Teede soovitusi Lõuna-Poolas, Tatra mägedes?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Teede soovitusi Lõuna-Poolas, Tatra mägedes?

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Ahoi!
Uuriks siis targemate käest mõnda head soovitust, mis teedele minna Tatra mägedes, et ka midagi vaadata ja lõbus sõita oleks? Eelistus on asfalt, kruusa peal saan hakkama, aga päris endurot ei taha koos seljakotiga sooritama hakata.
Homme hommikuseks stardikohaks on Zakopane külake ja 2 päeva planeeritud siinkandis kolamiseks.




hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Teede soovitusi Lõuna-Poolas, Tatra mägedes?

Lugemata postitus Postitas hmm »

Oleme seal 2a kühveldanud. Mind üllatas teede valikul waze. Sätid moto seadistuse peale ning punktist A punkti B viib läbi huvitavate käänuliste teede. Samas sirgelt läheb ka kiirtee.
Eelmisel aastal sõitsime ida poole Slovakkiasse ning alustasime lääne poole läbi Tatrate sõitmist kuni Bratislavani.
Vt mu manuses on fb link lõunasse päikest otsima.
Eelmise aasta kokkuvõte
http://foorum.motokuur.ee/viewtopic.php ... 24#p104724

Sellel nädalal läheme pigem Alpidesse ning Aadria mere äärde.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Teede soovitusi Lõuna-Poolas, Tatra mägedes?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tulin just eile sealt zakopane lähistelt, krakowi kandis olin. Soovitan minna five lakes hike'le. Pole küll vist mootorrattaga sõitmine päris, aga peaks väga kaunis koht olema. Ise kahjuks sinna ei jõudnud aga paljud on seda soovitanud. Kuna olin autoga siis mul oleks see ettevõtmine võtnud terve täispäeva (liiklus on megaaeglane lõunapoolas, päevasel ajal ja autoga sõites).
Muidugi sinna kohale sõit tsikliga peaks ka olema päris äge, kurvilisi teid ikka jätkub. ja zakopane lähedal on ka üks väga nice kindlus järve kaldal, neidzica


kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Teede soovitusi Lõuna-Poolas, Tatra mägedes?

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Plaanin ka sinna lähiajal minna, kas on vahepeal keegi veel käinud ja oskab huvitavaid soovitusi jagada.
Poola TET tundub olevat selline üsna Eesti sarnane ja mägedega eriti ei tegele, Zakopanesse isegi ei ulatu.
TET Slovakia on küll nimistus olemas, aga kaarti veel pole. Võib-olla kusagil mingi poolk gpx on olemas, sest nad ütlevad kaardi kohta Coming soon.
Tsehhi TETi ei tundu ka olema.

Mõtlesin, et vaatan kaardi pealt mõned äegedamad kurvisilised mägiteed välja ja käin paar päeva neid avastamas.

Midagi avastasin siit ka: https://www.bestbikingroads.com/motorcy ... w-zakopane


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Teede soovitusi Lõuna-Poolas, Tatra mägedes?

Lugemata postitus Postitas will111 »

https://www.bestbikingroads.com/motorcy ... try/poland

krakowi juures seal ühtteist ikka on. põhja-poolas on väääga palju kilomeetreid väga kurvilisi teid. need on seal kaardil näha ja olen neid ise sõitnud. muidugi poolas on ka väga palju liiklust, nii et kui tahad neid teid nautida siis tuleb kuidagi leida mingi aeg kui kohalikud mingil põhjusel parasjagu ei sõida :D

heh...ma ei tea kas sa lisasid selle hiljem või ma alguses lihtsalt ei näinud, et viimasel seal oli sul selle kaardi link juba kirjas. igatahes jah, kui nagunii tsikliga läbi poola sõidad siis soovitan neid teid sõita ikkagi, mis jäävad umbes sinna suwalki, varssavi ja gdanski kolmnurga sisse


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Teede soovitusi Lõuna-Poolas, Tatra mägedes?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Kõrg-Tatratega on see häda, et kuna tegemist on mäestikuga, mis asub kahe riigi piiril, siis selliseid klassikalisi serpetiinidega mäeületusi põhimõtteliselt pole. Mõned üksikud teed on, aga enamik teid on ümber mägede. Ma ei tea, missugune on olukord Slovakkia piiril, aga käisime seltskonnaga Tatrates poolteist kuud tagasi ja kõik väikesed piiripunktid olid sõna otseses mõttes ilma igasuguse infota "läbi kaevatud" ja läbipääsu polnud. Betoonplokid ja läbi kaevatud teeperved. Ei hakanud motikatega läbi ukerdama ja riskima - pöörasime tagasi.

Lõuna-Poolas on küngaste ja mägede vahel palju ilusaid väikeseid teid, kuid sõidutee kvaliteet on väga ebaütlane. Seega tõsist kallutamist väga palju ei tule.

Trippide planeerimisel kasutan sellist keskkonda nagu Furkot.com, mis annab väga detailsed võimalused ja loomulikult ka GPS-i eksportimise. Seal on olemas ka kasutajate poolt lisatud nn "kurvilised teed" ja senini ei ole need alt vedanud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”