Mis seriaali nüüd vaadata?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Talv, hanged, elu korteris. Peale lume lükkamise pole midagi põnevat teha ja õhtuti, pärast tööpäeva vaataks meelsasti mõnd seriaali. Suur hulk tuntumaid asju on läbi/ära vaadatatud (Foundation, See, Expanse). Võtaks kevadeni, pimedateks õhtuteks kuniks sõiduhooaeg saabub ette veel midagi aga mida? Suvalist sodi vaadata ei viitsi, tahaks midagi kvaliteetset.
Soovitage. (vahet pole, kuskohast, kui mujal pole siis Piraadilahe videolevist saab alati)


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kui kõlbab ka mototeemaline :wink: (kas nüüd päris seriaal aga), siis võid silma peal hoida Noraly tegemistel.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

LauriT
Postitusi: 37
Liitunud: 09 Veebr 2016, 11:30
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas LauriT »

Macintosh kirjutas: 01 Jaan 2022, 20:08
Talv, hanged, elu korteris. Peale lume lükkamise pole midagi põnevat teha ja õhtuti, pärast tööpäeva vaataks meelsasti mõnd seriaali. Suur hulk tuntumaid asju on läbi/ära vaadatatud (Foundation, See, Expanse). Võtaks kevadeni, pimedateks õhtuteks kuniks sõiduhooaeg saabub ette veel midagi aga mida? Suvalist sodi vaadata ei viitsi, tahaks midagi kvaliteetset.
Soovitage. (vahet pole, kuskohast, kui mujal pole siis Piraadilahe videolevist saab alati)
Sopranos, The Wire, Ozark, Breaking Bad, Luther, Sherlock, Lilyhammer, Sons of Anarchy, The Shield(Räpane Mackey), Downton Abbey, Narcos, Narcos Mexico, The Last Dance(kui koss meeldib), Fargo, After Life. - >vali, millist tahad, kõik on head, aga alustaksin Ozarkist😎 ja Netflix

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Nendest nimetatutest kiidaks isiklikult kindlasti Fargot (super!) ja Last dance oli ka hea...suht spetsiifiline värk on see aga ei ütleks, et tingimata peab just koss niiväga meeldima. Wire peaks ka olema hea, aga see on ikka pikk ja süvenemist nõudev asi minumeelest.

Omalt poolt pakuks välja mõned omapärased komöödiaseriaalid, mida olen ise aegade jooksul kas osaliselt või täielikult vaadanud. Trailer park boys (kindlasti ei meeldi kõigile, aga kellele meeldib...ilmselt meeldib väga). Letterkenny (inglise keel peab hästi selge olema). Mr.D - sobib ilmselt suht kõigile. Curb your entusiasm - ilmselt läheb paremini peale natuke vanemale generatsioonile
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kogu Braking Badi saaga on hea, k.a Better Call Saul ja El Camino. Narcose S1 ja S2. Shetland.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Black Mirror on seriaal (või noh, eraldiseisvad osad) tumedast tehnoloogilisest tulevikust, mida tasub raudselt vaadata!
Narcos on ka hästi tehtud seriaal.
Vähe ekstsentrilisema ja rohkem mindf*ckilikuma materjali austajatele sobib kindlasti Legion.
Mõnusa tumeda huumori isu täitmiseks What We Do In The Shadows (seriaal üsna sama hea kui samanimelin film)
(Jah, mulle väga meeldib pea kõik, millele Jemaine Clement on oma käe külge pannud. Alustades Flight of the Concordsiga)..
Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 879
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 399 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Peaky Blinders.
Ilmselt kõige ilusama pildikeelega sari mida näinud olen. Ja sisu, karakterid ikka väga bad ass.


Aaa...ja kui Black Mirror meeldib (mulle väga meeldib) siis animasari Love, Death + Robots.
Iga osa on erineva autori poolt tehtud. Mistõttu väga.... mitmekesine.
Viimati muutis Nozzu, 01 Jaan 2022, 22:15, muudetud 1 kord kokku.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 134
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Forumist »

The Corner
Hannibal
Mad Men
Chernobyl
The Queen's Gambit
Oz
Escape at Dannemora
The Virtues
Southland
Deadwood
Hell on Wheels
Godless
Hatfields & McCoys
Banshee
Justified
Band of Brothers
The Pacific
Tuntematon Sotilas
The Terror S01
True Detective
Derek
Extras
The Office (UK)
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1196
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 168 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Metsik roos vaadatud? :ner:
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

No Mack'ile soovitaks IT-crowd'i...

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Samas siin on praktiliselt kõik soovitused mingi (igi)vana kraam. Kontrastiks sellega nimetaks ka ühe suht uhiuue asja ära...squid game, kui juhuslikult juba nähtud ei ole. Päris hea asi, kuna pole nii tüüpiline hollywood.

Ja üks varem seriaal tuli veel meelde, mille osaliselt ka ise hiljuti vaatasin ning oli ka teisel jooksul endiselt päris hea - Prison break
Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 522
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

Palju head kraami siin juba mainitud aga uuematest mainiks veel:
Grand tour - viimane prantslaste osa hea funny.
The Great, isiklikult 1 hooaeg meeldis rohkem kui 2.
Forged in fire
Dexter new blood
1883 - 3 osa htkl väljas a tundub hea western
Surreal Estate - selline city24 ghostbusters, täitsa vaadatav
For all mankind
Squid game kah kiidaks, hea teistmoodi kraam.
SP austajatele muidugi ka South Park post covid 1&2 osad.

Clarkson farm ja Hammonds workshop, maitse asi aga kohvi kõrvale vaadatavad.

Nendega peax MP messini väljavedama kyll :D
_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas morse »

@Macintosh kui ma su loetelu vaatan, siis on paar väga head ja mitte kuigi levinud asja, mis imehästi jätkuna sobiks:

Päris uus asi, mis baseerub kultusaninatsioonil: Cowboy Bebop

Paar aastat vanem aga samal moel hea: Altered Carbon

Mõlemate tootmine on kahjuks pooleli jäetud sest pole piisavalt vaatajaid, aga see ei kajasta tingimata loo kvaliteeti.

Vanadest asjadest, mida siin soovitati kiidan samuti seda: What we do in shadows.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Cowboy Bepop uut olen natuke vaadanud. Sisu ei oska väga kiita aga juba muusika pärast tasub paar jagu ära vaadata. Pubekad väidavad, et uus on ajaraisk, soovitavad originaal animet.
Foundation, See, Expanse - peaks sobima Better Than Us, Travelers, Colony, the 100, Another Life. Lost in Space? Love, Death, Robots, Black Mirror, Altered Carbon - juba öeldi. Realistlikumaks minnes - Breaking Bad ja Peaky Blinders väga head. Samuti Money Heist, Ozark, Fargo. Squid Game - mis teid seal võlub? Mul jäi pooleli. Liiga etteaimatav. Võrdluseks nt Money Heist - samamoodi jumpsuit'id :) aga lugu ise, näitlejad, emotsioonid, muusika, plot twist-id - hoopis teine maailm. Isegi intro on nauditav. Originaalne audio tundus algul ebamugav (kui hispaaniat väga ei habla) aga peagi olin väga rahul.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Money heist ongi väga hea, aga ikka TÄIESTI teist tüüpi lugu ja sisu kui Squid. Mingil rohujuure tasandil on jah palju ühiseid jooni.
Minule squidi puhul meeldis see, et sinna ei olnud liigselt süstitud mingit hollywoodlikku jura ja üleliigset ning sobimatut sisu, üleüldse oli pigem vähe mõttetut mämmutamist. Ei ütle, et see mingi maailma parim või kõigi aegade parim asi oli, kuid tänasel päeval - kus uue kraamina tuleb välja praktiliselt NULL vaadatavat materjali (sest kõik üritavad võidu toota mingisugust woke BS'i) siis minumeelest päris värskendav vahepala. Kui kuskil esimene paari osa juures jäi pooleli siis soovitaks ikkagi soojalt ka edasi pushida. Mulle tundus samuti mingi esimese poole üks osa suht lahja ja mõttetu, aga sarjas oli kokku siiski vist 10 osa ja suurem osa neist on päris head.
Etteaimatav oli mis, et iga kord saab suur ports suvakaid surma ning üks "põhikarakter" ka? :D Niipalju ilmselt pidigi ette aimatav olema...aga mängud minu jaoks küll kuidagi ette aimatavad ei olnud. Ma muidugi ei tea sellest aasia kultuurist ka suurt midagi, võibolla siis seepärast. Pole neid vanu korea lastemänge eriti mänginud :D

Ja kui siin juba Peaky Blindersit on mainitud siis tasub paralleelselt ka Taboo ära mainida. Kuigi, ma ise kunagi hakkasin seda vaatama just vihje peale siin foorumis...samas see oli aastaid tagasi ja kuskil mingis teistsuguses teemas.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Enamuse loetletud asjadest olen aastate jooksul jooksvalt ära vaadanud. Uutest, siinkohal loetletutest on silma on jäänud:
* Cowboy Bebop

Samuti pole näinud:
* Lilyhammer
* The Shield (Räpane Mackey)
* Shetland
* Love, Death + Robots
* The Great
* Forged in fire
* 1883
* Better Than Us

On ka üksikuid, mis mulle mingil põhjusel ei istunud: Narcos, Narcos Mexico, The Last Dance, What We Do In The Shadows, For all mankind, The 100

Uuematest olen vaadanud natuke selliseid vindiga asju (jutt ei käis sinust @Vint), nii mõnelegi annaks 5 tärni:
* Doom Patrol (ülinauditav ja silmapaistvalt jabur aga mitte nii jabur, kui Legion) *****
* Legion (@ElectroMoto, see oli päris hea, kuigi lõpus läks ikka juba liiga vindiga - kohati oli raske kelgul püsida)*****
* American Gods *****
* Killing Eve *****
* Mr. Robot *****
* See (apokalüptiline lugu, kus pea kõik on kaotanud nägemise aga pimedate riigis on ühesilmne teatavasti kuningas...)
* The Good Wife (mõnusalt vindiga ja kohati jabur advokaatide lugu aga kvaliteet on tõeliselt nauditav) *****
* The Good Fight (järg eelnevale, samad võtmesõnad) *****
* The Boys (sisuliselt kangelaste antikangelaste lugu)
* Loki
* Umbrella Academy
* Money Heist

või siis vähem vindiga asju
* Upload
* Carnival Road
* Wheel Of Time
* The Witcher
* Picard
* Star Trek
* Expanse
* Foundation
* Walking Dead ja kõik selle spinoffid
* The Magicians
* Hap and Leonard
* Irregulars
* Another Life
* Ratched
* Stranger Things
* Locke & key

@Forumist valik on pisut teiselaadne, haakub sellega, mida ma eelistan. Mõned on nähtud aga hulk isegi nime poolest mulle täiesti tundmatud: The Corner, Oz, Escape at Dannemora, The Virtues, Southland, Deadwood, Hell on Wheels.

@yeekim , IT crowd on kahtlemata asi, mida tasub mitu korda vaadata, umbes nagu Black Books (https://www.imdb.com/title/tt0262150/. IT Crowd puhul on kõvasti abiks, kui tead, kuidas see äri päriselt käib - pakub korralikku äratundmisrõõmu. Black Books sõpradele soovitan kindlasti. Korralik Inglise huumor.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kui siin IT-Crowdyst juba juttu tuli, siis Silicon Valley on ka väga hea. Kes valdkonnas sees on, võiks öelda, et tegu on dokumentaali või loodusfilmiga :p
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas morse »

@Macintosh aga Altered Carbon?
Päris lahe "what if" moment on seal sellega, et mis saaks, kui tulevikus oleks inimestel kiip kuklas ja kui sa mõnest puhvetist mööda kõnnid, siis reklaam hakkab sul peas lihtsalt valjult mängima... (Muidugi rääkimata sellest, et mis oleks, kui sa saaks oma teadvust pilve backupida).
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

romulus kirjutas: 03 Jaan 2022, 17:17
Kui siin IT-Crowdyst juba juttu tuli, siis Silicon Valley on ka väga hea. Kes valdkonnas sees on, võiks öelda, et tegu on dokumentaali või loodusfilmiga :p
No seal on ikka kõvasti reaalsust 2/3 täpselt nii juhtubki. Nad on seriaalis lihtsalt vindi natuke üle keeranud, et oleks lõbusam.

@morse, mulle Altered Carbon meeldis aga sellist päris "ohoo, vot see on vindiga" tunnet ei tekkinud (nagu seda Legioni, Mr. Roboti või Doom Patrol puhul). Jah, see lugu on eriline aga kui sa oled samapalju ulmet lugenud, kui mina siis see sellistes oludes tundub see siiski suht tavaline kolmapäev (loe: tavaline düstoopia). :)
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas daub »

Lilyhammer oli väga hea sari :D
Norsemen samasse klassi. Eriti kui Vikings nähtud, siis sobib sinna otsa suurepäraselt. Minu meelest ei ole ka Brooklyn Nine-Nine veel ära mainitud.
Netflixikatest meeldis mulle viimastel aastatel tulnutest veel Lupin. Ei oska küll millegi erilisega välja tuua, aga kunagi lapsena olen seda tüüpi kriminulle lugenud, ju seepärast istub.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas morse »

@Macintosh Seoses ulmekirjandusega - su loetelus oli ka Foundation. Kas sa Asimovi triloogiat oled ka lugenud? Kuidas film VS raamat võrdlus sinu jaoks oli?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas: 03 Jaan 2022, 17:36
@Macintosh Seoses ulmekirjandusega - su loetelus oli ka Foundation. Kas sa Asimovi triloogiat oled ka lugenud? Kuidas film VS raamat võrdlus sinu jaoks oli?
Jep, ma olen kogus sarja paar koda läbi lugenud (asumi teemal on tal kokku 6 või 7 raamatut). Distants on küll suur - 20 aastat aga siiski, niiplaju kui ma mäletan siis üsna lähedale. Kui nad Asumi välja reklaamisid siis ma sügavalt kahtlesin, et kannab välja: seal toimub ju kõik tohutute ajavahemike järel aga kandis. Poeg, kes lõpetas just esimest raamatut ja kelle tõttu pidin ma esimese osa vaatamise nädala edasi lükkama oli minuga samal meelel.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas morse »

Ma olen ise ka lugenud ja vaadanud. Ma pean samuti ütlema, et uskumatu aga vedas välja.

Palju asju oli muudetud aga seda oli tehtud nii, et lugu, nagu ta raamatus oli, minu arvates ei kannatanud.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Olen vastupidisel arvamusel :evil:
Vaatasin, suht vägisi, et mis seos siis raamatutega on. On, aga..........
Algselt pidi sarja tegema R.Emmerich aga siis kardeti, et läheb väga action'iks kätte ära ja mõte kaotsi
Nüüd on ka uustrükk väljas, KRT, ma ostsin ikka ulmehindadega haruldasemaid vahepeal :wack:
https://www.eestiraamat.ee/asumi-sari/a ... a-komplekt

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas morse »

@yeekim No ongi nii jah, et ikka väga palju on muudetud aga toredad äratundmised olid, kui lugu ikka õigeid pöördeid võttis… Ma olen muidugi üsna liberaalne selles osas - mõne jaoks on palju leebemadki kõrvalekalded raamatust kriipivaks ülekohtuks. Iseenesest mõistan seda vaatepunkti küll. (Näiteks tookord, kui Alice imedemaal filmi järsku lohega võitlemise stseen ilmus. brrrhh.)

Ma alles siis hakkasingi Asimovi lugema, kui see uus trükk tuli. Neid defkasid pole näind ega käes hoidnud.

Aga miks ma mõtlesin, et see triloogia on? Kas algselt oli triloogiana mõeldud vmt?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

morse kirjutas: 04 Jaan 2022, 01:56
....
Ma alles siis hakkasingi Asimovi lugema, kui see uus trükk tuli. Neid defkasid pole näind ega käes hoidnud.

Aga miks ma mõtlesin, et see triloogia on? Kas algselt oli triloogiana mõeldud vmt?
"Asumi-sari on Ameerika ulmekirjanik Isaac Asimovi (1920–1992) kõige õnnestunum ja tuntum teos. Esialgu oli see mõeldud triloogiana, millesse kuulusid "Asum", "Asum ja Impeerium" ning "Teine Asum". Lugejate ja kirjastajate pealekäimisel kirjutas autor veel neli Asumi-sarja romaani: "Asumi äär", "Asum ja Maa", "Enne Asumit" ja "Edasi, Asum". Kaks esimest kujutavad endast ajaliselt klassikalise triloogia järgesid, samal ajal kui kaks viimast eelnevad tegevustikult viiele mainitud Asumi-sarja romaanile."

Defkad olid mitte"-Mirabilia" raamatud, mida EV alguse aegadel suht väikese trükiarvuga valja lasti.

edu

PS! KRT suured mehed loevad selliseid raamatuid (lol)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 719
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 109 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kui juba ulmelisemaks läheb, siis sinna suunas midagi, mis mulle meeldis - Fringe... üks peaosalistest on ka 1/midagi eestlane.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tuuletallaja kirjutas: 04 Jaan 2022, 11:02
Kui juba ulmelisemaks läheb, siis sinna suunas midagi, mis mulle meeldis - Fringe... üks peaosalistest on ka 1/midagi eestlane.
Fringe süzee ja tegelaskujud olid päris head aga viimane osa valmis 9 aastat tagasi ja selle toeostuse kvaliteet oli pigem odavapoolsem. Seda viimast märksin ma ka Expanse puhul, kui see välja tuli aga see odavuse tunne kadus kohe, kui Amazon tootmise üle võttis.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mis seriaali nüüd vaadata?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Netflixist või Youtubist soovitan vaadata "Oats Studios" loomingut, tegemist on Neill Blomkamp'i lühilugudega.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”