Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas arsool »

Nozzu kirjutas: 02 Jaan 2023, 12:43
Eks selle, navigeerimiseks mobiiltelefoni kasutamise kohta on siin foorumis tegelikult ka üks palju põhjalikum teema juba olemas.

Aga see on selline üldisem. Sestap tegin oma personaalprobleemi lahendamiseks uue teema :) Kui sellest veel kellelegi kasu tõuseb, on ju puhas rõõm.

Nimetatud Blackview BV9900E eest maksin Hansapostile 276 eurot. Tellisin sealt viimase. Kätte pole saanud veel aga noh, ju saab.
Tegelikult saaks selle telo näiteks ELKORist veel 10 eurot odavamalt aga kuna ELKOR mulle täiesti tundmatu ettevõte, siis mõtlein, et maksan 10 eurot rohkem ja tellin ettevõttest, mille nime olen vähemalt kuulnud.
Ja Hansapostiga ei pea ma maksma ka saatmistasu, nii et hind tuli enam vähem sama.

Mis nüüd telefonihoidikusse puutub, siis seda pole veel tellinud. Hetkel on kaalumises juhtmevaba laadimisfunktsiooniga Q-mount PRO + munaadapter.
Tere. Soovitan Q Mount pro- max. juhtmevaba laadimisega. Sellel on lüliti asisem. NB: USB on c otsaga, juhuks, kui on vajadus kasutada juhtmega laadimist. Lühikesed juhtmed tellisin saksa amazonist igaks juhuks. Ise kasutan Armor 14 telefoni selles hoidjas. Parimat. Aare.


Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Nah, vaatamata eeltööle suutsin ikka puusse panna :(
Sain täna Q-Mount Pro kätte. (Q-MOUNT MAX 39.00 Euri + Ball adaptor for Q-Mount PRO/MAX 9.90 Euri)
Proovisin juhtmevaba laadimist aga see ei toimi.
Ei toimi sellepärast, et Q.Mount annab juhtmevabalt välja ainult 15W
Blackview BV9900E aga nõuab 18W.

Mis nüüd teha?
Kiire otsing näitas, et enamus mootorratta hoidikuid ongi 15W. Seega Q-mounti pole pointi tagasi saata.
Tuleb ilmselt telefon maha müüa :/
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

heikis
Postitusi: 11
Liitunud: 14 Sept 2022, 10:16
Tsikkel: mt07
Asukoht: Saku
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas heikis »

Nozzu kirjutas: 18 Jaan 2023, 12:41
Nah, vaatamata eeltööle suutsin ikka puusse panna :(
Sain täna Q-Mount Pro kätte. (Q-MOUNT MAX 39.00 Euri + Ball adaptor for Q-Mount PRO/MAX 9.90 Euri)
Proovisin juhtmevaba laadimist aga see ei toimi.
Ei toimi sellepärast, et Q.Mount annab juhtmevabalt välja ainult 15W
Blackview BV9900E aga nõuab 18W.

Mis nüüd teha?
Kiire otsing näitas, et enamus mootorratta hoidikuid ongi 15W. Seega Q-mounti pole pointi tagasi saata.
Tuleb ilmselt telefon maha müüa :/
kõlab kummaliselt, et 15W wireless laadimisest ei piisa. Kas Q-Mount saab voolu otse aku pealt või on mingi USB vooluadapter vahel ja saab voolu hoopis USB-C pesast? Kui saab USB pealt voolu, siis äkki USB-adapter lahja ampriga- vaja on vähemalt 5V 3A adapterit?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Aaa...krt...ma lasin tavalisest, telefoni laadijast sinna Q-Mounti sisse. Võib olla sellepärast siis? Aku pealt ei hakanud proovimagi. Sealt oleks äkki toiminud.
Pagan....juba viisin telefoni Hansaposti tagasi (homme oleks viimane päev olnud).
Aga noh, katsun siis vaadata mingit sellist telefoni, millel 15W juhtmevaba laadimine. Siis kõik numbrid omavahel paigas.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

heikis
Postitusi: 11
Liitunud: 14 Sept 2022, 10:16
Tsikkel: mt07
Asukoht: Saku
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas heikis »

Nozzu kirjutas: 18 Jaan 2023, 14:01
Aaa...krt...ma lasin tavalisest, telefoni laadijast sinna Q-Mounti sisse. Võib olla sellepärast siis? Aku pealt ei hakanud proovimagi. Sealt oleks äkki toiminud.
Pagan....juba viisin telefoni Hansaposti tagasi (homme oleks viimane päev olnud).
Aga noh, katsun siis vaadata mingit sellist telefoni, millel 15W juhtmevaba laadimine. Siis kõik numbrid omavahel paigas.
Eks pead siis ka USB adapteri üle vaatama, mis speciga on. Kahtlustan, et ka 15W telefon ei hakka laadima. Õnneks lahendused on lihtsad- uus USB adapter 5V 3A väljundiga või Q-Mount ühendada aku külge (mõistlik oleks läbi kaitsmeploki ühendada).
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Eks ikka, ratta küljes hakkab Q Mount aku küljest jooksma. Ennist lihtsalt katsetasin kontorilaua taga tavalise telefoni laadijaga ja sain negatiivse tulemuse. Ning tegin selle põhjal ilmselt eksliki järelduse et telefon ja q-mount ei ühildu
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Wireless laadijal on tel. suhtes paiknemine suht oluline, mul kodus kapipeal 5W laadija ja laeb 10W-st telefoni probleemita. Kuigi paigutusega saab +/- 1cm ehk ainult eksida. Ehk siis need numbrid ei pea kattuma.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Maaks kirjutas: 18 Jaan 2023, 14:58
Wireless laadijal on tel. suhtes paiknemine suht oluline, mul kodus kapipeal 5W laadija ja laeb 10W-st telefoni probleemita. Kuigi paigutusega saab +/- 1cm ehk ainult eksida. Ehk siis need numbrid ei pea kattuma.
Mingis youtube videos jah ka üks selle kurtis, et sinna Q-Mounti tuleb see telefon algul mingis X asendis panna, et juhtmevaba laadimine pihta hakkaks. Proovisin kah nagu, üht ja teistpidi seda telefoni panna aga ei hakanud funkama. Võib-olla oleks pidanud veel proovima ja ilmselt mitte läbi telefonilaadija vaid ikka aku pealt proovima, siis oleks tööle saanud.
Järgmine kord targem.
Nüüd olen jälle tagasi alguspunktis, ehk otsin telefoni :)
FML
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Oot jääb arusaamatuks kuhu sa selle voolu siis sisse lasid sinna? Pildil näha 12-24v punane ja massi must ühendus mis ühendatakse läbi relee ratta akule.
image.png
Kui sinna tuleb 12-24v sisse, peaks kõik töötama selliselt nagu peab. Kust USB-st ja telefonilaadijast sa selle voolu sinna sisse lasid?

Teiseks (vb not related sinu teemaga) on tänapäeva maailmas tavapäraseks ju teema, kus erinevate seadmete tootjad teevad kõik selleks, et sa ostaksid aina uuemaid ja "paremaid" asju. Et sa seda teeksid, tekitatakse tehislik puudujääk milleski olulises (näiteks sama juhtmevaba laadimine). Ilmselt teavad ju kõik Apple skandaali, kus teadlikult aeglustati telefone, et kasutajad uuema telefoni peaksid ostma. Sama on nende juhtmevabade laadijatega.

Näide elust enesest ja endaga. RAM wireless charger ja Samsung S21. RAM lubab 10W laadimist ning toetatud on ka Samsung S21. Jah laeb, heal juhul ca 5W ainult. Miks? Sest telefoni sisse pistes annab telefon kenasti teada, et antud laadija ei ole toetatud ja kiirlaadimine ei tööta. Osta palun Samsungi juhtmevaba laadija ja kasuta seda. Hakates uurima, siis muutis Samsung oma viimases tarkvaras kiirlaadimise protokolli. Mis tähendab, et kiirlaadimine hakkab tööle alates 15W laadijatega. Eelmises tarkvaras piisas 10W laadijast, et rakenduks täisvõimsus ehk 10W nagu ka RAM-i laadija välja annab. Jutt kontrollitud ametliku RAM-i supportiga kui ka erinevate teemadega googles.


Siin videos näha ka probleem, et osade telefonide coil (mähis) ei ühti laadija omaga. Seal lõpu poole ta proovib erinevaid asendeid kus telefon laadima hakkab.

Aga vaadates selle asja hinda, siis natuke kahtlen nendes spetsifikatsioonides mida seal lubatud on. Kui saad mõne telefoniga asja toimima, siis hea meelega võiks mõned mõõdistused teha, et palju ta reaalselt tarbib 12v ahelas + mõõta USB3 pesast palju välja liigub sealt ampreid. Kui kõik on nii nagu lubatud, siis sellise raha eest tundub nagu ülimalt hea pakett.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Hei, tänud põhjaliku selgituse ja kaasamõtlemise eest, Ronk.

Ma lihtsalt, katsetamise mõttes, ühendasin sellesama Blackview telefoni laadija kodusest vooluvõrgust Q-Mountiga. Seal on see võimalus, et lased voolu Type C pesast sisse ning kasutad mounti siis juhtmevaba laadijana.
Teiste telefonidega ei saa htkel proovida kuna see BV oli ainus juhtmevaba laadimist toetanud telefon majapidamsies. Ning see liigub kah nüüd tagasi Hansaposti poole :/

EDIT: Kusjuures selles videos tundub olevat tegu sama BV telefoniga.
Manused
20230119_101839.jpg
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Ain »

Proovi esmalt ikka nii, et annad reaalse 12v sellele juhtmetest sisse nii nagu see mõeldud on.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Nozzu kirjutas: 19 Jaan 2023, 10:26
Hei, tänud põhjaliku selgituse ja kaasamõtlemise eest, Ronk.

Ma lihtsalt, katsetamise mõttes, ühendasin sellesama Blackview telefoni laadija kodusest vooluvõrgust Q-Mountiga. Seal on see võimalus, et lased voolu Type C pesast sisse ning kasutad mounti siis juhtmevaba laadijana.
Teiste telefonidega ei saa htkel proovida kuna see BV oli ainus juhtmevaba laadimist toetanud telefon majapidamsies. Ning see liigub kah nüüd tagasi Hansaposti poole :/

EDIT: Kusjuures selles videos tundub olevat tegu sama BV telefoniga.
Selge, see toob asja natuke selgust. Igal juhul peaks ka hädise USB laadijaga (5V ja 1A) see juhtmevaba laadija tööle hakkama ja telefon peaks sellele ka kuidagi reageerima. Kasvõi kirjaga, et not enough power for wireless charging vms.
Aga edu telefoni leidmisel. Ei ole lihtne ülesanne, kuid kui natuke raha on, siis enamus Samsungi S klassi telefone on juhtmevaba laadimisega ja veekindlad. Kasutatuna turul ka alla 300€-sed. Ilmselt mingi ulefone jm "military" telefonid on suurema akumahutavusega, kuid olen kuulnud nende tarkvara kohta kahjuks ainult halba. Jooksevad kokku, ei toimeta nii nagu peab jne.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Ma siin kaldun ikka Ulefon 14 poole.
See on küll 0,6mm kõrgem ja 1.2mm paksem, kui Q-Mount MAX lubab aga pagan, mill ei ole ju mingi mõõt, äkki mahub ikka ära.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Nii

Lõpuks pardakompuuter või navigeerimissüsteem komplekteeritud.
Valikusse jäi:
Q-Mount MAX + Ball adaptor 49 eurot
Ulefone Power Armor 14 64GB 221 eurot
Kokku: 270 eurot

Juhtmeid pole veel aku külge vedanud aga installeerisin Q-Mounti koos teloga ratta külge.
Täitsa tore torn sai.



Aga see pagana Q-Mount MAX on ikka liiga väike selle telo jaoks. Lukusstus ja avamissüsteem ei toimi. Tõmban mounti haarad nii laiali kui saan, panen telefoni alumise otsa haarade vahele ja paenutan ülemise otsa peale. Kinni tundub nõnda tugevalt püsivat. Aga kardan, et väga jätkusuutlik see süsteem ei ole. Pealegi on kogu telefoni asetamise ja äravõtmise protsess väga ebamugav ehk risti-vastupidine sellele, mida Q-Mount reklaamib.

Äkki Sa, arsool viitsid selgitada, kuidas neid haarasid/seda ülemist haara pikemaks saab?
Manused
mount.jpg
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Kus see üks kruvi on, mis seda jupstükki veel koos hoiab?

EDIT: Selle plaadi all on kaks kruvi. Aga ikkagi ei saa päris lahti kogu kremplit, sest plaadi küljest jooksevad veel juhtmed ilmselt sinna juhtmevaba laadimise plaati. Need tuleks läbi lõigata ja pärast uuesti ühendada, kui päris avada.

Ehk siis ei õnnestunud haarasid pikemaks teha. Mis ma saavutasin, oli see, et haarad on nüüd maksimaalses asendis lahti ja kokku enam ei jookse nupule vajutades. Kuna seal kaane vahelt susides, ei õnnestunud enam vedrusüstemi tööle saada. No suva kah, nagunii peab maksimum asendis see lahti olema, et telefon vahele mahuks.

EDIT 2:Haaaa! Ei andnud alla. Võtsin uuesti lahti. Lendas seekord päris pulkadeks, kõik vedrud ja hoovad lauale. Proovisin üht ja teistpidi. Aga lõpuks sain aru, mis järjekorras ja kuidaspidi see kokku tuleb panna. Ehk siis esialgne olukord on taastatud.

Trahh :bsmile:
Manused
1675336555871989913647604179878.jpg
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ma näppisin teema pealkirja ja tõstsin kogu kupatuse Sõidu- ja lisavarustus alafoorumisse.
On säilitamist väärt. :bsmile:
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Jesper »

nevermind...
Viimati muutis Jesper, 02 Veebr 2023, 22:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas arsool »

Nozzu kirjutas: 02 Veebr 2023, 13:17
Kus see üks kruvi on, mis seda jupstükki veel koos hoiab?

EDIT: Selle plaadi all on kaks kruvi. Aga ikkagi ei saa päris lahti kogu kremplit, sest plaadi küljest jooksevad veel juhtmed ilmselt sinna juhtmevaba laadimise plaati. Need tuleks läbi lõigata ja pärast uuesti ühendada, kui päris avada.

Ehk siis ei õnnestunud haarasid pikemaks teha. Mis ma saavutasin, oli see, et haarad on nüüd maksimaalses asendis lahti ja kokku enam ei jookse nupule vajutades. Kuna seal kaane vahelt susides, ei õnnestunud enam vedrusüstemi tööle saada. No suva kah, nagunii peab maksimum asendis see lahti olema, et telefon vahele mahuks.

EDIT 2:Haaaa! Ei andnud alla. Võtsin uuesti lahti. Lendas seekord päris pulkadeks, kõik vedrud ja hoovad lauale. Proovisin üht ja teistpidi. Aga lõpuks sain aru, mis järjekorras ja kuidaspidi see kokku tuleb panna. Ehk siis esialgne olukord on taastatud.

Trahh :bsmile:
Tere.
Teemakohases postituses on minu tel. nr. olemas. Helista, räägin sulle, kuidas mina ülemise lati pikemaks tegin ja hoidiku ilma suurema vaevata tagasi kokku panin. Parimat Aare.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Great success!
Olin suht kindel, et selle väntsutamisega ma need peenikesed juhtmed, mis indukjtsiooniplaati vms. jooksevad ära lõhkusin (tundus, et isolatsioon oli maas). Praegu ühendasin laadija aga akuga, viskasin telo peale ja oplaaa --- hakkas laadima.

Nüüd...mõistlik mees muidugi teeks haarad ikkagi pikemaks, enne kui kaablid paagi alt läbi veab ja süsteemi ratta külge kinnitab. Aga pagan....ma ei tea, kas ma olen mõistlik mees....
Tahaks selle tralliga ühele poole saada.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Küsimus.
Eelmiselt omanikult sain ratta sellise süsteemiga, et Garmin sai voolu siis, kui süüde sisse keerata ja tuled peale lülitada.
Ehk Garmini toitejuhe oli ühendatud tulede juhtmete külge.
Nüüd, kas ma võiks telefonilaadija panna samamoodi: lõikan pildil oleva punase juhtme kaitsmest rattapoolt läbi (telefonilaadijal on endal kaitse olemas) ja kinnitan laadija punase juhtme selle külge.
Ning täpselt samamoodi musta juhtmega.
Manused
juhtmed.jpg
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ei ole hea lahendus, pigem on elektriporr. Õige on ühendada telefon otse akult ja ühendust sisse välja lülitada releega. Releed võid juhtida läbi esitule. Enamasti võetakse küll tagatule pealt, sest mõned tsiklid lülitavad käivitamise hetkel esitule välja või ei lähe esituli üldse põlema enne, kui mootor töötab. Aga no see on pigem maitse asi.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Tagatulelt või esimeselt gabariidilt on väga OK võtta navi toide (ei saa navi sisse unustada ja seega ei söö akut ära). Ja ei ole mingit vajadust sinna lisareleed (jälle 1 asi + x klemmi mis võib pekki minna) aretada :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Maaks kirjutas: 03 Veebr 2023, 09:57
Tagatulelt või esimeselt gabariidilt on väga OK võtta navi toide (ei saa navi sisse unustada ja seega ei söö akut ära). Ja ei ole mingit vajadust sinna lisareleed (jälle 1 asi + x klemmi mis võib pekki minna) aretada :-)
Seega võiks lihtsalt sinna gepsu jaoks kasutuses olnud juhtmete otsa selle kinnitada?
Kui jutt releeni jõudis, tahtsin juba alla anda ning otse akult vedada, nagu ikka. Sest ma ei tea täpselt mis relee on, kuidas see töötab ja kuhu see paigutada.

EDIT: Nääh, panin ikkagi juhtmed otse akult. Vähem võimalusi midagi vussi keerata. Ja isegi kui ma unustan laadija välja lülitamast, võtab see ilma telefonita ainult niipalju voolu, kui kulub ühe tillukese led pirni töös hoidmiseks.

Nii, et see saaga on praeguseks läbi, ma loodan.

Järgmiseks hakkan kas esiamordi vedrusid või siduri trossi ja heeblit vahetama. Tõotab tulla humoorikas. Aga sellest juba minu päevikus.
viewtopic.php?t=111052
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Otse akult on mõistlik panna,sest vahel oleks vaja ka siis laadida kui ratas seisab ja süüde väljas. Mul on enda rattal küll mõlemad lahendused olemas ehk juhtmevaba hoidik koos laadijaga on süüte alt ja nn sigaretisüütaja tüüpi pesa on otse akult ning kaitse vahel. Need tänapäevased laadijad on nii vähese voolutabega, et releed pole vajadust küll sinna vahele aretama hakata. Kui tahtmist see vahel välja lülitada, võib tavalise veekindla on-off lüliti ka vahele panna.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ott
Postitusi: 134
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas ott »

Kellel Q mount pro on, kas saab korraga kasutada nii USB kui ka juhtmevaba laadimist? Lüliti annab märku justnagu saab ainult ühte korraga.

Aitäh!
Kasutaja avatar

karpin
Postitusi: 42
Liitunud: 13 Okt 2006, 00:17
Tsikkel: Fat boy Lo
Asukoht: Arizona US
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas karpin »

ott kirjutas: 12 Mär 2023, 18:55
Kellel Q mount pro on, kas saab korraga kasutada nii USB kui ka juhtmevaba laadimist? Lüliti annab märku justnagu saab ainult ühte korraga.

Aitäh!
Olemas mul.
Juhtmevaba laadimine ainult. Selleks vaja ka nende vastavat telefoni ümbrist. Lüliti on laadia välja lülitamiseks manuaalselt. Laadia lülitab ennast ka OSE välja aga ainult kui aku pinge langeb alla mingi ette antud voltide. Kui uus aku ja nädalas korra ikka sõita, siis laadia ennast välja automaatselt ei lülita.
Kui kasutada nende oma toite kaablit, lülitab toite kaabli lüliti ennast vahelt välja ja laadia lüliti pole enam vajalik.
Laadia ja Qmount kaabel lülitavad ennast vahelt välja kui aku pinge langeb alla 12.midagi volti et säästa akut.
Mul on ka nende antivibration jeblakas et säästa telefoni. Paistab töötavat väga hästi.

Ehk aitab se segane selgitus.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimiseks sobilik telefon koos lenksukinnitusega

Lugemata postitus Postitas Vint »

Tänud vihje eest, @Maaks :bsmile:
Pioneer SPH-DA160DAB sai paaritatud CARLINKIT 4.0 CPC200-CP2A ja toimib juhtmevabalt.

Maaks kirjutas: 22 Dets 2022, 11:48
Järelturu raadiotele (anroidiga) on odavamaid asju müügil, seda milline sulle sobib pead ise uurima @Vint.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”