurdiks ka troppidega ja paljudel (et mitte öelda enamusel) on nö dünaamiline helivaljus ka, et kui tuvastab rohkem taustamüra, läheb ka ise valjemaks. Suht hästi töötab.
(togi)

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

701 kirjutas: 25 Jaan 2023, 11:16
Kas Cardot, Senat või mida iganes on ka läbi kõrvatroppide kuidagiviisi kuulda?
Ikka, ideaalne kombo, mul küll Fodsports, aga müra pole, ainult puhas heli ja mootorit kuuleb ka hästi, mida ilma troppideta tuulemüras ei kuule.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas villy »

701 kirjutas: 25 Jaan 2023, 11:16
Kas Cardot, Senat või mida iganes on ka läbi kõrvatroppide kuidagiviisi kuulda?
Jah, parem kui ilma tuulemüras. Kasutan alati koos troppidega(Alpine omad nt, Streetmoto müüb). Ka muusikat kuulates maanteel. Ehituspoe tropid mulle ei sobi nt, panevad pea kumisema

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas 701 »

villy kirjutas: 26 Jaan 2023, 10:47
701 kirjutas: 25 Jaan 2023, 11:16
Kas Cardot, Senat või mida iganes on ka läbi kõrvatroppide kuidagiviisi kuulda?
Jah, parem kui ilma tuulemüras. Kasutan alati koos troppidega(Alpine omad nt, Streetmoto müüb). Ka muusikat kuulates maanteel. Ehituspoe tropid mulle ei sobi nt, panevad pea kumisema

Hea teada. Pean nüüd ilmselt mingi viguri välja valima, millega on võimalik võimalikult lihtsa vaevaga konkureerivate seametega suhelda. Õnneks mul kiiret pole.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas villy »

701 kirjutas: 26 Jaan 2023, 11:19


Hea teada. Pean nüüd ilmselt mingi viguri välja valima, millega on võimalik võimalikult lihtsa vaevaga konkureerivate seametega suhelda. Õnneks mul kiiret pole.
Kahekesi sõites tegelt vahet pole. Mõistlik valida sõidukaaslaste järgi.

Eri nüannsidega saavat kõik hakkama Nt Cardo + Sena töötab minu arust kahekesi kõige paremini nii, et Sena connectib "telefoniga" ja Cardo "non Cardo" unitiga. Reconnectiks peab siis käsitsi vajutama kui side peaks katkema pika vahemaa tõttu. Cardo + Midland ja suvaline hiinakas ka minul siiani ok olnud.
Olen saanud ka nii, et OLEN ise Cardo MESH grupis ja siis haagin eraldi bluetoothi "tavaühenduse" enda külge ja läbi minu saab ta ülejäänud grupiga ka suhelda. Aga siis pead oma paarilise lähedal olema, sest tema räägib grupiga läbi sinu.

Automaatne reconnect jms asi töötab ainult sama tootja MESH-s hästi kahjuks. Uue standardi kohta ei tea. Kambas sõites on see ikka väga suur elamus kui saate koos üksteise õnnetuse üle irvitada kuskil TET-l mudaloigus, esimene hoiatab, et kus auk, palk jne teel, auto tuleb vastu, annab palju juurde.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas 701 »

villy kirjutas: 26 Jaan 2023, 11:42
Kahekesi sõites tegelt vahet pole. Mõistlik valida sõidukaaslaste järgi.

Eri nüannsidega saavat kõik hakkama Nt Cardo + Sena töötab minu arust kahekesi kõige paremini nii, et Sena connectib "telefoniga" ja Cardo "non Cardo" unitiga. Reconnectiks peab siis käsitsi vajutama kui side peaks katkema pika vahemaa tõttu. Cardo + Midland ja suvaline hiinakas ka minul siiani ok olnud.
Olen saanud ka nii, et OLEN ise Cardo MESH grupis ja siis haagin eraldi bluetoothi "tavaühenduse" enda külge ja läbi minu saab ta ülejäänud grupiga ka suhelda. Aga siis pead oma paarilise lähedal olema, sest tema räägib grupiga läbi sinu.

Automaatne reconnect jms asi töötab ainult sama tootja MESH-s hästi kahjuks. Uue standardi kohta ei tea. Kambas sõites on see ikka väga suur elamus kui saate koos üksteise õnnetuse üle irvitada kuskil TET-l mudaloigus, esimene hoiatab, et kus auk, palk jne teel, auto tuleb vastu, annab palju juurde.
Vot see mida ei ole, seda mul vaja ongi, et minu soetatud mis iganes nimega jubin saaks seotud, paari semu Senaga, teiste semude Cardoga ja võib olla veel millegagi/kellegagi kunagi. Muusikat ma ilmselt ei viitsi kuulata, samuti mitte kaardijuhiseid. Telefon on mul pigem taskus, kui lenksul ja kui ma ei näe kes helistab, siis on sellele vastamine kah pigem tüliks, kui kasuks. Seljakotiga kah pole vaja rääkida sel lihtsal põhjusel, et seda valdavalt ei ole. Jääb üle oodata mis see uus standard endast reaalses elus kujutab, kui sellele mingi kasutuskogemus tekkib. Viimastest postitustest koorunud hea uudis on minu jaoks see, et kõrvatroppidega on sideseade kasutatav.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Infoks Cardo FREECOM X ja SPIRIT kasutajatele, et viimase tarkvaraga on ka nendel seadmetel OBi tugi olemas.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

yeekim kirjutas: 20 Jaan 2023, 04:28
Ain kirjutas: 19 Jaan 2023, 23:08
.......Seda siis nii suhtlemise kui ka turvalisuse osas. .....
Eeeee, kuidas kiivriside sõitmist turvalisemaks teeb?

edu
Grupisõidul on möödasõidud kiiremad ja turvalisemad, kui juba möödasõidu lõpetanu ütleb, kas tee on vaba või oota veel möödasõiduga.
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Cardolt tuli just selline e-mail


An important software update (find release notes below) has been released for the Freecom X and Spirit line. This update includes the release of the innovative Open Bluetooth Intercom (OBi) functionality, making it now available for Packtalk Edge, Neo, Slim, Freecom 4x, Freecom 2x, Spirit HD, and Spirit.

OBi, Open Bluetooth Intercom, allows supported units from Cardo, Midland, and UClear to communicate seamlessly. This paves the way for you and your riding buddies to connect to one another even when they are using a different brand or model.
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Ma tean täpselt ühte venda, kellel on Midland. UCleari kohta olen internetist lugenud, et selline bränd on olemas. Aga äkki on väljamõeldis, mine tea.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas hmm »

Macintosh kirjutas: 01 Veebr 2023, 22:36
Ma tean täpselt ühte venda, kellel on Midland. UCleari kohta olen internetist lugenud, et selline bränd on olemas. Aga äkki on väljamõeldis, mine tea.
Mul on midland BTX2proS LR + lisaks veel kahel sõbral (ilma LRta), kellega muldvanade ratastega reisil sõidame.
Loodame, et ka midlandil on mingi update olemas, mida Cardol täiendati. Viimane midlandi update oli eelmise aasta sept.
Eks õnnestub kellegi cardoga(dega) ühildavussüsteeme proovida...
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

► Näita Spoilerit
Lamba jutt ma ütlen :mrgreen: :mrgreen: Möödasõidu kiirus sõltub mootori võimsusest ja parema käe asendi muutmise kiirusest :D
Ja kellegi teise juhatuse järgi möödasõitu alustada või lõpetada .. :wack: :wack:
PS Mina enda "kõige hullema käna" olen pannud just selle kiivriside tõttu - poleks mölisenud ja oleks ette vaadanud, siis poleks kurv "ootamatult" tulnud :lol:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

► Näita Spoilerit
Jäägu sulle sinu arvamus.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Sinu loogika järgi on ju siis peale sideseadme ka mootorratas saatanast ja sellest oleks mõistlik eemale hoida.. :D
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Orienteerumistel ka sidelahendus abiks olnud. Kui üks punkti otsib, aeglaselt sõidab, siis teine hoiab liikluse osas silmad lahti ja hoiatab kui midagi kuskilt paistma hakkab
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ain kirjutas: 02 Veebr 2023, 09:23
Sinu loogika järgi on ju siis peale sideseadme ka mootorratas saatanast ja sellest oleks mõistlik eemale hoida.. :D
Oled õigel teel :mrgreen:
PS Et nüüd keegi ei arvaks, et minu arvates kiivriside mõttetu on!
Asjal mõte täitsa olemas: kui paljudel kordadel olen pundiga sõites mõnest teeotsast mööda sõitnud ja siis omaette vandunud - kui nüüd oleks teistel ühilduv side olnud, oleks saanud oma "mõtteid" teistega jagada. Võib-olla oleks keegi ka õigel ajal märku andnud, et "tark ei torma" vms.
Ees sõitjana olen kurvis vedelenud killust/ sogast samuti tagumisele teada andnud (kui on kellele). Või kui "pimedakurvilisel" teel keegi vastu tuleb.
AGA kellegi teise juhatuse peale ei hakka ma mitte kunagi kellestki mööda sõitma ja ei jaga ka teistele vastavaid juhiseid (kui mul naine just roolis ei ole :-) ).
Viimati muutis Maaks, 02 Veebr 2023, 16:05, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas villy »

Maaks kirjutas: 02 Veebr 2023, 09:07
► Näita Spoilerit
Lamba jutt ma ütlen :mrgreen: :mrgreen: Möödasõidu kiirus sõltub mootori võimsusest ja parema käe asendi muutmise kiirusest :D
Ja kellegi teise juhatuse järgi möödasõitu alustada või lõpetada .. :wack: :wack:
PS Mina enda "kõige hullema käna" olen pannud just selle kiivriside tõttu - poleks mölisenud ja oleks ette vaadanud, siis poleks kurv "ootamatult" tulnud :lol:
Eks möödasõidu otsuse võtab vastu igaüks ise aga teinekord on hea saada infot vastutuleva auto kohta. Kasutasime nt mägiteedel tihti nii, et esimesed ütlesid, et mis auto neist viimati möödus. Samuti sõites offroadi kiirelt grupis, on minu arust on ikka korralik turva juures kui esimesed sõitjad pidevalt annavad taganttulijatele infot edasi vastutuleva auto, palgi teel, augu jne suhtes. Aa kõigest minu arvamus
Viimati muutis villy, 02 Veebr 2023, 23:20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ain kirjutas: 01 Veebr 2023, 17:18
Infoks Cardo FREECOM X ja SPIRIT kasutajatele, et viimase tarkvaraga on ka nendel seadmetel OBi tugi olemas.
Huvitav, kas see nüüd tähendabki seda, et ostan soti eest Spiriti ja astun jalad harkis Packtalkide meshi sisse nagu omainimene kunagi? Või on seal ikka mingid esimese ja teise sordi OBI-d :)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 02 Veebr 2023, 16:08
Ain kirjutas: 01 Veebr 2023, 17:18
Infoks Cardo FREECOM X ja SPIRIT kasutajatele, et viimase tarkvaraga on ka nendel seadmetel OBi tugi olemas.
Huvitav, kas see nüüd tähendabki seda, et ostan soti eest Spiriti ja astun jalad harkis Packtalkide meshi sisse nagu omainimene kunagi? Või on seal ikka mingid esimese ja teise sordi OBI-d :)
Päris nii see ikka pole. Siit näed mida erinevad Cardo seadmed võimaldavad. Vaata ka seda kuidas nad omavahel suhtlevad- bluetooth või DMC. https://www.cardosystems.com/comparison-table/
Kui Sul on Kõige lihtsam seade mis mõeldud sideks 2 sõitja vahel siis saad suhelda teise tootja seadmega mis toetab OBi standardit.
Kuna see veel uus asi ja pole saanud proovida siis praktilise poole pealt nüansse veel ei tea.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Siis ma nagu ei saa väga aru selle OBI sisust kui aus olla, algne tees nagu oli see, et OBI ongi uus mesh, mis töötab kõigi seadmetega :ner:

Oh well, kui ei ole nii, siis mis seal ikka, packtalklased sõidavad, senalased virisevad, elu veereb vanamoodi edasi.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 02 Veebr 2023, 17:15
Siis ma nagu ei saa väga aru selle OBI sisust kui aus olla, algne tees nagu oli see, et OBI ongi uus mesh, mis töötab kõigi seadmetega :ner:

Oh well, kui ei ole nii, siis mis seal ikka, packtalklased sõidavad, senalased virisevad, elu veereb vanamoodi edasi.
OBi on selleks, et saaksid erinavate tootjate seadmed kokku panna. Sa tõesti arvasid, et ostad kõige odavama seadme ja suhtled suures grupis sarnaselt kõige kallimate seadmetega? Odavad Cardo seadmed ju ei toeta isegi omavahel meshi. Vaata seda Cardo tabelit seal saad aimu.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Oo tänan, polnud kursiski, et eri hinnaga seadmetel mingi vahe võib olla! Mis ma ilma nende seletusteta teeks!
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kusjuures fcuk ma nüüd läksin ja vaatasin järgi esimeselt lehelt, et kust see arvamus mul tuli: I asked whether this new protocol would be based upon Bluetooth or mesh and was told that it would most likely be mesh-type, which I prefer after testing mesh versus Bluetooth on most brands.

Mul isiklikult pole hobust rajal, seega suva, aga siiski kindof nõme on suht ausa küsimuse peale sedasi arenema saata. Eriti kui sa ise pole veel katsetanud ja tegelikult justkui ka ei tea?
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: ARUTELU: ühtne sidestandard tsikli sideseadmetel?

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Jesper kirjutas: 02 Veebr 2023, 17:15
Siis ma nagu ei saa väga aru selle OBI sisust kui aus olla, algne tees nagu oli see, et OBI ongi uus mesh, mis töötab kõigi seadmetega :ner:

Oh well, kui ei ole nii, siis mis seal ikka, packtalklased sõidavad, senalased virisevad, elu veereb vanamoodi edasi.

Senalased sõidavad ka. Omaette lihtsalt :D
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”