Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kas sa hooldad/remondid oma tsiklit ise?

Ei. Milleks? Selleks on töökojad.
5
5%
Ei. Ma ei oska, muidu teeks.
4
4%
Ei. Võimalused puuduvad. Muidu teeks.
5
5%
Jah. Teen hooldused ja lihtsamad tööd ise.
19
19%
Jah. Teen enamus ise, vaid väga keerulised või eritööriistu nõudvad asjad lähevad töökotta.
43
43%
Jah. Teen kõik tööd ise.
24
24%
 
Hääli kokku: 100
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Alates 80-ndatest on tsiklite sadulate alt vähehaaval ära kadunud tööriistakomplektid. Honda tegi sellega algust, ülejäänud tootjad järgisid eeskuju. Mõne tootja puhul on sadula alust tööriistakomplekti võimalik veel eraldi juurde osta aga suures osas on see võimalus kadunud minevikku. Tootja eeldus on, et tsikli remont toimub vastavate oskuste ja sisseseadega töökojas.

Vaadates meie motokommuuni arengut läbi aja on näha, et vähehaaval on kahanenud küsimused ja arutelud, mis puudutavad tsiklite remonti, hooldust ja ümberehitust. Sama puudutab kõiki muid tehnilisi küsimusi. Sellele on mitu erinevat võimalikku seletust.
Kuna trend paistab olevat üleilmne siis kõige mõistlikum näib olevat elusstiili ja arusaamade muutus. Ühest küljest elab suur hulk inimesi korterites ja sellisel juhul on võimalused piiratud ja isetegemine on keeruline. Teisalt paistab, et tegu on elustiili küsimustega, kus meelelahutuseks vaba aja väärtustamine on muutunud sedavõrd oluliseks, et mootorrattur pigem maksab kellegile töö eest, kui teeb ise.

Mida kaasfoorumlased arvavad?


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Küsitlus: Kes veel hooldab/remondib oma tsiklit ise kodus?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Mina teen enamus asju ise, millele mõistus ja jõud peale hakkavad. Samas rehvivahetused lasen Motodepoos teha. Viin hommikupoolikul alt ära võetud ratta neile ja õhtupoolikul saan tagasi tavaliselt. Olen ka mingeid asju lasknud teha erinevates töökodades, kuid tulemus pole ootuspärane liialt sageli. Mulle on motika kruvimine ka pigem ajaviide. Igatahes parem, kui telekast mingit jama vahtida. Pealegi aitab see säilitada ja nooremale põlvkonnale edasi anda mingeid käelisis oskusi. See võib mingitel tingimustel kasulikuks osutuda. Samas jalgrattad ma viin hooldusesse enamasti. Pole viitsinud omale vajalikku riistvara ja teadmisi hankida.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 250
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Irual »

Lisaks hooldusele olen viimased 10+ aastat ka rattaid oma lõbuks ehitanud. Mulle lihtsalt meeldib ja oskan kah. Küll on aga on veidigi tõsisemad ehitajad siit foorumist ära kolinud. Kahjuks.

Edu, L
IMG_0685(1).jpg
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Mulle tundub, et mootorratturid pigem ei jaga täna oma tegemisi, sest alati ilmub välja keegi, kes mingil arusaamatul põhjusel sae käima tõmbab või seletab, miks sellest potist korralikku õunasuppi ei saa ja seega kogu hea emotsiooni ära rikub. Võimalik, et mul on vale mulje aga seda on siin rohkem ette tulnud, kui peaks.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 531
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

HD teen ise, GS läheb veel esindusse kuniks garantiid jagub, pärast ilmselt ise.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Seni on kõik, millest nõu (s.h. kollektiivselt) ja jõud üle käib, ise tehtud ning kuna on olemas topelt jooks rattaid, ei pea ka tsikkel puki otsas seisma, kui rehvid näiteks Streetmotos võluväel vahetuvad (tasakaalustada võiks ikkagi pingis, kuigi nende kruviga punnidega saaks hakkama ka varda otsas).
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Macintosh kirjutas: 28 Apr 2022, 11:33
Mulle tundub, et mootorratturid pigem ei jaga täna oma tegemisi, sest alati ilmub välja keegi, kes mingil arusaamatul põhjusel sae käima tõmbab või seletab, miks sellest potist korralikku õunasuppi ei saa ja seega kogu hea emotsiooni ära rikub. Võimalik, et mul on vale mulje aga seda on siin rohkem ette tulnud, kui peaks.
Netimürast küll ennast segada ei tohiks lasta.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Teisalt paistab, et tegu on elustiili küsimustega, kus meelelahutuseks vaba aja väärtustamine on muutunud sedavõrd oluliseks"

See on ka ilmselt tõsi, kuigi huvitav selles mõttes, et ma arvan "varem" (mis iganes ajal või ajaperioodil nö. minevikus) oli ka see tsikli hooldamine või remont paljude tsikliomanike jaoks üsnagi huvitav ja rahuldust pakkuv vaba aja veetmise viis. Kas ta just meelelahutus on või oli, seda on muidugi raske öelda...ja oleneb ka vist, et mitu üllet kõrvale võeti ja mis tööga täpsemalt tegu. Mulle tundub, et vaba aega on hakatud lihtsalt sisustama kõikvõimalike teistsuguste tegevustega ja selline käsitöö ning uute asjade (ise)õppimine lihtsalt ei ole enam suurema osa jaoks ahvatlev. Mis on samas jälle üsna veider sest mida edasi on aeg läinud, seda lihtsam on tegelikult neid asju õppida ja teha kui lihtsalt viitsid natuke infot koguda ja otsida. Varasematel aegadel sellist infot ja teavat lihtsalt kas ei olnudki üldse võimalik kuskilt ise leida või siis oli seda väga vähe ja väga keeruline leida.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas tito »

Tõsi, täna on infi interneeduses nagu palju, võimalik veel spetsiaalseid manuale mudelipõhiseid tellida jms.
Ma arvan ka, et meil neid ehitajaid ja hooldajaid on, just täna hommikul oli BMW kohviku projekt sihke wow foorumis. Aga paljud ei kajasta, kasvõi selle mõttega, et kui sul kunagi peaks olema midagi hinnalist töös, et seda või tööriistu ei hakkaks keegi himustama jne.
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas indumen »

Uue rattaga kisub sinna suunas, et peab hakkama rohkem asju ise tegema, vähemalt neid asju millele mõne füüsilise võtmega hammas peale hakkab,
Põhjus siinkohal: nimetamata jättes "esindust" mis konkreetse päringu peale ei suutnud mulle isegi tehase manuaalist teatud poltide momendi numbrit öelda vaid tuli moka otsas mõmin, et me paneme kõik käe järgi, siis tekitab vastandlikke emotsioone.

Tänasel päeval on isetegemine tunduvalt lihtsam, sest tehase remondi manuaalid on kättesaadavad tasuta või väga mõistliku raha eest. Lisame siia, et hooaja alguses on järjekorrad ka pikad. Siis on kindlasti võimalus ja vajadus ise teha suurem. Ainuke keeruline faktor on jah spets tööriistad ja vahest ka asukoht ja ajapuudus :D
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1938
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Lisaks Will111 postitusele, et maitsed ja harrastused võivad ajajooksul muutuda. Üks tuttav müüs kunagi harrika maha ja purjetab nüüd ajaviiteks.
Küsimusele, et kas lenksu taha enam ei tõmba, ütles - neid teid ja kohvikuid on palju nähtud, veepeal hulppida ja uusi kohti avastada on palju mõnusam/ rahulikum vanadele kontidele.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas will111 »

(tööde) kajastamisega on ilmselt ka see teema, et võibolla ikkagi neid kajastajaid on...aga kui palju neid just foorumis on või viitsib seda siin teha? ise küll ei kasuta, aga tänapäeval on ju igasugused sellised kohad nagu insta, tiktok, ja muidugi youtube kus kajastamise eest on vist väga heal juhul võimalik ka midagi natuke teenida. vanematel aegadel olid foorumid väga populaarsed ja tihtipeale üsna ainukesed kohad mingi projekti kajastamiseks või väljundiks inimestele

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Olen ka kõik hooldused-remondid ise teinud, välja arvatud rehvivahetus. Pole õnneks midagi kapitaalselt vaja teha olnud ka muidugi, ala mootori kapremont.

Nüüd see kevad avaldus tsiklil üks elektrikotermann, mõtlesin, et viiks siis spetsialistide kätte vahelduseks (selliseid vigu on sageli üpris aeganõudev avastada). Aga naera või nuta, kõige lähem aeg, mis mulle diagnostikaks-remondiks pakuti oli veidi üle kuu aja kaugusel. Kõigil käed tööd kuhjaga täis.
Egas midagi, tuli jälle ise teha. Ei olnudki õnneks keeruline viga, paar tundi rahulikult nokitsemist ja rahanatuke jäi ka nagu alles :bsmile:
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Eelmisel aastal sai üks 15 aastat kuuris seisnud 35+ a vana tsikkel ostetud ja tundus otstarbeks natuke ise teha kuna meeletult kalliks oleks läinud kõik töökojas lasta teha. Lisaks mõnede asjade töökojas tegemisele said sellised asjad ise tehtud (eelmisel aastal):

õli ning õli- ja õhufiltri vahetamine
esipiduriklotside ja voolikute vahetamine
tagapiduriklotside vahetamine (trummel)
piduriõli vahetamine
esi- ja tagaratta laagrite/simmerite vahetamine
ketirataste ja keti vahetamine (keti neetimise lasin eelnevalt töökojas teha).
esiamordi simmerite vahetamine
suunatulede vahetamine
karburaatoritele (4 tk) remondikomplektid ja uued omavaheliste ühendusliitmike o-rõngad
karburaatorite sünkroniseerimine
juhtraua vahetamine
tagakiige pukside asemel nõellaagritele panemine
gaasitrossi vahetamine
klapivahede reguleerimine (erineva paksusega nn. seibidega)
klapikambrikaane tihendi vahetamine
bensiinikraani rem.komplekt
erinevate kummidetailide vahetamine (paagi kinnitus, jalatugi, küljekarpide kinnitus...)

Ilmselt ka edaspidi selliste asjade tegemiseks töökotta ei pöörduks ja võibolla vajadusel teeks ka midagi suuremat/keerukamat. 80-ndate tsiklit on ka ilmselt natuke lihtsam remontida kui enamikke uuemaid.
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Margit »

Minul uuema ratta ostuga remontide arv vähenes oluliselt, pole veel midagi peale õlivahetuste vaja teha (kui paagi vahetus, käekaitsmete ja kaitseraudade väänamine esimesel aastal välja jätta). Manual on olemas, enamasti sellest piisab. Vana rattaga sai palju õpitud, oli mõnus rahustav nokkimine iga talv, karpa lahti, karpa kokku :D
Miks foorumis nii palju ei küsita enam, vb otsingu kasutamine on piisavalt vastuseid andnud ja probleemi saab ainult lugedes lahendatud. Samuti on youtubes vms kohas palju videosid millega saab parema ülevaate mida ja kuidas teha. Pilt on parem ja põhjalikum. Samuti on ingliskeelse info hulk oluliselt suurem ja kõikvõimalike probleem+vastus jutte rohkem. Ise sain cb500x foorumist teada mis kaitseraudu mingile aastakäigule panna, mulle pandi valed ja seetõttu vibra tappis käed ca 10km sõiduga. Ja sellest järgmine teema miks ma esinduses midagi teha enam ei lase, Streetmotosse ikka vaja rehve jms tegema viia ;)

motoreis
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Sain load, ostsin uue tsikli, remontida pole vaja olnud. Esindus teeb hooldusi.
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Enn »

Nooruses oli mul lihtne vene tsikkel, igale poole pääses ise ligi ja mingeid eri võtmeid vaja ei olnud, kõik tööd sai ise tehtud.

Täna teen ise ratta juures nii vähe kui võimalik. Esiteks ei ole mugavat garaaži, kus teha, teiseks on tänastel ratastel paljudesse kohtadesse väga raske ligi pääseda või vaja mingeid eri tööriistu. Ja noh, mis seal salata, lihtsam ja mugavam on lasta esinduses kõik tööd ära teha. Olen oma ratta esindusega väga rahul, minu arust teevad igati korralikult ja kohusetundlikult, kordagi ei ole pärast mingit probleemi olnud. Noh, ja ratas ise on ka väga töökindel, polegi vaja eriti midagi putitada peale tavahoolduste ...
n

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Natuke vaidleks vastu. Ligipääsemine oleneb rattast. Hullude plastikukihtide all olevale rattale ehk jah keerukam ligi pääseda, aga kaugeltki kõik rattad ei ole küll sellised. Tänapäevaste rataste poldid ja mutrid tulevad siiski reeglina kenasti lahti. Nõukaajal olid suurem osa polte peale paari keeramist keermeta, roostetanud, pooleks. Mutrid olid pehmed ja ümmargused :D Kõik oli RÄIGELT sitane, õline ja krt teab millene veel.
Spetstööriistu...noh, mingis mõttes ja mingil määral ehk jah, aga kui sul on adekvaatne kogus "tava" tööriistu ja natuke mõistust siis 90% nendest spetstööriistadest on võimalik üsna lihtsalt asendada. Ja niipalju kui ise olen spetstööriistu ostnud siis midagi märkimisväärselt kallist pole senimaani olnud vaja hankida.
Aga loomulikult on mugavam lasta kõik tööd teha ära kellelgi teisel. Samas kui saavutad teatud tööde puhul ise teatud taseme ning teadmised/oskused siis tekib selline efekt, kus hakkad mõtlema, et krt seda tegelikult teab, kas see "keegi kuskil" ikka teeb tegelikult ka kõik õigesti :D
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Enn »

Ilmselt pidin oma tsiklit piisavalt tihti lahti kiskuma, ei mäleta et poltidega oleks olnud probleeme. Aga mingi vene kaval "elektrooniline süüde" oli küll see, mis must lõpuks jagu sai :). Vahest säde oli...ja siis jälle ei olnud.
Imetlen alati neid, kes ise oma tehnikat remondivad, väga tore kui on oskusi ja tahtmist. Ise olen otsustanud usaldada professionaale, siiani ei ole pidanud pettuma.
n
Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 809
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas cossie »

Ma teen ise, ja teen veel teistelegi teenust. Isegi rehve vahetan nüüd juba ise. Mootori sisemust (va. Klapivahed ja sidur) ei puudu. No tegelt vene tehnikal küll ja krossikatel kolvivahetust ka. Teine teenus mida "sisse ostan" on värvimine ja seda ka ainult siis kui vaja korralikku tulemust.
Pidevalt ostan juurde eritööriistu, et saaks rohkemaid töid teha või siis lihtsalt õigesti

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas oxide »

Ikka ise enamus hooldus ja lihtsamad tööd. Juba kuskile viimine ja toomine võtab nii palju aega, et selle ajaga kodus hooldus tehtud. Ja mis puudutab plastikrattaid siis kondlid [Motobot: õige on "gondlid"] käivad väga kergesti ja kiiresti eest ära.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas will111 »

see on tegelikult küll väga hea point, et ratta kuskile hooldusesse viimine...siis ootamine ja pärast jälle sealt hooldusest ära toomine võtab tegelikult päris paljude tööde puhul kokkuvõttes vähemalt sama palju aega kui nende tööde lihtsalt ise ära tegemine :D noh, kui ootamine ka sisse arvata siis kindlasti ja kahtlemata rohkemgi...aga isegi kui ainult mineku, tuleku, mineku ja tuleku ja muu asja juurde kuuluva jahmerdamisega arvestada siis minul näiteks võtaks see kõik kokku minimaalselt kuskil 3 tundi, rattad ei asu tallinnas aga töökojad ilmselt kõik asuvad. 3 tunniga samas teen kodus ise ära enamus töid tsikli juures...kiirustamata. päris käigukasti sisu vahetust ilmselt mitte, aga sellist asja olen samas ka ainult üks kord elus pidanud tegema. see võttis päeva.

pole selle peale otseselt kunagi sellise nurga alt mõelnudki aga ilmselt justnimelt see on ka põhjus, miks ma näiteks ei ole mitte kunagi käinud kuskil nö. teeninduses ühtegi rehvi vahetamas. see oleks ausalt öeldes päris normaalne ajaraisk ning ebamugavus. kõigepealt vaja helistada ja mingi konkreetne aeg kokku leppida, siis oma graafikut selle järgi sättida, spetsiaalselt kuhugi kohale sõita. siis (vist) seal oodata kuni keegi seda tööd teeb? (eeldan, et rehvivahetuse puhul vahepeal "koju" ei minda). siis nähtavasti pead ka rehvi ostma justnimelt sealt konkreetsest töökojast sest kuidas sa selle rehvi muidu ikka sinna toimetad neile vahetamiseks? njah...paras spektaakel, tuleb vist õnnelik olla, et praktiliselt kõik tööd ise kodus ära oskan teha :D rehvivahetus muidugi on selline asi, mille puhul lendab enamasti mõni oskussõnastiku pärl ka, aga eks see käibki asja juurde ja teeb tuju heaks kunagi hiljem :lol:
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Päris suur osa siin teeb ise. :bsmile:
Ei tasu ainult tähelepanuta jätta milliseid hoolduseid ja milise sagedusega ette on nähtud teha. See võib mõnikord ka üllatada, mind küll natuke üllatas oma ratta kohta (vana ratas ka, kõike seda uuematel ratastel pole teha vaja), näiteks:

- veoketi pingsuse kontroll ja määrimine 500 km tagant
- karburaatorite sünkroniseerimine 6 kuu või 4000 km tagant
- tühikäigu kiiruse mõõtmine (mõõteriistaga) ja vajadusel reguleerimine 6 kuu või 4000 km tagant
- õlivahetus 6 kuu või 4000 km tagant (filter 2x harvemini)
- piduri- ja sidurihoobade vabakäigu reguleerimine 6 kuu või 4000 km tagant
- süüteküünalde elektroodide vahe kontrollimine ja küünalde puhastamine 6 kuu või 4000 km tagant
- nukkvõlli keti pingutamine 1x aastas või 8000 km
- klapivahede kontrollimine 1x aastas või 8000 km
- süüteküünalde vahetus 1x 1,5 aasta või 12 000 km tagant
- esiamortide õli vahetamine 2 aasta või 16 000 km tagant
- roolikannu laagritele uus määre 16 000 km tagant
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Eks seal ole pointe palju, tihti teenib inimene oma tööd tehes rohkem kui ratta all käkerdades ja kõikvõimalikke töid ära õppides.
Pole ainult tsiklitega nii .... mosse rehve vahetas vanamees maja taga ikka ise, nüüd nagu enam mitte.
Hankida kasvõi keti pingutamiseks tööriistad ..... ilmselt on targem kord aastas töökoja eest läbi sõita, paar euri visata ja minema tuhiseda :)

Lisaks peaks vana õli ja vedelikud vist viisakalt ära viima, mitte kanalisatsiooni valama :P
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mootorratta hooldus ja remont ei ole tänapäeval tõesti enam asjad, mida igaüks nagu iseenesestmõistetavalt peaks ise tegema.

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Fox »

AzA kirjutas: 29 Apr 2022, 08:36
Eks seal ole pointe palju, tihti teenib inimene oma tööd tehes rohkem kui ratta all käkerdades ja kõikvõimalikke töid ära õppides.
Ma arvan et enamikule siinkõnelejatest ei olegi see tsikli ise remontimine niiväga raha kokkuhoiu teema. Mul sai viimane kord näiteks määravaks see, et Tartus vähemalt olid üle kuu aja pikkused järjekorrad teenindustes. Lisaks siis see tsikli käruga remonti vedamise teema (kui mingi selline häda küljes, mis sõitmist segab). Kui vähegi tööriistad käes püsivad tasub vähemalt proovida ise ära teha minuarust.
Motomatkamise kontekstis tuleb oma tsikkli tundmine ka kasuks, kuskil sügaval padrikus olles ei ehmata iga väiksema vea peale ära ja saab võibolla käigu pealt probleemi lahendatud.

argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

Lääne majandustes on tööajategur (bruto-neto suhe) umbes 4. Näiteks, kui töökoda müüb töötundi sh km 48 eur, teenib mehaanik 12 eur/h neto (ligikaudu). Samamoodi, et 48 eur/h töö tellimine oleks puhtalt tööajapõhiselt tasuv, peaks oma töötundi müüma vähemalt 192 eur/h bruto. Edasi saab arvutada, kas mingi töövahendi/tööruumi püsiv või ajutine soetamine ära tasub.
Enda kaasaegse tehnika (igapäevaauto+hobiauto+tsikkel) puhul on töökojateenustest alles jäänud peale väheste erandite ainult rehviparandus/-vahetus (hooajalised rattavahetused teen ise). Kuidagi üha vähem meeldib aja peale (kiirustav) kruvimine ja puhtalt komponentide vahetus (mitte remont) nagu tänapäeval kombeks.
Rääkimata sellest, et raatsiks suht lihtsate tööde (nt õli- või filtrivahetus) eest 48 eur/h välja käia. Lisaks pakub rahulik nokitsemine garaažis endale rahuolu ja ka olulist säästu. OK, just nädalavahetusel vähetasin hobiautol klapikambrikaane tihendit, kaanel endal 30 polti ja et ligi pääseda, veel 30 polti. Isegi narrega kruvides viskas lõpuks üle. Samas, kunagi lendas ühel autol genekas, töökoja pakkumine 6500 eek koos vahetusega. Loobusin, kortermaja ees kapott üles, tund kruvimist, et genekas kätte saada, pool tundi köögilaual lahtivõtmiseks ja veendumiseks, et harjad kulunud. Edasi tund lähimast autopoest harjade toomiseks ja sissejootmiseks, veel tund geneka tagasi paigaldamiseks. Kogukulu 34 eek + oma töö, samas sügav rahulolu 200x raha kokkuhoiust.
Autotöökodadega on olnud ka negatiivseid kogemusi alates irvitavatest polstritest, sest tüüblid ära lõhutud, kuni katseni plastist vaakumipaagil äramurtud voolikuotsakut tagasi liimida - loomulikult pidas liim ainult lühikest aega ja VGT turbo juhtmine otsustas seetõttu kodust kaugel otsad anda.

jupats
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Apr 2020, 16:54
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas jupats »

Olen tatist saati lugenud foorumeid, vaadanud, kes kuidas autosi ehitab või mootorrattaid ehitab.
Varem oli see igapäevane aga, kuna endal kogemust ju polnud siis ega ka ei postitanud kunagi miskit. Alati oli unistus teha enda projektipäevik, mida aeg edasi läks seda rohkem kuivasid foorumid kokku. Eks näha on, et tagasiside on suhteliselt kusine siin Eestis.
Lugedes mõnda välismaa foorumit, siis seal igaüks alati ütleb miskit, olgu see negatiivne või lihtsalt suhtlus, kes märkab, et midagi on puudu projektist ja juba pannakse jubinad teele jms.
Eesti foorumites enamik on nn "lurkerid", kes lihtsalt loevad ja vaatavad, eks ise ilmselt samasugune. Samas arusaadav kah, Imelik ju öelda midagi positiivset teisele Eestlasele.
Tänapäeval muidugi kui keegi ehitab midagi ägedat valmis siis see lipsab korra facebooki ajavööndist läbi ja kadunud ta ongi oma paarikümne või paarisaja like'ga ja täpselt sama kiiresti kui tuli, sama kiiresti ka see mälestus sellest kaob.
Ise alustasin ka hiljuti uue teema projektipäevikus, et täita oma unistusi ja olla see, kes enda ratast enda jaoks teeb ja loota, et tulevad kõik interneti kollid välja ja hakkavad puid alla panema, et oleks rohkem motti veel paremini teha :D

morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas morse »

jupats kirjutas: 29 Apr 2022, 12:52
Olen tatist saati lugenud foorumeid, vaadanud, kes kuidas autosi ehitab või mootorrattaid ehitab.
Varem oli see igapäevane aga, kuna endal kogemust ju polnud siis ega ka ei postitanud kunagi miskit. Alati oli unistus teha enda projektipäevik, mida aeg edasi läks seda rohkem kuivasid foorumid kokku. Eks näha on, et tagasiside on suhteliselt kusine siin Eestis.
Lugedes mõnda välismaa foorumit, siis seal igaüks alati ütleb miskit, olgu see negatiivne või lihtsalt suhtlus, kes märkab, et midagi on puudu projektist ja juba pannakse jubinad teele jms.
Eesti foorumites enamik on nn "lurkerid", kes lihtsalt loevad ja vaatavad, eks ise ilmselt samasugune. Samas arusaadav kah, Imelik ju öelda midagi positiivset teisele Eestlasele.
Tänapäeval muidugi kui keegi ehitab midagi ägedat valmis siis see lipsab korra facebooki ajavööndist läbi ja kadunud ta ongi oma paarikümne või paarisaja like'ga ja täpselt sama kiiresti kui tuli, sama kiiresti ka see mälestus sellest kaob.
Ise alustasin ka hiljuti uue teema projektipäevikus, et täita oma unistusi ja olla see, kes enda ratast enda jaoks teeb ja loota, et tulevad kõik interneti kollid välja ja hakkavad puid alla panema, et oleks rohkem motti veel paremini teha :D
Ma loen su uut teemat. Väga põnev! Hetkel küll teises teemas aga eks ma siis tulen lurkimise seisusest välja. Kommenteeriks nii, et selles on korraga kiitust ja kriitikat.

Et fotod on väga ilusad ja eriti need fotoshootil tehtud pildid. Kuid silma paistab see, et otse eest vaateid pole :bsmile:
Kas oled veel kahtleval seisukohal selle bensupaagist tehtud maski osas?

Igaljuhul edu! Kuigi ma olen originaalipooldaja, siis sellise levind ratta legost säärase kohvika ehitamine on küll minu arvates korralik vanaraua väärindamine. Äge!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Jaa, sinu projektipäevik on äge (tegelikult on kõik projektipäevikud ägedad). Minupoolest vahetage või õli. Ikka on lahe vaadata/lugeda. Tehnoporr, noh. Kellele siis ei meeldiks. :lol: Kui mul miskit tarka pole öelda või küsida siis ja jätan lihtsalt pöial märke märke maha, et tegija saaks tagasidet. Ma ei taha oma "Oi kui äge" vms sinna reostuspostituseks teha. Äkki peaks?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”