Kohtust, möödasõidust ja lätlastest põhjalikumalt

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Nagu üks politsenik ütles: möödasõit ei ole kohustuslik.




701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas 701 »

mx77 kirjutas: 29 Sept 2021, 19:49

Nagu üks politsenik ütles: möödasõit ei ole kohustuslik.

Aga peaks olema.

Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

701 kirjutas: 29 Sept 2021, 19:52
mx77 kirjutas: 29 Sept 2021, 19:49

Nagu üks politsenik ütles: möödasõit ei ole kohustuslik.

Aga peaks olema.

Siis oleks veel rohkem laipasi.

Kellelegi ei meeldi kolonnis alla piirkiiruse kulgeda aga eluhinnaga mööda sõitma ei pea, lihtsalt jõuad hiljem kohale.
Kui linnas on ummik ja liikumine rohkem kui vaevaline no siis lihtsalt on nii, et jõuad hiljem kohale ja ongi kõik.
Ma võimalusel sõidan mööda kui on aeglasem, aga kui neid aeglasedi on nii pikk rivi kui silm ulatab ja tõenäoliselt sealt veel edasi, siis lihtsalt kulgen liikluskiirusega ja nii on. Tõmblemisega võidan üsna ebaolulise koguse minuteid, võimalik kahju on aga oluliselt suurem kui need mõned minutid.
Piirkiirus +10 ei ole inimõigus, mida kõiki ja kõike sajatades lihtsalt peab saama. Kui on vaba tee anna minna, kui ei ole, no siis on nii.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas and »

auto spidokas näitab +7 km/h üles, nii et kui sõidad 95ga, siis tegelik gps kiirus on 88.
ühtlane liiklusvool kulgeb 90 alas tegelikult ju 90+7+7 (see +nn lubatud 7 üle) seal 103-104 peal.

keelatud peaks olema minu arvates möödumine enam kui 3st autost koosnevast rongist. see läheb lihtsalt juba ohtlikuks.
aga eestlased võiks osata rohkem ruumi jätta möödumiseks ja samas, kui sa ei kavatse eesolevst sõidukist möödasõitu teha, siis jäta piisav pikivahe, et teised saaksid reastuda.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mul näitab spidokas gps'iga täpselt sama kiirust

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

and kirjutas: 29 Sept 2021, 20:39

eestlased võiks osata rohkem ruumi jätta möödumiseks ja samas, kui sa ei kavatse eesolevst sõidukist möödasõitu teha, siis jäta piisav pikivahe, et teised saaksid reastuda.

Just. Viisakalt kolmanda rea tekitamine, mida siin peetakse huligaansuseks, filmitakse ja saadetakse Delfisse, on Lätis igapäevane normaalsus ning toimib väga sujuvalt.
Kõik teavad, kõik arvestavad. Ise samamoodi, Lätis sõites, kui näen tahavaatepeeglist kärmelt lähenevat masinat, tõmban tee ääre poole ja lasen mööda.
Ja vastupidi, kellelegi järele jõudes, ei ole vaja hakata pungestama ning möödumise kohta otsima - see tekitatakse sulle.

Samas jah, Eestis ma nõnda ei käitu. Mis ma teen, kui keegi möödub, on see et tõstan võimalusel jala pedaalilt või annan rutskat järgi, et mööduja kiiremini tagasi reastuda saaks..

Viimati muutis Nozzu, 29 Sept 2021, 21:08, muudetud 1 kord kokku.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

maatriks
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Mai 2020, 11:34
Tsikkel: '14 1200GS, '05 Kawasaki Z750S
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas maatriks »

Loodetavasti kolmanda rea hullumaja siia ei jõuagi. Ise jätan rivile järgi jõudes üsna pika vahe sisse, kui mööda sõita ei kavatse. Las teised sõidavad siis lõõtsas, mulle see olematu pikivahega kulgemine ei sümpatiseeri.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Teema lappab, äkki suunaks selle idiootidest autojuhtide alla või nii.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas kaiman »

No nagu siin tuhad korda räägitud ega see adminni elu kh kerge ole.nüüd kohe ütled ja nii on.krdi koomikud siin ikka koos. aga jutupaunikud kõik kõvad :lol: :lol: :lol: räägin ikka sitaks sitta aga kui s**t on üle,siis tulge appi.ise olidki sita tekitaja siin :mrgreen: :bsmile:


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas kaiman »

vaadake jobud kus teemas te olete.
varem oli see teema ikka midagi muud kui praegu


Leopold
Postitusi: 14
Liitunud: 13 Mai 2021, 14:09
Tsikkel: FZ6 Fazer S2
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Leopold »

and kirjutas: 29 Sept 2021, 20:39

auto spidokas näitab +7 km/h üles, nii et kui sõidad 95ga, siis tegelik gps kiirus on 88.
ühtlane liiklusvool kulgeb 90 alas tegelikult ju 90+7+7 (see +nn lubatud 7 üle) seal 103-104 peal.

Misasi on "nn lubatud üle"?

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Turist »

and kirjutas: 29 Sept 2021, 20:39

auto spidokas näitab +7 km/h üles, nii et kui sõidad 95ga, siis tegelik gps kiirus on 88.
ühtlane liiklusvool kulgeb 90 alas tegelikult ju 90+7+7 (see +nn lubatud 7 üle) seal 103-104 peal.

Eriti ei huvita kui palju keegi kiirusega liiklushuligaanitseda soovib ja mida oma peas "ühtlaseks liiklusvooluks" arvab olema või mida veel väja mõelda suudab, et nn. kroonilist kiiruse ületamist õigustada :) Mul ühel liikuril näitab ka spidokas täpselt sama mis GPS ja reeglina panengi püsikiirusehoidja hoidma täpselt maksimaalset lubatud kiirust, ka linnas (kui võimalik. Kas on võimalik, oleneb linnast, liiklustihedusest ja konkreetsest marsruudist).

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas: 29 Sept 2021, 20:39

auto spidokas näitab +7 km/h üles, nii et kui sõidad 95ga, siis tegelik gps kiirus on 88.
ühtlane liiklusvool kulgeb 90 alas tegelikult ju 90+7+7 (see +nn lubatud 7 üle) seal 103-104 peal.

keelatud peaks olema minu arvates möödumine enam kui 3st autost koosnevast rongist. see läheb lihtsalt juba ohtlikuks.
aga eestlased võiks osata rohkem ruumi jätta möödumiseks ja samas, kui sa ei kavatse eesolevst sõidukist möödasõitu teha, siis jäta piisav pikivahe, et teised saaksid reastuda.

Kui kiiruste vahe on piisav ehk 60 ja 90 siis on ka 5-st möödasõit ainult mõne sekundi küsimus. Seega arusaamatu loogika.
Eks kunagi õpivad meie juhid ka paremini sõitma ja seda ka kolonnis pikivahet hoides ning siis ei pea kolonni sabas 40km/h aeglasemalt sõitma kui kolonni pea sõidab. Enamus riikides seda osatakse, meil kahjuks mitte.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas will111 »

No päris nii roosiline ei ole...kui just ei tule kuskilt tagant ja kaugelt juba 150ga ning kõik need 5 autot ei sõida seal just 5 meetriste vahedega üksteise suhtes :D Või kui sa ei sõida mingisuguse 1000hp neliveolise lamboga

Aga üldiselt jah, kui 3st autost möödumine ära keelata siis põhimõtteliselt hakkaks toimuma selline asi, kus liikumiskiirust kõikvõimalikes erinevates alades hakkavad lihtsalt tuimalt dikteerima tegelased, keda absoluutselt ei huvita - mina tahan sõita siin 50ga ja mina sõidan, mis siis et tegemist on maantee ning 90 alaga. selline asi lihtsalt viib varem või hiljem täieliku kaoseni. juba praegu tegelikult on selles osas olukord üsna kaose piiril sest suurem osa juhte kükitab rahulikult venijate sabas ka ilma, et möödumine keelatad või kuidagi raskendatud oleks. ma olen paaril korral ise puht eksperimendi mõttes proovinud, et huvitav kui aeglaselt peab sõitma ja kui kaua sabas istutakse enne kui lõpuks mööduma hakkavad. 90 alas sõidad 60'ga, vahel isegi 50'ga päris tükk aega enne kui lõpuks mööda hakatakse sõitma. Seejuures möödasõidu võimalusi on pidevalt, lihtsalt vajuta seda pedaali seal jala all ning mine. Aga suurem osa ei lähe ja isegi kui üks lõpuks läheb siis ülejäänud kolonn tiksub edasi.

Mis puudutab seda +7kmh juttu siis ma ei tea kuskohast selline jaburus on välja imetud. Jah, on autosid mis tõesti näitavad ka 7 üle...see võib olla põhjustatud muidugi ka rehvimõõdust, mitte ei pruugi olla tingimata tehasest "sisse ehitatud". Aga keskmisel jääb see valetamine autodel siiski kuskil nii 3-5 vahele. Ja mingit sellist nähtust nagu ühtlane liiklusvool 90 alas = 90+7+7 ei ole olemas! Ammu juba ei ole. Palju aastaid tagasi jah vast oli nii, et 90 alas ENAMASTI sõideti 100-105, aga spido järgi...seega tegelikult ikkagi umbes 100ga või tsipa alla. Täna sõidetakse 90 alas kõikvõimalike suvaliste (ja enamasti kõikuvate) kiirustega 50st umbes 95ni (jällegi, spido järgi...) ja kiiruse dikteerib reegline see üks äss seal kolonni ees, kellest keegi mööda ei lähe ja kelle sabas tihedalt kõik teised tiksuvad.

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas and »

mul on elus üksjagu autosid olnud, alla 5 pole neist ükski valetenud.

nn lubatud +7 on see, et kiiruskaamera ei reageeri ja politsei ka ei võta maha selle kiiruseni.

aastaid olen linnas püsikaga sõitnud, liiklusvool 63km/h. kindlasti on erandeid.
maanteel mitte rongis istudes sama- 103-104.

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas and »

turist- kas sulle autokoolis ei õpetatud ühtlases liiklusvoolus sõitma? see, et sina nui neljaks oma kiirust hoiad, ei tee elu ohutumaks ja ilusamaks. kahjuks selliseid juhte muidugi jagub kes keset teed teiste ees tiksuvad ja enda arvates politseinikud on.


motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas motikus »

will111 kirjutas: 30 Sept 2021, 05:14
Spoiler

No päris nii roosiline ei ole...kui just ei tule kuskilt tagant ja kaugelt juba 150ga ning kõik need 5 autot ei sõida seal just 5 meetriste vahedega üksteise suhtes :D Või kui sa ei sõida mingisuguse 1000hp neliveolise lamboga

Aga üldiselt jah, kui 3st autost möödumine ära keelata siis põhimõtteliselt hakkaks toimuma selline asi, kus liikumiskiirust kõikvõimalikes erinevates alades hakkavad lihtsalt tuimalt dikteerima tegelased, keda absoluutselt ei huvita - mina tahan sõita siin 50ga ja mina sõidan, mis siis et tegemist on maantee ning 90 alaga. selline asi lihtsalt viib varem või hiljem täieliku kaoseni. juba praegu tegelikult on selles osas olukord üsna kaose piiril sest suurem osa juhte kükitab rahulikult venijate sabas ka ilma, et möödumine keelatad või kuidagi raskendatud oleks. ma olen paaril korral ise puht eksperimendi mõttes proovinud, et huvitav kui aeglaselt peab sõitma ja kui kaua sabas istutakse enne kui lõpuks mööduma hakkavad. 90 alas sõidad 60'ga, vahel isegi 50'ga päris tükk aega enne kui lõpuks mööda hakatakse sõitma. Seejuures möödasõidu võimalusi on pidevalt, lihtsalt vajuta seda pedaali seal jala all ning mine. Aga suurem osa ei lähe ja isegi kui üks lõpuks läheb siis ülejäänud kolonn tiksub edasi.

Mis puudutab seda +7kmh juttu siis ma ei tea kuskohast selline jaburus on välja imetud. Jah, on autosid mis tõesti näitavad ka 7 üle...see võib olla põhjustatud muidugi ka rehvimõõdust, mitte ei pruugi olla tingimata tehasest "sisse ehitatud". Aga keskmisel jääb see valetamine autodel siiski kuskil nii 3-5 vahele. Ja mingit sellist nähtust nagu ühtlane liiklusvool 90 alas = 90+7+7 ei ole olemas! Ammu juba ei ole. Palju aastaid tagasi jah vast oli nii, et 90 alas ENAMASTI sõideti 100-105, aga spido järgi...seega tegelikult ikkagi umbes 100ga või tsipa alla. Täna sõidetakse 90 alas kõikvõimalike suvaliste (ja enamasti kõikuvate) kiirustega 50st umbes 95ni (jällegi, spido järgi...) ja kiiruse dikteerib reegline see üks äss seal kolonni ees, kellest keegi mööda ei lähe ja kelle sabas tihedalt kõik teised tiksuvad.

Minu auto spidokas näitab +10%. Korduvalt testinud seda ja eri kiirustel ja täiesti tehaseseades auto on. Seega 100 ekraanil tähendab tegelikkuses 90 gpsi järgi. Sa võid mitte uskuda, sinu oma asi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Turist kirjutas: 29 Sept 2021, 23:35

Eriti ei huvita kui palju keegi kiirusega liiklushuligaanitseda soovib ja mida oma peas "ühtlaseks liiklusvooluks" arvab olema või mida veel väja mõelda suudab, et nn. kroonilist kiiruse ületamist õigustada :) Mul ühel liikuril näitab ka spidokas täpselt sama mis GPS ja reeglina panengi püsikiirusehoidja hoidma täpselt maksimaalset lubatud kiirust, ka linnas (kui võimalik. Kas on võimalik, oleneb linnast, liiklustihedusest ja konkreetsest marsruudist).

Tegelik paha siin ongi :D
Kes on kindel, et õige on oma spido järgi panna (spido valetab pluss 7)
Kes arvab, et GPS järgi on õige
Kes arvab, et ei pea "kupatama" ja paneb spido järgi 85 (ikka valetab pluss 7)
Keegi arvab, et alati +10 on õige ja optimaalne
Ja no mõne arust alla 150 pole mõtet maanteel üldse muneda.

Minu tagasihoidlik hallpudru kolba sees arvab, et õige kiirus on see, kus mina ei pea mööda sõitma ja minust ei pea mööda sõitma. Va siis need eelpool mainitud tegelased.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Eks neid tõdesid ongi erinevaid. Üsna tavaliselt on aga nii, et küpsiste rivist mis 80 + natuke Km/h liigub mööda sõidad, siis on maantee jumalast tühi. Paned püsika peale ja liigud omas tempos rahulikult. Kes tahab võib muidugi loksuda aga hoidke väike vahe ja laske teised mööda.

Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Nozzu kirjutas: 29 Sept 2021, 20:59

Just. Viisakalt kolmanda rea tekitamine, mida siin peetakse huligaansuseks, filmitakse ja saadetakse Delfisse, on Lätis igapäevane normaalsus ning toimib väga sujuvalt.
Kõik teavad, kõik arvestavad. Ise samamoodi, Lätis sõites, kui näen tahavaatepeeglist kärmelt lähenevat masinat, tõmban tee ääre poole ja lasen mööda.
Ja vastupidi, kellelegi järele jõudes, ei ole vaja hakata pungestama ning möödumise kohta otsima - see tekitatakse sulle.

Samas jah, Eestis ma nõnda ei käitu. Mis ma teen, kui keegi möödub, on see et tõstan võimalusel jala pedaalilt või annan rutskat järgi, et mööduja kiiremini tagasi reastuda saaks..

Millal viimati Lätis käisid? Viimasel ajal on suur osa Läti maanteedest saanud remondi ja need laiad asfalteeritud teeperved, kuhu sai vanasti tõmmata on suures osas kadunud.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

701 kirjutas: 29 Sept 2021, 19:52
mx77 kirjutas: 29 Sept 2021, 19:49

Nagu üks politsenik ütles: möödasõit ei ole kohustuslik.

Aga peaks olema.

Ja siis tulevadki sulle pimedas kurvis vastasuunavööndis vastu tibide juhitud Toyota Corollad ja Shkoda Fabiad, mis ei lähe ka niisamagi edasi ning mis rekkast igaviku mööda sõidavad. Oleks suurem auto siis teepervele ei võtaks.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Turist »

and kirjutas: 30 Sept 2021, 07:34

turist- kas sulle autokoolis ei õpetatud ühtlases liiklusvoolus sõitma? see, et sina nui neljaks oma kiirust hoiad, ei tee elu ohutumaks ja ilusamaks. kahjuks selliseid juhte muidugi jagub kes keset teed teiste ees tiksuvad ja enda arvates politseinikud on.

Mingi liiklusvoolu jutt kehtib põhjendamatult aeglase sõidu kohta ehk kui ei sõida koguaeg lubatud maksimaalse kiirusega. Kas mõni autokool õpetab kiirust ületama kui on näha, et mõned taga sõitjad soovivad lubatud maksimaalse kiiruse asemel sõita +XX km/h? Oma kihutamise soovi õigustamiseks võiks ikka mingi parema vabanduse välja otsida, mitte et teised teevad, järelikult mina ka pean/võin. :D


701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas 701 »

mx77 kirjutas: 30 Sept 2021, 09:44
Spoiler
701 kirjutas: 29 Sept 2021, 19:52
mx77 kirjutas: 29 Sept 2021, 19:49

Nagu üks politsenik ütles: möödasõit ei ole kohustuslik.

Aga peaks olema.

Ja siis tulevadki sulle pimedas kurvis vastasuunavööndis vastu tibide juhitud Toyota Corollad ja Shkoda Fabiad, mis ei lähe ka niisamagi edasi ning mis rekkast igaviku mööda sõidavad. Oleks suurem auto siis teepervele ei võtaks.

Selles suhtes on sul õigus, et kui ei suuda, siis iga hinna eest ei peagi mööda sõitma. Hoia vahe sees ja tiksu mis kiirusega meeldib. Probleem on see koerapulma meenutav nina-perses järjekorratamine. Ise ei saa ja teistel kah ei lase.. Seda just maanteel. Linnas kui on ummik siis on.

Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

mx77 kirjutas: 30 Sept 2021, 09:40

Millal viimati Lätis käisid? Viimasel ajal on suur osa Läti maanteedest saanud remondi ja need laiad asfalteeritud teeperved, kuhu sai vanasti tõmmata on suures osas kadunud.

Kuna abikaasa lätlanna, tuleb keskmisest tihedamini käia ning kaugemal kui alksi poes :)
Sai nüüd käidud lõppenud nädalavahetusel ja nädalavahetusel enne seda.
A ma sügan põhiliselt Pärnu-Riia-Liepaja liini ning laiemalt väga ei tea. Ja eks ta tõsi ole jah, et teetöid neile seal teha meeldib ja nad seda suht omapäraselt teevad :) Ehk äkki tõesti on uute tee-ehitus reglementidega sellist pulli piirama hakatud.

EDIT: Nõus, teema lappab jah ikka täiega :) Vabandust.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No mu arust on see kolmanda rea tekitamise komme hea sinnani, kus sa sõidad aeglasemalt, kas tehnilistel põhjustel, hirmust või ainult sulle teada oleval põhjusel.
Kui kogu liiklusvool on nagunii juba +10+, siis mingite eraldi "lennukite" mööda laskmiseks põhjust ei näe (va alarmsõiduk(ja tsikkel :) ))

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Nozzu kirjutas: 30 Sept 2021, 10:38
Spoiler
mx77 kirjutas: 30 Sept 2021, 09:40

Millal viimati Lätis käisid? Viimasel ajal on suur osa Läti maanteedest saanud remondi ja need laiad asfalteeritud teeperved, kuhu sai vanasti tõmmata on suures osas kadunud.

Kuna abikaasa lätlanna, tuleb keskmisest tihedamini käia ning kaugemal kui alksi poes :)
Sai nüüd käidud lõppenud nädalavahetusel ja nädalavahetusel enne seda.
A ma sügan põhiliselt Pärnu-Riia-Liepaja liini ning laiemalt väga ei tea. Ja eks ta tõsi ole jah, et teetöid neile seal teha meeldib ja nad seda suht omapäraselt teevad :) Ehk äkki tõesti on uute tee-ehitus reglementidega sellist pulli piirama hakatud.

EDIT: Nõus, teema lappab jah ikka täiega :) Vabandust.

Pärnu - Riia on tõesti absurdselt laia asfaltkattega 1+1 tee kohta. Mujal on neil sageli kombeks asfaldit kokku hoida ja servajoon on mõni cm asfaldi servast. Üldiselt ikkagi 3 reas sõit keskmisel läti teel tähendab seda, et keegi idioot kas ei oma silmamõõtu või aju ning ülejäänud peavad valima kas panna laupa või võtta kruusalt lisa. Leidub ka seal küllalt neid 10kesi perses sõitjaid ja muid jobusid. Aga eks rohi on seal rohelisem ja päike kollasem. :wack:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 30 Sept 2021, 09:40

Millal viimati Lätis käisid? Viimasel ajal on suur osa Läti maanteedest saanud remondi ja need laiad asfalteeritud teeperved, kuhu sai vanasti tõmmata on suures osas kadunud.

Ei ole kadunud ju. Ainazi-Riia vahel on sama pikk lõik peale Saulkrastit olemas ja nüüd oli natuke siia poole ka seda uut tehtud kuid suurem osa uuest on kitsas. Bauska poole on ka mitu pikka lõiku sellist ,millest üks on viimase teeremondi käigus juurde tehtud. Minu viimane tulek oli sealt 02/09

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mis te arvate, mille tulemusena on asjad nii läinud, et need eestlased on suht igas asjas maailma hullemad. Kohe üle piiri lätis, suudetakse kõiki asju teha nagu normaalses riigis. Küll on eal kliima suht sama ja naabrid ka enamvähem samasugused. Soomest ei hakka üldse rääkimagi, see mäng ei käi üldse samas liigaski.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Kas mõni autokool õpetab kiirust ületama kui on näha, et mõned taga sõitjad soovivad lubatud maksimaalse kiiruse asemel sõita +XX km/h?" Autokooli kohta ei mäleta aga mäletan heledalt kuidas arki eksamit tehes eksamineerija ütles /rocca ringilt olin just tabasalu poole keeranud/ et ära nüüd uimerda siin nagu mingi algaja, vajuta gaasi ja sõida liiklusvoolus :D Tõsi küll, ju ta oli selleks hetkeks juba aru saanud, et ega ma väga algaja ei ole ka, kuid see minu uimerdamine oli umbes nii piirkiirus -2 (spidolt) . No ei julge nagu eksamil ju naljalt mingi "lubatud +7" vajutama hakata, et seda siis läbi kukkuda :lol: Aga ei, väga ok eksamineerija oli ning eks eespool autod sõitsid tõesti kuskil 10kõmmi kiiremini ning mina oleksin jäänud sinna augu tekitajaks. Läbi ka ei kukutanud sest ühtegi viga kirja ei läinud. See oli muidugi nüüdseks juba päris palju aastaid tagasi aga vist mitte veel üle 10.

Vaevalt, et sama eksamineerija oleks sama öelnud kuskil nõmmel mingitel kitsastel, kehva nähtavusega tänava vahel, kus ongi tõesti mõistlik pigem ehk kohati sõita natuke alla piirkiiruse või vähemalt mitte seda ületada.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2021.

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Krl kirjutas: 30 Sept 2021, 12:51

Mis te arvate, mille tulemusena on asjad nii läinud, et need eestlased on suht igas asjas maailma hullemad. Kohe üle piiri lätis, suudetakse kõiki asju teha nagu normaalses riigis. Küll on eal kliima suht sama ja naabrid ka enamvähem samasugused. Soomest ei hakka üldse rääkimagi, see mäng ei käi üldse samas liigaski.

Igas asjas hullemad? Käin hetkel kahenädalasel koolitusel, kus ka lätlane ja leedukad. Nädal käidud ja mõlemad naabrid kiidavad ja imestavad taevani meie pealinna liiklust ja selle rahulikkust. Riia pidi hullumaja olema, aga Vilnius täis loomaaed Tallinnaga võrreldes. Ei tea miks nad valetama peaks? :roll:

SERTÃO
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”