Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

millest sa räägid, viskas kodarad sassi pisut? :D




Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Herr professor ilmsel eksis postitustega?!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Arendaks siis edasi. Kui sõiduk on kuskile pargitud, kus enne polnud tasulist eraparklat ja seal seismise ajal on sinna tehtud eelnimetatud asi, kuidas siis on saadud leppetrahvidega?

...

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

see ju ilmselge, kui sa parkimist alustades tasulises parklas ei olnud, kuidas siis saab seal parkimise eest raha küsida. vabsee mitte mingi valemiga ei pressi seda pappi välja :D umbes sama, et lähed kaubanduskeskuses tasuta vetsu ja vetsust väljudes küsitakse raha kuna vahepeal muutus tasuliseks
muidugi huvitav case...kui pikalt parkisid sel juhul? :P

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1196
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 168 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Turist »

Autojuhtide varasemad rikkumised naaberriikides jõuavad nüüd inkassosse
https://arileht.delfi.ee/artikkel/95177 ... inkassosse
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 23 Juul 2020, 22:34
...kui pikalt parkisid sel juhul? :P
Vaevalt antud olukord üldse parkimist kirjeldab. Suurema täenäosusega mingi tühjade rehvidega uunikum on kuhugi vedelema jäätud ja nüüd selle omanik üles otsitud.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas bitter »

«Kuidas Telliskivi Rimi juures parkimistrahvi saada 20 eurot? Palun kasutage Rooma numbritega parkimiskella, ajage kontrolör segadusse ja ongi olemas,» soovitas Triin irooniliselt Facebookis."

Mulle jääb küll mulje, et segaduses on Triin ise, mitte kontrolör 8). Probleem ei ole Rooma numbrites vaid Triin ei näi teadvat - kuidas kella seierid liiguvad. Või on empaatiaga pahasti. Või silmanägemisega? Juht väidab, et tema parkimiskell näitab 15:30 ja "kontrolör ei tunne kella". Päris kõva väide inimeselt, kes ei suuda kaht seierit loogiliselt, üheseltmõistetavalt ära paigutada. :oops:

Ühisteenused tõlgendas seda käkki - 14:30 ja vormistas trahvi kell 15:35. Minu arvates igati asja eest. Tunniseier on pigem ENNE kolme, kui pärast. Ei oleks pidanud trahvi vähendama kui juht vaide esitas. No mida sa vaidled kui ise ei tee täistunnil ja pooltunnil vahet? Kui seieritega keeruline, saab paberile kirjutada. Kui selline jama läbi lasta, siis mis järgmiseks, pargib päikesekellaga?

Pilt

allikas: https://elu24.postimees.ee/7390512/kala ... unne-kella

joel
Postitusi: 1797
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas joel »

Samal teemal on siinsamas foorumiski mitu lehekülge jahutud https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=334937
Joel
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1196
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 168 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Turist »

Seal ilmselt ei ole mõtet luubiga uurida kas tunniosuti on veidi enne või peale 3 (15) keskpunkti pandud (võibolla ka täpselt keskel kuna pilt on tehtud kella suhtes nurga alt), parkija ilmselgelt arvab et kui tunniosuti on 3 (15) juures ja minutiosuti 30, siis ongi 15:30. Digiajastu "rõõmud", osutitega kellasid paljud enam ei kasuta ega selgeks ei õpi.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ostsin oma pere autodele elektoonilised kellad ja see kella teema täiesti unustatud asi. Vahel saab hommikul tööle minnes vaadata millal õhtul koju jõudsid :)
Patarei kestab umbes 2 aastat.
Soomes peab väidetavalt olema see sinine plastik kell P tähega või selle sarnane ning elektrooniline ka ikka sobib. Ma pole seda omal nahal kontrollinud, aga väitis seda üks seal töötanud tegeleane,kes olevat trahvi saanud,sest kell polnud õige standardiga
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

bitter kirjutas: 24 Nov 2021, 13:38
Minu arvates igati asja eest.
Eks paha tujuga teiste üle parastada on ikka tore, aga ma olen seal parklas ka täiesti üheselt mõistetava sildiga (paberile kirjutatud kellaaeg) lipiku kojamehe vahele saanud, ehk siis see kontrollija ongi kas sügavalt debiilne, sügavalt pahatahtlik või mõlemat. Ma muidugi seal kohapeal teda otsida ja jageleda ei viitsinud, maksta mõistagi ka mitte :)

Linnas poodide puudust õnneks pole, saab suurepäraselt ka ilma selle vaestemajata hakkama - seal pandi näiteks ka paar aastat tagasi kassa rikke tõttu mingi vennike pooleks tunniks käeraudadega posti külge kinni, senikaua kuni müüjad oma aparaate uurisid ja bootisid ning tõdesid, et jah, tegelikult on kõik korras.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Krl »

Eks mingid reeglid ongi mõistlikud. Lõpuks võib igaüks oma käega kirjutada väga halvasti loetavad numbrid millest igaüht võib tõlgeldada 1, 5, 7, 9, või 4 na ja pärast siis vaielda, et sina mõtlesid täpselt seda kellaaega, mis parasjagu trahvist päästab.

Tegutsen ka ise hobikorras parkimiskontrolörina, seega tean millest räägin.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eks see konseptsioon ongi sotsiopaatidele arusaamatu, et millegi kaheti tõlgendatavus ei too automaatselt kaasa kohustust seda vastaspoole kahjuks tõlgendada, vaid enamasti on laias perspektiivis kasulikum mitte m*** olla.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma julgen väita, et 90% mitmeti tõlgendatav situtasioon on tehtud meelega mingi hüve saamiseks
5% on tõesti "kummlus", et ei suudeta reaalselt nr õieti sättida/kirjutada
5% on tõesti kiiruga tähelepanuta jäänud, et nr ei saanud päris korrektselt paberile vms

Mina tahaks aga põlved läbi lasta kontrolöril, kes mulle aastad tagasi linnahalli statikas papre varre vahele sättis
Oli pikk mikimaa farmaritüüpi auto, millel sai tagaluugi peal istuda. Saigi seal siis istutu ja "õlijaama" hitt-tooteid manustatud.
Jutud räägitud, tubakas kõrvetatud istusime kumbki oma autosse.
Minu raudruuna varre vahele oli selle aja sees sokutatud kilekotikesega kollane paber, mis kokkuvõtvalt tegi selgeks, et väikse sunniga tuleks osa päevateenistusest ilma kellata parkimise eest loovutada. Ma nüüd juriidiliselt ei viitsikski väga heietada, kas ma päriselt nagu parkisin või peatusin. Aga puht inimlikult lähendes oli tungiv soov hr krl kolleegile vitsa anda.
Jooksime veel kiirelt ümber õlimaja, et esimese emotsioonina tekkinud soov realiseerida aga pidime peale mõningat luurekat nentima, et kodanik "parklarott" on meist kavalam, väledam või üle keskmise maskeerumise võimega. Seega jäi tal tänu eelpool loetletud omadustele triibulised saamata.
See aga ei tähenda, et neid tegelasi täna nähes see väike soov jälle meelde ei tule :mrgreen:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas: 24 Nov 2021, 19:38
Ma julgen väita, et 90% mitmeti tõlgendatav situtasioon on tehtud meelega mingi hüve saamiseks
5% on tõesti "kummlus", et ei suudeta reaalselt nr õieti sättida/kirjutada
5% on tõesti kiiruga tähelepanuta jäänud, et nr ei saanud päris korrektselt paberile vms

Mina tahaks aga põlved läbi lasta kontrolöril, kes mulle aastad tagasi linnahalli statikas papre varre vahele sättis
Oli pikk mikimaa farmaritüüpi auto, millel sai tagaluugi peal istuda. Saigi seal siis istutu ja "õlijaama" hitt-tooteid manustatud.
Jutud räägitud, tubakas kõrvetatud istusime kumbki oma autosse.
Minu raudruuna varre vahele oli selle aja sees sokutatud kilekotikesega kollane paber, mis kokkuvõtvalt tegi selgeks, et väikse sunniga tuleks osa päevateenistusest ilma kellata parkimise eest loovutada. Ma nüüd juriidiliselt ei viitsikski väga heietada, kas ma päriselt nagu parkisin või peatusin. Aga puht inimlikult lähendes oli tungiv soov hr krl kolleegile vitsa anda.
Jooksime veel kiirelt ümber õlimaja, et esimese emotsioonina tekkinud soov realiseerida aga pidime peale mõningat luurekat nentima, et kodanik "parklarott" on meist kavalam, väledam või üle keskmise maskeerumise võimega. Seega jäi tal tänu eelpool loetletud omadustele triibulised saamata.
See aga ei tähenda, et neid tegelasi täna nähes see väike soov jälle meelde ei tule :mrgreen:
Puht loogiliselt Sa parkisid kuna väljusid autost. Aga mis teise sõbraga sai?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1196
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 168 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kojamehele tuleks kõrgepinge külge aretada. :lol:

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Tegutsen ka ise hobikorras parkimiskontrolörina, seega tean millest räägin"

siinkohal tuleb õnnitleda krl'i tema esimese vaimuka nalja eest foorumis, ilma naljata! :bsmile: ja ma tõesti loodan, et see oli mõeldud naljana :lol:

anyway...mul oli endal sama mõte mõned päevad tagasi see teema puht huvi pärast siia postitada, nii statistika mõttes. enda tutvusringkonnast nimelt ei leidnud kedagi, kes sellele pildile peale vaadates ei oleks kiirelt ja üheselt vastanud, et eks tahetud on märkida aeg 15.30. Jah mõned ütlesid küll, et see võib kaheti mõistetav olla, kuid mõistmine siiski ülemäära keeruliseks ilmselgelt kelleg jaoks ei kujunenud. kuid kaheti mõistetav siiski nende kahe variandi vahel: kas on mõeldud 15.30 või on tunni/minuti osuti kogemata natuke paigast ära nihkunud või siis teadlikult pisut valesti sätitud. mitte üks hing ei osanud siin näha kellaaega 14.30 :wack: või siis äkki mõni korra ka mõtles sellele, aga ju sai üsna kiirelt aru, et see oleks kõigist variantidest lihtsalt liiga ebatõenäoline

parkija muide ei olnud Triinu nimeline, ning ühisteenused vormistas selle trahvi ümber 5 euro peale...ehk teisisõnu tunnistas hoopis vastupidist, et kontrolör oli sedapuhku taas liiga entusiastlik oma tõlgendustega ning tegelikult on kellalt võimalik õige kellaaeg võimalik välja lugeda küll...aga natuke võtame ikka, hooletuse ja tehtud raske töö eest :D

vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Krl kirjutas: 24 Nov 2021, 16:04

Tegutsen ka ise hobikorras parkimiskontrolörina, seega tean millest räägin.
Mismoodi see hobikorras parkimiskontrolörina tegutsemine välja näeb? Jalutad vabal ajal linnapeal ringi ja kontrollid kellasid? Kui pole või aeg lõhki siis nendid fakti, et näe sellel asi hapusti ja jätkad matka? :wack:
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas bitter »

@Jesper
Ma ei olnud/ei ole pahas tujus. Lihtsalt imestan, et inimene on 17 aastat parkimiskella kasutanud ja ikka veel paneb niimoodi võssa. FB-s keegi ütles tabavalt, et ju siis ei saanud lasteaias seieritega kella selgeks. Mul 2 pubekast üks orienteerub seierites lõdva randmega, teise kohta ma ei julge nii kindlalt väita :).
will111 kirjutas: 25 Nov 2021, 01:37
parkija muide ei olnud Triinu nimeline
Mille üle sa nüüd vaidled? Nime käänamise üle (Triini vs Triinu) või selle üle, et artiklis Triiniks nimetatud isikul on juhiloal teistsugune eesnimi? Parkija nimi on muidugi s:taks oluline. Triinidele ja Triinudele kehtivad meil ju täiesti erinevad reeglid eksole :wack:
will111 kirjutas: 25 Nov 2021, 01:37
ning ühisteenused vormistas selle trahvi ümber 5 euro peale...ehk teisisõnu tunnistas hoopis vastupidist, et kontrolör oli sedapuhku taas liiga entusiastlik oma tõlgendustega ning tegelikult on kellalt võimalik õige kellaaeg võimalik välja lugeda küll...aga natuke võtame ikka, hooletuse ja tehtud raske töö eest :D
Kopin artiklist juhise.Väga konkreetne, pole võimalik mitmeti tõlgendada: "Trahvis on selgitatud järgmiselt: «Kahe osutiga parkimiskellal tuleb parkimise algusaja märkimisel lähtuda mehhaanilise kella tööpõhimõtetest, s.t kellaaja lugemisel hinnatakse mõlema osuti asukohta.»
«Tunniosuti tuleks asetada täistunnile ainult kindlat täistundi tähistades. Kella väike osuti tuleks parkimiskellal asetada eelneva ja järgneva tunni vahele samasuguses ulatuses, kui on tunni raames liikunud minutiseier. Osutitega parkimiskellal ei saa kellaaja tähistamisel reeglina lähtuda digitaalse kella tööpõhimõtetest.» "
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Veel hullem, ehk siis sulle valmistab head tuju ja lausa mõnu, kui kedagi tema pisieksimuse pärast karistatakse. A kui PayPal sind lambist kotib, siis see on kohe karjuv ebaõiglus, eksole?

Peale selle on konkreetne seierivärk juba ammuilma kohtus selgeks vaieldud: https://www.delfi.ee/artikkel/26011769/ ... a-tundmist
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 24 Nov 2021, 20:36
Puht loogiliselt Sa parkisid kuna väljusid autost. Aga mis teise sõbraga sai?
Autost väljumine ei tee peatumist parkimiseks. (N: panen asju pagassi, või teen daamile ust lahti, mida iganes)
Seda tagaluugil istumist võib nüüd kohtus jah vaeda, et kas ma võisin seal oodata kaupa, mida pagassi panna või siiski seal istumine on kuidagi võrdne autos istumisega. Noh ühesõnaga seal võib karva poolitada küll ja veel (isegi riigikohtu lahend minu kahjuks ei teeks minu silmis "parklarotist" inimest)

Sõbrast ei saanud midagi, istus oma tööbussi ja tuiskas pere eelarvet täitma. Tema bussile lipikut ei jõutud panna, ma ei tea kas "parklarott" hindas suitsu pikkuse järgi, et hakkame kohe lõpetama ja ta ei jõua papret minigrippi nii kiiresti toppida kui vaja ja tegi sääred, või oli vaatevälja nurk nii palju bussi kasuks, et hindas tegevust liiga riskantseks, või tal on lihtsalt mingi isiklik vimm mikimaa regede vastu (endine TÜV mees või midagi), kes seda enam kindlaks teeb.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas: 25 Nov 2021, 16:39
Ain kirjutas: 24 Nov 2021, 20:36
Puht loogiliselt Sa parkisid kuna väljusid autost. Aga mis teise sõbraga sai?
Autost väljumine ei tee peatumist parkimiseks. (N: panen asju pagassi, või teen daamile ust lahti, mida iganes)
Seda tagaluugil istumist võib nüüd kohtus jah vaeda, et kas ma võisin seal oodata kaupa, mida pagassi panna või siiski seal istumine on kuidagi võrdne autos istumisega. Noh ühesõnaga seal võib karva poolitada küll ja veel (isegi riigikohtu lahend minu kahjuks ei teeks minu silmis "parklarotist" inimest)

Sõbrast ei saanud midagi, istus oma tööbussi ja tuiskas pere eelarvet täitma. Tema bussile lipikut ei jõutud panna, ma ei tea kas "parklarott" hindas suitsu pikkuse järgi, et hakkame kohe lõpetama ja ta ei jõua papret minigrippi nii kiiresti toppida kui vaja ja tegi sääred, või oli vaatevälja nurk nii palju bussi kasuks, et hindas tegevust liiga riskantseks, või tal on lihtsalt mingi isiklik vimm mikimaa regede vastu (endine TÜV mees või midagi), kes seda enam kindlaks teeb.
Mida Sa vaidled ja karva poolitad kui ise ütlesid ,et istusid tagaluugil ja sõid... Ehk siis Sa parkisid.

Liiklusseaduses on parkimine üsna selgelt lahti kirjutatud: 49) parkimine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine kauemaks, kui seda on vaja sõitjate peale- või mahaminekuks või veose laadimiseks.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 25 Nov 2021, 17:48
Madlobster kirjutas: 25 Nov 2021, 16:39
Ain kirjutas: 24 Nov 2021, 20:36
Puht loogiliselt Sa parkisid kuna väljusid autost. Aga mis teise sõbraga sai?
Autost väljumine ei tee peatumist parkimiseks. (N: panen asju pagassi, või teen daamile ust lahti, mida iganes)
Seda tagaluugil istumist võib nüüd kohtus jah vaeda, et kas ma võisin seal oodata kaupa, mida pagassi panna või siiski seal istumine on kuidagi võrdne autos istumisega. Noh ühesõnaga seal võib karva poolitada küll ja veel (isegi riigikohtu lahend minu kahjuks ei teeks minu silmis "parklarotist" inimest)

Sõbrast ei saanud midagi, istus oma tööbussi ja tuiskas pere eelarvet täitma. Tema bussile lipikut ei jõutud panna, ma ei tea kas "parklarott" hindas suitsu pikkuse järgi, et hakkame kohe lõpetama ja ta ei jõua papret minigrippi nii kiiresti toppida kui vaja ja tegi sääred, või oli vaatevälja nurk nii palju bussi kasuks, et hindas tegevust liiga riskantseks, või tal on lihtsalt mingi isiklik vimm mikimaa regede vastu (endine TÜV mees või midagi), kes seda enam kindlaks teeb.
Mida Sa vaidled ja karva poolitad kui ise ütlesid ,et istusid tagaluugil ja sõid... Ehk siis Sa parkisid.

Liiklusseaduses on parkimine üsna selgelt lahti kirjutatud: 49) parkimine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine kauemaks, kui seda on vaja sõitjate peale- või mahaminekuks või veose laadimiseks.
Ja need tänaval seisvad autod, kus vanaema kõrval pingil sukka koob kuniks latselats asju ajab siis su arust pargivad või peatuvad? (trahvi nad ei saa kuigi karva poolitades justkui võiks saada)

Mul on tegelt täiesti kamakaksteist, kas ma kellegi arust parkisin või peatusin. Roti tegu on minu silmis roti tegu ja seda ei muudaks isegi minu kahjuks riigikohtu lahend rääkimata siis mõnest muust arvamusest. Kuna asi pole absoluutselt aktuaalne, maksevahendid on loovutatud juba ammu ammu kollasel lipikul märgitud peremehele. Lihtsalt rääkisin, mis kunagi juhtus ja mis sellest mina isiklikult arvan.
Ära pikka viha pea, :) aga mu arvamus asjast ei muutu, kui tahes hästi sa mind parkijaks ka veenda ei ürita.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas: 25 Nov 2021, 18:02
Ain kirjutas: 25 Nov 2021, 17:48
Madlobster kirjutas: 25 Nov 2021, 16:39
Ain kirjutas: 24 Nov 2021, 20:36
Puht loogiliselt Sa parkisid kuna väljusid autost. Aga mis teise sõbraga sai?
Autost väljumine ei tee peatumist parkimiseks. (N: panen asju pagassi, või teen daamile ust lahti, mida iganes)
Seda tagaluugil istumist võib nüüd kohtus jah vaeda, et kas ma võisin seal oodata kaupa, mida pagassi panna või siiski seal istumine on kuidagi võrdne autos istumisega. Noh ühesõnaga seal võib karva poolitada küll ja veel (isegi riigikohtu lahend minu kahjuks ei teeks minu silmis "parklarotist" inimest)

Sõbrast ei saanud midagi, istus oma tööbussi ja tuiskas pere eelarvet täitma. Tema bussile lipikut ei jõutud panna, ma ei tea kas "parklarott" hindas suitsu pikkuse järgi, et hakkame kohe lõpetama ja ta ei jõua papret minigrippi nii kiiresti toppida kui vaja ja tegi sääred, või oli vaatevälja nurk nii palju bussi kasuks, et hindas tegevust liiga riskantseks, või tal on lihtsalt mingi isiklik vimm mikimaa regede vastu (endine TÜV mees või midagi), kes seda enam kindlaks teeb.
Mida Sa vaidled ja karva poolitad kui ise ütlesid ,et istusid tagaluugil ja sõid... Ehk siis Sa parkisid.

Liiklusseaduses on parkimine üsna selgelt lahti kirjutatud: 49) parkimine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine kauemaks, kui seda on vaja sõitjate peale- või mahaminekuks või veose laadimiseks.
Ja need tänaval seisvad autod, kus vanaema kõrval pingil sukka koob kuniks latselats asju ajab siis su arust pargivad või peatuvad? (trahvi nad ei saa kuigi karva poolitades justkui võiks saada)

Mul on tegelt täiesti kamakaksteist, kas ma kellegi arust parkisin või peatusin. Roti tegu on minu silmis roti tegu ja seda ei muudaks isegi minu kahjuks riigikohtu lahend rääkimata siis mõnest muust arvamusest. Kuna asi pole absoluutselt aktuaalne, maksevahendid on loovutatud juba ammu ammu kollasel lipikul märgitud peremehele. Lihtsalt rääkisin, mis kunagi juhtus ja mis sellest mina isiklikult arvan.
Ära pikka viha pea, :) aga mu arvamus asjast ei muutu, kui tahes hästi sa mind parkijaks ka veenda ei ürita.
Ära muretse ma ei pea üldse viha! Lihtsalt minu arust on asi suhtumises, mis on vale.. Ka minul on auto ära veetud ja olen ka trahvi saanud. Olen sellest proovinud õppida ja eluga edasi minna. Need on olnud minu enda vead ja kontrolõr tegi ainult oma tööd.... Mõne asjaga oleks võinud ka kohtusse minna aga see aeg ja ressurss ei oleks olnud mõistlikud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Lihtsalt imestan, et inimene on 17 aastat parkimiskella kasutanud ja ikka veel paneb niimoodi võssa. FB-s keegi ütles tabavalt, et ju siis ei saanud lasteaias seieritega kella selgeks"

mina sinu asemel ei teeks inimeste kohta nii "lõdva randmega" selliseid järeldusi...eriti arvestades, mida eestis kohtus MITMEL korral on täpselt selles küsimuses otsustatud! kokkuvõttes jätad sa sellise jutuga lihtsalt endast pehmelt öeldes väga madala intelligentsiga isiku mulje. nii nagu seda tegi seal fb teema all kahjuks suur osa kommenteerijaid.

mis vaidlemisest sa bitter räägid, ma ei oska arvata. mina rõhutasin FAKTI, et juhtumiga seotud oleva isiku nimi on täiesti laest võetud...ehk see ei ole ei Triin ega midagi ligilähedastki sellele. loomulikult see pole üldse oluline, ja ma ausalt öeldes imestan miks üldse mingit nime sinna juurde on tarvis lisada. aga veel rohkem imestan selle üle, miks sinna on vaja pastakast imeda mingi täiesti suvaline nimi :lol: et läheks inimestele "rohkem hinge" või? :wack:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ma jällegi ei peaks neid kohtu otsusetegijaid nii lõdva randmega targemaks, kui siin jutuks olev kella mittetundev tütarlaps. Mis iganes ta nimi oli. Vaadates-lugedes vahest kohtu otsuseid, siis tekib küll :wack:
Aga kui juba kooliminekuks pole suudetud selgeks saada mis kellaajal kus seierid asetsema peaks, siis teiste süüdistamise asemel tuleb ikka peeglisse vaadata. Samas kaasaegne põlvkond äkki ongi harjunud kella ainult iPhone ekraanilt vaatama, mine tea. Siis ongi see seieritega ketas sama imestamapanev kui gloobus.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kas sina isiklikult neid targemaks või lollimaks pead, see kahjuks või õnneks pole samas ka absoluutselt oluline, ei siin ega kuskil mujal. Sest kohus on see, kes lõpuks ütleb ja otsustab, kes "tundis kella" ja kes mitte. Ja need otsused on vast küll kõigile üsna ühemõtteliselt arusaadavad.

Kurb lugu kogu selle asja juures ongi tegelikult see kuidas nii palju inimesed räägivad mingitest seierite asenditest ja kella tööpõhimõttest. Kuid ei suuda kõige selle "suure tarkuse" juures, mille nemad väidetavalt kuskil lasteaias selgeks on saanud, rakendada isegi mitte baastasemel loogilist mõtlemist. Eks lasteaias võis jah selgeks saada, et kellaseier vist liigub ringiratast, aga ülejäänud haridustee jooksul ja elatud elu jooksul oleksid võinud veel nii mõnedki muud asjad ka selgeks saada :) paraku seda ei ole juhtunud ning siis ollaksegi kinni oma ülimalt kitsaribalises mõtlemises, kus ei suudeta kohe mitte kuidagi aru saada, et lugedes mingi fikseeritud tabloo pealt 15 ja 30, on märgitud aeg...15.30. Täiesti siiralt, sellisest asjast on kahju...sest noh savi see, et ühest väga spetsiifilisest väiksest asjast aru saada ei suuda, kuid see näitab nii mõndagi kõigi nende inimeste mõttevõime kohta
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jep. Ja samas oleks asi juhtunud 1h varem, oleks neiu saanud väita, et tal on seal ikka 14:30.
Selleks, et ei tekiks arusaamatusi ning sind mõistetakse korrektselt, selleks tuleb ka end selgelt ja ühemõtteliselt väljendada.
Kuidas see vanarahva ütlus oligi - loll pole see kes aru ei saa. Vaid see kes end arusaadavalt selgitada ei oska.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ei saanud aru.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

yeekim kirjutas: 25 Nov 2021, 21:44
Ei saanud aru.
Kellast jah :mrgreen:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”