Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ehkki ma olen tuumaenergia pooldaja, siis öelda selle kohta "täiesti turvaline"... no kamoon. Isegi kui piirkond on seimiliselt väheaktiivne, jäävad alati "täiesti sõbralikud" naaberriigid. Praegu Ukrainas näha see tants tuumajaama ümber. Kui mõnel kindralil seal piss valesse kohta lööb on väga suur piirkond sisuliselt inimkonnale kasutamatu. Meil see oht kahjuks jääb.

Praeguste hindadega on lihtsalt süsteem loll - väike osa kallist energiat määrab suurema osa normaalse tootmishinnaga energiale. Selle kalli osa võiks suurema osa peale "laiali määrida", laiali jagada. Pakun, et mingi selline muudatus tuleb ka, sest see siiski jääb, et erinevatel jaamadel on erinevad tootmis hinnad.

r.
will111 kirjutas: 08 Sept 2022, 01:44
Einoh, äkki oli veel natuke ka seotud tserno hirmuga?!? :lol:

Üldiselt, oleks aeg inimestel nendest "hirmudest" üle saama hakata. Tuumaenergia on tänase päevani ainuke tegelik 100% toimiv lahendus ja veel enam, tänaseks tegelikult ka täiesti turvaline ja igatpidi ära proovitud lahendus, mis on paljudes riikides reaalselt kasutusel ja kasutusel olnud juba aastakümneid. Kellele tuumaenergia ei meeldi, või hirm nii suur on, no mingu ja koligu siis kuskile aafrikasse. Seal ei pea muretsema, elektrit pole ning pole vajagi ja oled oma suurest murest tuumajaama õhku lendamise pärast ka kohe prii. Pehmelt öeldes koll ees juba nendest "rohelistest" kellel pole ajusid isegi vastsündinu jagu, kuid prääksuvad veel kõvemini.
Elektrienergia kättesaadavus peaks tänasel päeval üleüldse olema igas vähegi arenenud riigis sisuliselt garanteeritud hüve - ja teatud piiritletud kogus mingi x perioodi kohta peaks seda olema igale riigi kodanikule tagatud kas VÄGA madala fix hinna eest või ausalt öeldes miks mitte ka päris tasuta. See ei tähenda, et tasuta peaks saama elektrit basseinide kütmiseks ja igal õhtul sauna tegemiseks, kuid see, et inimene saab paari (led)lampi põletada, telefoni laadida ning teed keeta ja süüa teha, peaks olema riigi poolt GARANTEERITUD! Sama basic asi nagu kuradi teedevõrk või see, et sul on võimalik näiteks arstiabi saada. Selle asemel aga korraldatakse mingisugust täistsirkust ja "vabaturgusid".

Kui selline valik oleks olemas, siis ma võtaks silmagi pilgutama näiteks täna mingisuguse MÕISTLIKU fix hinnaga paketi, milles on siis selle fix hinnaga pakutava elekti max kogus näiteks nädala või kuu kohta limiteeritud (mõistlikul tasemel) ja seda ületades hakkad maksma muud hinda. Poleks mitte mingisugust probleemi ja kõik on arusaadav ja mõistetav...kui tahan jube luks vend olla ning 100 tonnist välibasseini 365p aastas 25c juures hoida siis maksangi selle kenasti kinni ka...aga kui ei taha, vot siis ei taha ka osaleda nende basseinivendade ja kohalike poliitikute korraldatud "vabaturuvõistlusel" :evil:


Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

:bsmile:
Viimati muutis ranel, 09 Sept 2022, 13:01, muudetud 2 korda kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No selle universaal teenusel on ka kaks asja mis seda hinnakujundust suurelt mõjutavad.
1.Arvestada reaalselt põlevkivist elektritootmise hinnad ja selle baasil reaalne hind.
2. Arvestada põlevkivist tootmise hind ja lisada sellele rohehulluse tasu ehk CO2 kvoot ja see hind pole enam midagi soodsat. Rohehulluse tasu läheb riigile ja sealt siis hakatakse jälle 50€ megavati kohta ja veel midagi tagasi maksma. Keegi võidab ja keegi ei võida midagi nagu sotsiaalabiga ikka.
Ehk kõik on kinni poliitikas, mitte reaalsuses.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tort »

romulus kirjutas: 08 Sept 2022, 08:56
Praeguste hindadega on lihtsalt süsteem loll - väike osa kallist energiat määrab suurema osa normaalse tootmishinnaga energiale. Selle kalli osa võiks suurema osa peale "laiali määrida", laiali jagada.
Täpselt nii. Kui ämber täis, siis tuleks jagada kogusumma vastavalt kwh pakkujate vahel võrdselt ära või saavad kõik selle, mille peale pakkumise tegid. Mitte nii, et kõik saavad max hinna. Eks kuni kõik kinni plekitakse, siis võib igasuguseid trikke teha ja väita, et vastasel juhul kukub börs kokku ja elektrit pole. See oleks kusjuures ka vähe "börsilikum" lahendus, kui hinnalae kehtestamine ja teoorias välistaks puudujäägid vähe enam, kui hinnalagi. Teisalt jääb ikkagi spekuleerimise oht aga eks see ole ka kütuseturul - kõik vaatavad, mida konkurendid teevad.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
EU-s ei ole üks börs ja neil isegi tingimused kauplemisel erinevad. Meie Nordpool on meie oma riikide valitsuste poolet nii asjad seadnud ehk ilmslet tehti kunagi diil ära asjasse üldse süvenemata. Kes oli siis puldis peaks ka vastutama selle eest.
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas: 08 Sept 2022, 14:45
Kes oli siis puldis peaks ka vastutama selle eest.
Vali naer saalist. Hoogu karistamatusele annab veel juurde see, et lisaks visioonita lihtsalt kooskäimise poliitikale on meil pingid nii lühikesed, et isegi kui mingi ime läbi lendad ühest aknast välja, siis kohe teisest sisse tagasi.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

romulus, täiesti turvaline ei võrdugi 100% absoluutselt ja täielikult igasuguse riski vaba. kui sa reisid ringi ja sõidad näiteks lennukiga siis kas see on 100% täiesti jäägitult riskivaba ettevõtmine? kas sa siis jätad nüüd seepärast lendamata, või mõtled iga kord enne piletite ostmist jube pingsalt, et kas ikka tasub seda riski võtta, või kas sa ütled lendamine kohta, et see on riskantne ja ebaturvaline viis transpordiks? kahtlustan, et ei ütle - ometi on lennuki alla kukkumise tõenäosus ju tegelikult isegi üsna suur. ja sinu kindla surma tõenäosus sellel puhul on kindlasti VÄGA palju kordi suurem kui näiteks mingi tuumajaama õnnetuse korral.

absoluutselt kõik ettevõtmised, mida üks tavaline, keskmine inimene igapäevaselt teeb, sisaldavad mingit teatud riski. omaenda majja võid ka sisse põleda, isegi kui jalgagi voodist ei tõsta. "sõbralikud naabrid"? noh, see sõbralik naaber võib ju samahästi visata mõne raketi sulle aknast sisse, selle asemel, et visata see rakett keset tuumajaama.

mina loen tuumaenergia täiesti turvaliseks nendel alustal, et tuumajaamadega ei juhtu "lambist" mitte mingisuguseid õnnetusi. tserno oli inimese enda üüratu lolluse ja mõtlematuse otsene tulemus, MITTE tehnika või tehnoloogia viga. fuku oli loodusõnnetuse tulemus - tõsi, seda on küllaltki võimatu ehk otseselt ette näha, aga no olgem ausad, see jaam asus ka üsna "vastava" koha peal.
et noh, samamoodi nagu minu jaoks on täiesti turvaline sõita mootorrattaga, on minumeelest täiesti turvaline tuumaenergia. riskantne lahendus oleks see kui a'la iga 10s tuumajaam, mis maailmas on ehitatud, lendaks mingi aja jooksul õhku - ja seda ILMA loodusõnnetuse sekkumiseta. aga nojah, eks ainult emotsioonide ja tunnete lainetel purjetavad isikud loomulikult jäävadki lõpuni arvama, et tuumaenergia on hirmus ohtlik, täiesti saatanast, kõik saavad kindlasti surma jne jne. kui neil emotsioonikäkkidel oleks asenduseks pakkuda REAALSELT ja OBJEKTIIVSELT parem lahendus siis ma kuulaks huviga. Paraku pole neil mitte midagi peale nende rumalate emotsioonide ja arvamuse, et lõputus koguses päikesepaneele kasvab automaagiliselt metsas, et nendega saab ju vabalt ja igal ajal toita ära terve maailma ning kõik see on lõputult roheline sest need ju ometi kasvavad ise metsas ning töötavad forever :lol: Jah, keegi peaks vastutama kõigi nende idiootsuste eest, millega tänapäeval tegeledakse riiklikul ja regioonide tasemel. Aga mis vastutust sa sealt saad oodata, kui aina rohkem ja rohkem ainult sellised emotsiooniinimesed hoobade juures ongi?
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@will111
Ma olen ka sama meelt,mis tuumaenergiat puudutab. Kui täna on allveelaevad tuumareaktoriga ja ka need on üldjuhul töötavad, kui inimene ise midagi peesse ei keera, siis mingi suure betoon lahmaka sisse maetud reaktor pole kindlasti ohtlikum. Kui leedus oleks tuumajaam töös, siis meil seda olukorda praegu poleks, aga sakslased ju maksid veel peale ka, et leedu selle kiirelt kinni paneks. Ok,see oli sama tüüpi mis Ternobõl, aga siiski töötav. Miks mitte seda uuematele reaktoritele ümber ehitada,mitte sulgeda vot see on ka küsimus.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 08 Sept 2022, 14:45
. Kes oli siis puldis peaks ka vastutama selle eest.
Vähe sellest, et mitte keegi meil mitte kunagi ühegi lolli otsuse eest ei vastuta.
Isegi algne meie riigi osalus NordPool süsteemis suudeti märkamatult maha müüa :wack: :wack:
Korra või paar üritati seda teemat ERR saadetes tõsta aga tulutult....
Pilt
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 08 Sept 2022, 19:52
@will111
Ma olen ka sama meelt,mis tuumaenergiat puudutab. Kui täna on allveelaevad tuumareaktoriga ja ka need on üldjuhul töötavad, kui inimene ise midagi peesse ei keera, siis mingi suure betoon lahmaka sisse maetud reaktor pole kindlasti ohtlikum. Kui leedus oleks tuumajaam töös, siis meil seda olukorda praegu poleks, aga sakslased ju maksid veel peale ka, et leedu selle kiirelt kinni paneks. Ok,see oli sama tüüpi mis Ternobõl, aga siiski töötav. Miks mitte seda uuematele reaktoritele ümber ehitada,mitte sulgeda vot see on ka küsimus.
Saksa otsused ei ole midagi imestada.
Neil on riigiametid paksult putja agente täis.
Gazprom ja exkantsler Schröder esimeseks näiteks.
Pilt
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kus siin on ikka "vastutajaid" kivide alt välja roomanud - kevadel valimised tulemas, minge kandideerige ja vastutage mitte ärge kiunuge siin :mrgreen:
Enamus sellistest kiunujatest isegi ei käi valimas (statistiliselt!) ...
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 09 Sept 2022, 10:10
Kus siin on ikka "vastutajaid" kivide alt välja roomanud - kevadel valimised tulemas, minge kandideerige ja vastutage mitte ärge kiunuge siin :mrgreen:
Enamus sellistest kiunujatest isegi ei käi valimas (statistiliselt!) ...
Kus on kiun? Ja mina isiklikult pole ütegi valimist vahele jätnud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Valimised on illusoorne nähtus, mis tekitab töörahvas tunde, et nendest oleneb midagi. :bsmile:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

rannamees kirjutas: 08 Sept 2022, 21:20
Vähe sellest, et mitte keegi meil mitte kunagi ühegi lolli otsuse eest ei vastuta.
Isegi algne meie riigi osalus NordPool süsteemis suudeti märkamatult maha müüa :wack: :wack:
Korra või paar üritati seda teemat ERR saadetes tõsta aga tulutult....
Miks see osalus vajalik peaks olema?

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Osalus ettevõttes on vajalik selleks, et mõjutada ja öelda sõna sekka ettevõtte strateegia, (juhtimis)otsuste, investeeringute osas jne. Eks see nimekiri on tegelikult loomulikult palju pikem, ma ei ole mingi business insider aga no need olid lihtsalt esimesed ILMSELGED JA LOOGILISED asjad, mis meenusid. Näiteks võib osaluse säilitamine/omamine olla vajalik lihtsalt kellegi teise ENAMUSosaluse tekkimise vältimiseks.

Kas sa arvad, et eesti riigil ei peaks olema mitte mingisugust seost, sõnaõigust ega üldse mitte mingisugust huvi selle vastu, et kes, mis tingimustel ja mis hinnaga või kas üldse KOGU EESTI RIIGI rahvale sellist elutähtsast teenus pakub ja tagab?
Aga mille jaoks seda nn. eesti riiki üldse vaja on...st. mis valitsus, mille jaoks? mida siin valitseda? küll mingid erafirmad seda elektrit toodavad ja müüvad, küll keegi ikka kuskil mingit toite tootab ja müüb. küll keegi ikka neid teid ehitab. küll mingid ettevõtjad ikka kuskile mingeid erakoole ehitavad. milleks on vaja ülal pidada "riiki"???

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

Mõned on olnud skeptilised fix pakettide suhtes.

Tegin oma isale kah fix paketi juunis. Kehtima hakkas augustist alates, varem ei saanud.

Nüüd tuli arve. Eksitusena oli augusti tarbitu läinud ka börsihinna arvestusega kirja, tunnipõhiselt. 503,5 kw ning arve 227,52 €.

Helistasin, vabandati mitu korda ja lubati kohe korda teha. Tehtigi.

Uus arve: 105,06 €.

Pakett: päev 0,2377 €/kwh, öö 0,1738 €/kwh.

Kõik toodud numbrid on koos käibemaksuga.

Mu meelest kõige olulisem asi paketi valimisel on kindlustunne. Üks mure vähem. Isegi kui vahel maksad natuke rohkem, kui börsihind on, on see vahe sentides või heal juhul eurodes, kokkuvõttes. Aga teistpidi vahe võib olla ikka päris nutune, sadades eurodes.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui pika aegne fix? Ja kas lõpetamise tasuga või ilma? Maru madal hind tänase kohta
Viimati muutis Madlobster, 12 Sept 2022, 22:07, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas and »

ma saan aru, et börsi hinna peal praegu oodata hea ei ole aga no ilge rõõm on selle 23sendise paketiga talvele vastu minna.
mul endal on 18sendine pakett (ega väga hea meel ei olnud sellele lepingule alla kirjutada aga muid variante ei olnud enam) ja see tähendab, et mu kütteaerved tulevad talvel 600-800 euri vahemikku.
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kurat see oli päris hea...eriti muidugi lõpulause :lol:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas: 12 Sept 2022, 21:42
ma saan aru, et börsi hinna peal praegu oodata hea ei ole aga no ilge rõõm on selle 23sendise paketiga talvele vastu minna.
mul endal on 18sendine pakett (ega väga hea meel ei olnud sellele lepingule alla kirjutada aga muid variante ei olnud enam) ja see tähendab, et mu kütteaerved tulevad talvel 600-800 euri vahemikku.
Sa pole üksi selline ilmselt. Suurem enamus uuemate või renoveeritud elamiste omanikke on sinu saatusekaaslased.
Ma olen bõrsipaketiga majandanud kohe algusest ehk siis mingi a´10 aasta vist ja kuni eelmise aasta augustini oli tunnipõhine börsi hind koguaeg odavam ükskõik millisest fix paketist. Ma ei tea fix paketti alla 0.05 päeva ja 0,03-0,04 öö. Kuid mul oli ikka kuid kui kuu keskmine oli 0,02-0,03€ ja harva sinna 0,04+€ kanti. Ehk siiani oleks mina iga fixpaketiga üle maksnud,nüüd siis tõesti olen jälle börsiga üle (õigel hetkel tehtud fix paketiga võrreldes) maksnud.
Samas ma tean,et EE on teinud ettevõetetele ka eelmisel ja sel aastal pakkumisi hinnaga 0,06-0,07€ ja seda 5 või 10 aastaks. Ehk kuidas, seda ma ei tea,aga see et meid eraisikutena kooritakse on selgemast selgem.
Kui nüüd see nn üldteenus tuleb koos riigieelarvesse mineva CO2 tasuga,siis saab selle hind ka sinna 0,2€ kanti ilmselt olema,kuigi võiks ilma selleta olla 0,04-0,05€
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

Madlobster kirjutas: 12 Sept 2022, 21:24
Kui pika aegne fix? Ja kas lõpetamise tasuga või ilma? Maru madal hind tänase kohta
5 aastat. Lõpetamistasuta, iga kell võime lõpetada, aga siis üks kuu ette teatada, nagu ikka.

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

and kirjutas: 12 Sept 2022, 21:42
ma saan aru, et börsi hinna peal praegu oodata hea ei ole aga no ilge rõõm on selle 23sendise paketiga talvele vastu minna.
mul endal on 18sendine pakett (ega väga hea meel ei olnud sellele lepingule alla kirjutada aga muid variante ei olnud enam) ja see tähendab, et mu kütteaerved tulevad talvel 600-800 euri vahemikku.
Pensionärile loeb enim kindlustunne. 17 öö ja 23 päev, teeb keskmiseks 20 senti. Maksimaalne kulu on olnud 1500 kwh, keskmine tuleb talvel 1000 ringi. See teeb keskmiseks arveks 200 €, maksimaalselt 300 €. Juba augusti eest oleks olnud arve suurem kui talve keskmine arve, börsipaketiga.

Rõõm oleks siis, kui oleks tasuta, aga palju parem on siiski minna selle 23sendise paketiga talvele vastu kui oodata mingeid 4-5 €/kwh börsihinnaga tunde, mis ilmselt tulevad ka.

:bsmile:
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Madlobster kirjutas: 12 Sept 2022, 21:24
Kui pika aegne fix? Ja kas lõpetamise tasuga või ilma? Maru madal hind tänase kohta
See 18 sendine pakett on nüüd juba vähemalt 25. EE Kindel Pluss, 5a leping. Mul õnnestus see paar nädalat tagasi veel 20 sendi peale fikseerida, kuid see on pärast seda iga päevaga tõusnud.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Piipz kirjutas: 14 Sept 2022, 09:58
Madlobster kirjutas: 12 Sept 2022, 21:24
Kui pika aegne fix? Ja kas lõpetamise tasuga või ilma? Maru madal hind tänase kohta
See 18 sendine pakett on nüüd juba vähemalt 25. EE Kindel Pluss, 5a leping. Mul õnnestus see paar nädalat tagasi veel 20 sendi peale fikseerida, kuid see on pärast seda iga päevaga tõusnud.
elekter.PNG
elekter.PNG (26.64 KiB) Vaadatud 689 korda
Kuna ühtlane tarbimine, siis keskmine tuleb 16s/kWh ja sealt riik kompenseerib veel 5s. Hinnatõus küll umbes 2x, aga vähemalt pole 10x.
Augustis vaatasin, et aitab ka. Teen end 7 aastat sunnismaiseks ära. Nüüd kui muid pakkumisi vaatan, siis tundub suht hästi saadud. Pikaajaliselt aga teadmata, kui hästi saadud.

Olin ka äraootaval seisukohal universiaalteenuse osas, kuid kauem enam oodata ei kannatanud, kui soov oli hakata soojuspumpasid oktoobrist kasutama. Tegin 15.august iseteeninduses lepingu ümber. Niigi hakkab pakett kehtima alates 1.oktoober. EE helistas, et jääks neile. Hinna osas selle hinnaga aga kaasa minna ei soovinud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

oot kelle või mille pakkumine/pakett see siis on?
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

220 energia. Täiesti tavaline letipakkumine oli augustis.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ahjaa, ei viinud pildilt niimoodi kohe kokku, et mis see 220 seal tähendab :D

paras loterii ikka tehtud sellest elektri tarbimisest. ühest küljest saad nö. kindlust (fikseeritud hinna näol). teisest küljest on ka see fikseeritud hind ikkagi nüüdseks juba päris haiglaseks kõrge ja siis vaatad seal seda enneaegse lõpetamise tasu ning mõtled, et njaa...kena oleks kui a'la järgmine aasta siis lõpetama ei pea hakkama :D

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas hmm »

Hetkel on tähtajaline 22 s/kwh... mulle tehti juba 37 s/kwh...
Nõks on aega otsustada, et kas börs või 22 s/kwh praegu on päev 0.05783 €/kwh ja öö 0.04883 €/kwh - see lõbu saa nüüd läbi.
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Poliitikud "ähvardasid", et see nö üldteenus tuleb kindlasti alla 20 sendi kw/h. Kui nii,siis praegused pakutavad fix paketid suht mõttetu teema, sest lisaks veel mingi soodus ju ka tulemas, mis kõigile laieneb.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”