Kuhu on kadunud noored sõitjad?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Milline on sinu vanus?

16-19
1
1%
20-30
13
11%
31-40
54
44%
41-50
38
31%
51+
16
13%
 
Hääli kokku: 122
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tsiklimüük on pikajaalises langustrendis ja üha vähem näeb noori sõitjaid. Esimest ütleb statistika ja teist minu isikik kogemus (mis pole eriti usaldusväärne ega statistiliselt ammendav) aga sellest hoolimata on minu silmis noori sõitjaid vähe. Mälu järgi pakun siis üks uuring ütles, et 2013 aastal oli GS1200 ostja keskmine vanus 49. Pole just klassifikatsioonis "noor".
Kuhu on kadunud noored sõitjad ja miks neid nii vähe? Või kas on päriselt vähe?


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas 701 »

No GS ei ole ka kindlasti noore sõitja esimene valik. Ei oma hinna, ega olemuse poolest. Minu meelest põhiline probleem on selles, et nn "rohelise tsikli" e mopeedi lubade tegemine on üsna kallis ja keeruline. Ma oma poja tutvusringkonnast kuulen, et parem oodatakse veel paar aastat ja tehakse 16. aastase autoload. No ja siis polegi seda tsiklit enne vaja, kui 49 aastaselt aja viiteks. Eks ta nooruki jaoks ole kallis kah. Load 600 umbes. 50 cc supermoto 3500 umbes. Selle tuning, et see üldse liiguks 500. Kiiver ja muu hädapärane otsa veel 500. Ongi juba autoraha läinud.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ei tea, kuhu nad siis kaovad.
Õppesõidu tegijaid on lume minekust, kuni uue lumeni küll rohkem, kui kunagi varem.

Kuigi eks see selline trendikas teema ole praegu ka. Et lubasid on kõigile vaja, aga kui vaja sõitma hakata, siis ilmselt saavad paljud aru, et ega see sõitmine pole ikka päris nende jaoks. Autoga ikka mugavam.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 08 Nov 2022, 10:50
Tsiklimüük on pikajaalises langustrendis ja üha vähem näeb noori sõitjaid. Esimest ütleb statistika ja teist minu isikik kogemus (mis pole eriti usaldusväärne ega statistiliselt ammendav) aga sellest hoolimata on minu silmis noori sõitjaid vähe. Mälu järgi pakun siis üks uuring ütles, et 2013 aastal oli GS1200 ostja keskmine vanus 49. Pole just klassifikatsioonis "noor".
Kuhu on kadunud noored sõitjad ja miks neid nii vähe? Või kas on päriselt vähe?
Vanasti sai lubadeta ringi sõita rolleriga. Rolleri ülalpidamine oli odav jne. Takso oli sigakallis jne.

Nüüd takso on odav(Bolt). Palju elektriliikureid. Rolleritega peab lube tegema, kindlustusi jne. Ülalpidamiskulud on tänu teenuste ropule hinnatõusule kulukaks läinud.
Lisaks veel nutiajastu, kus väljas olemise asemel on moes konsoolid, arvutimängud jne.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Sul valikust 16-19 puudu, mul alt naabripoiss kolis suvel "võrri" pealt 600-le ja tal hooaeg veel kestab.

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

50cc on lihtsam asendada elektritõuksiga ja tõenosus et paaril sõbral on tõuks on oluliselt suurem kui 50cc. sealt edasi elektrisikkel või veel loogilisem auto. mopeedide, bensiinipõletamise jms huvi tekkimiseks peaks nendega kokkupuutuma . kui nn 45 noor põlvkond oli 30a tagasi seotud bensupõletajatega siis ajad on muutunud. tutvusringkonnas ostetakse hobiautosid ca 80-90 aastad, tsikleid jms. lapsed juba iseseisvad raha ja ega tekkinud piisavalt. motohuviosas tundub mõnikord et kõik ju tore võistlustel, kokkutulekutel osalejaid jagub aga see sama petlik näiteks liikumisharjumuste osas kui sõidad linnalähedaselt kergliiklusteelt suvel ca kell 6 mööda ja sportivat ja jalutavat rahvast hulgi.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kiilas kirjutas: 08 Nov 2022, 11:29
Sul valikust 16-19 puudu, mul alt naabripoiss kolis suvel "võrri" pealt 600-le ja tal hooaeg veel kestab.
Lisasin ja sellega, nagu selgub lähtestasin ka küsitluse tulemused. Seega, palun uuesti hääletada.

Mwaui
Postitusi: 5
Liitunud: 03 Juun 2021, 09:49
Tsikkel: 2005,CBR 600 F4i

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Mwaui »

Tallinna vahel on läbi suve küll silma jäänud pigem noori sõitjaid.
Tallinnast väljas aga on pilt teine olnud, enamus kes ringi tourivad tunduvad olevat just selles 40+ ringis..
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Tehnika kättesaadavus!
Enda poisikeseks olemise ( 2000 ja peale ) ajal sai Vene rontte külapealt viinapudeli eest. Oli muidugi ka korralike, põhi rõhk- tehnikat piisas ja kui vähegi oli endal huvi, hargnes asi sealt edasi. Parimatel aegadel oli mul 4 tsiklit + kastide viisi osi.

Ma vaataks ühtlasi tulevikku.
Tõuksid teevad ilmselt peadpööritava arengu. Eraldi mainiksin üherattalisi tasakaaluliikureid, need näikse hetkel olevat parimad, nii juhitavuse kui ka kompaktsuse poolest. Vaja on ainult mingit "sütikut" mis asja käima lööks, nagu Ai-föönid said ülemaailmse edu osaliseks.

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Macintosh kirjutas: 08 Nov 2022, 12:19

Lisasin ja sellega, nagu selgub lähtestasin ka küsitluse tulemused. Seega, palun uuesti hääletada.
Kumba sa selle küsitlusega teada saad. Kas noored sõitjad on kadunud või noored sõitjad ei käi foorumis kükitamas? Minu isiklik arvamus on selle viimase suunas.

bezdomn6i
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Sept 2005, 21:25
Tsikkel: SR500
Tänatud: 1 kord

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas bezdomn6i »

Foorum on ilmselt vale koht kust head läbilõiget mootorratturitest saada.
Tutvusringkonnas on õige mitu värsket ratturit kelle vanus jääb 18 ja 25 vahele, aga eks see põristamine selline vanema generatsiooni hobi ole - gateway droogid on kallid ja tülikad soetada ning ülal pidada (võrdluses selle ajaga kui ise võrriga põristatud sai) ja elektrilised odavamad ja lubadevabad alternatiivid juba odavamad ja üleüldse konkureerivaid tegevusi on tänasel päeval enam.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Sõidan isegi viimaselajal nn tänavasõite väga palju elektrilise üksratta otsas, väga adekvaatne liikur, enamus 50cc junne saavad kotti igast asendist, kust võrdlema hakata, olgu selleks siis ülalpidamiskulud, ruumitarve või kaskvõi nn "cool" faktor, mis on noortele suht oluline.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 08 Nov 2022, 10:50
Tsiklimüük on pikajaalises langustrendis ja üha vähem näeb noori sõitjaid. Esimest ütleb statistika ja teist minu isikik kogemus (mis pole eriti usaldusväärne ega statistiliselt ammendav) aga sellest hoolimata on minu silmis noori sõitjaid vähe. Mälu järgi pakun siis üks uuring ütles, et 2013 aastal oli GS1200 ostja keskmine vanus 49. Pole just klassifikatsioonis "noor".
Kuhu on kadunud noored sõitjad ja miks neid nii vähe? Või kas on päriselt vähe?
Lubade tegemine on noorele väljaminek, mille asendus on paljud muud neile olulisemad asjad. Paljud sõidavad rolleriga nooremana ja siis tehakse juba pigem autoload. Küsi autokoolidest palju on noori tsikli lube tegemas?
Ma arvan, et ka need piirangud rattale noore juhi jaoks on seda pärssivad. No 11kw ja 125cm3 on natuke nagu alla võlli noorele, kes sõidu selgeks saab. Selles valikus pole noore jaoks midagi atraktiivset olemas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mainimata ei saa ka jätta, et tänaseks on autod juba sama kiired, kui mootorrattad. Tsikliga saab selle sama kiiruse/kiirenduse kätte küll ca 10x odavama investeeringu eest, aga siiski.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Tsiklid on kallid ja load on kallid ja noorel läheb raha elukoha, pidude, muu elu peale rohkem. Paljudel pole autojuhilubegi.
(togi)

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Palju noori on ka krossi ja enduuro peale vähemasti minu kandis kolinud oma rolludelt, selles valdkonnas on üldse alates sellest karoovast asi palju popimaks läinud-lube pole otseselt vaja, investeering on väiksem ja saab suht süüdimatult ennast välja elada vs tänavapahandused.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Njah, mul noorem poeg, kes senini on soovinud juhilube siis nüüd, täisealiseks saades teatas ootamatult, et ei tahagi. Hüljestele, pingviinidele ja jääkarudele polevat autosõit kasulik ega karvamööda.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Fortnine tegi ka selle kohta kunagi video, et tsikliostjate vanus pikalt tõusutrendis, sest mototehnika läbi kümnendite järjest kallinev. Küllap see on põhipõhjus.
Motikas pole enam soodne ja odav alternatiiv autole või ühistranspordile, vaid pigem kallis hobi.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Macintosh kirjutas: 09 Nov 2022, 16:31

Njah, mul noorem poeg, kes senini on soovinud juhilube siis nüüd, täisealiseks saades teatas ootamatult, et ei tahagi. Hüljestele, pingviinidele ja jääkarudele polevat autosõit kasulik ega karvamööda.
Jätad testamendist välja?

Mul ühel pole põhimõtteliselt/maailmavaateliselt vaja(olgugi, et mõtles täiskasvanuna AM peale) ja teisel pole aega kooli lõpetada....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 09 Nov 2022, 16:31
► Näita Spoilerit
Njah, mul noorem poeg, kes senini on soovinud juhilube siis nüüd, täisealiseks saades teatas ootamatult, et ei tahagi. Hüljestele, pingviinidele ja jääkarudele polevat autosõit kasulik ega karvamööda.
Aga ma usun, et sa loomulikult vastad tema igasugusele edasistele palvetele ennast või mõnda asja kuhugi vedada lausega autosõidu kahjulikkusest pingviinide ja muude elukate elule ja soovitad ühistransporti. :D
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Mäkk. Küllap õpib, need muutused ei käi päeva või kahega, ega ole mõtet sundida. Pigem suunata.

Teema juurde tagasi tulles, ehk oleme mingis mõttes vanad fossiilid kes püsivad omas ajas?
Ise tegemine on samuti jäänud vähemaks ja küllap järgmine põlvkond juurdleb samade asjade üle.
Pilt

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Macintosh kirjutas: 09 Nov 2022, 16:31
► Näita Spoilerit
Njah, mul noorem poeg, kes senini on soovinud juhilube siis nüüd, täisealiseks saades teatas ootamatult, et ei tahagi. Hüljestele, pingviinidele ja jääkarudele polevat autosõit kasulik ega karvamööda.
Oskus sõita ei tee kurja. Neid samu oskusi saab kasutada ka sõitmaks elektri või vesinikuautoga (või mõne muu taastuvenergiat kütuseks kasutava lahendusega), või võib neid oskusi vaja minna nende samade loomade aitamiseks, kaitsmiseks. Olen sama meelt, et ei ole mõtet sundida, iga asi omal ajal.
Jalgrattaga sõitmine on öko ja näiteks lennureiside vähendamine.
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Eesti meediast käib küll läbi, et motikaid lisandub pidevalt. Eesti omapära?

2006 aastal kirjutati nii: https://epl.delfi.ee/artikkel/51042207/ ... d-rekordid
2019. aastal sedapsi: https://bioneer.ee/eestit-iseloomustab- ... suur-levik

Samas olen ise täheldanud, et noorte hulgas on mootorrattaga sõitmise huvi pigem naistel. Sarnane trend ka Kaitseliitu astumisel või politseinikuks õppimisel, kus nö sooline võrõiguslikkus juba varsti meeste kaitse alla võtmist nõuab. Kui pisut liialdada :) Ehk siis mehed on justkui rohkem pehmostunud ja naised mehistunud, kui stereotüüpidest rääkida.

peetersell
Postitusi: 55
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Ega kuskilt tâitsa aastate lõikes statistikat välja ei võlu?
Ise olen 26 ja minu tutvusringkonnas rattureid ikka on ja tuleb peale. a see veits haakub ehk selle hilise teemapüstitusega ka, et kuhu kõik tehnikahuvilised ja iseputitajad kaovad? mingid argumendid kindlasti ühised.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Suvel sain kokku ühe kirgliku noore motomehega Slovakkias, tema nimelt vedas ka seal ka rolleriklubi ja korraldas iga kevadisi ja suviseid üritusi, just sellepärast, et rolleritest saab seal riigis kõik alguse. Tema sõnul, on vaja juurdekasvu ja neid tuleb niorte rollerijuhtide seast.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

motoreis kirjutas: 09 Nov 2022, 17:31
Fortnine tegi ka selle kohta kunagi video, et tsikliostjate vanus pikalt tõusutrendis, sest mototehnika läbi kümnendite järjest kallinev. Küllap see on põhipõhjus.
Motikas pole enam soodne ja odav alternatiiv autole või ühistranspordile, vaid pigem kallis hobi.
vähemalt vahepeal siin (tõsi, nii mõnigi aasta tagasi nüüdseks) tundus mulle just vastupidi...et mototehnika on üldjoontes muutunud palju kättesaadavamaks palju rohkematele. "probleemid" mõeldakse omale ise välja, sellega kui põlatakse ära osta kasutatud ja vähe vanemat tehnikat sest see pole piisavalt cool vms :lol:

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

► Näita Spoilerit
Eestlased on jõukamaks saanud, muu maailmaga võrreldes, aga Fortnine vist võrdles keskmist sissetulekut ühe keskmise mootorratta hinnaga läbi kümnendite. Varasemalt sai uue ratta poest soodsamalt kätte kui praegu, pidi lühemat aega raha koguma, nüüd tuleb kauem koguda.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jah tõsi, eks tema teeb seal asja omast perspektiivist ja mina mõtlesin muidugi ikkagi eestis. Kuid samas ma arvan, et see teema on ikkagi läbiv...varem (vähemalt noored huvilised ja "sisenejad") kindlasti ei pirtsutatud nii palju selle üle, et tehnika peab olema hirmus uus või lausa otse poest ja miski muu ei sobi. Täna ma näen seda pidevalt, et kõiksugused asjad peavad kindlasti olema uued ja kõige uhkemad...ja pigem nii, või siis üldse mitte. Väga palju on näha ka seda, et kui mingit ratast otsitakse (ja ma mõtlen siinkohal ennekõike neid nö. esimene ratta ostjaid) siis seatakse mingeid hullult spetsiifilise nõudmisi. Selle juures, kus nõudjate endi teadmised ja kogemused tsiklitega on ümmargune null!
Minule tundub nii, et paljud ostavad omale neid tsikleid mingi tohutu emotsiooni pealt, üsna kallilt, siis ostetakse sinna juurde veel kõige kallim varustus poest ning lõpuks selgub, et noh tegelikult polegi niiväga lõbus sõita ja kuidagi hirmus kallis on see hobi ka - muidugi on kui maksad mingit liisingut ja kaskot iga kuu uue ratta eest, varustuse ostsid laenuga ning kütust nagu hästi ei jõuagi osta :D Ja nii läheb see suure hurraaga ette võetud hobi üsna kiirelt "üle"

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

► Näita Spoilerit
Seda juhtub paljude hobidega, mitte ainult motohobiga, et kakti jääb.

Kirjeldad mind.
Ma käisin täpselt sama teed, spetsiifiline nõudmine, uus ratas, tagasihoidlik Honda, mingi tagasihoidlik varustus, kogemust 1 suvi laenatud rattaga. Ja just alustamise pärast sai uus ratas ostetud (otsisin kasutatuid ka ühe aasta, aga taheti hingehinda + remondid lisaks), sest polnud elus enne ühtegi mootorsõidukit remontinud. Vanema ratta remontida laskmine võib terve varanduse maksta + ajakulu. Üks sõber mul remondib oma vanemat ratast 2-3 talve ja suvel koguneb kilomeetreid paarsada ja pikale reisile ei julge ta veel selle rattaga minna. Nüüdseks teen pisitööd ja hooldused ise, aga millestki tuli alustada. Õnneks pole hobi lahtunud 3-4 aastaga ja ratas on sel ajal 48000km Euroopa teedel juurde kogunenud, remontima pole seda pidanud, see oli ka ostes eesmärk.

Uue ostmine pole patt ja ei tuleks viltu vaadata, ka kogemuste puudumisele, küll need kogemused siis tulevad.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuhu on kadunud noored sõitjad?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Parem ongi kui hiljem alustavad, rohkem mõistust peas. Ise tegin load miski 33 aastasena äkki.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”