Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kas sa hooldad/remondid oma tsiklit ise?

Ei. Milleks? Selleks on töökojad.
5
5%
Ei. Ma ei oska, muidu teeks.
4
4%
Ei. Võimalused puuduvad. Muidu teeks.
5
5%
Jah. Teen hooldused ja lihtsamad tööd ise.
19
19%
Jah. Teen enamus ise, vaid väga keerulised või eritööriistu nõudvad asjad lähevad töökotta.
43
43%
Jah. Teen kõik tööd ise.
24
24%
 
Hääli kokku: 100
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Aga siit kohe tekib küsimus- kas hooldus=õli,filtri,klotsi,keti-vahetus? Ilmselgelt mitte. Masina ajalugu on tähtis! Kui palju müüakse igasugust tehnikat millel üks ja teine asi pekkis või puru- ja alati üks vabandus- see väike asi- maksab suht vähe jne...Endal huvi puudub jne.. Tegelikkuses võivad olla sellised remondid päris kallid. (jah kui hind on vigadele vastav, et ka riskifaktor kaetud siis on ok.) Mina ütlen alati, et miks Sa müüd siis rapet? Tee see asi korda sest Sinu väitel see ju ei maksa midagi.. ja müü korras masinat!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Ma olen kõigega absoluutselt nõus va see, et on ikkagi ka teatud kohad ja tuttavad inimesed, keda ma usaldan ja kes teevad minu asjad ka korda ja seda paremini kui ükskõik milline esindus. Samas on ka esinduses vaja teatud asju teha ja teatud asju tuleb neil keelata teha. Üks kindel asi on kokkujooks, mida tuleb teha inimese juures, kes seda teemat ka valdab ja hoolduses käies küsin alati üle, et ega neil pole plaanis sellega tegeleda ja keelan selle autot töösse andes. Nii oli mul Volvo ja Skoda ning on täna ka MB esinduses. Mul on üks inimene, kes teeb seda ja kõik toimib. MB esinduses on neil isegi valuvelje balanseerimine probleem.
Tsikliga käin (vahel harva kui vaja) Streetmotos ja olen kõige tehtuga siiani rahule jäänud. Amordid tegi mul heaks Motokelo ja ka see töö oli perfektselt teostatud. Nii kurb kui see ka pole,siis omades tehnikat pead seda ka ise tundma ja sellele vastavalt siis teadma,kus mida teha.
Pelgalt esinduses käijaga ma pigem ei julgeks pikale reisile minna, sest seal tehakse täpselt nii palju kui ettenähtud või mida sa ise teha palud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Ma viin oma CRf1000 Hondacentre-sse hooldusesse. Ja siis teen sutsaka Albaaniasse. No vaatame, kas kestab või laguneb pulkadeks.
Miks ma ise ei hoolda? Keegi ei osta seda isehooldatud tsiklit kui ma müüa tahaks.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tavaline hooldus ei olegi niivõrd teema. See on pulkadeks kirjutatud protseduur, mida võib kogemuse pealt "silmad kinni" teha.

Probleemid hakkavad siis kui on rikked (90% minu regedel olevaid rikkeid ei olevat kunagi enne kellelgi teisel olnud :D )
Isegi tavaline rattalaagri vahetus oli liig, mis liig. Tagus seda 3,5h tühja pilguga. Õnneks oli mul hommikul viidud autost lõuna ajal midagi vaja. Garages avastasin, et kolme poole tunniga on auto tõstukile saadud ja ratas alt ära. Tunke seisis meisli ja vasaraga rattakoopas ja muudkui uhmerdas. Vaatasin natuke seda ja küsisin, kaua sa uhmerdada kavatsed veel. Vahib juhmi näoga, et nii kaua kuni lahti tuleb. Küsisin, kas suruõhumeisel on olemas. Jaaa! no too see siia. Võll lahkus laagri seest sekunditega. Ilmselgelt palju asju ei jõutud teha kuna aega kulub vääratele töövõtetele. Arve vähendamine oli pärast õhtul väga valulik. (See oli jälle see koht, kus pidin peeglist kontrollima, et ega ma blondiks naiseks pole muutunud, no lihtsalt see ila, mida enese õigustamiseks pajatati ei kannatanud mingit kriitikat No seal ei olnudki tegelt kohta mida õigustada vaid hoopis saba jalge vahele tõmmata) Tegelt oleks see võll sealt sees suurema haamri ja teravama löögiga ka välja tulnud. Aga makaron, kes seal seda tööd tegi ei oleks tõenäoliselt sellega toime tulnud.

Ma ei taha absoluutselt väita, et keegi kohe mitte midagi ei oska.
Mina lihtsalt satun üle keskmise tihti sellistega kokku. Mul reaalselt on neid jutte nii palju, et endal hakkab ka imelik, et äkki teen mina midagi valesti.
Et vbl tõesti käed lahti ei sõideta ja peabki jõuga vastu hoidma ja minu nõudmine ongi üle võlli.
3 ja rohkem tundi idiootliku tööd tulebki nurinata tasuda jms?
Praegu seisab mul hoovis van, millel tehtud karpide vahetus ja üleni värvimine. Esimsed täpid tulid mõne nädalaga. Täna mõni kuu hiljem on kõik "punane". Ka normaalne? Ühesõnaga see kvaliteet, mida ausa ja õilsa näoga rind kummis müüakse on masendav. Aga õigust on kõigl nii palju üle, et ei mahu uksest läbi.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Oled mõelnud, et liigud äkki valedes kohtades? Olen selliseid jutte ikka kuulnud.. ja alati mõtlen, et kus siis sellised inimesed kes kõike kiruvad siis oma asjad lõpuks tehtud saavad... sest igalpool on tropid ja ainult probleemid... Arvan, et inimesed on selles paljuski ise süüdi. Aga loomulikult igal tegijal ju juhtub.. Absoluutselt. Küsimus on lõpuks kuidas need juhtumised lõpuks lahendatakse ja mis järeldused tehakse.. Ka minul on sarnaseid kogemusi.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

95% kasutan margiesindusi või nende puudumisel mainekaid alternatiive.
Lisan veel paar juhust.
Mootoriga auto remondis. Järsku kõne sealt, et me sõitsime kogemata su autol kapoti teise autoga kõveraks. Et grill on ka katki ja stange ka nata. :shock:
Ain kirjutas: 01 Mai 2022, 19:52
Arvan, et inimesed on selles paljuski ise süüdi.
:shock: :shock:

Sillastend margiesinduses juba kolmas kord ja rool ikka viltu. Nagu ikka mina kõiges süüdi, alates kõveratest rehvidest kuni kõvera silmanägemiseni.
Siis anti auto kätte ja rooli 45 kraadi teisele poole viltu. Küsimuse peale vastati, et tõstsime esimesed rattad taha tagumised ette, et võid oma kõverate rehvidega na*ui tõmmata. Siis läks minu hääl ka kõvemaks ja lubasin, et kui nüüd minu nina all rehvid tagasi tõstate ja esialgne situatsioon taastub ostan oma raha eest tuliuue sillastendi teile. Ka väga suure nõudmise peale, seda asja garages näha mind sinna ei lastud. Idu keeras rooli nuudist teise asendisse aga nuudi samm olii nii suur. See oli kunagi ammu incaga mille analoog on caddy. Ehk siis volkari esinduses pandi esimese korraga otseks.

Usu mind ain ma olen igati analüüsinud, kas ma olen liiga nõudlik, teen ise midagi valesti, esitan tellimuse valesti või mis iganes. Sest jah enamasti igal pool probleeme omav tegelane on tegelikult ise probleemne. Aga ma ei ole suutnud välja mõelda, mida ma valesti teen.

Lisan, et on ka normaalseid situatsioone ja kõik 100% alati ei ole nii :D Aga nii on liiga tihti :D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

recaro
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Veebr 2007, 19:16
Tsikkel: VN2000
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas recaro »

Minu kogemused igasugu remondimeestega meenutab ka @Madlobster . Hoian võimalusel võimalikult kaua eemale.
Viimane negatiivne kogemus oli ka ühe soojuseadmete tehnikuga. Muutus juba natuke tsirkuseks isegi :D
Mõnel on ikka väga raske oma eksimusi tunnistada, poole pealt tegevus katkestada ja õiges suunas edasi liikuda. Selle asemel raiutakse kuni lõpuni välja, et tegi kõik õigesti. Teised sama ala tegijad on idioodid ja ei jaga asja jne :)
Raha vastu võttes on aga silmad ja nägu nii sõbralikud, et jääb mulje justkui paremat kohta maailmas polegi :D
Aga on õnneks välja kujunenud kohad kellega saab ka väga väikeste muredega abi ja nõu, ilma mingit tsirkust tegemata.
Olen kunagi ise ka natuke aega ühes keskmise tasemega autoremondi töökojas töötanud. See mis seal toimus on samuti natuke pessimistlikumaks muutnud nende asjade juures.
suzuki:)

Mell93
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Aug 2007, 13:12
Asukoht: Viljandimaa
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Mell93 »

Mina olen ka vist siis järelikult se inimene kes on ise süüdi :D Näiteks viljandis polegi sellist kohta kus lotteriid ei peaks mängima kas seekord tehakse hästi või mitte, küll ei saada silda paikka, siis unustatakse pooltelje otstele kumm peale panna jne. Mootorratast ei julge üldse viljandis kuhugi viia ja ega polegi. Seega teen ka ikka kõik võimaliku ise, tänapäeval juba piisavalt õpetus videoid mille järgi enamus asjadega hakkama saab.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kas keegi veel hooldab/remondib oma tsiklit ise?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Selle oma süü osas pidasin silmas olukordi kus mäiteks klinedile selgitatakse, et selleks, et mingi asja korralikult toimima saaks tuleb ära vahetada need ja need detailid. Ah teeme siis ainult selle ja selle.... mõne aja pärast see jutt enam meeles pole ja siis kirutakse- näed käisin ja tehti aga ikka ei toimi.. Jah teenuse pakkuja poolt oleks kõige õigem ütelda, et siis kui kogu tööd ei soovi ärme tee üldse... aga siis oleks järgmine probleem.. oled ülbe ja näed raha ei taha teenida jne..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”