Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 07 Jaan 2023, 23:18
Ain kirjutas: 07 Jaan 2023, 18:00
Võta seda nii, oled tubli kodanik ja oled andnud panuse Eesti vabariigile. Sest keegi ju peab kinni maksma näiteks mõni valitsus tagasi Helir-i ja Martini 2 sambasse maksmise peatamise.. Selle asemel, et võtta 0 või 0,2% laenu ja jätkata... Täna maksis riik selle jama eest 9% ehk 270 milli..
Riik maksab tagasi puudu jäänud osa + 9% mis on 22milj mitte 9% ei ole 270milj. Kui see nii ilus oleks saaks ikka oma samba duubeldada kohe :D ja nii need kuulujutud tekivadki...
Nii on. 9% rohkem mis on 22milj.. Panin ise kelbast. Minu viga.


Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

moilo kirjutas: 07 Jaan 2023, 13:59
Ma kuulun rubriiki lollidelt tulebki raha ära võtta. Kõrvutades kolleegiga elektriarveid selgus, et ma maksan mingil põhjusel ülekandetasusid oluliselt rohkem kui tema. Põhjuseks vale elektrilevi pakett. Ma ei olnud suvatsenud end kurssi viia, et seda peab ka valima. Maksin 6,3 senti kWh eest, kolleeg 3,2 päeval ja 1,8 öösel. Märgatav erinevus, eriti kui tarbid ca 13000 kWh aastas. Muuta sai lihtsa telefonikõnega Elektrilevile.

Kontrollige kaaskannatajad, ehk on meie seas veel samasuguseid lolle ja tehke korrektuure!

Lear
Kontrollisin enda arvet ja näen,et minu edastamise hinnad on:
Elektri edastamine: päev 0,0502€/kWh ehk 5senti
Elektri edastamine: öö 0,029€/kWh ehk 2,9 senti.
Elektrit ostan 220 energia kaudu.
Ei ole väga suur vahe, aga miks mitte muuta kui soodsamalt saaks.
Mis sa siis neile täpsemalt ütlesid? Mis see võlupakett on? :D
Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969

moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas moilo »

230 Energia müüb sulle elektrit. Arve peal näed ka edastamist, kuid seda müüb tegelikult Elering, kes edastab arve elktrimüüjale (sinu puhul siis 220 Energiale) ja see omakorda sulle. Võta ühendust Eleringiga (mina helistasin ja kurtsin mure ära). Kodukalt ma selgust ei suutnud saada. Aga põhimõtteliselt on neil ka mingid paketid. Mida väiksem ülekandetasu seda suurem kuumakse vms. Mul oli varem Pakett1 ja sellel kuumaks puudus, kuid ülekandetasu oli 6,3 senti kWh. Nüüd on Pakett4 ja seal on kuutasu vist mõned eurod kuid seevastu ülekandetasu on päeval 3,midagi ja öösel 1,8midagi. Kuna kütan elektriga siis neid kilovatttunde ikka koguneb ja aastane sääst on ilmselt miski ca 500 eurot (No tegelikult liiga põhjalikult ei arvutanud muidugi).
Ilmselt oma lollus kuid mul tegelikult ka ei olnud õrna aimugi, et mingeid ülekandetasude pakette tuleb veel eraldi valida. Ja paistab, et Elering pakub Defaultina ikka kõige kasulikuma (No oma vaatevinklist muidugi).
Ja ma olen kindel, et ma ei ole ainuke ullike. Seega kontrollige päriselt ka, seal on hulk raha ripakil!

Lear
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

logi sisse elektrilevi.ee, vali Võrgulepingud ja -paketid ja sealt saad endale sobiva võrgupaketi valida 8)
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Hipponen kirjutas: 10 Jaan 2023, 23:33

Kontrollisin enda arvet ja näen,et minu edastamise hinnad on:
Elektri edastamine: päev 0,0502€/kWh ehk 5senti
Elektri edastamine: öö 0,029€/kWh ehk 2,9 senti.
Need on ilma käibeta hinnad?

mul on ilma käibeta(pakett: Võrk 5):
päev 0,0455€/kw
öö 0,0261€/kw
päev tipuaeg 0,0702€/kw
öö tipuaeg 0,0407€/kw
kuutasu 2,52€/kuu
taastuvenergia tasu 0,0113€/kw
elektriaktsiis 0,001€/kw

krt. arvel ridu nagu toidupoe kviitungil kui miski peo jaoks manti käid ostmas :wack:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
lähed www.elektrilevi.ee logid sisse ja seal paketid. Sinu tarbimise järgi on seal ka nö soovituslik olemas,mis võiks sobida.
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

Tegelikult sealt keskkonnast sai kunagi valitud küll.
Jutust jäi mulje, et kui helistad ja kurdad saad parema diili :D
Umbes nagu telefonioperaatoritega.
Tänud info eest.
Manused
image.png
Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jaanuarist jälle oluline hinnatõus härrased Elektrilevis. :?
3 korda vist poole aasta jooksul juba hindu tõstetud. Suht kavalalt tõstavad ka. Mitu korda. Paberil protsent väiksem, perioodi peale aga tuleb protsent kokku veelgi rasvasem
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ranel kirjutas: 12 Jaan 2023, 09:27
Jaanuarist jälle oluline hinnatõus härrased Elektrilevis. :?
3 korda vist poole aasta jooksul juba hindu tõstetud. Suht kavalalt tõstavad ka. Mitu korda. Paberil protsent väiksem, perioodi peale aga tuleb protsent kokku veelgi rasvasem
Kui maol on saba haige ja vajab amputeerimist, siis kas lõigata ainult kahjustada saanud osa või edasiste tüsistuste kindlaks vältimiseks amputeerida kohe kogu saba ehk lõigata võimalikult pea lähedalt?
Elektrilevi võtab jupi kaupa, tundub et Eesti rahvas talub pidevat väikest valu paremini.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Palusin Elektrilevist oma tarbimise väljavõtet, veebilehelt saab ainult viimase 3 aasta oma näha. Sooovisin teada ka 6 aastat enne seda. Siis paluti mul digiallkirjastada üks dokument ja maksta 21.60€. Vastasin, et ei nõustu seda maksma, et palun väljastage minu tarbimise info, mille alusel te mind maksustanud olete. Lisaks mainisin ära, et teie teenus pole mitte odav, aastal 2022 tõusis teie teenuse hind 3x ja ka juba aastal 2023 jõudis hind korra tõusta (13%). Siis tuli minu tarbimisinfoga Exceliga postkasti tasuta kohale.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Hinda tõsteti kolmel korral, mitte teenus ei läinud 3x kallimaks.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

ranel kirjutas: 12 Jaan 2023, 14:22
Hinda tõsteti kolmel korral, mitte teenus ei läinud 3x kallimaks.
Üle 6 aasta + inflatsiooni ja isand Tamboviga korrigeerides võib tal olla isegi suht õigus. (lol)
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

ranel kirjutas: 12 Jaan 2023, 14:22
Hinda tõsteti kolmel korral, mitte teenus ei läinud 3x kallimaks.
minu keeleviga, mõtlesin - kolmel korral.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

motoreis kirjutas: 12 Jaan 2023, 14:57
ranel kirjutas: 12 Jaan 2023, 14:22
Hinda tõsteti kolmel korral, mitte teenus ei läinud 3x kallimaks.
minu keeleviga, mõtlesin - kolmel korral.
Raputan nüüd soola haavale, aga 2022 aastal oli 4 hinnatõusu.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Ma lisan soola juurde: need kes gaasiga kütavad näigid neid hinnatõuse rohkem. Kui täpne olla siis 6 tõusu oli.
Ja et haav valusam oleks siis 2021 tõusis ainult viiel korral. Ja 2021 jaanuarist kuni 2022 augustini kasvas kw hind 0.018€ pealt 0.241€ peale.
Väga hull pole, ainult tagasihoidlik 13X hinnatõus. Tõsi natuke on alla tulnud aga ... :D
Ehk ma oleks jaanuaris oma 303€ + ülekandetasu arve asemel näinud arvel 47€ + ülekandetasu.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Sa ajad hetkel võrguteenuse ja energia hinna omavahel sassi.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

Meedias kirjutatakse, et ligi 4600 klienti on universaalteenuselt tagasi börsipaketile läinud: https://www.err.ee/1608868469/kahe-nada ... 00-klienti
Kuna tarbimine on mul üsna suur ja börsipaketi loteriid ei soovi, siis mõtlesin huvipärast uurida, mis hinda EE pakub fix-paketile ja selgus et 84 kuulise lepinguga küündib ennetähtaegse lõpetamise tasu lausa 7000€ni😀:"Lepingu ennetähtaegsel lõpetamisel kohaldub lepingus sätestatud tingimuste kohaselt ennetähtaegse lõpetamise tasu, mille maksimaalne suurus on 7224 €. Tasu väheneb igakuiselt lepingus märgitud koefitsiendi võrra. Koefitsient määratakse lähtuvalt kliendi prognoositavast aastasest elektritarbimisest. Tarbimisvahemikele määratud koefitsientidega saate tutvuda lepingu tingimustes."

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Kaaperdaks seda teemat natuke gaasiga... Kas keegi suudaks oletada põhjust, miks võis olla tavapärasest kordades suurem küttearve detsembri kuu eest küttekulumõõtjatega majapidamises. Kortermaja. Majal oma gaasikatel trassi-gaasi otsas.
230€ 44 ruutmeetri kütmise eest..
Endal ainus idee, et ühistu esimees vaatas, et raisk, Vene sanktsioonide tõttu gaasi hind tõuseb hullu pööra, võtame ruttu mingi fikseeritud hinna ära. Ja sai üle mõistuse kõrge fix hinna gaasile. Ja nüüd gaasi hind olevat jälle kukkunud, aga tuleb oodata järgmist hiiglaslikku arvet.
Või siis küttemõõtja-asutus viskas villast... Keegi selle küttemõõtmise hingeeluga on kursis? On neil numbritel mingi sügavam mõte - küttekulu 1559,251 ja ühiku hind 0,1479088
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Mul sõbral oli Kakumäel a´220m2 majas gaasi arve 870€ ehk samuti üle mõistuse. Tal pole sellist kunagi enne olnud. Elekter lisaks ka mingi 200 akanti. Mul oli oma majas 213m2 maaküttega, sotsiaal elektripaketiga, arve 460€
Täna olen börsil tagasi ja panin teavituse ,et kui on kõrgem kui see sotsiaal,siis teavitab,aga seda on nüüd poolest veebruarist tõesti mõnel päeval olnud ja ka mõned tunnid.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
küttekulu 1559,251 - Kui siin mõeldud kWh, siis on kortermaja täpselt börsihinnaga gaasi ostnud ja riiklikku kompi pole saanud. Mingi sahkermahker tehtud, et kasutatakse korteripinnana, aga ametlik otstarve teine? Gaasiga on arvesti seina peal. Näitab tarbitud kuupmeetreid. Kuidas kortermaja sees soojusarvestust peate, on pead ise kohapeal vaatama.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ühiku hind pole üle mõistuse kallis, elektri börsihinnaga oleks 2x rohkem olnud, lihtsalt 1559,251 kWh nii väikese korteri kohta näitab, et maja kulutab väga palju energiat kütmiseks. Kas seal hulgas on kindlasti ainult hoone kütmine või ka sooja tarbevee soojendamine?
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas: 31 Jaan 2023, 09:02
► Näita Spoilerit
Mul sõbral oli Kakumäel a´220m2 majas gaasi arve 870€ ehk samuti üle mõistuse. Tal pole sellist kunagi enne olnud. Elekter lisaks ka mingi 200 akanti. Mul oli oma majas 213m2 maaküttega, sotsiaal elektripaketiga, arve 460€
Täna olen börsil tagasi ja panin teavituse ,et kui on kõrgem kui see sotsiaal,siis teavitab,aga seda on nüüd poolest veebruarist tõesti mõnel päeval olnud ja ka mõned tunnid.
Riik kompenseerib 2600kW, ülejäänu maksab ilmselt täishinnaga. Kui tal on mingi fix-pakett siis tõenäoliselt saabki tõsise kirve selga.
Kui ma võrdlen enda kuludga siis mul tekib küsimus, et mille peale ta lisaks nii palju elektrit kulutab. Kui mul oleks gaasi asemel soojuspump siis ilmselt oleks minu elektri kogukulu sama mis tal. Gaasist tuleb hetkle soe vesi ja küte. Mul on 182m2 maja + 32m2 köetud garaaaz. Garaazis hoidsin 13C sees, et saaks töö tegemiseks kasutada ja ei peaks külmetama. Kuna garaaziuste soojuspidavus on naljanumber siis see on võrreldes majaga korralik soojaauk. Minu energiakulu oli 2800kw gaasi pealt (303€)+võrgutasu ja 58€ elektri eest (universalteenus) + võrgutasu. Elasin nagu tavaliselt, kusagilt kokku ei hoidnud.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Ühe m2 kütmiseks kulus sul 44kW/kuus. See korter/maja ei pea sul üldse sooja või näitab soojusmõõtja aiateibaid. Number on ebarealistlikult kõrge. Küün. Mis ajal maja ehitatud on?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

► Näita Spoilerit
1 võimalik põhjus, et varem oli pikaajaline fix pakett, mis siis novembriga lõppes. Ja kuna uus fix oleks oluliselt kallim vs eelmine ning juba mõnda aega räägitakse gaasihinna peatsest languaest, siis lastigi börsikaga edasi. Dets-jaan saate kallimalt, veebruarist peaks normi tõmbama. See pole esimene KÜ kus sellist storyt olen näinud.
Variant ka, et KÜ unustas ära fix paketi lõppemise.

Kas ja miks riigipoolne komp puudub, seda lampi ei oska pakkuda.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@M.T.
See kõik on peenraha. Energiakulu on ebaralistlikult kõrge. Kaasaegses majas peaks kuluma suurusjärgus 1/3 sellest, mis tegelikult kulus. Kõrgest energiakulust tulebki kõrge hind.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Assamait »

See kuradi küttesumma ei meigi mingit sensi... Novembris oli küttekulu kogus 470, hind 0,1594001. No kuidas detsembri mammut sa olla 1559, hind 0,1479088. No ei ole vahepeal aken nädalavahetuseks lahti jäänud. Ei usu ka, et isegi kui mingi mõõtmata trepikoja radikas oleks ilma kütnud, siis see korteritele jagatuna sellist summat suudaks teha.
Vee soojendamine on eraldi reana arvel ja hind põhimõtteliselt sama: november 8,26€/kant, detsember 8,30€/kant.
Gaasimõõtjale ilmselt ligi ei saa, arvatavasti maja otsapeal katlamajas. Ja ei ole ju sellega suurt sittagi teha ilma ajalooliste andmeteta.

Küttemõõtjad on kaugloetavad. Mingid numbrid LCD peal vilguvad, aga vaevalt nendega midagi teha on... Mõõtjate (seadmete või inimeste) kelbast ma kahtlustaks jah...

Kirsiks tordil on see, et radikatel on nutitermostaadid ja küttegraafikutelt silmamõõduga keskmine võtta, siis detsembris olid termostaadid isegi vähem lahti kui novembris :wack:
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Aga küsi ühistult siis gaasikulu väljavõtet. Iseteenindusse sisse logides ajalugu ju näha. Tänapäeval päris paljud gaasiarvestid kaugloetavad. Termostaat võis lahti olla vähem, kuid loeb ka mis temperatuuriga küttevesi peale tuli. Detsember oli novembrist külmem kuu ka. Lisaks võisid naabrid suure arve hirmus kütte maja keerata, mistõttu hakkasid naabrite kortereid kütma.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Enamikes majades oli detsembris vaja kütta 2x rohkem kui novembris, aga 3x rohkem tundub veidi liig kui olematu soojustusega maja ei ole. Isegi kui radiaatoritel eraldi arvestid on, tavaliselt suurem osa küttest arvestatakse ikkagi üldkuluna (terve maja küte jagatuna kõigi korterite m2-dega), mitte igaühe radiaatorite järgi.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 31 Jaan 2023, 11:29

Riik kompenseerib 2600kW, ülejäänu maksab ilmselt täishinnaga. Kui tal on mingi fix-pakett siis tõenäoliselt saabki tõsise kirve selga.
Kui ma võrdlen enda kuludga siis mul tekib küsimus, et mille peale ta lisaks nii palju elektrit kulutab. Kui mul oleks gaasi asemel soojuspump siis ilmselt oleks minu elektri kogukulu sama mis tal. Gaasist tuleb hetkle soe vesi ja küte. Mul on 182m2 maja + 32m2 köetud garaaaz. Garaazis hoidsin 13C sees, et saaks töö tegemiseks kasutada ja ei peaks külmetama. Kuna garaaziuste soojuspidavus on naljanumber siis see on võrreldes majaga korralik soojaauk. Minu energiakulu oli 2800kw gaasi pealt (303€)+võrgutasu ja 58€ elektri eest (universalteenus) + võrgutasu. Elasin nagu tavaliselt, kusagilt kokku ei hoidnud.
Ma ei oska öelda,aga neil seal Kakumäel mingi eriline keberniit kogu selle gaasi võrguga,seal mingi kohalik erafirma majandab. Pakun, et tal ka garaaz+sauna osa,mis on nö majatiib klaaseintega osaliselt. Elektriga tal ilmselt mingi eriti vale pakett ja kulutab ka reipalt arvan mina. Pole küsinud. Enne kui see börsihind elektril kerkima hakkas, olid tal kulud gaas+elekter minu elektriga enam vähem võrdsed.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Turist kirjutas: 31 Jaan 2023, 23:52
Enamikes majades oli detsembris vaja kütta 2x rohkem kui novembris, aga 3x rohkem tundub veidi liig kui olematu soojustusega maja ei ole. Isegi kui radiaatoritel eraldi arvestid on, tavaliselt suurem osa küttest arvestatakse ikkagi üldkuluna (terve maja küte jagatuna kõigi korterite m2-dega), mitte igaühe radiaatorite järgi.
Meil kaugküttega majas(käibki üldkulu / korterid) oli dets. novembrist 1/3 jagu suurem(74,5m2), nov. 1.028Mwh- dets. 1,509Mwh + trepikodades ja keldris arvestatav kogus. Nojah, aga tegelikult on see ~+50% võrreldes novembriga.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”