Soovitage akulaadijat

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
rockit1
Postitusi: 52
Liitunud: 14 Aug 2015, 19:57
Tänatud: 1 kord

Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas rockit1 »

Hei, soov oleks osta uut akulaadijat. Teadjamad mehed äkki oskavad soovitada parima hinna ja kvaliteediga laadijat. Kasutusala: Mootorattad, sõiduauto ning traktor.
Laadija võiks olla käivitusabiga.
Akupank pole oluline.
Noco kraami PALUN mitte pakkuda.



Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Tort »

Huvi pärast - mis Nocol viga, et nii suur PALUN kohe? Ctek on teine levinud.

Ma ostaks Automaailmast suvalise. Endal on käivitusabita Noco, kuna liitiumi vaja laadida.

Teema algataja
rockit1
Postitusi: 52
Liitunud: 14 Aug 2015, 19:57
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas rockit1 »

Sai soetatud laadija Noco G3500. Pooleteise aasta jooksul sai kasutada kolm korda. Probleem oli selles ,et kaablite isolatsioonid läksid ajapikku jäigaks ja murdusid ära. Hoiustamis temperatuur talvel 10'C. Garantiisse ei võetud. Esmakordne juhus. + ning - kaablitel. Isolatsioon on nii jäik ,et kui näpu vahel mõned korrad murda läheb katki.

Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Virks »

Oli ka kunagi üks vähe suurem Noco laadija. Ühe külmema ilmaga murdusid kõikide (nii 230V kui 12V) kaablite isolatsioonid ja läks prügikasti.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas yeekim »

TELWIN

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Tort »

rockit1 kirjutas: 15 Apr 2022, 07:40
Probleem oli selles ,et kaablite isolatsioonid läksid ajapikku jäigaks ja murdusid ära.
Selles osas on sul tõesti õigus! Minu omal ka kaablid puiselt jäigad, aga polegi nii vaadanud sellele, et lähevad katki äkki. Mõtlesin, et ju nii peabki siis. Pole üritanud neid laadijale talvel ümber kerida muidugi, ega isegi suvel mitte.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas 701 »

Minul läks kunagi üks Tööriistammarketist pärit laadija konkreetselt põlema (mtte kärsama, või suitsema) jäikade ja rabedate kaablite tõttu. Et ärge igatsugu risu ostke.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas mx77 »

See rabedate kaablite probleem on vist üldine, aga millisel on normaalsed kaablid. Optimate?
Viimati muutis mx77, 15 Apr 2022, 12:10, muudetud 1 kord kokku.

moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas moilo »

Huvitav.
Mul on üks suhteliselt värske Noco Genius Pro 50 Amp laadija ja selle kaablid on vähemasti hetkel veel elastsed. Küll aga on need üsna lühikesed (2m vist olid). Pikendasin ise laadimiskaableid 4 m jagu. Mul on need laadijad tõstuki postide küljes ja need 2 m kaablid ei ulatu kuidagi akuni. Samuti on mul paar Ctek MXS25 laadijat. 25 A ja 6 meetriste kaablitega. On paar korda siiski remonti vajanud. Kuid kaablid on küll korras. Need on mul olnud vist 4-5 aastat ja saavad päris palju kasutust.
Kuid Soov oli osta käivitusabiga laadija. Isiklikult ei ole kohanud kvaliteetset sedalaadi toodet. Need on kõik sellised suured trafoga kastid ja selliseid tänapäevaste sõidukite külge ühendada pigem ei soovitaks. Mõistlik oleks ilmselt kaks eraldi toodet. Mingi akuga käivitusabi ( no mul on Noco GB150 ja GB70 kasutusel) ja tark laadija. Eelpool mainitud Telwinit ise ei ole pruukinud kuid olen samuti kuulnud positiivset nende kohta.
Kuid mina julgen soovitada ka Ctek laadijaid, selle Noco kohta on veel vara mingeid järeldusi teha minul.
Lear
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kas on üldse suurt valikut selliseid laadijaid, millel oleks käivitusabi, suudavad suure vooluga laadida traktori u. 200 Ah akut ja ka väikese vooluga mootorratta 10Ah akut?
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kui käivitusabi välja jätta, siis kaks nime- CTEC ja Optimate.
Omalt poolt pakume Optimate 7 Ampmaticut, mis võiks kõik vajadused katta. Sobib nii motikale kui ka traktorile -> https://motomarket.ee/e-pood/muu-vajali ... -ampmatic/
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Igaühel on omad hädad ja eripärad. Kui võtta ühelt laadimisreziim, teiselt juhtmed ja kolmandalt indikatsioon ning neljandalt krokodillid, siis saaks ühe hea laadija. Meil töökojas ja motohotellis igapäevakasutuses ctek, optimate, noco ja victron. Kui neist valida, siis valiksin cteki. Cteki puhul peab aga arvestama et krokodillid on nigelad ja lagunevad ära ning vanakooli happeakut ei oska ta laadida. Agm-idega saab suurepäraselt hakkama ja erinevalt ülejäänud kolmsst laeb ka lõpuni täis. Nocol on parimad krokodillid ja laeb ka liitiumi, paraku lõpetab laadimise vara. Victronil parim ühenduvus, saad sinihambaga ligi. Optimate näitab laadimiavoolu suurust, mis on hea indikaator. Paraku pole sellest teadmisest abi kui krokodillid kohmakad ja aku täis ei saa

Arvamus põhineb 10 aastasel kasutuskogemusel, mille jooksul olen laadinud u 1000 erinevat akut
Viimati muutis StreetMoto, 15 Apr 2022, 17:50, muudetud 1 kord kokku.
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Turist kirjutas: 15 Apr 2022, 13:28
Kas on üldse suurt valikut selliseid laadijaid, millel oleks käivitusabi, suudavad suure vooluga laadida traktori u. 200 Ah akut ja ka väikese vooluga mootorratta 10Ah akut?
Mul on mingi sarnane,aga teise firma toodand ja juba ammu kasutusel. Suurte akude jaoks igati ok ja siin on ka hind praegu väga hea. Muidu on hulgi hind ka suurem.
https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/t ... 420-12-24v
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Turist »

► Näita Spoilerit
Eks seal ongi see asi, et andmete järgi justkui väikese, 10 Ah aku jaoks väga hea poleks.
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Alex »

Kas sa Neeme, täpsustaksid Cteki puhul mõistet "vanakooli happeaku".Olen kõiki oma akusi viimased 7-8a sellega laadinud, mõnel on ta kuid taga 24/7. Hakkasin kasutusjuhendit vaatama ja seal kirjas, et: Akutüübid Kõik 12 V pliiakude tüübid (WET, MF, Ca/Ca, AGM ja GEL). Nett võrsustab pliiaku happeakuga, segaseks jääb see vanakool?
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas will111 »

vanakooli happeaku on aku, milles on pliiplaadid happes leos. välismaa keeles kõige tavalisem/tüüpilisem ja minuteda standard nimetus sellisele on lead-acid battery. otsetõlkes plii-happe aku.

ei oska kommenteerida milles see oskamatus neid akusid laadida täpselt seisneb. olen ise samuti aastaid ctekiga neid nö. vanakooli akusid laadinud, siiamaani nagu suhteliselt edukalt aga võibolla siis laadimisreziim ei ole tegelikult päris ideaalne, raske öelda. krokod pole ka ära lagunenud ega isegi mingeid märke selle kohta näidanud.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minul on erineva tehnika laadimiseks juba pikka aega Telwin. Reziimid kõikidele akutüüpidele(ka tava). Juhtmed head, krokodillid samuti. Kaasas olid kahed juhtmed- ühed krokodillidega teised klemmidega, et kui mugavust tahad saad otse akule panna ja pistiku kuhugi välja tuua. Esimene ettejuhtuv link- https://www.tooriistapood24.ee/et/a/12- ... -20-telwin
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ain kirjutas: 16 Apr 2022, 10:01
Minul on erineva tehnika laadimiseks juba pikka aega Telwin. Reziimid kõikidele akutüüpidele(ka tava). Juhtmed head, krokodillid samuti. Kaasas olid kahed juhtmed- ühed krokodillidega teised klemmidega, et kui mugavust tahad saad otse akule panna ja pistiku kuhugi välja tuua. Esimene ettejuhtuv link- https://www.tooriistapood24.ee/et/a/12- ... -20-telwin
Sellel pole käivitusabi funktsiooni aga kui vaadata hindasid siis on mõtekas osta akupank/booster eraldi.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Ain »

Isiklikult arvan , et käivitusabi vajatakse üliharva kui akud ja masinad korras. Sellest lähtuvalt pole mõtet seda koguaeg kaasas tarida. Minul on laadija ikkagi liikuv just mugavuse mõttes. Ja kui mul on ka käivitusabi harva vaja läinud siis juhtmed ja teine masin/aku aitab.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Alex kirjutas: 15 Apr 2022, 21:37
Kas sa Neeme, täpsustaksid Cteki puhul mõistet "vanakooli happeaku".Olen kõiki oma akusi viimased 7-8a sellega laadinud, mõnel on ta kuid taga 24/7. Hakkasin kasutusjuhendit vaatama ja seal kirjas, et: Akutüübid Kõik 12 V pliiakude tüübid (WET, MF, Ca/Ca, AGM ja GEL). Nett võrsustab pliiaku happeakuga, segaseks jääb see vanakool?
Täpsustan ja tegelikult will juba vastas esimese poole korrektselt. Just see, mis on tuulutustilaga ja poolläbipaistva korpusega, et saaksid kaeda, milline on elektrolüüdi tase ja vajadusel destvett lisada, et plaadid kuivale ei jääks (tähistus wet). Kirjas on pakendil tõepoolest sobivus kõikidele akutüüpidele - nii tootja kinnitab

Nüüd selgitus. Nagu öeldud, siis minu kirjeldus põhineb rohkem kui tuhande erineva aku laadimisel. Töökojas ja motohotellis on akulaadijad kasutusel iga päev ja mitu korda tõstetakse neid ringi ka tsiklite peal ehk erineb kardinaalselt sellest kuidas kodus neid kasutatakse. Seetõttu saavad nii juhtmed kui krokodillid väga palju intensiivsemat kasutust ning seda päriselus, mitte kuskil tehase laboris "väänutusroboti käe all". Cteki krokodillide plastkatted on kohmakad ja ei mahu tihti akuklemmi ja akukorpuse vahele, sest seal liiga vähe ruumi ja seetõttu nende plastkatted lahti murduvadki. Samuti murduvad juhtmed nende küljest pikas perspektiivis lahti. Miks ma ei usalda cteki wet aku külge iseseisvalt pikemaks ajaks on asjaolu, et ctek lõpetab laadimise kõrgemal pingel kui konkurendid ning on olnud korduvaid juhuseid, kus ta keedab "vanakoolikalt" elektrolüüdi välja. Wet akude korral ei saa cteki indikaatorit ja režiimi minu kogemuse kohaselt usaldada. Mina olen leidnud lahenduse, kus ma hoian vanakoolikatel laadijat lihtsalt piiratud aja paar-kolm tundi küljes ja sellest piisab, et aku elujõud säiliks. Samas on ctek siiski valik nr1, sest tema omaduste kombo akude laadimiseks on parim. Näiteks ka asjaolu, et ctek-il on parim turvafunktsioonide kombo nii vale polaarsuse kui lühise tarbeks. Teiste tootjate laadijaid olen saanud maha kanda või garantiisse anda eelmainitud olukordade tõttu, ctek on kõik "elektrikatsed" ära kannatanud.
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas joel »

► Näita Spoilerit
Cteki Oranži kestaga MXS 5.0 Polar Editionil on elastsemad ja madalamat temperatuuri kannatavad kaablid.
Joel

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas 701 »

► Näita Spoilerit
Jess! Mul on see kah nüüd ikka mitu talve külmas kuuris akusid turgutanud ja siiani töökorras.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Tiit
Postitusi: 7
Liitunud: 22 Mai 2014, 18:32

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Tiit »

Mina kasutan seda:
https://www.yeint.ee/elektroonika-1/aku ... rettyPhoto
Juhe on gramm jäik, aga kodukasutusse-good enough!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

joel kirjutas: 18 Apr 2022, 11:26
► Näita Spoilerit
Cteki Oranži kestaga MXS 5.0 Polar Editionil on elastsemad ja madalamat temperatuuri kannatavad kaablid.
Hea teada, et ka polar versioonid on olemas. Mu esimene laadija, CTeki MXS 5.0 juhtmed lagunenesid külmaga päris ära. Väga külm polnudki, skaala plussipoolel. Garantii alla loomulikult ei käinud. Kasutan sellest saati täiesti juhuse tahtel Bentoni laadijaid: BX-1 ja BX-3. Ei oska neile midagi ette heita.

http://bentoncharger.com/products/14/BX ... )-12V-3.8A
http://bentoncharger.com/products/20/BX-3-12V-1A
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas Kiks »

Laadijaks CTEK Multi XS 3600 ja MXS 5.0
(+) saavad tööga hakkama ja omavad piisavalt lisatarvikuid. Kaableid veel aastate jooksul pooleks ei ole voltinud aga ei rulli neid ümber laadija kah.
(-) MXS 5.0 lülitusnupu plaadike oksüdeerus mingil hetkel liigselt ja ei andnud programmi vahetuseks piisavalt kontakti, tegin puhastust.
RIMG0941.JPG
Täkuks/akupangaks/lambiks Telwin Drive 13000
(+) Toredalt multifunktsionaalne loom.
(-) Krokodillid liialt tömbid ja tsiklil klemmidele kinnitamine keerukas. Painutasin kroko hambad koos plastikuga sobilikumaks.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Soovitage akulaadijat

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mul ka c-tek ja kahe aastaga olid plastikud krokodillidelt kadunud. Paar korda panin tagasi siis loobusin. Muidu olen rahul siiani. Vahepeal mõelnud küll, et auto jaoks ostaks käivitusabiga pisikese kui kuskil soodukaga näen a siiani pole seda juhtunud.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”