Milline sõidu jope???

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas rundll »

Millise sõidu jope ostaksite kui eelarve on ca 800€.

*tekstiilist
*veekindel kohe esimesest kihist (ilma eemaldatava veekindla kihita, ilmselt Gore-Tex jne.....)
*kaitsmete olemasolu pole oluline, kaitsmevest olemas
*soe vooder (ilmselt eraldi kihina)

Kõik muu on ilmselt iseenesest mõistetav selle raha eest (ventilatsioon, piisavalt taskuid jne). Päris suvin on olemas, suund rohkem jahedatele (ja niisketele) ilmadele.


Googeldades võib hulluks minna, iga l*ts kiidab oma *****


Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas mx77 »

MIne poodi ja hakka proovima ja osta see ära, mis sulle meeldib ja sobib.

Inimesi on erinevaid nii nagu jopesid, kes on lühike ja paks, kes pikk ja peenike. Jopetootjatel on ka istuvuses erinevusi. Kui Googles iga üks kiidab oma, siis siin juhtub sama.
Mulle näiteks istub Dainese staff, mõni peab Klimi maailma parimaks, mõni vannub Rukka nimel. Ja Gessude omanikud on peast jalatallani BMW riietes :D
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Oma kogemusest jäin kõige rohkem rahule komboga - kõigi kaitsmetega turvis + kõige tavalisem ehituspoe soendusega veekindel teibitud lukkudega softshell. Kui sõitsin -5c siis panin ühe lisakihi softshelli alla ja külm ei hakanud. Ilmselt töötab see hästi kuna turvis tekitab parema õhuvahe kui integreeritud kaitsmetega jope. Lausvihma pidas softshell
4h, siis hakkas läbi laskma, seega igaks juhuks peaks kilekas pikemal sõidul kaasas olema. Sõitsin nii 10a. Peale seda ostsin u 1k eur klim- badlands jope goretex pro pealiskihiga ja olen sellega vähem rahul. Jope pluss on see et peab vihma kuid kui märg jope pealiskangas on lühikese varukaga särgi peal siis teeb sõites olemise väga külmaks - eriti käsivartel kus pole kaitsmeid ja mis on tuule käes. Lisaks on konkreetsel jopel madal krae kust hakkab vihm tuulega sisse pressima erinevalt softshellist millel on kõrge krae. Jope ainuke eelis on laiem kasutusvahemik tänu tuulutusavadele - kui jope on kasutatav ka 25c siis softshelliga läheb kusagil 14c juba liiga soojaks ja see tuleb asendada millegi õhemaga - olen siis võtnud tavalise dressika ja visanud kilejope vihma puhuks kohvrisse. Konkreetne jope on lisaks mitu korda raskem kui turvis+ softshell. Seega kui see jope kunagi otsa saab või otsustan maha müüa siis lähen oma vana hea turvise ja softshelli peale tagasi mis on kordades odavam korralikust jopest.
Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas ranel »

rundll kirjutas: 24 Sept 2022, 18:51
Millise sõidu jope ostaksite kui eelarve on ca 800€.

*tekstiilist
*veekindel kohe esimesest kihist (ilma eemaldatava veekindla kihita, ilmselt Gore-Tex jne.....)
*kaitsmete olemasolu pole oluline, kaitsmevest olemas
*soe vooder (ilmselt eraldi kihina)

Kõik muu on ilmselt iseenesest mõistetav selle raha eest (ventilatsioon, piisavalt taskuid jne). Päris suvin on olemas, suund rohkem jahedatele (ja niisketele) ilmadele.


Googeldades võib hulluks minna, iga l*ts kiidab oma *****
Su eelarve on liiga väike. Käitub täpselt nii nagu kirjeldad. Võid päeva otsa ka vihmas sõita ja oled ikka kuiv.

Mul omal selle eelkäija kasutuses. Eeldades, et uuem mudel parem, siis pakuks sellise asja välja. Krae osas on nagunii madal. Mul omal mingi vett hulgav torusall jahedate ilmadega kõri katmas.

https://www.fc-moto.de/en/Held-Atacama- ... ile-Jacket
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Minu arust on need Held'i asjad täiesti mõttetult üle hinnatud ja kalliks aetud.
Ei ole mõtet teemalagatajat ka kohe ära ehmatada.
Näiteks see on täitsa korralik jope
https://motodepoo.ee/soiduvarustus/1384 ... -must-fluo
Ja maksab alla poole Heldi hinnast. Daineselt saab selle täiesti tavalise Heldi hinnaga juba ka airbagiga varustatud versiooni.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas Ain »

mx77 kirjutas: 25 Sept 2022, 10:58
Minu arust on need Held'i asjad täiesti mõttetult üle hinnatud ja kalliks aetud.
Ei ole mõtet teemalagatajat ka kohe ära ehmatada.
Näiteks see on täitsa korralik jope
https://motodepoo.ee/soiduvarustus/1384 ... -must-fluo
Ja maksab alla poole Heldi hinnast. Daineselt saab selle täiesti tavalise Heldi hinnaga juba ka airbagiga varustatud versiooni.
Sellel Gore vooder eemaldatav. Teemaalgataja soovis esimesest kihist veekindlust..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Reimo P
Postitusi: 35
Liitunud: 28 Mai 2015, 21:44
Tsikkel: Yamaha FZR 600 R
Asukoht: Põhja- Tallinn
Tänanud: 6 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas Reimo P »

Terv, mis rattaga teema algataja sõidab?

Teema algataja
rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas rundll »

Reimo P kirjutas: 25 Sept 2022, 11:21
Terv, mis rattaga teema algataja sõidab?
Tenere


Ei mõista seda lahendust, et veekindel kiht on jope all. Pealmine kiht peaks olema ju loogiliselt tuule ja vihma kindel. Ja alumised kihid siis juba soojus...

ovaaP
Postitusi: 86
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas ovaaP »


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas morse »

Klim Badlandsi kiidetakse. Ise pole kasutanud, tundub nati raske.

Mulle meeldib, kui hingav vihmakiht käib hoopis peale. Ise olen viimased aastad sõitnud Klim Dakar + S4 Enduro komboga. Vihmakiht peal on igaljuhul parem, kui membraan jope sees. Mõlema versiooniga olen saanud vihma pikkadel sõitudel.

Lamineeritud jope suurima miinusena näen seda, et sellega võib päris palav hakata (see on muidugi väga individuaalne). Samas sisemise vihmavoodriga variandi ees on ikka palju eeliseid - ennekõike see, et ei muutu vihmaga raskeks. Aga sellest kõigest on teemaalgata vist juba aru saanud ja minul isikliku kogemust tegelikult pole.

Ma oskan lihtsalt oma kasutuskogemuse pealt öelda, et õhuke kest + softshell vihmajope annab sellise kombo, mida on olnud mugav kasutada nii suve keskel +45 kraadiga Horvaatias, kui ka oktoobris 0 kraadi juures Eestis.

Näiteks eile õhtul Leedu TETil kiskus lõpuks +3 kraadi peale ära - kui oleks tulnud edasi sõita, siis oleksin pidanud kindlasti S4 kihi peale panema, et külm ei hakkaks. Õnneks just sõit lõppes ja saingi kogu päeva ühe jopega hakkama. Softshelli vihmakindlus on tõenäoliselt isegi parem, kui lamineeritud jopel. Sisuliselt ei saagi märjaks sellega - pigem on see, et ise rassid ringi ja siis oled seestpoolt veits higine.

Kokkuvõttes ma saan aru küll, et üks veekindel jope on teine asi, kui mitteveekindel jope + veekindel kiht peale. Ja ma ei arva, et teemaalagataja peaks midagi ümber mõtlema. Panin kirja oma kogemuse lähtudes sellest, et veekindel jope VS veekindel kiht jope sees, ei ole ainukesed variandid - on olemas ka kolmas variant.

800.- eelarveks on väga hea. Selle eest saad nii kahe jopega variandi, kui ka väga hea lamineeritud jope (siin mitu head soovitust juba olnud).
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ain kirjutas: 25 Sept 2022, 11:15
mx77 kirjutas: 25 Sept 2022, 10:58
Minu arust on need Held'i asjad täiesti mõttetult üle hinnatud ja kalliks aetud.
Ei ole mõtet teemalagatajat ka kohe ära ehmatada.
Näiteks see on täitsa korralik jope
https://motodepoo.ee/soiduvarustus/1384 ... -must-fluo
Ja maksab alla poole Heldi hinnast. Daineselt saab selle täiesti tavalise Heldi hinnaga juba ka airbagiga varustatud versiooni.
Sellel Gore vooder eemaldatav. Teemaalgataja soovis esimesest kihist veekindlust..
Depoo lehel on väike sõnaapsakas. Gore vooder on ikka kinni lamineeritud väliskangale, ei ole see nn Z-liner. eemaldatav on soe vooder.

Teema algataja
rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas rundll »

See, et palavaks läheb, väga ei põe. Aga kui äkk vihm siis see kihtide sättimine on omajagu juramist kuskil vihma käes, tee ääres. Sooja kiht ei ole ka nii oluline. Kuiva ilmaga saab selle sättida alla nii et kadusid vähe. Kere kuiv. Endiselt mõtted kindla peale vihmakindel esimene kiht ja edasi on juba lihtne (lihtsam)
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Kiidan ka varianti et vihmajakk eraldi kõige pealmine. See jaki selgapanek/äravõtmine teeääres on vb kaks minutit kui sedagi, aga lisaboonusena oled väga hästi nähtav ja peab tuult ka. Juuni alguses sai alpides paar päeva vihma ja niiskega sõidetud kus riietuseks oli kaitsmeteg turvis, Klim Dakar jakk ja siis miski depoost soetatud vihmajakk ja eraldi vihmapüksid ja väga hea oli.

3in1 RST jakiga kogemus et lõpuks hakkab ikkagi vesi kuskilt läbi pressima peale 3-4h vihmas sõitu ja siis on ebameeldiv.

Antud eelarve eest.. mine aga Depoosse, Bikemani, Ekstreemmotosse (KLIMi) kraam, Motomarketisse ja proovi. Ise, kui selline raha jakile kulutada oleks, vaataks ilmselt kas Klimi, Rukka või BMW kraami poole (sest et gessumees noh :D)

Jope külge käiva "soojakihi" asemel soovitan kasutada kas mingit head spordifliisi või hoopis soojendusega jakki ;) (Ise kasutan Gerbingi kraami)
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas morse »

rundll kirjutas: 25 Sept 2022, 18:14
See, et palavaks läheb, väga ei põe. Aga kui äkk vihm siis see kihtide sättimine on omajagu juramist kuskil vihma käes, tee ääres. Sooja kiht ei ole ka nii oluline. Kuiva ilmaga saab selle sättida alla nii et kadusid vähe. Kere kuiv. Endiselt mõtted kindla peale vihmakindel esimene kiht ja edasi on juba lihtne (lihtsam)
Olen nõus küll, et veekindlal matkajopel on omad eelised. Mul ka sarnane olemas ja aegajalt ka kasutan. Kui tänapäeval ostaksin, siis ilmselt ikka lamineeritud variandi - tol ajal, kui ma soetasin, polnd sellist lamineerimist veel kasutatud :)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas ranel »

morse kirjutas: 25 Sept 2022, 14:25

Lamineeritud jope suurima miinusena näen seda, et sellega võib päris palav hakata (see on muidugi väga individuaalne). Samas sisemise vihmavoodriga variandi ees on ikka palju eeliseid - ennekõike see, et ei muutu vihmaga raskeks. Aga sellest kõigest on teemaalgata vist juba aru saanud ja minul isikliku kogemust tegelikult pole.

Ma oskan lihtsalt oma kasutuskogemuse pealt öelda, et õhuke kest + softshell vihmajope annab sellise kombo, mida on olnud mugav kasutada nii suve keskel +45 kraadiga Horvaatias, kui ka oktoobris 0 kraadi juures Eestis.
Lamineeritud tagi on hea kuni 25c maanteel ja 20c linnas hea. Omast kogemusest.

Ise kasutan kahte varustust. Enamus hooajast märts kuni detsember goretex kattega varustus. 1.5 kuud aastast turvis ja kaitsmeteta tagi peal. Vihmakad sõidavad kohvris kaasas.

Kui finantsi on, siis soovitan igati pealmise goretex kihiga varustust. Mina vähemalt ei näe erilist vahet sisemise goretex kihiga vs nn kilekal, mis peale topid. Esimesel juhul paned hommikul varustuse selga ja õhtul võtad ära. Ei mingeid muid liigutusi ega iga piisk pane mõtlema, et kas peaks vihmakatega nüüd tegelema.

Maastikul sõiduks aga seda pealmise kihiga tagi ei soovita. Selle puhtaks saamine on päris korralik protsess, sest hoiab vett kinni :) mina kasutan ainult puhtastes oludes sõiduks.

+45c on näiteks minu jaoks ka palja ülakehaga üle mõistuse palav.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas morse »

+45 on väga karm. Mul oli kaitsmesärk seljas. Jopel võtsin varukad ära. Aga kõige kuumemal hetkel võtsin jope ka ära.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Loen ka huviga seda teemat. +42 olin ikkagi jopega. Mu kogemus näitab, et lõunas peab jope hele olema. Samas ma kannatan veidi rohkem kuumust ka :P
See aga ei tähenda, et 40+ poleks rõve...
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas ranel »

Enne, kui eksteeemsustesse langeda, oleks huvi, kas teemaalgataja üldse kusagil nii lõunas sõitmas käib? Eestis igasugu asju soojusarvutisi tehes loetakse soovituslikuks maksimumtemperatuuriks kuni +27c. Rekord vist midagi +35c kanti? Ma väidaks, et ostes Eestisse motovarustust, oleks ka mõistlik sellest temperatuurist lähtuda.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

701
Toetajaliige
Postitusi: 430
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas 701 »

iSlanderEST kirjutas: 25 Sept 2022, 21:18
Mu kogemus näitab, et lõunas peab jope hele olema.
Tumedad, eriti mustad tsikliriided on üldse saadanast ju! :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

701 kirjutas: 25 Sept 2022, 21:23
iSlanderEST kirjutas: 25 Sept 2022, 21:18
Mu kogemus näitab, et lõunas peab jope hele olema.
Tumedad, eriti mustad tsikliriided on üldse saadanast ju! :D
Mul on kaks jopet võrgust. Üks helehall(hõbedane) ja teine must. Sõites kuumaga pole mingit vahet. Kui ikka juba üle +32+35 siis pole jope vast enam mõistlik,sest oht kuumarabandus saada on suurem kui käna panna. Ehk kuumas ainult täiesti võrk materjal ja saab nii kuni +30+32 sõita kuid seda siis ikka teel, mitte linnas, linnas on ka see pigem liig. Kuumas pikakäisega T-särk ja mingi võrguga sõidupüks on ok.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas Prets »

Mina vaataks kas seda või seda esmajoones, olenevalt kas poes kohal on. Eriti, kui ka alumine kaitsmesärk juba olemas on.
mx77 kirjutas: 25 Sept 2022, 10:58
Minu arust on need Held'i asjad täiesti mõttetult üle hinnatud ja kalliks aetud.
Ei ole mõtet teemalagatajat ka kohe ära ehmatada.
Näiteks see on täitsa korralik jope
https://motodepoo.ee/soiduvarustus/1384 ... -must-fluo
Ja maksab alla poole Heldi hinnast. Daineselt saab selle täiesti tavalise Heldi hinnaga juba ka airbagiga varustatud versiooni.
See jope oleks muidu täitsa pädev... kui oled 58 suuruses, sest see on vana mudel ja see on ka ainus suurus, mida Depoos kohal on.


Üldiselt siin number üks küsimus siiski oleks, millega ja kus sõidad. Kas ainult asfaldil, või tuleb ka maastikku ette. Või hoopis täitsa mudavurr.
Kui tõesti uue T7'ga tegu, ja ka sihtpäraselt kasutuses, siis tegelikult ka mina läheks siin morse ja mõne teise poolt kiidetud mitme jope teed. Klim Dakar või Baja S4 + Enduro S4 on ennast tõestanud kombinatsioon, mis ka ADVrideris korduvalt läbi käib. Kõik muidugi eeldusel, et kaitsmesärk on ka all.
(togi)

Teema algataja
rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas rundll »

Rev'it poseidon särk all koguaeg. Kuuma ilma pärast ei muretse väga, selleks on teine jope, millel varrukad saa ära installida. Rohkem põen külma ja niiske ilma pärast. Enamus hooaeg möödub Norras, Bergeni lähistel. Muda siin pole. Mägede vahel kruusa leiab, palju asfaldilt. Ametlikult väidavad et ca 240 vihmapäeva aastas, nii et vihma kindlus peaks olema elementaarne, mitte lisatav kiht. Matkal käies on korralik gore-tex jope mis on ennast tõestanud väga hästi. Klim'i kiidetakse üsna palju, eelarvest läheb nõks välja. Mida rohkem erinevaid uurida, seda kirjumaks pilt läheb.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas mx77 »

► Näita Spoilerit
Üldisel ma Eesti kaubanduse peale niikuinii eriti ei loodaks
https://www.tradeinn.com/motardinn/en/d ... 38246670/p

701
Toetajaliige
Postitusi: 430
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ma siin hooaja lõpu poole ja üle 10 000 läbimist km julgeks väita, et need Klimi asjad, millel on kirjas, et nad peavad vett seda ka teevad. Erinevalt mõnest teisest kaubamärgist. Tõsi hinnavahe on küll nelja kordne, kui toote kirjeldus sama. Klimi hind on muidugi jah selline, et sellega harjumine võtab ikka natuke aega.. Raske on see Klim kah, kui kätte võtta. Seljas enam nii raske pole. Jooksmas ja krossirajal pole ma sellega käinud.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas Prets »

rundll kirjutas: 26 Sept 2022, 08:50
Rev'it poseidon särk all koguaeg. Kuuma ilma pärast ei muretse väga, selleks on teine jope, millel varrukad saa ära installida. Rohkem põen külma ja niiske ilma pärast. Enamus hooaeg möödub Norras, Bergeni lähistel. Muda siin pole. Mägede vahel kruusa leiab, palju asfaldilt. Ametlikult väidavad et ca 240 vihmapäeva aastas, nii et vihma kindlus peaks olema elementaarne, mitte lisatav kiht. Matkal käies on korralik gore-tex jope mis on ennast tõestanud väga hästi. Klim'i kiidetakse üsna palju, eelarvest läheb nõks välja. Mida rohkem erinevaid uurida, seda kirjumaks pilt läheb.
Minu viidatud Klim ju igati eelarves, 700€ ringi.

Kui Bergeni kandis, siis kindlasti tasub vaadata ka Halvarssonsi ja Lindstrandsi poole, need "kohalikud" kaubamärgid ja üldiselt Skandinaavia kliimasse sobivad päris hästi. Nende Dryway+ veekindlust võin ise ka kinnitada, küll oma võrkjope pealisjopel gabariitidest tingituna tuli ülevalt ja alt vahelt sisse (krae vahelt ja vöökohast).
Mainimata ei saa jätta ka seda, et nende Hi-Art turvakangas on end ka nüüdseks juba paar aastakümmet tõestanud erinevate politseijõudude ja muude professionaalide kangavalikuna millegina, mis ka reaalselt oma nahka terveks jätab.
(togi)
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

rundll kirjutas: 24 Sept 2022, 18:51
Millise sõidu jope ostaksite kui eelarve on ca 800€.
Sellise eelarve juures - mitte tekstiilist.
*veekindel kohe esimesest kihist (ilma eemaldatava veekindla kihita, ilmselt Gore-Tex jne.....)
Ei usu et selline tekstiiljope eksisteerib, mis on veekindel esimesest kihist peale esimest pesu või esimese suure reisi. Või siis väliskiht on põhimõtteliselt kile.

Ostsin kunagi Dainese Razon nahktagi, ja see on olnud täiesti veekindel esimesest kihist ilma mingi erihoolduseta.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Teema algataja
rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas rundll »

Gore tex matka jopet pesen nic-waxiga ja täpselt sama hea kui ostes. 3-4 pesu tehtud.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas mx77 »

rundll kirjutas: 26 Sept 2022, 13:49
Gore tex matka jopet pesen nic-waxiga ja täpselt sama hea kui ostes. 3-4 pesu tehtud.
Ma pesen tavalise spordiriiete pesuvahendiga ja üle paari pesukorra kuivatab kuivatis (soojus taastab DWR töötluse omadused). Üldiselt kui Gore-tex kaotab kiiresti oma omadused on see reeglina omaniku süü. Ega Eesti mees ju kasutusjuhendit ei loe.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
Odavama otsa omad on mingi kemikaaliga töödeldud, et vett hulgaks. Need on jah kuni esimese pesuni. Korralik tex tüüpi materjal kannatab aga pesu ka.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Milline sõidu jope???

Lugemata postitus Postitas rundll »

Nahk jopet kindlasti ei otsi. See on midagi muud üldse.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”