Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Kiks »

kW-de ja hinnavõrdlus börsil olles ei ole alati must ja valge, et rohkem tarbin ja rohkem maksan. Loomulikult on hapu lugeda, kui mõnel arve negatiivne aga nohh..., mõni ei ole nii tark ja osav.
Seega varasem (aastaid) fiksitud paketis olek ja eelmisel sügisel börsile minek on korralik näppu lõikamine.
Teemasse: August - tarbimine 530kw ja el+ võrk kokku 270.
Kas fikseeritud peale tagasi... novembris pakuti 3a ja 10senti öösel/12s päeval. Ei pea praeguseid fixhindasid elupäästjaks ja poliitikute kaagutamised fikseerimise teemal on demagoogia. analoogselt võiks öelda, et pensionisambad on ka kaudset börsimängud ja nende tootlikus mõttetult madal, kui sedagi.
Aga jälgime nordpooli ja 4000eurikuga oli elamine tumm. Selle hetkel oleks olnud kasulikum rendist generaator võtta ja bensiiniga elektrit toota.


Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 05 Sept 2022, 22:57
and kirjutas: 05 Sept 2022, 19:17
vaatasin esimese hooga, et mul ka börsipakett ja hind kuidagi väga soodne võrreldes siinsetega aga ei, olin unustanud, et jõudsin kuu tagasi ümber teha fix paketile, nii et hoidsin sellega kokku siis umbes 200 euri jagu võrreldes börsihinnaga.
Mis oli kuu tagasi fix pakkumine sulle ja millega tegid?

Ma ka uurisin,aga ei teinud ja tundub, et oluliselt üle ei makstun, sest pakuti a`36senti kwh

Mul oli tarbimine 633.112 kWh hind börs tunnitäpsusega 0.36795 ja lõppsumma 329€,millest 97€ ülekande tasud-maksud.
Kokku ei hoidnud kuskilt, konditsioneer töötas pea koguaeg. Olin kodust ära 4 päeva ja siis oli tarbimine 8-10kwh ööpäevas.
Kui sul on juba suvel selline tarbimine, siis mis veel talvel on? :shock: elektrikerisega saun on pidevalt sees?
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Alex »

Mhmhhh...kilovati hind augustis 51 senti (koos naha-karvadega), hakkab spordiks kujunema, enne oligi rõõm vaid seebikaid vaadata :) Fix hinnad olid augustis koomiks omaette...õnneks annab tsikli gene ka talvel voolu... :P Seisis viis aastat nurgas, nüüd aeg tööd teha :)
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Alex »

ranel kirjutas: 06 Sept 2022, 14:46
urmas66 kirjutas: 05 Sept 2022, 22:57
and kirjutas: 05 Sept 2022, 19:17
vaatasin esimese hooga, et mul ka börsipakett ja hind kuidagi väga soodne võrreldes siinsetega aga ei, olin unustanud, et jõudsin kuu tagasi ümber teha fix paketile, nii et hoidsin sellega kokku siis umbes 200 euri jagu võrreldes börsihinnaga.
Mis oli kuu tagasi fix pakkumine sulle ja millega tegid?

Ma ka uurisin,aga ei teinud ja tundub, et oluliselt üle ei makstun, sest pakuti a`36senti kwh

Mul oli tarbimine 633.112 kWh hind börs tunnitäpsusega 0.36795 ja lõppsumma 329€,millest 97€ ülekande tasud-maksud.
Kokku ei hoidnud kuskilt, konditsioneer töötas pea koguaeg. Olin kodust ära 4 päeva ja siis oli tarbimine 8-10kwh ööpäevas.
Kui sul on juba suvel selline tarbimine, siis mis veel talvel on? :shock: elektrikerisega saun on pidevalt sees?
Mõnel on lisaks perele ka vanemad näiteks...meil oli eelmistel aastatel 700kw ja pluss tavaline suvekulu kahe majapidamisega(üks suvine), see aasta on 400kw, sauna sai viimati märtsis...
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Alex kirjutas: 06 Sept 2022, 14:50
ranel kirjutas: 06 Sept 2022, 14:46
urmas66 kirjutas: 05 Sept 2022, 22:57
and kirjutas: 05 Sept 2022, 19:17
vaatasin esimese hooga, et mul ka börsipakett ja hind kuidagi väga soodne võrreldes siinsetega aga ei, olin unustanud, et jõudsin kuu tagasi ümber teha fix paketile, nii et hoidsin sellega kokku siis umbes 200 euri jagu võrreldes börsihinnaga.
Mis oli kuu tagasi fix pakkumine sulle ja millega tegid?

Ma ka uurisin,aga ei teinud ja tundub, et oluliselt üle ei makstun, sest pakuti a`36senti kwh

Mul oli tarbimine 633.112 kWh hind börs tunnitäpsusega 0.36795 ja lõppsumma 329€,millest 97€ ülekande tasud-maksud.
Kokku ei hoidnud kuskilt, konditsioneer töötas pea koguaeg. Olin kodust ära 4 päeva ja siis oli tarbimine 8-10kwh ööpäevas.
Kui sul on juba suvel selline tarbimine, siis mis veel talvel on? :shock: elektrikerisega saun on pidevalt sees?
Mõnel on lisaks perele ka vanemad näiteks...meil oli eelmistel aastatel 700kw ja pluss tavaline suvekulu kahe majapidamisega(üks suvine), see aasta on 400kw, sauna sai viimati märtsis...
Jutt ikka ühest majapidamisest. 633kWh on ikka suve kohta suht jõhker kulu arvestades, et sooja vett teeb ta maasoojuspumbaga ja august oli võrreldes juuliga suhteliselt jahe kuu siiski loe:jahutada vähem vaja.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel, august oli minumeelest kõige kuumem kuu, mis eestis viimase 10a jooksul nähtud :D okei, see on küll subjektiivne hinnang ja kui näpuga järge ajama hakata siis 10a on kindlasti ka liialus...aga no effin kuum oli ikka küll!

aga anyway, huvi pärast vaatasin ka oma arvet siis. 68kwh ning arve 35e. ehk siis jah, kokkuvõttes pool eurot kilowatt...no suht ulme ikka :wack: arvestades veel, et mul üle poole kogu sellest tarbimisest oli nö. öisel ajal.
summa ise on muidugi tühine, aga keskmine kilowati hind on ikka täiesti utoopiline küll! poleks isegi uskunud, et nii meeletu tulla saab.
paistab, et päikesepaneelide investeeringust + akudest mingit pääsu ei ole. kuigi teisest küljest, praegu ongi 100% mõistlik kogu vaba raha kuskile ära investeerida :D
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 06 Sept 2022, 15:00
Jutt ikka ühest majapidamisest. 633kWh on ikka suve kohta suht jõhker kulu arvestades, et sooja vett teeb ta maasoojuspumbaga ja august oli võrreldes juuliga suhteliselt jahe kuu siiski loe:jahutada vähem vaja.
Mul on suvel 2 külmkappi-üks õues terrassil(ilmselt töötas ka rohkem kui muidu,sest kuum oli) konditsioneer,garaaz ,välisvalgustus, vent, kaev, pesumasinad jne. Tavaline mugav olemine, aga elektrisauna mul pole. Tarbimine on koguaeg sarnane olnud ja vanasti olid arved suvel 70€ kanti. Kui kõigekülmemed kuud,siis olid vanasti 250€ kanti börsipaketiga, aga selline aasta keskmine oli siiani vast 130-150€. Nüüd see enam nii pole,aga ega ma selle pärast ju saa ka poolt maja välja lülitada ja elu seisma keerata.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

will111 kirjutas: 06 Sept 2022, 15:38

paistab, et päikesepaneelide investeeringust + akudest mingit pääsu ei ole. kuigi teisest küljest, praegu ongi 100% mõistlik kogu vaba raha kuskile ära investeerida :D
tuttav pani aasta-kaks tagasi omale paneelid hoovi, võimsust ma ei tea, mõni nädal tagasi kui trehvasime uurisin tasuvust, ütles, et aastas tuli ligi 200 EE-le peale maksta.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

423 kWh ja 118.-
See siis fixhinnaga, juulis sai muudetud. Kevadest saati on arve olnud ühte auku, +/- 110 euri, kuigi tarbimine oli on olnud 700-400 kWh vahel. Hinnatõus on ikka räme olnud ja juulis sai isu täis sellest Elektrikellast ja igakuistest arveüllatustest.

August oli siiski soojem võrreldes juuliga või vähemalt päikselisem. Konditsioneer töötas augustis rohkem kui juulis.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

MannyEric kirjutas: 06 Sept 2022, 10:42
Ain kirjutas: 06 Sept 2022, 09:13
Igaks juhuks võid ka oma lepingu üle vaadata. Mul oli rohkem kw. ja odavam hind. EE bõrs.
Eks see sõltub, millal tarbimine toimus, kui on tunnipõhine hind...
:wack: Muidugi.. Ma sellepeale esimese hooga ei mõelnud ju.. Ma ikka proovisin automatiseerides boilerit ja autot laadida odaval ajal. Sealt ka see erinevus..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

august 560kw 287.- (kõik kokku)
mai 1262kw 302.- (kõik kokku)

Seega kahekordne hinnavahe võrreldes kevadega
Tunnipõhine börsihind peaks paketiks olema.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kiilas...iseenesest ju suht okei? 200e aasta peale on keskmise kuu arvena päris väike summa :)

mul üks endine klassivend paigaldas omale kuskil suve alguses ka paneelid ja akupaki. sheeris paar päeva tagasi fesaris oma arvet, mis oli umbes -600 kui mälu ei peta. kommentaariks oli veel midagi sellist, et umbes 5% selle süsteemi alginvesteeringust on nüüd tagasi teenitud mingi 2 kuuga :)
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

will111 kirjutas: 06 Sept 2022, 16:05
kiilas...iseenesest ju suht okei? 200e aasta peale on keskmise kuu arvena päris väike summa :)

mul üks endine klassivend paigaldas omale kuskil suve alguses ka paneelid ja akupaki. sheeris paar päeva tagasi fesaris oma arvet, mis oli umbes -600 kui mälu ei peta. kommentaariks oli veel midagi sellist, et umbes 5% selle süsteemi alginvesteeringust on nüüd tagasi teenitud mingi 2 kuuga :)
Usun küll, sest tal maja pole väga vana ja usun, et seal kõik lisad ja viled tarbivad elektrit.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mul oli augusti arve -132.39 €, selle aasta arve on kokku -418.29 €. Näib, et aasta lõpetan kas nullis või mõningase ettemaksuga.
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

urmas66 kirjutas: 06 Sept 2022, 15:41
ranel kirjutas: 06 Sept 2022, 15:00
Jutt ikka ühest majapidamisest. 633kWh on ikka suve kohta suht jõhker kulu arvestades, et sooja vett teeb ta maasoojuspumbaga ja august oli võrreldes juuliga suhteliselt jahe kuu siiski loe:jahutada vähem vaja.
Mul on suvel 2 külmkappi-üks õues terrassil(ilmselt töötas ka rohkem kui muidu,sest kuum oli) konditsioneer,garaaz ,välisvalgustus, vent, kaev, pesumasinad jne. Tavaline mugav olemine, aga elektrisauna mul pole. Tarbimine on koguaeg sarnane olnud ja vanasti olid arved suvel 70€ kanti. Kui kõigekülmemed kuud,siis olid vanasti 250€ kanti börsipaketiga, aga selline aasta keskmine oli siiani vast 130-150€. Nüüd see enam nii pole,aga ega ma selle pärast ju saa ka poolt maja välja lülitada ja elu seisma keerata.
Sinu jutuga tuli see artikkel meelde :ner: https://arileht.delfi.ee/artikkel/95351 ... lektriarve
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 06 Sept 2022, 15:41
ranel kirjutas: 06 Sept 2022, 15:00
Jutt ikka ühest majapidamisest. 633kWh on ikka suve kohta suht jõhker kulu arvestades, et sooja vett teeb ta maasoojuspumbaga ja august oli võrreldes juuliga suhteliselt jahe kuu siiski loe:jahutada vähem vaja.
Mul on suvel 2 külmkappi-üks õues terrassil(ilmselt töötas ka rohkem kui muidu,sest kuum oli) konditsioneer,garaaz ,välisvalgustus, vent, kaev, pesumasinad jne. Tavaline mugav olemine, aga elektrisauna mul pole. Tarbimine on koguaeg sarnane olnud ja vanasti olid arved suvel 70€ kanti. Kui kõigekülmemed kuud,siis olid vanasti 250€ kanti börsipaketiga, aga selline aasta keskmine oli siiani vast 130-150€. Nüüd see enam nii pole,aga ega ma selle pärast ju saa ka poolt maja välja lülitada ja elu seisma keerata.
Ega ilmaasjata ei räägita, et rikkust on raske varjata :D 329 eur suvel elektri eest on ikka :wack:
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

no asja positiivne külg on jällegi see, et kui suvel juba 330e maksad, ega siis see arve talvel enam niiväga palju suurem ei tulegi...võibolla seal 700-800 kandis kõigest :D vahe vaid umbes 2-kordne. minul näiteks tuleb ikka ilmselt nii 4 korda suurem mõnel külmemal kuul.

aga noh, kui raha on siis miks ka mitte seda kulutada. kui pere kogusissetulek on vähemalt 10k kuus puhtalt kontole siis see 500-1000 elektriarve polegi ju veel midagi nii katastroofilist. eks selle eest muidugi saaks nii mõndagi muud ka, elektri asemel, kuid igaüks ise valib oma hobid ja mugavused
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Ole hea mees ja arvesta oma päikesepatareide (või hüdro/tuule/aatomiturbiini) soetusmaksumus ka siia sisse. Kuni tasuvusaja sabumiseni. Kui ostsid laenuga siis arvesta laenukulud ka sisse. Siis saame teada, mis sinu elekter päriselt maksab. :)
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

► Näita Spoilerit
Täna olen ma tõesti veel 7434.15 € "miinuses" aga kuna ma ei pidanud pargi jaoks laenu võtma ja see raha vedeleks jätkuvalt lihtsalt arve peal, siis ma ei arva, et oli halb investeering.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kindlasti on see mõistlik paigutus. Suur su park on?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

outlaw kirjutas: 06 Sept 2022, 20:10
Sinu jutuga tuli see artikkel meelde :ner: https://arileht.delfi.ee/artikkel/95351 ... lektriarve
Siin tuleks asja ka sellelt poolet vaadata, et siiani oli see ilmselt ka sel perel seal artiklis, täiesti soodne lahendus. Oli ka minul. me olime pigem innovatiivsed ja loodust säästav jutu ohvrid,et lasime omale soojuspumbad ja muu pann,sest riiklik energiapoliitika ju soosis seda nii meil kui üldse maailamas. Praegusel hetkel kohe midagi suurt muuta pole võimalik. Oli ka mul üks arve aasta lõpus mingi 800 lähedale. Samas vahepeal maksin jälle vähem , kui mõni fix paketiga. Nüüd viskas jälle taevasse,aga kui aasta keskmine oli selline 130-150 kanti,siis see polnud ju mingi priiskamine,lihtsalt meie rumal majandamine riigis ja ka EU-s on viinud selle asja selleni. Reaalselt ju elekter pole oluliselt pidanud tõusma,kui oleks olenud siiani kasutusel need lahendused,mis olid enne neid lolle pöördeid EU suuremates riikides. Ehk uued ajad uued kombed,teeme rohepööret ja kütame jälle puudega ahjusid jne. :wack:
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Macintosh kirjutas: 07 Sept 2022, 10:23
► Näita Spoilerit
Kindlasti on see mõistlik paigutus. Suur su park on?
Ei ole suur, inverter on 4.5 kW.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 07 Sept 2022, 11:21
outlaw kirjutas: 06 Sept 2022, 20:10
Sinu jutuga tuli see artikkel meelde :ner: https://arileht.delfi.ee/artikkel/95351 ... lektriarve
Siin tuleks asja ka sellelt poolet vaadata, et siiani oli see ilmselt ka sel perel seal artiklis, täiesti soodne lahendus. Oli ka minul. me olime pigem innovatiivsed ja loodust säästav jutu ohvrid,et lasime omale soojuspumbad ja muu pann,sest riiklik energiapoliitika ju soosis seda nii meil kui üldse maailamas. Praegusel hetkel kohe midagi suurt muuta pole võimalik. Oli ka mul üks arve aasta lõpus mingi 800 lähedale. Samas vahepeal maksin jälle vähem , kui mõni fix paketiga. Nüüd viskas jälle taevasse,aga kui aasta keskmine oli selline 130-150 kanti,siis see polnud ju mingi priiskamine,lihtsalt meie rumal majandamine riigis ja ka EU-s on viinud selle asja selleni. Reaalselt ju elekter pole oluliselt pidanud tõusma,kui oleks olenud siiani kasutusel need lahendused,mis olid enne neid lolle pöördeid EU suuremates riikides. Ehk uued ajad uued kombed,teeme rohepööret ja kütame jälle puudega ahjusid jne. :wack:
Baltikumi võrgust kadus 1600MW elektrivõimsust ja Euroopas tehakse gaasiga elektrit, mida osteti Venemaalt. Kui kõik see odav oli, siis keegi ei kurtnud.
See tekitas aga rohkem sõltuvust Venemaa odavast energiast.
Ega ilmaasjata juba aastaid enne Euroopat ei hoiatatud, et ärge jääge Venemaast liiga sõltuvusse. Need, kes seda trummi tagusid, tembeldati veel paar aastat tagasi rumalateks. Ka räägiti paar aastat tagasi veel juttu (mida ma ka ise uskusin), et elektrihinnas hakkame järjest rohkem nägema miinusega hindu.

Juba praegu on näha, et vanad "head" ajad on tagasi. Vanades elamurajoonides igapäevaselt korstnad suitsevad.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Euroopas(eelkõige saksamaal) hakati gaasiga tegema, sest see kuulutati roheliseks energiaks, ülemineku ajaks. Pandi siis söe jaamad ja ka tuumajaamad saksamaal kinni. Samas Prantsusmaa ei kavatsegi tuumajaamasid sulgeda ja müüb teglikult sealt tulevat elektrit siseriiklikult reaalse hinnaga ja ülejäägi müüb turule turuhinnaga. Meil on endil siin asjad paigast selle turu ja regulatsioonidega,sest me oleme nii "õiged ja korralikud". Keerasime endale ise taha ja nüüd ohime. See,et meie targad siin kraaksuvad , et bõrsihinnad on igalpool kõrged ei tähenda,et seda börsihinda ka makstakse sellisel kujul nagu meil. Kui vaadata,millist kasumit on EE teeninud,siis polegi vaja kaugele vaadata,et miks mingid asjad just nii on nagu nad on.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 07 Sept 2022, 15:26
Euroopas(eelkõige saksamaal) hakati gaasiga tegema, sest see kuulutati roheliseks energiaks, ülemineku ajaks. Pandi siis söe jaamad ja ka tuumajaamad saksamaal kinni. Samas Prantsusmaa ei kavatsegi tuumajaamasid sulgeda ja müüb teglikult sealt tulevat elektrit siseriiklikult reaalse hinnaga ja ülejäägi müüb turule turuhinnaga. Meil on endil siin asjad paigast selle turu ja regulatsioonidega,sest me oleme nii "õiged ja korralikud". Keerasime endale ise taha ja nüüd ohime. See,et meie targad siin kraaksuvad , et bõrsihinnad on igalpool kõrged ei tähenda,et seda börsihinda ka makstakse sellisel kujul nagu meil. Kui vaadata,millist kasumit on EE teeninud,siis polegi vaja kaugele vaadata,et miks mingid asjad just nii on nagu nad on.
Võta lahti aruanded ja näed, et see kasum pole teps mitte ainult eestlaste pealt tulnud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 07 Sept 2022, 15:55
urmas66 kirjutas: 07 Sept 2022, 15:26
Euroopas(eelkõige saksamaal) hakati gaasiga tegema, sest see kuulutati roheliseks energiaks, ülemineku ajaks. Pandi siis söe jaamad ja ka tuumajaamad saksamaal kinni. Samas Prantsusmaa ei kavatsegi tuumajaamasid sulgeda ja müüb teglikult sealt tulevat elektrit siseriiklikult reaalse hinnaga ja ülejäägi müüb turule turuhinnaga. Meil on endil siin asjad paigast selle turu ja regulatsioonidega,sest me oleme nii "õiged ja korralikud". Keerasime endale ise taha ja nüüd ohime. See,et meie targad siin kraaksuvad , et bõrsihinnad on igalpool kõrged ei tähenda,et seda börsihinda ka makstakse sellisel kujul nagu meil. Kui vaadata,millist kasumit on EE teeninud,siis polegi vaja kaugele vaadata,et miks mingid asjad just nii on nagu nad on.
Võta lahti aruanded ja näed, et see kasum pole teps mitte ainult eestlaste pealt tulnud.
Sel pole vahet kust teenitud, aga kõrgest hinnast on nad teeninud ja seega on materiaalne huvi. Kurjad keeled räägivad, et nad on ka olnud nende viimase pakkumise mega hindade taga, mis tõestamatu muidugi, sest need andmed on salastatud. EE materiaalne tulem läheb üldjuhul poliitilisel teel jagamisele, dividendidena. Järeldusi teeb igaüks ise
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

EH1
Postitusi: 73
Liitunud: 14 Apr 2014, 17:05
Tsikkel: -
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas EH1 »

Kes tahtis sai/saab omale fikseeritud hinnaga paketi kah teha aga börsihinnaga miinus hinda saavad ütlesid siis "haa, lollid maksavad üle".

Saksamaa ja teiste tuumavastasus oli seatud Fukushima hirmuga ja odava lahendusega gaasi näol, win-win poliitikutele (protestid tuumejaamade sulgemiseks).

Ei maksnud meil ka kõik börsihinda eelmine aasta, riik hüvitas osa küttekuludest neile kes kvalifitseerusid.

Ducati 749S ex, MG California 1400 Custom ex


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Einoh, äkki oli veel natuke ka seotud tserno hirmuga?!? :lol:

Üldiselt, oleks aeg inimestel nendest "hirmudest" üle saama hakata. Tuumaenergia on tänase päevani ainuke tegelik 100% toimiv lahendus ja veel enam, tänaseks tegelikult ka täiesti turvaline ja igatpidi ära proovitud lahendus, mis on paljudes riikides reaalselt kasutusel ja kasutusel olnud juba aastakümneid. Kellele tuumaenergia ei meeldi, või hirm nii suur on, no mingu ja koligu siis kuskile aafrikasse. Seal ei pea muretsema, elektrit pole ning pole vajagi ja oled oma suurest murest tuumajaama õhku lendamise pärast ka kohe prii. Pehmelt öeldes koll ees juba nendest "rohelistest" kellel pole ajusid isegi vastsündinu jagu, kuid prääksuvad veel kõvemini.
Elektrienergia kättesaadavus peaks tänasel päeval üleüldse olema igas vähegi arenenud riigis sisuliselt garanteeritud hüve - ja teatud piiritletud kogus mingi x perioodi kohta peaks seda olema igale riigi kodanikule tagatud kas VÄGA madala fix hinna eest või ausalt öeldes miks mitte ka päris tasuta. See ei tähenda, et tasuta peaks saama elektrit basseinide kütmiseks ja igal õhtul sauna tegemiseks, kuid see, et inimene saab paari (led)lampi põletada, telefoni laadida ning teed keeta ja süüa teha, peaks olema riigi poolt GARANTEERITUD! Sama basic asi nagu kuradi teedevõrk või see, et sul on võimalik näiteks arstiabi saada. Selle asemel aga korraldatakse mingisugust täistsirkust ja "vabaturgusid".

Kui selline valik oleks olemas, siis ma võtaks silmagi pilgutama näiteks täna mingisuguse MÕISTLIKU fix hinnaga paketi, milles on siis selle fix hinnaga pakutava elekti max kogus näiteks nädala või kuu kohta limiteeritud (mõistlikul tasemel) ja seda ületades hakkad maksma muud hinda. Poleks mitte mingisugust probleemi ja kõik on arusaadav ja mõistetav...kui tahan jube luks vend olla ning 100 tonnist välibasseini 365p aastas 25c juures hoida siis maksangi selle kenasti kinni ka...aga kui ei taha, vot siis ei taha ka osaleda nende basseinivendade ja kohalike poliitikute korraldatud "vabaturuvõistlusel" :evil:
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas and »

mis asi see MÕISTLIK fix pakett on? kõik fix paketid on müüjal alati arvestatud viimase kuu max hinna järgi ja valikuvariante ei ole.
Kasutaja avatar

Priidik199
Postitusi: 4
Liitunud: 14 Juul 2022, 09:34
Tsikkel: Yamaha XT660X
Asukoht: Tallinn

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Priidik199 »

25.08.2022, 15:04 - Kaja Kallas

Kas arved tulevad suuremad või väiksemad kui eelmisel talvel?

Oleneb ka sellest, mida inimesed ise on teinud. Kui inimesed on lähtunud soovitusest, mille andsin eelmise aasta lõpus, ja on fikseerinud oma hinna, siis nende arved on tõenäoliselt väiksemad. Kui nad seda teinud ei ole, siis on võimalus minna universaalteenusele, mis on tõenäoliselt kõrgema hinnaga kui fikseeritud teenus, mida tootjad on pakkunud. Arved tulevad suured. Selle suhtes pole kellelgi mingit illusiooni, justkui tuleks need väiksemad kui eelmisel talvel. Pigem tuleb ikkagi raskem talv.

Allikas - https://www.delfi.ee/artikkel/120056796 ... ui-eelmine

1) Eelmise aasta lõpus Kaja küll ei soovitanud hinda fikseerida, vaid lubas, et kannatame need mõned kuud ära - suvel läheb soodsamaks. Ei läinud.
2) Ootame huviga seda universaalteenuse hinda. Esialgu olid jutud 120 EUR/MWh, siis 180EUR/MWh. Nüüd juba öeldakse, et rohkem kui eelnevatel kuudel fix pakkumisi tehtud on.

16. augustil pakuti päevast hinda 298 EUR / MWh ja öist 246 MWh:
Pilt

08. september päevane hind 435 EUR / MWh ja öine 314 MWh:
Pilt


Päris rets tõus 3 nädalaga või mis?
Viimati muutis Priidik199, 13 Sept 2022, 10:49, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”