Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Liivatraktor
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Aug 2015, 11:44
Tsikkel: Otsin!

Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas Liivatraktor »

Tuli minu juurde täiesti sõitev GSX600F millel peale üht teist remonti kadus järsku säde. Kõik juhtmed-pistikud kontrollitud ning kasutusjuhendi järgi sai tuvastatud signal generatori viga ( ei teagi, mis eesti keeles see on ) .

https://images.cmsnl.com/img/partslists ... a_c14d.gif det 3.

Sai mõõdetud takistus ning see klappis juhendis ettemääratud väärtustega aga mootori ringiajamisel/käivitamisel pinget ( vajalik 1V+ ) ei teki. Sai asendatud teise kasutatud signal generatoriga aga tulemus sama. Variant muidugi on, et mõlemad on vigased aga kas võib olla mõni muu viga?

Mõtteid?



Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas Martään »

Eelmine aasta läbikäidud tee.

Millistes silindrites säde puudu on? Kaks pooli toidavad kumbki kahte silindrit. Üks 1/4 ja teine 2/3 kui õigesti mäletan. Ma vahetasin poole, ostsin kasutatud ühe, ja siis ühe uue, mul oli viga hoopis/samuti CDI-s/ECU-s/vms see must karp vasakul pool. Vahetasin ära kui poolidega välistatud sai.

Signaaligeneraatoriga oli vist see asi, et pidi mõõtma pinge piiki, ehk tavalise multimeetriga seda teha ei saa. KUI MA NÜÜD ÕIGESTI MÄLETAN SIIS minu lahendus oli: ühendada kokku diood ja kondekas järjestikku, ühendada signaaligeneraatori otstele. Siis käivitusnuppu ja kondeka otstelt mõõta voltmeetriga pinget. Saadud pingele lisada nt. 0.7 V mis on dioodi pingelang.

Muud seal pole. Signaaligenekas annab üle 1 V piike, mis ECUs tehakse ühe ja teise silindripaari signaaliks, mis läheb otse poolidele. Kui poolid ka töötavad siis töötab. Ongi kõik. Mul olid pooled silindrid maas.

Teema algataja
Liivatraktor
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Aug 2015, 11:44
Tsikkel: Otsin!

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas Liivatraktor »

Säde on puudu nii 1. kui 2. silindris. Rohkem ei proovinud, kuna nagu mainitud , erinevad poolid. Sain just laenuks ühe CDI karbi veel ning sellega midagi ei muutunud. Proovin lähiajal diood ja kondeka lahendust.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas ranel »

Seal on ainult CDI ja süütepoolid 2tk. Kui osadel säde olemas, siis ega väga muid variante pole, kui kaablid terved.
Ka mul suri CDI kunagi ammu ära samade sümptomitega.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas Tort »

Võiks ju veel mõõta, kas poolideni vool jõuab ja inspekteerida seda osa, kust ta signaali peaks lugema (detail nr 4?).

Teema algataja
Liivatraktor
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Aug 2015, 11:44
Tsikkel: Otsin!

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas Liivatraktor »

Võtsin vahepeal juhtmestiku ette, kontrollisin multimeetriga, et kõik vajalikud juhtmed on korras. Ütleme nii, et olin täitsa hämmingus, iseenesest lihtne süsteem aga sädet pole. Hakkasin siis uuesti otsast peale - poolideni voolu ei jõua, signaaligeneraatorit tavalise multimeetriga kontrollida ei saa, kaks erinevat CDI karpi ei tee ka paremaks. Viimases hädas võtsin ühe nendest CDI karpidest ja peksin paar korda mööda seina ja panin külge tagasi... tagasi tuli ka säde. Ühesõnaga laenuks saadud CDI karp oli riiulil seisnud ja "tuli töötava tsikli pealt " ning ilmselgelt ka hapuks läinud . Igastahes tänud, kes kaasa mõtlesid!

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas morse »

Taasavastatud vana - nagu vene tehnikat remondiks! :bsmile:
Kas lugesid vastu seina pekstud CDI remondituks, või tegid lahti ja leidsid külmjooteid, mida üle joota?
:)

fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Kas on olemas mõni cdi mida saab lahti võtta ja üle joota? Minuarust on nad kõik tahkesse või pehmesse valatud.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Suzuki GSX600F 1992 säde puudu

Lugemata postitus Postitas ranel »

fomoco kirjutas: 07 Juul 2022, 12:05
Kas on olemas mõni cdi mida saab lahti võtta ja üle joota? Minuarust on nad kõik tahkesse või pehmesse valatud.
Targem on osta näiteks Ignitechi progecdi. Tellides panevad vastava softi ka peale ja omal jääb külge ühendamise vaev.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”