Õhksoojuspumba automatiseerimine

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

urmas66 kirjutas: 22 Dets 2021, 20:40
uus pakkumine on mingi 15-16 senti. Mul hetkel bõrsihind ikka veel madalam .........
Kas mingi teine börs või?

https://i.ibb.co/0ByB4Sj/NPS.jpg
image.png


https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 22 Dets 2021, 20:40
@bitter minul on see 356€ eelmises kuus ikka kogu kulu mitte küte ja isegi suvel, kui kütet pole, on mul olnud vandes hindades ligi 80€ kanti kuu arved. Ehk teoreetiliselt on mul kütte kulu umbes 200€ sellest.
Räägin samuti kogu kulust. Elektriarve novembri eest oli 170€. Suvised väikesed arved 75€ ja 85€.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas: 22 Dets 2021, 22:31
Räägin samuti kogu kulust. Elektriarve novembri eest oli 170€. Suvised väikesed arved 75€ ja 85€.
@urmas , @bitter Selles valguses küsiks pigem, et palju kW/m2 kohta tuli. Ma eeldan, et maaküte? Kogukulu ilma m2 arvuta ja kulutatud kilovattideta on ebaoluline number.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas bitter »

@Macintosh vt paar posti ülespoole.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

tegelikult on kõik need numbrid suures osas ebaolulised, kus võrreldakse omavahel kahe täiesti erineva maja/majapidamise kulusid, olgu siis raha või kulutatud energia ühikutes. rääkimata sellest, et need majad võivad asuda täiesti erinevates kohtades üle eesti ning võrreldavad "kulutused" ei pruugi olla ning pigem ei olegi leitud isegi samal ajaperioodil.
ehk et ma ei saa üldse aru, mis mõttega urmas neid oma arveid siia välja kirjutab. see peaks vist kuidagi, mingi ainult temale arusaadava loogika järgi legitimiseerima välja öeldud väiteid ja raudkindlaid arvamusi selle kohta, et soojuspumba sisse ja välja lülitamine ei saa mitte kuidagi ega kunagi tulla soodsam kui 24/7 sees hoidmine.

ainukesed numbrid - vähemalt selle teema kontekstis - mille võrdlemisel ja analüüsimisel on mingisugustki mõtet, on numbrid ühe ja sama maja kohta ja ainult sellisel juhul kui selle majapidamise omanik on ise ning ausalt ja korrektselt võrrelnud kahte erinevat siin teemas kõne all olevat kütmismeetodit. mina seda tegin, kusjuures puhtalt iseenda uudishimust, mitte kellegile millegi tõestamiseks või saunas rääkimiseks. tulemuse panin ka siia kirja. seega on ammendatud diskussioon selle üle, kas õhk-õhk pumbaga ON või EI OLE soodsam kütta üht või teist moodi. kui keegi tahab ümber lükata siis tehku katse ja postitagu oma tulemused.
kui me tahame rääkida faktidest või vähemalt põhjendatud arvamustest siis peaksid samaväärse katse tegema ka muud tüüpi pumpade omanikud ja muud tüüpi soojuskandja/salvesti omanikud. kuni keegi neist(teist) seda teinud ei ole ning teha ei taha, võib teha argumenteeritud oletusi selle sisuga, et lõpuks on iga küttesüsteemi üldine põhimõte samasugune ning iga maja või mis iganes element selles kaotab soojusenergiat samade füüsikaseaduste järgi - seega ilmselt kehtib ka igalpool laias laastus sama järeldus. igasuguse arvamine, uskumine, mingite "spetsialistist sugulaste" demagoogia ja kõik muu säärane jutt on tegelikkuses lihtsalt sisutu prügi. oleks paberil, saaks vähemalt ahju ajada...aga virtuaalsel kujul prügi kahjuks ei aita sedagi :D

ja muuhulgas, äkki lõpetaks juba ära selle "säästmise" jutu? miks küll läheb kõigile enda sõnul jube heal järjel olevatele foorumlastele nii hirmsasti korda see, kas kuidas ja kui palju keegi teine millegi peale kulutab või ei kuluta? natuke naljakas sellist asja lugeda üle ühe posti. ja samas lausa idiootne...sinu jaoks võib olla täiesti savi, kas talvine elektriarve on 5, 50 või 500 eurot. kena on, aga kedagi ei huvita sinu "hea elu" , sa ei pea tulema foorumisse postitama ainult selle pärast, et seda reklaamida. minupärast küta otseelektriga tervet oma avatud hoovi ja lebota seal talvel õitseva muru keskel trussarite väel. nobody effin cares. minu jaoks ei ole samuti eluliselt oluline, kas mu elektriarve on poole väiksem või poole suurem. õnneks ei ole veel oluline. aga väga paljude inimeste ja perede jaoks eestis on see täna VÄGA oluline! seetõttu minumeelest sellist asja naeruvääristada näitab ikka väga selgelt ja üheselt teatud isikute arengutaset. kuigi eks seda näitab juba ka üleüldine mentaliteet "kulutan kõike ja võimalikult palju because I can.."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas bitter »

@will111 Muidugi ei saa 2 eri maja numbreid 1:1 võrrelda. Minu mõte oli näidata, et maaküte ei ole nii kulukas nagu Urmase numbritest paistab.

Su kirjandi viimase lõigu mõte jäi mulle segaseks. Äkki suudad selle ühe lausega kokku võtta? Minu meelest siin arutatakse - kas ja kuidas saaks vähem tarbida.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas joel »

Minu meelest arutatakse siin kahe erineva asja üle.
  • Kas ja kuidas saaks vähem tarbida
  • Kas ja kuidas saaks sama tarbimise eest vähem maksta
Mulle tunduvad mõlemad üsna mõistlikud lähtekohad.
Joel
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ja sisuliselt lõppes automaatika valdkond juba ammu ära.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Teema algataja
will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

seda ka...kuigi eks tegelikult oleks igati huvitav teada saada erinevate küttesüsteemide kohta, ehk siis millised reaalsed (energia)kulud kellelgi on. selle rahasse ümber arvutamise/arvestamise osa võiksid kõik osapooled muidugi asjast välja jätta sest nagu ka mac ütles siis see ei anna midagi ja pigem on segav tegur tegelikust pildist aru saamisel.
kilowatte börsi või ükskõik millise muu hinnaga läbi korrutada oskab ilmselt igaüks ise ka. või kui ei oska siis eeldatavasti õpib selle omal käel varem või hiljem ära.

maaküte peaks preaguse ilmadega (no laias laastus) olema ilmselt parim variant, aga ma olen päris kindel, et ega maaküte ja maaküte pole ka alati vennad...või kuidas see ütlus oli :D ühesõnaga, siin ja seal võib see olla paigaltatud erinevalt ja anda seeläbi erinevaid tulemusi. no lisaks siis kogu muule jutule ehk et pumbad on erinevad, seadistused võivad olla erinevad jne. mina näiteks avastasin hiljuti, et mu soojuspump miskipärast alates -10st (allapoole) niiöelda "läheb lolliks" ehk puhub sooja küll, aga unustab ära, et ta on inverter ning lülitab oma põhjasulatuskaabli sisse ja hoiab seda lihtsalt tuimalt järjest taga kogu pumba töötamise aja. Selle vea ma plaanin küll peale antud kütteperioodi brutaalselt kõrvaldada, aga no praegu on nii nagu on ja COPile see hästi ei mõju
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

mellpoiss kirjutas: 22 Dets 2021, 21:51
urmas66 kirjutas: 22 Dets 2021, 20:40
uus pakkumine on mingi 15-16 senti. Mul hetkel bõrsihind ikka veel madalam .........
Kas mingi teine börs või?

https://i.ibb.co/0ByB4Sj/NPS.jpg
image.png



https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table
Urmas küll liialdas natuke, aga täna öösest tõesti saab juba börsiga odavamat elektrit küll kui fikseeritud paketiga.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 23 Dets 2021, 00:00
bitter kirjutas: 22 Dets 2021, 22:31
Räägin samuti kogu kulust. Elektriarve novembri eest oli 170€. Suvised väikesed arved 75€ ja 85€.
@urmas , @bitter Selles valguses küsiks pigem, et palju kW/m2 kohta tuli. Ma eeldan, et maaküte? Kogukulu ilma m2 arvuta ja kulutatud kilovattideta on ebaoluline number.
Mul pole eraldi voolumõõtjat küttele. Kõik kulu on koos. Eeldusel,et muud kulud on suhteliselt samad+väike lisa valgustuse poolelt pimedamal ajal, siis suve kulu võiks kajastada seda. Väikseim kulu on mul suvel kuskil 700-800kw/vahel kuus
Oktoobrer oli kõik kokku 1160kwh ning novembris oli 1915kwh ehk siis eeldusel, et mingi hulk on ka valgustusega seotud, võis küttele kuluda oktoobris umbes 400kwh ehk 1,8kwh/m2 ning novembris umbes 950-1000kw/h ehk 4,5 kwh/m2 kohta. KKogukulu on mul maksimum olnud vast 2200-2300kwh kui on ikka püsivalt külma ja 1900-2000 kui selline kõikuv nagu november oli. Varem olid suvised arved 70-80€ ja talvel 200-230€ kanti.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 23 Dets 2021, 13:41
mellpoiss kirjutas: 22 Dets 2021, 21:51
urmas66 kirjutas: 22 Dets 2021, 20:40
uus pakkumine on mingi 15-16 senti. Mul hetkel bõrsihind ikka veel madalam .........
Kas mingi teine börs või?

https://i.ibb.co/0ByB4Sj/NPS.jpg
image.png



https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table
Urmas küll liialdas natuke, aga täna öösest tõesti saab juba börsiga odavamat elektrit küll kui fikseeritud paketiga.
Ma ei liialdanud,need olid hetkel pakutavad fix hinnad uuele lepingule.Mitte olemasoleva lepingu hinnad.

Eelmises postis oli ju nii kirjas
Täna just sõber kurtis,et tal saab fix pakett 7senti/kwh läbi jaanuaris ja uus pakkumine on mingi 15-16 senti. Mul hetkel bõrsihind ikka veel madalam ehk börsihinna kõikumine on ööpäevaski väga suur ja madalamad hinnad toovad selle mega kõrge ka suht alla tagasi.
Viimati muutis urmas66, 23 Dets 2021, 17:14, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 22 Dets 2021, 22:31
urmas66 kirjutas: 22 Dets 2021, 20:40
@bitter minul on see 356€ eelmises kuus ikka kogu kulu mitte küte ja isegi suvel, kui kütet pole, on mul olnud vandes hindades ligi 80€ kanti kuu arved. Ehk teoreetiliselt on mul kütte kulu umbes 200€ sellest.
Räägin samuti kogu kulust. Elektriarve novembri eest oli 170€. Suvised väikesed arved 75€ ja 85€.
Mul on kindlasti üks miinus vana seade(2006), mis ei ole nii efektiivne kui isegi mõned aastad uuemad. Tööjuures on meil ühes hoones Mitsu õhk-vesi, mis on 2014 vist ja see on raudselt ökom.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas bitter »

Mul pisut uuem seade.
Viimati muutis bitter, 29 Dets 2021, 17:17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 23 Dets 2021, 17:03
ranel kirjutas: 23 Dets 2021, 13:41
mellpoiss kirjutas: 22 Dets 2021, 21:51
urmas66 kirjutas: 22 Dets 2021, 20:40
uus pakkumine on mingi 15-16 senti. Mul hetkel bõrsihind ikka veel madalam .........
Kas mingi teine börs või?

https://i.ibb.co/0ByB4Sj/NPS.jpg
image.png



https://www.nordpoolgroup.com/Market-da ... view=table
Urmas küll liialdas natuke, aga täna öösest tõesti saab juba börsiga odavamat elektrit küll kui fikseeritud paketiga.
Ma ei liialdanud,need olid hetkel pakutavad fix hinnad uuele lepingule.Mitte olemasoleva lepingu hinnad.

Eelmises postis oli ju nii kirjas
Täna just sõber kurtis,et tal saab fix pakett 7senti/kwh läbi jaanuaris ja uus pakkumine on mingi 15-16 senti. Mul hetkel bõrsihind ikka veel madalam ehk börsihinna kõikumine on ööpäevaski väga suur ja madalamad hinnad toovad selle mega kõrge ka suht alla tagasi.
Screenshot_20211223-183833_Eesti Energia.jpg
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 23 Dets 2021, 18:39

Screenshot_20211223-183833_Eesti Energia.jpg
See kuu pole veel läbi ja lähipäevil on tulemas odavnemine, mis toob selle kuu keskmise võibolla ka palju allapoole. Eelmine kuu oli minul 12,5. detsember tuleb võibolla kallim,aga mis täpselt, selgub ikka kuu lõpus.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas and »

joomajoo, arve saabus detsebri eest. börsipakett. maja küte ja muu elekter kõik kokku 2400 kwh, koos võrgutasuga 790 euri. riik maksis võrgutasust 50 euri, nii et mina vabanen 740 eurist.
õhksoojuspumbad 2 tk, maja suht uus ja 220 m2 köetavat pinda. õhkküttekaminat kütsin külmema ilmaga veel juurde.
elektrisaun ka kord nädalas.
pean vist pere 1 tuppa kokku koguma ja ülejäänud maja kütteta jätma 🤧
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

and kirjutas: 03 Jaan 2022, 18:22
joomajoo, arve saabus detsebri eest. börsipakett. maja küte ja muu elekter kõik kokku 2400 kwh, koos võrgutasuga 790 euri. riik maksis võrgutasust 50 euri, nii et mina vabanen 740 eurist.
õhksoojuspumbad 2 tk, maja suht uus ja 220 m2 köetavat pinda. õhkküttekaminat kütsin külmema ilmaga veel juurde.
elektrisaun ka kord nädalas.
pean vist pere 1 tuppa kokku koguma ja ülejäänud maja kütteta jätma 🤧
Palju eelnevatel aastatel kw ja hind on siis olnud?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas and »

eelmise aasts detsembris 2220 mwh ja summa 284 euri.

moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas moilo »

Nüüd hakkan juba hirmuga seda detsembri arvet ootama. Novembris oli 1300kwh ja 250.- Börsipakett, 250m2, maaküte ja millegagi lisaks ei küta. Eelmine aasta olid nii november kui detsember ca 1600kwh ja 200.-
Polegi nii väga jälginud seda börsihinda. Kas sul oli arve nii jõhker seetõttu, et detsembris oli elekter oluliselt kallim kui novembris või on lihtsalt palju kulutatud seda särtsu?

Lear
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Detsembri keskmine temp. oli ka viimaste aastate omast oluliselt külmem. Ja eks juba nimetus börsipakett peaks mingi arusaama sellest mis sellega kaasneda võib andma.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Teema algataja
will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

tundub, et reaalsed numbrid reaalse arve peal hakkavad inimestele jah REAALSELT kohale jõudma :D kui nii edasi läheb siis varsti tuleb isegi urmasel hakata fakte nentima (küll mitte avalikult, kuid omaette peegli ees seistes sellegipoolest) ja tõdema, et vist ikka ei ole päris "üks päev tund aega oli kallim, aga küll keskmine tuleb täpselt sama" :lol:

ma ise mõtlesin, et see riigi poolt kompenseeritav 50% võrgutasu on küll OLULISELT suurem efektiga, aga 50 euri 800st on küll suhtkoht nali. üsna imelik...sest senimaani kui elektriarveid olen vahel vaadanud siis võrgutasu on laias laastus pool kogu sellest rahast, mida ma ära maksan. aga nojah, eks teistpidi võttes siis siit paistabki välja KUI jõhker effekt nendel kilowati mega ja gigahindadel nüüd tegelikult oli. ja ma vaidleks vastu, detsember tervikuna ei olnud tegelikult midagi nii hirmus külm kuu. jah külmem kui eelmiste aastate "praktiliselt suvi" kui keskmine temp oli +15, aga ühe päris korraliku püsivalt külma talvekuuga võrreldes ikkagi veel suht naljanumber. teisisõnu, halvival juhul võiksid need praegused arved olla ka vaat, et oma 2x suuremad! lisaks sellele ei olnud elektri hinnad hetkel kaugeltki mitte pidevalt väga kõrged. ööd teatavasti olid suht odavad ning ka paljud päevad kuus polnud niiväga katastroofilised. nii et "arenemisruumi" sellel rohepöördelisel supertoredal energiaturumajandusel on veel kõvasti. anyway, mingi päev peaks enda arve ka vist lahti võtma :D
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas and »

Ain, ära hõiska enne õhtut ;)
ma arvan, et see hind annab aimu mis toimuma hakkab ka nendele kellel praegu veel püsipakett
ja ka nendele
kes kõige muuga kütavad. elektri börsihind mõjutab ka leiva hinda.
ega keegi ju jooksvalt seda hinda jõua jälgida aga kui arve ükskord käes, siis käes. ma aimasin aga nii hullu ei aimanud 🙂 ja ega väljapääsu ei paista. püsipaketi hind tõuseb paralleelselt ju.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

and kirjutas: 03 Jaan 2022, 20:51
Ain, ära hõiska enne õhtut ;)
ma arvan, et see hind annab aimu mis toimuma hakkab ka nendele kellel praegu veel püsipakett
ja ka nendele
kes kõige muuga kütavad. elektri börsihind mõjutab ka leiva hinda.
ega keegi ju jooksvalt seda hinda jõua jälgida aga kui arve ükskord käes, siis käes. ma aimasin aga nii hullu ei aimanud 🙂 ja ega väljapääsu ei paista. püsipaketi hind tõuseb paralleelselt ju.
Mis siin ikka hõigata.. ma Sinu arve järgi ilmselt prognoosides saan kuskil veidi alla 400€ arve. Siiani oleme nautinud odavaid hindasi ja see meile sobis. Ega miskit ju teha ei ole.. Kui siis ainult vaadata soojustuse teemat veel üle näiteks. Samuti panin prooviks nutipesa boilerile vahele, et kütab ainult öösel. Eks siis näe.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
Proovisin ka ükspäev seda willi katset. Õhksoojuspump, midagi üle dimensioneeritud polnud, vaid parajalt.


Kivimaja, periood oli 3 päeva, kütteaeg 8h öösel maksimaalselt. Elektrit läks vähem, aga Iga päevaga temperatuur järjest majas langes. 23c pealt alustades oli neljanda päeva hommikuks majas alles 16c(72h möödudes) Kui ühtlaselt sees hoida, pole sellist probleemi olnud.
Selleks, et temperatuur 23c peale tagasi saada, kulus mul ~110kWh muu allikaga kütmist ja vältida enne naise koju tulekut kodurahu katkemist. Elektrit läks 3 päevaga 36kWh ehk siis heal juhul soojuseks sai umbes 144kWh. Tavaliselt kulub ~20kWh päevas elektrit pumba peale(eraldi arvesti vahel).

Praegu töötab sellises režiimis, et kallil ajal hoiab alla 20c langemast ja odaval ajal üritab ruumis 24C tempi saavutada. Elektrikulu ~20% suurem, kui hoiab toas 22C.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 181
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas renx »

Küsimus tekkis Fuijitsu 5.7kw õhksoojuspumpa kasutades. Kui kütta korteris ahju ning pump on seatud 25 kraadi peale HEAT reziimis siis ükshetk avastad, et puhub jahedamat õhku kui varem. Saaks aru, et Auto reziim hakkaks jahedat puhuma nagu sõiduautode kliimaautomaatik.
Isegi funktsioon "miinimum 10 kraadi" funktsioonis hakkab tuba esmalt maha jahutama.
Iseenesest kui ta ise majandab, siis üldiselt oma saavutatud tempi juures lükkab natukesesks ajaks pumba seisma ning hakkab uuesti kütma alles tempi kukkudes.
Hetkel tundub, et kui temp on lae all kuumem, kui seatud number siis hakkab maha jahutama.
Kas see on normaalne? Täiesti uus paar kuud tagasi paigaldatud.
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R

Teema algataja
will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

ranel, siis oli midagi selles katses ju valesti sätitud, seadistatud?! Õhksoojuspump oskab ikka reeglina väga hästi temperatuuri hoida ruumides ning oma võimsust vastavalt vajadusele sättida. VÕibolla jah, et tekib mingi +-1 kraad kõikumine aga 7c kraadi erinevust ei ole kuidagimoodi loogiliselt seletatav kui sul pump on seadistatud hoidma üht ja sama temperatuuri. Isegi täpselt "off" perioodi lõpus mõõtes ja "on" perioodi lõpptemperatuuri vastu võrreldes ei tohiks vahe nii kolossaalne olla. või siis on tegu ikka VÄGA! kehvasti soojustatud majaga

renx, kui sul on pump pandud tööle heat reziimis siis midagi ta jahutada ei saa. küll aga saab ta hakata tööle hästi väikse võimsusega või lausa nii, et lülitab sooja tootmise üldse välja ning puhub vaid olemasolevat sooja õhtu ringi. see aga tundubki käega seal es viibates nagu pump jahutaks.
mul töötab pump tihtipeale (seinavõimsusega) ~170w või ~250w. ka suurte külmadega kui olen korralikult ahju kütnud. see tundub nagu ta pumpaks lihtsalt toas nö. külma õhku ringi aga tegelikult tuleb sealt selle juures ikkagi kuskil 600-800w jagu sooja.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Turist »

and kirjutas: 03 Jaan 2022, 18:45
eelmise aasts detsembris 2220 mwh ja summa 284 euri.
Huvitav... eelmisel aastal ju oli suhteliselt odav elekter veel börsipaketiga? See 12,8 senti/kwh küll seda ei peegelda, isegi mul poole väiksema tarbimise juures oli kwh hind odavam fikspaketiga (2020 detsembrist siis jutt ja mõtlen ikka reaalset koguhinda koos kõikvõimalike tasudega). :roll:

Teema algataja
will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mida see 12.8 senti ei peegelda? Et 12.8 senti khw koos kõigi tasude ja maksudega ei ole odav elekter? :S mis see odav siis sinu skaala järgi oleks?

12.8 senti ei ole elektrienergia hind, sellest maksis eelmisel aastal puhas elekter umbes pool, seega vast 6-7 senti khw. sellel aastal maksis samal ajal, sama elekter "parimatel päevadel" 60senti kuni isegi euro kwh eest. minumeelest kõik peegeldused on täitsa õiged.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 03 Jaan 2022, 23:08
ranel, siis oli midagi selles katses ju valesti sätitud, seadistatud?! Õhksoojuspump oskab ikka reeglina väga hästi temperatuuri hoida ruumides ning oma võimsust vastavalt vajadusele sättida. VÕibolla jah, et tekib mingi +-1 kraad kõikumine aga 7c kraadi erinevust ei ole kuidagimoodi loogiliselt seletatav kui sul pump on seadistatud hoidma üht ja sama temperatuuri. Isegi täpselt "off" perioodi lõpus mõõtes ja "on" perioodi lõpptemperatuuri vastu võrreldes ei tohiks vahe nii kolossaalne olla. või siis on tegu ikka VÄGA! kehvasti soojustatud majaga

Stabiilselt -10C väljas. Kõik on väga õigesti. Lihtsalt varu kütmiseks pole pumbal nii palju, et suudaks maha jahtunud maja üles kütta.
Hoida jõuab. Sinu teooria välja, et ööseks sisse lülitada ja muul ajal välja lülitada, ei jõua enam seda vahet kompenseerida ja hakkabki maja jahtuma.
Ehk siis jõuame ringiga ikka sinna, et nii kasutada soovides tuleb korralikult üle dimensioneerida.
Energiakulu järgi energiaklass on D.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”