Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hey!

Nii, uus treeningu plaan ja seda 2-es varjandis

Variant 1
Lastele 50cm3-85cm3, toimuks Tsirguliinas era rajal kus on väiksem kompaktne kõigi elementidega krossirada ja põllule lükatud sile aga kurvidega rallikrossi rada. Osalejate arv max 10 ning plaan juuli lõpp-augusti algus ära teha.
Treeningu maksumus 20€
Rajatasu: 5€

Variant 2
125cm3....suurtele-täiskasvanutele ja rajaks kas Jaanikese/Tõrva(uus rada)...ja osalejate arv max 10, Plaani teostus, üritaks juuli lõupus ära teha.
Treeningu maksumus 40€
Rajatasu: sõltub rajast-kohast, selgub hiljem

Mõlemal päeval-kohal treener ERKI KAHRO, kes tunneb-teab teda, võib regada ka tema kaudu...või siis minu.

Senini huvi osalemise vastu on üles näidanud:

  • 2-4 last
  • 3.... täsikavanut

Telefon: +3725169076 / Rein



Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: AEG MUUDETUD! Krossitreeningut orgunnib Reinuvader (18. okt 2020, Lange). Tule ka

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

OI...see teema pealkiri on eksitav ja vajaks muutmist...ee kuidas seda tehakse?

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hey!

3.aug...kl:16.00 laste motokrossi trenn Tsirguliinas(era rajal), 50cm3-85cm3 ratastele, treeneriks Erki Kahro.
Olemas juba 4(5) huvilist ja osalejate max arv 10 last/ratast.

Info:5169076 Rein või otse Erkilt küsida...kes teab-tunneb teda.

Suuremate rataste/harrastajate treening tulemas augusti alguses....info jooksvalt, kus rajal, pole me veel otsustanud.

reinuvader


042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas 042083 »

Tänud orgunni eest Rein! Väga hea üritus koos väga heade pannkookide ja pirukatega! Erki oli ka tasemel ja lapsed jälle targemad.

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

IMG_4522.jpeg
IMG_4518.jpeg

Hey!

Nii, laste üritusest ka väike pildiline järelkaja!

Tänud osalejatele,papadele-mammadele,koogi meistrile, raja omanikule...treenerile ehk Erkile ja teeme uuesti!

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hey!

Sai täna Erkiga plaane tehtud ja SUURTE rataste treening on tulemas õige pea st cm3-al:85....
Rada kus seda teha on veel mõtte koht(äkki oleks huvilistel selles omad soovid-arvamused)ja kas nädala sees, peale tööd või ikkagi nv...?

Treeningplaan sama, st osalejate arv max 10 +/- 1-2...ja kestus u 3h.

Huvilised, hoidke siin infol silma peal. Annan täpsemalt teda, et kus ja kuna.
Minul kirjas 4 sõitjat kui miskit kellelgi ei muutu...

Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere motokrossi rahvas!

Mul on-oli ammu peas susisemas üks algajatele(nagu ma ise kunagi olin, seega oma kogemuse pealt)...selline õpetlik ja informatiivne video-õpetus sari ja rääkides ka nii mõnegi Eesti tipuga, kellega koos me neid videolõike tegema hakkame siis sain julgustust ka neilt, et sellist asja motokrossi populariseerimiseks oleks igati vaja ja just eesti keeles. Seega algus on tehtud...ja palun siinseid "modesi" või kes on netinduses oskajamad...siis "youtbes" on olemas "Motokrossi ABC-algajatele"...et see link ka siia kopeerida. Või üldse...olen igati avatud sellisteks sõbralikeks ja teine-teist aitavateks, toetavateks, nõu-jõuga kaasa mõtlemisest ja et see tulevikus oleks heal tasemel, kutun üles nt kedagi, kes omab head kaamerat ja oskust videot lõigata-kohendada, kellel on aega ja tahtmist seda ägedat ala toetada oma oskustega.
Mina teen seda kõike puhtast entusiasmist ja Eesti motokrossi arendamiseks. Ei saa ma selle eest ei sponsor rahasid ega pole mind kinni maksnud mingi konkreetne tootja, et ma teda kiidaksin ja teisi laidaksin.

Ja siia vb teha eraldi teemana see või oli mul kunagi siin vestlus käima tõmmatud "algaja krossiharrastaja küsib nõu", et vb sinna...???
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere motokrossi sõbrad aga eriti algajad ja harrastajad!
Lõpuks saime valmis siis selle päris algajatele mõeldud tutvustava video ja siit saab aina edasi ja paremaks-konkreetsemaks minna!
Head vaatamist-kuulamist!

042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas 042083 »

reinuvader kirjutas: 22 Sept 2022, 12:56
Tere motokrossi sõbrad aga eriti algajad ja harrastajad!
Lõpuks saime valmis siis selle päris algajatele mõeldud tutvustava video ja siit saab aina edasi ja paremaks-konkreetsemaks minna!
Head vaatamist-kuulamist!
Hea töö Rein!

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Nagu näha siis nüüd on kõike saada millest vanasti ei teatudki.
88 aastal kui esimest korda lasti krossiminski peale sõideti kiivriga kuhu tehti ise nokk ette ja prillid oli juba luksus ning jalanõudest olid kirsad kõige lähem asi krossiks, millele sai istme vahtkummist sisetald lõigatud et ta jalga sobiks tihedalt ning varvastele jäi ruumi paar cm.
Mis aga selle juures vaieldamatu väärtus oli, et kõik teadsidki, et kui kukud saad haiget.
Esiteks õpetas see pehmelt kukkuma et pead maha ei pane ja põlvi ei lõhu ning kiirus ei saanud oskusest ette jõuda.
Nüüd aga krossil käid vaatamas siis hüppesse minnakse lipalapa, kellelgi läheb tsikkel sirgel alt minema ja lendab vastassuunas rajale nagu enamvähem iga käidud võistlus silma jääb.
Paar korda pandi ka väikse kukkumise peale pea ees maasse nagu tahaks sukelduda ja eks sellest ka vajadus kõige selle kraami järele.
Vanasti seda ei tehtud ja alati püüti koos tsikliga kukkuda, kuna see võtab palju energiat omale ja ei saa ta ka inimesele peale sattuda.
Lenksust aga lahti lased siis võib selle otsa kukkuda...

042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas 042083 »

2715 kirjutas: 23 Sept 2022, 09:38
Nagu näha siis nüüd on kõike saada millest vanasti ei teatudki.
88 aastal kui esimest korda lasti krossiminski peale sõideti kiivriga kuhu tehti ise nokk ette ja prillid oli juba luksus ning jalanõudest olid kirsad kõige lähem asi krossiks, millele sai istme vahtkummist sisetald lõigatud et ta jalga sobiks tihedalt ning varvastele jäi ruumi paar cm.
Mis aga selle juures vaieldamatu väärtus oli, et kõik teadsidki, et kui kukud saad haiget.
Esiteks õpetas see pehmelt kukkuma et pead maha ei pane ja põlvi ei lõhu ning kiirus ei saanud oskusest ette jõuda.
Nüüd aga krossil käid vaatamas siis hüppesse minnakse lipalapa, kellelgi läheb tsikkel sirgel alt minema ja lendab vastassuunas rajale nagu enamvähem iga käidud võistlus silma jääb.
Paar korda pandi ka väikse kukkumise peale pea ees maasse nagu tahaks sukelduda ja eks sellest ka vajadus kõige selle kraami järele.
Vanasti seda ei tehtud ja alati püüti koos tsikliga kukkuda, kuna see võtab palju energiat omale ja ei saa ta ka inimesele peale sattuda.
Lenksust aga lahti lased siis võib selle otsa kukkuda...
See pole lipalapa. Tänapäeva noored ikka panevad lääpa või whipivad :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

2715 kirjutas: ↑R Sept 23, 2022 8:38
Nagu näha siis nüüd on kõike saada millest vanasti ei teatudki.
88 aastal kui esimest korda lasti krossiminski peale sõideti kiivriga kuhu tehti ise nokk ette ja prillid oli juba luksus ning jalanõudest olid kirsad kõige lähem asi krossiks, millele sai istme vahtkummist sisetald lõigatud et ta jalga sobiks tihedalt ning varvastele jäi ruumi paar cm.
Mis aga selle juures vaieldamatu väärtus oli, et kõik teadsidki, et kui kukud saad haiget.
Esiteks õpetas see pehmelt kukkuma et pead maha ei pane ja põlvi ei lõhu ning kiirus ei saanud oskusest ette jõuda.
Nüüd aga krossil käid vaatamas siis hüppesse minnakse lipalapa, kellelgi läheb tsikkel sirgel alt minema ja lendab vastassuunas rajale nagu enamvähem iga käidud võistlus silma jääb.
Paar korda pandi ka väikse kukkumise peale pea ees maasse nagu tahaks sukelduda ja eks sellest ka vajadus kõige selle kraami järele.
Vanasti seda ei tehtud ja alati püüti koos tsikliga kukkuda, kuna see võtab palju energiat omale ja ei saa ta ka inimesele peale sattuda.
Lenksust aga lahti lased siis võib selle otsa kukkuda...
See pole lipalapa. Tänapäeva noored ikka panevad lääpa või whipivad

Üks tähelepanek teemas "tänapäeva noored"...on muidugi igasuguseid aga mega väikemees oli möödunud nädalavahetusel Viljandimaal, Holstre-Nõmme MMM motokrossil, kus ägedaima hüppe võistluse, seal rajal kõige pikemal platool, pani kinni väike kutt 65cm3-sel GasGas-il!!! "mees" pani hüppe lõdvalt üle, ja õhus tõmbas pilli veel nö küünlasse, lenks vastu rinda ja hüppe lõpus surus ilusti otsa alla! Seda oli nii äge vaadata, et müts maha.

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas 2715 »

042083 kirjutas: 23 Sept 2022, 18:43
See pole lipalapa. Tänapäeva noored ikka panevad lääpa või whipivad :D
:) Ma ikka esimest korda motokrossi ei näe...
Päris kaugelt on ikka näha kui üle võimete sõidetakse, et tagaratas soones ja esiratas soonte vahel hüppesse aga jumala eest et ma nüüd üle saaks ikka kasvõi käpuli!
Ja sellest tunneb ka ära kui maandumisel jalad maha käivad ning rada kitsaks jääb.
Kunagi ammu ikka räägiti, et võistlusel sõidetakse kuni 80% oma võimetest ning eriline tähelepanu oli, et oma füüsilisi võimeid õieti hinnata ja valida tempo millega jõuab lõpuni sõita, jättes viimaseks ringiks varu, mitte et eelviimasel ringil lastakse tsikkel alt ära...

042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas 042083 »

2715 kirjutas: 24 Sept 2022, 11:25
042083 kirjutas: 23 Sept 2022, 18:43
See pole lipalapa. Tänapäeva noored ikka panevad lääpa või whipivad :D
:) Ma ikka esimest korda motokrossi ei näe...
Päris kaugelt on ikka näha kui üle võimete sõidetakse, et tagaratas soones ja esiratas soonte vahel hüppesse aga jumala eest et ma nüüd üle saaks ikka kasvõi käpuli!
Ja sellest tunneb ka ära kui maandumisel jalad maha käivad ning rada kitsaks jääb.
Kunagi ammu ikka räägiti, et võistlusel sõidetakse kuni 80% oma võimetest ning eriline tähelepanu oli, et oma füüsilisi võimeid õieti hinnata ja valida tempo millega jõuab lõpuni sõita, jättes viimaseks ringiks varu, mitte et eelviimasel ringil lastakse tsikkel alt ära...
Eks see on natuke valus teema aga eks seal on suur osakaal ka lastevanematel kes tahavad, et võsuke koha kiiresti tulemusi hakkaks tegema. Omamata ise krossialaseid kogemusi ja arusaamata et ilma korraliku tehnikata üritades kiiresti sõita on vigastused kerged tulema. Isegi võstlustel korduvalt näinud kui laps laseb tsikliga lippadilappadi, aga vanemad karjuvad raja kõrval gaasi, gaasi. See muidugi natuke teine teema aga see mida Jüri teeb on väga tänuväärne asi, kuna kindlasti annab harrastajatele, lastele, nende vanematele ja isegi kaupmeestele uut infot.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Ma ise suhtkoht viljelen seda nn turvalist ja võimalikult täpset stiili, mida siin soovitatakse ja maksab ikka kenasti kätte ka-Kunagi sai igast künadega ilma varustuseta sõidetud ja igasuguseid tehnika puudujääke kompenseeritud ja see hetkel pärsib mu arengut nii, et vähe pole. Selleasemel, et täie lennuga ilusti hüppesse minna, kulgen ennem hüpekat, lasen nuka tihti jalgadesse, et jumala eest liiga kõrgele ei läheks jne. Täiesti mõtetu tegevus ausaltöelda, keegi ei sõida enam iz'dega, mille verdustus mõmmigi ei aidanud...Samuti on ikka see ka, et kui piire ei kompa, siis ei õpi ka pea midagi või veel hullem, üldse valesid asju. Igaljuhul olen nende rajakõrval karjuvate gaasi gaasi stiilis vanematega pigem rahul, kui see, et päda teeb, mis tahab või vahib nuhvlis...
Kasutaja avatar

Teema algataja
reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Krossitreeningut orgunnib Reinuvader. LAPSED & TÄSIKSVANUD (juuli lõpp-aug algus). Tule ka!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere!

Neile kes "minu" teemasid loeb või jälgib...väike abi palve, et..."24.10.2022" u kl:16.30 oleks mul heategevuse korras ja selleks, et see motokrossi elu ja algus elaks ja leiaks veel rohkem harrastajaid ja algajaid....siis olen tegemas järgmist video osa ja sai kokku lepitud Viljandis ühe EST tuntud motokrossi inimesega(kes...jäägu videoni saladuseks) vestlus mida oleks tarvis adekvaatselt jäädvustada. Et kui seal kandis oleks keegi asjalik inimene või nt ma saaksin ise peale võtta ja viia-tuua...kui see in on ka Valgamaal-Põlvamaal-Võrumaal.
Kontakt mulle: 5169076 Rein
Tänud juba ette!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”