Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lembit kirjutas: 03 Mai 2022, 17:35
Kas täna on Eestis ka saada robotit, mis liiguks ringi mingi korrapärasusega, mitte nagu molekul juhuslikku trajektoori mööda? Kui jah, sii smis mudelitel sellised võimalused?
Ma kahtlustan et väikeste niidukite puhul pole see rentaabel
Elik korrapäraselt niites tuleb sõita üli täpselt varem sõidetud raja kõrval väga väikese ülekattega. Suurem ülekate raiskab niigi väikest laiust ja teistpidi on oht, et jääb triip sisse.

Seega ma ei usu, et sul on vaja seda, mida sa ise arvad endal vaja olevat :bsmile:


Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Jazzyl
Postitusi: 50
Liitunud: 11 Apr 2014, 11:14
Tsikkel: Kawasaki z750
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Jazzyl »

Super teema. Kulub endale ka ära ja sai palju head infot!
Sarnane teema võiks olla ka aknapesurobotite kohta. Kindlasti kellegil kodus on ja askeldab.. :roll:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Lembit kirjutas: 03 Mai 2022, 17:35
Kas täna on Eestis ka saada robotit, mis liiguks ringi mingi korrapärasusega, mitte nagu molekul juhuslikku trajektoori mööda? Kui jah, sii smis mudelitel sellised võimalused?
Asja mõte ongi, et liigub korrapäratult ehk ei lõika koguaeg ühes suunas rohulible. Nii on lõikus lõpuks ühtlasem.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui mul on aed mitme murulapiga ja nende vahele jäävad uunikivist teed, siis kas see teeb niidukile paha, kui ta vahepeal peab nendest üle sõitma? Idee järgi peaks tera lihtsalt tühja käima ju?
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Vabalt võib üle kivisillutise sõita. Mul sõidabki. Sillutise alla/vahele on vaid ebamugav piirdetraati vedada ja niiduki rattad sillutisel ka kolisevad, võrreldes muruga. Muud midagi.

Kristjan...
Postitusi: 37
Liitunud: 24 Apr 2021, 09:43
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Tänanud: 99 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Kristjan... »

Piipz kirjutas: 11 Mai 2022, 10:13
Kui mul on aed mitme murulapiga ja nende vahele jäävad uunikivist teed, siis kas see teeb niidukile paha, kui ta vahepeal peab nendest üle sõitma? Idee järgi peaks tera lihtsalt tühja käima ju?
Ei tee jah midagi, mul kodus ca 5m laiune sissesõidutee väravast, millest ta üle käib ja nii juba ca 5a. Ainuke asi, et äärekivid peaksid kõrgusega enamvähem samas tasapinnas olema, mitte kõrgemad, muidu hakkab pikapeale rattaid lõhkuma. Mulle nii Mehka paigaldaja toona ütles.

rockit1
Postitusi: 52
Liitunud: 14 Aug 2015, 19:57
Tänatud: 1 kord

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas rockit1 »

Väga head infot leiab antud foorumist (lisasin lingi)soovitan läbi lugeda 33 lehekülge. Kasutaja Herizon jagab väärt infot. On ka koduleht www.Herizon.ee kus saab Husqvarna automoweri odavamalt. Endal on ligi 9000m2, 2x husqvarna 450x. Alguses olin ka skeptiline ja ei uskunud ,et selline asi hakkama saab. Iga nädal kulus umbes 10h niitimisele. Enam ei taha. Kindlasti vaata pigem robotniiduki poole. Mingit nimetut masinat pole mõtet võtta. Varuosasid ei pruugi saada, samuti akuvahetus võib kalliks minna. Husqvarnal on vähemalt varuosad mõistliku hinnaga ning töökindlus pole kaheldava väärtusega. https://www.ehitusfoorum.com/viewtopic. ... &start=800
Viimati muutis rockit1, 12 Mai 2022, 08:59, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Kas ta teed ära ei sitta kui sealt pidevalt üle laseb?
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

tuleb vihm ja peseb jälle puhtaks, eks mõni lible võib ikka maha jääda, aga mingit selget pasarada seal küll ei ole
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Kristjan...
Postitusi: 37
Liitunud: 24 Apr 2021, 09:43
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Tänanud: 99 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Kristjan... »

Forumist kirjutas: 11 Mai 2022, 22:25
Kas ta teed ära ei sitta kui sealt pidevalt üle laseb?
Ei ole kordagi aastate jooksul täheldanud, et oleks sitasem, kui näiteks ukse ees vms. See ei ole nagu bensupill, et pillub alt murukänkraid jõuga täis.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Kas kellelgi 7000 + m2 robotitega on mingit kokkupuudet, kogemust?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

701 kirjutas: 24 Mai 2022, 22:56
Kas kellelgi 7000 + m2 robotitega on mingit kokkupuudet, kogemust?
Mul on ka umbes sinna kanti niitmist,aga olen alati mõelnud,et miks näiteks golfiväljakutel ei kasutata roboteid ehk võiks ju olla lihtsam?
Ise olen pigem veendunud,et saan traktoriga ka piisavalt hea tulemuse paari nädala tagant niites.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas 701 »

urmas66 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:02
701 kirjutas: 24 Mai 2022, 22:56
Kas kellelgi 7000 + m2 robotitega on mingit kokkupuudet, kogemust?
Mul on ka umbes sinna kanti niitmist,aga olen alati mõelnud,et miks näiteks golfiväljakutel ei kasutata roboteid ehk võiks ju olla lihtsam?
Ise olen pigem veendunud,et saan traktoriga ka piisavalt hea tulemuse paari nädala tagant niites.
Kõik õige! Nullpöördeniidukiga on see 1,5 tundi lasta. Probleem on selles, et sel hooajal ma sinna niitma ei sattu eriti. Suured robotid on minu kehva eelarve juures katsetamiseks liiga kallid. Samuti ei raatsi kahte keskmist osta, kuigi see on töötav lahendus ja tutvusringkonnas kasutusel.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:02
…olen alati mõelnud,et miks näiteks golfiväljakutel ei kasutata roboteid ehk võiks ju olla lihtsam?
Ise olen pigem veendunud,et saan traktoriga ka piisavalt hea tulemuse paari nädala tagant niites.
Minu meelest on põhjus ilmne. Mängijad ei taha, et mingid asjandused neil jalus või ka vaateväljas töllerdaksid. Mul oleks küll raske keskenduda ja nautida kui silmanurgast näen, et mingi asi mulle (või ka peatunud pallile) järjest lähemale trügib ja pean hakkama oma tegevusi sellega kooskõlastama. Kui keegi robotit tabab, põrkab pall suvalises suunas… Vaevalt tootjagi ette nägi, et robot saab aegajalt taevast terava litaka.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 25 Mai 2022, 20:37
urmas66 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:02
…olen alati mõelnud,et miks näiteks golfiväljakutel ei kasutata roboteid ehk võiks ju olla lihtsam?
Ise olen pigem veendunud,et saan traktoriga ka piisavalt hea tulemuse paari nädala tagant niites.
Minu meelest on põhjus ilmne. Mängijad ei taha, et mingid asjandused neil jalus või ka vaateväljas töllerdaksid. Mul oleks küll raske keskenduda ja nautida kui silmanurgast näen, et mingi asi mulle (või ka peatunud pallile) järjest lähemale trügib ja pean hakkama oma tegevusi sellega kooskõlastama. Kui keegi robotit tabab, põrkab pall suvalises suunas… Vaevalt tootjagi ette nägi, et robot saab aegajalt taevast terava litaka.
Ma pidasin silmas mitte segavat asjaolu. Niidetaks ikka siis kui ei mängita, vaid just niitmise enda teemat. Siin kiidetakse väga, et robotiga saab sileda ja kvaliteetse muru. Mul on kodus ilma robotita ka külvatud muru osa sile ja pehme. Looduslik ka enam vähem. Teisalt tean ka kohti,kus robot töötab ja muru pole just kõige kvalitettsem. Muru saab heaks ikka eelkõige maapinda siledana hoides-hooldades ja õiget muruseemet kasutades või olen ma valel teel ja robot teeb ka minu kõngermaa heaks?
Tean milliseid masinaid golfiväljakutel kasutatakse ja ilmselgelt ükski robot ei suuda vist veel nendega ja selle spetsialistiga,kes masinat opereerib, võistelda. Ma ootasin pigem,et keegi sel teemal diskusiooni üles võtab. Me transpordime aegajalt neid masinaid ja olen ka ise Jõelähtmes korra kohapeal mahalaadimise juures olnud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Golfi muru peab olema koguaeg ühtlane ja just läbi sõitnud aparaadi triip ei ole lubatud. Aga osadel platsidel nad siiski täitsa toimetavad
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:58
bitter kirjutas: 25 Mai 2022, 20:37
urmas66 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:02
…olen alati mõelnud,et miks näiteks golfiväljakutel ei kasutata roboteid ehk võiks ju olla lihtsam?
Ise olen pigem veendunud,et saan traktoriga ka piisavalt hea tulemuse paari nädala tagant niites.
Minu meelest on põhjus ilmne. Mängijad ei taha, et mingid asjandused neil jalus või ka vaateväljas töllerdaksid. Mul oleks küll raske keskenduda ja nautida kui silmanurgast näen, et mingi asi mulle (või ka peatunud pallile) järjest lähemale trügib ja pean hakkama oma tegevusi sellega kooskõlastama. Kui keegi robotit tabab, põrkab pall suvalises suunas… Vaevalt tootjagi ette nägi, et robot saab aegajalt taevast terava litaka.
Ma pidasin silmas mitte segavat asjaolu. Niidetaks ikka siis kui ei mängita, vaid just niitmise enda teemat. Siin kiidetakse väga, et robotiga saab sileda ja kvaliteetse muru. Mul on kodus ilma robotita ka külvatud muru osa sile ja pehme. Looduslik ka enam vähem. Teisalt tean ka kohti,kus robot töötab ja muru pole just kõige kvalitettsem. Muru saab heaks ikka eelkõige maapinda siledana hoides-hooldades ja õiget muruseemet kasutades või olen ma valel teel ja robot teeb ka minu kõngermaa heaks?
Tean milliseid masinaid golfiväljakutel kasutatakse ja ilmselgelt ükski robot ei suuda vist veel nendega ja selle spetsialistiga,kes masinat opereerib, võistelda. Ma ootasin pigem,et keegi sel teemal diskusiooni üles võtab. Me transpordime aegajalt neid masinaid ja olen ka ise Jõelähtmes korra kohapeal mahalaadimise juures olnud.
Ma olen ka märganud seda, et robotiga muru justkui läheb kehvemaks.Või siis on robotite omanikud lihtsalt nii laisad, et kevadel robot peale ja sügisel pakitakse kokku ning muud ei tehta.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Golfiväljakuid hooldatakse tavaliselt teiste teradega niidukiga, ju siis on muru "parem" ja lõikeserv ühtlasem VKST miks...
image.png
image.png (603.23 KiB) Vaadatud 1311 korda

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 25 Mai 2022, 23:22
Ma olen ka märganud seda, et robotiga muru justkui läheb kehvemaks.Või siis on robotite omanikud lihtsalt nii laisad, et kevadel robot peale ja sügisel pakitakse kokku ning muud ei tehta.
Sama siin ja lausa mitmel tuttaval olen seda täheldanud peale roboti soetamist.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mul sõbral juba üle 10a. Husqv. robot. Väga ilus muru! Ütles et annab ainult väetist ja mürki! Naaber oli küsinud et kas Sul on kunstmuru? Samas erinevate firmade robotid niidavad ka erinevalt. Ja vahe pidi päris suur olema.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Tort »

701 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:14
Probleem on selles, et sel hooajal ma sinna niitma ei sattu eriti.
Kui masin kohapeal, kas sellist varianti pole, et naabrimees niidab mõõduka tasu eest? Tuleb odavam, kui masinaid ostma hakata ja need võivad ka kinni jääda, kui ise eemal oled.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

99% tegelasi räägivad, et muru muutub ilusamaks
Seega seda kehvemkas muutumise juttu väga tõsiselt just võtma ei peaks
Golfirajal muru hooldus on midagi muud kui enamiku koduaia muru hooldus. Ja siia võrdusmärke tõmmata ei ole kindlasti kohane.
Tõelisele "murumütsile" robot ei sobi. Robot sobib sellele, kelle jaoks muru hooldus on kohustus, mitte fun ja hobi.

1,5 nädala tagant trakaga 3+ha heinamaad niitva tegelase jutt, et ma ei osta robot, sest mu muru justkui muutuks nata koledamaks ei ole mo arust kuigi adekvaatne.

99,9% robo omanike, kellel on hea niiduk ja platsi arvestades õige niiduk on oma ostuga väga rahul.
Kui oma platsil puudub isiklik halb kogemus, siis pole mõtet saunanaiste juttu ja enese fantaasiat soustiks segada ning seejärel puhta tõe pähe esitleda.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Tort kirjutas: 26 Mai 2022, 09:33
701 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:14
Probleem on selles, et sel hooajal ma sinna niitma ei sattu eriti.
Kui masin kohapeal, kas sellist varianti pole, et naabrimees niidab mõõduka tasu eest? Tuleb odavam, kui masinaid ostma hakata ja need võivad ka kinni jääda, kui ise eemal oled.
Robotid jäävad jah kinni. Just siis, kui kedagi kohal ei ole. :D Sellist naabrimeest on raske leida, kes viitsib võõrast muru terve suve nühkida.. Tegelikult teenuse ostmine on järele proovimata. Mingi aeg tagasi vähemalt ei pakutud seal kandis. Positiivne on see, et praeguse niidukijutu peale tuleb robotite reklaame uksest ja aknast. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Robotiga muru p...sse keeramise jutuk võib oma iva sees olla küll. Aga need probleemid võivad tulla omanikust endast.
- niidetakse liiga madalalt, lihtsalt kuivab ära
- töögraafik on liiga tihe, mõnel uhab nii päeval kui öösel, praktiliselt 24/7
- robot pannakse tööle alles siis, kui muru liiga pikk. Niide jääb maha ja tekib n.ö. lämbumine

Ise samuti osad “rehad” omal nahal ära proovinud. Nüüd annan ikka murule aega vahepeal taastuda ja kasvada ka. Ei ole nii, et kevadel robot välja ja see uhab kuni sügiseni ühe graafiku alusel. Kevade esimesed niitmised ja sügise viimased teen üldse ise kogujaga käsiniidukiga.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas: 26 Mai 2022, 12:19
Robotiga muru p...sse keeramise jutuk võib oma iva sees olla küll. Aga need probleemid võivad tulla omanikust endast.
- niidetakse liiga madalalt, lihtsalt kuivab ära
- töögraafik on liiga tihe, mõnel uhab nii päeval kui öösel, praktiliselt 24/7
- robot pannakse tööle alles siis, kui muru liiga pikk. Niide jääb maha ja tekib n.ö. lämbumine

Ise samuti osad “rehad” omal nahal ära proovinud. Nüüd annan ikka murule aega vahepeal taastuda ja kasvada ka. Ei ole nii, et kevadel robot välja ja see uhab kuni sügiseni ühe graafiku alusel. Kevade esimesed niitmised ja sügise viimased teen üldse ise kogujaga käsiniidukiga.
Hetkel vähem populaarse rahvuse esindajatel on selle kohta ütelus. Koosneb see sõnadest durak, slamat ning kolmetäheline versioon sõjalaevade sihtkohast.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 25 Mai 2022, 20:58
Muru saab heaks ikka eelkõige maapinda siledana hoides-hooldades ja õiget muruseemet kasutades või olen ma valel teel ja robot teeb ka minu kõngermaa heaks?
Sa oled õigel teel. Robot ikkagi vaid niidab. Ei tasanda, ei õhuta, ei juuri umbrohtu, ei kitku sammalt. Niitmise kvaliteet on küll hea. Lõikab teravalt ja ühtlaselt. Käsiniiduki tera teravana hoida viitsivad vähesed. Muru kvaliteet on iseasi. Ebatasane maapind, umbrohi, sammal - kõik see vajab eraldi tegelemist. Kevadel, sügisel ja kuivaga (muru kasv aeglane) sätin lõike kõrgemaks.

Roboti ostust (3 suve?) ma pole muru õhutanud. Nüüd kaevasin juhtkaabli sügavamale, sügisel ehk. Seega loogiliselt muru paremaks läinud ei ole. Aga roboti süü see vaevalt on. Mina süüdistan tootjat :). Võiks ju kaabli paigalduse juhendisse lisada - "äkki soovid mõnikord muru õhutada ka? Ära siis päris maapeale jäta" Nemad kirjutavad "võid jätta kaabli ka otse maapinnale, küll see tasapisi "sisse kasvab". Kõik on chill, no worries :twisted:. Igatahes näeb mu roboti niidetav ala väga hea välja. Ilmselt see on ka põhjus, miks mul õhutamine meeles ei püsi. Väljaspool piirdeaeda on niitmise kohustus järeltuleva põlve peal. Seal on küll viletsavõitu. Niidetakse nii harva kui vähegi võimalik, võililled saavad rahus kasvada.
Ain kirjutas: 26 Mai 2022, 08:48
Mul sõbral juba üle 10a. Husqv. robot. Väga ilus muru! Ütles et annab ainult väetist ja mürki! Naaber oli küsinud et kas Sul on kunstmuru? Samas erinevate firmade robotid niidavad ka erinevalt. Ja vahe pidi päris suur olema.
Mürki mille-kelle vastu? Ma käin ise umbrohtu kiusamas. Kas saab kuidagi lihtsamalt?

Aga nagu juba öeldi, robot ei ole murufännile. Fänn ostab midagi sellist https://www.gardenimports.co.uk/product ... n-electra/ ja teeb korralikud triibud peale
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Talunikelt saad/ostad nt. "Tomahawk"'i laialeheliste vastu- tavakodanikele seda ei müüda.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

On see inimeseloom ikka kummaline. :shock:
Poes õuna keerutades ohib, et küll ikka pannakse ühte või teist mürki siia ja sinna ja küll on meie elukeskkond täis kõikvõimaliku saasta. Sealt edasi marsib järgmisse poodi, et oma isiklik koduhoov mingi pasaga läbi leotada (togi) sest mingi leheke riivab silma nii palju, et lihtsalt peab.

Tuttav kalamees kirub juba kolmandat aastat, et kasutas samblamürki ja nüüd kõik vihmaussid kadunud ja pole kolme aasta jooksul tagasi tulnud. :wack:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Tort »

bitter kirjutas: 26 Mai 2022, 15:07
Mürki mille-kelle vastu?
Ära isegi mine sinna teemasse, endal lihtsam. Selliseid muruonusid on kellel on kõige jaoks oma mürgid ja nagu yeekim ütles, vabamüügis mitte saadaval, oma diilerid. Ristik on paha sest siis tulevad mesilased jne. Üks samm veel ja targem on kunst laiali rullida hoovis.

Ise mõtlen ka, et mõnedel hoov pmst laseriga siledaks mõõdetud ja ükski kõrs ei tohi kõrgem olla ja igasugune maastiku reljeefsus on keelatud. Tea kas see on nagu 1997a euroremont, et paljud ihalevad aga tänapäeval tundub naeruväärne ja kole? Filosoofiline küsimus ongi, et ei tea kas muru skeene ka areneb.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rääkige robotniidukitest. Jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Madlobster kirjutas: 26 Mai 2022, 17:26
On see inimeseloom ikka kummaline. :shock:
Poes õuna keerutades ohib, et küll ikka pannakse ühte või teist mürki siia ja sinna ja küll on meie elukeskkond täis kõikvõimaliku saasta. Sealt edasi marsib järgmisse poodi, et oma isiklik koduhoov mingi pasaga läbi leotada (togi) sest mingi leheke riivab silma nii palju, et lihtsalt peab.

Tuttav kalamees kirub juba kolmandat aastat, et kasutas samblamürki ja nüüd kõik vihmaussid kadunud ja pole kolme aasta jooksul tagasi tulnud. :wack:
Mis vahe on tava- ja mahetalunikul?
Mahetalunik pritsib öösiti.....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”