Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Info kaupmeeste ja nende tegemiste kohta, kaupmeeste mootvarustuse pakkumised. Kasutajate avastatud head diilid ja grupiostud.

Moderaator: Moded


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

Proloog: Sõbral juhtus sel kuul nii uskumatu lugu, et kohe raske uskuda, et see kõik nii on läinud. Pikalt pole aega muljetada. Proovin faktid ritta seada. Ehk päästab kedagi teist jamast. Või kes teab, ehk keegi siit oskab aidata pahalaste jälgi ajada.

/Spoiler alert/ Üheksaosaline lugu lõppeb sellega, et mu sõber tegi ülekande 6000 Eurot ja tsikkel ei jõudnudki Eestisse (seda tsiklit pole olemaski).

Osa 1: Kuu alguses leidis sõber autoscaut24.ee lehelt väga hea kuulutuse. 6000 Euri, väga vähe sõitnud KTM 690 2016. Tsikkel asus kuulutuse järgi vist Saksas (järele sõitmine ei oleks olnud probleem, sest ratas oli selgelt väga korralik).

Osa 2: Sõber tegi kirjaliku päringu ja järgmise päeva õhtul suhtles müüjaga juba ka telefonis. Müüja (keskealine naine), olevat olnud väga väga usutava jutuga. Kõik normaalne. Jutu järgi kolisid nad perega Saksast tagasi Taani ja poja tsikkel on nüüd transafirma valduses. Et tegu on sellise transafirmaga, mis tegelebki autode ja tsiklite vahendamise ja transpordiga. Müüja pakkus, et hind 6000.- ja tema võtab transakulu enda kanda. Või kui tahad, tule ise Taani järgi.

Osa 3: Kuna huvi oli jätkuv, siis järgnesid toimingud transpordifirma agendiga. Kõik käis edasi kirja teel. Vahetati passikoopiaid ja tsikli dokumendi koopiaid, koostati ning allkirjastati leping. Leping nägi ette, kust kuhu ratas liigutatakse, Kuhu ja kui palju tuleb raha maksta (100% ettemaks). Olid ka klauslid selle kohta, et ratta saab tagastada, kui kaup ei sobi.
See on nüüd murdekoht, eksole! Selleks, et 6000 EURi lihtsalt niisama üle kanda, peab ikka väga väga usaldusväärne teenusepakkuja olema.

Kui ma tagant järgi lepingut ja muud infot üle vaatasin, siis pean tunnistama, et see teenusepakkuja nägi ikka MEGA usaldusväärne välja. Allpool jagan infot. Saate ise vaadata. Sait on väga korralik. Ettevõttel on reaalne kontrollitav majandustegevus aastast 2006. Leping oli kahtlane aga ma olen selliseid imelikke lepinguid varemgi näinud - ilmselget scam'i sealt kohe välja ei paistnud.

Osa 4: Raha kanti üle. 6000 EUROt. Lepingu järgi isegi mitte Saksamaale või Taanisse, vaid Inglismaale "EUR kontole" (crash)
Ühtepidi väga kahtlane, et lepingu teed Taani ettevõttega aga raha saaja on sarnase nimega ettevõtte inglismaal asuva panga konto, kuid siiski. Sel hetkel oli kõik kokku lepitud ja mingid pisidetailid lepingus ei andnud alust arvata, et tegu on pettusega.

Taaskord, kui ma tagant järele seda infot vaatasin, siis näiteks see pank, kuhu raha läks - ma olen sellel aadressil Londonis käinud - see on väga viisakas koht - kõik tundub okei (jah, liiga hea, et tõsi olla aga siiski okei).

Osa 5: Tsikkel pidi nädala pärast kohal olema. Kodulehele tehti konto, kus on näha tracking ja tellimuse staatus jne. Kõik on väga okei.

Osa 6: Nädala pärast tsikkel ei olnud kohal

Osa 7: Järgmistel päevadel (neljapäev, reede) ei õnnestunud müüjat ega transafirmat tabada e-mailitsi ega telefonis. Trackingu järgi ei saa aru, kas tsikkel on liikuma hakanud või mitte.

Osa 8: Täna, esmaspäeval, õnnestus leida mingi teine number, mis viis transpordifirmast ühe Taanlaseni. Tema võttis telefoni vastu. Tuleb välja, et nad töötavad ainult Taanis, nad ei transpordi tsikleid ja .... oota! ... neil ei ole üleüldse kodulehte!

Niisiis. Kui Taanlane täna ei valetanud, siis ei ole CMS-Transport ApS veeb mitte üle võetud, vaid CMSi nime on kasutatud fiktiivsete lepingute sõlmimisel ning nende nime ja andmetega on loodud suur veebisait, et seda pettust läbi viia.

Osa 9: Telefonikõne Politseisse. Eesti Politsei ei saa aidata. Avaldus on soovituse järgi juba tehtud Taani saatkonda. Kuna kuritegu on toimunud justkui Taanis, siis lahenduskäik ongi ilmselt midagi sellist:

  • Eestlane teeb kebuse Taani saatkonda
  • Taani saatkond teeb kaebuse Taani politseisse
  • Taani politsei uurib asja (minu pakkumine on, et jäljed viivad Londonisse)
  • Taani politsei teeb arupärimise Londonisse, kuhu liikus raha
  • Briti politsei uurib, kuhu raha edasi liikus ja kes on konto omanikud
  • Ilmselt peavad nad tegema arupärimise järgmisesse riiki
  • Näete juba kuhu see asi tüürib? Ei tea, kui suur on võimalus raha tagasi saamiseks? Järgmine aasta tuleb sõbral igaljuhul vana tsikliga edasi sõita...

Epiloog: Tean, et bikerit loevad ka IT-ala inimesed. Kas on võimalik kuidagi teada saada, kes CMS-Transport saiti haldavad? Nende käes on see 6000 EURi (ja ilmselt veel mitmete auto/tsikliostjate raha, kes nädala jooksul ülekandeid on teinud). Panen kogu mulle teadaoleva info siia ritta. Lepingut ei pane, sest seal on mu sõbra andmed sees. Kindlasti on veel mingit infot, mida mul ei ole aga vajadusel saan sõbralt küsida.

  • 1. Transpordifirma sait (meil on konto ja tracking number, millega saame sinna sisse logida ja tellimuse staatust vaadata): https://cms-transport.com/contact
    Tracking number on: L1HUZ3ZI0OLP
    (konto parooli ma siin ei jaga)

  • 2. Transafirma andmed lepingust:
    CMS-Transport
    Stykgodsvej 15, 9000 Aalborg Denmark
    info@cms-transport.com
    VAT DK296545506

  • 3. Lepingus on toodud konto omanik ja andmed, kuhu saata 6000 EUROt:
    CMS P STOCEK (jah, ma tean, kahtlane värk - aga sinna see raha saadeti)
    GB46BUKB20994023266273
    BUKBGB22

  • 4. Lepingus on toodud tsikli omaniku info (see on ilmselt varastatud identiteet, ma arvan, et see Taani naine ei ole asjaga seotud):
    Linda Ulrich Lund
    Riishojsvej 27 Aalborg 9000 Denmark

    müüja pass (ilmselt varastatud identiteet)
    müüja pass (ilmselt varastatud identiteet)
  • 5. Lepingus on ka müüdava tsikli KTM 690 andmed.
    Tsikli passi koopia on siin (tänaseks oleme veendunud, et see on võltsitud):

    tsikli pass (võltsitud)
    tsikli pass (võltsitud)

Dokumentide metadatas on näha Adobe CS6 märge, mis viitab, et failid on pira Photoshopist läbi käinud. Seda heauskne ostja alguses tähele ei pannud. Kui oleks avastanud, oleks ilmselt kellukesed helisema löönud.

Nüüd Sherlockid kähku appi. Sait on veel laivis ja toodab draamakunsti viljelevatele pättidele ratturite ausalt teenitud kupüüre...

Kriitikaga õppetunni saanu suhtes võite heaga tagasi hoida - tal hetkel niigi tegemist saatkonna ja panga ning teiste asjadega. Kui ta seda teemat loeb, siis hea oleks midagi asjalikku kuulda.
:bsmile:

Viimati muutis morse, 16 Nov 2021, 09:56, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Pole õnneks päriselt kokku puutunud, aga proovi ka panga kaudu lähenemist - ülekanne kontolt teisele peaks olema üsna hästi trackitav, tõenäoliselt on seal suuremad summad taga kui see üksik 6k ja pakuks, et neil on nii Eesti kui UK poolel seal ka toatäis terminaatoreid palgal, kes selliste asjadega päevad läbi tegelevad.

Politsei torkimise peale pole mõtet liiga palju aega raisata, neil pole seda ressurssi, vastavat väljaõpet ning takkatraavi olukorras, kus mingilt vene penskarilt 20k välja loputamine on enamvähem iganädalane juhus, ei hakka vaprad veebikonstaablid Ülle ja Märt sulle selle väikse 6k peale isegi nutmiseks patja pakkuma...

Viimati muutis Jesper, 16 Nov 2021, 00:58, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

@Jesper
Jah, välismakse peatamine sai eelmisel nädalal alustatud. Seda protsessi mööda liigub ilmselt ka pankadevaheline info.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, aga kas scami kirjeldus neid ka huvitas? Tõenäoliselt on kellegi konto seal Barclays üle võetud ja selle kaudu oluliselt suurem summa läbi tõmmatud.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ja inb4 siia kõik maailmatargad oma arvamust avaldavad, kuidas küll ikka nii loll saab olla ja tuleb osta ikka maaletoojalt ja mida nemad kindlasti teisiti oleks teinud - sõber ärgu end vaimselt liiga palju piitsutagu, takkajärgitarkus on muidugi täpne, aga ega niimoodi ei saagi maailmas elada, kui absoluutselt kedagi ei usalda ja ühtegi riski ei võta. Vabalt oleks ka võinud olla nii, et müüja on legit, aga saadab su pikale lainele, kui sa kolmandat korda järjest millegi dokumentaalset tõestust küsid vms. Ka eestlase käest võid vabalt tüssu saada, mind näiteks tõmbas igiammu üks USA-st nodi vahendaja, summa küll oli asjade suures plaanis tühine, aga minu jaoks tol hetkel suur, samas tal jäi veel õigust ülegi jne. Läks 10a mööda ja dude komistas ühe kurikuulsa vrodide ja lambode entusiasti otsa, kolm korda võite arvata, mitu veini mu majapidamises sel õhtul lahti läks, kui pildi kokku panin :D

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Kas tsikkel siiani müügis autoscout24 lehel?


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

kiilas kirjutas: 16 Nov 2021, 08:50

Kas tsikkel siiani müügis autoscout24 lehel?

Ei ole.

Aga sarnase mustriga kuulutus on. See võib muidugi vabalt aus kuulutus ka olla :)

https://www.autoscout24.com/offers/ktm- ... c=listPage


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Jesper kirjutas: 16 Nov 2021, 01:25

. Vabalt oleks ka võinud olla nii, et müüja on legit, aga saadab su pikale lainele, kui sa kolmandat korda järjest millegi dokumentaalset tõestust küsid vms. :D

Täpselt oli aastaid tagasi juhus kus inimene mulle teatas er tehnilist passi ja enda dok ei hakka kellelegi saatma.
Viimasel ajal ka minuarust see et euroopas tahetakse ainult sularaha st. tule kohale ja osta kui soovid
Pigem selline neti teel dokumentide saatmine ja müüa vägs positiivne hoiak selle suhtes on ohumärk
Minuarust need sakslased ei taha üldse väljaspoolt riiki ostjatega telefoni teel tegeleda aga võta kinni (crash)

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

Märgin lisaks ära, et nii sõber, kui ma ise, loeme ja allkirjastame tööga seoses lepinguid regulaarselt. Samuti on töö osa välismaksete teostamine.

Selles mõttes on tegu kogenud inimesega.

Müstiliseks teeb asja see, kui suurt vaeva on nähtud selle fiktiivse teenuse disainimisega. Saaks päris kaupa tehes ka nii head teenust! :D

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas daub »

Mind teeb tähelepanelikuks see dokumentide vahetamise jutt. Suure tõenäosusega esitatakse varsti kuskil millegi müüjana selle loo peategelast.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

daub kirjutas: 16 Nov 2021, 09:41

Mind teeb tähelepanelikuks see dokumentide vahetamise jutt. Suure tõenäosusega esitatakse varsti kuskil millegi müüjana selle loo peategelast.

Üsna kindlalt, jah!
Ta juba sulges oma ID-kaardi.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas mx77 »

morse kirjutas: 16 Nov 2021, 09:18

Märgin lisaks ära, et nii sõber, kui ma ise, loeme ja allkirjastame tööga seoses lepinguid regulaarselt. Samuti on töö osa välismaksete teostamine.

Selles mõttes on tegu kogenud inimesega.

Müstiliseks teeb asja see, kui suurt vaeva on nähtud selle fiktiivse teenuse disainimisega. Saaks päris kaupa tehes ka nii head teenust! :D

No aga mõtle, milline kasumimarginaal. Selle eest võib ju head teenust pakkuda 😀


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

mx77 kirjutas: 16 Nov 2021, 10:08

No aga mõtle, milline kasumimarginaal. Selle eest võib ju head teenust pakkuda 😀

Sain sellest ise ka aru, jah, et neil on vaba raha teenuse jaoks oluliselt rohkem, kui toote omahind on 0 :D

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

morse kirjutas: 16 Nov 2021, 08:56
kiilas kirjutas: 16 Nov 2021, 08:50

Kas tsikkel siiani müügis autoscout24 lehel?

Ei ole.

Aga sarnase mustriga kuulutus on. See võib muidugi vabalt aus kuulutus ka olla :)

https://www.autoscout24.com/offers/ktm- ... c=listPage

Ehk tasub proovida selle kuulutusega kogu protsessi uuesti alustada. Äkki ongi samad skeemitajad taga ja saab nad kuidagi korralikumalt radarisse. Võib ju uskuda, et see polnud neil esimene ja viimane kord läbi autoscouti ohvreid püüda.
Ja kas Autoscout ei saa aidata? Nemad peaks nägema, kes kuulutuse üles pani. Kas samast arvutist on veel kuulutusi pandud. Kes seoses selle, olematu KTMiga veel müüjaga ühendust võttis. Ei ole ju jällegi võimatu, et lisaks su sõbrale, müüdi see ratas samal ajal veel paarikümnele inimesele.

EDIT: See peaks muidugi olema uurimisorganite töö. Ise menetlema hakates...kulutad lisaks sellele 6000 eurole veel kümneid ja kümneid tunde aega mida keegi kinni ei maksa.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

See 6000€ tuleb teil koolirahaks lugeda. Isegi Eestis ja Eesti kodanike poolt läbiviidud pettuse korral on raha kättesaamise tõenäosus nulli lähedane (Ma proovisin raha tagasi saada ehituselt, kus osalisteks on eesti kodanikud, lepingud/aktid/protokollid on korralikud ja ehtsad ning ettevõte polnud asutatud pettuseks. Ma proovisin kõiki trikke. Tulemuseta.). Rahvusvaheliselt? Mission impossible.

Domeeni träkkimine on kasutu, domeenid registreeritakse tavaliselt kas salastatud aadressiga või siis registrifirma aadressiga. Nii ka käesoleval juhul. https://whois.domaintools.com/cms-transport.com
Küll aga nähtub registreerimisandmetest, et selle 26 aastat vana firma domeen on registreeritud käesoleva aasta augustis. Ma saan sõpradelt pidevalt sooviavaldusi, et ma viskaks ühele või teisele saidile pingu peale, sest "nii hea diil on". See lõpeb alati ostu mittesooritamisega, sest kõik need hea diiliga saidid on vaid paar kuud vanad.

Siia natuke lugemist samal teemal s.t. samast ettevõttest s.t. samast pettusest. See on lõputu ja uusi saite tuleb nagu seeni pärast vihma.
https://www.scamsurvivors.com/forum/vie ... ctrans.com
https://db.aa419.org/fakebanksview.php?key=136590
https://brevis-spedition.com/home.php?lang=en
http://kingshipp-gmuk.com/home.php?lang=en
https://cfrrinkens.com/international-ca ... transport/
https://goshiplygmbh.com/home.php?lang=en
jne. jne. jne.

Ma ei hakka kõiki neid saite siia kopeerima aga tekstid on lehtedel sõna-sõnalt samad. Täpselt sama sisuga saidi pakuvad ka tsiklite, ATV-de jms transporti üle Euroopa. Ikka sama mudel.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

Oi blin! @Macintosh Hästi leitud! Tavapärased lihtsad otsingud ei andnud selliseid tulemusi. Mis meetodil sa otsingut teostasid?


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

Nozzu kirjutas: 16 Nov 2021, 10:32

Ehk tasub proovida selle kuulutusega kogu protsessi uuesti alustada. Äkki ongi samad skeemitajad taga ja saab nad kuidagi korralikumalt radarisse. Võib ju uskuda, et see polnud neil esimene ja viimane kord läbi autoscouti ohvreid püüda.

Proovisime. Sama tädi vastas :D

Edit: Autoscout võttis selle 790ne kuulutuse maha.
Klavitatuurininjad, üleskutse.
Skännime veits autoscouti, ehk leiate veel selliseid kuulutusi. Laseme need maha võtta.

Selle uue scami leidsime kiire otsinguga. Neil on mingi muster. Proovin seda kirjeldada:

  • Väike läbisõit

  • Tavaliselt on mingi lisa ka kaasas nagu kallis sportsumps

  • Samas keskmine hind, mitte liiga kallis, mitte liiga odav.

  • Meie kahe näite puhul oli summa ümmargune: 6000 ja 8000

  • Telefoni nr pole avaldatud. Asukoht võib olla avaldatud suht umbmääraselt aga võib ka täpsemalt.

  • Asukoht võib olla avaldatud suht umbmääraselt aga võib ka täpsemalt.

  • Telefoni number pole avaldatud

  • Fotodel jälgida ümbrust, kas üldmulje läheb kokku avaldatud asukohaga.

  • Meie vaatasime KTMe, vabalt võib ka teisi marke vaadata

  • Kui kontakti astuda, siis küsivad nad numbrit kohe peale esimest kirjavahetust ja siis helistavad sulle ise (kuigi ilmselt Eesti numbrid neid varsti enam ei huvita)

Siin veel näide kolmandast, mida me peame ilmselgeks feik kuulutuseks:
https://www.autoscout24.com/offers/ktm- ... c=listPage

PS! Panen siia Autoscout'i vastuse ka:
Dear user,

Thank you for your message.

Of course it is not in our interests to have such advertisements on our website. For this reason we have deleted the advertisement concerned.
Users alone are responsible for the legitimacy and correctness of the content they enter. AutoScout24 merely is a technical service provider and as such acts neither as an agent nor a representative of advertisers nor in any other role on their behalf.

Feel free to contact us again if you have any further questions.

Best regards,

AutoScout24 GmbH Customer Care

Viimati muutis morse, 16 Nov 2021, 11:32, muudetud 2 korda kokku.

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Ma proovin nüüd niimoodi kirjutada, et natukene õppime sellest ja ma ei solva keegi.

Osa 1.
Kui keegi arvab, et üle 70 miljonid Sakslased magavad head diilid maha ja tark ja kiire Eestlane saab just seda allahinnatud ja ihaldatud kaup enda peale, siis ta peab päris …..XXXX olema.
Ma saan põhjalik kogemuste alusel väita, et huvitav pakkumised on üks või maks. 2 päevad üleval. Juhtub ka nii, et juba pool tund enne avaldamist on kaup maha müüdud. Ära palun unustame, et nii mobilest kui ka autoscoudist on otsinguga tegelev seltsimehed olemas kes seadistavad endale otsingud nii, et värsked / huvitav pakumised maanduvad kohe nagu „vaata seda“ enda emaili-boksist.

Mul isiklik on näiteks antud hetkel kolm „häirekellad“ üleval…, ja siis juhtub ikka nii, et keegi on minust kiirem ja kaup juba läinud :cry:

Osa2.
Paistab, et Eesti ostja on linguist? Ja isegi siis sai petta… :wack:

Osa3.
Ma mitte kuidagi saan aru, miks Eestlased haaravad ennast ostu-müügi lepingutest kinni. Tema väärtus Saksast (liiklemiste vahendite ostu-müügi puhul) on pigem vetsupaberiväärne. Miks? O.-m-lepingud tähendavad hoopis midagi muu kui Eestist.
Kallis lugejad, kena kui te tahate/soovitate müüjast ostu-müügi lepingud. Aga mingi tähtsus väljaspool sellest, et Eesti transpordiamet nõuab seda, ja Sakslane tahab tõendada oma kindlustusseltsile vastu et tsikkel on müüdud, eriti ei ole!
On pigem isegi nii (põhjustatud !) et pigem vältivad Sakslased diili algusest ostu-müügi lepingud. Peale maksmist on aga vastupidi, kõik korralik kodanikud kui ka firmasid väljastavad seda ilma probleemideta – kui ostja soovib.

Osa4.
Vaatame Frankfurti aadressid, siis pangakõrghooned ja punaste laterna majad / tänavad on ainult kiviviskekaugustest omavahel peaaegu samas aadressist – ma ei leia nii siia või sealtpool üle tee viisakus.

Epiloog: minu jaoks kõige kurvem ja keerulisem ülesanne on praegu (ma tegelen sellest vist iga teine päev) on võltside „Zulassungsbescheinigung (vanasti „Brief“) kasutatav tegelased välja praakida. Saksast liiguvad mittu tuhat varastatud blankettid – aga õnneks kasutavad pettid neid blankettid pigem Porsche, kallis BMW´d ja Mercu´de müügiks, mitte aga tsiklide valdkonnast.
Siin on ka üks põhjus, miks palju müüjad ei avalda nii numbriplaat kui ka VIN.-kood – kas kuulutusest kui ka vestlustest.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

@eetarga Kui sa oled osav Autoscouti scännija ja kui sul juhtub lähipäevil korraks igav olema, siis palun vaata mu eelmist üleskutset. Ma ei oska antud olukorras enam paremat teha, kui vähemalt korraks aktiivsed võltskuulutused maha lasta võtta.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas: 16 Nov 2021, 11:10

Oi blin! @Macintosh Hästi leitud! Tavapärased lihtsad otsingud ei andnud selliseid tulemusi. Mis meetodil sa otsingut teostasid?

Ma tänan.
Võtad lehelt mõne isloomuliku lause (eriti hea, kui seal leidub kirjaviga või see on grammatiliselt või sisuliselt veider) ) ja teed fraasiotsingu ning sama fraasiotsingu baasil pildiotsingu. Uutelt leitud lehelt vaatad taas lõigu teksti, mida eelneval polnud ja teed uuesti fraasiotsingu. Iga uus otsing annab järgmised saidid. Natuke peab kriitikameelt ka olema, sest kusagilt need skämmerid teksti hangivad ja kindlasti ei kirjuta nad seda 100% ulatuses ise. Pm võib nii päev läbi mängida. Sealt jääbki tulema.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas kiilas »

morse kirjutas: 16 Nov 2021, 11:13

Siin veel näide kolmandast, mida me peame ilmselgeks feik kuulutuseks:
https://www.autoscout24.com/offers/ktm- ... c=listPage

See kuulutus on ka maas juba.
Iseenesest võib kuulutuse pilte ka googeldada, bingida või Yandexist otsida, võib ka nii jopata.


kert
Postitusi: 57
Liitunud: 15 Juul 2003, 21:27
Asukoht: Harju

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas kert »

Sattusin sarnase (sama?) tehingu peale juba suvel 2018. Ratas sama:
KTM 690 SMC R 3280km
02/2016
49 kW 67 PS Schaltgetriebe, Benzin
690 cm³
Esimesel päringule sain sellise vastuse koos ilusate piltidega rattast (tõlgitud Google translaatoriga):

Tere,

Mootorratas on endiselt müügis ja väga heas korras, avarii ei esine. Olen taanlane ja ratas asub hetkel Taanis Aalborgis, kuna ostsin selle umbes 6 nädalat tagasi, aga ma ei saa seda siin registreerida tohutu luksusmaksu tõttu.
Rattal on Saksa paberid, TÜV veel kehtiv ja tšekiraamat hooldatud, seega tahan Saksamaale tagasi müüa. Kuna meie vahel on suur vahemaa, saan pakkuda kohaletoimetamist sama ekspedeerimisfirmaga, kellega mootorratta siia tõin.

Parimate soovidega,
Alfred p***

Tundus kahtlane ja kuna müüja ei vastanud telefonile ega nõustund saatma ka VIN koodi, siis rohkem ei tegelenud.
Kirjavahetus ja pildid on mailboxis siiani alles, kui kedagi huvitab.


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas eetarga »

@morse - ma vahepeal tegelen ka sellega, et "klickin" mobilest nii, et portaalihaldaja saab vihje, et kuulutus on vist fake...

Aga minu mõistus näiteks ei taipu, et potentsiaalne ostja näiteks ei googleda Saksa registreerimistunnistusega väljatoodetud nimi? (enne kui ta saadab nii palju raha teele). (Ulrich Lund, Moers, ???) Sorry - aga kes tahab ise tegeleda, aga oskused puuduvad et korralik taustauuring teha, see peab ikka korrralik kooliraha maksma.

Sellega olen täiesti nõus!

Selle uue scami leidsime kiire otsinguga. Neil on mingi muster. Proovin seda kirjeldada:

Väike läbisõit

Tavaliselt on mingi lisa ka kaasas nagu kallis sportsumps

Samas keskmine hind, mitte liiga kallis, mitte liiga odav.

Meie kahe näite puhul oli summa ümmargune: 6000 ja 8000

Telefoni nr pole avaldatud. Asukoht võib olla avaldatud suht umbmääraselt aga võib ka täpsemalt.

Asukoht võib olla avaldatud suht umbmääraselt aga võib ka täpsemalt.

Telefoni number pole avaldatud

Fotodel jälgida ümbrust, kas üldmulje läheb kokku avaldatud asukohaga.


Kui kontakti astuda, siis küsivad nad numbrit kohe peale esimest kirjavahetust ja siis helistavad sulle ise (kuigi ilmselt Eesti numbrid neid varsti enam ei huvita)

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Tort »

morse kirjutas: 16 Nov 2021, 00:57

@Jesper
Jah, välismakse peatamine sai eelmisel nädalal alustatud. Seda protsessi mööda liigub ilmselt ka pankadevaheline info.

Sellega on ka ilmselt kellad, kuna protsess käib tavaliselt nii minu kogemusel, et saajalt küsitakse, kas ta on nõus, et talt raha tagasi võetakse. Muud viisid võtavad palju aega, kui need üldse sinnani jõuavad ja selleks ajaks pole kontol enam midagi. Lootus muidugi jääb, aga stampvastus on, et ise meelega kandsid ja see on nö eravaidlus, millesse pank ei sekku.


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

@Tort

Nii on. Ja hea kah. Suht nõme oleks, kui pank ilma mõjuva põhjusta su kontolt 6K maha võiks kanda :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Karm ja kurb, kuid tõesti õpetlik lugu, aga nii palju oli ka ostaja poolt tehtud, et see nii läheks.
Ei taha parastada,aga selle teh.passi koopia oleks ka meie ARK-is saanud üle kontrollida ja isiku passiga sama teema. Ülekandeid saab ka teha kuidagi, et müüja raha enne kätte ei saa, kui sinul kaup käes jne.
Mõne transpordi sektori inimese käest oleks ka saanud ilmselt selle CMC-Transpordi õiged kontaktid suht kohe ja oleks ka lisaks teada saanud, et transafirmad üldjuhul sellise asjaga kunagi ei tegele.
Tean ammust juhust,kus tehti saksasse ettemaks 10% müügihinnast, aga autot polnud sel aadressil ja sama stoori suures piirdes. Tehti avaldus kohalikku saksa politseisse jne, kuid tulemus oli ümmargune null.
Sama ka siin, see on kooliraha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas mega1 »

urmas66 kirjutas: 16 Nov 2021, 21:04

Karm ja kurb, kuid tõesti õpetlik lugu, aga nii palju oli ka ostaja poolt tehtud, et see nii läheks.
Ei taha parastada,aga selle teh.passi koopia oleks ka meie ARK-is saanud üle kontrollida ja isiku passiga sama teema. Ülekandeid saab ka teha kuidagi, et müüja raha enne kätte ei saa, kui sinul kaup käes jne.
Mõne transpordi sektori inimese käest oleks ka saanud ilmselt selle CMC-Transpordi õiged kontaktid suht kohe ja oleks ka lisaks teada saanud, et transafirmad üldjuhul sellise asjaga kunagi ei tegele.
Tean ammust juhust,kus tehti saksasse ettemaks 10% müügihinnast, aga autot polnud sel aadressil ja sama stoori suures piirdes. Tehti avaldus kohalikku saksa politseisse jne, kuid tulemus oli ümmargune null.
Sama ka siin, see on kooliraha.

Njah sa ka oma 90ndate loogikaga :wack:
Poisid on noored äriininesed nagu eelnevalt oli kirjutatud kes teevad reaalselt lepinguid värke igapäevaselt nad ei tule selle pealegi et keegi üritab tõmmata.
Sellise loogika ja kontrolliga tänane maailm ei toimi suht palju usalduse peal

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Tädi&poeg Taanist tuli tuttav ette. Suvel sattusin mobiles kah ühe "taani tädi" peale, Birgitte Dahl ja puha EK inspektor kirjale lisatud nimekaardil. Kirjutas gmaili kaudu otse, mitte mobiles. Olevat Saksa ülikoolis käivale pojale tsikli ostnud, nüüd kool läbi ja poeg tahab autot, vaja tsikkel müüa Saksa portaalis, kuna seal registris. Kuulutuses toodud asukoht kahjuks vale (asus teisel pool riiki), aga saab saata omal kulul kuhu vaja. Oeh, sinnapaika see jäi. Oli samuti ümmargune hind, ei liiga odav ega kallis. Ilmselt kõik eraisiku transaga variandid peaks kellad helisema panema. Vilksas korra ka mõte siia hoiatus panna, aga kuna siin otseselt sellist aktiivset teemat ei meenunud, siis mõtteks jäi.


Teema algataja
morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas morse »

@Mrtn5
Mu sõber bikerit ei loe ja ratta ostust rääkis mulle pärast tehingut. Aga siiski, praegu tundub, et hea on kirja panna.
Kes teab, võibolla oleks seekord tänu sinu loole ostmata jäänud. Aga jah - kirja panna on siis palju põnevam, kui 6K reaalselt vastu taevast on käinud.

PS! Ma arvan, et see on konkreetselt seesama Taani tädi.

Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Pettusega KTMi müümine: lugu üheksas osas ehk 6000 Eurot kooliraha (CMS-Transport ApS)

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Vist sama "tädi" jah, vaatasin üle, see oligi hoopis Autoscoudis. Veidraid kirju oli mitmeid, pole enam meeles.

Birgitte Dahl dahlbirgitte02837@gmail.com

ja "nimekaart", kusjuures samuti Aalborg siin:

BD.jpg
BD.jpg (13.79 KiB) Vaadatud 3318 korda

kiri siis nii (translatega):
Hello, the motorcycle is still for sale. It is accident free!
Maintenance history is available, no hidden defects, no scratches. The German papers are made out to me and the TÜV is running. 80-90% of the tires are as good as new. I bought this motorcycle for my son who lived in Germany. He used it to take it to university. He finished his studies and returned home, now he wants a car. That's why we have to sell it in Germany because it's approved there. He posted it on the website in Germany, which explains the location for the motorcycle.
You can come here to pick it up, or I can have it delivered to your address and arrange a return. I will then pay for the transport.
Please tell me if you are still interested in the circumstances and I will give you the details. Give me your phone number to call or email me with your questions.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kaupmehed, kaubandus & ühisostud”