Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ei ole vaja iga päev pesta ja ei maksa ise asju välja mõelda. Ma pesen, no tegelt naine peseb ikka, pesu siis kui pesukorv täis saab. Mitte siis kui elektri börsihind näitab õiget pesuaega. Kui peaks selle järgi elama, siis peseks pidevalt kas pooliku masinatäie või peaks teise pesukorvi veel hankima, sest “õige” pesuaeg saabub ju 3 päeva pärast. Been there, done that. Kolmveerand aastat sai oma elu niimoodi sätitud, ära tüütas. Nüüd pesen siis kui vaja, mitte siis kui börs võimaldab.
Saunas peaks ka öösel käima või ainult neil õigetel päevadel? Kui nüüd vastuseks tahate pakkuda, et õige saun on nagunii ainult puukerisega, siis klassikud on siin kunagi selle kohta midagi öelnud korduvalt, ei hakka kordama.



will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ega ma kuskil väitnudki ju, et konkreetselt sinust räägin?!? arusaamatu, kuidas sellise järeldusele üldse saab jõuda. me pole ju kohtunud ja ma ei tunne sind, et võiksin teada, millised on just sinu pesu pesemise harjumused :D
aga tean ja tunnen inimesi, kes pesevad IGA PÄEV...seega välja pole minu jutus mitte midagi mõeldud.

iseenesest olen nõus, et sellel "börsi järgi sättimisel" on selged omad miinused, kuid samamoodi ei ole vaja sul endal asju välja mõelda ega üle dramatiseerida. elekter on odav igapäevaselt kohe alates südaööst, seega mingit 3 päeva juttu ei ole mõtet ajada...see on lausidiootsus, saad ju isegi aru. jah, ma võtsin ise ka (praeguseks) universaali, huvi ja proovi pärast. aga ma ei hakka nüüd selle pärast kellegi teise valikuid materdama, kes tahab ja oskab börsil odavamat elektrit osta ja kasutada, sel on see võimalus olemas ning ma olen endiselt suht kindel, et hästi ajastades on börsilt ostmine ikkagi soodsam. kui palju kellegi jaoks on see soodsam väärt ja kui palju kellegi jaoks mugavus "mitte midagi ajastada", see on ja see jäägu igaühe enda valida ja otsustada

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tort »

ranel kirjutas: 19 Okt 2022, 23:07
Vinguda on ju kõige lihtsam, kui keeruline kõik on.
Jutt ei alanud sellest, kes palju vingub. Kui hinnafoon on tuleval talvel kasvõi poole kuu vältel umbes nagu augustis oli, siis planeeri pooleks ennast, aga kuidas sa selle 2 nädalase perioodi vältel kokkuvõttes ÜLDTEENUSEST SOODSAMALT maja kütad?

Sinu strateegia põhineb sellel (naiivsel uskumusel?), et nüüd on kevadeni sellised hinnad, nagu praegu oktoobris on ja ajad taga maksimaalset senti.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 20 Okt 2022, 06:42
ranel kirjutas: 19 Okt 2022, 23:07
Vinguda on ju kõige lihtsam, kui keeruline kõik on.
Jutt ei alanud sellest, kes palju vingub. Kui hinnafoon on tuleval talvel kasvõi poole kuu vältel umbes nagu augustis oli, siis planeeri pooleks ennast, aga kuidas sa selle 2 nädalase perioodi vältel kokkuvõttes ÜLDTEENUSEST SOODSAMALT maja kütad?

Sinu strateegia põhineb sellel (naiivsel uskumusel?), et nüüd on kevadeni sellised hinnad, nagu praegu oktoobris on ja ajad taga maksimaalset senti.
Toetan ka sinu arvamust.
Tegelikult taandub kõik selle,et kui palju sul on hädavajalik elektrik kasutada. Kel on mingi soojuspumbaga küte ei saa seda osa talvel kuidagi välja jätta ning ka säästa pole seal suurt midagi. Kui ma kasutan 1500kwh kuus ja keegi kasutab 150kwh,siis on vahe juba selles. Lihtsalt sa ei saa omalt poolt midagi teha. Kui mul oleks korter, kus kulutus on suht olematu, siis ma ei viitsiks isegi uurida, mis see elekter maksab. Ema just ka küsis, et mis ta tegemea peab? Küsisin,et mis sul hind on ja palju kulutad? No ei kuluta ta suurt midagi ja pole seega ka kuskilt midagi kokku hoida. Kas sa maksad 25€ või 45€ on ka pensionärile pigem suht ükskõik.
Samas kui kortermajades on elektri osa väike,siis seal teeb tsentraalküte selle pigem topelt tagasi ja mida sa sealt säästad,sest välja ei lülita. Ema korteris on igal radikal kaugloetav kulumõõtja ja kui sul on mingi talutav miinimum välja sätitud, siis alla ju ka kuidagi ei saa. Seal pole ka ajaliselt midagi sättida. Valik on jahedas olla ja oma korteri sisutsus lasta hallitama minna või maksta. Niiskusest rikutud sisustuse taastamine on ilmselt kallim.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

@will111 elu ja elektritarbimine ei ole ainult ju pesu- või nõudepesumasina kasutamine. Ja ka siis on küsimus, et kes pesu öösel kuivatisse ringi tõstab? Või peaks nüüd uue masina ostma? Süüa ju ka öösel tegema ei hakka. Külmik töötab endiselt 24/7 ja tuled hoiaks ka ikka õhtul põlemas jne.
Börsi järgi elades võib loomulikult saada soodsama, aga endiselt, kui kvaliteetne selline elukorraldus on? On keegi viitsinud oma tarbimist analüüsida, et palju need pesumasinad mida saab ööseks ajastada, üldse kogutarbimisest moodustavad?
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas claw »

Miks te ekstreemidesse lähete?

Boileril pole mingit vahet, kas sa teda kütad öösel või päeval, kui ühest täiest veest jagub kogu pesuks. Seega saad kulu ajastada.
Süüa teed ja lampi põletad aga siis, kui vaja.

Kui börsi madalad otsad jäävad üldteenusest odavamaks, on võimalik teatud juhtudel odavamalt el saada (boileri, kütte ajastamine). Kui aga mitte, pole ka sellest kasu.

Kui aga olla börsi hinna peal edasi, on võimalik muidugi panna pesu öösel käima ja hommikul viskad kuivama. See ei ole mingi kaks tundi sütt kühveldada hommikul , vaid ikka 2 minutit tööd, mida teed sama targalt nii õhtul kui hommikul. Mulle meeldib ka hommikul igat minutit säästa, et saaks natuke rohkem magada. Paljud inimesed aga ärkavad niisamagi alati 5st üles. Kõik ei ole ühtemoodi ehitatud.

Mina läksin ka hetkel universaalteenuse peale, sest korteris pole vahet. Kui ma aga oma eramaja 2t veepaaki kütaks maakütte abil, siis hoiaks silma peal börsil küll, jah. Eks aeg näitab, mis hind talvel teeb.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 20 Okt 2022, 09:14
On keegi viitsinud oma tarbimist analüüsida, et palju need pesumasinad mida saab ööseks ajastada, üldse kogutarbimisest moodustavad?
Suurima tarbimise moodustavad minu majapidamises:
1. Toidu valmistamine ja hoidmine (elektripliit, ahi, veekedukann, kubu, külmik, nõudepesumasin)
2 Pesukuivati
3 Pesumasin

Kõik ülejäänud tarbijad on nendega võrreldes suht peenraha. Kütte tagab mulle gaas, mis sõltumata kellaajast maksab täpselt ühepalju. Rõhk sõnal "palju".
Toidutegemist ilmselgelt ööseks ei ajata (ärme too nüüd välja mingeid unetute äärejuhtumeid, eks). Pesumasina ajatamine ööseks on täitsa tehtav aga piisavalt stressirikas ja lõpptulemusena otstarbetu, sest kuivatisse see mitte kuidagi ise ei lähe ja seega saad seda kuivatada hommikusel tippajal või järgmisel öösel, mis on omakorda jabur.

claw kirjutas: 20 Okt 2022, 10:21
Miks te ekstreemidesse lähete?
...
Kui ma aga oma eramaja 2t veepaaki kütaks maakütte abil, siis hoiaks silma peal börsil küll, jah.
See on nüüd ka imselgelt äärejuhtum. Paljudel neid 2000L akupaake ikka kodus on. Tüüpiline puhverpaak on vahemikus 50-250L.
Kusjuures neid öösel kütmise arutelusid on ehitusfoorumis küll. Kokkuvõte on, et jah, öösel 250L akupaagi maa või õhk-vesi süsteemiga võimalikult kuumaks kütmine ja päeval mittekütmine on märgatavalt soodsam aga paraku tuleb leppida sellisel juhul aste jahedama koduga, kui enamus meist harjunud on.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

M.T. kirjutas: 20 Okt 2022, 09:14
...palju need pesumasinad mida saab ööseks ajastada, üldse kogutarbimisest moodustavad?
Uuemad asjad suurt s...., mul pesumasina pikk tsükkel ~2:30(vee temp 40-50c) kulu umbes ~0,9kw ja nõudepesumasin tsükliga ~2:50 pisut rohkem ~1kw, iseenesest olematu kulu, aga harjumuspäraselt seadistan taimeriga alati öötundidele, 4€/kwh-ga ei kipu nagu power nuppu vajutama.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Mina ei läinud universaalile põhiliselt uudishimust. Suurim kulu on maaküte ja seal on kontroller vahel, keelab kallimad tunnid. Betoonpõrandat ei pea iga 3h tagant kütma. Nõudekas ja pesumasin on alati valdavalt öösiti käinud, rahulikum. Pesukorve ongi mitu, juba aastaid. Mugavam. Nõudekas käib ca 2-3x nädalas, pesumasin vist harvemini. Keris on alati olnud puudega, sest meeldib. Kokkuvõttes on nüüd, elektri kallinedes, lisandunud küttekontroller. Inimeste valikud ei ole oluliselt muutunud. Elukvaliteet ei ole häiritud.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas: 20 Okt 2022, 11:08
Mina ei läinud universaalile põhiliselt uudishimust. Suurim kulu on maaküte ja seal on kontroller vahel, keelab kallimad tunnid.
Palju see kontroller energiakulu osas (kW) sul kokkuhoidu on andnud?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 20 Okt 2022, 11:27
bitter kirjutas: 20 Okt 2022, 11:08
Mina ei läinud universaalile põhiliselt uudishimust. Suurim kulu on maaküte ja seal on kontroller vahel, keelab kallimad tunnid.
Palju see kontroller energiakulu osas (kW) sul kokkuhoidu on andnud?
värske asi, pole veel võrdlevaid andmeid
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Alex »

Lahe lõim. Igaüks pritsib oma mätta otsast. Kas keegi oskab lahti seletada oma elektriarved viimase aasta jooksul, risttehete abil(korrutades, jagades vms.) Kuidas üks või teine number on tekkinud suvalisel elektriarvel? Võin jagada kogemust peale esimest uniteenuse arvet...enne ei tea, kas midagi jäi tähelepanuta. Seniks olin algusest börsil(äkki alates 2010?)... enne seda oli aastane tarbimine 21-22000 kwh aastas.Tarbimine eramajas koos tööruumidega ja valgustatud krunt...oktoober tänaseni 150 kw. täpselt aasta tagasi oli Oktoober 2021

Kuu
Tarbimine kokku: 708,56 kWh

Muudetud on "vägisi"harjumusi....mugavustes on veel reservi, aga mitte palju. Vahepeal võtsin naise, nüüd on kaks tarbijat, enne elasin üksi enamus aega.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tort »

claw kirjutas: 20 Okt 2022, 10:21
Kui börsi madalad otsad jäävad üldteenusest odavamaks, on võimalik teatud juhtudel odavamalt el saada (boileri, kütte ajastamine). Kui aga mitte, pole ka sellest kasu.
Nii ta on aga küsimus on börsihinna perspektiivis järgmise kevadeni mitte üldteenus vs OKTOOBER 2022. Päev/öö/keskmine börs s/kwh (ligikaudsed numbrid) olid august 57/32/44; september 36/20/28 ja jooksev kuu on umbes 22/17/19 (oktoober võrdsete kaaludega päevadega, nordpooli csv-st).

Mina hindan rahalise feilimise tõenäosust börsil olles oluliselt kõrgemaks, kui seda, et börs kevadeni ei tõuse ja õnnestub pesumasinat õigel ajal käitades 5 senti kwh kokku hoida. Dets 2021 oli 32/17/25.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Elektriga pole ju ühest vastust. On neid, kel senimaani on börss kõige odavam variant. On neid, kel börss on kõige kallim variant. Sõltub tarbimisest ja tarbitavast ajast ning kogusest.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

kiilas kirjutas: 20 Okt 2022, 10:46
Uuemad asjad suurt s...., mul pesumasina pikk tsükkel ~2:30(vee temp 40-50c) kulu umbes ~0,9kw
Peaks ehk ikka lühikesed tsüklid ka olemas olema (tasub kasutusjuhendist uurida). Kui masin pole otsast-otsani täis reaalselt musti riideid, mis tõesti vajavad pikka pesemist, siis mingi alla tunnise tsükliga maksimaalselt 40 C vee temperatuuriga on igati piisav. Tegelikult isegi üle 40 C vee temperatuuri pole vist kunagi kasutanud. Tasub katsetada.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas: 20 Okt 2022, 10:21
Kui aga olla börsi hinna peal edasi, on võimalik muidugi panna pesu öösel käima ja hommikul viskad kuivama. See ei ole mingi kaks tundi sütt kühveldada hommikul , vaid ikka 2 minutit tööd, mida teed sama targalt nii õhtul kui hommikul.
Siin nüüd sa ei saanud mu mõttest aru või lihtsalt räägid teisest lahendusest. Ma pidasin silmas kuivatit, mitte pesunööri ja nagu Mac juba kirjeldas, siis hommikul tipptunnil saaks kuivatiga kõik selle öise pesemisega säästetu maha laristada.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Pesu saab ka nii pesta, et ei pea midagi kuskilt kuskile tõstma. Meil siin kodus on pesumasin, mis peseb pesu ära ning sealsamas ka kuivatab. Ma ei ole täpsemalt uurinud, mis või kuidas sest naine on selle masina ostnud ja tema sellega toimetab...aga ma tean, et sinna lähevad öösel pesud sisse ja välja võetakse kuivad asjad hommikul :D kõik!

Ka kige tavalisema pesumasina puhul saab ju kasutada tsentrifuugi, mis küll ei kuivata pesu täielikult ära aga no sealt tulevad siiski välja vaid kergelt niisked lapid. Kas tõesti kellelgi pole elamises ühtegi kohta ega võimalust neid paari lappi kuskile kuivama tõsta või ma ei saa aru milles täpsemalt see suur "kuivatamise" probleem seisneb? Tundub juba rohkem nagu mingi põhjuse või vabanduse leidmine kui reaalne või tõsine probleem. Aga noh, kui sellised probleemid on siis minumeelest pole vaja nendel elekti hinna teemadel üldse sõna võtta. Mugavus maksab nagu öeldakse...tellige omale koristaja. See teeb kõik ära, korjab pesud kokku, viib need kuskile pesemisse ja paneb pärast omale kohale tagasi ka.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 20 Okt 2022, 20:41
Ka kige tavalisema pesumasina puhul saab ju kasutada tsentrifuugi, mis küll ei kuivata pesu täielikult ära aga no sealt tulevad siiski välja vaid kergelt niisked lapid. Kas tõesti kellelgi pole elamises ühtegi kohta ega võimalust neid paari lappi kuskile kuivama tõsta või ma ei saa aru milles täpsemalt see suur "kuivatamise" probleem seisneb? Tundub juba rohkem nagu mingi põhjuse või vabanduse leidmine kui reaalne või tõsine probleem. Aga noh, kui sellised probleemid on siis minumeelest pole vaja nendel elekti hinna teemadel üldse sõna võtta. Mugavus maksab nagu öeldakse...tellige omale koristaja. See teeb kõik ära, korjab pesud kokku, viib need kuskile pesemisse ja paneb pärast omale kohale tagasi ka.
Sa ise ka aru saad, et nats jura ajad? Kui sa tõesti pesed ainult paar trussikut seal korraga, siis saan aru. Aga kui sa pesed ikka masinatäie, masin 6-8 kg mahutavusega, siis millisest paarist lapist me räägime? Sa voodipesu ka vahest pesed või on mingi muu lahendus mida tahad ehk jagada teistega ka?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Inimesed on mugavad ja ega enne midagi ei muudeta kui selleks väike sund tekkib.... Täna siis veidi kõrgemad energiahinnad seda sundi ka tekitavad.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Aitab nüüd küll. Need pesupesemise ja kuivatamise nõuanded kuuluvad oma üksikasjadega ilmselgelt perefoorumisse. Eriti, kui päris täpselt ei tea ja naine teab. Muidu ma splitin sellest eraldi pesupesemise teema ja kellegile saab auks olla teema alustaja. Kuidas pealkiri "Näpunäiteid motomehe pesupäevaks energiakriisi tingimustes" kõlaks? :mrgreen:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ain kirjutas: 20 Okt 2022, 21:21
Inimesed on mugavad ja ega enne midagi ei muudeta kui selleks väike sund tekkib.... Täna siis veidi kõrgemad energiahinnad seda sundi ka tekitavad.
Inimesed väga veel ei taju, et suurima sunni tekitavad energiahinnad ettevõtlusele.
Aga vaikselt jõuab kohale, läbi uste sulgemise.
Pilt
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Sain täna EE'lt kirja, mille võib kokku võtta järgnevalt:
Kui soovite, et kohe seda 5'esendilist toetust saada, muutke oma pakett veelgi kallima vastu!
Praeguse ja kallima vahet ei kompenseeerita!
Teie soodne pakett lõpeb 01.04 '23 (olgugi, et leping oli vist 01.10 '23)

:wack: :wack:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
Kuvatõmmist jagada viitsid?
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Teen sellistele koheselt shift-delete!

Point on selles, et mul on "võrdne" pakett...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Uus arve lõppsumma juba näha(detailselt kahjuks veel mitte) ja tegemist siis viimase 6 kuu väikseima arvega(kulu enamvähem ühes augus, see kuu kõige suurem nendest). Tarbimine väiksemapoolsem, jäin börsipaketile, ei liitunud selle universaalteenusega.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

küte on elektri pealt või arve moodustab ainult "muu" tarbimine? peaks ka uurima, kas on siis elu esimene universaalteenuse arve kuskile laekunud :D
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

will111 kirjutas: 03 Nov 2022, 23:26
küte on elektri pealt või arve moodustab ainult "muu" tarbimine? peaks ka uurima, kas on siis elu esimene universaalteenuse arve kuskile laekunud :D
Tava korter, keskküte, keskeltläbi 140-160kw kuus viimasel ajal.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

kiilas kirjutas: 03 Nov 2022, 21:47
Uus arve lõppsumma juba näha(detailselt kahjuks veel mitte) ja tegemist siis viimase 6 kuu väikseima arvega(kulu enamvähem ühes augus, see kuu kõige suurem nendest). Tarbimine väiksemapoolsem, jäin börsipaketile, ei liitunud selle universaalteenusega.
Oktoobrist alates on ju riigipoolne hüvitis ka juures ... pole ime, et arve väiksem.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Eile hilisõhtul laekus suvila "külmiku" elektriarve (universaalteenuse pakett): kui kogu summa (+võrgutasu, +maksud) jagada tarbimisega sain EDIT 13.12.22: 27,72 s€/kWh, see sisaldab siis juba seda riigipoolsed kompensatsiooni. Elektriga kütmiseks natuke kallis, aga elab talve üle.
EDIT: Universaalteenuse maksumus oli 19,189 s€/kWh (15,991+km), võrgupakett "võrk 2"(öö ja päev eri hinnaga) @urmas66
Viimati muutis Maaks, 13 Dets 2022, 08:32, muudetud 3 korda kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 04 Nov 2022, 09:17
Eile hilisõhtul laekus suvila "külmiku" elektriarve (universaalteenuse pakett): kui kogu summa (+võrgutasu, +maksud) jagada tarbimisega sain 20,95 s€/kWh, see sisaldab siis juba seda riigipoolsed kompensatsiooni. Elektriga kütmiseks natuke kallis, aga elab talve üle.
Selguse huvides, et mis oli selle universaalteenuse kw hind ja mis võrgu pakett? Võrgul ka erinevad hinnad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”