Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Dets arve olete juba kätte saanud? :shock:
Enne avamist võiks igaks petteks istet võtta.


Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mul elektriküttega (+kamin elutoas) 4-toaline korter. Arvet veel pole saanud, aga kuna õigel ajal fikseeritud hinnaga pakett, siis ilmselt võin arvet ka püsti seistes vaadata. :D
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 05 Jaan 2022, 16:48
Dets arve olete juba kätte saanud? :shock:
Enne avamist võiks igaks petteks istet võtta.
Sain eile õhtul, õnneks olin juba voodis lamavas asendis kui vaatasin.
2315 kwh ja 672,29€ valitsus toetas sellest arvest 32,18€. Rsk kus ikka on suur toetus. Ma ise arvasin,et sinna 500+tuleb,aga see oli ka minu arvamusest tublilt üle.

Võrdluseks
2020 detesember oli 2404kwh ja 255€
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vaatasin seda toetuse kalkulaatorit ka,aga ei kvalifitseeru sinna alla, muidu riik toetaks 315€-ga. Samas toetatakse neid kellel korteris on arve 20€ pealt 40€ peale tõusnud ja tehakse hull teavitus,et kuidas riik ikka toetab ja hoolib kodanikust.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 05 Jaan 2022, 16:48
Dets arve olete juba kätte saanud? :shock:
Enne avamist võiks igaks petteks istet võtta.
Suhkruvesi ka ligi võtta?
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas tuman »

urmas66 kirjutas: 05 Jaan 2022, 17:36
Vaatasin seda toetuse kalkulaatorit ka,aga ei kvalifitseeru sinna alla, muidu riik toetaks 315€-ga. Samas toetatakse neid kellel korteris on arve 20€ pealt 40€ peale tõusnud ja tehakse hull teavitus,et kuidas riik ikka toetab ja hoolib kodanikust.
Siin on ka asi selles, et tegelane kelle "tavaline" kuutarbimine on 2400 kwh ja kelle "tavaline" arve juba 200-300€ on, suudab suure tõenäosusega selle arve ilma suuresti elukvaliteedis kaotamata ka siis maksta, kui see 2x suurem on. Üksikul pensionist elatuval mammil võib see meie jaoks tühine kaks kümpi ka hinge kinni tõmmata.
Pigem võiks rahul olla, et midagigi toetatakse mitte jälle tüüpilise eestlase kombel viriseda :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

tuman kirjutas: 05 Jaan 2022, 17:51
urmas66 kirjutas: 05 Jaan 2022, 17:36
Vaatasin seda toetuse kalkulaatorit ka,aga ei kvalifitseeru sinna alla, muidu riik toetaks 315€-ga. Samas toetatakse neid kellel korteris on arve 20€ pealt 40€ peale tõusnud ja tehakse hull teavitus,et kuidas riik ikka toetab ja hoolib kodanikust.
Siin on ka asi selles, et tegelane kelle "tavaline" kuutarbimine on 2400 kwh ja kelle "tavaline" arve juba 200-300€ on, suudab suure tõenäosusega selle arve ka siis maksta, kui see 2x suurem on. Üksikul pensionist elatuval mammil võib see meie jaoks tühine kaks kümpi ka hinge kinni tõmmata.
Pigem võiks rahul olla, et midagigi toetatakse mitte jälle tüüpilise eestlase kombel viriseda :)
Ok,ma saan hetkel hakkama lapsed suured ja käime naisega tööl, aga on ka palju peresid, kel on soetatud kodu ja kelle arved ka sinna kanti küünivad, samas sissetulek on neil ka napilt rohkem. Ehk need on normaalsed oskustöölised kelle palgast võetakse kodukulude kallinemisega mingi 400-500€ ära. Seega nad on süüdi,et on head spetsialistid ja on omale ja oma lastele lastele kodu soetanud. Mul ema on pensionär,tal oli tõus 12€ verus eelmine kuu. Sooja eest saavad pesnionärisd niikui nii juba enne seda toetust ehk minu meelest on siin löögi alla pandud ikka edukad noored inimesed, kes ei pruugi enam nende arvetega hakkama saada, sest saavad a´la 100€ rohkem kui võiksid saada
Teemaväline
Leibkond kvalifitseerub toetuse saajaks, kui netosissetulek jääb alla mediaantaseme piiri. Seda arvestatakse pere ühe inimese kohta 1126 eurot kuus, iga järgmise vähemalt 14-aastase leibkonnaliikme kohta on sama summa kaaluga 0,5 ja alla 14-aastased lapsed kaaluga 0,3.
Kahe alla 14a lapsega pere, kus mõlemad vanemad saavad 1500 neto, ei kvalifitseeru sest saavad 73€ liiga palju palka.
Viimati muutis urmas66, 05 Jaan 2022, 18:04, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ja kellel fikseeritud hinnaga pakett on, neid ei peaks 50% võrgutasuga toetama. Näiteks mul pole viimase 9 aasta jooksul (kaugemat aega ei tea) kwh hind veel kunagi nii odav tulnud kui viimastel kuudel. :wack:
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

► Näita Spoilerit
oleneb millega kütad :)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

► Näita Spoilerit
Maaküte ehk siis osaliselt elektriga. Aga no vaatame palju viskab. Nov oli 130+, samas sõbral suht sama pinnaga oli juba ainult gaasiarve 180+, elekter veel lisaks siis.
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas and »

keegi kuskil kommentaariumis kirjutas, et kütab otseelektriga ja 230m2 maja ja 6000kwh ja arve oli 1600 euri.

võtsin eile fikseeritud pakettidele pakkumisi, kõige soodsam pakkumise keskmine hind oli 18 senti ja kõige kallim 24 senti.
eks sellised hinnad panevad ikka veel mõtlema, et äkki panustaks veel korra börsile :D aga ei julge enam proovida. ilmselt kevade poole jälle.
vahetasin praeguseks fix paketi vastu praeguse elektrimüüja juures ja sai paketi kohe 1 jaanuari seisuga ümber muuta.
teiste juures oleks pidanud kuu aega veel börsil mängima.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mul õhk õhk ja nov arve oli alla kolmesaja
dets arve pea seitsesada (talv alles hakkas :D)
Jääb vaid olla õnnelik, et pühadeaegu palju laristada ei lastud ja, et ei saa leiba peremehelt, kes pujäänikud ametist priiks teeb.
Aga on kindlasti hulgaliselt perekondi, kellel praegune "huvitav" periood põlved ikka korralikult auklikuks laseb.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kui suurt hulka ruutmeetreid kütad?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

sada vbl nata peale
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas: 05 Jaan 2022, 19:01
keegi kuskil kommentaariumis kirjutas, et kütab otseelektriga ja 230m2 maja ja 6000kwh ja arve oli 1600 euri.

võtsin eile fikseeritud pakettidele pakkumisi, kõige soodsam pakkumise keskmine hind oli 18 senti ja kõige kallim 24 senti.
eks sellised hinnad panevad ikka veel mõtlema, et äkki panustaks veel korra börsile :D aga ei julge enam proovida. ilmselt kevade poole jälle.
vahetasin praeguseks fix paketi vastu praeguse elektrimüüja juures ja sai paketi kohe 1 jaanuari seisuga ümber muuta.
teiste juures oleks pidanud kuu aega veel börsil mängima.
Kas leping on tähtajaline? Ma vaatasin just täna ja Elektrumis pakkus fix hinnaga tähtajalist lepingut min 6kuud ja EE sama. Hind oli Elektrumis 18/13 ja EE 19/15 ehk kui pragu vahetada,siis sisuliselt sama hind mis hetkel börsipaketiga.
Maaküttega tarbid öist elektrit rohkem ja see hind suts madalam ehk tunnipõhisega on mikroskoopiline kokkuhid üldisest keskmisest ka võimalik.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Jagatud mure on pool mure - mai kuus lõpetasin enda fix paketi, mida olin aastaid hoidnud ära, kuna tundus, et 7 senti per kw on ikka ilge röövimine, kui börsi keskmine hind on aastaid 4 senti olnud.

Mosko Moto kotid läksid nüüd Eesti Energiale.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Minu selle aasta elektriarve on kokku 49€. Ostnud olen 313€ (1661 kWh) eest ja müünud 264€ (3486 kWh) eest. Umbkaudu 500 kWh olen oma elektrit ise ära tarbinud. Boonuseks on veel taastuvenergia tasu 167€ ehk siis aasta lõikes olen plussis. Tundub, et eelmise sügise investeering oli mõistlik otsus.
Kasutaja avatar

bnd
Postitusi: 20
Liitunud: 04 Juun 2016, 17:59
Tsikkel: Hetkel Polaris RMK PRO
Tänatud: 1 kord

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bnd »

Ega päris normaalne dets arve pole jahh.
Mul tuli arve 602 eur. (maja)
Õnneks (ptüi-ptüi-ptüi) on siiani leping ajast, kui see nn avatud turg tuli ja toonna sõlmisin börsilepingu miski väikemüüjaga, kus oli ka fiksitud maks kw hind. Keegi ei uskunud ju tol ajal neid 1000eur kw hindu.
Paar aastat tagasi osteti see müüja ühe Eesti suure poolt ära ja paar kuud tagasi hakkas äkki hull press peale, et äkki tahad ikka lepingut muuta, maksad ju täna lausa 2,60 lepinguhaldustasu ja 0,xxxx senti kw pealt vahendustasu, me teeme aga sulle pakkumise ilma vahendustasuta ja ja haldustasu langeb ka 1,60 peale. Ee, miks ma pean võtma bõrsihinna, kus piiriks aind taevas, et võita 1 eur haldustasust?

Ehk siis pikk jutt-s**t jutt, reaalsuses tänu sellele ürgsele lepingule maksan 602eurosest arvest aind 170eur. Selliste hindade jätkudes aga mõtlen, et küll müüja juristid leiavad varsti võimaluse mu lepingut jõuga muuta. Ei saa ju olla, et ostja "võidab" vahest.
IronButt 1000 R1
IronButt 2000 CBR1100XX
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ivoonu kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:08
Minu selle aasta elektriarve on kokku 49€. Ostnud olen 313€ (1661 kWh) eest ja müünud 264€ (3486 kWh) eest. Umbkaudu 500 kWh olen oma elektrit ise ära tarbinud. Boonuseks on veel taastuvenergia tasu 167€ ehk siis aasta lõikes olen plussis. Tundub, et eelmise sügise investeering oli mõistlik otsus.
Ma nimetaksin seda mõistlikuks otsuseks alles sel hetkel kui oled sisse pandud raha tagasi teeninud ja see aeg on vähem kui 10 aastat (võibolla ma päris 10 peaksin paljuks, 7-8 oleks hea... eeldusel et süsteem töötab vähemalt 20 aastat). :roll:

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mingi otsus (tänase seisuga) võib tunduda mõistlik ka ilma, et oleksid selle otsuse ehk investeeringu juba praegu 100% tagasi teeninud. Võibolla tõesti,et sama otsus ei tundu misiganes põhjusel enam mõistlik 3a pärast aga hetkel pole samas ka ühtegi põhjust seda arvata.

Muidugi naljakas on küll vaadata neid vahekordi, et kui müüd 3500 ühikut siis selle eest saad 260euri aga kui ise ostad üle poole vähem siis selle eest pead ära maksma 313 :D No teisest küljest muidugi, jääb arusaamatuks miks "taastusenergia tasu" sinna summade sisse ei arvesta - loogiline ju oleks seda teha? Sellisel juhul olekki kenasti plussis ja enam isegi ei tundu see ostu/müügi kurss ka päris nii absurdne.
Aga mis suurusjärgus investeering oli?
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Umbkaudu 500 kWh olen oma elektrit ise ära tarbinud.
Selle maksumuse võib vist ka ju plussi juurde kirjutada.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:41
Aga mis suurusjärgus investeering oli?
Loodan, et palju ei eksi, öeldes u. 3000 eur. :roll:
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Turist kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:52
will111 kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:41
Aga mis suurusjärgus investeering oli?
Loodan, et palju ei eksi, öeldes u. 3000 eur. :roll:
Täpselt 3x panid mööda.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Njaa, tonniga ilmselt kätte ei saanud... :D
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mõtlesin nii, et kui u. 4000 kWh toodangut oli, siis päikesepaneelide korral võis võimsus u. 4 kW olla ja kogukomplekti hind heal juhul seal 3000 eur kandis olla kui ise paigaldada. Samas ei ole veel infot, kas tegu on üldse päikesepaneelidega, äkki tuulegeneraator hoopis või midagi muud, mis selle toetusmeetme alla läheb? :D 4000 kWh toodangut aastas 9000 eur investeeringu juures ei tasuks kuidagi ära. :|

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95568 ... nis-ei-kai

Nii selliste artiklite lugemine kui ka siinsamas foorumis teatud inimeste reaktsioonide ja eelnevate väljaütlemiste kõrvutamine (elektri tarbimise vs. elektri arvete teemal) ajab ausalt öeldes ikkagi rohkem kui kergelt muigama. Naljakas tegelane see keskmine eesti inimene, keskmiselt võttes.
"nüüd ei käi lapsed enam IGA PÄEV vannis sulistamas" - eksole, päris kole lugu ikka :D tahaks nagu lausa jääda selline mulje, et see on muidu täiesti mõistlik ja vajalik ja normaalne IGAPÄEVANE ettevõtmine :D samamoodi mõtlen ja naeran, et mis inimesed need küll on, kes ehitavad omale 300, 400 ruudused majad ning siis hakkavad ajalehes nutma mingi tühise 1k elektriarve üle. kui sa tahad endale ja kõigile teistele ümberringi näidata, et sa oled nii kunn siis selline elektriarve peaks olema lumme kusta. eestlane aga räägib lehes kuidas nüüd tuleb kohvi keetmiseks pereisa käest luba küsima minna :lol: et arve ei tuleks enam 1000 eurot, vaid 995? korralik huumorinurk, huvitav mida seal huumorinurgas suitsetatakse

selle asemel, et mõelda ENNE, paistab ikka, et mõtlema hakatakse pärast. isegi siis kui sa sõna otseses mõttes tead konkreetselt nüüd ja paregu ETTE (sest kuskil ju muust ei räägitudki), et hinnad on ulmelised ja kui oma 3 korda päevas vannis käimistega piiri ei pea siis ole valmis selle suure hüve eest tasuma vastavat hinda. ja kõige selle juures samas jätkub veel jultumust viriseda kuidas riik ikka ei kompenseerinud piisavalt või et miks kompenseeritakse vaesematele inimestele/peredele aga mitte mulle, kes ma kulutasin idiootse koguse elektrit, kuigi teadsin et see läheb kalliks maksma :wack:

aga mis teha, selliseid inimesi on palju ja jutt on neil kõigil alati väga kõva, alati kui keegi mainib midagi kokku hoidmisest või säästmisest...see kõik pidavat olema üks mõttetu lollus ja aja raiskamine. mumeelest oleks päris hea süsteem sisse viia "astmeline elektrihind" - seda enam, et see läheks ju praeguse rohe siin ja rohe seal temaatikaga kokku nagu rusikas auku! tarbid 100kw kuus, maksad kw eest 1 sendi, tarbid 1000kw kuus, maksab 10. aga tarbid 10000kw, maksad euri. küll see paneks ka "kunnid" mõtlema, kas ikka talvel on vaja välibasseini kütte, 3 korda päevas lapsi vannitada, 7 korda päevas pesu pesta ja kuivatada

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

Inimesed on ehitanud oma elu üles lootes mingisugusele stabiilsusele elektri hinna osas. See, et nagu välk selgest taevast tuleb mitu korda kõrgem elektriarve, ei ole kuidagi seotud sellega, kui suur su elamine on. Kehvasti soojustatud elektriküttega korteris on arve suurem, kui hästi soojustatud maasoojuspumbaga majas.

Võiks ette kujutada situatsiooni, et rohepöörde tõttu on kütus homme 5 €/l, internet 20 €/GB ning vesi 30 €/kant. Me ei ütleks, et "inimesed, olete ostnud omale januse auto ja virisete kütusehinna üle? Pole kodus TV-antenni ning virisete internetiarve üle saadete vaatamise pärast? Käite vannis ja mitte 20 sekundit duši all?" Ei. Mingisugune mõistlikkus peaks siiski säilima hinnastamise osas.

Minugi arvates on rohepööre vajalik, kuid selle läbi viimine on rohmakas.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eks ta nii palju ikka on seotud, et mida suurem on su elamine, seda suurem peaks justkui olema ka sinu sissetulek...ja noh, "ideaalses maailmas" tegelikult ka sinu reserv. kuidas iganes keegi seda siis nimetad ja mis iganes kujul see on, säästud, investeeringud, mingi hoitav ja väärtust koguv vara.
Kui inimesed elavad nii, et absoluutselt kõik asjad nende elus on võlgu võetud ja igapäevane elu käib sendist sendini...olgugi, et tegelikult sissetulekuid justkui on piisavalt, et see võiks vabalt ka mitte nii olla. Ega siis ei tasu ka üldse imestada, et igasugune "shokk" hinnatõus kuskil lööb kogu su maailma paugust sassi.

Ja siin tuleb ka eristada inimesi, kes elavad sendist sendini tõesti madala palga või sissetulekutega ja neid, kes elavad sendist sendigi lihtsalt ja puhtalt selle pärast, et KÕIK mis nad teenivad on tingimata tarvis ükskõik kuidas ja ükskõik kus, koheselt laiaks lüüa.
Muidugi suure maja ehitamine on vähemalt mõistlikum otsus kui lihtsalt baaris iga õhtu/öö oma palka maha juua või l*tsidele kingitusi osta. Aga kõiki asju saab siiski teha läbimõeldult ja mõistlikult, kui ka läbimõtlemata

aga seda muidugi, et mõistlikkus on hinnastamie puhul vajalik. ma ei arva sugugi, et need tekkinud hinnad oleks kuidagi normaalne, mõistlik või et siin poleks mingit põhjust viriseda. lihtsalt - kui teha selline hästi nurgeline ja natuke ehk liiga lihtne, samas hoomatav näide... siis ütleme nii, et juhul kui inimesed genereeriksid kamba peale vähem EBAmõistlikku elektritarbimist. poleks ehk need megawati hinnad ka päris nii lakke lennanud. lõppude lõpuks olid elektri hinnad ju öösel siin ikkagi kohati ligi 10x madalamad. ju sel mingi põhjus on
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

► Näita Spoilerit
Ära ütle, et 4000kWh aastas tekitava süsteemi eest maksid 9000eur? :shock:
Pilt

042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas 042083 »

Saa võid telgis elada, jääaugus pesemas käia, aga kuna elektri hind tõstab põhimõtteliselt kõikide toodete hinda, siis pihta saavad absoluutselt kõik. See Nord Pool tundub ju ikka üks täielik nurisünnitus, mis minu arusaamist mööda toidab mingeid kindlaid tootjaid, ise ekspert ei ole, aga selline börs soosib ju täiega kartelli kokkuleppeid. Olles ise tootmisettevõte omanik, siis arvan, et enam kunagi ei lase me hindasid sellele tasemele, mis nad olid enne elektri hinna tõusu isegi kui kw hind langeb.
Poliitikute töö on minu silmis ikkagi see, et tagada nii inimestele kui ettevõtetele stabiilne keskkond kus elada ja majandada. Mulle täna tundub küll, et nad päris hästi sellega hakkama ei saa. See inimestele el toetuse maksmine on ju täielik populism. See kübeke mis valitud vähem peavad maksma, maksavad samad inimesed teenuste ja kaupade eest mitmekordselt tagasi.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”