After market pütilt tagasi originaalile.

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
TauriE
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Veebr 2022, 09:39
Tsikkel: Yamaha XT660X

After market pütilt tagasi originaalile.

Lugemata postitus Postitas TauriE »

Tere kõigile.

Kindlasti võib tegu olla lolli küsimusega. Vabandan juba ette.
Aga olen moto maailmas uustulnuk ja kobistasin probleemi otsa.
Soetasin endale Xt660x ratta. Tehtud DNA 1&1 filtri vahetus, lisatud booster plug ja Black Widow pütid. Saan aru et kogu komplektina ilus ja tore. Gaaside jooks jne jne.
Aga kuna see pütt ... tühi pöördel juba 90db
ARKi võin unustada ja kuna kell 05.00 asun tööle ... lüüakse üks päev mind maha ja pikal sõidul muutub häirivaks. Db-d on sees.
Seega otsustasin originaalid tagasi panna.
Küsimus ongi - kui panen stock summutid tagasi aga jätan booster plugi ka filtrid, kas see mõjutab midagi mootori töös vms kuna enam pole nii hea gaaside välja pääsemine või ole siin mul üldae murekohta ?

Tänud ette !

morse
Postitusi: 1387
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: After market pütilt tagasi originaalile.

Lugemata postitus Postitas morse »

Ma ise ka eelistan originaalsumpsi vaikust ja olen selles osas vähemuses. Aftermarketi kaalu vastu muidugi ei saa…

Lühike vastus on, et ainult sumpsi muutes mootori töö muutub. Samas ei pruugi see tähendada, et ta siis jube halvasti töötaks.

See on nii lihtne muutus, et ma lihtsalt katsetaks.

Kui sumps on vahetatud, siis võid proovida booster plugiga ja ilma. Et kuidas parem tundub…

See, et sisselase jääb avatuks aga sumps on OEM, võib olla okei või mitteokei. Ma lihtsalt testiks.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: After market pütilt tagasi originaalile.

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Kui summuteid pole ja tahad proovida, siis mul seisavad 660R originaalid kapi otsas. Ära ei müüks (samal põhjusel, et äkki vaja kunagi tagasi panna), kuid prooviks saan anda.

Teema algataja
TauriE
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Veebr 2022, 09:39
Tsikkel: Yamaha XT660X

Re: After market pütilt tagasi originaalile.

Lugemata postitus Postitas TauriE »

Ronk - Sumbutid on mul olemas. Vaja natuke nokitsemist kuna leegitorud on veidi viga saanud.
Eks ta ole jah katsetus eksitus meetod.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”