Puurpink garaazi

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mul oleks garaaži puurpinki vaja. Pigem vaataks midagi soodsamat, sest teab mis tõsiseid projekte ei plaani teha. On kaasfoorumlastel mingeid soovitusi, mida valida või mida välistada?


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Võtsin kunagi ammu klassikalise 5-ülekandega soome kirjadega hiinaka. Midagi pole tegemata jäänud aga noh, sajandi alguse hiinakad võisid olla tummisemad kui tänased. Tööl on pisikesed Proxxonid ja suured mingid helesiniste plekkidega aga pole lähedalt vaadanud-lugenud, kelle toodang.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 23 Dets 2021, 19:35
Mul oleks garaaži puurpinki vaja. Pigem vaataks midagi soodsamat, sest teab mis tõsiseid projekte ei plaani teha. On kaasfoorumlastel mingeid soovitusi, mida valida või mida välistada?
See mõte käis ka mul peast läbi ja mehhaanikust-treilal-keevitaja sõber soovitas osta mõni nõukaaegne. Need pidid olema raskemad ja kui korras, siis ka täpsemad kui hiinakad. Ta tegi just enda omale nö taastus remondi,pani uued laagrid ja kaasaaegse padruni ning nüüd pidi järgmised 20a lausa väga hea olema.
Tal on midagi taolist endal.
image.png
image.png (465.34 KiB) Vaadatud 2929 korda
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas will111 »

vene pinkide eest küsitakse (ja tundub, et ka makstakse) ulmelisi summasid. ning ma ei pea silmas mingeid massiivseid pooletonniseid pinke, vaid tavalisi väikseid käkerdisi. need kõik on kasutatud...ning sa ei tea kunagi kuidas või kui palju, vähemalt mitte enne kui kohapeale ise üle vaatama või järgi lähed.


iseenesest mõni selline pink https://www.pmkaubamaja.ee/et/puurpink- ... 0w-pm.html on täitsa okei. ideaalis muidugi võiks olla võimalus osta nii, et enne raha üle andmist jääb võimalus käega "püstakut" logistada ning saada aimu, kas ja kui suur loks seal täpsemalt sees on. mõnel taolisel on see täiesti ajuvabalt suur ning mõnel teisel jälle puudub täielikult. pean silmas siis erinevaid ~100e hinnaklassi ehk odavaid hiina pinke. über täpsust muidugi sellistest oodata ei tasu, ent kui käega tuntavat loksu vähemalt käigu esimeses pooles ei ole siis kõikvõimalike koduste tööde jaoks minumeelest good enough.
kindlasti soovitan jälgida, et käik oleks vähemalt 50mm ning ideaalis ka -16mm padrun (paljudel on -13mm). samas saab padruni ka ise parema vastu vahetada.
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Alex »

Mida osta,ei tea kahjuks.Ostsin odava käki, puurpink ta pole, kaalub natu üle 20 kg aga suurim häda on olematu mootor. Pakendil puha 1600w puha. Paned mõõtja vahele 250-300w...käega võid hoorattast kinni hoida mis mootori peal. Võtan ostu koolirahana ja õhukest vineeri-plasti ikka puurin peenemate puuridega-8mm, tollise lauaga ei viitsi end vihastada, kui näpust suuremat mulku vaja teha, lähen "ajaloo"juurde, vot selline kogemus. Õnneks ei jõudnud veneaegset läbi trahvo töötavat junni vanarauda saata, sellega saab auke kah teha, kasutusmugavus vaid kehvake.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Mul ka sama mure, ei oska valida, sest neid on igasuguseid erinevaid ja millist osta ei tea. Oskab keegi oma kogemusest midagi soovitada?
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kui 3-faasilist pistikut pole, siis mingit suurt vene oma ei saa kasutada, Urmase pildil olev peaks ka 3F olema. Sel ajal vist olid kõik puurpingid 3F mootoritega(?), ma ise pole juhtunud vähemalt väiksemaid nägema, mis 1F oleks.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas will111 »

no pistik nüüd küll vist eriline probleem ei ole :D pigem ikka võiks probleemiks olla 3faasilise voolu puudumine majapidamises...

selge on see, et nendel 100 eurostel pinkidel mingeid 1600w mootoreid tegelikkuses ei ole. reaalselt on nad kõik sellised 300-600w pillid. mis neil kõigil aga on, see on nö. käigukast. kui sa saad pöördeid muuta 500st 3000ni siis on jõukordistus minumeelest piisavalt suur, et saaks ikka suht iga materjali sisse kõik augud puuritud. aga eks mõistust peab ka olema asjade kasutamise juures. loomulikult mingi 500w mootoriga ei saa jõuda 15mm puure läbi metalli vajutada :lol:
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 24 Dets 2021, 12:12
no pistik nüüd küll vist eriline probleem ei ole :D pigem ikka võiks probleemiks olla 3faasilise voolu puudumine majapidamises...
Eks ma natuke mõtlesin mõlemat (nii pistikut kui 3F üldiselt). Ei oska kommenteerida kas 3F on praegu majapidamistes (garaaziga, ehk ilmselt mitte väga väikestes) pigem erand kui reegel? Mul on 3F isegi paneelmaja korteris. :)
Kui mul näiteks kilp asuks maja ühes otsas ja garaaž teises, siis ega see uue kaabli sinna vedamine ei oleks ka lihtne kui kõik on juba valmis ehitatud.
Viimati muutis Turist, 25 Dets 2021, 01:42, muudetud 1 kord kokku.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas will111 »

pigem on erand kui reegel, uute majapidamiste puhul

aga no puurpingi jaoks ei ole tegelikult 3faasilist voolu ega mootorit küll tingimata vaja. eriti kui tegu on ikkagi hobi asjaga. igapäevase töö ja reaalselt millegi tootmise puhul loomulikult on teised vajadused ja tingimused aga siin teemas ei otsida sellist asja ja pole selliseid vajadusi.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui tõesti ainult vahel harva vaja, siis selle nö hiina käki asemele kõlbab ka selline abiline, saad on 3 auku praralleelselt puuritud ja täpsus eeldatavasti sama,mis odaval hiinakal.
image.png
https://www.bauhaus.ee/puurimisrakis-wolfcraft.html
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Mul on ka rakis ja korralik Makita elektritrell on otsas, töötab laitmatult! Kui seda teed minna siis soovitan trelli millel on pöörete regulaator peal.
Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Hiid
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Nov 2008, 19:34
Asukoht: Tallinn, Hiiu
Tänatud: 8 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mul midagi sellist: https://www.mkt.ee/puurpink-ptb-16b-230 ... 33520.html või https://www.bauhaus.ee/lauapuurpink-sch ... 550-w.html#

Kodugaraaži vajadusteks täiesti piisav, mingit toodangut sellega ilmselt ei teeks. Eks see jäikus ongi kriteeriumiks, miks vene vanad pingid head on - eeldusel et laagrid ja juhtpinnad on korras. Aga kodumajapidamises, kui kärnid ette ja teed mõistlikult siis saab kõik tehtud. Kõik kallutamisvõimalused on olemas ja saab ka üsna suuri jublakaid alla panna.

Töölaua vändast tõstmine on kiire, vene pinkidel saab üsna usinalt mutrit keerata et puurimisagregaati üles tõsta.

Mis on hea, on see et masinkruustangid on komplektis - saab kiirelt kasvõi puuklotsi korralikult kinni tõmmata. Teine asi mida tasub jälgida, on kere sügavus - s.t. kui suurt detaili saad puurida ilma et ta vastu korpust läheks.

Õllepudelitele saab ka korke peale suruda, tegin eritööriista vanast korkijast ringi mis ajas lihtsalt vanduma ja lõhkus pudeleid. Sihukesed mõtted.
Biker.ee. Mootorratturite kohkumispaik.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas will111 »

täpselt samasugust "shepardit" müüb minuteada handymänn umbes 120'ga ja see on tõesti piisavalt ok asi kodukasutuseks
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Viimastel aastatel olen omajagu kokku puutunud Scheppach'i tehnikaga ja julgeks öelda, et täitsa nitševoo... (loe:kärab küll ning pole näinud, et laguneks normaalses kasutuses)
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Hiid
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Nov 2008, 19:34
Asukoht: Tallinn, Hiiu
Tänatud: 8 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Sellel yeekimi Scheppach'il puudub töölaua tõstmine mehhaanilise ülekandega ja töölaud ja alus paistab olema plekist tehtud. Minu omal on need (ilmselt malmist) valatud. Jäikuse küsimus jällegi, ma siinkohal plekki ei usaldaks.
Biker.ee. Mootorratturite kohkumispaik.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas will111 »

puudub jah, aga kiirelt saab seda kõrgust muuta siiski. puurimisalus on plekist tõesti, kuid eks see poole soodsam hind peab ka kuskilt tulema. plekist aluse muidugi vajadusel saab ka ise päris tublisti järele aidata kui see peaks reaalses kasutuses liiga õblukeseks osutuma.
ühesõnaga päris 100% sama asi siiski ei ole, aga arvatavasti mootor ning paljud muud mehhanismid on siiski identsed
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ega mingeid korralikke asju jah, soodsalt ei leia. Ainuke, mille ma praegustest kuulutustest sellise leidsin, mille ise ka vajaduse korral ostaks on ikka paras kirves: https://www.okidoki.ee/item/puurpink/10469153/
Iseenesest, kui on puuritava augu läbimõõt jääb alla 15-16mm, peaks vist iga valatud korpusega hiinakas asja ära ajama. Võibolla tuleb mootor võimsama vastu vahetada. Üks tõsine argument, millega ma alati arvestaks, on kruustangide või detaili kinnitamise jaoks sooned aluslauas. Tõstetaval töölaual ma mõtet ei näe, see muudab pingi kohe ebatäpsemaks. Pigem peaks võlli üles-alla käik olema piisavalt pikk või kogu mehhanism olema veel eraldi üles-alla liigutatav. Kui muidu sobiv pink on tööstusvooluga, aga seda omal garaažis pole, saab mootori juhtmete ümbertõstmise ja kondeka abiga valgustusvooluga töötavaks sättida, elektrikud oskavad asja täpsemalt lahti seletada.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mida sa kodus ikka 15-16mm puurid? 99% asju lõppeb 10mm juures ja mõned erandid on 12 ja 14mm.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Hiid
Postitusi: 176
Liitunud: 17 Nov 2008, 19:34
Asukoht: Tallinn, Hiiu
Tänatud: 8 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Õige. Puupuurid ainult üldjuhul jämedamad ja need on ka üldjuhul peenemate sabadega. Mul on ka juba vanast ajast metallipuurid kinnitusosast peenemaks treitud. Jämedaid saab ka koonusega panna, kui padrun ära võtta (sobiv kiil abiks) . Aga vaja väga harva. Üldiselt on 13mm piisav.
Biker.ee. Mootorratturite kohkumispaik.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kui (aku)trell on olemas, siis ma mõtleks puurpingi peale siis kui vahel on vaja paksu metalli puurida. Ei näe põhjust, miks peaks seda kodus vaja olema enim kasutatava 4-5 mm paksuse metalli jaoks (ei meenu, et mul omal oleks vaja olnud paksemat metalli puurida). Puurpink aitab sügavate aukude puurimisel, et auk oleks ideaalselt risti ja puuri ära ei lõhuks kui käes liiga viltu jookseb. Ilmselt vajalik ka siis kui paksemast puidust midagi meisterdad ja vaja sinna auke puurida. Samuti kui puuri läbimõõt on selline, mis ei võimalda seda (aku(trelliga) kasutada.
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Selles suhtes, et mina oma rakist olen üliharva kasutanud, kõik asjad mis on tehtud akutrell (+kruustangid) ja hea silm. niikaua kui ma lauakalendreid puurima ei hakka, nii kaua otsest vajadust ei näe. Kuni 10mm jääb ka sinna vahele. Mis on rakise puhul hea, siis sellega saab plaadiseina suht stabiilselt puurida.
Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul aegajalt vaja 20-30 mm auke ka puurida, selle jaoks peab ikka suurem lauapuurpink või juba sammaspuurpink olema. Viimast pean siiski mõttetult ruumi kulutavaks, kui just endises sovhoosi töökojas ei majanda. Suuremaid auke saab üldjuhul treipingis ka puurida.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 25 Dets 2021, 15:10
Kui tõesti ainult vahel harva vaja, siis selle nö hiina käki asemele kõlbab ka selline abiline, saad on 3 auku praralleelselt puuritud ja täpsus eeldatavasti sama,mis odaval hiinakal.
image.png
https://www.bauhaus.ee/puurimisrakis-wolfcraft.html
Suht on ikka suht jube asi. Mingi suvaline 100 eurone puurpink on kordades etem, kui see nikerdus.


@Macintosh ära selle puurpingiga üle mõtle. Kodustes tingimustes iga suvaline ~100 eurone puurpink on enam kui küll. Lihtsam, kui akudrelliga lasta ja täpsem igast asendist. Nagu will enne ütles, vaata et padrunipea väga hullult ei viskaks ja ega muud tarkust pole.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Alex »

Tööd saab teha mitut moodi, ärge uskuge kasutaja kogemust...ostke aga 100-se eest. Usk on suur jõud, head vana lõppu!
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Puurpingi soovitus sõltub eelkõige vajadusest.
1. Tuleb läbi mõelda kõigepealt detailide suurus, mis peavad pinki mahtuma ja lisaks maksimaalne ava mõõt, mida tõenäoliselt vaja puurida, sest sellest sõltub padrun, millega pink peab olema varustatud.
2. Kindlasti ka materjal, sest alumiiniumit saad puurida kõrgemal pöördel, terast ja eriti roostevaba aga oluliselt madalamal pöördel. Erinev materjal omakorda tähendab kiiruse reguleerimise vajadust.
3. Kodustel töödel on pingi mootori võimsusnäitaja suht lõpus, mina sellele väga tähelepanu ei pööraks
4. Ja viimane, mida mina isiklikult järgmist pinki ostes täpsemalt uuriks on pingi jäikus ja täpsus. Päris ebameeldiv on üks hetk avastada, et pingis puuritud auk ei olegi päris 90 kraadise nurga all, vaid 89,5 kraadi ja kui sinna avasse nüüd keere keerata ja mingi tihendav kork panna, siis jääb see ühendus lekkima.

Hinnaklassi ei oskagi soovitada, sest pole kümmekond aastat vaja olnud neid vaadata, küll aga tean, et sellist pinki, mis kunagi ostetud sai ma enam täna mingil juhul ei ostaks.

PS! tuli meelde, et ka kasutusmugavus on oluline näitaja. Kui mugav on näiteks padrunis puuri vahetada ja kas seda saab teha käsitsi või ainult võtmega. Ja ka padrunit ennast - kas on vajadust vahetada ja kui mugavalt see käib.

PS2! kindasti peab olema mingi võimalus detaili ka pingi külge kinnitada, seega ka see on oluline nüanss
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, mitte paha pärast, aga 0,5 kraadi läbi 10mm materjali on 9 sajandikku :) Mul ei ole need tabelid pähe õpitud, aga laia labidaga oli M10 keerme tolerants paar kümnendikku.

Parandus: ajasin siin hommikusena siinuse ja koosinuse sassi, aga noh, point jäi kehtima - puurpink ei ole selliste tööde riist, kus nõuded nii kõrged on.
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Nagu minu esimene lause ütles: valik sõltub vajadusest. Korduvalt kogetud ebatäpse nurga probleem pärineb vajadusest taastada karteripõhja õlipunni avasid. Kui ikka paned karteripõhja pinki ja puurid läbi ning ava ei ole 90 kraadise nurga all, siis jääb punn lekkima. Nii lihtne see ongi. Teha iga kord proovipuurimine ja siis detaili serva alla mingeid kõrgendusi ehitada seadme ebatäpsuse kompenseerimiseks on ebamugav ja ajakulukas. Minul on selline täpsus vajaduspõhine. Kui on vaja lihtsalt lehtmetalli sisse avasid puurida, siis suht savi see täpsus.
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Puurpink garaazi

Lugemata postitus Postitas ranel »

StreetMoto kirjutas: 27 Dets 2021, 10:50
Nagu minu esimene lause ütles: valik sõltub vajadusest. Korduvalt kogetud ebatäpse nurga probleem pärineb vajadusest taastada karteripõhja õlipunni avasid. Kui ikka paned karteripõhja pinki ja puurid läbi ning ava ei ole 90 kraadise nurga all, siis jääb punn lekkima. Nii lihtne see ongi. Teha iga kord proovipuurimine ja siis detaili serva alla mingeid kõrgendusi ehitada seadme ebatäpsuse kompenseerimiseks on ebamugav ja ajakulukas. Minul on selline täpsus vajaduspõhine. Kui on vaja lihtsalt lehtmetalli sisse avasid puurida, siis suht savi see täpsus.
Sa oled ka kutseline. Kui vaadata teemapüstitust, siis on kohe alguses kirjas, et suuremaid projekte ei plaani teha.
Kõiki maailma parimaid tööriistu ei jõua koju kokku osta. Vähemalt minu moto on see, et kui antud tööriist teeb 99% vajalikest töödest ära, siis selle 1% jaoks saan ma ka vajaliku tööriista rentida/osta teenuse sisse.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”