Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas oil »

Omal küll pole kunagi olnud kaaluga mingeid teemasid, aga sõprade näol näen kaht olulist asjaolu, miks kaal ei vähene või suisa koguneb.

1) Vett juuakse minimaalselt, päevas pigem pool liitrit või harva liiter. Küllaldaselt uuringuid, mis näitavad, et vee joomine on igast vaatenurgast oluline, sh. kaalu puhul: https://www.medicalnewstoday.com/articl ... ose-weight

2) Väikesed snäkid päevas, mis on nii väikesed, et justkui ei loekski. Kui need kokku liita (mingi limps, 2 väikest saiakest magustoiduks, šokolaadike, energiabatoon), tulebki naksti! +1000 kcal. Aitab see, et kui ei osta, ei saa ka süüa!

Ülalnimetatu (mitmekesiselt toitumine, normaalses suuruses portsud, palju rohelist ja värsket toitu, õiged söögikordade vahed) on muidugi väga olulised, juba tervisegi pärast, mitte ainult kehakaalu tõttu.

Sport aitab kaasa igasuguste haiguste ja muude terviseriskide maandamisele. Kaalu kaotamise eesmärgil on ülaltoodu olulisem. Liikumise ja spordi koha pealt on kõige olulisem leida see treenimise viis, mis meeldib! Mitte punnitada kangi tõsta või tennisepalli taguda, veel hullem vastu tahtmist vihmas joosta, nii et stress ja põlvevalu tekivad samaaegselt. Ise naudin suusatamist 3-5 nädalas või jalgrattasõitu samas koguses. Nt 7,5 km suusatamist keskmise kiirusega 15 km/h kulutab kaloreid üle 500 ning füüsis on tänulik pingutuse eest.



ttameri
Postitusi: 40
Liitunud: 25 Mai 2013, 18:44
Tsikkel: Kawasaki ZZR600 & ZZR1100
Tänatud: 8 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas ttameri »

Enam vähem eelkõlejatega nõus. Kuigi: täpsustan, et kaloril ja kaloril on vahe. Seega pole mõtet neid lugeda. See võib viia selleni, et keha ei saa piisavalt vajalikke toitaineid, kui mingit toiduainet väldid selle suure kalori sisalduse tõttu. Kaalu langetamiseks ei ole vaja ennast piinata. Lihtsalt kontrolli mida suhu pistad. Kindlasti eelista kodus ise tehtud sööke valmistoitudele. Kui tunned, et tahad kooki vms magusat, siis tee kodus ise, siis saad kontrollida palju suhkrut ja muid magusaid asju lisad + oskused arenevad.
Kõige raskem on lahti saada suhkru vajadusest. See on narkootikum ajule ja kui aju seda ei saa, siis hakkab nõudma. Seega vaikselt koguste vähendamine viib parema enesekontrollini.

Been there done that ja see kuidas minu see õnnestus 3kuuga 8kg alla:
1) hakkasin tööle jala minema: ca 2,5km ots. Tegin seda fitnesswalk stiilis, iga ilmaga, iga päev kokku ca 40min päevas.
2) poes käisin jala. Kui poest tassid koju rohkem toitu kui kanda jõuad, siis on ilmselgelt liiga palju oste. Kui vaja siiski rohkem osta, siis käin mitu korda lihtsalt. Vahemad, kus auto ega mootorratas ennast korralikult soojaks ei saa, asendasin jalgsi käimisega või jalgrattaga.
3) Vähendasin suhkru tarbimist sh proovisin vältida igapeävaseid (vahest aga ikka võib) sööke, mille suhkrusisaldus on suurem kui 10g 100g kohta. Näiteks paljud jogurtid on ikka rämedalt magustatud kuigi võiks arvata, et need on kasulikud.
4) keha vajab süsivesikuid, kuid osad on nö kiired ja teiseid pikad süsivesikud. Kõikvõimalikud täisteratooted on viimaste allikaks. Hommikul täiskaerahelbe puder jne. Süsivesikud on vajalikud ajutööle ja energia allikaks, mistõttu ei soovitan neid menüüst välja jätta.
5) joo vett, selle asemel, et süüa.
6) öösel väga palju energiat ei ole vaja, seega nagu eelkõnelejad öelnud, väldi söömist enne magamaminekut. Minu rutiin on pigem 2 korralikku sööki päevas + väike näks 17-18 paiku. Sealt edasi proovin vältida söömist. Kui tunnen siiski, et vajan midagi, siis puuvili või mõni täistera amps - aga mitte nii, et kõht täis. Väike jalutuskäik enne magamaminekut on hea une allikaks.
7) ei osta koju magusat. Kui tunnen, et täna on vaja suhkru laksu, siis ostan täpselt nii palju, kui kohe ära suudan süüa.
8) ei joo ega osta koju magustatud jooke igapäevaselt sh alkohoolsed joogid. Vesi on parim. Kui tunnen, et vajan magusat jooki, siis ostan täpselt nii palju kui kohe ära tarbida jõuan.

Kõik need tegevused võtavad aega, samas kui sa oma kehale aega ei pühenda, siis ongi tulemuseks mugavusega kaasnevad elustiilihaigused. Minu poolt müts maha iga mehe ja naise ees, kes on suutnud ennast kokku võtta ja kaalu korda saada. See on kõige raskem aga tulemus on seda väärt.
Tulemust toob ainult elustiili muutus ja selle püsiv integreerimine igapäevaellu. Vastasel korral on tulemused lühiajalised ja on kokkuvõtlikult kahjulikud kehale.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ma ei saa aru, kuidas suudetakse tonnide viisi vett sisse lahmida?
Endal absoluutselt ei istu: olenemata veest- no absoluutselt ei lähe :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas morse »

Turist kirjutas: 21 Apr 2022, 13:21
morse kirjutas: 21 Apr 2022, 12:17
Trikk, mida ma selgeks pole saanud, on see, kuidas seda head kaalu hoida (kui äppi enam ei kasuta ja kaloreid täpselt ei jälgi).
Seda on tõesti raske lihtsalt söögile peale vaadates öelda milline see paras kogus on ja ma ka ei viitsi enam sööki spetsiaalselt valida, kaaluda ning kaloreid arvestada (kunagi tegin seda), seetõttu mul tundubki hea lollikindel meetod olema see, et söön endiselt üldiselt kõike seda sama mida koguaeg, aga lihtsalt vähem, et peale söömist ei tekkiks täiskõhu tunnet, vähemalt esimestel nädalatel (ei mäleta täpselt, aga hiljem võib juba ka sama koguse juures tunduda, et kõht on täis).
Ehk siis mida ma tahan üldse kokkuvõttes öelda, et kaalu langetamine (ja selle hoidmine), tervislik/tasakaalustatud toitumine ja sport on kõik toredad ja kasulikud asjad, aga need ei pea olema üksteisega seotud. Ehk siis kaalu langetamiseks ei pea tegema sporti ega muutma oma sööki, lihtsalt vähem on vaja süüa. :bsmile:
Nii on jah. Nõme.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas 701 »

yeekim kirjutas: 21 Apr 2022, 16:01
Ma ei saa aru, kuidas suudetakse tonnide viisi vett sisse lahmida?
Endal absoluutselt ei istu: olenemata veest- no absoluutselt ei lähe :roll:
Mitte, et see mu kehakaalule kuidagi mõjunud oleks aga igatsugu magusate jookide menüüst välja viskamine polnud küll keeruline. Kui tunned, et tahad, siis tee omale selgeks, kas tahad juua või tahad midagi magusat. Kui tahad juua, pole mõtet omale suhkruvett sisse toppida.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

ttameri kirjutas: 21 Apr 2022, 14:40
6) öösel väga palju energiat ei ole vaja, seega nagu eelkõnelejad öelnud, väldi söömist enne magamaminekut. Minu rutiin on pigem 2 korralikku sööki päevas + väike näks 17-18 paiku.
See ei ole tegelikult vajalik kui "tead mida teed" ehk süüa piisavalt väikeseid koguseid sobiva sagedusega, vabalt võib ka pool tundi enne magamaminekut süüa.
Kunagi kava järgi süües (kui jõusaalis trenni käisin tegemas) oli viimane söömine õhtul 22...22.30 (magamaminek 23.00) ja see söök oli:
200 g sea-veise (50:50) hakkliha praetult
200 g õuna/apelsini
2 viilu sepikut meega
tee

Kokku oli päevas 6 söögikorda ja kava järgi toimides läks 9 nädalaga 10 kg (mis oli liiga kiire, pärast hakkasin natuke rohkem sööma).
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Retsept on tegelikut väga lihtne - liiguta. Ja ma ei mõtle mingit ühet tundi õhtul jõusalis, vaid terve päeva kestvat väikest liigutamist.
Ise valisin endale talviseks tööks ja ajaviiteks sellise töö, kus ma olen iga päev kesmiselt 5-6 tundi väljas ja teen kerget liigutamist (ei rabele nii et higipull otsa ees). Vaatamata sellisele söömisele, mis ilmselt igasugused dietoloogid pöördesse ajaks, olen kõvasti kilosid kaotanud.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Toitumine on põhiline, teed sa trenni või mitte, liigud palju või mitte. Kui toiduga ikka puusse panna, siis see jala käimine jne. ikka ei päästa.
Mul 2 sõpra, liiguvad minust kordades ja kordades rohkem. Nemad keskmiselt 15 tuh sammu, mul u 5 tuh päevas. Kaalud siis sellised: 113, 110 ja mina 78. Pikkuselt oleme kõik sarnased, cm siia-sinna. Kusjuures ka minu toitumine on täiesti pees. Ebaregulaarne, mingeid kaloreid ei jälgi ja vett joon alla 1L päevas, no krt ei lähe sisse ka vägisi. Kõhupekk on paigast ära, aga kaalu üle 80kg ei saa. Kus konks on, teab keegi? Kuhu krt mu kalorid kaovad?
110kg mees hakkas mingi hetk toitumiskava tegema, kaal langeb ja tänaseks on alla 100 jõudnud. Trenni ei lubatud teha hetkel, dieet+trenn kurnab keha ja keha hakkab vastu võitlema. Eesmärk dieediga kaal paika ja siis vaikselt trenn peale.
Nii paljukest kui ise erinevate tarkadega suhelnud olen, siis kõigi jutt on sama. Toitumine peab olema mitmekesine ja tasakaalus ning regulaarne. Igasugune soovitus - söö 2x päevas ja kindlasti mitte peale 18:00 jne on nende kõigi sõnul BS ja täielik idiootsus. Isiklikult arvan sama. Oluline on portsude suurus, tasakaal ja võimalusel ka kindlad toitumisajad, siis ei kipu keha salvestama. Lisaks liikuv eluviis, vee tarbimine ning piisav uni.
Ma ise ei jälgi neist midagi :wack: , a ikka 183cm pikkuse juures kaalu üle 80 ei saa.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ttameri kirjutas: 21 Apr 2022, 14:40
7) ei osta koju magusat. Kui tunnen, et täna on vaja suhkru laksu, siis ostan täpselt nii palju, kui kohe ära suudan süüa.
Ma söön 200g Fazeri šokolaadi ühe jutiga ära ja silm ka ei pilgu :lol: , seega mind see ei aita. Püüan pigem lihtsalt tuima näoga magusaletist mööda kõndida ja võimalikult harva poes käia.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Seda vee joomist on nüüd siin vist kõige rohkem soovitatud.
Et mis see vesi siis nagu teeb? Jood kõhu vett täis ja siis enam pekikänakas ei mahu järgi?
Kohvi läheb ka vee alla (ilma suhkruta), õlu vist ei lähe?

Tegelt nagu see siin ka välja joonistub võib osa rahvast päev otsa pikali olla ning lambarasva vahukoorega süüa ja näevad ikka välja nagu auswitchi kasvandikud.
Teine osa aga paisub pelgalt menüü lugemisest. Ehk see kõik on ülimalt individuaalne.

Ainuke toimiv valem, mis individuaalsust arvestamata toimib on; in<out. Nii kaua kuni sisse topitav on väiksem kui kulutatav ei ole võimalik pekki toota. Kuidas see aga saavutada on "tricki part"

Noorena oli mul tööl hüüdnimi "ahjualune". Noh ikka selle muinasjutu järgi, kus väike mehike kogu roa pintslisse pani. Ma sõin ikka väga palju ja väga palju praeguses mõistes rämpsu. Kaal tõusis täpselt nii palju kui toit kaalus ning langes kergendusministeerimi külastuse järel esialgsele kilukaalule tagasi. Menüüs võis olla lambarasv vahukoore ja jäätisega no mitte üks naks juurde ei tulnud. Lapsena toppisid vanemad mulle kaeratummi rohke võiga sisse, et tuul ära ei viiks :D

Praegu enam nii roosiline ei ole :D ja kogustele tuleb märksa suuremat tähelepanu pöörata. Ma pigem kuulun ikka kerg-kaalu kategooriasse, kuid selle hoidmine on vahest üsna tülikas, siis saan üsna hästi aru, et sõnaõigust omavas kategoorias peab seda enesedistsipliini muljetavaldav kogus olema.
Viimati muutis Madlobster, 22 Apr 2022, 18:23, muudetud 5 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Tort »

Torkan vahele, et jämedamad mehed ja ka saledad majoneesi-bossid võiks kolesterooli ära mõõta omal. Võib aga ei pruugi tulla üllatusi.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas: 22 Apr 2022, 15:17
Torkan vahele, et jämedamad mehed ja ka saledad majoneesi-bossid võiks kolesterooli ära mõõta omal. Võib aga ei pruugi tulla üllatusi.
Mõttetu mõõtmine. Ma olen 178 pikk, kaalun ca 70 -72 kg, vererõhk on pigem madal ja igaaastane koormustest on minu vanuse kohta väga hea, teen päris palju sporti ning liigun üldse palju ja söön küllalti tervislikult, aga ikka on kolesteroolinumber kõrge. Ilmselt pole midagi teha ja tundub olevat tegemist päriliku eripäraga. Aga ei kavatse sellepärast lolliks minna, sest see poleks kah enam elu.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 22 Apr 2022, 15:08
Ma sõin ikka väga palju
Praegu imestan kuidas see võimalik oli, koolivaheajal vahel ema andis raha, et lõuna ajal sööklas käia kuna päeval kedagi kodus süüa tegemas polnud. Maakoha nõuka-aegne söökla. Söökide kogused seal väikesed nagu ei olnud ja ise kaalusin siis 65 kg kandis, aga kuidagimoodi õnnestus omale sisse laduda nii supp, praad kui magustoit. Näiteks seljanka, hakklihakaste keedukartulitega, kohupiim kisselliga. Praegu küll ei suudaks korraga nii palju süüa. See ilmselt võis olla ka päeva ainuke söögikord, ega siis suvel rohkem toas ei olnud kui öösel magamiseks. :lol:

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Tort »

mx77 kirjutas: 22 Apr 2022, 17:51
Ilmselt pole midagi teha ja tundub olevat tegemist päriliku eripäraga. Aga ei kavatse sellepärast lolliks minna, sest see poleks kah enam elu.
Pärilikkuse vastu pole pmst midagi teha. Kui liikudes ja tervislikult toitudes on ikka 9 poole, siis jäävad üle ravimid või yolo. Mingi 6-7 pärast ma üldse ei siputaks.

Lihtsalt asi mida arvestada, et majoneesi joomisel võivad olla ka muud tagajärjed peale kehakaalu.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist kirjutas: 22 Apr 2022, 18:14
Madlobster kirjutas: 22 Apr 2022, 15:08
Ma sõin ikka väga palju
Praegu imestan kuidas see võimalik oli, koolivaheajal vahel ema andis raha, et lõuna ajal sööklas käia kuna päeval kedagi kodus süüa tegemas polnud. Maakoha nõuka-aegne söökla. Söökide kogused seal väikesed nagu ei olnud ja ise kaalusin siis 65 kg kandis, aga kuidagimoodi õnnestus omale sisse laduda nii supp, praad kui magustoit. Näiteks seljanka, hakklihakaste keedukartulitega, kohupiim kisselliga. Praegu küll ei suudaks korraga nii palju süüa. See ilmselt võis olla ka päeva ainuke söögikord, ega siis suvel rohkem toas ei olnud kui öösel magamiseks. :lol:
Kasvava organismi energiavajadus on ka pisut teine.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Seda jah, aga suuremat energiavajadust oleks saanud (ja olekski pidanud) ka sagedama söömisega kompenseerida, lihtsalt ei kujuta kuhu selline suur kogus nagu supp, praad ja magustoit ära mahtusid. :lol:

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Ajaviiteteema, kui selline on kindlasti hea koht kõikvõimalike ühiste huviteemade arutamiseks.
Omaltpoolt soovitaks siin toodud nõuannetesse suhtuda umbes samasuguse tõsidusega, nagu kudumisfoorumist saadud nõuannetesse, kuidas 2012 Kawasaki Ninja 1000 väändekõverat paremaks saada. :D

Edit: Pidasin silmas KÕIKI sõnavõtjaid siin teemas ilma erandita. Mina kaasaarvatud. See on KÕIK kudumisfoorumi tasemel jutt. Inimese organism on päris mitu klikki keerulisem süsteem, kui mootorratta mootor ja mingit suvalist tegelast kuvaldaga tühikäiku tuunima te ju ei laseks.:D
Viimati muutis Lembit, 25 Apr 2022, 13:45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Nagu kõigega internetis, iga suvalise asja kohta võib ükskõik millist infot lugeda. "Filter" peab endal peas olema, mida uskuda ja mida mitte. :bsmile:

Levinumad valearusaamad on:
- kaalu langetamiseks peab sporti (senisest rohkem) hakkama tegema
- kaalu langetamiseks peab hakkama väga tervislikult toituma, rasvasemad ja magusamad asjad kohe menüüst välja viskama ja asendama puu- ning juurviljadega

Arvatavasti need arusaamad on mõnegi kaalu alandamist kaalunud inimese sellest plaanist hoopis eemale tõuganud. Oleks palju lihtsam alustada kui ta vaid teaks, et on vaja lihtsalt ööpäevast söögikogust vähendada (õigemini sisse söödavate kalorite hulka, mis aga võrdubki koguste vähendamine kui süüa samasid asju mis koguaeg) ja kasuks tuleks kui see oleks jaotatud rohkem kui 2 söögikorra peale. 2 korda päevas söövad 200 kg kaaluvad sumomaadlejad kuna 2x päevas söömine pidi neil just kõige paremini aitama kaalu kasvatada. Lihaselised "Rooma jumalad", kes kulturisimiga tegelevad, söövad 5-6x päevas.
Spordi tegemine ja tervisliku(ma)lt toitumine on just nimelt TERVISE seisukohast kasulik ja loodetavasti vähemalt mingil hetkel natuke pööratakse ka sellele tähelepanu, aga seda ei pea siduma kaalu alandamisega.
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Margit »

Sõbranna kunagi nimetas mind toitumisleksikoniks kuna teadsin suht peast palju midagi kaloreid annab ja mida head sisaldab :D hoopis teine asi on selle kõige jälgimine ja kaaluga tegelemine.
Läbi aegade minupoolsed tähelepanekud:
- uskumatu kui lahku lähevad see mida sa arvad end söövat ja see mis reaalsus on. Soovitan toitumispäevikut. Mulle meeldib näiteks MyFitness Pal - seal on palju eeltööd ära tehtud, isegi Eesti tooted olemas, vaja ainult pmst kogus panna.
- vesi. Ei teadnud kui vähe vett joon enne kui (600ml) pudeli ostsin ja üritasin esialgu ühtegi päeva jooksul ära tarbida. Vesi tekitab hea tunde, annab positiivset energiat tegutsemisks, tihti on näksimise aluseks veepuudus.
- kõndimine. Kerge, tasuta, igale kaalunumbrile, saab omi mõtteid mõelda, kerge cardio südamele. 8 kuud rasedana polnud 12km probleem, kui paar kuud pole kõndinud siis juba 5km on kõva trenn. Seega pole nii tilulilu kui tundub.
- keha tänab võimalikult puhta toidu eest. Poolvalmis toidud soovitaks poodi jätta. Seal on mõttetult palju soola, suhkrut ja mida kõike veel.
- sa ei saa süüa asju mida sa ei osta. Kõige kergem on asju mitte osta, mitte hiljem külmikuuksega kakelda. Nimekirjaga poodi minek vähendab oluliselt emotsioonioste.
- mõtle toidukorrad ette, nii ei hakka (pool)tühja kõhuga head-paremat tegema vaid võtad juba olemasolevad koostisosad. See ei tähenda, et ei võiks a la maitsestada nii nagu parasjagu isutab või teha kergeid muudatusi.
- trenn töötab siis kui on osa elustiilist ja läheb kokku päevaplaaniga jne. Midagi kuhugi ebaloomulikult pressides asi pikaajaliselt ei tööta.

Ehk on kellelgi abiks :)
Viimati muutis Margit, 26 Apr 2022, 14:19, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Siin tuleb juba paar lehekülge puhast kulda segi kassikulla ja muu kraamiga aga põhiasjad võtaks kokku nii:

1) Energia tasakaal ehk vaata, et sisse õgiks nibin-nabin vähem, kui ära tarbid ning seda nii mahulises kui ka ajalises plaanis. Kehalise aktiivsusega saab seda tasakaalu kompenseerida aga hulluks ei tasu minna ega endale viga teha.

2) Isikuti võib mõju natuke erineda aga reeglina kipuvad süsivesikud olema kõige kurja juur, kui nendega piiri ei pea. Ülejäänud rämps, mis suust sisse läheb on ainult katalüsaatoriks, vesi jällegi vastukaaluks kompenseerib üsna palju, kui seda piisavalt juua (igasugu magusate jookide asemel).

Ülejäänud hädadega peaks saama üldjuhul hakkama... ning parafraseerides üht sõpra, siis ülesöömine, nälgimine ja muud elustiilid on tavaliselt enesehaletsuse vormid. :bsmile:
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas tito »

Margit kirjutas: 25 Apr 2022, 15:12
Spoiler
Sõbranna kunagi nimetas mind toitumisleksikoniks kuna teadsin suht peast palju mudagi kaloreid annab ja mida head sisaldab :D hoopis teine asi on selle kõige jälgimine ja kaaluga tegelemine.
Läbi aegade minupoolsed tähelepanekud:
- uskumatu kui lahku lähevad see mida sa arvad end söövat ja see mis reaalsus on. Soovitan toitumispäevikut. Mulle meeldib näiteks MyFitness Pal - seal on palju eeltööd ära tehtud, isegi Eesti tooted olemas, vaja ainult pmst kogus panna.
- vesi. Ei teadnud kui vähe vett joon enne kui (600ml) pudeli ostsin ja üritasin esialgu ühtegi päeva jooksul ära tarbida. Vesi tekitab hea tunde, annab positiivset energiat tegutsemisks, tihti on näksimise aluseks veepuudus.
- kõndimine. Kerge, tasuta, igale kaalunumbrile, saab omi mõtteid mõelda, kerge cardio südamele. 8 kuud rasedana polnud 12km probleem, kui paar kuud pole kõndinud siis juba 5km on kõva trenn. Seega pole nii tilulilu kui tundub.
- keha tänab võimalikult puhta toidu eest. Poolvalmis toidud soovitaks poodi jätta. Seal on mõttetult palju soola, suhkrut ja mida kõike veel.
- sa ei saa süüa asju mida sa ei osta. Kõige kergem on asju mitte osta, mitte hiljem külmikuuksega kakelda. Nimekirjaga poodi minek vähendab oluliselt emotsioonioste.
- mõtle toidukorrad ette, nii ei hakka (pool)tühja kõhuga head-paremat tegema vaid võtad juba olemasolevad koostisosad. See ei tähenda, et ei võiks a la maitsestada nii nagu parasjagu isutab või teha kergeid muudatusi.
- trenn töötab siis kui on osa elustiilist ja läheb kokku päevaplaaniga jne. Midagi kuhugi ebaloomulikult pressides asi pikaajaliselt ei tööta.

Ehk on kellelgi abiks :)
Enne pärast pilt rannariietes motiveeriks ehk teema algatajat rohkem :mrgreen:
https://media2.giphy.com/media/2UvAUplP ... /giphy.gif
image.gif
image.gif (995.43 KiB) Vaadatud 1079 korda
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Margit kirjutas: 25 Apr 2022, 15:12
- sa ei saa süüa asju mida sa ei osta. Kõige kergem on asju mitte osta, mitte hiljem külmikuuksega kakelda. Nimekirjaga poodi minek vähendab oluliselt emotsioonioste.
Kehtib siis kui üksi elad :wink: Ma käin tihti poes magusaletist kaarega mööda ja siis tuleb naine koju 200g šokolaadiga, et ta mõtles omale osta ja seda ajapikku tarbida. Deem, mul tekib mingi räme rahutus sisse kui tean, et kodus on šokolaadi. Ja 2x pole vaja arvata, kes lõviosa sellest 200g šokolaadist suht lühikese ajaga ära konsumeerib.
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Margit »

tito kirjutas: 25 Apr 2022, 18:51
Enne pärast pilt rannariietes motiveeriks ehk teema algatajat rohkem :mrgreen:
https://media2.giphy.com/media/2UvAUplP ... fimage.gif
Vanast seeriast leiaks, praegu läheb veel aega, aiatööde ja kärutamise hooaeg alles algas, aga katsun meeles pidada :mrgreen:

Kehtib siis kui üksi elad :wink: Ma käin tihti poes magusaletist kaarega mööda ja siis tuleb naine koju 200g šokolaadiga, et ta mõtles omale osta ja seda ajapikku tarbida. Deem, mul tekib mingi räme rahutus sisse kui tean, et kodus on šokolaadi. Ja 2x pole vaja arvata, kes lõviosa sellest 200g šokolaadist suht lühikese ajaga ära konsumeerib.
Tõsi, üks põhjus miks enam ei õnnestu toituda nii nagu tahaks. Mees rohuliblede vastu pole, aga füüsilise töö tegijatel lihtsalt sellest ei piisa. Oh ära shokolaadist räägi :wack:
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas tito »

Margit kirjutas: 25 Apr 2022, 19:42
Vanast seeriast leiaks, praegu läheb veel aega, aiatööde ja kärutamise hooaeg alles algas, aga katsun meeles pidada :mrgreen:
Ei pea meeles pidama, lihtsalt kui naisterahvas foorumis sõna võtab ei saa vaikki olla :D

Aga jah kellel poes käimisega probleeme, tasub toit tellida täis kõhuga e-poest. Miinuseks ei saa raskeid kodinaid käe otsas vedida. Plussiks jäävad ära emotsiooniostud.
Kõik suuremad poeketid täna juba seda pakuvad, lisaks veel igast ettevõtjaid.
Mul endal on koolipõlvest kaks retsepti, praemuna ja makaronid hakkliha, konservi, kana, liha või mis iganes vorstikuubikutega. Siis sarnasele kokatalendile on heaks abimeheks ntks Orgu kava. Seal on portsionid välja mõõdetud, algul tundub imelik produkte kaaluda aga paari kolme kuuga on asi käpas ja kaal võib tolmu koguma jääda.
Retsepte seal igale maitsele ja kui algul tundub söök lahja, siis heaks abimeheks on juba kordi mainitud vesi. Esimesed 2-3 nädalat on kõige keerulisem aga kui keha aru hakkab saama on juba kergem.
Ma olen selle aasta algusega ca 15 kilo ainult toitumisega kaotand!
Mul see kaal hakkas ülesse vantsima aasta tagasi kui jäin Covidisse ja sain ilmselt mingi longcovidiga pihta. Väsimus, lõhna/maitse kadumine jms oli allakäigutrepi alguses. Terve suve vedelesin diivanil ja surin, kogudes aina pekki. Eelmise aasta oktoobris/novembris põlesin veel tagatipuks tööl läbi- jõin rämedalt ja sõin veel rämedamalt. No ja siis nagu ikka uuel aastal antakse “neid” lubadusi, siin ma siis olen- toitun teadlikumalt, olen alksist võtnud pausi ja proovin tööl mitte puntrasse joosta enda asjadega.
Parim nälja peletaja on töö, timmid õhtuni endale meelepärast tööd teha ja ega selle viimase eine jaoks väga mingit isu enam polegi :D
NB! Kui tuleb mingi isu, võib ikka mõistuse piires järgi anda, sest keha annab ise ka märku kui mingit ainet juurde tahab. Ma vahest olen mõne toidukorra vahele jätnud Orgu ette antud kavast ja asendanud selle enda mõne isuga a la potska hapukoorega kodujuustu sisse vintsutanud või pool purki silmusid ära hävitanud…
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Minu tänane lõuna:
https://aasiamaitsed.ee/et/retseptid/55 ... s-seafilee

Käisin juba eile poes ära ja ostsin kõik sodi kokku, isegi vokkpanni, porknad ja lillkapsa.
Ainus, mida teha ei viitsinud oli grilli õue tarimine .... meibi homme jõuab ....
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

tito kirjutas: 25 Apr 2022, 20:57
No ja siis nagu ikka uuel aastal antakse “neid” lubadusi, siin ma siis olen- toitun teadlikumalt, olen alksist võtnud pausi ....
Nüüd loksus mul kõik paika :lol:
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jõusaali pakett "uusaasta lubadus"- 1X külastus koos 5 selfiga!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

tito kirjutas: 25 Apr 2022, 20:57
Aga jah kellel poes käimisega probleeme, tasub toit tellida täis kõhuga e-poest.
......

Siis sarnasele kokatalendile on heaks abimeheks ntks Orgu kava. Seal on portsionid välja mõõdetud, algul tundub imelik produkte kaaluda aga paari kolme kuuga on asi käpas ja kaal võib tolmu koguma jääda.
Retsepte seal igale maitsele ja kui algul tundub söök lahja, siis heaks abimeheks on juba kordi mainitud vesi.
Vot mul see kiiks, et ma tahan poes ise asju valida, ei meeldi kellegi teise komplekteeritud kaup. Mingi imelik kiiks. Ja noh täis kõhuga hakata e-poest toitu tellima...., ma võtan õlle ja telekapuldi hoopis :wack:
Orgust on mul oma arvamus, a see selleks. Naine vahepeal võttis kätte ja hakkas kah mingi toitumiskavaga mässama, kaalus portse ja värki ning lauale ilmusid igasugu minu jaoks tundmatud toidud. Ei maitselt oli kõik väga äge, aga esimese nädala lõpuks ütlesin juba - sorry, a ma ei jõua neid portse ära süüa. Ma ei tea mille alusel neid koostatakse, kuid minu jaoks olid portsud liiga suured.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas AzA »

M.T. kirjutas: 25 Apr 2022, 21:30
tito kirjutas: 25 Apr 2022, 20:57
No ja siis nagu ikka uuel aastal antakse “neid” lubadusi, siin ma siis olen- toitun teadlikumalt, olen alksist võtnud pausi ....
Nüüd loksus mul kõik paika :lol:
Ei tea, ma just alustan sel kevadel veganlusega ... lähen kartuli ja nisu destillatsiooni dieedile üle ... eks sügisel loeb tibusid :bsmile:
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

AzA kirjutas: 25 Apr 2022, 21:41
M.T. kirjutas: 25 Apr 2022, 21:30
tito kirjutas: 25 Apr 2022, 20:57
No ja siis nagu ikka uuel aastal antakse “neid” lubadusi, siin ma siis olen- toitun teadlikumalt, olen alksist võtnud pausi ....
Nüüd loksus mul kõik paika :lol:
Ei tea, ma just alustan sel kevadel veganlusega ... lähen kartuli ja nisu destillatsiooni dieedile üle ... eks sügisel loeb tibusid :bsmile:
See on ühe teise foorumi teema, tito mõistab :wink:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”