Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas tito »

M.T. kirjutas: 25 Apr 2022, 21:38
tito kirjutas: 25 Apr 2022, 20:57
Aga jah kellel poes käimisega probleeme, tasub toit tellida täis kõhuga e-poest.
......

Siis sarnasele kokatalendile on heaks abimeheks ntks Orgu kava. Seal on portsionid välja mõõdetud, algul tundub imelik produkte kaaluda aga paari kolme kuuga on asi käpas ja kaal võib tolmu koguma jääda.
Retsepte seal igale maitsele ja kui algul tundub söök lahja, siis heaks abimeheks on juba kordi mainitud vesi.
Vot mul see kiiks, et ma tahan poes ise asju valida, ei meeldi kellegi teise komplekteeritud kaup. Mingi imelik kiiks. Ja noh täis kõhuga hakata e-poest toitu tellima...., ma võtan õlle ja telekapuldi hoopis :wack:
Orgust on mul oma arvamus, a see selleks. Naine vahepeal võttis kätte ja hakkas kah mingi toitumiskavaga mässama, kaalus portse ja värki ning lauale ilmusid igasugu minu jaoks tundmatud toidud. Ei maitselt oli kõik väga äge, aga esimese nädala lõpuks ütlesin juba - sorry, a ma ei jõua neid portse ära süüa. Ma ei tea mille alusel neid koostatakse, kuid minu jaoks olid portsud liiga suured.
Ega keegi lollusi ei käse süüa!
M.T. kirjutas: 25 Apr 2022, 21:30

Nüüd loksus mul kõik paika :lol:
See alksi teema vajaks mul jah kava rohkemgi! Kui ma ei joo, siis ma ei joo üldse ja kui ma teda joon, siis palju ja satun alati pahandustesse :D
yeekim kirjutas: 25 Apr 2022, 21:32
Jõusaali pakett "uusaasta lubadus"- 1X külastus koos 5 selfiga!
Seal pidavat nõrgad käima! :D
Jõusaal pole ka paksukestele, teete liiga seal endale rohkem kui kasu.


Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tasapisi edeneb. Vahepeal Covid aitas kaasa, viis 2,5 kg ära (pildil kõige suurem langus peale 20 aprilli). Tavapäraselt oleks selle järgneva nädalaga tagasi võtnud (varemgi haige olles veidi kaal langenud ja pärast tagasi tulnud), aga seekord püüdsin teadlikult teha nii, et ei tuleks tagasi. Huvipärast olen proovinud ka kokku arvutada kui palju siis praegu keskmiselt kaloreid päevas söön, aga pole hästi õnnestunud kuna vastavat kaalu pole ja vahel ikka satub söögiks midagi sellist, mille kogust ei tea. Täna näiteks hommikul läks 300 kCal, lõuna ajal 650 kCal, päeval 490 kCal, aga õhtul läks teadmata kogus. Ilmselt 2000 kCal võis tulla kokku.
Ükspäev lõuna ajal tellisin kaasa väikese prae, aga anti suur (väikese hinna eest), ei raatsinud raisku lasta ja pigistasin selle suure ikka sisse. Vahe oli varasemaga tunda, tavaliselt oleks veel tahtnud, nüüd oli sisse mahutamisega tegu. :D Söön endiselt kõike mida varem, aga niipalju olen muutnud, et natuke olen püüdnud valku rohkem süüa kuna varasemast oluliselt väiksemate koguste tõttu oleks valgu kogus olematult väikeseks muutunud.

Jaanuaris oli kaal 95 kg ja vahepeal (enne seal graafikul olevat kuupäeva) ei kaalunud. Mõne kg (3-4) prooviks veel vähemaks saada, aga mitte liiga kiiresti, 1,5-2 kuuga oleks OK. Praegu juba on kaal selline, millist viimati mäletan u. 15 aastat tagasi. Kui see 3-4 kg veel võtta, siis läheks ajas 20 aastat tagasi. Sellest piisab, 20-ndate päris alguses oli sellega võrreldes veel -8...-9 kg, aga nii kõhnaks ei tahaks enam. :bsmile:
kaal.jpg

Kristjan...
Postitusi: 34
Liitunud: 24 Apr 2021, 09:43
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Tänanud: 96 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Kristjan... »

Talvel jääaugus käimine põletab ka hästi kaloreid :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Saun ka vist... kui sinna kõrvale kulunud kaloritega samas suurusjärgus koguses õlut ei joo. :D
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Turist kirjutas: 20 Mai 2022, 08:37
Saun ka vist... kui sinna kõrvale kulunud kaloritega samas suurusjärgus koguses õlut ei joo. :D
Saunas kaotad vett ainult, see kaalulangus on lühiajaline.
Jääaugus käimisega samas teemas on külma vee joomine: mõlemal puhul kulutab organism soojuse genereerimiseks rohkem energiat.
Näiteks 1L vee temp tõstmine +5->+36°=30,9 kcal
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Siin tulebki mängu "Jääkülma õlle dieet"
Keha vajab rohkem energiat oma soojendamiseks kui õllest saab :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ja soe viin pekitükkidega on väääga kurjast - energiat ei kulu aga süsikad+rasv on omal kohal.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui on kaal juba pikalt ja püsivalt liigne, nagu mul oli, siis see pole mingi Orgu või mõni muu dieet mis aitab. A´la teen mingi aja ja saan korda. Võin kinnitada,et ei saa. Paari sõnaga öeldes oleks see ikkagi täielik elustiili muudatus kui on soov ja tahtmine seda teha.
Kui keegi huvi tunneb,siis PS võin soovitada mõnda asja ja inimest mida olen ise kasutanud ja edukalt (-28kg). Perearst võiks ka üks väga hea nõuandja olla.
Päevane kogus võiks olla 1800-2200kcl vahemikus olenevalt füüsiliset aktiivsusest. Trenniga ainult kaalu ei alanda,see on kindel.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

urmas66 kirjutas: 20 Mai 2022, 12:24
Päevane kogus võiks olla 1800-2200kcl vahemikus olenevalt füüsiliset aktiivsusest. Trenniga ainult kaalu ei alanda,see on kindel.
Umbes nii vist võiks olla küll kui ei tee väga aktiivset füüsilist tööd või trenni. Hetkel mulle just tundubki seal 2000 kCal kandis paras olema (kuigi seda pakun vaid ühe päeva põhjal, mil mul enam-vähem õnnestus need kalorid kokku lugeda). Kunagi kui kõvasti trenni teha sai (ei teinud kaalu alandamiseks), siis läks u. 3500 kCal ja sellega kaal püsis OK. Kui on viitsimist ja võimalus sööki kaaluda ja kaloreid arvestada, eks siis peab mingi numbri pealt pihta hakkama (näiteks 2200 kCal) ja pidevalt kaalu jälgides vastavalt vajadusele siis koguseid korrigeerima, et langus ei oleks liiga kiire (räägitakse, et pole tervisele hea) ja samas see ikka toimuks. Ma praegu ei ole enam üldiselt viitsinud sööke kaaluda ja kaloreid arvestada ning püüan sisetunde põhjal toimida, jälgides kehakaalu ja seda, et peale söömist ei oleks "täis", kuigi alati ei saa ka sellele täiskõhutundele kindel olla kui süüa mõnda suure energiasisaldusega asja. Näiteks ükspäev olude sunnil ajasin lõuna ajal 100 g Twix-i sisse, mis sisaldab ~500 kCal. Loomulikult 100 g ükskõik mille söömisest on asi täiskõhutundest kaugel, kuigi kaloreid sai piisavas koguses. Samas süüa pool liitrit suppi, kõht võib isegi täis saada, aga kaloreid on 300 kCal. Tegelikult talvel mul kaalu langetamine tasapisi niimoodi pihta hakkaski, et hakkasin palju suppi sööma.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas will111 »

mulle siin foorumis heidetakse ette kuidas ma ajan asju liiga peeneks ja targutan. ja nüüd täisealised mehed räägivad lehekülgede kaupa kalorite lugemisest, vee joomisest ja kt teab millest veel :lol: tule jumal appi!

kaalu on liiga palju? kuluta see siis ära. midagi lihtsamat, konkreetsemat ja igaühe jaoks tehtavamat ei olegi vist terves maailmas olemas. ei eksisteeri sellist inimlooma, kes ei võiks lihtsalt minna ning omad kilod maha töötada - ükskõik millisel viisil, efektiivsem on muidugi pigem kõrgemal pulsil, aga samahästi võib ka lihtsalt ringi jalutada. söömisega on lood nii, et kui oled juba paremas vormis ja sportlikum ning naturaalselt ja ilma ekstra üritamiseta liigutad end rohkem, ega siis ei olegi vaja seda enam "jälgida", võid süüa samapalju nagu sõid paksuna, lihtsalt see kulub ära liigutamisele
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 20 Mai 2022, 16:35
mulle siin foorumis heidetakse ette kuidas ma ajan asju liiga peeneks ja targutan. ja nüüd täisealised mehed räägivad lehekülgede kaupa kalorite lugemisest, vee joomisest ja kt teab millest veel :lol: tule jumal appi!
Kui tahad tervena elada, siis mingil hetkel tuleb vaikuid teha kui keha ise sellega hakkama ei saa. Mõnel õnnelikul pole vaja, aga enamus peavad seda tegema. Ehk naeruväärset pole siin küll midagi. Ma sinu vanuselt arvasin ka, et poogen, aga kui mingil hetkel avastad, et nüüd ei ole enam asjad hästi ja endiselt jätkates kaevad ise endale auku, siis võiks ju midagi teha.
Tervislikult toituda ja elada ei ole vast häbiasi.

Teine lõik sinu jutust on nii mööda,et ei hakka isegi kommenteerima.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ega ma ei ütlegi, et poogen, lihtsalt kui eesmärk on konkreetselt kilodest lahti saada siis selle jaoks on kindel tegevus, millele tegelikult pole tarvis mingit hullu teadust kõrvale välja mõelda. Võibolla jah, et kuskil seal vanuses 60 ja üles on sellega kuidagi teistmoodi...aga paljud meil siin ikka nii vanad on
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Natuke tasuks ikka kas ise teada või teadjamatelt infot hankida- kaalu alandamisega on võimalik isegi tervisele karuteene teha kui absoluutselt ei tea mida ja kuidas teha.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Või siis lihtsalt käituda loogiliselt ja kuulata oma keha. Loomulikult võib absoluutselt kõike teha lollisti...nii nagu on ptäis igasuguseid tegelasi, kes käivad ringi ja räägivad kuidas PEAB jooma päevas a'la 2 liitrit vett. Tunnen kaasa kõigile, kes selliseid asju puhta kullana võtavad ja nii toimetavadki, no matter what.

Kui on teadjaid, kellelt infot hankida (ning kelle kohta sa TEAD, et neil ei ole mingit motivatsiooni esiteks sulle midagi müüa, mingis teatud omale kasulikus suunas mõjutada jne) siis kindlasti tasub seda teha, aga selleks, et lihtsalt jalutada või üle päeva teha kerge jooks ei ole kindlasti mitte tarvis ka mingite nö. proffide abi. Kui tõesti üldse ei tea kuidas sporti teha siis ilmselt piisavad põhitõed võib omale ka kiirelt googeldades selgeks teha. Jah muidugi ka selle juures peab olema jälle nii palju ajusid, et ei lähe ning ei loe kuskilt "reklaamlehelt" mingit totaalset müügijuttu kokku. Aga adekvaatne info on täiesti olemas ja täiesti vabalt saadaval.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 20 Mai 2022, 20:54
Või siis lihtsalt käituda loogiliselt ja kuulata oma keha. Loomulikult võib absoluutselt kõike teha lollisti...nii nagu on ptäis igasuguseid tegelasi, kes käivad ringi ja räägivad kuidas PEAB jooma päevas a'la 2 liitrit vett. Tunnen kaasa kõigile, kes selliseid asju puhta kullana võtavad ja nii toimetavadki, no matter what.

Kui on teadjaid, kellelt infot hankida (ning kelle kohta sa TEAD, et neil ei ole mingit motivatsiooni esiteks sulle midagi müüa, mingis teatud omale kasulikus suunas mõjutada jne) siis kindlasti tasub seda teha, aga selleks, et lihtsalt jalutada või üle päeva teha kerge jooks ei ole kindlasti mitte tarvis ka mingite nö. proffide abi. Kui tõesti üldse ei tea kuidas sporti teha siis ilmselt piisavad põhitõed võib omale ka kiirelt googeldades selgeks teha. Jah muidugi ka selle juures peab olema jälle nii palju ajusid, et ei lähe ning ei loe kuskilt "reklaamlehelt" mingit totaalset müügijuttu kokku. Aga adekvaatne info on täiesti olemas ja täiesti vabalt saadaval.
Nagu varasemaltki maininud olen, ei ole mõtet sporti siia teemasse tuua, sest spordi tegemine ja kaalu alandamine ei ole asjad, mis peavad käsikäes käima. Kaalu alandamiseks ei pea rohkem liikuma ega sporti tegema kui seni. Kui lihtsalt kuulata oma keha, siis peale sportimist läheks sööki topeltkogus, sest sportimine suurendab isu. Ehk siis keha "nõuab" seda sama kogust kaloreid tagasi, mis sporti tehes kulus. :)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ähh, muretsege endale paeluss ja elu lill!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Sööge päris toitu mitte mingeid toidulaadseid tooteid, sőőge harvem ja vältige igasugu taimseid "tervislikke" rasvu mida kuskil kűtusetehase laadsetes kohtades keemiavannides toodetakse.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 20 Mai 2022, 17:42
Ega ma ei ütlegi, et poogen, lihtsalt kui eesmärk on konkreetselt kilodest lahti saada siis selle jaoks on kindel tegevus, millele tegelikult pole tarvis mingit hullu teadust kõrvale välja mõelda. Võibolla jah, et kuskil seal vanuses 60 ja üles on sellega kuidagi teistmoodi...aga paljud meil siin ikka nii vanad on
Mul veel selleni ikka tükk maad. Kaal hakkas kogunema heast elust, laiskusest süüa teha ja värskeid toiduaineid toitu osta 40-ndate algul. Kaasaaegse elu mugavused. 10+ aastaga tuli ligi 30kg väga lambist tegelikult midagi eriliselt teisti tegemata. Tänaseks olen siis 6a-ga samas seisus tagasi. ostan värsket toitu,söön värskelt tehtud toitu, ei osta poest valmistoitu jne. Samas olen ära õppinud palju häid toiduvalmistamise nippe ja tegelikult lausa huvitun gurmee toidust ja teen seda ka ise, kasutades kuulsate tippkokkade retsepte ja juhiseid. teen seda ka sõpradele ja meil on suhteliselt vähese koguse toidu ja alkoholiga väga lahedad istumised. No on eelnevaga ikka vahe sees küll. Mul on kõht täis, näljatunnet pole, millestki otseselt loobunud pole, lihtsalt mõned asjad on teistega asendunud. Palju minu toiduvalikust on itaalia,prantsuse ja kaukaasia-kreeka köögist ja kui keegi seal käinud on,siis need on enamuses kõhnad kuigi söövad ja joovad veel veini ka :D
Kuid kõiges on võlusõnaks mõõdukus. Neitsi oliivvõli ja taluvõid pole ma elus nii palju söönud kui täna
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 20 Mai 2022, 20:54
Kui on teadjaid, kellelt infot hankida (ning kelle kohta sa TEAD, et neil ei ole mingit motivatsiooni esiteks sulle midagi müüa, mingis teatud omale kasulikus suunas mõjutada jne) siis kindlasti tasub seda teha, aga selleks, et lihtsalt jalutada või üle päeva teha kerge jooks ei ole kindlasti mitte tarvis ka mingite nö. proffide abi. Kui tõesti üldse ei tea kuidas sporti teha siis ilmselt piisavad põhitõed võib omale ka kiirelt googeldades selgeks teha.
Minu ainus nõustaja tegi mulle menüüd millel oli all kirjas trükitähtdega TRENNI EI TEE! Jalutamine ei kvalifitseeru treeninguna ja on lihtsalt ka organismile kasulik.
Ma käisin tema juures esialgu umbes 1/2 aastat ja siis oli paus mingi 2a ning siis tegin veel temaga koos 3-4kuud. Tänaseks on tema juhendid mind pannud aru saama mida ja kui palju ma vajan. Ma söön kõike, aga piisavas koguses ja ei õgi nagu vanasti. Tänagi tegin sauna lõikasin suupisteks(õhtust ei söönud)vinnutaud fuet vorste,kõvajuustu, päikesekuivatatud tomateid, kurki, natsosid, kuuma köögivilja salatit(paprikad erinevad,pipar,kabatšok,tomat)pannil kuumutatud õlis, koos grillitud kalkuni fileega.Kõrvale jõin 2x0,5l ja 1x0,33l õlled.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma ei ole kindel, kas yeekim tegi ennist nalja või mitte...AGA, minu elu jooksul vaieldamatult kõige kiirem ja efektiivsem kaalulangetuse periood oli see, kui ma kord mingit väga vähe küpsetatud kodust lambaliha süües paelussi sain! :lol: ossa pauk, kus kaal langes nagu võluväel. lõpuks hakkasin juba vaikselt muretsema ja mõtlema, et misasi see küll olla võib ja siis sõin igaks juhuks paar pakki kõrvitsaseemneid, paeluss läks koos kilodega ja peale seda enam rohkem eriti alla ei võtnud ka. kokku läks üle 10kg, ma arvan, et kuskil ~3 kuu jooksul.
ega iseenesest väga ebamugav nagu elu vist ei olnudki selle ussiga, pigem oli lihtsalt rõve mõelda, et mingi selline elukas ilmselt sees ringi roomab :D ma nüüd ei tea, kas julgen seda kaalulangetusmeetodit ja ametlikult teistele soovitada või mitte...aga ilmselt pean küll oma sõnu sööma, et see on veel lihtsam kui enese liigutamine

üldiselt, ega mul pole ei õigesti söömise ega õigete asjade söömise vastu midagi. loomulikult on kõike seda mõistlik teha ja võibolla tõesti, et mõne jaoks päris tõsiselt ka piisab ainult sellest kui hakata sööma nö. teistsuguseid asju. minu point eelnevalt oli see, et ma ei tea mitte ainsatki inimest, kelle puhul ei oleks mõjunud enda korralikult liigutama hakkamine. küll aga tean päris mitut (alustades iseendast) kelle puhul ei mõju praktiliselt üldse see, et mis tüüpi toite ma tarbin. kogusest muidugi sõltub kokkuvõttes alati.
aga noh, soovitades ja rääkides seda ülikvaliteetse toidu asju, tuleb ka meeles ja silmas pidada, et täna ei pruugi teps mitte igaühe jaoks enam olla isegi (majanduslikult) jõukohane tarbida koguaeg ja eranditult neid kõige kvaliteetsemaid, kõige värskemaid ja naturaalsemaid toiduaineid. joosta või jalutada on aga jõukohane kõigile...paljude puhul ilmselt tähendaks see isegi väga arvestatavat raha kokkuhoidu kui näiteks igapäevane 3km töölesõitu ära jätta, auto üldse maha müüa ning jala või jalgrattaga tööl käia
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@will111 kui sa oled vaadanud kuidas näevad välja paljudes vaesemates riikides inimesed, siis suuresti on nad ülekaalulised ehk kehv toitumine ja füüsiline töö teevad seal sinu loogikale hoopis vastupidist tegevust. Kui teed trenni ja ei söö peale seda õiget kogust vaid vähem, hakkab organism seda vähest kohe kiirelt talletama rasvana. See on teaduslikult tõestatud ja ei ole minu välja mõeldis. Ehk süües vähem ei anna see alati tulemust õiges suunas. Kui juba nö näljutama hakkad, et organism saab hakata varusid ehk rasva kasutama, siis on algul tulemus olemas, aga nii kui selle näljaprotseduuri lõpetad tuleb kõik ja peale ka tagasi. Inimese organismi toimimine on väga peen süsteem ja seda süsteemi peab mõistlikult toitma ja ka töös hoidma.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas will111 »

võimatu on mingit arutelu arendada kui lihtsalt mõeldakse välja mingi täiesti 100% "oma jutt" ja hakatakse jahuma sirge näoga nagu mina oleksingi midagi sellist väitnud ja rääkinud. ma ei oska selle peale enam tõesti isegi mitte midagi öelda ega sellest midagi arvata...kui meeldib selline iseendaga vaidlemine, anna minna.

minu ainus loogika oli, on ja jääb olema - kui tahad kaalu kaotada, liiguta end! tee sporti, vähem või rohkem intensiivselt. kui ei suuda sporti teha siis lihtsalt mine ja jaluta kuni hakkad suutma ka sporti teha. toit ega toidu kogused ei mõjuta seda kui palju keegi kaalub...inimeste füüsilised koormused on erinevad ja inimeste kehad on erinevad. mõni kulutab rohkem, mõni "konverdib" efektiivsemalt. sööd nii palju kui süüa on tarvis. kui paistab (kaalu pealt) et sööd rohkem kui tarvis siis saab teha ainult kaks võimalikku järeldust 1. pead rohkem kulutama 2. pead vähem sööma.
üks, mis on täiesti kindel ja vankumatu, mida rohkem inimene istub niisama kuskil diivanil, resto laua taga, kontoritoolil või laiskleb voodis ja mida vähem end liigutab, seda rohkem tekib seda "igavust" ja neid momente, mida hakatakse täitma söömisega. ma võin teha terve päeva aktiivseid tegevusi, sisuliselt kordagi maha istumata ning mul sõna otseses mõttes ei tule söömine meeldegi terve selle päeva jooksul. samuti ei teki otseselt mingit nälga, kui siis tekib janu.

aga see on minu 2 senti ja ma rohkem sel teemal siin sõna ei võta ega arvamust ei avalda. kes tahab ja loodab oma kaalu saada normi ainult toitumisega, edu jõudu ja jaksu teile...ja ärge siis unustage juua iga päev 3 liitrit vett, nagu "spetsialistid" soovitavad ;) lugege kõik kalorid ka ikka kindlasti üle
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 21 Mai 2022, 18:41
kui tahad kaalu kaotada, liiguta end...

toit ega toidu kogused ei mõjuta seda kui palju keegi kaalub...
(help)
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

@will111 ainult spordi või liigutamisega kaugele ei jõua. Toitumine on siiski kõige alus ja annab parema efekti kui hull liigutamine. Parim on loomulikult mõlemad asjad koos ja tasakaalus.
Mul 2 sõpra, 2-3 cm minust pikemad, aga kaalu oli neil mõlemal ca +30kg vs mina. Samas mõlemad liiguvad päevas vähemalt 15 tuh sammu, mis on 3x rohkem kui mina keskmiselt. Sporti ei tee kumbki, ka mina mitte.
Üks neist hakkas 4 kuud tagasi toitumisega teadlikult tegelema. Mingi tüüp pani talle menüüd ja graafikud paika, peab sellest üsna täpselt kinni, lisaks alkoga tõmbas tagasi, eriti õllega. Tulemus on 4 kuuga 109,5kg -> 89kg. Muu elu on tal endiselt sama ja sporti ei lubatud selle 4 kuu jooksul teha.
Pika möla kokkuvõte - toitumine on olulisem kui liigutamine. Seda on mulle ka kõik minust targemad toitumise ja spordi spetsialistid rääkinud.

oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

will111 äkki lähed trollid mõnda muud teemat kui sellest asjast mitte midagi ei tea, natuke imelik on lugeda nii rumalat juttu.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Turist kirjutas: 21 Mai 2022, 19:45
will111 kirjutas: 21 Mai 2022, 18:41
kui tahad kaalu kaotada, liiguta end...

toit ega toidu kogused ei mõjuta seda kui palju keegi kaalub...
(help)
Tavainimesele kahjuks see nii aga on!
Põhjus -Geena!
Mul on mitu/mitu tuttavat, kes võivad endale sularasva sisse süstida aga mida ei ole, on kilod.
Mõni aga, nii kui šokolaadi ära sööb, kohe püksid väikesed :D

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

sularasva ehk siis ainet mille insulin response on nullilähedane? Ja imestad miks kaalu juurde ei tule? Vs sokolaad mis on puhas suhkur?
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas bitter »

oldbanana kirjutas: 21 Mai 2022, 21:33
sularasva ehk siis ainet mille insulin response on nullilähedane? Ja imestad miks kaalu juurde ei tule? Vs sokolaad mis on puhas suhkur?
See on levinud väärarusaam, et rasv (ilma suhkruta) teeb paksuks. Ei tee! Suhkur (jm süsikad) teeb. Ja suhkur koos rasvaga (jäätis, vahukoor) muidugi ka. Šokolaadiga on sama seis - magus hele “piimakas” ja tume, mõru šokolaad - nende suhkrusisaldus erineb oluliselt.
Viimati muutis bitter, 22 Mai 2022, 10:20, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

yeekim kirjutas: 21 Mai 2022, 21:30
Turist kirjutas: 21 Mai 2022, 19:45
will111 kirjutas: 21 Mai 2022, 18:41
kui tahad kaalu kaotada, liiguta end...

toit ega toidu kogused ei mõjuta seda kui palju keegi kaalub...
(help)
Tavainimesele kahjuks see nii aga on!
Põhjus -Geena!
Mul on mitu/mitu tuttavat, kes võivad endale sularasva sisse süstida aga mida ei ole, on kilod.
Mõni aga, nii kui šokolaadi ära sööb, kohe püksid väikesed :D

edu
Kindlasti mingil määral mõjutab, aga nagu kaalu alandada ei saa väga kiiresti, ei saa ka juurde võtta kiiresti ja nende inimeste jaoks, kes on koguaeg kõhnad, võib see olla veelgi aeganõudvam protsess kui mõnele kaalu langetamine. Selleks peaks kuude kaupa koguaeg piisavalt palju sööma, ilmselt nad ei ole seda teinud. Näiteks iga päev 3000 kCal süüa. Tahaks näha kuidas senise 2000 kCal asemel 3000 kCal sööv inimene mitme kuu jooksul juurde ei võta. :roll:
Kui aga räägime kaalu alandamisest (mis on põhiteema siin), siis ei saa küll öelda et toidu kogused kaalu ei mõjuta. :D
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

OT: aga naised saunas rääkisid, et kui mees hakkab kehakaalu, toitumise jms. pärast muretsema, on vähemalt pool elu juba seljataga :wink: .
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”