Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Muidu nagu jah praeguse aja suurema kerega auto kütusekulu samades tingimustes on väiksem kui vanasti ühel keskmisel karburaatoriga NSVL autol oli, aga keskmise kütusekulu tõus võib olla seotud muude asjadega. Ei tea kas selle kohta statistikat on, aga pakuksin, et "kunagi" kasutati autot enamasti pikemate sõitude jaoks, praeguseks aga on oluliselt suurenenud lühikeste linnasõitude osakaal (suurem kütusekulu). Talvel ka eriti ei sõidetud (samuti suurem kütusekulu). Samuti sisuliselt ei olnud olemas suure mootoriga nö. sport- või luksusautosid- näiteks mingid 5-6 L V8-V12.

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Kunagi käidigi kirikus või kuskil uhkes kohas autoga. Kõik muu oli jalgsi. Ei töötanud keegi väga töölt kaugemal kui jalutus käik või ratta sõit.
Nüüd käiakse võrust tallinna tööle kolm neli korda nädalas.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Võrust Tallinna sõitudega keskmine kütusekulu oleks ikka väga hea võrreldes 10-15 min tööle, 10-15 min tagasi sõitudega, mida just palju tehakse.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Akude kohta kaakutamise täpsustamiseks oleks vaja ära mõõta mitte üksikute elementide mahutavus, mida on veel enam-vähem lihtne teha, kuid kogu kompoti oma st see elektroonika, mis seal akus asju kontrollib ja balansseerib jne kulutab ka energiat ja mitte vähe ning tema kasutegurist sõltub kogu aku maht. Sama jama on inverterite efektiivsuste jne. Mina olen oma lifedesse alles 1,3 mwh jagu tsükleid, hetkel mingeid muutusi ei tähelda. Ainuke asi, mis mul kogu süsteemi juures nätuke hinge nühib on akude laadimise efektiivsus võrgust, mis on päris suure kaoga asi, kui arvestada seda veel mõlemas suunas, siis on kadu päris suur.

Tsiklite peal olen lifedega niipalju kokku puutunud, et happekaid enam ei hangi uusi, aitab, eluiga olematu, silita ja lae, kuidas tahad, ikka kui vaja, siis pekkis. Life on mu kergenduurol pidanud 4 hooaega ja kasutan ratast ka talvel, mis on teoorias selle akutüübi väärkasutus. (mitte laadida alla 0C, mu tsikli laadimissüsteemi, mis teoorias ei lähe lifega üldse kokku, ei arvesta mitte kunagi ühegi temperatuuriga) ja happekate isetühjenemine on ka saadanast...
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Sain arve. Midagi hõisata pole. Võrreldes 2023-ga on selle aasta jaanuaris kulunud 25% rohkem energiat. kWh hinnaks kujunes seekord 20,9 senti. Börsipakett ja Võrk 2. Küte on natuke optimeeritud, vee soojendamine mitte.
urmas66 kirjutas: 01 Veebr 2024, 10:57
mega1 kirjutas: 31 Jaan 2024, 22:06
Autode kütuse kulu keskkmine on tõusnud ja mitte vähe
Põhjus linnamaasturite lai levik
Kuskil oli statistika
Minul isklikust elust küll vastupidised näited.
Mõlemal õigus, pakun. Asconade-Senatoride ajaga võrreldes on langustrend aga linnamaasturite levik ja erinevad keskkonna-, turva- ja mugavuslisad - kõik kaaluvad midagi. Meenub suur klaasist "panoraam"luuk, mida ma ei vaja aga kasutatud autodes see miskipärast alati on.
Viimati muutis bitter, 06 Veebr 2024, 16:20, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mulle laekus kah suvila "külmumiskaitse" arve Enefitilt - hinnaks tuli 28,33c€/kWh (börs, koos kõigi tasudega). Polekski niiväga hull kui et käesoleva aasta jaanauaris nii külm ei oleks olnud :lol:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas moilo »

Huvitav.
Mul Alexela börsikas ja hinnaks 21,94 jaanuaris, koos kõikide lisadega. Optimeerimisega ei tegelenud, lihtsalt maaküte on öösiti kraad kõrgemale reguleeritud kui päeval. Seega kütmine toimub peamiselt öösiti. Päevase ja öise kWh hinnavahe oli jaanuaris enam kui kahekordne minul (18 vs 8 ilma lisadeta). Seega skeptikutele teadmiseks, et mingi kokkuhoiu annab ka täiesti nullinvesteeringuga optimeerida, lihtsalt soojuspumpa seadistades. Ja ma pole hetkel viitsinud isegi tippusid välja lülitada. Huvi pärast proovin nüüd selle ka ära.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

moilo kirjutas: 07 Veebr 2024, 00:18
Huvitav.
Mul Alexela börsikas ja hinnaks 21,94 jaanuaris, koos kõikide lisadega. Optimeerimisega ei tegelenud, lihtsalt maaküte on öösiti kraad kõrgemale reguleeritud kui päeval. Seega kütmine toimub peamiselt öösiti. Päevase ja öise kWh hinnavahe oli jaanuaris enam kui kahekordne minul (18 vs 8 ilma lisadeta). Seega skeptikutele teadmiseks, et mingi kokkuhoiu annab ka täiesti nullinvesteeringuga optimeerida, lihtsalt soojuspumpa seadistades. Ja ma pole hetkel viitsinud isegi tippusid välja lülitada. Huvi pärast proovin nüüd selle ka ära.
Ikka õieti arvutasid? Kõikide tasude all mõtlesid siis mida? (vihje: aksiis, taastuvenergia tasu, võrgutasu, käibemaks, ampritasu)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 533
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Maaks kirjutas: 07 Veebr 2024, 08:30
moilo kirjutas: 07 Veebr 2024, 00:18
Huvitav.
Mul Alexela börsikas ja hinnaks 21,94 jaanuaris, koos kõikide lisadega. Optimeerimisega ei tegelenud, lihtsalt maaküte on öösiti kraad kõrgemale reguleeritud kui päeval. Seega kütmine toimub peamiselt öösiti. Päevase ja öise kWh hinnavahe oli jaanuaris enam kui kahekordne minul (18 vs 8 ilma lisadeta). Seega skeptikutele teadmiseks, et mingi kokkuhoiu annab ka täiesti nullinvesteeringuga optimeerida, lihtsalt soojuspumpa seadistades. Ja ma pole hetkel viitsinud isegi tippusid välja lülitada. Huvi pärast proovin nüüd selle ka ära.
Ikka õieti arvutasid? Kõikide tasude all mõtlesid siis mida? (vihje: aksiis, taastuvenergia tasu, võrgutasu, käibemaks, ampritasu)
Mul korterielanikuna tuli kw hinnaks arvesumma/kw kogusumma 24,29 senti
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ma jagasin ka oma eelmise aasta hinnad kuni sell aasta jaanuarini tabelisse.
Lahtris"võrk s/kWh" on kõik tasud ja maksud välja arvatud elektri käibemaks.
elekter2023.png
elekter2023.png (20.13 KiB) Vaadatud 912 korda
Roheline rida on aasta keskmine.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minul oli elektrienergia keskmine kwh hind jaanuaris 14,37senti/kwh. Koos võrguga kogu keskmine 20,18senti/kwh. Aga kuna kulu oli suur, siis oli arve ikka väga kopsakas.
Enefit tunnipõhine pakett + kuutasu 1,658€ kuus ja Võrk 4 ülekande pakett. Midagi ei optimeerinud va see üks kallis reede kui lülitasin hommikul maakütte välja ja õhtul kell 23.00 panin sisse. Paar korda kütsin kaminat ka, aga see mul selline pigev lõõgastav tegevus, mitte reaalne abi maja kütmisel.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kokkuvõttes see börsipaketil olevate arvete võrdlemine ei näita muud, kui seda, kes millisel ajahetkel rohkem tarbib. Kes päeval rohkem, saab suurema keskmise, kes satub tiputundidel kokkama, jällegi mõjutab.

Huvitav oleks võrrelda mõne fix või nö semi-fix paketiga. Ma saan oma tarbimisega (börsipakett) enda keskmiseks kWh hinnaks 14,8 s. Alexela Pingevaba oli jaanuaris 14,112s. Mõlemad numbrid puhtalt energia hind koos km-ga.
image.png
image.png
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 07 Veebr 2024, 09:21
Minul oli elektrienergia keskmine kwh hind jaanuaris 14,37senti/kwh. Koos võrguga kogu keskmine 20,18senti/kwh. Aga kuna kulu oli suur, siis oli arve ikka väga kopsakas.
Enefit tunnipõhine pakett + kuutasu 1,658€ kuus ja Võrk 4 ülekande pakett. Midagi ei optimeerinud va see üks kallis reede kui lülitasin hommikul maakütte välja ja õhtul kell 23.00 panin sisse. Paar korda kütsin kaminat ka, aga see mul selline pigev lõõgastav tegevus, mitte reaalne abi maja kütmisel.
Aga kui vaatad seda järgneva päeva tarbimist kui 23.00 maakütte järgi tagasi panid.. mis siis näha on? Kui palju erinevus tavapäevaga oli?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

romulus kirjutas: 07 Veebr 2024, 09:41
Huvitav oleks võrrelda mõne fix või nö semi-fix paketiga. Ma saan oma tarbimisega (börsipakett) enda keskmiseks kWh hinnaks 14,8 s. Alexela Pingevaba oli jaanuaris 14,112s. Mõlemad numbrid puhtalt energia hind koos km-ga.
Ma küll ausalt öeldes ei teagi ega viitsi arvutada mis ainult elektrienergia hind on, ainuke mõistlik arvutamise viis tundub olema kogu elektriga seotud arve jagatud kWh, milleks seda elektrienergiat eraldi välja tuua kui maksad kogu kompoti eest? :roll:
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

12,946s/kWh Jaanuari börsi keskmine käibemaksuga. Sinna juurde liidetud juba marginaal. Eraldi kuutasu pole. Lisandub võrgutasu.


Selle kuu keskmine tiksub 7s/kWh peal koos marginaaliga.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

romulus kirjutas: 07 Veebr 2024, 09:41
Huvitav oleks võrrelda mõne fix või nö semi-fix paketiga.
855 kwh, 165€ st. ca 19,3s/kwh

Pilt
upload html free hosting
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Börsiga tuli keskmine jaanuaris 0,20 kw hinnaks
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Turist kirjutas: 07 Veebr 2024, 10:15
romulus kirjutas: 07 Veebr 2024, 09:41
Huvitav oleks võrrelda mõne fix või nö semi-fix paketiga. Ma saan oma tarbimisega (börsipakett) enda keskmiseks kWh hinnaks 14,8 s. Alexela Pingevaba oli jaanuaris 14,112s. Mõlemad numbrid puhtalt energia hind koos km-ga.
Ma küll ausalt öeldes ei teagi ega viitsi arvutada mis ainult elektrienergia hind on, ainuke mõistlik arvutamise viis tundub olema kogu elektriga seotud arve jagatud kWh, milleks seda elektrienergiat eraldi välja tuua kui maksad kogu kompoti eest? :roll:
Ma vaatan pigem seda, sest energia hind on on see mis on börsil ja muutub. Võrguteenuse hind ei muutu iga tund. Lisaks veel ampritasu, mis võib samamoodi tulemust moonutada, sest korter/eramu/talu võivad päris erinevat ampri kuutasu peal olla. Mul võrguteenus ja energia eraldi arvetel ka.

P.S nüüd just avastasin et Alexela on jätkuvalt 20% km maailmas :)
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust oleks täna ikka mõistlik rääkida kogukulust. Arve summa jagatud kw ja on üsna üheselt arusaadav. Jah peakaitsme suurusest võib väike erinevus tulla aga suures plaanis on niimoodi kulu kõige selgem.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas: 07 Veebr 2024, 12:28
Minuarust oleks täna ikka mõistlik rääkida kogukulust. Arve summa jagatud kw ja on üsna üheselt arusaadav. Jah peakaitsme suurusest võib väike erinevus tulla aga suures plaanis on niimoodi kulu kõige selgem.
Mul on 40A peakaitse. Uusarenduses 16-20A. Pole eriti võrreldavad või mis.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

ranel kirjutas: 07 Veebr 2024, 14:28
Ain kirjutas: 07 Veebr 2024, 12:28
Minuarust oleks täna ikka mõistlik rääkida kogukulust. Arve summa jagatud kw ja on üsna üheselt arusaadav. Jah peakaitsme suurusest võib väike erinevus tulla aga suures plaanis on niimoodi kulu kõige selgem.
Mul on 40A peakaitse. Uusarenduses 16-20A. Pole eriti võrreldavad või mis.
Mul on 2 tarbimiskohta kus 25A ja 50A. Mõlemas börs. Jaanuaris siis vastavalt 0,20 ja 0,25 kwh Ei leia, et see väga suur erinevus oleks laias laastus. Protsentuaalselt jah.. vahe on. Aga see kas maksad mõnikümmend euri siia sinna ei ole ju suur vahe..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

ranel kirjutas: 07 Veebr 2024, 14:28
Ain kirjutas: 07 Veebr 2024, 12:28
Minuarust oleks täna ikka mõistlik rääkida kogukulust. Arve summa jagatud kw ja on üsna üheselt arusaadav. Jah peakaitsme suurusest võib väike erinevus tulla aga suures plaanis on niimoodi kulu kõige selgem.
Mul on 40A peakaitse. Uusarenduses 16-20A. Pole eriti võrreldavad või mis.
€ on nagu Colt - teeb kõik võrdseks, lihtsalt õiged numbrid tuleb kokku liita :D
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

romulus kirjutas: 07 Veebr 2024, 11:39
Ma vaatan pigem seda, sest energia hind on on see mis on börsil ja muutub. Võrguteenuse hind ei muutu iga tund. Lisaks veel ampritasu, mis võib samamoodi tulemust moonutada, sest korter/eramu/talu võivad päris erinevat ampri kuutasu peal olla. Mul võrguteenus ja energia eraldi arvetel ka.
Erinevad tarbijad tarbivad päevast/öist elektrit ka üsna erinevalt ja võibolla see mõjutab rohkem kui kahel keskmisel tarbijal ampritasu erinevus. Kui sa tahad lihtsalt võrrelda kui palju sinu tarbimise korral (praegu börsipaketti omades) oleks fikspaketiga arve olnud, siis on vaja teada fikspaketi LEPINGUS olevaid hindasid (öine/päevane, kuid võib olla fikseeritud ka ööpäevaringselt sama hind), siis saad 1:1 õigesti võrrelda. Näiteks hetkel tundub soodsaimalt Elektrum pakkuma 6-kuulist paketti hinnaga 9,99 senti/kWh (ööpäevaringselt sama hind, koos km-ga)+ kuutasu 1,88 eur, tasub seda börsipaketiga võrrelda. Muidugi kui tahad just jaanuarikuud nö. tagantjärgi arvestada, siis peaks teadma millise hinnaga jaanuaris parimat fikspaketti pakuti, ei oska seda öelda.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 07 Veebr 2024, 10:04
urmas66 kirjutas: 07 Veebr 2024, 09:21
Minul oli elektrienergia keskmine kwh hind jaanuaris 14,37senti/kwh. Koos võrguga kogu keskmine 20,18senti/kwh. Aga kuna kulu oli suur, siis oli arve ikka väga kopsakas.
Enefit tunnipõhine pakett + kuutasu 1,658€ kuus ja Võrk 4 ülekande pakett. Midagi ei optimeerinud va see üks kallis reede kui lülitasin hommikul maakütte välja ja õhtul kell 23.00 panin sisse. Paar korda kütsin kaminat ka, aga see mul selline pigev lõõgastav tegevus, mitte reaalne abi maja kütmisel.
Aga kui vaatad seda järgneva päeva tarbimist kui 23.00 maakütte järgi tagasi panid.. mis siis näha on? Kui palju erinevus tavapäevaga oli?
Päris suur vahe oli peale seda, võrreldes tavalise päevaga enne või kolm päeva hiljem ehk kui sel reedel oli 25kwh ja sellest suurem osa enne hinnatõusu ehk enne kella 7.00. Järgmisel päeval ehk laupäeval oli kulu 152kwh ning ka veel pühapäeval oli 126kwh. Alles esmaspäevaks langes tarbimine jälle 61kwh juurde. Tavaliselt oli mul keskmine enne seda nii 45-65kwh ööpäevas olenevalt välistemperatuurist. Väga külmaga on 100 juures ka olnud.
Samas sel reedel oli pigem jahe ja nädalvahetusel otsa ka mitte just leebe ilm. Õnneks oli peale seda hind madalam ja ka L.P oli võrgutasu öise tariifiga. Kiirelt peast arvestades hoidsin suurusjärk 100-120€ kokku selle ühepäevase kütte paastuga. Samas majas tuntavalt jahedaks ei jõudnud minna, põrand on 220m2 200mm paksust betooni ehk umbes 46-47m3 kui põranda plaat(a´90m2) ka juurde arvestada.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 505
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas claw »

urmas66 kirjutas: 07 Veebr 2024, 20:54
Ain kirjutas: 07 Veebr 2024, 10:04
urmas66 kirjutas: 07 Veebr 2024, 09:21
Minul oli elektrienergia keskmine kwh hind jaanuaris 14,37senti/kwh. Koos võrguga kogu keskmine 20,18senti/kwh. Aga kuna kulu oli suur, siis oli arve ikka väga kopsakas.
Enefit tunnipõhine pakett + kuutasu 1,658€ kuus ja Võrk 4 ülekande pakett. Midagi ei optimeerinud va see üks kallis reede kui lülitasin hommikul maakütte välja ja õhtul kell 23.00 panin sisse. Paar korda kütsin kaminat ka, aga see mul selline pigev lõõgastav tegevus, mitte reaalne abi maja kütmisel.
Aga kui vaatad seda järgneva päeva tarbimist kui 23.00 maakütte järgi tagasi panid.. mis siis näha on? Kui palju erinevus tavapäevaga oli?
Päris suur vahe oli peale seda, võrreldes tavalise päevaga enne või kolm päeva hiljem ehk kui sel reedel oli 25kwh ja sellest suurem osa enne hinnatõusu ehk enne kella 7.00. Järgmisel päeval ehk laupäeval oli kulu 152kwh ning ka veel pühapäeval oli 126kwh. Alles esmaspäevaks langes tarbimine jälle 61kwh juurde. Tavaliselt oli mul keskmine enne seda nii 45-65kwh ööpäevas olenevalt välistemperatuurist. Väga külmaga on 100 juures ka olnud.
Samas sel reedel oli pigem jahe ja nädalvahetusel otsa ka mitte just leebe ilm. Õnneks oli peale seda hind madalam ja ka L.P oli võrgutasu öise tariifiga. Kiirelt peast arvestades hoidsin suurusjärk 100-120€ kokku selle ühepäevase kütte paastuga. Samas majas tuntavalt jahedaks ei jõudnud minna, põrand on 220m2 200mm paksust betooni ehk umbes 46-47m3 kui põranda plaat(a´90m2) ka juurde arvestada.
Kas ma saan õigesti aru:

1) Tavapäraselt kulub 45-65 kwh ööpäevas.
2) Reedel tõmbasid hommikul kütte välja ja kell 23 pandi sisse tagasi. Siiski 25kwh kulus ülejäänud tundidel ära.
3) laupäeval kulus selle kompenseerimiseks 152 kwh ja pühapäeval ka 126 kwh.
4) esmaspäevaks kukkus tagasi normi 61kwh juurde tagasi.

Ehk siis reedel hoidsid väljatõmbamisega ~40kwh kokku ja selle kompenseerimiseks kulus nädalavahetusel ~150 kwh lisaks.
Midagi siin ei klapi.

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

päris ebaloogiline jah, juba alustades sellest kui reedel on küte väljas suurema osa päevast ehk 7st 23ni (2/3) päevast, aga sellegipoolest kulub elektrit 1/2 päeva keskmisest. see näitab, et tavaliselt pump kütab suurema osa /suurema võimsusega nagunii just nimelt öisel ajal. ehk et mingil määral on kütmistsükkel tegelikult nagunii juba nö. ajastatud. noh, see muidugi võib ka hetke ilmast (selle järsust muutusest) sõltuda.

järgmise päeva kulu 150 ei vasta üldse mingile loogikale. suurem peaks see tavalisest päevast olema kindlasti, aga ta ei saa olla suurem sellest kogusest, mis eelmisel päeva sisse andmata jäi. ja see et veel ülejärgmisel päeval on endiselt nii meeletu kulu näitab, et midagi on ikka väga valesti. laest võttes pakuks, et "tagasi kütmine" toimub siis ilmselt kuidagi mingite tennide pealt (mitte 100%, aga suures osas). ja pump ise on ilmselt selline, et mingit võimsusvaru sellel pole. ehk et kui tavapärasest reziimist rohkem sealt küsida siis hakkab tööle äärmiselt kehva efektiivsusega. õhksoojuspumpade puhul on see muidugi suhteliselt tavaline. maasoojuspumba puhul nagu väga ei tohiks olla.

ise olen samasuguseid katseid teinud suht lugematul hulgal. igasugustel erinevatel temperatuuridel. mitte kunagi ei ole järgmise perioodi + osa olnud suurem kui eelmise perioodi - ehk et tagasi kütmiseks ei ole kunagi kulunud rohkem energiat. seda muidugi juhul kui välistemperatuur on ikka võrreldav ehk selline +- 1-2 kraadi
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Meil grammike vähem pinda kui Urmasel. Jaanuari keskmine kulu oli 45 kWh päev. 05.01. lükkasin msp välja aga mitte kogu päevaks. Hommikul kuni 08-ni töötas ja lõunast ka paar tundi, kokku 35 kWh jagu. Kompensatsiooniks kütsin ahju ja saunakerist. Päev varem 04.01 kulus oli kulu 53 kWh. 05.01 kompenseerimiseks kulus 06.01 - 65 kWh ja 07.01 - 62,5 kWh. Sealt edasi juba 45 kWh või vähem. Mitte nii ekstreemne nagu Urmasel aga sarnane loogika. 18 kWh kokkuhoiu kompenseerimiseks kulus hiljem rohkem energiat. Kuigi kütsin koldeid ka.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

claw kirjutas: 08 Veebr 2024, 16:14
Ehk siis reedel hoidsid väljatõmbamisega ~40kwh kokku ja selle kompenseerimiseks kulus nädalavahetusel ~150 kwh lisaks.
Midagi siin ei klapi.
Sa vist jätsid tähelepanuta kus ma mainisin ka seda, et sel reedesel päeval ja järgmisel 2 päeval oli keskmisest külmem ja siis on ka kulu suurem. Isegi kui see oli ainult 40kw (ilmselt vist ikka nii 50-60kwh) sai sellega kokku hoida tol päeval väga palju, sest mingi 6-7 tundi oli ju hind 2€ kwh kandis(max2,3€) ja kogu selle aja jooksul langes paariks tunniks 0,9€ juurde ning ülejäänud tunnid olid seal 1,5+€ kandis. Kui oleks isegi ainult 40kwh olnud, ka siis oleks kokkuhoid seal 60-80€ ainult elektrihinna pealt olnud, aga lisa veel ka ülekande tasu. Laupäeval oli elektri hind 10x odavam(0,2€) ja pühapäeval veel sellestki pea poole odavam(0,12€).
Tõenäoliselt oleks sel päeval olnud kulu 85-90kwh ilma kütet välja lülitamata ja ka järgmisel päeval siis eeldatavasti sama või veidi vähem ja rahaliselt oleks see üks päev toonud kuu arvele lisaks üle 100€ lõdvalt. Kuu arve oli muidu kokku 470€ ka ehk oleks saanud ühe päevaga nii 20% kuu arvest teha. Jaanuari keskmine ööpäevakulu oli 74kwh ja detsembris 68kwh. Veebruaris on tänase seisuga 62kwh
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 08 Veebr 2024, 19:23
järgmise päeva kulu 150 ei vasta üldse mingile loogikale. suurem peaks see tavalisest päevast olema kindlasti, aga ta ei saa olla suurem sellest kogusest, mis eelmisel päeva sisse andmata jäi. ja see et veel ülejärgmisel päeval on endiselt nii meeletu kulu näitab, et midagi on ikka väga valesti. laest võttes pakuks, et "tagasi kütmine" toimub siis ilmselt kuidagi mingite tennide pealt (mitte 100%, aga suures osas). ja pump ise on ilmselt selline, et mingit võimsusvaru sellel pole. ehk et kui tavapärasest reziimist rohkem sealt küsida siis hakkab tööle äärmiselt kehva efektiivsusega. õhksoojuspumpade puhul on see muidugi suhteliselt tavaline. maasoojuspumba puhul nagu väga ei tohiks olla.
1.Need kulu numbrid on konkreetselt Enefit lehelt või äpist võetavad ja ma ei mõelnud neid ise välja.
2.Ilm oli külm või isegi pigem väga külm, aga minul on ka ilma igasugu seadeteta öise tarbimise osakaal nii 60% ja see 25kwh oli kulunud ju 00.00-07.00 ehk öine
3.Võimsusvaru on olemas ehk see seade on võimeline kütma üle 300m2 pinda, minul on 220m2 Kindlasti läksid ka lisakütte elemendid töösse, sest muidu oleks pump seda suuremat koormust veel kauem pidanud panema.

Ja nüüd palun selgita kuidas oleks PÄRISELT PIDANUD TEGUTSEMA minu sugune pool lollakas (energeetika ja elektroonika vallas) majaomanik. Ise ma ennast selliseks ei pea, sest tegin just kui kõik nii nagu teha sai, aga sinu referaadi järgi jääb küll selline tunne :D

PS See väga palju suurem kompenseerimise näide on ehe tõestus sellest, kuidas vesipõrandaküttega "optimeerides", saad suurema kulu kui pidevalt kütet sees hoides.

https://weather.ee/index.php?520471
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 09 Veebr 2024, 09:47
PS See väga palju suurem kompenseerimise näide on ehe tõestus sellest, kuidas vesipõrandaküttega "optimeerides", saad suurema kulu kui pidevalt kütet sees hoides.

https://weather.ee/index.php?520471
See on nüüd see näide, kus kõiki õigeid eeldusi omades jõutakse millegipärast ikkagi totaalselt valedele järeldustele :lol:
Aga pange rahad kokku ja ostke Urmasele see optimeeritav küte lõpuks ära, siis ei pea siin jahuma rohkem.
EDIT: Kalli elektriga ajaks juhe seinast oli päris kindlasti õige käik kui oli soov elektriarve suurust mõjutada. Minul näiteks oli nende jaanuari 4ja kallima päeva summa ~25% elektriarvest.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”