Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Tihver
Postitusi: 368
Liitunud: 07 Juun 2005, 18:56
Asukoht: Tiskre/Haapsalu
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Mul on kujunemas elektriarve teemast omamoodi juhtum, mida tundub, et peab hakkama lõpuks tarbijakaitsega lahendama.

Elektrienergia müüa Elektrum Eesti, ühel lepingul ja ka arvel kolm tarbimiskohta.
Kõik toimis arvetega tavapäraselt kuni panin 24. augustil ühel tarbimiskohal päiksepargi tootma.
Septembri alguses tuli arve ja sealt puudus augustis toodetud elekter (Eleringi andmetel 523kWh).

Teavitasin Elekrum Eestit ja sain kenast ka vastuse:
Näeme, et mikrotootja leping on süsteemis mitteaktiivseks jäänud.
Tellime Teile kreediti, teeme lepingu korda ning koostame õige arve.

Kreedit tehti, arve kadus ka Elektrumi iseteenindusest aga uut arvet ei tehtud.

Kuna koos Elektrumi mikrotootja lepingu sõlmimisega sain teada, et toodetud elelktrienergia marginaal on neil 4.2senti/kWh, mis on võrreldes Eesti Energia marginaaliga 0.49senti/kWh pea 10x suurem siis algatasin Eesti Energia iseteeninduse teenusepakkuja vahetuse. Tulenevalt etteteatamisaegadest jõustus see alles 01.11.2022.

17. september panin teisel tarbimiskohal päiksepargi tootma.

Kui tavapäraselt tuleb elektriarve kuu esimese nädala jooksul siis seekord tuli arvet oodata 27. kuupäevani.
Arve mis saabus oli aga sama augusti arve, millele varasemalt kreedit tehti. Kuupäevaks 27.10 ja tähtajaks 30.11

28.10 saabus järgmine arve, seekord siis septembri eest.
17. september tootma hakanud pargi toodetud elekter on arvel kenasti olemas aga 24. august tootma hakanud pargi oma puudub (Eleringi andmetel 2100kWh)

04.11 saabus järgmine arve, seekord siis oktoobri eest ja kuna ma alates 01.11 olen Eesti Energia klient siis on see ka viimane Elektrumi arve.
Nii nagu eelmisel arvel siis ka sellele arvel on olemas hiljem tootma hakanud pargi elekter aga puudub varasema pargi oma (Elerigni andmetel 880kWh)
Lisaks puudub arvel riigipoolne elektrienergia toetus, mis sellel tarbimiskohal peaks igal juhul olema kuna olen sinna sisse kirjutatud.

August, september, oktoober kokku olen Elektrumi arvete järgi võlgu mina neile 545 eurot.
Samal ajal on nemad mulle võlgu 3478kWh toodetud elektrienergia eest.

Kõikidele puudulikele arvetele ma olen neile kirjalikult vastanud aga ainuke vastus mis mina neilt saanud on see, mis ma ülespoole kirja panin.

Kui kolme tarbimiskoha numbrid kokku panna, siis olen tarbinud selle kolme kuu peale 3009kWh ja tootnud 4691kWh.
Nii ost kui müük on börs, nii et võlgu olla ei saa ma neile kuidagi.


Husqvarna 701 Enduro

Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Tarbijakaitse Sind ei aita. Isegi kui nad mingi seisukoha võtavad siis teist poolt see ei kohusta millekski.. Parimal juhul võib tarbijakaitse selle ettevõtte kuhugi musta nimekirja lisada.. Aga see Sind edasi ei aita. Mõistlikum ikka mõne juristi poole pöörduda ja konkreetne nõue esitada. Kui lahedndust ei tule siis kohus.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Elektrit tootes saab võlgu olla küll. Kui tagasimüügilepinguga on viimane misiganes kinnitus puudu või segadus loetakse toodetud elekter tarbitud elektriks.
Kasutaja avatar

Tihver
Postitusi: 368
Liitunud: 07 Juun 2005, 18:56
Asukoht: Tiskre/Haapsalu
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tihver »

See olukord tekib siis kui arvesti on kahesuunaliseks mõõtmiseks seadistamata. Sel juhul ei kajasta ega saa kajastada tootmist ka Eleringi iseteeninduses tarbimisandmed.

Mul on kõik vajalikud lepingud olemas nii muudetud võrguteenuse kohta kui elektrienergia müügi kohta.

Arusaamatuks jääb kuidas ei suuda suur elektrimüügi firma väljastada arveid vastavalt tootmis ja tarbimisandmetele.
Miks ei vasta nad reaalselt kirjadele kui automaatvastus luba vastata hiljemalt 10 päeva jooksul.
Kõnekeskust ei tasu üldse kommenteerida, sealt ei vasta keegi ja kui valida tagasihelistamine siis seda sealt ka ei tule.

Husqvarna 701 Enduro

Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Arve käes, universaalteenus Elektrum
kwh hind on 13,72 senti koos km-ga+ kuumaks 1,85€ koos km-ga(riigi soodustus maha võetud)
Kogukulu koos kõigega 20.01 senti/kwh - võrguteenus VÕRK 4
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mul eesti energia universaalteenus, kokku 0,223 senti kw/h, eraldi seal mingeid makse ei viitsi arvutama hakata, see ei muuda ka ju midagi...
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Romka »

Tundub, et tuleb börsilt ikkagi universaalile minna, sest mul kogukulu (koos võrguteenusega) 27,24 senti/kwh. Ilma riigikompensatsioonita 22,1 senti/kwh ja koos sellega 17,1
Tarbimist sain peaaegu poole võrra vähemaks sellega, et asendasin vana 100L horisontaalboileri 30L vastu. Näiteks enne läks vee soojendamiseks öösel iga 3 tunni tagant 0,3kwh, nüüd läheb iga 8 tunni tagant 0,18kw. Enne oli mul stabiilne 200kwh kuus, nüüd sain 117. Muidugi sajane oli mul timmitud 62 kraadi peale, uuel keerasin nupu "e" tähe peale mille puhul soojendab 50c peale. Algul plaanisin 50L panna, aga sai 30L võetud. Kahele inimesele täesti piisav, isegi kui järjest dussi all käia. Soojendab vee üles alla 10 min. Poorvisin ka, et kui kiiresti vesi dussi all olles otsa saab - ausõna ma ei viitsinud seda lihtsalt ära oodata. Muidugi see 30L ei sobi teismelistega peredele või naistele, kes on harjunud omale iga pesemisega 100 liitrise korraga pähe laskma, ehk tullakse dussi alt ära siis, kui vesi külmaks läheb.
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Kogukulu 21,11 s/kWh
Elektrumi universaal

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Romka kirjutas: 09 Nov 2022, 11:08
Muidugi see 30L ei sobi teismelistega peredele või naistele, kes on harjunud omale iga pesemisega 100 liitrise korraga pähe laskma, ehk tullakse dussi alt ära siis, kui vesi külmaks läheb.
Kui elektriarve vähendamine on eesmärk siis 30L sobib ideaalselt naistele kes on harjunud dussi alt ära tulema alles siis kui vesi külmaks läheb. Veel väiksem oleks võibolla ehk veel parem. :ner:
Viimati muutis vanalendur, 10 Nov 2022, 00:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

21,53 s/kWh Elektrumi fix pakett.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

13,5 s/kWh Elektrum börs.
Kogu arve 60,9€, tabitud 351,4 kWh.
4 liiget peres, suurim tarbija on veeboiler.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

motoreis kirjutas: 09 Nov 2022, 20:33
13,5 s/kWh Elektrum börs.
Kogu arve 60,9€, tabitud 351,4 kWh.
4 liiget peres, suurim tarbija on veeboiler.
Pigem ikka 17,4 s/kWh sul. Kogu arve vs tarbitud kWh.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

M.T. kirjutas: 09 Nov 2022, 20:38
motoreis kirjutas: 09 Nov 2022, 20:33
13,5 s/kWh Elektrum börs.
Kogu arve 60,9€, tabitud 351,4 kWh.
4 liiget peres, suurim tarbija on veeboiler.
Pigem ikka 17,4 s/kWh sul. Kogu arve vs tarbitud kWh.
Küllap nii, 13,5 senti lugesin arvelt maha, aga koos kõigi maksude ja ülekandega tulebki sinna 17 sendi kanti.

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas pyta »

Suurim tarbija on siin majas saun, 2-3x nädalas ikka. Viimane arve oli 62 euri, riik toetab saunatamist jälle ..jeeeiii
RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

vanalendur kirjutas: 09 Nov 2022, 17:28
Romka kirjutas: 09 Nov 2022, 11:08
Muidugi see 30L ei sobi teismelistega peredele või naistele, kes on harjunud omale iga pesemisega 100 liitrise korraga pähe laskma, ehk tullakse dussi alt ära siis, kui vesi külmaks läheb.
Kui elektriarve vähendamine on eesmärkiks siis 30L sobib ideaalselt naistele kes on harjunud dussi alt ära tulema alles siis kui vesi külmaks läheb. Veel väiksem oleks võibolla ehk veel parem. :ner:
mul on soe vesi realiseeritud nii, et järjest on 2 (väikest) boilerit. esmalt üks (vist oli 10 või 12l vms), mis on koguaeg sees ja kust tuleb otse köögikraani ja vannitoa kraani vesi ehk nö. tavapärane tarbevesi. sellel on jadas järgi teine, mis jääb esimene sooja väljundi ning dusisegisti vahele. see on 10 liitrine ning vähe võimsama küttekehaga ja saab vastavalt vajadusele sisse lülitada. mõlemal on muidugi veel ka regullitav vee temp peal.
reaalne elu on hetkel näidanud, et kui üks inimene korraga tahab dusi all ära käia siis pole üldjuhul seda teist boilerit isegi tarvis tööle panna. ühest väiksest boileristki jätkub kuuma vett nii paljuks, et ma saan kenasti pesemas käidud. ja justnimelt pesemas, mitte "vee alt läbi" nagu vist paljud inimesed seda a'la 2 korda päevas teevad. umbes nii 15min+ ja soe vesi pidevalt jooksmas, muidugi koguaeg mitte meeletu survega.
kui mõlemad boilerid sisse lülitada max võimsusele (see oleks kokku siis 3.5kw) ning lasta veel vesi seal ka ette ära kuumeneda siis ma arvan, et sooja vett jätkuks praktiliselt piiramatult kui just tõesti mingit vähikeetmist ning pidevat max survet ei viljele seal dusi all.
aga jah, ei oska kommenteerida neid inimesi, kes omale 100l pähe peavad laskma kord või isegi 2 päevas :D ma nagu enda meelest just otseselt vett kokku ei hoia ja väga lühidalt ka seal vee all ei käi, aga paistab et sellise max 40 liitriga saab ikka hakkama

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Sellist asja saab omale lubada ainult siis, kui üksi elada. Keskmine dušisegisti võtab ikka üle 4l minutis ja isegi kui sooja vett ainult pooleks, jaguks sellest 20 minutiks. Minu teine pool saab 20 minutiga ainult juukseotsad märjaks, rääkimata muu pesust.
(togi)

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ela üksi ja näe ikka saab kenasti lubada. Ma ei tea...ei oska kommenteerida seda vajadust dusi all ALATI käia just nii, et üks astub vee alt välja ja teine juba ootab kõrval, et saaks juga katkestamata alla astuda :D Ehk et kui mul kodus käib üks inimene ära ja isegi kui see soe vesi sealt väiksest boilerist saab nö. otsa siis 10 minutit ning uus paagitäis on juba jälle üles soojenenud. Aga no üldiselt selle jaoks ma neid 2tk järjest paigaldasingi, et kui vajadus on siis saab ka mõlemad sisse lülitada ning "all problem gone". Ma nägin lihtsalt eelnevast süsteemist, mis oli läbivoolusoojendi, et tegelikult polegi üldse niiväga suurt võimsust vaja, et dusi all pidev soe vesi olemas oleks. Siis oli 5 + 5.5kw soojendi järjest ja ainult esimene 5ne tegi lõputu sooja vee ilusti ära...ainult et paraku oli tema eluiga ikka väga jahmatavalt lühike ja nii loobusin sellest läbivoolunduse ideest. Ilmselt väikse eelise annab mul ka see, et boilerisse siseneb vesi omakorda natuke suuremast eelpaagist, kus see ei ole mitte ~+6c vaid pigem 10c või rohkem.

Aga kui 20 minutiga saab ainult juukseotsad märjaks siis ei oska jah väga mingit head nõu anda :D
Dusisegisti ei võta fikseeritud arvu liitreid minutis, segistit läbib selline kogus vett ajaühikus kui palju sa talle parasjagu survet taha (lahti) keerad. Minumeelest ei pea käima 20 minutit järjest täissurvega mingi 50 kraadine vesi selga. End kenasti pestud saab ka siis kui vahepeal keerad surve palju väiksemaks ning vesi ei ole kärsatavalt kuum. Mul on õnneks nii läinud, et ma saan sellest ise aru ning saab ka naine aru, et midagu juurde see meeletu koguse kuuma vee lihtsalt "läbi laskmine" ei anna pesuprotsessile
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Aga kuidas te sokki koote?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Madlobster kirjutas: 11 Nov 2022, 07:37
Aga kuidas te sokki koote?
Varrastega.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Teemaväline
@will111 ilma pikemasse arutelusse laskumata: minu jaoks on küll mõistatus, kuidas 10L boileriga õnnestub kahel inimesel dushi all ära käia. Meil 10 inimesega kontoris ei jätkunud sellest normaalseks kätepesukski.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Eks nii nagu haagissuvilates. Dušiotsik vähe läbi lastev ja veega säästlikult majandades. 50l 45c vett loetakse ühe inimese kohta piisavaks.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 14 Nov 2022, 16:50
Teemaväline
@will111 ilma pikemasse arutelusse laskumata: minu jaoks on küll mõistatus, kuidas 10L boileriga õnnestub kahel inimesel dushi all ära käia. Meil 10 inimesega kontoris ei jätkunud sellest normaalseks kätepesukski.
Nagu mul sõber ütleb - korralik kuivatamine on olulisem (tõhusam), kui kehv pesu :mrgreen:

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel kirjutas: 14 Nov 2022, 18:08
Eks nii nagu haagissuvilates. Dušiotsik vähe läbi lastev ja veega säästlikult majandades. 50l 45c vett loetakse ühe inimese kohta piisavaks.
ja eks umbes sellise koguse vett sealt 15l boilerist kätte ilmselt saabki. kas ta on justnimelt 45c või äkki näiteks 40c, seda ma ei tea. pole mõõtnud ja ega eriti ei huvita ka, soe vesi on ja temperatuur on piisav.
kuidas saab 2 inimest...no väga lihtne. üks lõpetab oma pesu, keerab vee kinni. teeb oma tavalised toimingud ehk kuivatav end ära, riietub, tuleb pesuruumist välja. selleks ajaks on juba ilmselt mingi 10min möödunud...5min veel ning boiler on juba uue paagitäie üles kütnud. eks nii saabki. kaks inimest järjest 20+20min sooja veel all tõesti 15 liitrisest ei saa käia, pole vaja ka.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Jaanuarist tõuseb võrgutasu 13%
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Kas EE-l juba detsembri NordPooli keskmine hind teada?
57735893-32A9-4D56-B68E-6C85514D53A0.jpeg
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Tõenäoliselt on see 1. detsembri esimese tunni hind.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Novembri arved laekunud ja exeldatud :-), tulemus 23,49 s€/kWh
Oktoobris oli väike segadus Elektrilevi arvega, uus "tulemus" 27,72 s€/kWh (suht olematu tarbimise süü ilmselt)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Maaks, hea oleks kui oma hekselduse ja tulemuste juurde ka selgelt ja arusaadavalt kirjutad, et mis pakett või asi sul siis oli, mis sellise lõpphinna andis. Muul juhul nagu pole sellel lisatud infol justkui mitte mingit informatiivset sisu :)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas: 13 Dets 2022, 09:08
Maaks, hea oleks kui oma hekselduse ja tulemuste juurde ka selgelt ja arusaadavalt kirjutad, et mis pakett või asi sul siis oli, mis sellise lõpphinna andis. Muul juhul nagu pole sellel lisatud infol justkui mitte mingit informatiivset sisu :)
Mis informatiivset siit ikka oodata.. Inimene sai oma "mure" ära rääkida ju. :D
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

will111 kirjutas: 13 Dets 2022, 09:08
Maaks, hea oleks kui oma hekselduse ja tulemuste juurde ka selgelt ja arusaadavalt kirjutad, et mis pakett või asi sul siis oli, mis sellise lõpphinna andis. Muul juhul nagu pole sellel lisatud infol justkui mitte mingit informatiivset sisu :)
Et kuidas "pakett" väärtustab/ ei väärtusta saadud tulemust? Tulemus, kui seesugune on absoluutne ja väljendatud kõikidele arusaadavas ühikus ju :D
PS Tegu 220 Energiast ostetava universaalteenusega + Elektrilevi võrguteenuse paketiga, kus on eraldi päeva ja öö hind.
EDIT: Väike hinnavõrdlus November 2022 kohta siia
universaal vs börs.jpg
Viimati muutis Maaks, 06 Jaan 2023, 11:11, muudetud 3 korda kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”