Õhksoojuspumba automatiseerimine

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See mitme aastaga see ennast tagasi toob ju muutub kogu aeg.Kui sul tasuvusrehnut teht nt.3aastat tagasi siis sellise el.hinnaga nigu praegu on ju pilt teine,vaata omaenda arvete võrdlusi.Ja seesama 18000 on võimalik ka ilma kasumit teenimata magama panna.


Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas rannamees »

► Näita Spoilerit
Tootlus ca 8% (100/13) on kehva? :shock:
Kõik oleneb muidugi taustsüsteemist, aga arvel seisev raha teenib alla 1%
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas: 07 Dets 2021, 12:59
See mitme aastaga see ennast tagasi toob ju muutub kogu aeg.Kui sul tasuvusrehnut teht nt.3aastat tagasi siis sellise el.hinnaga nigu praegu on ju pilt teine,vaata omaenda arvete võrdlusi.Ja seesama 18000 on võimalik ka ilma kasumit teenimata magama panna.
See ongi tänase hinnaga, ma alles 2 nädalat tagasi sain selle pakkumise Elektrumilt koos detailse tasuvus arvestusega. Kui hind langeb, siis aeg pikeneb veelgi. Kahest teisest kohast oli veel suurema hinnaga pakkumised. EE lehel lausa kalulaator,et saad oma tarbimise järgi arvestada ja umbes sama tulemuse saabki.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas joel »

urmas66 kirjutas: 07 Dets 2021, 12:17
Vaata nüüd oma eelmist arvet ja seal on ühe kuu keskmine hind, mitte iga tunni hind eraladi. Ehk see, et sa kütad mingil hetkel selle über kalli hinnaga tasakaalustub kokkuvõttes sellega ,et mingil hetkel on ka hind ka üli madal. Minu näitel ,kus tarbimine on kütteperioodil a´2000 kw/h on 7-8 korda kuus olevad tunnid ju suurt pilti mitte liiga olulisel määral mõjutavad.
Ei ole mõtet asja nii segaseks ajada. Kui börsipaketiga on öösel MWh hind 100€ ja päeval on MWh hind 1000€ ning tarbid 1 kWh energiat, siis öösel maksad selle eest 90 senti vähem ja täpselt selle 90 sendi võrra on ka su arve väiksem (arvestamata päevase ja öise võrgutasu erinevust). Palju see kuu keskmist hinda mõjutab, on täiesti ebaoluline. See kuu keskmine on arvutatud lihtsalt kogusumma jagatuna kuu jooksul tarbitud kWh-ga.
Joel

mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

rannamees kirjutas: 07 Dets 2021, 13:49
Tootlus ca 8% (100/13) on kehva? :shock:
Kõik oleneb muidugi taustsüsteemist, aga arvel seisev raha teenib alla 1%
Mistä see 8 prossa tuleb, minu arusaamisel parimal juhul alles 14ndal aastal võiks miski tootlus alata, eeldusel et paneelidest veel asja on?
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Just,13 aastat teenib tagasi juba makstud raha.
Pakuti ,et 15a kestavad kindlasti :D
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Vaadates tänast inflatsioonitaset siis on 8% kehva. Tarbijahinnaindeks on viimase aasta jooksul (nov-nov) tõusnud 8,8 %. Seega kaotab su raha ostujõudu 0.8% aastas. Parem ikka, kui hoiuarvel hoida (+0.01% aastas) aga ostujõudu sa sellega ei säilita.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 07 Dets 2021, 15:56
► Näita Spoilerit
Vaadates tänast inflatsioonitaset siis on 8% kehva. Tarbijahinnaindeks on viimase aasta jooksul (nov-nov) tõusnud 8,8 %. Seega kaotab su raha ostujõudu 0.8% aastas. Parem ikka, kui hoiuarvel hoida (+0.01% aastas) aga ostujõudu sa sellega ei säilita.
Ma ju ei teeni enne midagi, kui see täna ära makstud 18000+ tuhat on tagasi saadud. Kui ma selle praegu välja käin ja 13a pärast on mul 18000+ taskus tagsi, siis olen ju alles nullis. Kui võtan selleks laenu, siis on miinus intress ka veel juures ehk minu jaoks mõttetu asi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Sa vist tegutsesid transpordiäris? Puht huvipärast.. Millal näiteks keskmine uus veokas nulli jõuab?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Loen ja ei saa aru,mis tagasiteenimisest kogu aeg jutt käib.Kas kellegi ehitatud elumaja teenib tagasi,kas tehtud lapsed on juba kasvatamise tagasi teeninud.Minu jaoks oleks päikese paneelid samasugune asi nagu ahi toa nurgas või mingi muu asi mis majapidamises oma otstarvet täidab.Ja laenuga ei paneks ma neid mitte kunagi katusele.
Ja ei paigaldanud maamajja põrandakütet vaid ahju ja uue korstna mis maksid umbes sama palju kui maaküte.
Ain,võin mööda panna aga neil vist ei ole uusi autosi.Vabandan,kui viltu arvasin.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 07 Dets 2021, 16:47
Sa vist tegutsesid transpordiäris? Puht huvipärast.. Millal näiteks keskmine uus veokas nulli jõuab?
Ei jõuagi,see tuleb enne maha müüa,aga seda on võimalik ka kasumiga teha.

franz125 kirjutas: 07 Dets 2021, 19:10
Loen ja ei saa aru,mis tagasiteenimisest kogu aeg jutt käib.Kas kellegi ehitatud elumaja teenib tagasi,kas tehtud lapsed on juba kasvatamise tagasi teeninud.Minu jaoks oleks päikese paneelid samasugune asi nagu ahi toa nurgas või mingi muu asi mis majapidamises oma otstarvet täidab.Ja laenuga ei paneks ma neid mitte kunagi katusele.
Üks asi on teenuse osutamiseks ehk raha teenimiseks soetatud asi-vahend(veok) ja teine (päikese paneel) on raha kokkuhoiuks soetatud lahendus ja see peab siis eeldatavasti ennast ära ka tasuma, sest muidu ei teki ju mingit kokkuhoidu. Või panete omale paneelid aeda-katusele toreduse pärast ja maksku mis maksab, peamine et maksta saab. Ma natuke teise mõttemaailmaga sel juhul.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

franz125 kirjutas: 07 Dets 2021, 19:10
Minu jaoks oleks päikese paneelid samasugune asi nagu ahi toa nurgas või mingi muu asi mis majapidamises oma otstarvet täidab.
Aga miks ei ole siis?
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Äkki see seade on täpselt õige? https://celeon.eu/product/celeon-aio/
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

olen sellest asjast täitsa kuulnud isegi...kusagilt ja hiljuti, aga hea et täpse asja ja täpse lingi välja tõid, hind ka lausa ilusti ja selgelt kõrval olemas!

tegelikult see on väga huvitav ja kasulik box küll, kui price ei oleks (minu hinnangul) siiski pisut liiga järsk siis ilmselt võtakski kohe ligi ära. näiteks 50 ei oleks kahju maksta ära katsetamiseks. või kui oleks igakuine tarbimine meeletu hetkel, mida ta tegelikult ei ole, siis ilmselt võiks ka küsitava raha eest ära proovida :D sellest ma muidugi hästi ei saa aru, miks see "teenus" ei võiks peale ostmist ikkagi tasuta olla (no kas just igavesti, aga vähemalt näiteks minimaalselt 5 aastatki)...pole ikkagi päris mingi tasuta jagatav julla ja samas see 3e aastas, mis hiljem lisandub on ju ka pigem selline naljasumma, et tehku siis pigem optsioon odavam seade ja hiljem suurem "kuutasu" või kallim seade ja mitte mingit kuutasu mitte kunagi
Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

Tootjal on omal ka püsikulu seal taga. Nord Poolist andmete küsimise teenus maksab LINK ning Celeon tahab selle raha vähemalt tagasi saada.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

seda kindlasti, aga no 130e tundub siiski piisavalt soolane summa, et vähemalt natuke rohkem aastaid võiks hinna sees olla :D kuigi eks jah, see on subjektiivne arvamus.

huvitav kas need boxid on kuskil demona väljas ja käigus ka? et saad minna ja nö. näppida ning vaadata ja proovida kas ja kuidas asi päriselt toimib, ehk ühendatud mingi reaalse pumbaga ja mingi demo mobla ka järel
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas romulus »

2 aastat ongi tasuta teenus, peale seda tuleb see väike 3 eurone aastatasu. Suht OK IMHO.

Kui rääkida kallimatest, ilma aastatasuta "targa kodu" seadmetest, siis ma ise kasutan Homematic IP seadmeid (https://effex.ee/et/416-homematic-ip). Teenustasu ei ole, kuid miinimum buy-in tuleb u 150 eurot (keskseade + relee või pistik). Saad tasuta äpist teha oma programme erinevate sisendite põhjal (temperatuur, kellaeg, päikesetõus jne jne). Saad muude teenustega ka siduda, nt Google Assistantiga. Ma praegu leiutan, kas ma suudan leida teenuse, mis saaks elektri börsihinda sisendina kasutada. Ehk siis et kütta töökoda mitte ainult kellaja + tempi põhjal, vaid et ta vaataks börsihinda ka. No u nagu see Celeoni seade teeb.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Assamait »

romulus kirjutas: 08 Dets 2021, 11:11
Ma praegu leiutan, kas ma suudan leida teenuse, mis saaks elektri börsihinda sisendina kasutada. Ehk siis et kütta töökoda mitte ainult kellaja + tempi põhjal, vaid et ta vaataks börsihinda ka. No u nagu see Celeoni seade teeb.
Kunagi paari aasta eest vaatasin sama. Jäi puuduliku progremise oskuse taha. Muidu vähemalt tollal pakuti "homsete hindade" tabelit veebilehe kuhul tasuta. Oleks tulnud sealt veebist siis asjad masinatele arusaadavaks parseda.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

mellpoiss kirjutas: 08 Dets 2021, 08:40
franz125 kirjutas: 07 Dets 2021, 19:10
Minu jaoks oleks päikese paneelid samasugune asi nagu ahi toa nurgas või mingi muu asi mis majapidamises oma otstarvet täidab.
Aga miks ei ole siis?
Sest pole praegu päevakorral.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas bitter »

franz125 kirjutas: 07 Dets 2021, 19:10
Loen ja ei saa aru,mis tagasiteenimisest kogu aeg jutt käib.Kas kellegi ehitatud elumaja teenib tagasi,kas tehtud lapsed on juba kasvatamise tagasi teeninud.Minu jaoks oleks päikese paneelid samasugune asi nagu ahi toa nurgas või mingi muu asi mis majapidamises oma otstarvet täidab.Ja laenuga ei paneks ma neid mitte kunagi katusele. Ja ei paigaldanud maamajja põrandakütet vaid ahju ja uue korstna mis maksid umbes sama palju kui maaküte.
Maja ei ehita ja lapsi ei tee ju rahalise kasu eesmärgil (üldreeglina 8); mingites kultuurides kisub tütre/poja abiellumine küll äriprojekti suunas...). Meil on eluase ja lapsed sulaselge kulu mis tehakse positiivse emotsiooni nimel. Maja küttesüsteem on teine asi. Kaaludes väljaminekut kaubale/teenusele, mis väidetavalt kulusid säästab, on täiesti ok tasuvusarvutus teha. Kui meil oleks, nagu Dubais, igale uuele majale 6000 kWh elektrit kalendrikuus tasuta, siis sa tõenäoliselt oleksid uuele majale maakütte pannud.
E: parandus. Sellise kuulimiidi juures pole vaja maad kaevata. Ka soojustamise võib vahele jätta.
Viimati muutis bitter, 10 Dets 2021, 15:00, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Pole päris nii, kui me arvestame, et keskmine aastane inflatsioon on ~3% (tänastes oludes arvaks, et kõrge inflatsioonitase pigem kestab aastaid ja +5% on tõenäolisem) siis 13a*3%=39%. Seega on sul 13 aasta hiljem ostujõu mõttes vaid 61% algsest summast koos.
Aga kui saaks pangast laenata ja eeldada, et suudad 50% laenumaksetest elektrimüügist ära teenindada siis on küll asjal jumet. Ma ei taha siin hakata arvutama, mis see laen maksab ja palju paneelidest teenib aga 50% pole vist eriti tõenäoline. Ettenägelikumad tegid oma paneeliehituse ära siis, kui riik toetusi jagas. See tegi paneeliostu märkimisväärselt soodsamaks ja tasuvus saabub märkimisväärselt kiiremini.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 08 Dets 2021, 11:58
Ettenägelikumad tegid oma paneeliehituse ära siis, kui riik toetusi jagas. See tegi paneeliostu märkimisväärselt soodsamaks ja tasuvus saabub märkimisväärselt kiiremini.
Kredexi kaudu saab endiselt paneelide soetamiseks toetust ...
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Minu teada lõppesid need toetused eramutele mis on ehitatud pärast 1993 aastat ära.
Palun viita.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 08 Dets 2021, 13:47
► Näita Spoilerit
Minu teada lõppesid need toetused eramutele mis on ehitatud pärast 1993 aastat ära.
Palun viita.
Ainuke eraiskutele avatud toetus, peale eluasemelaenu garanteerimise, on Elektripaigaldiste renoveerimise toetus

https://kredex.ee/et/teenused/ku-ja-kov ... ise-toetus
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

päikesepaneel ei ole ainuke asi, millega päikest "rahaks" või soojaks (sest tegelikult käib siin ju jutt ikkagi sellest viimasest) saab teha! vaakumtorud seina ja päike kütab su põrandat nö. iga ilmaga. no päriselt muidugi mitte päris iga ilmaga, aga ikkagi natuke rohkem ja paremini kui paneelid...ei ole mingeid muid seadmeid vaja, ei ole ülekandekadusid, ei ole vaja kellegi ega millegagi liituda, ei ole vaja ühelegi võrgule tasu maksta jne.
ja isegi suvel ei ole päris kasutu kuna sooja vett saad sellega ikkagi kõriauguni toota...kui üle jääb müü või naabrile. eesti kliimas pealegi on tegelikult ka suur osa suvest juba vaja mingit väikest kütet minumeelest.

elektrit tootvad paneelid on ikka ausalt öeldes suhtkoht mõttetu üritus tänasel päeval, eraisiku jaoks ja oma tarbimiseks. võibolla millalgi kui paneelid ise muutuvad efektiivsemaks ning kogu see DC-AC-DC jama kaob sealt vahelt ära...ja paneeli hinnad muutuvad juba selliseks, et neid kannatab osta ning tasuvus jääb ikka mitte rohkem kui 5a peale, siis võib uuesti mõelda
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 08 Dets 2021, 15:22
päikesepaneel ei ole ainuke asi, millega päikest "rahaks" või soojaks (sest tegelikult käib siin ju jutt ikkagi sellest viimasest) saab teha! vaakumtorud seina ja päike kütab su põrandat nö. iga ilmaga. no päriselt muidugi mitte päris iga ilmaga, aga ikkagi natuke rohkem ja paremini kui paneelid...ei ole mingeid muid seadmeid vaja, ei ole ülekandekadusid, ei ole vaja kellegi ega millegagi liituda, ei ole vaja ühelegi võrgule tasu maksta jne.
ja isegi suvel ei ole päris kasutu kuna sooja vett saad sellega ikkagi kõriauguni toota...kui üle jääb müü või naabrile. eesti kliimas pealegi on tegelikult ka suur osa suvest juba vaja mingit väikest kütet minumeelest.

elektrit tootvad paneelid on ikka ausalt öeldes suhtkoht mõttetu üritus tänasel päeval, eraisiku jaoks ja oma tarbimiseks. võibolla millalgi kui paneelid ise muutuvad efektiivsemaks ning kogu see DC-AC-DC jama kaob sealt vahelt ära...ja paneeli hinnad muutuvad juba selliseks, et neid kannatab osta ning tasuvus jääb ikka mitte rohkem kui 5a peale, siis võib uuesti mõelda
Kusjuures olen sellist vaakumtoru lahendust päris palju Rootsis kohanud. Sellel oleks ilmselt jumet kulude optimeerimisel, kui on juba olemas maaküte või õhk-vesi soojuspump. Hinnad on ka võrreldes elektrit tootvate paneelidaga kordades odavamad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jah, eelkõige kui on olemas valatud põrand ning toru selle sees, siis on suht lihtne seda asja lisada. Muidugi on selge ka see, et üksi need torud ilmselt ära ei küta iga ilmaga, nii et muidugi peab ka mingi muu veekütja süsteemis olemas olema. On see siis mingi pump või katel või mis iganes asi, aga justnimelt kulude optimeerimiseks on vaakumtorud asjalikud ning seetõttu plaanin need ka kasutusele võtta :D Suht soodsad on tõesti

Raitsraisk
Postitusi: 302
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

urmas66 kirjutas: 08 Dets 2021, 16:36
will111 kirjutas: 08 Dets 2021, 15:22
päikesepaneel ei ole ainuke asi, millega päikest "rahaks" või soojaks (sest tegelikult käib siin ju jutt ikkagi sellest viimasest) saab teha! vaakumtorud seina ja päike kütab su põrandat nö. iga ilmaga. no päriselt muidugi mitte päris iga ilmaga, aga ikkagi natuke rohkem ja paremini kui paneelid...ei ole mingeid muid seadmeid vaja, ei ole ülekandekadusid, ei ole vaja kellegi ega millegagi liituda, ei ole vaja ühelegi võrgule tasu maksta jne.
ja isegi suvel ei ole päris kasutu kuna sooja vett saad sellega ikkagi kõriauguni toota...kui üle jääb müü või naabrile. eesti kliimas pealegi on tegelikult ka suur osa suvest juba vaja mingit väikest kütet minumeelest.

elektrit tootvad paneelid on ikka ausalt öeldes suhtkoht mõttetu üritus tänasel päeval, eraisiku jaoks ja oma tarbimiseks. võibolla millalgi kui paneelid ise muutuvad efektiivsemaks ning kogu see DC-AC-DC jama kaob sealt vahelt ära...ja paneeli hinnad muutuvad juba selliseks, et neid kannatab osta ning tasuvus jääb ikka mitte rohkem kui 5a peale, siis võib uuesti mõelda
Kusjuures olen sellist vaakumtoru lahendust päris palju Rootsis kohanud. Sellel oleks ilmselt jumet kulude optimeerimisel, kui on juba olemas maaküte või õhk-vesi soojuspump. Hinnad on ka võrreldes elektrit tootvate paneelidaga kordades odavamad.
Hinna kohalt natuke vaidleks. Esimene vaakumpaneel, mis googlist silma jääb on 761 euri ja pakub 1,4kW. Valgusest särtsu tegevaid paneele saaks sama raha eest 5 tükki kõguvõimsusega 1,5 kW ja 40 euri jääks ülegi. Vaakumi kasuks räägib sama võimsuse juures ca 3,5 väiksem pindala.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raitsraisk kirjutas: 08 Dets 2021, 17:59
Hinna kohalt natuke vaidleks. Esimene vaakumpaneel, mis googlist silma jääb on 761 euri ja pakub 1,4kW. Valgusest särtsu tegevaid paneele saaks sama raha eest 5 tükki kõguvõimsusega 1,5 kW ja 40 euri jääks ülegi. Vaakumi kasuks räägib sama võimsuse juures ca 3,5 väiksem pindala.
Siin peab vaatama palju on vaja toota elektrit, et seda sama kogust vett soojaks saada. ja see vesi on sul soojalt olemas peale seda. Elektrit, mis päeval toodetakse ei õnnestu oma tarbeks üldjuhul kasutada, kui just mingit mega akupanka ei soeta. Igaljuhul tundub,et kui on juba küte+põrandaküte vee baasil olemas, siis investeering sama tulemuse saamiseks on ikka ilmselt väiksem ja tootmise aeg aasta lõikes pikem, kui elektrit tootvate paneelidega. Novembrist aprillini(kui just väga oleks vaja) ei tooda need elektrit peaagu üldse. Kogemus siis minu naabri näol, kel on need nüüd juba 3 aastat vast.
Vaakumtorud väidetavalt siis paar kuud ei tooda märkimisväärselt. Aga eks ikka praktiline kogemus teeks selgeks. Mul on näiteks majal lõunasse vaatav tiib (hoone L-kujuline) liiga väike, et sinna elektrit tootvaid paneele panna, kuid need mahuks eeldatavasti piisavas koguses ära.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Selle veesoojenduspaneeliga on see asi, et see teeb kõige rohkem sooja, kuna seda kõige vähem vaja on!
Ehk siis soojal (suve) PÄEVAL, kui kodus kõige vähem selle potentsiaalseid kasutajaid leidub.
Kui sellele soojushulgale kasutust ei leia, tuleb ette, et isegi selle isolatsioon kipub sulama, mis iseenesest on ju võimekuse hea näitaja....

Aga...
Elektri kaasabil kütmine on ikkagi arvestatav ja soodne kütmisviis, kuna tema soetamis- ja asendamiskulud ning ekspluatatsioon on odav!
Aja kokkuhoiust rääkimata...

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”