Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 16 Mär 2022, 18:12
@Macintosh kle, sa nüüd oled nats puusse pannud teemaalgataja ja -pealkirjaga. Mina pole kusagil väitnud, et benss-elu-jne on kallis. See statement ikka rohkem Willi sulest pärit.
Ma heameelega märgiks biker.bot'i teema alagatajaks esimeses, täiendavaas postis, kus oleks öeldud, et tegu on splititud teemagaa. Kahjuks pole võimalik takkajärgi teha juurde esimsest postitust. Ja sellest tulenevalt on üsna võimatu korraldada nii, et kõik rahul oleksid. Panin päisesse sellekohase viite, et tegu on splititud teemaga. Mulle tundus, et piisab. On sul ettepanekuid kuidas seda paremini teha? :bsmile:


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2193
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 553 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

M.T. kirjutas: 16 Mär 2022, 17:42
on kuskil muu error sisse tulnud.
Error on selles üleolevas põristamises stiilis "phäh, viilutad kulu ära, seda ei tunnegi, vaata palju rehvid maksavad" - tuleb meelde episood kuskil sügisel, kus suure "fuck the fuel economy" kleepsuga USA kaubik gaasitanklasse keeras. Minuarust on täiesti okei, kui ka hobide ja meelelahutuse puhul vähemalt suurusjärkudes endale ülevaade tekitada, palju, mille peale ja miks raha kulub - kasvõi selle eesmärgiga, et lõbu kauemaks jätkuks. Samas kui keegi ei taha seda teha ja eelistab viilutada, siis palun väga, mina ei tule ütlema, mismoodi teised oma elu korraldama peavad.

Ja kui kogu maailma õnn on õuel ühe 200l vaadiga hooaja peale, siis tõesti on veidi teised lood.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

StreetMoto kirjutas: 16 Mär 2022, 18:19
mis siiani meeles: "kui tahad süüa, siis mõtle kõigepealt sellele, mida sa tahad ning mis sulle maitseb ja hind on alles viimasel kohal". Siiani järgin seda nõuannet söögikohtades. Minu enda teenitud raha ju, mille ära söön :bsmile:
Elufilosoofiaid on erinevaid. Ilma et ma saagi käitakas, aga see seisukoht pädeb siis, kui sul on mida kulutada. Enamus Eestist tundub elavat üleüldiselt sinu formuleeritud põhimõtte järgi. Raha on kulutamiseks. Ainult, et sellel enamusel kulutamiseks teglikku mahvi pole ja nii nad siis söövad enne palgapäeva nädalakese või rohkem kiirnuudleid ja luksusmaasturi pidamiseks elavad veel kolmekümnedate teises pooles jätkuvalt edasi ema-isa juures kapi taga ja moonakoti peal. Aga no, kui see elamise rõõmsaks teeb siis miks mitte.
Ma just vestlesin ühe, max 2K€ teeniva lihtsa ehitusmehega, kes liisis endale 50K€ maksva maasturi ja kiitis, kuidas igakuine 700€ liisingmakse pidi iga senti väärt olema. Lõppkokkuvõttes jääb ju pärast palgapäeva ja liisingu äramaksmist veel 1.3K€ kahetoalise üürikorteri eest tasumise jaoks järgi. Peaks kuu lõpuni välja tulema küll? Nii võib elada küll, sest lõppkokkuvõttes: kel on surres rohkem asju on võinud! :D
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Turist »

ranel kirjutas: 16 Mär 2022, 16:10
Aga, kui statikohvi ei tarbi, siis mille arvelt säästa? Olen saanud paar kilti ratast lükata, kui paak tühjaks sai. Säästsin 0.11 liitrit. No ei olnud kerge ... Saab vaid tugevaks.
Kui säästa ei saa, siis äkki annab sissetulekuid suurendada. :D
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

StreetMoto kirjutas: 16 Mär 2022, 18:19
Kogu selle kütuse ja elukalliduse teksti peale tuli meelde, kuidas nädalajagu tagasi sai kodus lapsega arutletud minu jaoks täiesti ebavajaliku ostu teemal, mille ta oli sooritanud ja laps ütles mulle lause, mille peale võiks tegelikult selle teema valguses sügavamalt mõelda: Rahast on kasu ainult siis kui seda kulutada!

Tegelikult ikka täiega õige - tahad sõita, siis ei ole teemaks mingi ökotamine. Mul on päris mitu autot, kõik bensukad ja neist säästlikem võtab 8,5 sajale, talvel lausa 10+. Ei ole vaja hakata moraali lugema, et sa oled täiega loll ja ei oska oma elu elada. Kes see tänapäeval sellist kütsiröövlit tarbib? No kui mulle meeldib sõita Golf3-ga ja Subaru Foresteri või Audi Coupe-ga. No ei osatud tollal teha säästlikumaid lahendusi. No ei paelu see nupuvaba "nühkeekraan" keskkonsoolil ja ei meeldi olematu tunnetuse ja "abistan-sind-kuidas-suudan" lisadega kulgurid. Igaüks on teinud oma valiku oma kriteeriumite põhjal ja sellest lähtuvalt tekivad ka vastavad püsi- või äkk-kulud.

Ja et ei tuleks liiga lühike jutt, mis mulle kombeks pole, siis veel meenus üks ammukunagine Soomeskäik koos tuttavaga. Tollal oli sealne toit meie omaga võrreldes ikka hirmkallis ja hotelli restos leti taga vaatasin kõigepealt hinda ja siis alles selle eest saadavat toitu. Kaaskodanik vaatas mulle otsa ja küsis, miks ma sellist jama söön ning ütles mulle ühe lause, mis siiani meeles: "kui tahad süüa, siis mõtle kõigepealt sellele, mida sa tahad ning mis sulle maitseb ja hind on alles viimasel kohal". Siiani järgin seda nõuannet söögikohtades. Minu enda teenitud raha ju, mille ära söön :bsmile:
Täiesti õige - raha hauda kaasa ei võta.
Kasutaja avatar

Teema algataja
M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas: 16 Mär 2022, 18:29
M.T. kirjutas: 16 Mär 2022, 17:42
on kuskil muu error sisse tulnud.
Error on selles üleolevas põristamises stiilis "phäh, viilutad kulu ära, seda ei tunnegi, vaata palju rehvid maksavad"
Kui sa tahad minu arvamust omale meelevaldselt tõlgendada ja sinna ise veel omaltpoolt juurde lisada seda mida ma öelnud pole, siis anna aga minna. Mis iganes sul tuju tõstab.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Mitte, et mul nüüd midagi tarka öelda oleks aga selle kütusevarumise teemaga tuleb meelde, kuis oma 15 aastat tagasi töökaaslase vend taris endale suure tsisterni (loe: investeeringu) õuele... samuti "tõusval turul". Nädal hiljem kukkus hind raksuga alla ja küll ta siis ägas oma investeeringu all. Ei taha kellegi entusiasmi maha teha aga selline hinna fikseerimine on ilmselt mõistlik vaid näiteks transafirmale vms.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tsikliga hobikorras sõites pole see kütuse teema vast ikka nüüd kedagi väga julmalt ahistav. 1,3€/l maksab 20l 26€ ja hinnaga 1,9€/l 38€ ehk vahe on küll 12€ kuid see vast ei vii kedagi selleni,et jätab nädalavahetuse tiiru tegemata ja selle käigus ka söömas käimata.
Kui palju sõidad, siis on kulu kütusele küll suurenenud kuid palju sõitmise tulemus on üsna tihti sellega raha teenimine ja seda on vaja ka ju teha.
Elektrihind oli vahepeal liiga kallis kesklassi inimestele, kes omavad oma maja või suuremat korterit ja ei olnud arvestanud 3-4x hinnatõusuga. Peaaegu üldse ei puudutanud see väiksemate korterite elanikke
Paljuski on meil hinnad kõikjal ka suhteliselt põhjendamata vaikselt-hiilivalt üles keritud. Kaubandus rokib siin esireas. Megalt ettevõtteid kurtis just elektrihinna tõusu, kuigi suuremad tootjad olid pigem ikka kõik mingil lepingulisel hinnal ja toote hinna tõstmine oli paljudel juhtudel ka lihtsalt kasumi suurendamine. Palju räägitakse tööjõukulude võimsast suurenemisest kuid ma ei tea just palju neid kel püsivalt palk tõuseks. Mul naine töötab ühe eesti nn eelistatuima tööandja juures , aga 3a peale on palka vist tervelt 100€ bruto tõstetud. Kusjuures ta on nn keskastme spetsilist, kes saab pidevalt kiitusi heade tulemuste eest, kuid rahanumbreid ei taha keegi tõsta.
Kuid kokkuvõttes elame me siin Eesti riigis keskmiselt paremini kui siin kunagi üldse on elatud ja pole ka muude euroopa riikidega võrreldes meil siin häda sittagi. Lihtne tööline ei saa kuskil miljonäriks, nagu tihti arvatakse kui välismaale tööle tormatakse, aga igati hästi saab meil siin hea töötaja ära elada küll. Kui oled natuke enam kui hea töötaja, siis pole vast üldse põhjust kurta.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tuuletallaja, kuivõrd sa ilmselt vihjasid oma kütuse varumise jutuga minule ja sellele 200l vaadile siis kommentaariks niipalju, et ma ei osta seda kütust sellisel kujul täna mitte niivõrd varumise eesmärgil, vaid mulle lihtsalt meeldib kõiki oma erinevaid rattaid kodus ühest suurest nõust täita. Kütus voolab ilusti voolikust ja üsnagi täpselt samamoodi nagu tanklas. Pealegi nii mõnigi ratastest on sellised, millega "tanklasse sõita" näiteks väga ei saagi. Või õigemini siis ei ole kõige parem mõte kuna see liitrihind võib sel juhul väga kalliks minna :D Neid rattaid peaksin ma siis eraldi kankuga täitma alati, kankusid omakorda peaksin käima tanklas eraldi täis võtmas jne. Lisaks veel eraldi käima tanklas tänavaratast täitmas. Minumeelest on see kõik suurem ajakulu ning ebamugavus kui käia seal üks kord. Pole nagu sellist asja tarvis...kui on võimalik võtta korra suurem kogus ära, maksta selle eest ühe toiminguga ning edaspidi lihtsalt siristada sinna, kus vaja siis kui vaja. Aga no nagu juba öeldi, erinevad elufilosoofiad. Saan aru, et mõnele meeldibki käia seal tanklas (kohvi joomas ja niisama hängimas), mõnel pole vaati, mõnel pole vaati kuskil hoida, mõni kardab, et vaat pannakse tuuri. Mõnel pole vist rahagi, et osta korraga 200 või 400l kütust ja tahab oma kulutused "väiksest jaotada" - kellele ema, kellele tütar...mina ei mõista midagi hukka. Käi või 5l kaupa tinistamas. Väljaminek kütusele tundub nii ju lausa eriti väike :D

Mis hinna fikseerimisi ja "investeeringuid" puudutab siis umbes mingi 7-8a kui mul kütust on vaadis või vaatides olnud, pole siiani veel mitte ühtainsat korda juhtunud sellist asja, et oleksin selle "investeeringuga" kahjumisse jäänud. Mõni üksik kord pole küll hind oluliselt tõusnud peale suurema koguse võtmist, aga enamasti on ja paar korda ka päris märkimisväärselt. Laias laastus võib öelda, et peab ikka päris puruloll olema kui ei taba ära kütusehindade madalseisu perioode ja nende hindade tõusma hakkamise ligikaudset algust. Aga no mõnesaja liitri kütuse ostmist pole ma ise küll kunagi tõsimeeli muidugi ka võtnud kui mingit investeerimist, seega on ka olnud täiesti tuugalt savi, kas hind peale seda tõuseb või langeb. Muidugi on tore vaadata kui tõuseb...seniks kuni vaat tühjaks saab :D

"Rahast on kasu ainult siis kui seda kulutada!" Nii mõneski mõttes tõesti täitsa tabav ütlus. Aga teisest küljest puhta kullana võtmiseks kõlbabki see argument siiski vist vaid vestluses lapsega. Raha saab investeerida ja panna kasvama - võib muidugi väita, et ega ta ju paberina taskus sul ei kasva ja investeerituna on see raha "mingis teises vormis" kuid siinses kontekstis poleks see ka siiski kindlasti mitte õige(m) kirjeldus. Raha lihtsalt ära kulutamine - ükskõik kas stati kohvile, maitsvale/kallile lõunale uhkes restos või siis hoopis kütusele paagis - tähendab, et sul seda raha enam EI OLE ning midagi püsivat ega rahaks tagasi vahetatavat sa selle eest saanud ka ei ole. Samuti ei teeni sa selle kulutatud raha pealt kunagi midagi tagasi. Kui just mootorrattaga ringi sõitmine või toidu maitsmine ei ole sinu hästi tasustutud töö. Ja tegelikult - isegi lihtsalt "raha omamine" on täitsa ilma naljata vägagi arvestatav ja omaette väärtust omav seisund. Kes on oma elus teinud läbi perioode, kus tal üldse raha ei ole ning parasjagu ka erit kuskilt ei tule...ning samas ka elanud nii, et raha pärast otseselt üldse muretsema ei pea, küll see teab mis vahe seal on
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Minu point oli, et too vend tahtis spekuleerida aga ei läinud päris nii nagu planeeritud. Ilmselt pool aastat hiljem oleks ta jälle muhelenud aga oma keevalise loomu tõttu kahtlustan, et ta jõudis vahepeal vastu võtta veel ebahäid otsuseid.

@will111 see omast nõust laskmine on muidugi mõistlik. Mul oli sama mõttega kunagi suur õlipütt kodus... kui veel rohkem näppe õliseks teha raatsisin ja kõik massinad sama õliga jooksid.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Raki »

See elan nii nagu pole homset või säästan helge tuleviku nimel on üsna põnev teema ja endalgi erinevas etapis üsna akuutne.

Sellel teemal ei ole mõtet proovida inimesi kallutada ja enda arvamust peale suruda. 2k netot teeniva ehitaja 700 eurine autoliising on talle okei ja teeb teda õnnelikumaks siis las see olla.

Mõni teab täpselt kui palju, mis kaubandusketis maksab pakk makarone ja see on ka okei.

Ei ole mõtet anda hinnanguid.

Ehk proovida hoopis kesktee leida? Aegjalt lubada endale stati kohvi ja miks mitte ka 700 eurist autoliisingut mõneks kuuks võtta, et näha millest jutt on. Uurida hindu ja teada, mis mida maksab pole ka halb.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Macintosh kirjutas: 16 Mär 2022, 18:22
M.T. kirjutas: 16 Mär 2022, 18:12
@Macintosh kle, sa nüüd oled nats puusse pannud teemaalgataja ja -pealkirjaga. Mina pole kusagil väitnud, et benss-elu-jne on kallis. See statement ikka rohkem Willi sulest pärit.
Ma heameelega märgiks biker.bot'i teema alagatajaks esimeses, täiendavaas postis, kus oleks öeldud, et tegu on splititud teemagaa. Kahjuks pole võimalik takkajärgi teha juurde esimsest postitust. Ja sellest tulenevalt on üsna võimatu korraldada nii, et kõik rahul oleksid. Panin päisesse sellekohase viite, et tegu on splititud teemaga. Mulle tundus, et piisab. On sul ettepanekuid kuidas seda paremini teha? :bsmile:
Kas algoritmi niimoodi muuta ei saaks, et splititud teema puhul võib splittija ise määrata teema algataja või selle "tiitli" üldse mängust välja jätta?
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

motoreis
Postitusi: 241
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Ei ole ükski motomees nagu üksik saar, et teda majandus või sõjad ei puuduta. Inflatsioon ja elukalliduse tõus puudutab meid kõiki.

Motoreise ära ei jäta, aga eelarvet tuleb 30-40% suurendada reisi kohta, söök, kütus, igasugu pääsud ja piletid ning öömajad.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas ranel »

motoreis kirjutas: 17 Mär 2022, 11:34
Ei ole ükski motomees nagu üksik saar, et teda majandus või sõjad ei puuduta. Inflatsioon ja elukalliduse tõus puudutab meid kõiki.

Motoreise ära ei jäta, aga eelarvet tuleb 30-40% suurendada reisi kohta, söök, kütus, igasugu pääsud ja piletid ning öömajad.
Keskmine baiker on ju selline, et raha nii palju üle, et pühi või 5 eurostega wc-s tagumikku :D
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas 701 »

ranel kirjutas: 17 Mär 2022, 13:55
Keskmine baiker on ju selline, et raha nii palju üle, et pühi või 5 eurostega wc-s tagumikku :D

Viiekaga on kehva tagumikku pühkida. Sellega saad näpud puhtaks peale tagumiku pühkimist. :ner:
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas ranel »

701 kirjutas: 17 Mär 2022, 14:05
ranel kirjutas: 17 Mär 2022, 13:55
Keskmine baiker on ju selline, et raha nii palju üle, et pühi või 5 eurostega wc-s tagumikku :D

Viiekaga on kehva tagumikku pühkida. Sellega saad näpud puhtaks peale tagumiku pühkimist. :ner:
Eks kogenud härrad räägivad.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Raki kirjutas: 17 Mär 2022, 09:52
Ehk proovida hoopis kesktee leida?
Tervikliku mõtlemisega inimese jaoks on hea tee ilmselt see, kus palgapäeval on rahakotis veel üksjagu üle, elab talle kuuluvas majas/korteris, mitte viletsavõitu üüripinnal ning ei pea näiteks auto nimel headest asjadest loobuma. Äkki saab endale veel mõnd südantsoojendavat harrastust, näiteks motosõitu, numismaatikat või suusahüppeid lubada.
Funktsionaalsuse osas pole väga vahet, kas sõidad Škoda Karoqiga, Nissan Qashqaiga või Toyota Landcruiseriga (ärme hakka arutama siin seda neljaveoliste ja mudas sõitmise juttu, enamus nendest autodest ei satu isegi mitte kruusateele). Kõik nad viivad piisavalt hästi sihtpunkti kohale ja üsna samas suurusjärgus mugavusastmega. Nii-kui-nii kasutad sa seda (risu) vähem, kui 95% oma ajast ning puht funktsionaalsetel eesmärkidel: A -> B. Sõltumata ostuhinnast on ta 5 aastat hiljem ikka ca 50% vähem väärt, kui ostes.

Kindel on see, et sama sissetuleku juures jääb Škoda/Nissani omanikul üksjagu raha üle ka südamevaluta statist kohvi ostmiseks ja ilmselegelt pole tal vaja poes oleva makaroniplaki hinda peast teada. Muidugi teeb igaüks oma valikud ise ja ikka ise otsustab, kas igapäevased statikohvid ja pirukad, kahetoalise korteri üür 500€ eest ja 700€ autoliising on ikka ≥2K€ juures head finatskäitumise näitajad ning elukvaliteeti tõstvad kulutused.

Aga samas, kui ta on valmis selle nimel kaupluses alumise riiuli makaronihindu uurima ja suusahüpete/numismaatika/motosõidu asemel rahuldub pigem õhtul järelmaksuga ostetud telekast Seitsmeste Uudiste vaatamisega siis lasku käija. Keskteel orienteeruja läheb paneb sel ajal ilmselt ülejäänud raha kuhugi tulu tooma, sõidab natuke mõne oma tsikliga (või teeb suusahüppeid) ja laseb vahelduseks ehitajal oma maja valmis ehitada. Näiteks.
Ma nüüd selle eelneva kirjelduse baasil julgen arvata, et Škoda/Nissani mehel on äkki kõrgem elukvaliteet ja suurem rahulolu? :)
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

ei pretendeeri küll absoluutsele tõele aga tundub et tublil motohuvilisel ja muidu tublil on finatsi nagu muda. Shopatakse nagu laadapäevadel, kõiksugu auto-motoehitajad ajavad kaikaga järjekorda uksetaga laiali. See eeldab muidugi keskmist palka neto 2000+, mis tundub olevat juba selline et standard. Kindlasti tuleb reaktsioone et kes sellist palka saab siis näiteks arst, müügiesindaja, kindlustusfirma töötaja, päikesepaneelidega tegeleja - oli just eile saunaõhtu ja tuli rahast juttu

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Mis need peavad tegema, kes ei saagi palka? Ainult sissetulekust elavad. 😁
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas tito »

Miljonär olla on imelihtne :D
image.png
Ainult et Tavidist tuleb üle küsida, neil pidevalt pole neid 100 000 kupüüre :mrgreen:
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

701 kirjutas: 17 Mär 2022, 15:28
Mis need peavad tegema, kes ei saagi palka? Ainult sissetulekust elavad. 😁
Alagaja ja edasijõudnu tasemel sissetulekust elavad mehed/naised enamsti endale kalleid autosi ei osta. Muidu poleks nad sinna sissetulekute jutuni ilmselt jõunudki. Aga eksperdi tasemle vendadel on küll enamasti kama. Nad võivad endale täpselt nii kalli või odava auto osta, kui parasjagu tuju on. Või hoopis helikopteri. Ja statikohvide üle nad ka arvet ei pea. Kuigi, arvata on, et seda sodi nad lihtsalt ei taha. Aga mis makronidesse puutub siis tõenäoliselt on nad kuulnud, et sellised asjad on olemas aga mis maksab ja millisel riiulil asub teab keegi teine. :mrgreen:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Turist »

ranel kirjutas: 17 Mär 2022, 13:55
Keskmine baiker on ju selline, et raha nii palju üle, et pühi või 5 eurostega wc-s tagumikku :D
Arvatavasti just päris viimased rotid endale tsiklit ei osta tõesti, vaid kõnnivad jalgsi ja äärmisel juhul sõidavad bussiga. Tsikli kütusele kuluv summa on ju ka köömes võrreldes autoga kuna sõiduhooaeg väga pikk ei ole. :roll:
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas bitter »

will111 kirjutas: 17 Mär 2022, 01:20
Tuuletallaja, kuivõrd sa ilmselt vihjasid oma kütuse varumise jutuga minule ja sellele 200l vaadile siis kommentaariks niipalju, et ma ei osta seda kütust sellisel kujul täna mitte niivõrd varumise eesmärgil, vaid mulle lihtsalt meeldib kõiki oma erinevaid rattaid kodus ühest suurest nõust täita. Kütus voolab ilusti voolikust ja üsnagi täpselt samamoodi nagu tanklas. Pealegi nii mõnigi ratastest on sellised, millega "tanklasse sõita" näiteks väga ei saagi. Või õigemini siis ei ole kõige parem mõte kuna see liitrihind võib sel juhul väga kalliks minna :D Neid rattaid peaksin ma siis eraldi kankuga täitma alati, kankusid omakorda peaksin käima tanklas eraldi täis võtmas jne. Lisaks veel eraldi käima tanklas tänavaratast täitmas. Minumeelest on see kõik suurem ajakulu ning ebamugavus kui käia seal üks kord. Pole nagu sellist asja tarvis...kui on võimalik võtta korra suurem kogus ära, maksta selle eest ühe toiminguga ning edaspidi lihtsalt siristada sinna, kus vaja siis kui vaja.
Pikk ja tüütu lugeda su jutte (saaks 3x lühemalt) aga point olemas. Ise ka nii teinud. Sa oma vaati vead kärus v bussis? Kodus veeretad seda 200+ kg vaati või pumpad sealt kohe mujale ringi?
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Krt oled päevläbi "põllul" ja tagasitulles loed siit puhast kulda aga,

ST: @Macintosh , kas kunagi mitte ei saanud BB-s niiviisi splittida, et teed biker.botiga uue posti ja liidad sinna külge ülejäänud postid nii, et kronoloogia jookseb paika alates 2. postist... või mäletan midagi valesti aga justkui oleks saanud midagi säärast teha ilma otseselt baasist timestampidega nikerdamata. Võimalik, et selleks oli mingi MOD..?
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas will111 »

bitter, üldiselt istub see vaat mul kärus (ehk ei veagi seda sealt kuskile, kui just käru millegi jaoks parasjagu vaja ei ole..). el.pump sisse millel voolik/juhe taga ja nii ta on. vaadi peale tõstan aku ja pump käib lülitist tööle/seisma. juba tühjema vaadi muidugi vahel veeratan ka kärust maha aga kuskile kütust ümber pole kunagi pumbanud - peale sõidukite paakide. aga saan seda vaati vajadusel ka lihtsalt sõiduautoga vedada ja olen sedagi teinud. mahub taha ilusti, siis tuleb muidugi ka autost välja veeretada kodus :D kuid ega ümarate nurkadega plastikvaadiga ei ole muud probleemi kui see, et täis olekus ta muidugi teist koma kolmandat ikka kaalub kah.
ausalt öeldes, kui küte paremini seisaks säiliks või saaks lihtsalt selles säilimises rohkem nö. kindel olla ning oleks näiteks tonnine vaat võtta ja seda ka millegagi maha tõsta kodus... siis ilmselt oleks mingi aeg ka sellise täis võtnud kui siin liitri hind kenasti alla euro oli. nähtavasti sõidaks sellega veel praegugi ning igati mõnus oleks kodus tankida ja üldse mitte mõelda selle peale, et kas liiter on nüüd üle või alla kahe euri. mingis mõttes on see kodus oma vaadist võtmine vist üsnagi võrreldav elektritsikliga sõitmisega, mida samuti ilmselt laed enamasti ikka kodus täis ning "kütus" tuleb nö. oma tankurist ja "oma" hinnaga. seega ma vist alateadlikult olen elektrika jaoks juba valmistunud :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 17 Mär 2022, 15:07
Ma nüüd selle eelneva kirjelduse baasil julgen arvata, et Škoda/Nissani mehel on äkki kõrgem elukvaliteet ja suurem rahulolu? :)
Vot see on selline subjektiivne arvamus. Kellele ema, kellele tütar. See kuidas elukvaliteeti ja rahulolu mõõta, siin ei ole ühtset mõõdikut. See Länkari vend tunneb rahulolu just länkariga sõites, ükskõik kas selleks on teadmine et istub teepinnast mõõdetult Skoda/Nissani vennast kõrgemal ja vaatab neile otsesõnu ülalt alla või siis kujtab ette, et s.tal külateel või poriaugus jõuab neist kiiremini-kaugemale edasi. Mis siis, et reaalsuses äkki ikka ei jõua. Skoda/Nissani roolis oleks tal aga pidev masekas peal ja neist suusahüpetest või millest iganes on tal sügavalt pohh.
Pika mula lõoetuseks. Pole kellegi asi hinnata, no v.a. mustkunstnik Repinski puhul, kuidas keegi elab ja hakkama saab ning kas tema õnn on ikka tõeline või teeseldud. Kui inimene ise oma valikutega happy on, andku minna.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Raki »

M.T. kirjutas: 17 Mär 2022, 19:20
Macintosh kirjutas: 17 Mär 2022, 15:07
Ma nüüd selle eelneva kirjelduse baasil julgen arvata, et Škoda/Nissani mehel on äkki kõrgem elukvaliteet ja suurem rahulolu? :)
Vot see on selline subjektiivne arvamus. Kellele ema, kellele tütar. See kuidas elukvaliteeti ja rahulolu mõõta, siin ei ole ühtset mõõdikut. See Länkari vend tunneb rahulolu just länkariga sõites, ükskõik kas selleks on teadmine et istub teepinnast mõõdetult Skoda/Nissani vennast kõrgemal ja vaatab neile otsesõnu ülalt alla või siis kujtab ette, et s.tal külateel või poriaugus jõuab neist kiiremini-kaugemale edasi. Mis siis, et reaalsuses äkki ikka ei jõua. Skoda/Nissani roolis oleks tal aga pidev masekas peal ja neist suusahüpetest või millest iganes on tal sügavalt pohh.
Pika mula lõoetuseks. Pole kellegi asi hinnata, no v.a. mustkunstnik Repinski puhul, kuidas keegi elab ja hakkama saab ning kas tema õnn on ikka tõeline või teeseldud. Kui inimene ise oma valikutega happy on, andku minna.

täiesti nõus. Ei ole mõtet öelda et länkari mees võiks hoopis skoda osta ja ülejäänud raha eest maja ehitada. Vb ta ei tahagi maja ja talle meeldib elada väikses korteris? Tundub uskumatu, et keegi võib elada väikses korteris ja rahul olla? Veerandi oma elust elasin Mustamäe teel vanas paneelikas. Minu naaber oli Jaan Korpusov. Oli elanud seal terve elu ja jäi sinna elama ka peale mind ja elab seal veel tänagi. Kes ei viitsi googledada siis Jaan teenis Olympicu müügist 54mEUR ning juba enne seda müüki vaatasid talle arvelt päris mitu nulli vastu. Tore vana oli. Muidu hästi tagasihoidlik ja sitaste kingadega aga üks esimesi Eestis, kes ägeda S klassi mersu endale ostais ja see oli aeg, kui iga ehitaja ei saanud endale 50kEUR autot lissarisse võtta. See auto on tal veel täna ka alles. Arvestades mustamäe paneelikate vahelist parkimise omapära (200 korteri peale 20 kohta, kuhu pressitakse 50 autot) näeb see päris räsitud välja ja tal võttis see prakimise rituaal alati kuskil 20 min.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Bensiin on odav. 2 eur/l on väga odav võrreldes selle ajaga kui alustasin tsikliga sõitmist. 1996 maksis liiter 5 EEK ja keskmine (bruto)palk oli 2980 EEK= 596 L bensiini. Ei sõitnud siis üldsegi vähem kui praegu. Praegu saab keskmise brutopalga suuruse summa eest 800 L bensiini. Isegi veel 2,5 eur/l hinna korral oleks bensiin odavam kui oli aastal 1996. Ja selline olukord ei olnud ainult 1996. :bsmile:

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Halloo, seepärast ehk kirjutatagi "julgen arvata"?! Mitte "fakt on".

Subjektiivsed on kõik need arvamused, nii Maci oma, sinu, minu kui ka länkkarivenna. Aga eks kuskil seal vahel on olemas ka mingisugune niivõrd kuivõrd objektiivne nägemus. See lihtsalt ei ole ühe konkreetse inimesi sõnastatud ja vaid tema vaatepunktist lähtuv arvamus.

motoreis
Postitusi: 241
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Bensiin on kallis, oi kui kallis. Ja elu ka. Kallis, noh.

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Turist kirjutas: 17 Mär 2022, 20:46
Bensiin on odav. 2 eur/l on väga odav võrreldes selle ajaga kui alustasin tsikliga sõitmist. 1996 maksis liiter 5 EEK ja keskmine (bruto)palk oli 2980 EEK= 596 L bensiini. Ei sõitnud siis üldsegi vähem kui praegu. Praegu saab keskmise brutopalga suuruse summa eest 800 L bensiini. Isegi veel 2,5 eur/l hinna korral oleks bensiin odavam kui oli aastal 1996. Ja selline olukord ei olnud ainult 1996. :bsmile:
Isiklikud mälestused ei pruugi alati heaks mõõdupuuks olla.
https://www.stat.ee/et/ostujou-kalkulaator

Ostujõu kalkulaator, valides 1998 aasta ja pannes ainna sisse kütusehinna 5 EEKi, saab tänapäeva 2022 vasteks 1€.

seega selle kalkulaatori järgi pidanuks 1998 bensiin maksma 10EEKi liiter, et praegune ligi 2€ hind klapiks.

Jagasin 1998 aasta keskmise brutopalga tolleaegse kütusehinnaga ja praeguse palga 2€ kütusehinnaga ja tuli samasse auku, 800+ liitri kanti. Eelnevatel aastatel on Eestis keskmisepalga ja saadava kütusekoguse suhe parem olnud. Seeega oleme ostujõus tagasi 1998ndas aastas :D (kütuse mõistes)

Kas keegi elektri kWh ja palkade suhet viitsib ka arvutada?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”