Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kas keegi hetkel üritab omal kaalu langetada? Kas on ka varasemaid kogemusi sellega, kuidas toimite?
Ma ei ole kunagi kaalu alandamise eesmärgil hakanud spordihulluks, kes mitmed korrad nädalas või koguni iga päev midagi sel eesmärgil teeb. Jah, see võimaldab kaalu alandada kiiremini, aga liiga kiire muutus ei ole ka tervisele väga hea. Mul ei ole mingit megasuurt kaalu, mida kümnete kilode võrra vähendada, aga võrreldes talvise maksimumiga (95 kg) u. 8kg (võibolla ka 10 kg) vähemaks saada oleks hea. Kergem olla on kergem. :D Hetkel u. 4 kg läinud ja olen seega umbes poolel teel. Siiski on soov tempot natuke suurendada. Eks kõht on suurte kogustega liialt harjunud. Esmalt on vaja seda harjumust muuta. Söön endiselt kõike, nagu varemgi, aga viimased päevad on saanud niimoodi süüa, et ka peale söömist ei ole "kõht täis". Alles u. 10-15 min peale söömist peab tekkima tunne, et kõht ei ole enam (väga) tühi (kerge tühja kõhu tunne võib jäädagi). Kui juba söömist lõpetades on täiskõhu tunne, siis see on alati selge märk sellest, et on liiale mindud. Ja peale söömist vähemalt 3 tundi vahet, mitte midagi ei näksi vahepeal. Sporti ei plaani senisest rohkem tegema hakata (u. 1-1,5 tundi nädalas kergemat sorti sporti olen teinud mitmed aastad pidevalt), sest kaalu alandamine ei pea toimuma spordisaalis/-rajal, vaid kaalu alandamine toimub sisuliselt köögis, täpselt seal kus see juurde tulnud ongi. :) Sama palju söömist ja selle tasakaalustamiseks sportimisega hulluks minemist võib võrrelda gaas põhjas ja pidur peal tsikliga sõitmisega- gaasi ei taha maha lasta, aga et hoog liiga suureks ei läheks, peab pidurit tugevalt peal hoidma. :bsmile:


Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas kiilas »

► Näita Spoilerit
Piira õhtust söömist ja näksimist ja oled lainel, sport on boonuseks. Mingil hetkel tuli 5 kuuga -40kg, aga kuna süüa meeldib, siis on aastatega sellest pool juba tagasi. Kevadeti liikuma hakates ja söömist rohkem kontrollides -10 mis talvega kenasti tagasi tuleb.

kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Kunagi 5 aastat tagasi ütles perearst:"Tahad head kaalulangetamise retsepti". Mina vastu:"Noh?" Vastus:"Lihtsalt-ei söö."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kõige lihtsam lahendusmis minu puhul tulemusi andis:
a) piirad söömise kahele söögikorrale päevas, mille vahe pole rohkem, kui 6-7 tundi
b) viskad menüüst välja nii palju süsivesikuid, kui saad. Kõik toiduained, millel on kõrge glükeemiline indeks on saatanast.
c) ei söö vähemalt paar tundi enne magaminekut
d) liigud iga päev piisavalt ntx õhtuse telekavaatamise asemele teed 3km jalutuskäiu
e) jood päeva jooksul piisavalt vett

Kaaluvõit? -8 kg alla paari kuuga.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit

Ilmselt ainult õhtuse näksimise ära jätmisega 5 kuuga -40 kg ei läinud. See muidugi on ka liiga kiire kaalukaotus. :roll: Ise olengi nüüd nii teinud, et nö. niisama ei näksi midagi- kui söön, siis juba nö. normaalse koguse ja jälgin, et oleks piisav vahe eelmisest söögikorrast.
► Näita Spoilerit
Eks umbes nii on jah. Päris söömata ei saa olla, aga peab vähendama.
► Näita Spoilerit
Ma nii pikkasid vahesid (6-7 tundi) ei ole teinud kunagi. Parem tundub olema süüa sagedamini, aga väikeseid koguseid, see kiirendab ainevahetust ja soodustab kaalulangetust. Kunagi on saanud ka spetsiaalse toitumiskava järgi süüa, seal oli kahe söögikorra vahe 3 tundi (6 söögikorda päevas), aga see oli ka teatud spordiga ja selles tulemuste saavutamisega seotud. Hetkel sporti praktiliselt mitte tehes tundub umbes 4 tundi paras vahemik olema ehk 4x päevas. Süsivesikuid üritan praegu natuke piirata magusa tarbimise vähendamisega. Tegelikult kõike võib süüa, küsimus on kogustes. Kaalu on võimalik langetada ka päevast-päeva ainult hamburgereid ja pizzasid süües. :D

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas rundll »

Elukaaslane ka toitub mingi kava järgi. Kõik on pm lubatud aga kogused peavad paigas olema. Natuke olen kõrvalt jälginud, ei midagi keerulist. Numbrite mäng rohkem. Mingit trenni ei tee. Kaalul numbrid kukuvad vaikselt aga kindlalt.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Sport stabiliseerib kaalu, pekki kogud ikka kulutamata energiast.
Räägi parem, kuidas juurde võtta, mul oleks 5-10kg vaja, aga kuidagi ei tule ... elustiil selline, lihtsalt ei taha süüa rohkem kui vaja ... koeraga jalutama minemata ka ei saa jätta.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kasvata lihasmassi

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Ma olin mõned aastad tagasi miski ligi 90 kg oma 178 kasvu juures.

Siis leidsin sellise äpi nagu 3-day military diet.
https://www.medicalnewstoday.com/articles/323952

Soovituslik teha vist maksimaalselt kaks korda kuus. Soovituslik-smoovituslik. Lasin selle järgi mingi pool aastat järjest. Sain kaalu 65 peale. Paljud, kes mind jupp aega näinud polnud, ei tundund ära. Osad küsisid murelikult, ega mul miski surmahäda küljes pole. Vanemad muutusid närviliseks.....aga noh, endal oli hea :) Umbes seal kandis on see kaal ka nüüd püsinud. Küll kerges tõusulaines. Hetkel 70 kg.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Oled sa kindel, et sa tahad kaalu kaotada, mitte oma keha rasvaprotsenti vähendada?
Noh, nagu selles võtmes, et kui kaaluksid 95 kg, aga näeks ujukates välja nagu noor Rooma jumal, siis kas see 95 kg oleks ka siis probleem?
Turist kirjutas: 20 Apr 2022, 10:51
Tegelikult kõike võib süüa, küsimus on kogustes.
See ei ole korrektne väide. Aasta jooksul vahetuvad organismis praktiliselt kõik rakud. Soolestiku sisekiht vahetub iga mõne päeva tagant ja luustikust vahetub aastaga ca 10%. Süüa on vaja nii, et on, millest uusi rakke ehitada. See, et sul süües kõht täis ei saa on hea indikaator sellele, et sööd valesid asju.
Turist kirjutas: 20 Apr 2022, 10:51
Kaalu on võimalik langetada ka päevast-päeva ainult hamburgereid ja pizzasid süües. :D
Kaalu on võimalik väga effektiivselt ja kiiresti langetada ka mootorsaeõnnetuse tagajärjel :)
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas AzA »

franz125 kirjutas: 20 Apr 2022, 11:15
Kasvata lihasmassi
Täpselt, aga ma ei viitsi rauda lükata - pole minu elustiil.
Ehk siis asi on elustiilis, teistpidi ka ...
Üks vend sisestab liig vähe energiat elustiili toitmiseks, teine liiga palju. Muuta tulebki siis elustiili või snodi kõhtu pumpamist.

Mind lihtsalt õpetati maast madalast hästi mitmekesiselt toituma. Ma mäletan aegu, kui toitusin peamiselt burks, pitsa ja makaronid, siis kosusin ikka väga kähku ... aga asi polnud toidus, mingil põhjusel ei saanud kõht lihtsalt täis.
Täna söön enamjaolt rohelist, palju kala juur ja puuvilju.
Näiteks täna hommikul 3 rukkileiva viilu vürtsikilu, keedumuna ja rohelise sibulaga.
Lõunaks on enda tehtud ühepajatoit ... suurusjärgus 95% kaalikas, porgand, porru, veidi kartulid ja suitsribiliha rohkem maitseks.
Õhtul ilmselt 400g jogurtit või siis 2 õlut, meibi grillin tüki lõhe õlle kõrvale ....

Joo hästi palju vett ....
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Meil siin joovad vett ainult lehmad, ja sedagi harva :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas AzA »

yeekim kirjutas: 20 Apr 2022, 11:50
Meil siin joovad vett ainult lehmad, ja sedagi harva :D
No eks ma vihjasin, et õhtusöögiks on 2 õlut, aga see siuke libe tee, vaja ju enamikul kohe kõrvale kilo juustu närida mitte tükk kala ..... (lol)
Aga mulle meeldib.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas 701 »

AzA kirjutas: 20 Apr 2022, 11:08
Sport stabiliseerib kaalu, pekki kogud ikka kulutamata energiast.
Räägi parem, kuidas juurde võtta, mul oleks 5-10kg vaja, aga kuidagi ei tule ... elustiil selline, lihtsalt ei taha süüa rohkem kui vaja ... koeraga jalutama minemata ka ei saa jätta.
Mul üks kleenuke semu ütles kah sama murega kimpus olles, et rohkem süües ta lihtsalt situb rohkem. Kaal sellest ei muutu.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

701 kirjutas: 20 Apr 2022, 12:19
AzA kirjutas: 20 Apr 2022, 11:08
Sport stabiliseerib kaalu, pekki kogud ikka kulutamata energiast.
Räägi parem, kuidas juurde võtta, mul oleks 5-10kg vaja, aga kuidagi ei tule ... elustiil selline, lihtsalt ei taha süüa rohkem kui vaja ... koeraga jalutama minemata ka ei saa jätta.
Mul üks kleenuke semu ütles kah sama murega kimpus olles, et rohkem süües ta lihtsalt situb rohkem. Kaal sellest ei muutu.
Eks see oleneb väga palju ka Geenast, mis inimesel on!
Mõni võib sularasva endale sisse süstida ja ei miskit, teisel läheb juba pool spagetti vööümbermõõdule juurde...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit
Jõutrenniga ja lihaste kasvatamisega on kogemused ja teadmised olemas, aga hetkel ei ole plaanis seda teha, lihtsalt kaalu alandada kuna kergem olla on kergem (otseses mõttes), seega 95 kg Rooma jumal jääb praegu mängust välja. :lol:
Süüa võib siiski samamoodi kõike nagu seni olen söönud (õnneks reaalselt ainult suvalist hamburgerit ja pizzat ei söö, kuigi nende hulgast on võimalik leida ka selliseid, mis tegelikult võib täiesti väärt toit olla), aga kaalu alandamiseks natuke vähem. Kui need uued rakud seni loodud on saanud, miks ei peaks siis edaspidi saama kui endiselt samasid asju söön. Kui ainult süsivesikuid ja rasva suust sisse ajaks, siis võiks jah probleem olla.

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 20 Apr 2022, 12:34
Süüa võib siiski samamoodi kõike nagu seni olen söönud...
Võib. Keegi ei keela. Samas esimeses postis kirjeldasid et see ei tööta päris nii hästi, kui tahaksid. Ma pakkusin sulle suunda mida uurida, et oma küsimustele vastuseid saada.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 20 Apr 2022, 14:13
Võib. Keegi ei keela. Samas esimeses postis kirjeldasid et see ei tööta päris nii hästi, kui tahaksid. Ma pakkusin sulle suunda mida uurida, et oma küsimustele vastuseid saada.
Ma jah teen nii, et söön endiselt kõike seda mis külmkapis leidub. Vahel lõuna ajal saab ka kohvikus käia. Seal söön ka kõike seda mida varemgi, seašnitsel, kotletid... lihtsalt ei võta "suurt", praadi, vaid "väikese". Algul võtsin koguseid vaevumärgatavalt alla ja vähendasin magusa söömist. Sellega siis -4 kg. Nüüd tempo veidikeseks kiirendamiseks ja järgmise -4..-5 kg jaoks siis koguseid natuke rohkem vähemaks, nii et vahetult peale söömist ei tekiks "täiskõhu" tunnet. Esimesed paar nädalat on harjumatu söömine enne täisõhu tunnet lõpetada, siis harjub ära. Ilmselt ka magu on varasematest suurematest kogustest nö. veninud, aja jooksul tõmbub tagasi ja kõhu mitte täis saamise tunde tekitamisega paaniliselt enam ei nõua endiseid koguseid. Kui olla pikemat aega väiksemate kogustega harjunud, siis olen täiesti kogenud, et kunagised suured kogused lihtsalt füüsiliselt ei mahugi enam sisse. :D
Kasutaja avatar

keltsik
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Juul 2009, 18:35
Tsikkel: 90` Fazeri šokolaad

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas keltsik »

Krt, mul on just vastupidine mure. Lõuad käivad hommikust õhtuni, nädalas kulub kilo majoneesi, kõik toidud peavad olema maksimaalselt rasvased. Ja mida ei tule, on kaal ( talveperioodil venitab parematel päevadel 80 kg välja koos märja vatijopega. Peamine toit tööpäevadel purx, saiakesed, erinevad magusatooted. Sital käin ka nädalas kolm korda. Ikka nagu ristipidi kellu.Kõige pullim see, et olen olnud ligi 10 aastat veoauto rooli juba keeranud. 😀 Kellelgi ideid? P.s usse ei ole.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Teed siis kõvasti trenni vähemalt, või kuhu sa seda lisakaalu tahad?
Kasutaja avatar

keltsik
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Juul 2009, 18:35
Tsikkel: 90` Fazeri šokolaad

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas keltsik »

Otseselt treeningutel kuskil hetkel ei osale. Kodus majapidamine ja ehitus nõuab füüsilist, võibolla sellest. Kaalu võiks igale poole juurde tulla, talvel kogu aeg külm olla 😀. Suveperioodidel katsetan suurema koguse õlle joomist, aga tolku ei miskit. Ja pikalt istudes jääb istmele/toolile kaks kondi lohku 😀. Eks see kaal ikka pigem organismi eripära on. Kellel on, sellel ei lähe kaal naljalt alla, ja kellel pole, ei tule ka juurde. Kooli ajal, kui jõusaali tuhin peal oli, sai ka valkusid tarbitud, aga no ikka ei miskit

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Ma olen korra elus ca10kg alla võtnud 110pealt ca 98...99 peale ca 2 kuuga. Vähendasin magusa osa miinimumini ja proovisin minimeerida süskareid (nisu ja tärklis) ja tuli suht lihtsalt ei ütleks et oleksin tookord tundnud nälga või et oleks piin olnud. Mida ma täheldasin et keha vajab muutuseks aega ca 2-3 nädalat enne kui tulemused tulema hakkavad.
Samas olen hetkel kõik tagasi kogunud ja üritanud uuesti sama kava aga no ei kuku üldse. Samas mindset on elurütmi tõttu teine- stressi rohkem, uni kehvem ja kohe on vahe märgata. Mulle on hea uni ülioluline, et muud funksioonid töötaks korralikult.
Ja põhjus on teemakohane- 110kg enduroka otsas on ikka suht piin 🙂
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit
Siis pead ikkagi lisaks magusa piiramisele natuke piirama ka muud sööki (koguseid), küll tasapisi hakkab vähenema. Võibolla samamoodi nagu mul- peab tundma, et kõht ei saa peale söömist täis (kui just ei taha juurikaid jms vähem kaloreid sisaldavat sööki sel eesmärgil sisse ajada, et täiskõhu tunne tuleks). Alguses võib häiriv olla, aga mingi aja pärast keha harjub.
Meenutades oma kaalu erinevatel aegadel, siis nagu mainitud, hiljuti oli 95 kg, hetkel 91 kg. Maksimum on aga olnud 105 kg, kuid see oli sel perioodil kui sai kõvasti trenni teha ja lihaste mass oli korralik. Näiteks sel hetkel 105 kg kaaluvana ilmselt rasva% oli väiksem kui praegu 95 kg juures oli. Nooremana olin ikka väga kõhn- 16. eluaastaks oli praegune pikkus juba praktiliselt käes (182 cm, praegu 183), aga kaal oli 65,5 kg. :lol:
Lisaks veel, et sööma peaks aeglaselt. Ma ise tavaliselt olen söönud liiga kiiresti, hetkel püüan teadlikult seda aeglasemalt teha.
Kasutaja avatar

Old Rookie
Postitusi: 13
Liitunud: 04 Sept 2013, 00:21
Tsikkel: TDM 850 " 91
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Old Rookie »

Ohoo, mis teema. Arvan julgelt et siinsete härrade seas olen seal priskemate poolele, kui mitte kõige esimene teist. Jah eks võib igasuguseid dieete ja imeasju proovida. Võib ka jõusaalis end ribadeks kakkuda. Igal ühel omad meetodid. Kindlasti pead vaatama mida sööd ja jood. Samas mida tihedamini einestada, seda parem. Päevas võiks ikka kolm toidukorda olla. Ise olen õppinud hommikul pudrukest sööma. Selle kõrvale 1 võileib väherasvase singiga, tomatit-kurki ja tass suhkruta kohvi. Päeval siis lõunasöögi moodi teema ja ka õhtusel ajal soe toit. Toiduga on sellised lood, et igaühe jaoks on omad karid. Kellelegi meeldib juust. Kellelegi magusad saiad-kommid. Ehk sellised asjad mis kaalu alla vedada ei lase. Minu kariks on maitsev õlleke, ja veingi on üsna meelepärane. Aga kui igal õhtul sellega mekutada, siis tere tulemast kilod. Tegin endaga kokkuleppe. 1 kord nädalas löön poeukse jalaga lahti ja vaatan mis vuntsi mööda on. Kas 0,3 õlu, või vein. Mis seal salata, einekord valge viingi maitseb hea. NB. 1 kord nädalas ja 1 pudel. Ja ärgem liikumist ära unusta. 10 tuhat sammu ei ole just 10 kilomeetrit , aga abiks seegi. Nii et korrapärane toitumine, ei vorstile, ei saiatoodetele, ei magusatele jookidele, ei suhkrule (või 1 kord nädalas). Juhul kui oled harjunud õhtul sööma. Siis täida magu millegi süütuga (tomat kodujuustuga, purgioad või herned) See tekitab täiskõhutunde, aga ei rohkemat. Füüsiline aktiivsus on tähtis, mina avastasin kõndimise(alguses on vastik, aga pärast hakkab meeldima).
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Old Rookie kirjutas: 20 Apr 2022, 22:00
Kui oled harjunud õhtul sööma. Siis täida magu millegi süütuga (tomat kodujuustuga, purgioad või herned)
Siis peab vist üksi elama ;)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kõige lihtsam ja kõige kiiremini toimiv meetod:
1. söögiaegadel oled trennis (teed siis misiganes asju, ka male kvalifitseerub)
2. muudel aegadel võid süüa absoluutselt piiramatult, aga ainult vähese kalorsusega kaupa: õunad (+puuviljad siis), banaanid (+kõik marjad), (lill/nui/brüsseli/leht/kähar/brokoli)kapsas, tomat, kurk, porgand (põhimõtteliselt kõik köögiviljad va. kartul), keedetud riis, kodujuust, lahja kohupiim NB leib-sai (ja kõik jahust asjad) on NO-NO!
3. sisefilee siga/veis/kana (iga 1. päev) ja valge kala (iga 2. päev), nädalavahetusel võid endale lubada räimerulle + keedumunasid ja hapukoort röstsaial :-)
Nali muidugi, aga päris kindlasti töötab!
PS Kui 1 toidukord päevas asendada (kaerahelbe/mitmevilja/...) pudruga ja snäkkidena tarbida puuvilju, siis kaotab samuti kaalu.
PS2 Kaalulangetusele on olemas alternatiiv - võimsama mootoriga ratas osta :-)
internet kirjutas:
The old-school rule of thumb is that every 8-10 extra pounds is equal to one HP
Ehk siis -4,5kg = +0,75kW. Seega kui tahad oma 35kW rattaga sama nobe olla kui tüübid 70kW, siis pead neist 210kg kergem olema (koos rataste kaaluvahega!) :mrgreen:
Madlobster kirjutas: 20 Apr 2022, 22:47
Old Rookie kirjutas: 20 Apr 2022, 22:00
Kui oled harjunud õhtul sööma. Siis täida magu millegi süütuga (tomat kodujuustuga, purgioad või herned)
Siis peab vist üksi elama ;)
Ei pea (alguses) - targem annab järele :lol:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas morse »

Lose it app aitab väga lihtsalt kaloraaži regamisega mõne nädalaga tulemusi teha (mul stiils 90 pealt 84 peale 6 nädalaga).
Ma olen seda mitu korda teinud. Trikk, mida ma selgeks pole saanud, on see, kuidas seda head kaalu hoida (kui äppi enam ei kasuta ja kaloreid täpselt ei jälgi).

Kuna lisaks 10le lisakilole on ka võhm vähenenud (nädalavahetusel enduuroga mudas tuli piloodil "kett" jumala maha), siis otsustasin, et sporti on vaja ikka rohkem teha. Hakkasin uuesti trenni tegema - nüüd on vaja jälgida, et entukas üle ei läheks ja toitumine ning liikumine stabiilsed oleks.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas daub »

Maaks kirjutas: 21 Apr 2022, 11:45
vähese kalorsusega kaupa: õunad (+puuviljad siis), banaanid (+kõik marjad),
Selle orgi otsa olen ma ka kunagi lennanud, et arvasin, et õunad ja banaanid on vähese kalorsusega. Isegi ligilähedaselt ei ole seda, kui arvestada sellega kui vähe need täiskõhu tunnet tekitada suudavad.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Turist »

morse kirjutas: 21 Apr 2022, 12:17
Trikk, mida ma selgeks pole saanud, on see, kuidas seda head kaalu hoida (kui äppi enam ei kasuta ja kaloreid täpselt ei jälgi).
Seda on tõesti raske lihtsalt söögile peale vaadates öelda milline see paras kogus on ja ma ka ei viitsi enam sööki spetsiaalselt valida, kaaluda ning kaloreid arvestada (kunagi tegin seda), seetõttu mul tundubki hea lollikindel meetod olema see, et söön endiselt üldiselt kõike seda sama mida koguaeg, aga lihtsalt vähem, et peale söömist ei tekkiks täiskõhu tunnet, vähemalt esimestel nädalatel (ei mäleta täpselt, aga hiljem võib juba ka sama koguse juures tunduda, et kõht on täis).
Ehk siis mida ma tahan üldse kokkuvõttes öelda, et kaalu langetamine (ja selle hoidmine), tervislik/tasakaalustatud toitumine ja sport on kõik toredad ja kasulikud asjad, aga need ei pea olema üksteisega seotud. Ehk siis kaalu langetamiseks ei pea tegema sporti ega muutma oma sööki, lihtsalt vähem on vaja süüa. :bsmile:
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Mootorrattur tahab kõhnaks ehk kuidas kaal alla saada.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

daub kirjutas: 21 Apr 2022, 12:20
Maaks kirjutas: 21 Apr 2022, 11:45
vähese kalorsusega kaupa: õunad (+puuviljad siis), banaanid (+kõik marjad),
Selle orgi otsa olen ma ka kunagi lennanud, et arvasin, et õunad ja banaanid on vähese kalorsusega. Isegi ligilähedaselt ei ole seda, kui arvestada sellega kui vähe need täiskõhu tunnet tekitada suudavad.
"Täiskõhu tunne" on peas kinni, mitte kõhus :-) õun/banaan vs kartul on vahe ~2x
1 õun ("keskmine", ~65mm läbimõõduga) =72 cal carb 19,1g
1 kartul ("keskmine", ~57cm, keedetud) =172 cal carbs 32,3g
1 banaan ("keskmine", ~20cm) =105 cal carbs 27g
1/2 nahata kanafileed (pool fileest, mitte pool kanast) =130 cal
https://www.fatsecret.com/Default.aspx?pa=toc&s=1
PS Sööge seeni :-) osadega (punased, valge-täpilised) tuleb kohe kiire kaalukaotus ja saab pärast reisida.
"ühe jalaga liha" (seened siis, küpsetatud ilma rasvata) 100g =28 cal
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”