hamock võrkiik

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: hamock võrkiik

Lugemata postitus Postitas Erci »

Vaene selg... Mul, kui kõhuli magajal...


___________________________

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: hamock võrkiik

Lugemata postitus Postitas rundll »

Kõhuli sinna ei roni jah
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: hamock võrkiik

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Sai kunagi paar kuud järjest rippkiiges magatud, alguses jah ei suutnud kõhuli magada...
Paari nädalaga tekkis kogemus selle ülespanekul, nipp oli õiges(väga tugevas) pingutamises ja üksikute otsatroppide pikkuses, et matt liiga kotti ei jääks.
Pärast seda magasid nagu emme süles, ka kõhuli.

EDIT: Peale Piipz' postitust pean tunnistama, et olin toona teises kaalukategoorias ka :oops:
Viimati muutis yeekim, 25 Veebr 2022, 09:00, muudetud 1 kord kokku.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: hamock võrkiik

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Veits offtopic. Mulle see Tentsile väga imponeerib. Pole muidugi väga kompaktne ja kolme tugipunkti on igal pool raske leida (kahest rääkimata). Kui nii kallis poleks, siis tahaks küll. Iseasi, kas minusugust tsentnerikaalus sinna peale panna kannatab.


https://www.tentsile.com/collections/3- ... nt?aff=298 see siis
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Teema algataja
701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: hamock võrkiik

Lugemata postitus Postitas 701 »

Piipz kirjutas: 25 Veebr 2022, 08:42
Veits offtopic. Mulle see Tentsile väga imponeerib. Pole muidugi väga kompaktne ja kolme tugipunkti on igal pool raske leida (kahest rääkimata). Kui nii kallis poleks, siis tahaks küll. Iseasi, kas minusugust tsentnerikaalus sinna peale panna

Pead mõned jämedamad puud vaatama, et latvu kokku ei tõmba. :D
Kus juures meil tegelikult on Ticketothemoon Compakt olemas. Sai nüüd maale tuppa üles pandud. Paberi järgi kannab 200 kg. Ma olin esialgu kindel, et sellest sukapüksiriidest kukun enne läbi, kui jalad maast õhku saan. Järgmine hirm tekkis, et tõmban ahju ja trepi toa keskele kokku. Aga ei midagi. Kannatab pikutada küll. Poiss magab juba teist ööd seal. Peab ise kah ühe "testtraivi" ette võtma mõni öö.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

ullivilli
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Apr 2011, 17:03
Tsikkel: R1100GS
Kontakt:

Re: hamock võrkiik

Lugemata postitus Postitas ullivilli »

motoreis kirjutas: 23 Veebr 2022, 09:20
Tere ullivilli

Kas oled soodsamaid ja vähem tuntuid tooteid ka proovinud? Üks Poola TET sõitja kasutas paar nädalat seda toodet, mida arvaksid sellest?
https://lesnyludzik.pl/produkt/hamak-ba ... skito-red/
Olen proovinud mõningaid vähetuntud brände, mida enam ei ole olemaski, kui see läheb arvesse.
Üldiselt on vähesed, kes suudavad päriselt mingit innovatsiooni rippvoodi maastikule tuua. Põmst võta üks ja viska teist.
Julgen väita, et see on 2m kasutajale lühike.
Kuna tegu on sümeetrilise rippvoodiga, proovi suvalisi TTTM-e ja saad vahest aru.

Pikkuse teemal võrdlus.

randel kirjutas: 23 Veebr 2022, 10:57
Mind on alati huvitanud, kuhu hammockis ööbimise puhul oma (porised) tsikliriided ja saapad peaks panema? Hammockisse omale kaissu neid vist ei võtaks, potentsiaalselt tsikli peale vihma kätte jätta vist ka ei tahaks, teinekord võib ju ka pahatahtlikke möödujaid olla ja riiete jaoks eraldi telki nagu ka ju ei hakka kaasa vedama ja üles panema? :D
Mul on eraldi tarp, mis käib üle tsikli, tekitab suurema varjualuse jne.
Sh kes keelab rippvoodi panna mingi 5x5 tarbi alla, kuhu kogu elamine ära mahub.
Endal on kogu magamiskraam torukotis ja mitteporine kraam läheb sinna sisse, kui magamiskraam sealt välja võetud.
Üle tsikli tarbi tõmban üldiselt üsna maad ligi nagu olekski telk.

Mis puudutab pahatahtlike möödujaid, siis eks see risk ole alati.
Minu jaoks tundub isegi kiivri või kinnaste jätmine tsiklile poodi minnes kahtlane.
Ööbides on oht isegi telgiga. Ja ega neid mudaseid asju Telkigi ülemäära väga tahaks.
Tõnu Jürgensonil varastati terve kotitäis kraami ära. Une pealt, RMK platsil ja jooksu.
Assamait kirjutas: 23 Veebr 2022, 11:05

Ise eelmine suvi tundsin huvi hammocki vastu telgi asemel, aga googel/youtube pidasid jah mainitut suureks puuduseks... Lisaks, et alati pole kaht puud/posti võtta või siis puukallistajad satuvad paanikasse sellest, et puid oma hammockiga kiusad...

Mõned tuuberid arvasid, et tõmba tarbi alla teine nöör asjade jaoks... :bsmile:
Puude pärast pole keegi kiununud, kui kasutusel treehuggerid (laiad paelad)
Olles metsandust õppinud, on see nonsenss. Puu peale pissimine teeb sama palju kahju.

See et pole kahte puud või posti?
On siis alati, tasane, kivideta, kuiv, mitte kalde all, rinnuni heina ja võpsikuta maalapp võtta telgi jaoks? - tundub kuidagi rohkem nõudmiseid.

Rippvoodi jaoks on vaja kahte punkti, mis on maast kõrgemal, kui 1.5m.
Auto katuse raamid, postid, mastid, sarikad, ühe otsa saab tsikli või mille iganes külge panna.
Või paned rippvoodi maha, kui tõesti ei leia.
Erci kirjutas: 23 Veebr 2022, 13:58
Vaene selg... Mul, kui kõhuli magajal...
Harjud ära. kodus magan külili või kõhuli, selili ei suuda. Rippvoodis magan vabalt selili, kuna tehniliselt magad samal ajal ka külili.
sh vaene selg viitab, et sa ei ole kunagi vist õigesti üles pandud rippvoodit proovinud?
Mingi kaigastega võrkkiik ei lähe arvesse. need on kohutavad.
Olen ise seljahaige ning voodis, maas mingil kehval madratsil magades olen järgmine päev puhta lombakas.
Piipz kirjutas: 25 Veebr 2022, 08:42
Veits offtopic. Mulle see Tentsile väga imponeerib. Pole muidugi väga kompaktne ja kolme tugipunkti on igal pool raske leida (kahest rääkimata). Kui nii kallis poleks, siis tahaks küll. Iseasi, kas minusugust tsentnerikaalus sinna peale panna kannatab.

https://www.tentsile.com/collections/3- ... nt?aff=298 see siis
Kallis on siis, kui käed on ümber.
Hillebergiga võrreldes puhta säästukas.

Stingray sobib lastele onniks. Magamiseks on see kehv. Liiga pikad liinid, suurem, tüütum jne.
Pealegi ei saa seal kaisus magada, mis rippvoodi asemel ripptelki põhjendaks.
Kui siis Connect. Suur mugav etc.
Kaalun ise 1.2 tsentnerit ning olles umbes neli verssokit alla sülda, mahun Connecti kenasti.
Eelistan üksi olles Hennesyt, kuna just see asukoha otsimine ja paigaldus on tüütu, pluss suurus jne.
Hennessy panen üles 2 minutiga vs Tentsile ca 15.

yeekim kirjutas: 25 Veebr 2022, 08:21
Sai kunagi paar kuud järjest rippkiiges magatud, alguses jah ei suutnud kõhuli magada...
Paari nädalaga tekkis kogemus selle ülespanekul, nipp oli õiges(väga tugevas) pingutamises ja üksikute otsatroppide pikkuses, et matt liiga kotti ei jääks.
Üldiselt on rippvoodi paigaldamisel nn 30* reegel, mis on siis nööride laskumise nurk ning sees magatakse diagonaalis.
Kõva pinge tekitab nööridele ja puudele oluliselt rohkem survet ning ütleks, et perse vajub keskelt rohkem läbi, kui nn lõdvas rippvoodis.
Sh pitsitab see õlgu (see ka põhjus, miks osadel kaikad otstes, mis omakorda ebastabiilseks kogu asja teeb)

Tean mõnda inimest veel, kellele nii meeldib.
Osad muutsid meelt, kui esimene kord õigesti paigaldatud rippvoodit said proovida.
701 kirjutas: 25 Veebr 2022, 09:25
Pead mõned jämedamad puud vaatama, et latvu kokku ei tõmba. :D
Kus juures meil tegelikult on Ticketothemoon Compakt olemas. Sai nüüd maale tuppa üles pandud. Paberi järgi kannab 200 kg. Ma olin esialgu kindel, et sellest sukapüksiriidest kukun enne läbi, kui jalad maast õhku saan. Järgmine hirm tekkis, et tõmban ahju ja trepi toa keskele kokku. Aga ei midagi. Kannatab pikutada küll. Poiss magab juba teist ööd seal. Peab ise kah ühe "testtraivi" ette võtma mõni öö.
Tentsile puhul olen raba servas puud maast lahti tõmmanud (ühe korra)
Rippvoodi puhul olen kokku tõmmanud 2m ulatuses, pikkade rihmadega, kümmekond kaske ja paar korda kadakaid (krdi okkaline) ning püsib kenasti.

TTTM compact on pisike. Soovitan alates Double ja kaalu pärast kindlasti ei muretse.
Olen näinud, kui sellises oli äkki 8 inimest.
St nad kirjutavad 200kg ja kunagi oli juttu, et tegelikult kangas kannatab üle 600kg.
600kg on umbes 100kg rohkem, kui nöörid, ehk suure tõenäosusega annab ennem järgi rippvoodi otstes olev 5mm köiejupp.

Kui rippvoodi on 30 kraadise nurgaga tõmbad puud või muid kinnitusi nn rippvoodi keskkoha poole 87kgf
üsna ebarealistliku 5 kraadise nurgaga on see jõud 572kg.
https://www.ropebook.com/information/vector-forces/
www.minemetsa.ee www.ripptelk.ee - Hennessy, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”