Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 22 Juun 2022, 14:02
Või on iga kodaniku kohus kuriteost teatamine isegi siis, kui ta selle käigus seadust rikub?
Sedant ka veel, et kuriteost teatamisega ei ole võimalik sedust rikkuda.

Teemaalgatajale, et teema kustutamine ei muuda enam mitte midagi. Kahju oleks hea teema raisku lasta, lisaks on ju meil kõigil uudsihimu, et kas sind saadakse kõtte või ei saada ja kui saadakse siis kuidas ning mis suga tehakse :mrgreen:

Ära põe, kas saadakse kätte või ei saada, õlle kõrvale saunalooks jääb see sul mõneks ajaks igaljuhul.


Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Keeks kirjutas: 22 Juun 2022, 14:11
Olen 18 aastane
Ma ei mäleta esimesest postitusest kas juhiluba oli olemas, aga kui oli, siis maksimaalselt saab olla selles vanuses A2 kategooria ja juttu oli vist kiirustest 200+ km/h- A2 sellist kiirust üldiselt ei arenda. :roll:

Teema algataja
Keeks
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Juun 2022, 18:49

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Keeks »

► Näita Spoilerit
Eestis pole mitte mingit kontrolli rataste piirajate kohta kas need ka päriselt peal ja olemas on. Rohkem ma selle kohta ei ütle, viid vast ise ka otsad kokku.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit
Ilmselt põhjendatud kahtluse korral saab kontrolli saata ja siis saab juba väänata karistuse vastava kategooria juhtimisõiguse puudumise eest ja selle eest vist ei ole väga leebed karistused. Ehk siis minu arust ei tasu riski ära kui muus osas korralik liikleja olla (vähemalt pole millegi märkimisväärsega vahele jäänud), siis on nii, et igakord politseiautot nähes värised ja mõtled, et kas nüüd peatavad ja kas neil võib olla kahtlus (kasvõi keegi suvaline on vihje andnud, et tsikkel numbrimärgiga xxx on ilma piirajata), et ratas on tegelikult lubatust võimsam. :roll:

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Keeks, veelkord, võta iisisti. Nagu sa isegi näed on siin erinevaid seisukohti, erinevaid arvamusi ja...soovitusi. See on tavapärane praktika, mitte ainult siin foorumis vaid ka igalpool mujal. Ükskõik kus sa ükskõik mille kohta midagi küsid, alati leidub kedagi, kes lööb risti. Alati leidub kedagi, kes kiidab ja alati leidub palju neid, kellel on lihtsalt üsna savi :D

Ma tõesti ei usu, et siit on tarvis midagi kustutada või et kui ei saa kustutatud siis sellest võiks mingeid suuri probleeme tekkida. Ilmselt keegi, kellel on reaalseid kogemusi sellise asjaga, ei hakka siin otsesõnu välja ütlema, et jah ma olen ka teinud ja on täpselt nii või naa läinud. Kuid eks ole vihjatud, et mis ja kuidas. Lõpuks on sinu enda vaba valik ja otsus, et kas lähed annad end üles või jääd madalaks ja võtad selle lihtsalt õppetunniks edaspidiseks.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Eks ikka juhtub, et ületatakse kiirust. Aga eest ära sõita... see ei juhtu lihtsalt. See on teadlik tegevus/olukord mis võib eskaleeruda. Minu arvates siin mingit õigustust/vabandust ei ole. Me ei saa tolereerida eest ära sõitmist. Aga on juhtunud ka hullemaid asju.. Meenuvad paar juhust kus paarike sõitis eest ära ja nad rammiti politsei bussiga maha.. oh seda hala mis siis tuli... või kahe hukkunuga "rinkateema tänaval" kus püüti vabandada ja õigustada alguses seda. Pärast tuli välja nii mõndagi.. Selliseid asju ei tohiks juhtuda.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Minupärast kustuta :bsmile:

Kui järgi ei sõidetud ja peatumismärguannet ei antud, ei ole tegemist "põgenemisega", vaid jätkuva, registreerimata kiirusületamisega :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Jube lihtne on hukka mõista. Prooviks algatuseks mõista.
Ärge mulle nüüd sõnu suhu pange. Ma ei toeta sellist käitumist küll aga ma suudan aru saada, kuidas selline asi juhtus. Ma näen siin tüüpilist võitle või põgene reaktsiooni. Otsus põgeneda sündis ilmselt murdosa sekundi jooksul, pigem instinktiivselt kui plaanitult. Ma suudan end sellesse olukorda asetada ja võib-olla 25 aastat tagasi oleks samas olukorras samamoodi käitunud. Mine tea. Seega ma pole valmis teemaaljagatajat risti lööma (äkki laks või kaks joonlauaga mööda näppe on antud juhul asjakohane; pigem küll võmm kuklasse ja kolm laksu joonlauaga). Ja tehniliselt võttes ratturile ju peatumismärguannet ei antud. Jah, seda saab nii tõlgendada, et kiiruseületus tingis politesõiduki ümberpööramise ja vilkurite sisselülitamise aga on ka võimalik, et nad said väljakutse millele reageerisid. Kuna politseisõiduk oli @Keeksi sõnul kaugel siis see võis olla nii või naa.

Paar aastata tagsi pani üks rattur minust kui postist Tallinna suunal mööda. Minu spidol ~100+, temal ilmselt ~130+, vahetult pärast Märjamaad. Kilomeeter edasi mõõdeti vastaspoolel, üle tee, kiirust. Politseinik proovis üle tee silgata, et rattutile semafori ette visata aga teiselt poolt tulev liiklus oli nii tihe, et see tal ei õnnestunud. Vehkis seal niisama tee ääres. Kaasrattur pani tuima näoga mööda ja sõitis pärast seda kogu tee Tallinnasse täpselt lubatud kiirusega.
Siit analoogi tuletades: kas kiirust ületanud rattur oleks pidnud kinni pidama kuni politsei üle tee saab? Ilmselgelt oli aru saada, et politsei tahtis teda peatada aga ei saanud. Mulle tundub, et siin on sama olukord. Kõik viitab sellele, et vilkurid läksid käima @Keeks tegevuse peale aga kuna sõiduk oli kaugel siis ... nojah, tehniliselt peatumismärguanne puudus. Kas te lähete iga kord polisteisse enda üles andma, kui tunnete, et rikkusite liikluseaduse nõudeid?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Siin ei olegi vajagi kedagi õigustada või hukka mõista. Ilmselt peale väikse adreka ei juhtunud ega juhtu ka enam midagi.

Kuna meie hulgas on nii igapäevaseid liiklushuligaane, kui ka tegelasi, kes ära minestavad kui keegi ilma TÜVíta külapoest piima ära tõi, siis igasugune poole valimini viib üsna kindlalt lahmimiseni, kus jämedam ots on viimaste käes.

Eks meist nii mõnelgi on lugu või mitu :), mis avalikuse ette latramiseks ei passi, aga valitud seltskonnas (kus võib täitsa vabalt ka Mac olla :D) väikse jutuõliga kenasti kaubaks läheb.

Ehk mac kui me sulle ja peategelasele avalikult ei aplodeeri, siis see ei tähenda seda, et me kõik ilmsüütud oleme ja teid kividega loopida tahame :)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Kui pole peatumismärguannet antud, siis ju loogiline, et ei jää seda tee äärde ootama.
Mul paar korda selline piiripealne juhus olnud ja ei oska küll süümepiinu tunda.
Kord lasin rekka taga laualuväljaku mäest alla hea hooga, pollar hüppas teele ja peatas veoki. Mõtlesin, et OK, vedas mul ja manööverdasin neist mööda, kui nägin peeglist vehkimist ja kuulsin, et midagi hüüti järgi. Nojah.
Teine, mis meelde tuleb - kui Peterburi teed mööda Smuuli ristmiku poole sõita, siis kaks linna poole minevat rida on pidevalt umbes, aga paremas reas saab kenasti omas tempos lasta. Tempo oli vist liig ABC parkla teeotsas passijatele, sest jooksis küll kiirel sammul tee poole, aga ei jõudnud.
Praegu 50/50 seis ära vormistamisega, kui kiiruskaamerad välja arvata.

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Oma kogemusest pakuks (antud juhul see küll ebatõenäoline), et politsei võis ka "trollida". Igatahes mind on nii rattal kui baranka taga ahistatud sellega, et kui borderline (see "+10/+20 on ok") kiirusega liigun, siis lennatakse varitsusest välja, tõmmatakse sinine vilkuma, ilmselt kontrollitakse veel midagi arvutist ja loobutakse. Või vähem tõenäoline, et liigkiirus fikseeriti vaid silmaga ja provotseeritakse eest ära sõitma vms.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Me võime siin otsida igasuguseid selgitusi.. Teemaalgatajal vähemalt süda valutas ja kirjutas siin sellest. Peamine, et see jääks üksikjuhtumiks ja ta teeb omad järeldused. Tal ju ka pere kes teda elusana koju ootab..
Üks tuttav advokaat ütles kunagi- Kohtus ei arutata enamikul juhul seda kas Sa midagi tegid. Seal arutatakse kas komad olid õiges kohas, kas radar oli taadeldud jne.. Aga eks see olegi inimlik, et väänatakse tõde ja otsitakse vabandusi.. Eriti nooruses. Ma ise ka ju inimene.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ületasin kiirust ja põgenesin, kas peaksin kartma?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ain, vabanduste otsimine on tõesti inimlik...ja sellega tegelevad kõik, k.a sina. Aga mis tõde siin täpsemalt nüüd siis niiväga väänati ja mis suuri vabandusi teemaalgataja otsis?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”