Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Mul ka siin nüüd üsna huvitav kaasus tekkimas.

Sisenesin peatumiseks ühe pisemat sorti kaubanduskeskuse parklasse teadlikult, et toimub ainult peatumine. Haarasin kauplusest oma eelnevalt valmis pandud kauba, aga näed, kahe minutiga oli suudetud ära vormistada otsus, et parkimistasu maksmata. Jõudsin kolme minuti pärast auto juurde tagasi ehk siis reaalsuses sisse-välja käimine ja kauba laadimine. Haarasin kontrolöril nööbist, aga tema ei osanud mitte midagi öelda ja palus esitada vaie.

Nüüd siis vaidlemegi. Minu seisukoht on, et kuna parkimist ei toimunud, siis mul puudub ka parkimiskella ja parkimistasu maksmise kohustus. Peatumise suutsin ajaliselt ära tõendada selle kaudu, et mis kell ma parklasse sisenesin ja mis kell ma kauba kätte sain. Vastaspool ei suutnud kuidagi selgitada seda, kuidas juhtus nii, et kahe minutiga kõik kibekähku vormistatud sai.

Minu tõendusmaterjale lihtsalt ignoreeritakse ja katkine grammafon töötab täistuuridel. Eks näis, mis saab. Ma täitsa mõtlen, et äkki peaks selle teema kohtust läbi loksutama - saaks asjad natuke selgemaks.

Täiesti eraldi teema on see, et parkimistingimused on kronoloogiliselt totaalselt vastuolus sellega, mis seal kirjas on. Sellest ei taheta kohe kuidagi aru saada, aga see on eraldi jutt juba.



oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas oil »

Ei saa aru. Valmis pandud kaubal poes järel käimiseks toimub parklas peatumine, aga valmis panemata kauba poest ostmise jaoks on vaja parklas parkida?

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas lermo »

Peatumise ja parkimise erinevus: link
M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@rasmus , kui sa autost lahkusid ja kuidagi teada ei andnud (ntx hädatuled või silt armatuuril), et toimub kauba laadimine siis pole kontrollijal kuidagi võimalik aru saada, et toimub peatumine ja kauba laadimine. Seega nendi, et jätsid vajaliku tegemata ja neela see trahv alla ning loe kooliraha hulka.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Rasmusk kirjutas: 09 Jaan 2022, 03:10
Mul ka siin nüüd üsna huvitav kaasus tekkimas.
Siin ei ole mingit huvitavat kaasust
Täiesti tavaline ilma tasu maksmata parkimine.
Rasmusk kirjutas: 09 Jaan 2022, 03:10
Sisenesin peatumiseks ühe pisemat sorti kaubanduskeskuse parklasse teadlikult, et toimub ainult peatumine. Haarasin kauplusest oma eelnevalt valmis pandud kauba, aga näed...
...Ma täitsa mõtlen, et äkki peaks selle teema kohtust läbi loksutama - saaks asjad natuke selgemaks.
Termin "peatumine" tuleks enne kohtust läbi lokustamist endale korralikumalt selgeks teha.
Rasmusk kirjutas: 09 Jaan 2022, 03:10
Minu seisukoht on, et kuna parkimist ei toimunud, siis mul puudub ka parkimiskella ja parkimistasu maksmise kohustus.
See suur, et parkimiskell ongi selle jaoks, et kontrolör esimesel sekundil paberit ei vormistaks ;)
Rasmusk kirjutas: 09 Jaan 2022, 03:10
Minu tõendusmaterjale lihtsalt ignoreeritakse ja katkine grammafon töötab täistuuridel. Eks näis, mis saab.
Pole muidugi see, mis sa kuulda lootsid aga siin ei ole mitte ühte sind õigustavat nüanssi.
See emotsionaalne pettumus et valmis pandud petipiim nii kalliks maksma läks kohtus kahjuks ei loe.
Viimati muutis Madlobster, 09 Jaan 2022, 12:30, muudetud 2 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Huvitav mismoodi parkimiskontrolör peaks tegema vahet, kas hetkel teostatakse peatumist või parkimist, olukorras kus sõidukijuht ei suvatse omalt poolt oma tegevusest mitte kuidagi teavitada? Ukse peal kõikide autode sisenemisaega ise fikseerima? Katsuma kas kapott on veel soe ja lugema tegevuse parkimiseks alles siis, kui mootor jahtunud ja lumi autolt sulanud? Teemaalgatajal endal mingeid ideid?
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Veose laadimine on ju üheselt selge tegevus mida on võimalik vaadelda kellel iganes. See, et lähed seda kuhugi tooma, ostma, saama ei ole enam veose laadimine.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, jälle tavaline tänitamine "viieliste" poolt - absoluutselt võimatu on tuvastada, kas auto on poe tasuta parklas olnud 2 minutit või 62 minutit. Küll aga on miskipärast võimalik 60 sekundiga tuvastada, et auto saabus ja kella ei pannud ning trahv välja kirjutada :wack:

Annaks Jumal, et ma kunagi midagi ostes teie otsa ei komistaks, seda peavalu ei kujuta ette, kui peaks mingit garantiiteemat ajama vms. Õnneks mõned on vastutulelikult oma tegevused postituse alla kirja pannud, kõigile tervemõistuslikele hoiatuseks. Küsimus ei ole juriidikas, miskipärast normaalsed inimesed suudavad omavahel asju ära klattida ka nii, et kõik on pärast rahul ning iga väikse asja pärast ei pea protsessima hakkama.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 09 Jaan 2022, 18:40
Nojah, jälle tavaline tänitamine "viieliste" poolt - absoluutselt võimatu on tuvastada, kas auto on poe tasuta parklas olnud 2 minutit või 62 minutit. Küll aga on miskipärast võimalik 60 sekundiga tuvastada, et auto saabus ja kella ei pannud ning trahv välja kirjutada :wack:

Annaks Jumal, et ma kunagi midagi ostes teie otsa ei komistaks, seda peavalu ei kujuta ette, kui peaks mingit garantiiteemat ajama vms. Õnneks mõned on vastutulelikult oma tegevused postituse alla kirja pannud, kõigile tervemõistuslikele hoiatuseks. Küsimus ei ole juriidikas, miskipärast normaalsed inimesed suudavad omavahel asju ära klattida ka nii, et kõik on pärast rahul ning iga väikse asja pärast ei pea protsessima hakkama.
Keegi ju ei pea kuskil parklas jälgi ajama millal tuldi jne... Kui auto seisab tasulisel alal ja kedagi sees pole siis selge on see, et auto pargib. See on jälle see piiride nihutamise teema...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jesper kirjutas: 09 Jaan 2022, 18:40
Nojah, jälle tavaline tänitamine "viieliste" poolt - absoluutselt võimatu on tuvastada, kas auto on poe tasuta parklas olnud 2 minutit või 62 minutit. Küll
Mis asi siin inimlikuse puudumisega seotud on?
Kontrolör tuleb, parkimiskella pole, telefon näitab, et parkimise eest pole tasutud, mis ta siis tegema nagu peaks?
Ootama pool tunnikest ja peremehe saabumisel küsima, kas pihus olev sepik oli valmis pandud? Või nagu M.T juba mainis, mootori temp hindama vms?

Kui oleks selge, et kontrolör tõesti puu taga luuras ja jooksu pealt lipiku paigaldas ning taas kuhugi lumme varjus võiks inimlikusest pajatada.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Kuna see siin ikkagi mootorratturite foorum on, siis üritaks kuumana hoida teemat, kes ja kus on mootorrattale parkimistrahvi saanud. :-|||
Võimalusi peaks ju olema (IMHO):
  • *Tallinnas linna alal ju mootorratturittel tava parkida "kasutusse kohta", mitte vastavalt seadusele hõivata tervet parkimiskohta.
    *Jewro- ja Huiroparkides tuleks ju parkimistasu maksta? Paljud seda teevad? Jällegi, kasutu kõnnitee nurk Jewropargi kõrval.. Kas trahvi saab nii mupolt kui xpargilt?
    *Igasugused väikekohad, mis tasulist parkimist harrastavad... Kunagi ammu uurides sain tulemused, et Narva-Jõesuus paberilipuga parkimine ja mootorrattad parkimistasu kohuslased...
***
Aga jooksvasse teemasse... Poes sees olevad numbrimärgi sisestamise parkimisterminalid... Teoorias võiks trahvi ära saada autost poe poole liikudes, isegi kui kavas oma numbrimärk sinna terminali toksida.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Assamait kirjutas: 09 Jaan 2022, 19:16
Aga jooksevasse teemasse... Poes sees olevad numbrimärgi sisestamise parkimisterminalid... Teoorias võiks trahvi ära saada autost poe poole liikudes, isegi kui kavas oma numbrimärk sinna terminali toksida.
Sellisel juhul on võimalik vaidlustada ja tõestada, et kontrolör oli liiga agar ja kiire. A’la kontrolöri trahviotsus väljastatud 17:01 ja sinul parkimine alustatud 17:02. Praktikas seda juhtuda ei tohiks, sest ka kontrollijal võtab aega süsteemist vastuse saamine ja tõendfotode tegemine. Võib kûll juhtuda, et termnali juures oli järjekord ja seetõttu ka sinu parkimise alustamine viibis. Aga sel juhul on sul vaidlustamise aluseks siiski terminalis alustatud parkimine. Kui sul aga pole midagi, siis jääb väga küsitavaks millal sa tegelikult saabusid ja milles sa näed kontrolöri süüd, nagu eelpool üritatakse teha.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ei tea, kus kuu peal te kõik elate, aga planeedil "Tallinn" ei käi "kuumades" rimiparklates kontrolörid midagi juhuslikult niisama ringi nagu tuju tuleb, samuti ei ole mingeid põõsaid kuskil. Inimene on seal päev läbi tööl, täpselt pole viitsinud mõõta, aga noh üle 5 minuti see "ring" ei kesta, vahepeal kaob kuhugi nurga taha ära. Ju siis seal on mingi tagaruum redutamiseks, võibolla on isegi kaamera pandud et alertalert, uus ohver saabus. Seal ei ole midagi pistmist juhusega, kella mittepanijad on "kaubanduskeskuse" lisasissetulekuallikas ja kuna rentnikust poeketi omanikel on sellest suva, et võibolla mõned solvunud enam ei käi seal, siis kõik toimib. Oleks asja taga siiras soov poekülastajatele kohti vabana hoida, siis oleks väga lihtne ka teha reegel, et "märgi nr üles ja oota enne 30 minutit kui trahvi ära teed", aga ei ole.

Tsiklit on tont siiamaani lihtsalt korra vaadanud ja edasi purjetanud, anoh ausalt öeldes ega ma väga tihti seal testimas käia ei viitsi ka, linnas on normaalseid poode ka piisavalt. Ausalt öeldes on nende peldikute ignoreerimine ka ainus asi, mis reaalselt aitab - ilmselgelt see kedagi pankrotti ei aja, a vähemalt endal muretum elu. Päris-tasulises parklas saab ka tsiklile kenasti mobiilparkimisega pileti osta, ma ausalt öeldes ei näe nagu pointi, et miks kuhugi "kõrvalisse" kohta seda toppima hakata. Igasugu kõnniteede ja puualuste risustamine on rohkem nagu tõuksientusiastide stiil, mulle ikka meeldib härrasrahva kombel joonte vahel parkida.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Oo, matside sekka on ka üks härrasrahvas ära eksinud
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas: 09 Jaan 2022, 19:48
Ma ei tea, kus kuu peal te kõik elate, aga planeedil "Tallinn" ei käi "kuumades" rimiparklates kontrolörid midagi juhuslikult niisama ringi nagu tuju tuleb, samuti ei ole mingeid põõsaid kuskil. Inimene on seal päev läbi tööl, täpselt pole viitsinud mõõta, aga noh üle 5 minuti see "ring" ei kesta, vahepeal kaob kuhugi nurga taha ära. Ju siis seal on mingi tagaruum redutamiseks, võibolla on isegi kaamera pandud et alertalert, uus ohver saabus. Seal ei ole midagi pistmist juhusega, kella mittepanijad on "kaubanduskeskuse" lisasissetulekuallikas ja kuna rentnikust poeketi omanikel on sellest suva, et võibolla mõned solvunud enam ei käi seal, siis kõik toimib. Oleks asja taga siiras soov poekülastajatele kohti vabana hoida, siis oleks väga lihtne ka teha reegel, et "märgi nr üles ja oota enne 30 minutit kui trahvi ära teed", aga ei ole.
Ma ei tea millised need kuumad Rimid on sinu arvestuses ja kas Sõpruse Hüper sinna kuulub või mitte, aga mul on sealt kontrolöriga-luuramisega-ja omaniku sooviga lisa teenida 100% vastupidine kogemus. Tulin-parkisin-unustasin parkimiskella. Käisin poes 15-20 min, aega ei mõõtnud. Väljudes näen kontrolöri enda auto juurest lahkumas ja hõikan “Kas saingi ära?”. Vastuseks “Ei veel.”. Autoni jõudes leian klaasipuhasti alt “hoiatus!” või miski selline sedel, väga sarnane trahvikviitungile. Jalutasin komtrolörini ja see selgitab - omaniku nõue, et esimesel ringil trahvi ei väljastata. Omanik ei soovi karistada hajameelseid poekliente, vaid neid kes pargivad pikemalt ilma maksmata. Esimesel ringil väljastab hoiatused ja järgmisel ringil, mis u 1,5-2h pärast, juba reaalse trahviotsuse.
Nii, et erandid kinnitavad vist reeglit.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, see ongi normaalne käitumine. Oleks igal pool nii, poleks reaalselt probleemi olemas.

Ma üldiselt räägin Soo ja Telliskivi asutustest, aga eks neid sarnaseid ole veel. Kumbki pole selles suhtes "päris" Rimi, et need on tõenäoliselt mingi x omaniku minikaubanduskeskused, mille sees on Rimi rentnikuks. Kahe läheduses oleva "päris" Rimi parklates pole probleeme märganud, kuigi seal on ka sildid üleval ja keegi kella panna ei viitsi.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei tea, ei oska kaasa nutta. Kui alguses see komme tekkis, (et poe parklas hakati "kviitungeid" väljastama) oli suht häiriv, arusaamatu ja trotsi tektitav. Täna on paljudes kohtades poe uksel nr automaat ja suurele osale kodanikest on ka parkimiskella kvantmehhanismid selgeks saanud.

Kuigi pean möönma, et nõukogude liidu kodanikuna on veider poe parklas kviitungeid saada, laadale minekuks pilet osta ja veel mõned asjad (eriti veel viimasel paaril aastal tekkinud kombed :D)

Selle härrasmehena parkimisega terve auto koha hõivamisega on nii ja naa.
Suures parklas, kus ruumi küll polegi väga vahet. Samas kuskil hõivatumas kohas justkui oleks viisakas võimaluse korral ruumi kokku hoida.

Kahjuks olen aga üsna mitut videot lõustakas jms näinud, kus poolearulised lähevad kuskil kõnnitee servas olevat ratast kakkuma, kuni ümberlükkamiseni välja. Seega jah selles osas on keerukas midagi head öelda.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Macintosh kirjutas: 09 Jaan 2022, 10:25
@rasmus , kui sa autost lahkusid ja kuidagi teada ei andnud (ntx hädatuled või silt armatuuril), et toimub kauba laadimine siis pole kontrollijal kuidagi võimalik aru saada, et toimub peatumine ja kauba laadimine. Seega nendi, et jätsid vajaliku tegemata ja neela see trahv alla ning loe kooliraha hulka.
Missugune õigusakt reguleerib kohustust, kus ma pean oma sõiduki kuidagi peatumise tõendamiseks erimärgistama? Ohutulesid kasutatakse muuseas hädapeatumise korral. Sellega tegemist ei olnud.
M.T. kirjutas: 09 Jaan 2022, 11:42
Huvitav mismoodi parkimiskontrolör peaks tegema vahet, kas hetkel teostatakse peatumist või parkimist, olukorras kus sõidukijuht ei suvatse omalt poolt oma tegevusest mitte kuidagi teavitada? Ukse peal kõikide autode sisenemisaega ise fikseerima? Katsuma kas kapott on veel soe ja lugema tegevuse parkimiseks alles siis, kui mootor jahtunud ja lumi autolt sulanud? Teemaalgatajal endal mingeid ideid?
Sellistes olukordades ongi võimalik minul, kui sõidukijuhil anda kontrolörile selgitusi. Ta keeldus nendest. Nüüd saan ma anda selgitusi vaidemenetluse käigus.
Ain kirjutas: 09 Jaan 2022, 18:33
Veose laadimine on ju üheselt selge tegevus mida on võimalik vaadelda kellel iganes. See, et lähed seda kuhugi tooma, ostma, saama ei ole enam veose laadimine.
See ei ole nii ühene. Ka kauba transport sõidukini võib kvalifitseeruda sinna alla. Ehk siis kui kaugel peab olema kaup sõidukist, et see ei kvalifitseeruks enam kauba laadimiseks? 20 cm? 1 meeter? 10 meetrit?

Madlobster kirjutas: 09 Jaan 2022, 19:09
Kui oleks selge, et kontrolör tõesti puu taga luuras ja jooksu pealt lipiku paigaldas ning taas kuhugi lumme varjus võiks inimlikusest pajatada.
Ilmselgelt luuras kontrolör, kui kahe minutiga said kõik menetlustoimingud tehtud. Kui ma kolm minutit hiljem uuesti auto juurde jõudsin, siis oli juba kõik vormistatud ja pildidki tehtud. Selle ajaga ei jõua isegi parkimistingimusi läbi lugeda, et teada saada, kuidas tasumine käib - nendest tegevuste läbiviimisest rääkimata.
M.T. kirjutas: 09 Jaan 2022, 19:34
Sellisel juhul on võimalik vaidlustada ja tõestada, et kontrolör oli liiga agar ja kiire. A’la kontrolöri trahviotsus väljastatud 17:01 ja sinul parkimine alustatud 17:02. Praktikas seda juhtuda ei tohiks, sest ka kontrollijal võtab aega süsteemist vastuse saamine ja tõendfotode tegemine. Võib kûll juhtuda, et termnali juures oli järjekord ja seetõttu ka sinu parkimise alustamine viibis. Aga sel juhul on sul vaidlustamise aluseks siiski terminalis alustatud parkimine. Kui sul aga pole midagi, siis jääb väga küsitavaks millal sa tegelikult saabusid ja milles sa näed kontrolöri süüd, nagu eelpool üritatakse teha.
Saabusin parklasse kell 15.15. Kontrolör oli otsuse vormistamise lõpetanud kell 15.17. Jõudsin auto juurde tagasi kell 15.18. No ei ole enam võimalik kiiremini liigutada.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ironiseeriks veidi..
Mis on sõiduki remont? Kas sõiduki viimine remonditöökojani on remont?
Mis on söömine? Kas söögi valmistamine või koju minemine, et süüa läheb ka mõiste söömine alla?
Mis on tankimine? Kas tanklasse sõit on ka tankimine?
Mina arvan, et mitte! Kui aga kasutada väljendit sõidukit remonti viima, sööma minema, tankima minema oleks asi teine.
Ehk siis kauba laadimine on vahetu tegevus.
Ja see on järjekordne näide kuidas meil asjad pekki lähevad.. Keegi ostab kalli maatüki, et ehitada sinna kaubanduskeskus. Loomulikult peab ta sinna ka parkla ehitama.. Siis tekivad mingid vennad kes arvavad, et seal on hea autot päevotsa parkida kuna mujal küsitakse ju selle eest raha.... Siis on parkla lõpuks täis.. ja külastajad nurisevad. Siis kehtestatakse parkimiskord. See ei meeldi jälle teatud seltskonnale..
Ega mulle ju ka ei meeldi see parkimise teema lõpuks.. Aga keegi on selle oma tegevusega tekitanud.. Äitähh!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas romulus »

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Rasmusk kirjutas: 10 Jaan 2022, 08:59
Sellistes olukordades ongi võimalik minul, kui sõidukijuhil anda kontrolörile selgitusi. Ta keeldus nendest. Nüüd saan ma anda selgitusi vaidemenetluse käigus.

Saabusin parklasse kell 15.15. Kontrolör oli otsuse vormistamise lõpetanud kell 15.17. Jõudsin auto juurde tagasi kell 15.18. No ei ole enam võimalik kiiremini liigutada.
Ma pole oma väites 100% kindel, aga võimalik, et kontrolöril puudub õigus juba väljastatud trahviotsust tühistada. Ainus võimalus ongi vaidlustada ja teha seda läbi kontori jne. Sel juhul kontrolöri tegevus oli igati ok. Nagu ka trahvi vormistamine selgeltnägija võimete puudumise tõttu, sest tema töö hulka ei kuulu mõistatamismäng - kes millal tuli ja millal lahkub.

Kui sa suudad oma saabumisaja ja selle, et peatusid ainult 3 min tõestada, siis anna minna. Sellest hoolimata ei usu ma trahviotsuse tühistamisse või näe põhjust selleks, kui parkimisnõuetel on kirjas kohustus parkimis-/peatumisaeg märkida. Kui on. Kontrolli nõuded üle ja esita siis oma argumendid, miks nende tegevus oli vale.
Hoia siis meid ka arengutega kursis.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mis te jaurate, @Rasmusk ja @Jesper.
Kui küsite, kas see on õiglane? Siis ma vastan, et pole. Silmapaistvalt ebaõiglane on.
Selle asemele, et korraldada parkimine nii, et keskuse omanik saab teada, millal sõiduk saabus ja millal lahkus ja maksustada vaid neid, kes tema poolt määratud piiraega ületvad ning nii täita oma kohustust on ta mugavamaks pidanud veereteada kogu registreerimise ja aja meelsepidamise kohustus külastaja kaela. Ja sellest tulenevalt siis kottida neid erinevatel viisidel.
Õiglasel ja klienti arvestaval viisl parkimise küsimuse on lahendanud ükikud kohad näiteks Tallinnas sadama juures asuv kaubanduskeskus, kus sinenedes võtad tõkkepuu juurest pileti ja saad 2h tasuta parkida. Aja ületamisel maksad. Muud keskused on läinud lihtsama vastupanu teed ja veeretanud kogu kohustuse kliendile.

Kui rääkida õigusest siis juriidiliselt on kõik korrektne. (https://www.randlegal.ee/volaoigusseadu ... da-tasuma/) Vähemalt nii on Riigikohus kinnitanud. Parklasse sissesõidu kõrvale paigutatud silt annab parklaomanikule täieliku õigusliku aluse sind ebõiglaselt kottida nii nagu talle sobib ja siin pole õiglusega midagi pistmist. See on silmapaistvalt ebaõiglane. Olen isegi pidanud maksma kaubanduskeskuse parklas trahvi vaid hetkelise külastuse eest (parklast kassasse ja tagasi; 2 min) või korra eest, kus ostsin tuhandete eest kaupa ehitusmarketist. OK, selle viimase ma sain tühistatud, sest mul oli ostukviitung aga ka see ei läinud lihtsalt.

Ainuke, mida sa õigupoolest teha saad on taotleda leppetrahvi vähendamist, kui see tundub sulle ebamõistlik. Selle õiguse seadus sulle annab. Aga sealjuures jääb tõendamise kohustus sulle.

Maailm on ebaõiglust täis, enamus suuri ettevõtteid kasutavad oma tugevama õigust, sest nii saab. Sellega võib kas leppida ja seda silma pidada või iga kord stressi minna ja jõuetult kätega vehkida. Valiku teeb igaüks ise. Mina olen valiku teinud ja leidnud, et odavam ja vaimsele tervisele märimisväärselt jätkusuutlikum on muretseda kell, mis peatumise ise automaatselt fikseerib. https://www.motonet.ee/et/toode/6501510 ... rkimiskell

P.S. Kontrolör ei saa parklas oma otsust tagasi võtta, kui ta selle juba teinud on. Vähemalt nii on mulle seletanud sõralikus vestluses üks, kes viibis veel auto juures. Ütles, et tal selleks tehniline võimalus puudub - äpp lubab tal otuseid vaid väljastada.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No ma ütlesingi ju, et kõige tervislikum on lihtsalt käega lüüa ja teatud poode ja üleüldse kõikvõimalikke "juriidiliselt mul on õigus"-tüüpi inimesi vältida. Kui need autode-tsiklitega saabuvad kunded ikka nii pahad-pahad on, siis mis seal ikka.

A pärast paluks mitte ka halada, et "miks kõik välismaalt tellivad, ma olen ju nii tubli poepidaja" jms standardving, mis aegajalt ka siit foorumist läbi käinud on.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See Maci viidatud kell on ka mul juba ammu ja kõiksugused poe külastusel tekkivad tasulised parkimised täiesti unustatud teema. Peab jälgima,et patarei tühjaks ei saa,aga muus osas ikka täiesti kuldaväärt instrument. Patarei kestab a´2 aastat.
Aga teemaalgatajale soovitan asi üle elada ja oma viga tunnistada. See vaidlus ei vii kuhugile.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Piipz »

urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2022, 10:58
See Maci viidatud kell on ka mul juba ammu ja kõiksugused poe külastusel tekkivad tasulised parkimised täiesti unustatud teema. Peab jälgima,et patarei tühjaks ei saa,aga muus osas ikka täiesti kuldaväärt instrument. Patarei kestab a´2 aastat.
Aga teemaalgatajale soovitan asi üle elada ja oma viga tunnistada. See vaidlus ei vii kuhugile.
Peab ainult jälgima seda suve- talveaega. Miskipärast ei muutnud mul see õigel ajal kella ära ja avastasin üks päev, et olen juba pikemat aega tund aega nihkes. Muidu aga jah, väga mugav kell. EI mingit juhtmen*ssi ka.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas: 10 Jaan 2022, 10:43
A pärast paluks mitte ka halada, et "miks kõik välismaalt tellivad, ma olen ju nii tubli poepidaja" jms standardving, mis aegajalt ka siit foorumist läbi käinud on.
Lõviosas on poed ainult rentnikud ja nemad ei otsusta parkimistingimusi. Võivad küll oma arvamust avaldada ja omanikule ettepaneku teha. Teisalt on siis jälle platsis tegelased, kes nahka lasevad ja kasutavadki parklat milleks iganes, mitte aga seal asuva kaupluse külastamiseks. Siis on jällegi kliendil mure/ving miks pole parkimine korraldatud ning poekülastamine on ilmvõimatu. Tellin netist, poepidaja ise süüdi!
Ühesõnaga on alati süüdi keegi teine, mitte mina ise. Minu õigus on teha mida iganes ja lisaks viriseda.

Huvitav kui kauplus kasutaks sellist teenust nagu lux hotellid ja restod, sõidad ukse ette ja keegi viib su auto parklasse. Poekompsudega lahkudes tuuakse auto jälle ilusti ukse ette. Kas siis oleks saamatud poekülastajad ja oskamatud parkijad rahul? :roll:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas: 10 Jaan 2022, 11:00
urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2022, 10:58
See Maci viidatud kell on ka mul juba ammu ja kõiksugused poe külastusel tekkivad tasulised parkimised täiesti unustatud teema. Peab jälgima,et patarei tühjaks ei saa,aga muus osas ikka täiesti kuldaväärt instrument. Patarei kestab a´2 aastat.
Aga teemaalgatajale soovitan asi üle elada ja oma viga tunnistada. See vaidlus ei vii kuhugile.
Peab ainult jälgima seda suve- talveaega. Miskipärast ei muutnud mul see õigel ajal kella ära ja avastasin üks päev, et olen juba pikemat aega tund aega nihkes. Muidu aga jah, väga mugav kell. EI mingit juhtmen*ssi ka.
Ma naise autol avastasin ka, et ei olnud talveajale läinud, aga minu omal oli.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 10 Jaan 2022, 11:11
Lõviosas on poed ainult rentnikud ja nemad ei otsusta parkimistingimusi. Võivad küll oma arvamust avaldada ja omanikule ettepaneku teha.
Pole need suured ketipoed nõrgukesed nednes lepingutes ühti, nad saavavad vägagi diketeerida tingimusi ja seda nad ka teevad. Aga loomulikult vaid nendes küsimustes mis neid silmapaistvalt huvitavad. Reaalsus on see, et seadus toetab tänast lahendust ja poel ning seega ka platsiomanikul puudub igasugune huvi midagi muuta.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 10 Jaan 2022, 11:16
M.T. kirjutas: 10 Jaan 2022, 11:11
Lõviosas on poed ainult rentnikud ja nemad ei otsusta parkimistingimusi. Võivad küll oma arvamust avaldada ja omanikule ettepaneku teha.
Pole need suured ketipoed nõrgukesed nednes lepingutes ühti, nad saavavad vägagi diketeerida tingimusi ja seda nad ka teevad. Aga loomulikult vaid nendes küsimustes mis neid silmapaistvalt huvitavad. Reaalsus on see, et seadus toetab tänast lahendust ja poel ning seega ka platsiomanikul puudub igasugune huvi midagi muuta.
Suured jaeketid jah. Nemad on ankurrentnikud ja nende mõjuvõimuga olen kursis, 20 aastat koostöökogemust nendega.
Aga Jesper viitas siin netipoodidest tellimisele, vaevalt ta toidupoodi silmas pidas.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Suve- ja talveaja automaatne muutmine on seadistatav, vaikeolekus vahetab ise. Minu kell käib pärast patarei vahetust natuke kiiremini :-)
https://www.insmat.fi/images/products/700-007i.jpg
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”