Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

romulus kirjutas: 12 Jaan 2022, 19:27
Seal on eurid kirjas, ehk ma saaks jah aru et arve 25% väiksem. Kuna ÕV pump töötab välisõhu pealt, ja öösiti on laias laastus külmem, siis ma pakun, et energiat kulus öösiti küttes rohkem, kuid võit tuli kwH öisest odavamast hinnast.
Just täpselt nii



Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Kusjuures on sellinne krõbe hind tegelikult hea selle poolest, et paneb inimesed tegutsema. Ma juba mõnda aega tegelen maja peenhäälestamisega hobina. Peab tõdema, et esimene puudus mis ma oma majal täheldasin on see et selleks et saada maja võimalikult efektiivseks on vaja rohkem ANDMEID. Mul ca 10a vanused süsteemid ja pole piisavalt andureid/logereid. Esimese asjana sai muretsetud hunnik termomeetreid, kogun andmeid õhust, pindadelt, võrgust. Exelis analüüsin ja persetundega järeldan ning rahakoti järgi otsustan.
See on nagu karpa timmimine. Muutes üht tegurit pead arvestama 4 eri muutujaga lisaks. Minu eesmärk on saavutada minimaalne rahaline kulutus samade mugavustingimuste juures. Juba süsteemide korralik hooldus, ja kasutuse inventuur mida ennem ei ole viitsinud teha, andis mingisuguse tulemuse. Mul põrandaküte oli ikka suht balansist väljas, mõtetud tarbijad vooluvõrgus jne. Timmin põrandakütet hetkel ja olen jõudnud sinnamaale, et süsteemi mineva vee temp on 2C madalam samade toatemperatuuride juures. Kusjuures viskasin ka vahelt välja ruumiõhu andurid kuna ei näe nende mõtet. Ainult tekitavad hälbeid ja erilist efekti ei anna korralikult balansis süsteemi korral. Mul siis uponori on/of tüüpi mootorid kollektoril. See mis termostaat toas on on teisejärguline.
Teiseks mis mul ebaefektiivselt rahalises mõttes töötas on vent. Igal ajal ühte moodi. Nüüd kui ma ikka kodus pole siis pole vaja ka õhuringlust- milleks päevasel ajal sooja majast välja uhada? Läks päevaks kinni üldse. Ei tunne, et oleksin teinud mingit järelandmist mugavuses. Mul korralik systemairi masin rootorsoojusvahetiga. Aga nagu mainitud 10a vana ikka.
170m2 maja, arve oli 650 millest 100 võttis elektriküttel soojustatud kuur kus tsikkel magab talveund soojas- seal järelandmisi ei tee ja see kulu on paratamatus :).... majas siis õhkvesi, põrandaküte, soojustagastusega vent, tavaline el veeboiler.

Eks näis millise tarbimise nr suudab välja võluda...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mrtn5 kirjutas: 11 Jaan 2022, 23:07
Turist kirjutas: 11 Jaan 2022, 13:23
...
Jah, isegi mõnel kiirendusvõistlusel on nähtud "määratud töösõitudeks" autosid, kuigi rajal oleku ajaks võivad olla reg.nr-d eemaldatud ja asendatud mingi muuga. :lol:
Kusjuures selline märge otseselt ei tähenda, et erisoodustusmaksu ei oleks makstud. Vabalt võib olla selline märge, aga erisoodustus makstud ja seega kasutamisel ei ole töösõitude piirangut. EMTA seisukohast ei loe mitte see märge, vaid kas erisoodustus on makstud või mitte. Ehk nt liisingu puhul võib liisinguandja (kui sõiduki omanik), eeldades et kuna rentnik on firma, siis järelikult töösõitudeks, märkida andmetesse et töösõitudeks. Kui firma tasub erisoodustuse, siis see märkes MNT märkes ei kajastu, kuid tegelikult on kõik ok. Ei väida, et see nüüd reeglina nii on, aga lihtsalt see märge ei anna alust lahterdamiseks.
Liising ei kanna midagi omal äranägemisel registrisse, seda teeb vastutav kasutaja ja seda saad ise juhatuse liikmena või volitatud isikuna, teha e-büroos ka liisingus olevatele sõiduautodele.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jalamees kirjutas: 12 Jaan 2022, 16:00
Mul on detsembri kuust sõbral hea eluline võrdlus: Paaris maja, mõlemad pooled identsed, sama kötav pind ja tehniline varustus. Leibkonnad samad. 1 pool otsustas, et seadistab õhk-vesi soojuspumba kütma ainult öösiti ja päeval tiksub miinimumi peal. Kusjuures öine purakas on pandud veel tiba kangemaks, et toimuks nn väike üle/ette kütmine. Teine pool majast oli nn defaulti peal. Elektriarvete vahe ca 25% eur trikitaja kasuks
Köeti põrandat või on radikad ka sees? Kummas ilmakaares soodsam pool asus? Kummalt poolt sel ajal suuremas enamuses tuuled puhusid? Mis sisetemp oli ja kas see oli kõigis ruumides 100% võrdne? Kas pesumasinat-nõudepesumasinat-pesukuivatit ja dušši all-saunas käimist oli mõlemal just samal ajal ja sama palju?
Kui see tüüp teeks seda aasta jooksul ja siis kogu aeg oleks 25% vähem kw kulutatud, loeks eksperimendi nagu mingiks teemaks, aga üks kuu ilmselt ei näita mitte midagi. Kõik see kehtib eeldusel, et enne seda ekperimenti oli neil ka täpselt samade kulutustega tarbimine.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Konkreetsel oli ju öeldud, et arve erinevus eurodes oli 25%. Mitte energia tarbimises.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

romulus kirjutas: 13 Jaan 2022, 09:52
Konkreetsel oli ju öeldud, et arve erinevus eurodes oli 25%. Mitte energia tarbimises.
Ja see tähendab mida? Ehk mida me sellest siis teada saame?
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Täpselt seda tähendabki, et vahe oli eurodes, mitte energia tarbimises (nagu sa oma kommentaaris ütlesid). Ma järeldaks sellest seda, et rahaline võit saab tulla ka energiat rohkem tarbides, kui valida millal tarbida. Ja kui elukvaliteet sellest ei lange, miks mitte seda teha siis?
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Jalamees kirjutas: 13 Jaan 2022, 07:30
millest 100 võttis elektriküttel soojustatud kuur kus tsikkel magab talveund soojas- seal järelandmisi ei tee ja see kulu on paratamatus :)
Kui sa seal tihti ei käi nokitsemas ja seetõttu otseselt sooja ruumi pole vaja, siis võibolla siiski saaks sealt kokku hoida natuke, oleneb millist tempertuuri seal hoiad. Tsikli jaoks pole temperatuur nii tähtis, vaid üleliigse niiskuse puudumine. Arvan, et piisab sellest kui jälgida, et niiskus ei oleks eriti üle 50 %.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

romulus kirjutas: 13 Jaan 2022, 10:28
Täpselt seda tähendabki, et vahe oli eurodes, mitte energia tarbimises (nagu sa oma kommentaaris ütlesid). Ma järeldaks sellest seda, et rahaline võit saab tulla ka energiat rohkem tarbides, kui valida millal tarbida. Ja kui elukvaliteet sellest ei lange, miks mitte seda teha siis?
Kahjuks sealt ei selgu, millest võit tekkis ehk kas kulutus oli väiksem või ajafaktor või midagi muud. Minu kommentaar koosneski ju küsimustest ???
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Turist kirjutas: 13 Jaan 2022, 10:35
Tsikli jaoks pole temperatuur nii tähtis, vaid üleliigse niiskuse puudumine. Arvan, et piisab sellest kui jälgida, et niiskus ei oleks eriti üle 50 %.
Niiskuse kontrolli alla saamiseks on kõige lihtsam (iseküsimus, kas soodsaim) vahend kütmine, sest õhuniiskus liigub alati soojema poolt külmema poole.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

urmas66 kirjutas: 13 Jaan 2022, 09:28
Jalamees kirjutas: 12 Jaan 2022, 16:00
Mul on detsembri kuust sõbral hea eluline võrdlus: Paaris maja, mõlemad pooled identsed, sama kötav pind ja tehniline varustus. Leibkonnad samad. 1 pool otsustas, et seadistab õhk-vesi soojuspumba kütma ainult öösiti ja päeval tiksub miinimumi peal. Kusjuures öine purakas on pandud veel tiba kangemaks, et toimuks nn väike üle/ette kütmine. Teine pool majast oli nn defaulti peal. Elektriarvete vahe ca 25% eur trikitaja kasuks
Köeti põrandat või on radikad ka sees? Kummas ilmakaares soodsam pool asus? Kummalt poolt sel ajal suuremas enamuses tuuled puhusid? Mis sisetemp oli ja kas see oli kõigis ruumides 100% võrdne? Kas pesumasinat-nõudepesumasinat-pesukuivatit ja dušši all-saunas käimist oli mõlemal just samal ajal ja sama palju?
Kui see tüüp teeks seda aasta jooksul ja siis kogu aeg oleks 25% vähem kw kulutatud, loeks eksperimendi nagu mingiks teemaks, aga üks kuu ilmselt ei näita mitte midagi. Kõik see kehtib eeldusel, et enne seda ekperimenti oli neil ka täpselt samade kulutustega tarbimine.
Jah muidugi ei ole seal toimunud varasemalt mingeid ehitusfüüsika laboritingimustes katseid. Küll aga kuna mõlema poole peremehed on lähedased tuttavad ja ka veits sellised keskmisest rohkem asjast teadlikud ja huvitatud tehnikainimesed siis mina isiklikult ei kahtle antud "trikitamise positiivses mõjus". Päiksesuunad, tuule tugevused jne on selles situatsioonis sekundaarse tähtsusega kuna ei ole nii suuri erinevusi. Varasemad perioodid on olnud energiatarbimises sarnased ja jäänud tavapärase erinevuse piiridesse.

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Turist kirjutas: 13 Jaan 2022, 10:35
Jalamees kirjutas: 13 Jaan 2022, 07:30
millest 100 võttis elektriküttel soojustatud kuur kus tsikkel magab talveund soojas- seal järelandmisi ei tee ja see kulu on paratamatus :)
Kui sa seal tihti ei käi nokitsemas ja seetõttu otseselt sooja ruumi pole vaja, siis võibolla siiski saaks sealt kokku hoida natuke, oleneb millist tempertuuri seal hoiad. Tsikli jaoks pole temperatuur nii tähtis, vaid üleliigse niiskuse puudumine. Arvan, et piisab sellest kui jälgida, et niiskus ei oleks eriti üle 50 %.
Lisaks tsikli hoiustamisele ja projektide kallal nokitsemisele on see ka väikest viisi põgenemis tuba- käin seal ka hinge ravimas :lol: ja kõva häälega vandumas... Meeldib seda teha pigem õhemalt riides olles, sellest tingituna on seal ka soe (15-17C) ja see soojus on saavutatud otseelektriradikaga mis maksis 30euri motonetis.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Macintosh kirjutas: 13 Jaan 2022, 11:56
Niiskuse kontrolli alla saamiseks on kõige lihtsam (iseküsimus, kas soodsaim) vahend kütmine, sest õhuniiskus liigub alati soojema poolt külmema poole.
Olenevalt ruumist võib seal ka suvel niiske olla või koguni nii, et just suvel ongi eriti niiske ja talvel on kuiv. Ühes "tavalises" kuuris ehk ei tohiks suvel niiskusega probleeme olla, aga keldrites jms jahedamates ruumides on- talvel on mul kortermaja keldris kuiv ja niiskust eemaldada pole vaja (õhukuivati on sees automaatrežiimil ja vajadusel siiski kuivatab, aga praktiliselt ei töötagi), kuid suvel läheb väga niiskeks ja ilma õhukuivatita võtavad mitmedki asjad hallituse peale.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

See garaazi kütmine/niiskuse kontrollimine on küll väga teise(kolmanda)järguline küsimus. Mul on 20+a olnud kütmise võimalusega garaaz, mida ma olen kütnud vist kogu selle aja jooksul umbes 5 korda. Ühesõnaga, pole sisuliselt kunagi kütnud, kuid olen seal terve selle aja hoidnud ikka väga suurt hulka tööriistu, mootorrattaid ja muud. Pole nende asjadega mitte midagi juhtunud ja ei ole seal ruumis liigniiskust. Korra ajas ühest katuse nurgast lume ja jää sulamise ajal natuke vett sisse, siis tuli korra kütta ning pisut tuulutada.
Kuure on samuti paar tükki, seal pole mingeid küttekehasid ja seinas on ka plangumad kui garaazil ehk sisuliselt ühekordne laudis ja niiskustõkke papp. Ei lähe sealgi tööriistad ega asjad liigsest niiskusest rooste.

Kui kütta selle eesmärgiga, et tahad ise ka garaazis toimetada siis muidugi teine jutt selle kütmisega, ega miinuskraadidega paljakäsi väga pikalt ei taha toimetada tõesti :D
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 13 Jaan 2022, 17:22
See garaazi kütmine/niiskuse kontrollimine on küll väga teise(kolmanda)järguline küsimus. Mul on 20+a olnud kütmise võimalusega garaaz...
Oleneb garaažist, kas on maja sisse/alla ehitatud või eraldiseisev, millisest materjalist, kas/milline ventilatsioon jne... mõnes garaazis on midagi hoida hullem kui väljas varju all... Vett ei peagi sisse tulema kusagilt, põrand võib täiesti kuiv olla koguaeg, aga õhu niiskus on 70-80(+) %

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Julgen väita, et ega väga ei olene. Minul on eraldiseisev hoone, puidust, ventilatsioon on sisuliselt vaid "naturaalne".
Jah, kindlasti saab ka ehitada asju väga valesti, aga no siis tuleks ikkagi peeglisse vaadata mitte süüdistada garaazi, materjale, ilma jne. Kui garaazil on normaalne põrand ja vundament ning seinad ja lagi ei ole kilest/kiletatud + mõni aken on ka ruumile tehtud siis on ikka suht võimatu saavutada seal sees mingit tohutut liigniiskuse reziimi. Loomulikult ei ole seal ruumis kliima nüüd optimaalne inimesele elamiseks vms. Aga kui haljas metall seistes rooste ei tõmba siis ma väidan, et midagi rohkemat/paremat ei ole tarvis seal suruda.
Aga jah, kindlasti on erandeid...eriti igasugused maa alla paigutatud variandid.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Maa-alused kindlasti on probleemsemad. Eraldiseisvas puidust kuuris/garaažis ongi kõige väiksem oht niiskuse tekkeks- puidust ei ole nii õhutihe kui betoonist/plokkidest/tellistest ja puit ise ka suudab liigniiskust sisse võtta ning kuivemal perioodil uuesti aeglaselt välja anda. Ei ole katsetanud kas 80% niiskuse juures metall hakkab kiirelt roostetama või mitte, aga omal keldris märkasin (just u. 80 ja + % näitas niiskuseks), et justkui tinaga joodetud ühendused läksid kuidagi heledaks (pole hea elektroonikale) ja nahkkattega tool võttis hallituse külge (ilmselt ka tsikli sadulaga võib sama juhtuda).
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Viimane arve laekus eile õhtul, jaburaks lähevad need numbrid :-(
Korter, 82m2, küte (börsi)gaasiga =158€, (börsi) elekter =75€ (258kWh)
Suvila valveküte (+2 nädalavahetust sees elamist) =101€ (295kWh)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jalamees kirjutas: 13 Jaan 2022, 12:35
urmas66 kirjutas: 13 Jaan 2022, 09:28
Jalamees kirjutas: 12 Jaan 2022, 16:00
Mul on detsembri kuust sõbral hea eluline võrdlus: Paaris maja, mõlemad pooled identsed, sama kötav pind ja tehniline varustus. Leibkonnad samad. 1 pool otsustas, et seadistab õhk-vesi soojuspumba kütma ainult öösiti ja päeval tiksub miinimumi peal. Kusjuures öine purakas on pandud veel tiba kangemaks, et toimuks nn väike üle/ette kütmine. Teine pool majast oli nn defaulti peal. Elektriarvete vahe ca 25% eur trikitaja kasuks
Köeti põrandat või on radikad ka sees? Kummas ilmakaares soodsam pool asus? Kummalt poolt sel ajal suuremas enamuses tuuled puhusid? Mis sisetemp oli ja kas see oli kõigis ruumides 100% võrdne? Kas pesumasinat-nõudepesumasinat-pesukuivatit ja dušši all-saunas käimist oli mõlemal just samal ajal ja sama palju?
Kui see tüüp teeks seda aasta jooksul ja siis kogu aeg oleks 25% vähem kw kulutatud, loeks eksperimendi nagu mingiks teemaks, aga üks kuu ilmselt ei näita mitte midagi. Kõik see kehtib eeldusel, et enne seda ekperimenti oli neil ka täpselt samade kulutustega tarbimine.
Jah muidugi ei ole seal toimunud varasemalt mingeid ehitusfüüsika laboritingimustes katseid. Küll aga kuna mõlema poole peremehed on lähedased tuttavad ja ka veits sellised keskmisest rohkem asjast teadlikud ja huvitatud tehnikainimesed siis mina isiklikult ei kahtle antud "trikitamise positiivses mõjus". Päiksesuunad, tuule tugevused jne on selles situatsioonis sekundaarse tähtsusega kuna ei ole nii suuri erinevusi. Varasemad perioodid on olnud energiatarbimises sarnased ja jäänud tavapärase erinevuse piiridesse.
Millega siis maja köetakse kui see just saladus pole? Õhk vesi teeb sooja vee, aga kuhu see läheb põrandasse või radikasse või mõlemasse? Kui seal on 2-e kordne paarismaja ja mõlemal korrusel betoonis vesiküte, siis pakun, et selle 25% kokkuhoiu tulemusena(-10-15 kraadiga õues) oli ka tuntav sisekliima muutus.
Iseasi kas see nüüd häirib või ei, on elaniku ostustada, sest inimesed on erinevad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Õhk- vesi ja põrandaküte. Ja ega ei ole mõtet nii süvitsi ka minna antud teemasse. Kindlasti on võimalik minu loos kõik väited ümber lükata ja pigem kui ma ise ei oleks asjaosaline liigitaksin enda väljaöeldu folkloori alla. Rikastan siin lihtsalt foorumit enda kogemusega ja pigem eesmärgiga näidata, et antud olukord (hetkeline kallis elekter) rikastab ühoskonda ja paneb inimeste siledaks kulunud ajukeerud liikuma mille tulemusel võib vahest toimuda muutusi argistes olukordades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@Jalamees Kõik kogemused on alati tertulnud. Tark õpibki teiste kogemustest, mitte ei sahmi omapäi huupi :)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mul maja 40m2, elame kahekesi ja suurusehullustus puudub, kõrvalhooneid ja kuure jagub. Elektriarve oli 380 euri, see on 2,5x rohkem, kui eelmise talve maksimumid. Kulutasime 11xxkwh. Maja on 1892 elamisloa saanud ja soojustamisi pole tehtud, ainuke suur muutus on põrand, mille sinna valasin ja alt soojustasin, torud sisse. Kuna olen kooner ja ei raatsinud vesi-õhk pumpa osta, siis viskasin tavalise elektriboileri seinale, tsirkupump vahele ja nii ta on mul põrandaid soojas hoidnud juba 3 aastat. Pole just geenius lahend, kuid soetamiskulud olid väikesed ning majale annab autonoomsuse, mingil määral kütame pliita ja soemüüri komboga juurde, toas on enamasti 24c igal pool, sest emasloom kardab külma. Tundub, et tuleb kõrvalhoonesse ikka mingi akupaak ja tummine katel püsti panna pikas plaanis, vaevalt, et elu enam soodsamaks tagasi läheb suures plaanis. Neid pumpasid eriti ei usalda, sest maksavad palju ja MÖLISEVAD, viimast ma ei kannata silma otsas ka.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

õhkvesi pump möliseb küll ainult õues, kui suur probleem see nüüd ikka olla saab?

õhkõhk mille ise hiljuti paigaldasin, teeb küll töötades häält tõesti, aga piisas selle paigaldamisest natuke "nurga taha" ja ausalt öeldes see heli on küll viimane asi, mis mind kunagi üldse häirinud on. tubane õhkseade muidugi pisut ikkagi häirib, kuid no eks see ongi jällegi asi, mille poolest õhk-vesi on parem.
kui valik on boiler seinal vs. õhkvesi pump vahel siis ma arvan küll, et see maksavad palju siiski saab võrdlemisi kiirelt tagasi teenitud. ja kui juba meistrimees oled siis ega tegelikult pole väga suur probleem teha ise üks õ-õ pump ümbe õ-v'ks. õ-õ aga ei maksa mitte essugi. mõni kasutatud aga suht korralik pump maksab vähem kui sinu kuu elektriarve oli ;)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 18 Jaan 2022, 06:47
õhkvesi pump möliseb küll ainult õues, kui suur probleem see nüüd ikka olla saab?

õhkõhk mille ise hiljuti paigaldasin, teeb küll töötades häält tõesti, aga piisas selle paigaldamisest natuke "nurga taha" ja ausalt öeldes see heli on küll viimane asi, mis mind kunagi üldse häirinud on. tubane õhkseade muidugi pisut ikkagi häirib, kuid no eks see ongi jällegi asi, mille poolest õhk-vesi on parem.
kui valik on boiler seinal vs. õhkvesi pump vahel siis ma arvan küll, et see maksavad palju siiski saab võrdlemisi kiirelt tagasi teenitud. ja kui juba meistrimees oled siis ega tegelikult pole väga suur probleem teha ise üks õ-õ pump ümbe õ-v'ks. õ-õ aga ei maksa mitte essugi. mõni kasutatud aga suht korralik pump maksab vähem kui sinu kuu elektriarve oli ;)
Sul on kõik tööriistad olemas korralikuks paigalduseks?
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 13 Jaan 2022, 21:50
Aga kui haljas metall seistes rooste ei tõmba siis ma väidan, et midagi rohkemat/paremat ei ole tarvis seal suruda.
Just paar päeva tagasi vaatasin, et haljas metall oli ka toas, kus koguaeg keskküte, kergelt oranziks tõmmanud. Kuna oli keevitatud asi, siis võibola see asja veel roostetundlikumaks muutnud, aga tundub, et roostele pole palju vaja. Kui saavutada olukord, kus seda ei teki, siis pigem ikka juba väga head tingimused loodud.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 18 Jaan 2022, 06:47
ja kui juba meistrimees oled siis ega tegelikult pole väga suur probleem teha ise üks õ-õ pump ümbe õ-v'ks. õ-õ aga ei maksa mitte essugi. mõni kasutatud aga suht korralik pump maksab vähem kui sinu kuu elektriarve oli ;)
Et nagu päriselt võtan kätte ja teen ära koduste vahenditega ja tuleb igati öko pill ka veel. Äkki jagad siis nö manuali, et mis ja kuidas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Krl kirjutas: 18 Jaan 2022, 09:03
will111 kirjutas: 13 Jaan 2022, 21:50
Aga kui haljas metall seistes rooste ei tõmba siis ma väidan, et midagi rohkemat/paremat ei ole tarvis seal suruda.
Just paar päeva tagasi vaatasin, et haljas metall oli ka toas, kus koguaeg keskküte, kergelt oranziks tõmmanud. Kuna oli keevitatud asi, siis võibola see asja veel roostetundlikumaks muutnud, aga tundub, et roostele pole palju vaja. Kui saavutada olukord, kus seda ei teki, siis pigem ikka juba väga head tingimused loodud.

Mul on väljas plekkgaraažis vist nii võimas niiskus, et isegi suunatuli on hallitama hakanud. (lol)

IMG_7950.jpg

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel. kõik tööriistad peale vaakumpumba olid olemas jah, mõtlesin isegi kas see äkki osta (ega ta niiväga kallis ei ole), kuid kuna oli olemas ühe sõbra-tuttava paigaldaja kontakt siis selle osa tööst ikkagi nö. tellisin sisse. see oli nii soodne ka, et ega ühekordseks kasutuseks poleks olnud mingit mõtet endale pumpa hankida.

manuaali jagada ümberehituse kohta võin jagada siis kui olen selle mingil hetkel ise ära proovinud. kas seda ka teen, täpselt ei tea...sest õ-v osta pole ka nüüd tegelikult nii kallis. umbes nii kahekordne hinnavahe, kas ostad õ-õ ümbertegemiseks või õ-v otse paigaldamiseks.
küll aga tean, et on võimalik seda teha ning olen ühte sellist ka töös näinud. kui öko see täpselt on, seda ei oska öelda. ma ei tea, kas omanik isegi seda niiväga pingsalt mõõtnud on, kuid asjaga tundus ta rahul olevat. ütles, et kokkuvõttes toimib asi paremini kui varem oli toiminud sama asi õ-õ'na. aga miks ta peaks olema vähem öko kui üks soojuspump ikka? sul on üksainus ülesanne, "võtta" siseosa küljest sinna toodud soojus ära ning ajada see ruumi laiali. väga keeruline teadus ju ei ole? variante kuidas seda teha on kaks - kas kasutad sama siseosa ja ehitad sinna ümber nö. akupaagi või siis vahetad soojusvaheti ära. üldjuhul muidugi akupaaki oleks nagunii vaja

Turist, ma pakun, et need on sul seal rasvased putukalaibad, mis hallitavad. Igasugused rasvased plönnid lähevad küll väga kergelt hallitama...kuigi jah, piisavalt niisket kliimat ja sobilikku temperatuuri on siiski ka selleks vaja

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Pumba ringiehitamisest olen mõelnud küll, tuumateadust seal tõesti ei ole, kuid kas ära tasub just eelkõige aja kao poolest ma enam nii kindel ei oleks. Sõber pani just uue maakütte järgi sügisel oma uude majja. Käisin uurimas, kui testkäivitamine ja timmimine toimus, kuna tal on kivihoone ja eraldi ruum selle "möliseja" jaoks, siis seal ta tõesti ei segaks, kuid aladimensioonides palkmajas, kus magamistoast seda agregaati just kaugele ei pane, oleks see mölin minu jaoks liig. P.S, mul külmkapidki kõrvalhoones samal põhjusel. Üldiselt-elektrikütetele ma praegu panustama ei hakka, las teevad oma murupöörded ja muud imevigurid ära ja siis nuusutab edasi seda teemat, sinnani tuleb oma elektriarve tulevasse leiliruumi knopkaga seinale lüüa, vaadata ja higistada :D

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

urmas66 kirjutas: 18 Jaan 2022, 10:29
will111 kirjutas: 18 Jaan 2022, 06:47
ja kui juba meistrimees oled siis ega tegelikult pole väga suur probleem teha ise üks õ-õ pump ümbe õ-v'ks. õ-õ aga ei maksa mitte essugi. mõni kasutatud aga suht korralik pump maksab vähem kui sinu kuu elektriarve oli ;)
Et nagu päriselt võtan kätte ja teen ära koduste vahenditega ja tuleb igati öko pill ka veel. Äkki jagad siis nö manuali, et mis ja kuidas.
Pole siin midagi imestada
Mul sellinne iseehitatud systeem töötab juba 10a.
Pilt
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”