Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ostsin omale 91 EUR eest rehvi ja lasin 15 eest paigaldada. Paigalduskoht ise müüb sama rehvi 128 EUR eest, vahe 37 ehk ~41%.

Et vahetuse teema oleks kaetud, siis: reklaamitakse, et täisvahetusele on neilt ostetud rehvi puhul soodustus 50%. Täisvahetust ma ei vaja, aga see selleks, oletame et vajan, siis rehv on 37 võrra kallim aga vahetus 12.50 võrra odavam, kokku diil on ümmarguselt 25 võrra halvem.

Huumori aspektist veel, et see 128 pakkumine on uhkelt väljas kui soodushind ja sellel 90 EURisel rehvil on uhkelt mahatõmmatud hind 160.

Kas keegi reaalselt käib ja laseb ennast pügada igasugu rehvipoodides või see on ainult hädas matkaliste püüdmiseks, kellel vaja kiirelt miskit olemasolevat alla panna>


In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 10:18
Ostsin omale 91 EUR eest rehvi ja lasin 15 eest paigaldada. Paigalduskoht ise müüb sama rehvi 128 EUR eest, vahe 37 ehk ~41%.

Et vahetuse teema oleks kaetud, siis: reklaamitakse, et täisvahetusele on neilt ostetud rehvi puhul soodustus 50%. Täisvahetust ma ei vaja, aga see selleks, oletame et vajan, siis rehv on 37 võrra kallim aga vahetus 12.50 võrra odavam, kokku diil on ümmarguselt 25 võrra halvem.

Huumori aspektist veel, et see 128 pakkumine on uhkelt väljas kui soodushind ja sellel 90 EURisel rehvil on uhkelt mahatõmmatud hind 160.

Kas keegi reaalselt käib ja laseb ennast pügada igasugu rehvipoodides või see on ainult hädas matkaliste püüdmiseks, kellel vaja kiirelt miskit olemasolevat alla panna>
Et sinu jutt oleks arusaadav, siis alusta sellest et kust on sinu rehv ostetud selle soodsa või odavama tavahinnaga.
'Ma olen ka rehvide kohapealt võimeline saama neid vahel alla selle hinna mida mõni rehvitöökoda sisse ostab, aga see pole ju nüüd teema, et nad sellepärast liigkasuvõtjad on. Mul on ettevõtte diilid suured ja ma vahel saan omale isikliku rehvi suht tasuta kätte. Ehk räägi kogu jutt algusest ära ja siis saavad kõik aru, et kas on liigkasuvõtjad või inimesed üritavad pelgalt oma töökoda elus hoida. Ja see elushoidmine on ka sulle hädavajalik, sest võib juhtuda, et järgmist rehvi pead ise vahetama kuna töökodasid enam polegi(töötajaid pole lihtsalt)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 10:18
Ostsin omale 91 EUR eest rehvi ja lasin 15 eest paigaldada. Paigalduskoht ise müüb sama rehvi 128 EUR eest, vahe 37 ehk ~41%.

Et vahetuse teema oleks kaetud, siis: reklaamitakse, et täisvahetusele on neilt ostetud rehvi puhul soodustus 50%. Täisvahetust ma ei vaja, aga see selleks, oletame et vajan, siis rehv on 37 võrra kallim aga vahetus 12.50 võrra odavam, kokku diil on ümmarguselt 25 võrra halvem.

Huumori aspektist veel, et see 128 pakkumine on uhkelt väljas kui soodushind ja sellel 90 EURisel rehvil on uhkelt mahatõmmatud hind 160.

Kas keegi reaalselt käib ja laseb ennast pügada igasugu rehvipoodides või see on ainult hädas matkaliste püüdmiseks, kellel vaja kiirelt miskit olemasolevat alla panna>
Ilmselt tellisid selle rehvi kuskilt.. Suurem osa ilmselt ikka läheb poodi - valib välja ja laseb alla panna. See, et asi kohapeal olemas on väärtus. Kui tihti näeb kuulutusi laup-pühap, et kus saaks rehvi või vahetust..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 10:18
Huumori aspektist veel, et see 128 pakkumine on uhkelt väljas kui soodushind ja sellel 90 EURisel rehvil on uhkelt mahatõmmatud hind 160.
Kusjuures vastavalt kehtivale reklaamiseadusele on selline tegevus väär ja võib-olla isegi karistatav. Võib-olla peaks müüja tähelepanu sellele juhtima, et nad saaksid asja korda teha.
Muus osas on müüjal õigus kehtestada enda tootele selline hind nagu talle meeldib - kui sulle ei meeldi, siis hääleta jalgadega :lol:
PS Mul hiljuti oli vaja L Tallinnas rehvi (mitte nööriga) parandada (kruvi) ja ei leidnudki kohta.
Lasnamäel PitStop (Punane 48) oleks ära remontinud, aga ei ole seadmeid, et ratast alt võtta (oleks ise alt võtnud, siis oleks OK olnud), Motodepoo oleks alt ära võtnud/ või ka nööriga parandanud, aga lappimisega nad ei tegele.
Viimati muutis Maaks, 10 Aug 2022, 10:57, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

urmas66 kirjutas: 10 Aug 2022, 10:29
Et sinu jutt oleks arusaadav, siis alusta sellest et kust on sinu rehv ostetud
Tavaliselt iga kord suht erinevast kohast, kust iganes Google otsingu abil mingil hetkel parima hinna leian. Näiteks kirjutad otsingusse "pirelli angel st 160 60 17 site:.ee". Kuskilt tirendo vms saidilt eeltööna saab mingid 2-3-4 rehvi eelvalikusse, millele siis hinnakontrolli teha.
Ain kirjutas: 10 Aug 2022, 10:34
See, et asi kohapeal olemas on väärtus. Kui tihti näeb kuulutusi laup-pühap, et kus saaks rehvi või vahetust..
Hea mõte, pole seda varem teinud ja pole omal väga vaja olnud, aga edaspidi ma arvan et ma tellin neid mitmekaupa ja siis mul on see väärtus omal kodus olemas kohe kui vaja, parim variant. Siit edasi muidugi tekib kohe mõte, et ma võin siis neit 40% kallimalt edasi ka müüa, kellel vaja "kohe olemas" 160/60 või 120/70 R16 tänavarehve, helistage mulle :)
In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Odav või kallis :?: , see oleneb kummal pool letti sa parajasti oled ;) Nii on alati olnud ja ilmselt on ka edaspidi.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

IRW @jkristjan :mrgreen:
Oled sa kindel, et suudad seda kiunu taluda, mis siis kohe ülesse kistakse, et näe müüb räige juurdehindlusega ja lisaks ajast-arust rehve :wink:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 10:52
urmas66 kirjutas: 10 Aug 2022, 10:29
Et sinu jutt oleks arusaadav, siis alusta sellest et kust on sinu rehv ostetud
Tavaliselt iga kord suht erinevast kohast, kust iganes Google otsingu abil mingil hetkel parima hinna leian. Näiteks kirjutad otsingusse "pirelli angel st 160 60 17 site:.ee". Kuskilt tirendo vms saidilt eeltööna saab mingid 2-3-4 rehvi eelvalikusse, millele siis hinnakontrolli teha.
Ain kirjutas: 10 Aug 2022, 10:34
See, et asi kohapeal olemas on väärtus. Kui tihti näeb kuulutusi laup-pühap, et kus saaks rehvi või vahetust..
Hea mõte, pole seda varem teinud ja pole omal väga vaja olnud, aga edaspidi ma arvan et ma tellin neid mitmekaupa ja siis mul on see väärtus omal kodus olemas kohe kui vaja, parim variant. Siit edasi muidugi tekib kohe mõte, et ma võin siis neit 40% kallimalt edasi ka müüa, kellel vaja "kohe olemas" 160/60 või 120/70 R16 tänavarehve, helistage mulle :)
Inimesed on oma otsustes vabad. Samuti kaupmehed. Olen alati selliste väidete peale ütelnud, et loomulikult võib kõike kuskilt odavalt tellida, aga ühel heal hetkel lihtsalt Sul pole enam kohta kuhu päriselt minna ja osta või ära vahetada. Samas ei imestaks kui kunagi jääb ainult teenus mille eest maksad ka vastavalt. Eks Eesti on väike ja kaupmehed soovivad paljudel juhtudel lihtsalt ellu jääda... Mis iganes tööd või teenust Sa ise teed siis ilmselt ei käi sinu elu põhimõttega, et klient otsib netist kõige odavama teenuse/kauba ja ütleb Sulle, et oled liigkasuvõtja ja peaksid selle töö/kauba hoopis mulle selle kõige odavama hinnaga andma/tegema..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas claw »

Rehvitöökojast küll ühtegi rehvi osta ei kannata.

Ma siin Tartus läksin oma veebipoest tellitud 90 eurose rehviga vahetama, alt ära võetud velg kaasas. Küll müüja kiunus ikka, et kas siis ikka tasub ära ja äkki on mul vana rehv üldse. Neil oli endal ka letis olemas - aasta vanem ja kahekordse hinnaga. Siis lõppes kiun ära.

Küll ma olen kärule rehvi ostnud rehvitöökjast, väikelinnas. Vaja oli kohe ja olid kohapeal olemas. Ja hind netiga oli miski 10-15 euri äkki.
Samuti olen ostnud soodukaga erimellist jms kohast, kus parasjagu hea hinnaga kätte tuleb.

Aga üldiselt eks rehvitöökojast ostavadki need, kel rahast pohh ja jooksu pealt 200-300 autol lisaks maksta ei kõiguta.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Töökojal ja töökojal on vahe sees!
Ühes depressiivses Eesti väikelinnas saab rehve ikka hea hinnaga-omanik lööb oma KSTM lehe lahti ja koos vaatab, see hind, see rehv- sobib, teeme ära!
Kui kaup kohal, pannakse veel TASUTA alla ka!

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma pole teab mis palju ostnud. Kindlasti pole mul rahast pohh. Siiani olen oma rehvid kas Motodepoost ja Streetmotost võtnud koos paigaldusega. Teenindus oli hea ja ise olin rahul.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ma tuletan meelde, et küsimus oli, kes/kas/miks neid ostab, mitte kas kaupmehel on õigus topelthinnaga müüa jne. Lisaks lihtsalt oma viimase kogemuse kirjeldamine, sest nii absurdsed numbrid jäid jälle silma. Ma isiklikult millegi üle ei kurda, mingit probbleemi, et oma rehviga tulles ei tahetud üldse vahetada vms ei olnud. Arvestades tööaegu, järjekordi ja hindu siis muidugi mingi hetk ilmselt ostan omale tasakaalustaja ja muud vajalikud jubinad koju ja ei pea üldse kokku puutuma enam igasugu kummimeestega.
In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Olen ka tavaliselt netist tellija. Peamised põhjused on, et nii on mugavam ja no muidugi hind ka. Millegipärast tavaliselt minu mõõdus ja soovitud mustriga rehve siin Tartus sees kellegil ei ole, ja kui ma nagunii pean ootama, siis milleks maksta rohkem...

Ühekorra olen küll orgi otsa ka sattunud. Reifendirectist tellitud autorehvid (barumid) viskasid, ei saanud keegi neid tasakaalu, arvati, et mingi karkassi probleem. Praagi tagasi saatmine netipoodi on tüütu - pead teise komplekti asemele niikauaks ostma, ning vist ka karkassi kontrolli sertifitseeritud kohas (siin ainult Baltyre), see ka 20 per rehv. Füüsilisest poest nõuaks lihtsalt vahetust - teie rehvid, teie töö, tehtagu. Ehk siis praagi puhul on netikaubaga rohkem peavalu. Aga kaupmeeste põhjendused ellujäämise teemal - võibolla suured käärid letikauba ja netikauba vahel ongi just see põhjus miks peab ellujäämisega tegelema?
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Eri regioonidesse müüakse asju erineva hinnaga. Lisaks on veel kliendipõhised hinnad. See võib tekitada olukorra kus Eesti müüja saab kauba kallimalt kätte kui kuskil veebipoes välja müüakse. Sellest on siin varasemalt ka räägitud. Oli mingi motoriide lugu. Aga nii on paraku. Osadel tootjatel on selged reeglid ette pandud kus riigis keegi tema kaupa müüa tohib. Tean tootjat kes on kohe selged juhised andnud, et Eestis võid müüa aga kui tuleb päring või soovija näiteks Soomest siis ei tohi talle müüa ja annad talle info, et pöörduks Soome kaupmehe poole. See kui soomlane kohapeale poodi tuleb ei ole probleem.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

@Ain EU on vabakaubandustsoon ja kedagi ei ole lubatud diskrimineerida asukoha/liikmesriigi järgi, see mida sa kirjeldad oleks räige seaduserikkumine. Mida üldse tähendab "päring tuleb Soomest" seda ma ei kujuta ette, päring tuleb aadressilt huimui123@gmail.com näiteks, võta kuidas tahad.
In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 12:12
@Ain EU on vabakaubandustsoon ja kedagi ei ole lubatud diskrimineerida asukoha/liikmesriigi järgi, see mida sa kirjeldad oleks räige seaduserikkumine. Mida üldse tähendab "päring tuleb Soomest" seda ma ei kujuta ette, päring tuleb aadressilt huimui123@gmail.com näiteks, võta kuidas tahad.
Päring Soomest: Viisakas kodanik Soomest saadab Sulle kirja- Sooviksin osta seda ja seda. All on nimi ja muud kontaktid.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 12:12
@Ain EU on vabakaubandustsoon ja kedagi ei ole lubatud diskrimineerida asukoha/liikmesriigi järgi, see mida sa kirjeldad oleks räige seaduserikkumine. Mida üldse tähendab "päring tuleb Soomest" seda ma ei kujuta ette, päring tuleb aadressilt huimui123@gmail.com näiteks, võta kuidas tahad.
Erinevatel liikmesriikidel on erinevad maksusüsteemid jne ehk erisused tulevad sisse ja hind ei saa olla kõigile üks. Sellist kohustust pole eraettevõtetele küll keegi peale pannud. Müün rootsi ja soome ühe hinnaga ning siin kohapeal müün teise hinnaga ja keegi ei diskrimineeri kedagi. See on riiklikele ja muudele turgu valitsevatele ettevõtetele, mitte suvalisele kaupmehele. EU ei ole vabakaubandus tsoon. Vabakaubandus on hoopis midagi muud oma tähenduses.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Tort »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 11:27
Ma tuletan meelde, et küsimus oli, kes/kas/miks neid ostab
Võiks ju ka küsida, et miks esinduses autol õhufiltrit ja kojamehi vahetada (vastavalt a la 50 ja 50 eur) kui ise saab 10 ja 25 eur vms. Ühe rehvi hinnavahe koos vahetusega 25 eur ei vääri mingit rabelemist ilmselt paljude meelest ja mugavus maksab ka, ei pea rehv kaelas kohale sõitma jne. Sõltub ka taustsüsteemist, näiteks 1 korralikum Intsu talu tomat maksab selveris pea 2 kulli juba. Keegi ei viitsi mingi "4.50" eest siputada enam. Kui kõiki kaupu ja teenuseid peaks pidevalt jubedasti analüüsima, siis elu jääks elamata.

Sisulistest seletustest võiks sobida see, et kui rehvid pole põhiäri ja tööd on muidu ka palju, siis pole mõtet kehvema marginaaliga tegevusega aega sisustada, eriti kui oleks vaja mingit ladu hoida ja seal all kapitali kinni. Ma ainult kaasa toodud rehve vahetakski vist, arvestades kui kehvad marginaalid autorehvidel väidetavalt on.

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Tort kirjutas: 10 Aug 2022, 12:37
jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 11:27
Ma tuletan meelde, et küsimus oli, kes/kas/miks neid ostab
Võiks ju ka küsida, et miks esinduses autol õhufiltrit ja kojamehi vahetada (vastavalt a la 50 ja 50 eur) kui ise saab 10 ja 25 eur vms. Ühe rehvi hinnavahe koos vahetusega 25 eur ei vääri mingit rabelemist ilmselt paljude meelest ja mugavus maksab ka, ei pea rehv kaelas kohale sõitma jne. Sõltub ka taustsüsteemist, näiteks 1 korralikum Intsu talu tomat maksab selveris pea 2 kulli juba. Keegi ei viitsi mingi "4.50" eest siputada enam. Kui kõiki kaupu ja teenuseid peaks pidevalt jubedasti analüüsima, siis elu jääks elamata.

Sisulistest seletustest võiks sobida see, et kui rehvid pole põhiäri ja tööd on muidu ka palju, siis pole mõtet kehvema marginaaliga tegevusega aega sisustada, eriti kui oleks vaja mingit ladu hoida ja seal all kapitali kinni. Ma ainult kaasa toodud rehve vahetakski vist, arvestades kui kehvad marginaalid autorehvidel väidetavalt on.
pole küll teemasse aga üks põhjustest miks eesti oli inflatsioon euroopa liidu kõrgeim mingi aeg

lisame siia euroopa kõrgeim ametnike arv töötavasse elanikonda itaalia pidi esikohal olema
nin riigi keskmine palk 1500 ametnikel 1800
ja ongi nii .......nagu eelpool kirjeldati 4,50 eest ei siple enam toome kolmandatest riikidest töötajaid ja hurraaa sorry kui läbustan
Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pole elu ala või kaupa, mille kohta keegi ants samast küsimust esitada ei saa
Milleks Ferrari kui on Škoda?
Milleks naine kui käed endal olemas?
Milleks Stockman kui on Lidl?
Milleks üldse auto, bussid ju sõidavad?
Miks poest mune osta, saad ju ise ka kanu pidada?
Kuskil surimuri maal saab kõiki asju kordades odavamalt kui meie kapakohila kõige odavamalt mehelt (rääkimata teistest "ärikatest"), et miks üldse siin elada?
jne jne jne
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Tere, mina olen see isik kes laupäeva keskel leidis et tagarehvil on traadid väljas, ja homme vaja sõita, veel seljakotiga ka. Helistasin Tallinna kohad läbi, läksin biker24-sse kus elavas järjekorras paigaldati mulle kohe letist võetud Road 6 ära. Oli kallim kui oleksin näiteks motodepoost saanud, aga ma jäin diiliga väga rahule.

Enne seda olen kaks korda ostnud tagarehvi Norra kaugpõhjakülades (üks kord Lakselvis ja teine kord Lofotenil) ja maksin umbes 3x Eesti hinda. Ja üks kord reedel kell 21 paiku Pärnu Motopoes, seal täitsa tavalise letihinnaga isegi.
jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 10:52
Siit edasi muidugi tekib kohe mõte, et ma võin siis neit 40% kallimalt edasi ka müüa, kellel vaja "kohe olemas" 160/60 või 120/70 R16 tänavarehve, helistage mulle :)
Kui sa päriselt oled selline 24/7 rehvitakso, et saab sinu juurde pöörduda nädalavahetusel või hilisõhtul ja paigaldad ka, siis on sinu juurdehindlus igatpidi õigustatud.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

jkristjan kirjutas: 10 Aug 2022, 11:27
Ma tuletan meelde, et küsimus oli, kes/kas/miks neid ostab, mitte kas kaupmehel on õigus topelthinnaga müüa jne....mingi hetk ilmselt ostan omale tasakaalustaja ja muud vajalikud jubinad koju ja ei pea üldse kokku puutuma enam igasugu kummimeestega.
Kes: mina.
Kas: jah.
Miks: sest minu (vaba/töö)aeg omab ka väärtust, mis on tingimuslikult väljendatav rahas, ja see aeg mis mul läheks et otsida odavat rehvi veebipoest, oodata ära selle kohalejõudmist, minna kullerpunkti sellele järgi, panna tsikkel pukkile, võtta ära velg, istuda autosse ja viia velg ja uus rehv töökotta, siis tuua tagasi ja panna rattale alla, ja kõike ära reguleerida, on minu jaoks väärt rohkem eurosid kui tsiklipoe juurdehindlus.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Siit kuvab ka välja põhjus, miks ma eelistan ise otse varuosasid tellida ja võimalusel ise ära vahetada.

*Esiteks saad tegelikult kauba kätte, sest ise tellides millegipärast tarneajad on suht täpsed. Läbi kohalike töökojade vahendajate kuuleb aga alatihti vabandusi, kuidas keegi on süüdi, et asjad kohale ei jõua. Lisaks töökojad töötavad E-R 8.00-17:00 reeglina, ehk siis teenuse kasutamiseks peab töölt vabaks võtma, et viia ja tuua.
*Teiseks, juurdehindlus. Miks ma peaks maksma sama kauba eest tellides 1,5-2x rohkem? Kui juba nn eraisikuna metsast saab oluliselt odavamalt, siis oma ettevõtetel on veel paremad allahindlused.
*Kolmandaks, kauba saatmine tihtilugu tasuta. Tuuakse ära kas pakiautomaati või koju ukse ette. Ise kusagil järgi käimine on aastate tagune teema.
*Neljandaks, ise tehes saad teada, mis teinud oled. Paari nädala tagune lugu. Sellest remondikohtade jamade saagast võiks varsti raamatu kirjutada, kuidas midagi on tegemata jäetud, ära lõhutud või siis kehvasti tehtud. Siis, kui ise hakkama ei saa, jääb alati variant ikka ka töökotta viia.
*Viiendaks, pidev hala, kuidas vaevu tuleb ots otsaga kokku ja siis töökoja ees seisab ülemusel stiilis tutikas x6 vms masin.
*Kuuendaks, teenuste hinnad on sellisele tasemele läinud, et kui endal vähegi võti peos püsib, siis on mõistlikum jõukohased tööd ära teha, kui remonditöökojas 2-3 päevaga netokuupalk laiaks lüüa.


Lõpetuseks, nii käib äri Eesti moodi. Paras Venemaa kultuuri pikendus oleme ikka.
297823317_781328409688355_8705081693456500713_n.jpg
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Igaüks ostab asju vastavalt oma rahakoti paksusele ja sellele, kui kalliks ta oma aega hindab.
Kui ei jaksa maksta, siis ei peaks kohe viinamarjad hapud olema (ei pidanud Ranelit silmas).
Ja ma ei tahaks uskuda seda viimast pilti. Siin on miskit väljaspool konteksti.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma isiklikult olen seda meelt, et liigne juurdehindlus ei ole normaalne, kui pead 300% igale asajale juurde keevitama ja muud moodi ei oska-tule välja, siis ilmselt on maailmas sinu jaoks sobivamaid tegevusi kui ettevõtlus.
Teisalt jälle antud teemas on keegi saanud mingi pikema neti otsingu tulemusel, maailma "odavuselt teise" rehvi kätte ja soovib, et kogu maailm müüks sama hinnaga talle neid igavesti.
Ehk kui keegi peab rehvi töökoda, siis tal pole võimalik otsida eraiskutele mõeldud e-poodidest, rehvhaaval omale riiulisse kaupa. Ettevõtja sõmib lepingu kohaliku hulgimüüjaga, kes tarnib talle tellimuse alusel ja hoiab siis ka ise enamlevinud mõõtudega rehve laos-müügis. Kui nüüd tekib hinnavahe maailma "odavuselt teise" ja kohaliku hinnaga rehvile 25€, siis ilmselgelt kohalik müüja ei teeni sealt suurt midagi. Täna on ka tootjatel hinnad suht iagpäev muutuses ehk kel on laos 6 kuud tagasi ostetud rehvid, siis need on jupp maad odavamad, kui täna tootja sulle otse tehasest müüb.

@jkristjan kas sinu käest saab selle sinu nö varuks ostetud rehvi ka kell 22 laupeval sama hinnaga kätte, millega sa ise selle soetasid? Kui ei saa,siis sorry haugud vale ukse taga, kui aga saab siis on ka kuskil miskit valesti.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Eks see siin ongi selline saunas istumise jututeema. Kõike võib ise teha lõpuks kui oskused ja aeg selleks on olemas. Lõpuks on ju ikka põhjus rahas.. Ehk siis oma põhitööga teenitud rahast ei tule välja. Selles ei olegi ju midagi halba kui ise tehakse. Ega rikkust ja vaesust ei tohiks häbeneda! Aga see ei tähenda ju seda, et hakkad käima ja oma teguviisi kuulutama, et kaupmehed on röövlid jne.. Mida me arvaks kui rikkad sõbrad hakkaks meile kõike muudkui rääkima- miks Sa teed seda või seda ise? Loll oled või? Sul pole oma ajaga midagi muud teha? Või miks sa otsid kuskilt mingeid odavaid urkaid, et midagi osta? Meil on ju kõik olemas oma linnas- ma lähen kohale ütlen mida tahan ja saan selle!
Võibolla peaks istuma maha ja mõtlema mida või mis tööd ma peaks tegema, et rohkem raha saada? Või tegema kuhugi foorumisse samanimelise teema- mida teha, et rohkem või lisaraha teenida? Sama ajaga mis tänasel tööl.
Muu teema küll aga miks osta endale näiteks mururobot? Ikka selleks, et saada vaba aega juurde. Aeg on ressurss mis ainult väheneb. Ehk siis robot teeb midagi Sinu eest ära.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 10 Aug 2022, 13:28
Ma isiklikult olen seda meelt, et liigne juurdehindlus ei ole normaalne, kui pead 300% igale asajale juurde keevitama ja muud moodi ei oska-tule välja, siis ilmselt on maailmas sinu jaoks sobivamaid tegevusi kui ettevõtlus.
Mina jälle arvan, et tegemist on väga hea ettevõtjaga, kes suudab sellise juurdehindlusega enda juurde kliente meelitada :bsmile:

Mis puutub isetegijatesse ja see ise tegemine veel hobi on, siis üsna selge ju, et milleks mingit esindust koormata kui saab õhtul kalja kõrval garages aega veeta.
Aga neid isetegijaid ja võimalusi ise teha ei ole kuigi palju. Hambaarst tahab ka tsikliga sõita :) ja oma palga juures suudab muretult teeninduses esitatud arved küsimusi esitamata tasuda.

Kõige parem ärikas ongi see, kes suudab võimalikult väikese vaeva eest võimalikult palju teenida. Kuskil pole nõuet, et butiigipidaja marginaal on töörõõm.
Ja kellel raha kohe väga vähe siis võiks ju ikka vastu tulla ja öösel alla oma hinna ära teha vms :)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Soomest- Vianor võttis vanad ja pani uued nordman lamellid.
Kogu jama 440 plus garantii. Mis aga jutuks tuli- keskmise hinnaklassiga rehvid muutuvad kallimaks ja osa jääb üldse tootmisest ära, kuna näiteks Nokian Venemaa tehas suleti. Nokia rehvidest 80% toodeti just Venemaal.
Väga võimalik et ka mõned muud piiravad toote valikut ja Vianori kuulduste järgi hakkab enne talve tsirkust saama.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Nii, minge sohu või metsa. Või tehke midagi muud kasuliku. Tühja pärast sõdimine. :)
Nagu mainisin, mul on 2 nädalat puhkust ja killin vabalt tekkiva rämpsu ära.
Foorumi lagastamine Biker.ee Grilli & chilli ajal keelatud. :ner:
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Mis teema on müstiliste rehvi hindadega ja kes/miks neid ostab?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Vint kirjutas: 10 Aug 2022, 14:52
Nii, minge sohu või metsa. Või tehke midagi muud kasuliku. Tühja pärast sõdimine. :)
Nagu mainisin, mul on 2 nädalat puhkust ja killin vabalt tekkiva rämpsu ära.
Foorumi lagastamine Biker.ee Grilli & chilli ajal keelatud. :ner:
Ma lähen siis metsa. Vist juba enne "ametlikku" algust
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”