Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Turist kirjutas: 30 Apr 2022, 10:47
Ju siis nii on kui sa nii ütled. (w) Nii et siis lõpuks jõudsime järeldusele, et ei ole majas odavam elada midagi? :bsmile:
Kuni sa ruutmeetri kulu kontseptsioonist aru ei saa või seda lihtsalt ei tunnista, siis pole mingit vahet, millisele järeldusele sa jõuad. Tsiteerides sind ennast:
Turist kirjutas: 29 Apr 2022, 13:01
Igaüks võrrelgu nagu tahab.
Seega nagu läänemaailmas kombeks - jõua ükskõik millisele järeldusele, sul on selleks täielik õigus. Sisuliselt on see nagu vanainimeste või naisega vaidlemine. Pinguta palju tahad, kasu pole midagi. Lõpuks tuleb ikka mingi tundmuspõhine hinnang ja ongi kõik.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Vaatasin veel oma kunagisi kommunaale. Jaanuar 2017, 40 m2 korter hrustsovkas, ühistul laenu polnud, kogukulu ilma elektrita 121 eur ehk 3 eur/m2.

Enne kirjutasin - 2018 jaanuar 70m2 kristiines 2006a maja, 190 eur ehk 2.7 eur/m2. 2019 jaanuar paarismaja 155 m2, 260 eur ehk 1.7 eur/m2.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tort kirjutas: 30 Apr 2022, 11:09
Kuni sa ruutmeetri kulu kontseptsioonist aru ei saa või seda lihtsalt ei tunnista, siis pole mingit vahet, millisele järeldusele sa jõuad.
Seega nagu läänemaailmas kombeks - jõua ükskõik millisele järeldusele, sul on selleks täielik õigus. Sisuliselt on see nagu vanainimeste või naisega vaidlemine. Pinguta palju tahad, kasu pole midagi. Lõpuks tuleb ikka mingi tundmuspõhine hinnang ja ongi kõik.
Nagu eelnevalt ütlesin, selle ruutmetri kuluga pole midagi peale hakata kuna rahakotti mõjutab kogusumma, eriti veel pole selle kuluga mida peale hakata siis kui kinnisvara ostmisele kuluvat summat ja kinnisvara amortisatsiooni ei oska arvesse võtta. Lugesid mu viimast näidet korteri vs. maja kohta, hinnad vastavalt 90 000 eur vs. 240 000 eur? Seal tuli välja, et isegi kui seal majas saaks 50 eur-ga kuus hakkama, on seal kokkuvõttes järgnevad 50+ aastat ikkagi kallim elada ja ma ei arvestanud seal veel maja remondiga (korteri kulude puhul on vähemalt ühistu remondifondi makse seal sees). :bsmile:

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Turist kirjutas: 30 Apr 2022, 11:32
kui kinnisvara ostmisele kuluvat summat ja kinnisvara amortisatsiooni ei oska arvesse võtta.
Kinnisvara hinnaindikaator ka hindamisaktides on eur/m2. Amortiseeruvad nii korterid kui eramud. Vaata kust otsast tahad, sa ostad ruutmeetrit mitte kinnisvara.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tort kirjutas: 30 Apr 2022, 11:47
Kinnisvara hinnaindikaator ka hindamisaktides on eur/m2. Amortiseeruvad nii korterid kui eramud. Vaata kust otsast tahad, sa ostad ruutmeetrit mitte kinnisvara.
Las ta siis olla seal hindamisaktides, vähe kotib, kokkuvõttes maksad kogu oma elamispinna eest, mitte m2 eest.
Polegi öelnud, et mõlemad ei amortiseeru. Ütlesin ju isegi, et kui maja amortisatsiooni arvesse ei võtnud, tuli 50+ aastat see periood (mille ajal majas elamine kallim oleks). Või suudad sa antud näite puhul kuidagi tõestada, et ikkagi kokkuvõttes see maja oleks odavam osta? :-|||

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Aga võta siis kuidagi see teema kokku. Näiteks umbes nii, et keskmine sama piirkonna korter on absoluudis odavam kui keskmine sama piirkonna maja.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tort kirjutas: 30 Apr 2022, 12:21
Aga võta siis kuidagi see teema kokku. Näiteks umbes nii, et keskmine sama piirkonna korter on absoluudis odavam kui keskmine sama piirkonna maja.
Minu jaoks on asi selge- majas elamiseks kuluks mul rohkem raha (ja ilmselt see kehtiks ka teiste suuremates linnades elavate inimeste kohta), aga piirkonniti võib ka erandeid leiduda ja las igaüks võtab enda jaoks (mõttes?) teema niimoodi kokku nagu tahab. :bsmile:
Viimati muutis Turist, 30 Apr 2022, 12:35, muudetud 1 kord kokku.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Tort »

Turist kirjutas: 30 Apr 2022, 12:32
Minu jaoks on asi selge- majas elamiseks kuluks mul rohkem raha...
No selge. Tundub loogiline.

will111
Postitusi: 5264
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 383 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas will111 »

Siis on jah see teema lõpetatud, kõigil kulub majas elamiseks järelikult rohkem raha...sõltumata ükskõik millistest muudest asjaoludest :D hea, et ikka selgeks sai, pean nüüd vist hakkama kiiresti maja müüma sest varsti levib see tõde siit foorumist kulutulena ja kõikjal üle eesti hakatakse suures hirmus oma maj müüma selle kalliduse tõttu :lol:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 30 Apr 2022, 16:30
Siis on jah see teema lõpetatud, kõigil kulub majas elamiseks järelikult rohkem raha...sõltumata ükskõik millistest muudest asjaoludest :D hea, et ikka selgeks sai, pean nüüd vist hakkama kiiresti maja müüma sest varsti levib see tõde siit foorumist kulutulena ja kõikjal üle eesti hakatakse suures hirmus oma maj müüma selle kalliduse tõttu :lol:
Kas sulle mingi ametlik diagnoos ka on pandud ja ravi määratud või ei ole veel spetsialistide hoole alla pääsenud? Või milles asi, et kirjutatud tekstist aru ei saa? :roll: :wack:

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Maja ja korteri võrdluse teeks oluliselt loogilisemaks ja ausamaks, kui tahame kuludega kuhugi jõuda, arvestada mitte ainult maja pinda, vaid kogupinda, mis on sinu. Minul isiklikult oli sääne lugu elasin kehras vanas 2 korruselises 8 korteriga majas, suvel olid kummud ca 40 euri ja talvel 250, pinda oli miskit üle 80m2. Maja sai ostetud 23000 eur eest (lihtsalt joppas), krunti on 6800m2. Oma 40m2 kütmisele isegi elektriga olen rahaliselt võidus vs korter ja saan ise määrata, kui soe/külm on, mitte ei määra seda mingi teisekorruse vaene penskar, kellel on sitaks kampsuneid. Kui me räägime ainult majast, siis maja vs korter tulebki mul reaalselt 2x odavam, kui oli topeltmõõtkavas korter. Päriselus tahavad muidugi kõik muud kõrvalhooned, saunad, garaazid jne miskit ikkagi saada ja on loomulikult ka kallim, kui oli korter, kuid siia võrdlusesse tuleb siis lisada igas kuus ka väga märkimisväärne kogus kütust ja muid kulusid, mis mul enda "lõbustamiseks" kulus, mille jaoks mul nüüd kulub vast kümnendik sellest summast, mis korteris läks. Päris ausaltöeldes oli korteriaeg täielikult maha visatud aeg ja raha, majapidamisse mul ei ole kahju panna ja ka aeg ei ole enam raisus. Kui kogukulu arvutada 6800m2 peale, st kogu elamise kulu sisuliselt, siis on endiselt maja kõvasti soodsam minu puhul. Selle 40m2 on puukuur jutu peale tahaks tegelikult veidi pahasti öelda ehk siis üks mees võiks mõelda ka, mis ütleb, mine kakle oma naabritega parkimiskoha pärast parem...
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

Erand kinnitab reeglit. Kui sind suurema korteri asemel 40 m2 maja rahuldab, miks mitte, oma valik. Enamasti on ikka vastupidi- kui majja minnakse, soovitakse suuremat pinda. Väiksemate asulate puhul hindade erinevused korter vms. maja ei ole ka selliseid nagu suuremates linnades. Kas maja on sul ka samas asulas kus oli korter?

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Jah, maja küll nn asulast väljas, kuid asula on sama. Ühistranspordi ja poodideni jne on suht sama maa, mis ennem ,minna.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Dusterx kirjutas: 01 Mai 2022, 11:31
Selle 40m2 on puukuur jutu peale tahaks tegelikult veidi pahasti öelda ehk siis üks mees võiks mõelda ka, mis ütleb, mine kakle oma naabritega parkimiskoha pärast parem...
See on huvitav ..... 55m2 korter tundub jube urgas .... 40m2 maja lobudik kõrvalhoonekesega täitsa nagu paras.
Minu jaoks on maja õhustik lihtsalt hindamatu, kulud on väga kuskil 10mnenda järgulised.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

AzA kirjutas: 01 Mai 2022, 14:51
Dusterx kirjutas: 01 Mai 2022, 11:31
Selle 40m2 on puukuur jutu peale tahaks tegelikult veidi pahasti öelda ehk siis üks mees võiks mõelda ka, mis ütleb, mine kakle oma naabritega parkimiskoha pärast parem...
See on huvitav ..... 55m2 korter tundub jube urgas .... 40m2 maja lobudik kõrvalhoonekesega täitsa nagu paras.
Minu jaoks on maja õhustik lihtsalt hindamatu, kulud on väga kuskil 10mnenda järgulised.
Ma ka ei läheks majja elama minnes "rotti mängima" ehk siis väiksemasse kui korter ja ikka iga hinna eest jälgima, et kulud suuremaks ei läheks kui korteris olid. :roll: Ilmselt antud juhul lihtsalt 80 m2 oli mõttetult suur kuna elatakse kas üksi või lapsed ei ela seal enam.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul oli 3-toaline korter Õismäel Järveotsateel 68m2 mille ostsin 2000a 275000 EEK(16768€) eest ja müüsin 2006a 1230000 EEK eest (78645€), kui maja ehitama hakkasin. Sõber elas veel aastaid täpselt identses korteris Õismäel ja seal konkreetses korteris olid tal kommunaalid nii suvel kui talvel suuremad kui minu elektriarve majas. Ehk oleks jäänud sinna elama oleks rohkem maksnud. Eriti suur oli vahe eelmise masu järel, kui küttehinnad olid taevas, aga elekter oli suht norm hinnaga. Oli kuid, kui minu kulu majas oli a´200€ väiksem, kui temal seal korteris. Üldiselt oli tal seal ainult küttearve umbes sama, mis mul elektriarve.
Eelmisel kevadel ta müüs selle korteri maha ja sai 92000€ ehk 11335€ rohkem kui mina aastal 2006. Minul läks maja ehitus maksma 2006/08-2008/12 a´118000€+kinnistu a´37000€. Pole küll täna oma maja hinnanud, kuid siin kandis müüdi vanem, väiksem ja kehvema planeeringuga, plekkkatusega puitmaja(mul kivi ja katus ka kivi) 270000€ eest. Minu maja sarnased majad maksavad meie vallas linnale lähemal üle 400000€
Ehk isegi kui minu elamine igakuiselt on natuke kallim kui kellegi korteris elades, siis vähemalt minu puhul(ilmselt ikkagi kõigi majaomanike puhul) on siiani kinnisvara kallinemine kõik vahed nö tasandanud kõrgelt minu kasuks.
Samas ühest reeglit pole ega saa ka olla, sest asjad maksavad erinevat hinda ja ka kulud on erinevad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas franz125 »

siis vähemalt minu puhul(ilmselt ikkagi kõigi majaomanike puhul) on siiani kinnisvara kallinemine kõik vahed nö tasandanud kõrgelt minu kasuks.
Mis iseenesest ei oma mingit tähtsust senikaua kuni selle peale hüpoteeki ei võeta või maha ei müüda. 8)

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 01 Mai 2022, 17:59
Mul oli 3-toaline korter Õismäel Järveotsateel 68m2 mille ostsin 2000a 275000 EEK(16768€) eest ja müüsin 2006a 1230000 EEK eest (78645€), kui maja ehitama hakkasin. Sõber elas veel aastaid täpselt identses korteris Õismäel ja seal konkreetses korteris olid tal kommunaalid nii suvel kui talvel suuremad kui minu elektriarve majas. Ehk oleks jäänud sinna elama oleks rohkem maksnud. Eriti suur oli vahe eelmise masu järel, kui küttehinnad olid taevas, aga elekter oli suht norm hinnaga. Oli kuid, kui minu kulu majas oli a´200€ väiksem, kui temal seal korteris. Üldiselt oli tal seal ainult küttearve umbes sama, mis mul elektriarve.
Eelmisel kevadel ta müüs selle korteri maha ja sai 92000€ ehk 11335€ rohkem kui mina aastal 2006. Minul läks maja ehitus maksma 2006/08-2008/12 a´118000€+kinnistu a´37000€. Pole küll täna oma maja hinnanud, kuid siin kandis müüdi vanem, väiksem ja kehvema planeeringuga, plekkkatusega puitmaja(mul kivi ja katus ka kivi) 270000€ eest. Minu maja sarnased majad maksavad meie vallas linnale lähemal üle 400000€
Ehk isegi kui minu elamine igakuiselt on natuke kallim kui kellegi korteris elades, siis vähemalt minu puhul(ilmselt ikkagi kõigi majaomanike puhul) on siiani kinnisvara kallinemine kõik vahed nö tasandanud kõrgelt minu kasuks.
Samas ühest reeglit pole ega saa ka olla, sest asjad maksavad erinevat hinda ja ka kulud on erinevad.
2006.a projekti järgi ehitatud maja on küll selline, mis on kaugel tänapäevasest majast. Neil tavaliselt on energiaklass D või parimal juhul C. 2013.a oma majal katust uueks ehitades mõned "spetsialistid" ütlesid, et miks soojustusele nii palju raha raiskad. Tegin too aeg Soome normi järgi, mitte see hetk Eestis oleva järgi. Tagantjärele oli ikka hea otsus.

Kui praegu maja osta, siis kisuks ikka pigem korraliku A energiaklassi maja suunas maasoojuspumbaga, mida toetavad sügisel ja kevadel päikesepaneelid.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 01 Mai 2022, 20:57
2006.a projekti järgi ehitatud maja on küll selline, mis on kaugel tänapäevasest majast. Neil tavaliselt on energiaklass D või parimal juhul C. 2013.a oma majal katust uueks ehitades mõned "spetsialistid" ütlesid, et miks soojustusele nii palju raha raiskad. Tegin too aeg Soome normi järgi, mitte see hetk Eestis oleva järgi. Tagantjärele oli ikka hea otsus.

Kui praegu maja osta, siis kisuks ikka pigem korraliku A energiaklassi maja suunas maasoojuspumbaga, mida toetavad sügisel ja kevadel päikesepaneelid.
Enne kui midagi kritiseerida võiks viisakalt küsida,et kuidas ja mis. Aga Sa juba tead, et kõik on pask ja s**t, sest aasta oli 2006
Mul on 375mm tuhaplokist sein +100mm kõva Paroc kivivill plasttüüblitega millel juba peale kleebitud tuuletõkke paber-kile Dupont Tyvek. Sarnane,mis käib sandvits paneelide sisse. Välisvooder tellis. Seinapaksus a´550mm. Sein ehitatud laest kõrgemaks a´50cm, et vältida külmasildasid müürivöö kaudu. Lagi 500mm paroc vill,mille all hingav paber ja selle all veel 100mm vahega alla poole toodud puit lagi, millele on osades tubades veel kips peal. Põrand soojustatud alt 250mm EPS-ga + 200-250mm betoon, kus sees vesi põrandaküte. Vundament 1,2m sügavusele soojustatud EPS-ga+ hüdrosilolatsioon+ 1,2m laiuselt veel EPS maasees ümber maja 1,2m sügavusel. Aknad mingid selektiiv-blabla klaasiga Fenestra toodang. Vent on küll väljatõmme, aga see on minu valik, sest ma ei taha sundventi. Maaküte, millele täna saaks soodsamalt töötava sedame, seda ei vaidle vastu.
Ehk täna ehitatakse, peale sundvendi, lahjemate normide järgi enamus majad. Mis klassiga mul tegu, ei tea, sest pole seda vaja ja ei kavatse seda ka hankida kuna see ei anna mulle midagi. Termokaameraga lasin üle käia, 0 defekti. Soojustuse paketi pani mulle kokku tuttav Paroci insener, kes tegi asja, mis oli nende endi toodangu nö tipp.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas ranel »

Hääküll, kõvasti üle keskmise 2006.a ehitatud maja siis. Nii soojustatud 2006.a maja on suur erand. 2013.a veel sai vaielda Eestis ehitajatega, et miks katusele soovin ikka rohkem, kui 30cm soojustust. Teine aga näitas Soome norme ja kiitis takka mõtet. Jäin viimast uskuma.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5264
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 383 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel...soojustamine/soojustus on samas vaid üks komponent paljudest, kui rääkida kuludest (eelkõige siis otseselt küttele). mõni teeb jõhkralt soojustatud maja, a'la seinas 30cm villa ja laes 50cm villa, mis tegelikkuses on overkill aga noh, eks muidugi igaühe oma valik. ja samal ajal teeb sinna nö. tavalise otseläbi vendi, mis muudkui uhab meeletus koguses õhku koguaeg väljast sisse ja seest välja. täiesti mõtlemata ja sõltumata sellest, kas seal sellist õhuvahetust üldse/koguaeg tarvis on. tulemus on see, et ehitatatud on jube kallilt hambuni soojustatud karp, mille seinad küll peavad hästi aga 90% soojakadu toimub läbi pidevalt uhava sundvendi. arusaadavalt on sellise maja kulud küttele ikka ja endiselt suht meeletud.
või siis vastupidi, pannakse mingi hästi kallis ja tark soojustagastusega vent, aga seina soojustamisel on ühed või teised kriitilised vead sees, aknad on hirmus suured, kuid kehva soojapidamisega ja kehvasti paigaldatud. eks neid variante ja kombinatsioone on palju. ehk teisisõnu lihtsalt ehitamise aastaarv minumeelest nüüd ka mingit garantiid ei anna. igasuguseid imeasju tehti aastal 2006 ja tehti ka aastal 2016 ning samamoodi tehakse ka täna
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 01 Mai 2022, 22:11
Sein ehitatud laest kõrgemaks a´50cm, et vältida külmasildasid müürivöö kaudu. Lagi 500mm paroc vill,mille all hingav paber ja selle all veel 100mm…
Äkki saad seina-lae sõlme joonist näidata. Ma niimoodi kirjelduse järgi ei saa küll aru - miks kõrgemat seina vaja peaks olema. Hingav paber võib tâhendada erinevaid asju (pole tehn. termin) aga seespool soojustust peaks ikkagi aurutõke olema.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 29 Apr 2022, 10:17
M.T. kirjutas: 29 Apr 2022, 08:52
Just nii, seda ma tahtsingi tõestada ja aitäh, et kinnitasid ka ise. Kui 2. postist alates argumente ei jätku, siis võid muidugi nimetada seda ise "teema arenguks" ja jutu ruttu pensionäridele jne. viia. Well done, keep going!

Ära nüüd plägise mingit mõttetut jura siin koguaeg kui midagi teemast kirjutada pole. Ütlesin juba, et see teema ei olnud mingi spetsiaalselt SINU odavama elamise kohta, mis sellest et ise ainult endast rääkisid alguses ja vist ka arvad, et kui sinul oma arust on majas odavam elada kui korteris, siis see on ka teistel nii. (togi)
Sa vist ei oska seda ka lugeda mida sa ise kirjutad, rääkimata teiste kirjutatust.
Kumb meist alustas rääkimist minust, mina või sina? Võta antud teema esimene post lahti ja vaata mida sa seal ütlesid? Polnud sina? Aju ja käte vahel oli lühis kui see postitus tuli?
Sa võid siin hämada palju soovid, aga esimene post ütleb selgelt millest jutt oli. Su enda kirjutatud! Minu vastus oli konkreetselt ka ainult enda kohta - mul ei oleks samaväärses korteris odavam. Ja ükskõik palju sa seda teemat omaarust “arendad”, siis minu vastused on endiselt ainult minu näitel. Suudad sa mõnest mu postitusest lugeda välja midagi muud? Ei ole ma väitnud, et 1-lapselisel perel oleks majas soodsam või midagi muud. Need on lihtsalt sinu toodud “teema arendused”, kuna minu kohta toodud näidet ei suutnud ega suuda sa ümber lükata.
Kas nüüd on arusaadav, mis teemal ma üldse sinuga vaidlesin?
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 01 Mai 2022, 16:46
Ma ka ei läheks majja elama minnes "rotti mängima" ehk siis väiksemasse kui korter ja ikka iga hinna eest jälgima, et kulud suuremaks ei läheks kui korteris olid. :roll: Ilmselt antud juhul lihtsalt 80 m2 oli mõttetult suur kuna elatakse kas üksi või lapsed ei ela seal enam.
Siit algabki erinevus ... ma vahetaks mingisuguse 3-e toalise korteri hoobilt 600m2 maalapiga 1-e toalise, aga 70m2 kõrvalhoonega majakese vastu.
Mul hetkel on majas kasutada 14m2 tuba, 6m2 nö täis aknaringiga veranda (otse uks aeda), 20m2 köök, 4m2 dushiruum ja 1m2 peldik ..... 25m2 garaaz, 10m2 saun ja 40m2 sauna kõrvalhoone pealne viilkatuse alune.

3-e toalise korteri peale mitte just magalrajoonis, aga tallinna mõistes võiks olla midagi umbes kristiine vms. eelneva elukoha peale mõeldes täitub hing kerge värinaga .... võibolla talvel magamiseks ja telekavaatamiseks ... praegu? Unustage ära.
Kirjutan seda teksti läppar süles terrassil, soe juustusai küpseb grillil ja kohv aurab lauakesel.
Aga mulle meeldib.

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas oxide »

Terass on üks tore asi suvel. Aga nagu ma alguses ka väitsin on see väljas käimise värk, mida on äärmiselt raske mõõta. Aga näide elust enesest. Eile väike grill kodus naine ja kolm last. Kusjuures kolme aastane sööb sama palju kui mina. 5 euro eest liha, salatit ise tehtud, Gruusia leib grilli peal. Kokku ca 10 euri. Kui nüüd oleks seda teinud kuskil väljas siis oleks 3 * kindlasti kallim olnud. Ja eks suve jooksul tuleb neid kordi ju palju.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 02 Mai 2022, 00:01
bla-bla-bla
Vähe huvitab kui sa ainult enda näitel räägid siin, ma räägin üldisemalt ja kui ei meeldi, ei ole kohustust lugeda ja sel teemal rääkida. :wack:
AzA kirjutas: 02 Mai 2022, 07:47

Siit algabki erinevus ... ma vahetaks mingisuguse 3-e toalise korteri hoobilt 600m2 maalapiga 1-e toalise, aga 70m2 kõrvalhoonega majakese vastu.
Mul hetkel on majas kasutada 14m2 tuba, 6m2 nö täis aknaringiga veranda (otse uks aeda), 20m2 köök, 4m2 dushiruum ja 1m2 peldik ..... 25m2 garaaz, 10m2 saun ja 40m2 sauna kõrvalhoone pealne viilkatuse alune.
Ok, ise elad seal ühes 14 m2 toas, aga kas 2 last paned sinna 6m2 täisaknaringiga verandale, 20 m2 kööki või 1 m2 peldikusse? Või hoopis garaazi, sauna, kõrvalhoonepealsele viilkatusealusele? :lol: Julgeks pakkuda, et 3-toalises korteris tavaliselt just 2 lapsega elatakse.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 01 Mai 2022, 22:56
urmas66 kirjutas: 01 Mai 2022, 22:11
Sein ehitatud laest kõrgemaks a´50cm, et vältida külmasildasid müürivöö kaudu. Lagi 500mm paroc vill,mille all hingav paber ja selle all veel 100mm…
Äkki saad seina-lae sõlme joonist näidata. Ma niimoodi kirjelduse järgi ei saa küll aru - miks kõrgemat seina vaja peaks olema. Hingav paber võib tâhendada erinevaid asju (pole tehn. termin) aga seespool soojustust peaks ikkagi aurutõke olema.
kahe sõnaga lahti seletades,siis väisseina soojustatud osa on kõrgem kui siselagi. Enamuses on müügimajadel laetalad otse müürivöö peal ja lagi kohe selle all,mis pole just alati korralikult soojustatud, või seda siis pigem keeruline teha. Minu majal jääb laesoojustuse ülemine serv allapoole müürivööd. Tinglikult paber on siis aurutõke
Viimati muutis urmas66, 03 Mai 2022, 12:24, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 01 Mai 2022, 22:32
Hääküll, kõvasti üle keskmise 2006.a ehitatud maja siis. Nii soojustatud 2006.a maja on suur erand. 2013.a veel sai vaielda Eestis ehitajatega, et miks katusele soovin ikka rohkem, kui 30cm soojustust. Teine aga näitas Soome norme ja kiitis takka mõtet. Jäin viimast uskuma.
Õigesti tegid,et jäid, sest ega täna ka rohkem soojustust ei panda.Ma olin Paroci inimestega tööalaselt kontaktides ja minu arhidekt tegi sirgelt nende soovituste järgi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

oxide kirjutas: 02 Mai 2022, 10:10
Terass on üks tore asi suvel. Aga nagu ma alguses ka väitsin on see väljas käimise värk, mida on äärmiselt raske mõõta. Aga näide elust enesest. Eile väike grill kodus naine ja kolm last. Kusjuures kolme aastane sööb sama palju kui mina. 5 euro eest liha, salatit ise tehtud, Gruusia leib grilli peal. Kokku ca 10 euri. Kui nüüd oleks seda teinud kuskil väljas siis oleks 3 * kindlasti kallim olnud. Ja eks suve jooksul tuleb neid kordi ju palju.
Ma võtan su mõtte kokku pisut vaimsemal tasemel .... oma peldikusse sitale minna on lihtsalt hoopis midagi muud, kui kuskil fäänsis laundzis krevette neelata ....
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorratturi elu korteris on odavam, kui majas (või vastupidi).

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 02 Mai 2022, 11:00
Ok, ise elad seal ühes 14 m2 toas, aga kas 2 last paned sinna 6m2 täisaknaringiga verandale, 20 m2 kööki või 1 m2 peldikusse? Või hoopis garaazi, sauna, kõrvalhoonepealsele viilkatusealusele? :lol: Julgeks pakkuda, et 3-toalises korteris tavaliselt just 2 lapsega elatakse.
Ma kirjutasin, mida mina isiklikult kasutan ... majas on ikka kordades rohkem tube. Küll need 2 last ja võibolla isegi naine ära mahuvad :mrgreen:
Kuigi jaa, aegajalt tütar seal verandas istub monitoride taga ja joonistab midagi või siis on omaette nädalakese ... aga ta küsib ...
Erinevalt korterist on mul jah selline tuba, kuhu üldse keegi ilma koputamata ei astu, mitte keegi. Seal on mu musanurk, kitarrid-trummid, miski laud, kus talvel ajaviiteks pidurisupporteid puhastan - no kui peaks isu tulema.
Verandas on mul lage kontor, ma nimelt joonestan ja vahin masina taga suviti nii, et meetri kaugusel on uks lahti, vahepeal hea terrassil koni kiskuda ja selga sirutada või siis koerale palli visata.
Täna ma ei viitsinud hommikul lolliga jalutada, andsin kondi hambu ja tegin ukse lahti ... las puhastab varestest aeda, ise istusin tunni trussikutes köögilaua taga ja kirjutasin seda jama siia kokku .... selmet müts peas, sall kaelas oma taksit situtatavat genat tervitada.

Aga jah, megatöö pean ka täna ära tegema, 17 roosi lõikama, tubli tund ... tea mitu õlut läheb? Lageda investeeringu tegin kah nädal tagasi, uued roosikäärid ... 10€, peaks nüüd 5a rahu olema, kui teritada ei viitsi - maja, pean ostma kraami, mille olemasolust korterielanikul ilmselt pole aimugi.

Aga ma möönan, üksi ma nii suurt maja pidada ei tahaks, kõike lihtsalt ei meeldi teha ja mingeid tädisid koristama, kardinaid õmblema jms. ka ei taha.
Rahaliselt miskise 2-e toalise korteriga eriti vahet ei näe, isegi kui otseelektriga enda jaoks vajalikke ruume kütaks.

PS: see on isiklik Turist, mul puudub igasugune vajadus nädalavahetusel kuhugi reisile ronida, panen suurele ekraanile Londoni vaated, lähen ostan mõned eilid ja minu jaoks piisab.
Starost ne radost.
Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”