Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit
See oli Gjensidige, õnnetusjuhtumiga seotud elukindlustus vms.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 533
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Turist kirjutas: 28 Okt 2022, 09:52
► Näita Spoilerit
See oli Gjensidige, õnnetusjuhtumiga seotud elukindlustus vms.
Samas võiks ju alates 100-120kw autoga puusse panemise puhul samuti keelduda, sest neid läheb sinna märksa rohkem kui 60+kw-ga tsikleid. :wack:
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Liikluskindlustuse seaduse plaanitavad muudatused

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Originaalartikkel: https://arileht.delfi.ee/artikkel/12026 ... touksidele
"... uue liikluskindlustuse kohaselt tuleb kindlustusleping sõlmida iga üksnes mehhaanilise jõuallikaga maismaasõidukile, mis ei sõida rööbastel, mille suurim valmistajakiirus on üle 25 km/h või suurim netomass on üle 25 kg ja suurim valmistajakiirus üle 14 km/h"
„Täna seadusega ette nähtud võimalus sõidukit mitte kindlustada 12 kuu jooksul peale lepingu lõppemist, tingimusel et sõidukit ei kasutata, on mõistlik ära kaotada, sest selle järele puudub praktiline vajadus, ...“
__
Mootorrattad tuleb tulevikus sõiduilma lõppedes arvelt maha võtta kui ei taha sundkindlustust plekkida ...
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 533
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Liikluskindlustuse seaduse plaanitavad muudatused

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Maaks kirjutas: 10 Jaan 2024, 11:39
Originaalartikkel: https://arileht.delfi.ee/artikkel/12026 ... touksidele
"... uue liikluskindlustuse kohaselt tuleb kindlustusleping sõlmida iga üksnes mehhaanilise jõuallikaga maismaasõidukile, mis ei sõida rööbastel, mille suurim valmistajakiirus on üle 25 km/h või suurim netomass on üle 25 kg ja suurim valmistajakiirus üle 14 km/h"
„Täna seadusega ette nähtud võimalus sõidukit mitte kindlustada 12 kuu jooksul peale lepingu lõppemist, tingimusel et sõidukit ei kasutata, on mõistlik ära kaotada, sest selle järele puudub praktiline vajadus, ...“
__
Mootorrattad tuleb tulevikus sõiduilma lõppedes arvelt maha võtta kui ei taha sundkindlustust plekkida ...
t***, mõnes euroopa riigis võid jah sõita 365/366 päeva aastas, aga see ei tähenda, et mingid sellised direktiivid peaks kogu euroala kohta käima.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma loen artiklist, ridade vahelt välja, et sundkindlustuse eesmärgiks pole niivõrd tagada, et teel poleks kindlustuseta sõidukeid vaid pigem karistada neid, kes kande peatamise on unustanud. Kuidas muidu seletada fakti, et sundkindlustus saab olema mitte 2 või 3x vaid ligikaudu 7x kallim.
Jutt sellest, et EU nõuab on lihstalt lame, enamuses riikides eksiteerivad erandid ja küllap oleks Eestiski saanud, kui see kedagi kottinud oleks aga paraku üritavad meie ametnikud igal võimalikul juhul Euroopa Liidu ootusi ületada. Küllap suutsid ka kindlustusseltsid piisavalt lobi teha.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Ain »

Pigem on sügavam põhjus neis kes õnnestusi põhjustavad ja kuna autod kallinevad siis ilmselgelt peab kallinema ka kindlustus..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Liikluskindlustuse seaduse plaanitavad muudatused

Lugemata postitus Postitas Turist »

Maaks kirjutas: 10 Jaan 2024, 11:39
"... uue liikluskindlustuse kohaselt tuleb kindlustusleping sõlmida iga üksnes mehhaanilise jõuallikaga maismaasõidukile, mis ei sõida rööbastel, mille suurim valmistajakiirus on üle 25 km/h või suurim netomass on üle 25 kg ja suurim valmistajakiirus üle 14 km/h"
Huvitav kuidas see "mehaanilise jõuallikaga" on defineeritud? Millised teised jõuallikad lisaks mehaanilisele on olemas? :roll:
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Lihasjõud äkki?
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ei tea mida seal on mõeldud, lihastega tehakse ka füüsikalises mõttes mehaanilist tööd.
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Henn »

Mingi autorendi omanik soovitas registrikanded maksustada. Ilmselt see ajutiselt arvelt maha ja hiljem jälle arvele võtmine hakkab maksma. Riigiaparaat elab maksudest, kui me ühte vabatahtlikult ei maksa, siis maksame kohustuslikus korras mingit teist maksu. Kui viime oma tsiklid Läti registrisse, siis tuleb kinnisvara maks sellevõrra kõrgem ja kinnisvara mujale ei saa registreerida.
Kes saab, küsib palka juurde ja maksab ära. Kes ei saa, loobub kasutamisest või kolib ära. Ja need kes saavad, maksavad loobujate/lahkujate osa ka kinni. See on vabaduse hind ja muu selline moodne möla enda positsiooni ja heaolu põhjenduseks.

Teema algataja
Assamait
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Keegi LHV liikluskindlustusega on kursis? Et kas töötaks optimiseerimine, et aastane leping kuu kaupa maksmisega, aga hooaja lõppedes ratas ajutiselt registrist kustutamisele? Lõpetaks see LHV kindlustuse ja vabastaks maksetest?
Hetkel veel, ptüi-ptüi, ajutine kustutamine ja taastamine vist tasuta?
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas

vanalendur
Postitusi: 498
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Henn kirjutas: 10 Jaan 2024, 16:34
Kui viime oma tsiklid Läti registrisse, siis tuleb kinnisvara maks sellevõrra kõrgem ja kinnisvara mujale ei saa registreerida.
Kui karikas täis saab siis saab eesti registris kinnisvara maha müüa ja läti registris oleva kinnisvara osta. Samas vaimus jätkub siis eks tuleb kuues varvas kasvatada ja ennastki läti registrisse kirjutada.

Ikka mina
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Veebr 2024, 08:14
Tsikkel: KTM 380 2t, Suzu 450, KTM
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Ikka mina »

Tõesti, ei taha vinguda aga igal asjal on piirid.
Ok, makse tõuseb, saame aru, kapitalism ja niisama keegi midagi ei tee aga no krt kui ratas seisab oktoobrist märtsini garaazis siis mille krdi pärast pean ma selle eest liikluskindlustust maksma???
Selle kümnise õige nimi on - VARAmaks. Lihtne loogika neil puurottidel - jõuad silki osta, järelikult ilgelt rikas kodanik ja siis maksa, lihtsalt maksa et sul tsikkel on.
PS! Küsimus - kui talveks maha regada kas kevadel uuesti regama minnes tuleb ka ülevaatus uuesti teha-maksta? Lihtsalt ratas uus ja probleeme ei ole aga ülevaatus ka asjaajamine ja jälle maksmine?
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Henn kirjutas: 10 Jaan 2024, 16:34
Kes saab, küsib palka juurde ja maksab ära. Kes ei saa, loobub kasutamisest või kolib ära. Ja need kes saavad, maksavad loobujate/lahkujate osa ka kinni. See on vabaduse hind ja muu selline moodne möla enda positsiooni ja heaolu põhjenduseks.
Ja kes saab, see kotib riiki vastu ehk OÜ-tab nii palju kui võimalik. Kuidas riik kodanikele, eriti veel üleolevate selgituste saatel, nii kodanikud ka riigile.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas joel »

Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 08:15
Tõesti, ei taha vinguda aga igal asjal on piirid.
Ok, makse tõuseb, saame aru, kapitalism ja niisama keegi midagi ei tee aga no krt kui ratas seisab oktoobrist märtsini garaazis siis mille krdi pärast pean ma selle eest liikluskindlustust maksma???
Kõige kummalisem selle kohustusliku liikluskindlustuse juures on, et see maks ei lähe ju riigile, vaid eraettevõtja taskusse! Siin ei saa põhjenduseks tuua isegi riigi halba majanduslikku seisu, geopoliitilisest olukorrast tulenevalt järsult tõusnud riigikaitsekulusid, vaestele ületöötanud ametlikele eluliselt vajalikke preemiaid jms. Öeldakse küll, et loll on see, kes vabandust ei leia, aga siinkohal sai küll 100% kinnitust rahvatarkus, et parem on suu kinni hoida ja lasta teistel kahtlustada, et oled loll, kui põhjendusega "kui ei taha kindlustada, võta ajutiselt registrist maha" ja "see vähendab ilma kindlustuseta sõitjate hulka, sest peatatud registrikandega liikluses osaleda ei tohi" viimasedki kahtlused hajutada.
Joel

Ikka mina
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Veebr 2024, 08:14
Tsikkel: KTM 380 2t, Suzu 450, KTM
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Ikka mina »

Nagu lugeda oli (Velt vist) ajakirjanduses siis ATV eedega juba tehakse tagasi - nimelt oli häda et müük kukkunud meeletult, Velt jällegi teatas et müügid vahvad ja tema küll mingit kriisi ei taju, lihtsalt ostjad EI REGA enam oma liikureid :))) uute saabuvate maksude ja koormiste tõttu :)))
KES nüüd loll on :))?
Mis summas jääb valitsusel nüüd raha saamata: registreerimine, kindlustus, ülevaatus, kõige pealt käibekas, + muud lõivud, tasud :)))
Sellest ei hakka rääkimagi et põlluteed/külavahed (kus nähti võimuorganeid/miilitsaid viimati nõuka ajal) neid ""musti"" masinaid täis :))
Ok, Tallinnas Viru ringil riskantne aga .....
Ohh jahh seda tibiametniku loogikat.
Kuulda oli et järjekordne edirektiiv oli vaja täita, kusjuures jäeti võimalus ettepanekuteks (meil 6 kuud jää ja lumi ning oleks saanud erandi võrreldes Hispaania ja Itaaliaga poleks vaja kindlustada sest keegi ei osale liikluses ) aga nohh, kes see julgeb keskvõimule vastu hakata, vaadatakse veel viltugi :).
Eks tuleb ka midagi välja mõelda - põhimõtteliselt!
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Soomes on talv veel pikem kui meil ja nad samuti EU-s, kas neil on kuidagi teistmoodi?
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 10:16
Mis summas jääb valitsusel nüüd raha saamata: registreerimine, kindlustus, ülevaatus, kõige pealt käibekas, + muud lõivud, tasud :)))
Kõige pealt ei ole KM-i, kindlustus on ilma. Aga muidu jah, kuidas küla koerale, nii koer vastu ja ma küll pahaks ei pane, kui rahvas vaatab kõik võimalused üle, et kuidas seda mäe otsas asuvat 101 #%*! :twisted: vähem toita.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 10:16
Nagu lugeda oli (Velt vist) ajakirjanduses siis ATV eedega juba tehakse tagasi - nimelt oli häda et müük kukkunud meeletult, Velt jällegi teatas et müügid vahvad ja tema küll mingit kriisi ei taju, lihtsalt ostjad EI REGA enam oma liikureid :))) uute saabuvate maksude ja koormiste tõttu :)))
KES nüüd loll on :))?
Mis summas jääb valitsusel nüüd raha saamata: registreerimine, kindlustus, ülevaatus, kõige pealt käibekas, + muud lõivud, tasud :)))
Sellest ei hakka rääkimagi et põlluteed/külavahed (kus nähti võimuorganeid/miilitsaid viimati nõuka ajal) neid ""musti"" masinaid täis :))
Ok, Tallinnas Viru ringil riskantne aga .....
Ohh jahh seda tibiametniku loogikat.
Kuulda oli et järjekordne edirektiiv oli vaja täita, kusjuures jäeti võimalus ettepanekuteks (meil 6 kuud jää ja lumi ning oleks saanud erandi võrreldes Hispaania ja Itaaliaga poleks vaja kindlustada sest keegi ei osale liikluses ) aga nohh, kes see julgeb keskvõimule vastu hakata, vaadatakse veel viltugi :).
Eks tuleb ka midagi välja mõelda - põhimõtteliselt!
Sõidukit mis ei osale liikluses ei kindlustata! Meil siis atv-d ja mootorsaanid MS2 kategoorias
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas 701 »

joel kirjutas: 19 Veebr 2024, 10:01
"kui ei taha kindlustada, võta ajutiselt registrist maha" ja "see vähendab ilma kindlustuseta sõitjate hulka, sest peatatud registrikandega liikluses osaleda ei tohi" viimasedki kahtlused hajutada.
Seda juttu kuuldes mul vajusid käe rippu. Ausalt, kas tegu on idioodiga või suudab tõesti inimene kala näoga sellist ette antud teksti eetrisse öelda.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Ikka mina
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Veebr 2024, 08:14
Tsikkel: KTM 380 2t, Suzu 450, KTM
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Ikka mina »

Ain, nipp jus selles ongi et uhavad need mitteregatud ATVd ka avalikel teedel mitte ainult metsas-põllul -krossirajal.
Ennem seda uut janti oli ilmselt suurem osa tulede-vilede ja reg numbriga nüüd uute tuultega lastakse rõõmsalt seadusest üle ja ma ei saa seda nendele inimestele pahaks panna.
See on alles algus.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ain kirjutas: 19 Veebr 2024, 10:55
Sõidukit mis ei osale liikluses ei kindlustata! Meil siis atv-d ja mootorsaanid MS2 kategoorias
See kõlab kah jube targa mõttena. Küpsetad oma MS2 kusagil võsavahel mõnele seenelisele küljelt sisse. Jaga siis. Ja üle üldse, miks ATV ei või olla ATV vaid peab olema mingi MS või LE või pagan teab mis asi. Mingi põllurallikas osaleb veel vähem liikluses, kui saan või ATV, miks see siis ei saa MS2 olla?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 11:02
Ain, nipp jus selles ongi et uhavad need mitteregatud ATVd ka avalikel teedel mitte ainult metsas-põllul -krossirajal.
Ennem seda uut janti oli ilmselt suurem osa tulede-vilede ja reg numbriga nüüd uute tuultega lastakse rõõmsalt seadusest üle ja ma ei saa seda nendele inimestele pahaks panna.
See on alles algus.
Meil külavahel uhab 125cm3 roller ja sama tüüp nüüd ka ATV-ga täiesti ilma numbrita juba mõned aastad, siiani pole vahele jäänud. Eile nägin aknast politseiautot mööda sõitmas,eelmine oli millagi sügisel.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas: 19 Veebr 2024, 11:11
Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 11:02
Ain, nipp jus selles ongi et uhavad need mitteregatud ATVd ka avalikel teedel mitte ainult metsas-põllul -krossirajal.
Ennem seda uut janti oli ilmselt suurem osa tulede-vilede ja reg numbriga nüüd uute tuultega lastakse rõõmsalt seadusest üle ja ma ei saa seda nendele inimestele pahaks panna.
See on alles algus.
Meil külavahel uhab 125cm3 roller ja sama tüüp nüüd ka ATV-ga täiesti ilma numbrita juba mõned aastad, siiani pole vahele jäänud. Eile nägin aknast politseiautot mööda sõitmas,eelmine oli millagi sügisel.
Urmas vaevalt sa nüüd 24/7 naabriValvet teed, sul ikka muu elu kah.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 11:02
Ain, nipp jus selles ongi et uhavad need mitteregatud ATVd ka avalikel teedel mitte ainult metsas-põllul -krossirajal.
Ennem seda uut janti oli ilmselt suurem osa tulede-vilede ja reg numbriga nüüd uute tuultega lastakse rõõmsalt seadusest üle ja ma ei saa seda nendele inimestele pahaks panna.
See on alles algus.
ATV-ga saab tegelikult 24/7 sõltumata ilmast liigelda, vahepeal ilma- ja eriti teeolusid vaadates tundub, et ainult nendega saabki. Ehk siis ATV aastaringne kindlustus isiklikult ei tundugi miski arusaamatu asi. Aga 2-rattaline, kuigi eelmisel nädalal vihma- ja soolasajus küttis 1 tegelane rõõmsalt Valdekus ringi, pole ikka 12 kuud aastas kasutusel. Et mingid erandid võiks ikka olla, mitte tuima näoga kasseerida. Järgmiseks lolluseks võiks iga sõiduki pealt olla kütuseaktsiis min x-EUR per kuu. Pohh kas sõitsid ja ostsid kütet või mitte, aga riik on eelarvet tehes laekumisega arvestanud.

Ikka mina
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Veebr 2024, 08:14
Tsikkel: KTM 380 2t, Suzu 450, KTM
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Ikka mina »

M.T. - see maks ju täitsa tulemas, nö. automaks (rattad, atvd, traktorid, rekkad, jne, jne).
Kas sõidab või seisab pukkade peal muuseumis - maksad ja kogu lugu.
Kui veel ringi sõidada siis maksad kes topelt kes 10 korda rohkem (sõltub km hulgast).
Hullar.

hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas hmm »

Ma olen siiani vanakestele teinud aastased kindlustused. Asi selles, et õnneks ei olnud need nii suured (tegu ju 125 ja 350cc väikeste KW-ga).
Jawa 360 praegu oleks jätkamine alates maist ~ 22,78€aasta (iizi leht), hetkel pole PZU veel oma pakkumist teinud, nõks aega on.
- 24.03.2023 - 23.03.2024 - 15,12€ (PZU)
- 24.03.2022 - 23.03.2023 - 11.64€ (PZU)

Vana 1958a. 125 viimane pakkumine (08.03-07.03 2025) on 20,76€ aasta PZU poolt. (hetkel iizi lehelt valides saan 24,34 ),
- 08.03.2023 - 07.03.2024 oli 17,40€ (PZU)
- 08.03.2022 - 07.03.2023 oli 13,44€ (PZU)

Triumph bonneville T100 - IIZI lehelt 43€ aasta PZU; PZU otse 38€ aasta. 6 kuud 20,58. 3 kuud 11,13. Seega kui märtsi algusega teha, siis NOV lõppuni on 9 kuud... jällegi vahe aasta ja 9 kuu osas on 6,30€... ning selle 6 kuuga võib see 6€ vabalt ära sulada ning ongi see aastamaks nõks soodsam/sobilikum.
Kuna mul aasta lõpus lõppes kindlustus, siis Novembris tuli 6 kuu pakkumine 25,46€ PZU-lt - mida polnud mõtekas jätkata.

Võrdluseks 2011 vähese KW sõiduauto aasta kindlustus PZU-lt on 67€...

Kui vanakesed on sellised, millega ka sõita mis iganes aastaajal (nt jawa koos külkaga sõitis eelmine NV -15 kraadiga + sellel laupäeval +3 koos vesise jääga), siis Triumph on ilma soolata sõiduaegade liikumise vahend + auto asendus e. pidevas liikumises just sellel ajal. Siis minu vahendite liikluskindlustuse koormus oleks ~80€ kandis. Paraku on mind üks ja kõik masinad ju korraga ei liigu aga see selleks.
Eks jah hindadega pannakse asjad paika... ja pean tõdema, et 20-30€ makseid ei ole eesmärgi pärane jupitada, 40€ osas võiks kaaluda.
Viimati muutis hmm, 19 Veebr 2024, 12:49, muudetud 1 kord kokku.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas Ain »

Inimestel on täna ja jääb ka tulevikus masinaid mida arvele ei võetagi. Olgu see vana russ, iseehitatud traktor, atv või mootorsaan.. Seaduse järgi on loomulikult kohustus seda mingid päevad peale ostmist teha. Selge on see, et kui automaks tuleb siis mingi osa kes ostavad näiteks atv mis ei ole tehases kohandatud teeliiklusesse ehk on maastikusõiduk ei võtagi seda masinat arvele. Mina ise sellist atv-d ei ostaks. Pigem ikka sellise millega ka teedel stressivabalt sõita võib ja sellega seoses tuleb ka kõik maksud maksta. Täna ei ole need kulud teab mis suured ja esialgsete plaanide järgi ei ole ka automaks nendele midagi kosmilist. Aga jällegi...kui minu arvamust küsida siis ma ju ei tahaks ka seda mõnikümmend € aastas maksta..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 19 Veebr 2024, 11:22
urmas66 kirjutas: 19 Veebr 2024, 11:11
Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 11:02
Ain, nipp jus selles ongi et uhavad need mitteregatud ATVd ka avalikel teedel mitte ainult metsas-põllul -krossirajal.
Ennem seda uut janti oli ilmselt suurem osa tulede-vilede ja reg numbriga nüüd uute tuultega lastakse rõõmsalt seadusest üle ja ma ei saa seda nendele inimestele pahaks panna.
See on alles algus.
Meil külavahel uhab 125cm3 roller ja sama tüüp nüüd ka ATV-ga täiesti ilma numbrita juba mõned aastad, siiani pole vahele jäänud. Eile nägin aknast politseiautot mööda sõitmas,eelmine oli millagi sügisel.
Urmas vaevalt sa nüüd 24/7 naabriValvet teed, sul ikka muu elu kah.
Ma sellest mida olen näinud, aga see numbri ja lubadeta tegelane paarutab koguaeg. Ehk kui pollareid oleks,siis ilmselt oleks ta ka vahele jäänud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Mootorratta kindlustuse hind aastal 20XX

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Ikka mina kirjutas: 19 Veebr 2024, 08:15
Tõesti, ei taha vinguda aga igal asjal on piirid.
Ok, makse tõuseb, saame aru, kapitalism ja niisama keegi midagi ei tee aga no krt kui ratas seisab oktoobrist märtsini garaazis siis mille krdi pärast pean ma selle eest liikluskindlustust maksma???
PS! Küsimus - kui talveks maha regada kas kevadel uuesti regama minnes tuleb ka ülevaatus uuesti teha-maksta? Lihtsalt ratas uus ja probleeme ei ole aga ülevaatus ka asjaajamine ja jälle maksmine?
1. Teed kevadel kindlustuse aastaks, sest nii on kõige soodsam.
2. Sügisel kirjutad kindlustusele, et palun leping lõpetada ja raha kanda minu AA... kontole.
3. Võtad sügisel e-teeninduses tsikli arvelt ajutiselt maha.
4. Kevadel lõpetad e-teeninduses eelmise punkti ära.
5. Liigu punkt 1 juurde.

ÜV kehtivus ei sõltu sellest, kas vahepeal on olnud arvelt maas.
...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”