Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kiire küsimus trahvide kohta, mida Europark, citipark ja ned teised isehakanud huiarid lahkelt välja kirjutavad. Mis sellest teemast siis sai?
Kas riik astuski lihtrahva vastu ja hakkas neile autonumbri kõhjal omaniku andmeid väljastama? Või võib praegu veel neid paberilipikuid ignoreerida?

Terv,



Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Krl kirjutas: 03 Jaan 2020, 19:28

Kiire küsimus trahvide kohta, mida Europark, citipark ja ned teised isehakanud huiarid lahkelt välja kirjutavad. Mis sellest teemast siis sai?
Kas riik astuski lihtrahva vastu ja hakkas neile autonumbri kõhjal omaniku andmeid väljastama? Või võib praegu veel neid paberilipikuid ignoreerida?

Terv,

Päriselt ka arvadki neist asjadest niimoodi?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 03 Jaan 2020, 19:28

Kiire küsimus trahvide kohta, mida Europark, citipark ja ned teised isehakanud huiarid lahkelt välja kirjutavad. Mis sellest teemast siis sai?
Kas riik astuski lihtrahva vastu ja hakkas neile autonumbri kõhjal omaniku andmeid väljastama? Või võib praegu veel neid paberilipikuid ignoreerida?

Terv,

Kui sa selle küsimuse oleks aastal 1995-2000 oleks esitanud,siis oleks isegi võibolla kaasa rääkinud,aga aastal 2020 võtab selline teemapüstitus natuke nagu sõnatuks. Ära pane pahaks,aga need on ettevõtted kes teenivad sellega oma tulemit ning toimetavad eravaldustes. Kas keegi veel tõesti arvab,et eravalduses võib käia ja toimetada nagu piss pähe lööb?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Black »

2000 - 2015 oleks vast ka veel ok olnud, aga jah, eks me läheneme vaikselt staadiumile, mille üle ise veel mõni aeg tagasi irvitasime - sommid üksteise peale telekamaksu tõttu varjatavate telekate peale kaebamas. :) On see siis heaoluühiskond või zombistumine, eks igal oma vaatevinkel...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Krl-le vastuseks et nad said kohtulahendi ja mingi seadusepügala ning nende võimuses on nüüd päringud teha ja pappi patustajatelt kasseerida.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas: 04 Jaan 2020, 10:32

Krl-le vastuseks et nad said kohtulahendi ja mingi seadusepügala ning nende võimuses on nüüd päringud teha ja pappi patustajatelt kasseerida.

Mingit erilist seaduse pügalat pole. Lihtsalt eraettevõtted,kes pakuvad parkimis teenust,saavad nüüd riiklike ja munintsipaal ettevõtetega võrdsetel alustel MNT-lt andmeid auto omaniku kohta. Ehk kui otsus on olemas, pole mõtet seda ignoreerida,läheb kallimaks. See muideks juba mitu aaastat nii.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

aga kui numbrid küljest ära võtta?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas simp »

Madlobster kirjutas: 04 Jaan 2020, 12:05

aga kui numbrid küljest ära võtta?

Ma ei usu, et seal erilist vahet on, kas päring sooritatakse VIN koodi või numbrimärgi järgi. Ofc, kui VIN nähtavas kohas pole, on teine lugu.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kohtulahend saadi üsna hiljuti. Praegu saadetakse teateid umbes kuni 3a vanustele nõuetele. Mul on 2 tükki, mis aeguvad jaanuari lõpus. Aegumine on 3a

Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Motorized »

will111 kirjutas: 04 Jaan 2020, 12:31

Kohtulahend saadi üsna hiljuti. Praegu saadetakse teateid umbes kuni 3a vanustele nõuetele. Mul on 2 tükki, mis aeguvad jaanuari lõpus. Aegumine on 3a

Nii vanade trahvide sissenõudmisel peaks olema võimalus öelda, et ei tea, kes tol korral sõidukit kasutas, sest PPA kohaselt on sõiduki omanikul/vastutaval kasutajal kohustus säilitada sõiduki kasutajate andmed kuni 6 kuud.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Black »

Madlobster kirjutas: 04 Jaan 2020, 12:05

aga kui numbrid küljest ära võtta?

Esiteks tülikas, teiseks saadakse trahv tihti teadmatusest, et mingil kohal tasuline on. Akurealakas võiks siis ka pagassis olla, kuna saavad ikkagi ka ratast lukustada. Ära vedamine on viimasel ajal vist pigem valesti parkimise eest mupo pärusmaaks jäänud. Eks seal saaks ka tõlgendada, et pargid ilma maksmata valesti jalus neil, kes makstes samal kohal parkida tahaks. :)

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Trahvi nõuab sisse ju inkassofirma ja neil pole ju andmetele ligipääsu?

...
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Black »

Isegi kui juhtum on inkassosse või kohtutäiturile edasi läinud, on nende kliendi huvi ikkagi raha kätte saada ja kui tema võimuses on päringut teha, siis tehakse koostööd. Sama teema munitsipaalmaal parkimist korraldava Ühisteenustega - kuna linn on nende kliendiks ja saab registripäringuid teha, siis nii ka tehakse.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas franz125 »

urmas66 kirjutas: 04 Jaan 2020, 11:14
Spoiler
franz125 kirjutas: 04 Jaan 2020, 10:32

Krl-le vastuseks et nad said kohtulahendi ja mingi seadusepügala ning nende võimuses on nüüd päringud teha ja pappi patustajatelt kasseerida.

Mingit erilist seaduse pügalat pole. Lihtsalt eraettevõtted,kes pakuvad parkimis teenust,saavad nüüd riiklike ja munintsipaal ettevõtetega võrdsetel alustel MNT-lt andmeid auto omaniku kohta. Ehk kui otsus on olemas, pole mõtet seda ignoreerida,läheb kallimaks. See muideks juba mitu aaastat nii.

Poogen kas seadus või seadlus või veel misiganes aga see mingisugune otsus ikkagi kuskil vastu võeti mingite instantside poolt,sest enne läks see vastuollu isiku andmekaitse seadusega.Ja niimitu aastat see pole päris kindlasti.Kui minusugune lubjakas mäletab et mingi säherdune otsus tehti siis see kesteabmiskaua pole saanud olla. :mrgreen:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Black »

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Motorized kirjutas: 04 Jaan 2020, 13:31
Spoiler
will111 kirjutas: 04 Jaan 2020, 12:31

Kohtulahend saadi üsna hiljuti. Praegu saadetakse teateid umbes kuni 3a vanustele nõuetele. Mul on 2 tükki, mis aeguvad jaanuari lõpus. Aegumine on 3a

Nii vanade trahvide sissenõudmisel peaks olema võimalus öelda, et ei tea, kes tol korral sõidukit kasutas, sest PPA kohaselt on sõiduki omanikul/vastutaval kasutajal kohustus säilitada sõiduki kasutajate andmed kuni 6 kuud.

Võin eksida,aga sellisel juhul peab omanik-vastutav kasutaja ise maksma. See on mingi seaduse pügalaga lausa omaniku kohuseks tehtud.

Mis selle teema kehtivusse puutub, siis mulle ilmselt tundus see nii selle pärast,kuna üks tuttav maadleb mingite 2-3 a vanade asjadega.

Mis numbrite maha keeramist puudutab,siis on neil õigus sõiduk,mis rikub parkimise reegleid teisaldada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Urmas, jah õigus. Nüüdse seaduse järgi tõesti nii on. Seepärast nad nüüd need nõuded "uue lainega" välja saatsidki. Kuna minul on nõuete aegumise tähtaeg aga täis saamas siis tuleb rääkida natuke aega ümmargust juttu ja oodata vaadata, mis saab. Jurist rääkis, et tõenäoliselt nad lihtsalt ei jõua nende nõuetega kohtusse minna...füüsiliselt ei jõua. Iga case puhul tuleb teha paberitöö ja asjad


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Krl kirjutas: 03 Jaan 2020, 19:28

Või võib praegu veel neid paberilipikuid ignoreerida?

Võib nii praegu kui ka alati tulevikus kui on selline soov. :roll: :ner:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Lihtsalt huvipärast küsin...Miks te maksta ei taha selle eest? Kas pole raha?
ok.. pargite kuhugi- ilmselgelt enamus saab aru ,et tasuline ala..See on ju kellegi eramaa..Võib olla isegi sõbra, sugulase, tuttava..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas: 04 Jaan 2020, 22:54

Lihtsalt huvipärast küsin...Miks te maksta ei taha selle eest? Kas pole raha?
ok.. pargite kuhugi- ilmselgelt enamus saab aru ,et tasuline ala..See on ju kellegi eramaa..Võib olla isegi sõbra, sugulase, tuttava..

Eks ikka probleem selles, et raha küsivad kõik, aga keegi niisama suuremat rahasummat kätte anda ei taha, et selle kõige eest maksta ...

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma kõigi eest vastata ei oska (loe: põhjuseid on kindlasti umbes sama palju kui neid maksmata "arveid"), aga võin öelda näiteks miks konkreetselt mina ja konkreetselt nende lipakate eest mitte lihtsalt maksta ei taha, vaid ei kavatsegi.
Esiteks see on ehituspoe tasuta parkla, kus nad neid jagasid. Mitte nö. mingi tasuline eraparkla või selline koht, kus ma siis justkui kuidagi illegaalselt parkimas oleksin käinud. Ma olen sealt poest väga palju ostnud ja ostan jätkuvalt, mistõttu ma leian, et mul oli seal täielik õigus parkida.
Teiseks, kuni sellised asutused ei suuda teha isegi niipalju, et nende parklate parkimistingimused oleksid mõistlikult välja loetavad parklasse sisenemisel siis ma ei näe ühtegi põhjust, miks mina peaksin tegema mingeid erilisi ponnistusi nende tingimuste teada saamiseks. Praeguse seisuga on antud parklasse sisenemisel "lepingu tingimused" kirjas liiklusmärgi peal sedavõrd ilusti ja suurelt, et isegi kui iga mats jääks märgi ees seisma, jalutaks spetsjomm märgi alla kohale (mis on teest ikka umbes nii 5m kaugusel kindlasti) ja üritaks sealt midagi välja lugeda... noh mina nägin näiteks ainult osa teksti selle sedeli pealt, märgi all seistes :D Kui parasjagu prille veel kaasas poleks olnud siis ilmselt ei suudaks sealt välja lugeda pea ühtegi sõna.
Kolmandaks, ma leian, et 40 eurot trahvi parkimiskella armatuurile asetamata jätmise eest tegelikult siis tasuta parklas, ja ERITI kuskil poe parklas, kuskohast ma parasjagu midagi ostmas olen, on pehmelt öeldes ebaproportsionaalne ja täiesti ebaloogiline summa. Mingi 10e "hoiatuse" ma võibolla isegi oleksin ära maksnud...aga 40 eurot, you must be fckin kiddin me! Kuskohast selline summa võetud on, kukkus laest pähe ja läks paberile kirja?

Kõik see jutt on minu nägemus asjast, ja kuna küsiti otse siis vastasin. Paluks mitte hakata mulle nüüd selgitama kuidas "asjad käivad". Mind ei huvita, ja ei hakka huvitama! Mõned asjad käivadki üsna viltu ja ma ei leia, et peaksin igasuguse jamaga nõustuma. Seega, kui on võimalus idioodid üle lasta siis seda ma ka suurima hea meelega teen. Loodan, et said vastuse Ain

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Black »

Ain kirjutas: 04 Jaan 2020, 22:54

Lihtsalt huvipärast küsin...Miks te maksta ei taha selle eest? Kas pole raha?
ok.. pargite kuhugi- ilmselgelt enamus saab aru ,et tasuline ala..See on ju kellegi eramaa..Võib olla isegi sõbra, sugulase, tuttava..

Üks levinud variant ilmselt ka see, et hüppad kiirelt kuskilt poest läbi, tagasi tulles juba lipakas (ema on sul lipik, eksole...) kojamehe vahel. Jah, siis märkad tõesti, et "lepingud" on kuskil postide otsas, aga kahju on juba sündinud. Ma elan Magistrali lähedal, praktiliselt kodupood, tean, et mingi 2h tasuta teema, et taga oleva pika 9-kordse müüri elanikud parklat ära ei ummistaks (ise nad võtsid neilt laienemiseks suure maaaluse parkla ära!), aga ikka juhtub vahel, et jääb nr ukse juures ekraanile sisse toksimata. Paar korda on ikka jõutud ära ka teha. No ei maksa neid ära, kuna ma olingi konkreetselt poe klient! Ei hakka vaidlustama ka, kuna ei ole tulemuses kindel ja parem kui ma ise neile oma andmeid ette ei sööda, siis olengi konksu otsas. Parem säilitan seda lipakat koos konkreetse poetsekiga ja kui aasta pärast ikkagi nõude saan, võin sel teemal vaidlema hakata.

Teine juhtum - läheduses on ka haigla, mille töötajad ja külastajad minu maja ette parkida armastavad, nii et viimasel ajal on isegi päeval raske oma maja ees kohta leida. Kõrval on paar maja oma esise kvartalisisese tee linnalt tasuta (võibolla maksavad mingit sümboolset 1€ kuus tasu?) rendile võtnud ja Ühisteenused möllavad. Kui kuskile mujale panna pole, pargin korraks sinna ja juba jälle lipakas klaasil (kes, krt, lubas neil üldse mu kojameest näppida? trahv, rsk!). No mingu persse, ausalt! See on reaalselt selle linnaosa maa, kuhu ka minu maksud laekuvad! Alles mõni aasta tagasi uuendati teekatet ilmselgelt mitte selle ühistu raha eest. Neil poleks karvu ka nii palju...

Edit: no näe, will vahepeal praktiliselt sama kirjutanud...

PS. Mac, "disable markdown" linnuke ei toimi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No see parkimiskella unustamine on ikkagi igaühe enda probleem,kuid mulle see üldiselt raskusi ei tekita. Pigem on tänu sellele ka võimalus mulle vajaliku poe või söögikoha ees peatuda ja seal oma asjad ära ajada. Kui kellegi on skleroosiga või tähelepanuvõimega probleem,siis on ju võimalik hankida enda liikuritele elektrooniline parkimiskell. Lollikindel lahendus,mis välistab hilisemad jamad.
Näiteks selline ja ei maksa miljonit, vaid kõigest 19.90€
https://www.motonet.ee/et/toode/6501510 ... rkimiskell
On ka minul paar korda juhtunud. Ühe vaidliustasin Ühisteenuste oma ja see tühistati,Tamsaares Maxima ees sain vist 12€(Maxima saatis pikalt ja seda poodi ma rohkem ei ole külastanud) ,selle maksin ära.
Korra Olümpia hotelli ees oli ka trahv tehtud,aga läksin selle paberiga kohe receptioni ja nad lasid selle samal hetkel tühistada. Olen selle hotelliketi klient juba aastaid ja isegi mingit küsimust ei tekkinud. Tol korral käisin küll seal söömas,aga see polnud isegi küsimus,mida ma seal tegin.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

urmas66, vahe on sees ka, kas sinna paberilipakale kirjutatakse 12e või 40e :) kohtuski vaieldakse selle üle, kas mingi nö. trahv on proportsionaalne või mitte, ja ei jõuta alati järeldusele, et iga suvaline pastakast imetud summa on iga "väärteo" eest õigustatud. muidugi on jah võimalus alati vaidlustada neid ning teoorias võibolla ka õnnestuda selle vaidlustamisega. aga see kõik on jällegi ajakulu ja eraldi tegevus, mida pead tegema. ma pole kindel, kas sellist 10e suurusjärgus asja ma viitsiks üldse vaidlustama hakata, kui seda juhtub a'la kord aastat siis tõesti pole midagi hullu ka ära maksta. 40 eurose puhul jällegi on tunne, et kui ma seda nüüd vaidlustama ka veel hakkan ehk juba kulutan oma aja ära, annan neile oma andmed kätte vabatahtlikult + seda vaiet ikkagi lõpuks ei rahuldata siis on asjaga ikka pehmelt öeldes eriti P*tsis! sellisel juhul ma tahaks ka kellegile esitada arve - oma raisatud aja eest sellise jamaga tegelemisel

iseenesest jah parkimiskella panek ei ole mingi ülejõu käiv asi, aga kui sul sellist asja näiteks lihtsalt ei ole (kuna lihtsalt ei lähe vaja igapäevaselt, ega võibolla üldse mitte kuidagi regulaarselt) siis on teine teema. või kasutad seda nii harva, et pead autos tuhnima ja otsima hakkama.
antud parkla puhul, kus minule neid lipakaid pandi, on omaette pull teema muidugi veel ka see, et see pole mitte lihtsalt tasuta parkla (noh, kellaga, aga mitte tasuline) vaid seal on alati tegelikult ka vähemalt selline 1/3 parklat tühi :D enamasti rohkemgi...
nii et seal ei käidud mitte põhjusega seda järelvalvet tegemas, vaid lihtsalt raha kogumas

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Black »

Tean-tean ja eks leiab veel poole odavamalt, aga ideaalses maailmas ei oleks meil seda foorumit ka, kuna kellelgi poleks mingeid muresid, mida kurta. Reaalses maailmas saad oma laksu ikka ühel või teisel viisil kätte.

Tean ka seda, et kõlbab ka suvaline paberitükk ja pastakaga sellele kirjutatud kellaaeg (olen tihti kasutanud), aga alati pole autos ka pastakat või on see pardakas seismisega ära kuivanud või külmunud. Teinekord on ainsaks paberitükiks salfa, millest see kuivanud pastakas suudab vaid augu läbi kraapida. :)

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ise pooldaks seda motoneti oma,saab tõsta ühelt autolt teisele,ei mingeid ühendamisi.Aga ullult usina inimesena olen saanud pappkettaga hakkama.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas: 05 Jaan 2020, 13:35

Tean-tean ja eks leiab veel poole odavamalt, aga ideaalses maailmas ei oleks meil seda foorumit ka, kuna kellelgi poleks mingeid muresid, mida kurta. Reaalses maailmas saad oma laksu ikka ühel või teisel viisil kätte.

Tean ka seda, et kõlbab ka suvaline paberitükk ja pastakaga sellele kirjutatud kellaaeg (olen tihti kasutanud), aga alati pole autos ka pastakat või on see pardakas seismisega ära kuivanud või külmunud. Teinekord on ainsaks paberitükiks salfa, millest see kuivanud pastakas suudab vaid augu läbi kraapida. :)

See odavam asi vajab ühendamist auto elektrisüsteemi,aga need Motonetis(mujal ka muidugi) müüdavad kasutavad G-sensorit ehk ostad ja asetad aknale ning kui auto peatub,siis mingi 30sek pärast hakkab aeg jooksma.Ehk nagu paned korra parkimis kella aknale ja ongi kõik.

Mina vaidlustasin ka 40€(aga ka 12 oleks vaidlustanud antud olukorras) ,sest olin kindel,et mind on alusetult trahvitud. Juhtum leidis aset Tartus,kus oli L-P tasuta parkimine selles parklas ja ma parkisin kohale,kus tahvel 60min. Kontrölori käest veel küsisin,kus-kuidas maksta saab ja ta ütles,et täna on tasuta ja ma parkisin tema juhendamisel selle koha peale. Siis oli mingi 15min pärast tulnud teine kontroll,kes tegi otsuse(polnud P-kella aknal),et rikun. Saatsin pardakaamera väljavõtte ja oma seletuse e-mailiga Ühisteenustesse ja pulli pärast CC ka "HEADE MÕTETE" eest Tartu linnapeale,kes vastas esimesena,et pole tema asi sellega tegeleda ja ostsi parkla omanik(Eesti Maaülikool oli see nn omanik) parem üles. Juhtus see Maamessi ajal. Maksin selle 40€ ka kohe ära ja miski nädala pärast tuli e-mail,et otsus tühistatud ja kanname raha tagasi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

sai käidud siin tormise ilmaga mustamäel keeglit veeretamas. nurgatagune parkla laki tn euroniksi ees, mitte ühtegi autot parklas polnud. Vihma sadas, ja jube ilm. Sai ruttu tuppa joostud. Tagasi tulles lipik aknal (10 min peale parkimist tehtud). Mingile seniilile on iga lipiku eest paar € lubatud, et see 24/7 aknast välja vahiks? No nii ebaloogiline koht, kus õhtul hilja trahvi saada ja keegi üldse sellise ilmaga jalutaks mööda nurgataguseid mustamäe parklaid. Ja selline koht üldse võiks öösel tasuline olla.

Linnamees, kellel kõik parklad ja kohad teada pole probleemi. See, kes igapäevaselt oma asju mööda linnaprklaid aeledes ei aja on trahvi saamine suht lihtne. Kesklinnas juba arvestad, et igal ribal on kuningas ja tema kümnise kauss. Aga mustakal ei osanud seal nurga taga küll sellist asja oodata. (Üks auto pikkus maja poole teisel pool torupiiret oli tasuta :) ) (Mina ei saanud aga olin seltskonnas)

Ise olen trahvi saanud, et olen parkimisäpis kogemata vale auto valinud (mul seal neid üsna mitu)
Kui vaie teha siis tühistavad ainult pool trahvist. Järgi jääb selline summa, mille eest viitsiks ainult ühe paugu keset kaussi sõita, mitte pikemat kohtuvaidlust algatada. Kuna esimene versioon enam mõnda aega tolereeritavate asjaamis meetodite hulka ei kuulu olen lisaks parkimisele maksnud ka selle pool trahvi. Seega jah maksmata jätmiseks, numbrite eemaldamiseks jms totrusteks on inimestel erinevad põhjused. Kuigi esmapilgul võib jääda mulje, et tegemsit on paadunud kriminaalidega, kes tahaksid petta oma sugulast, linna või kogu riiki siiski paljudel juhtudel ei ole asi ei varga kombel mõtlemises või ihnuses.

Viimati muutis Madlobster, 05 Jaan 2020, 14:59, muudetud 2 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Black »

Järgmine kord lähed poest uut autot ära tooma, põikad tagasiteel Maximast ka läbi, et ühtlasi toidukott ära tuua ja ongi lipakas klaasil! :D Loomulikult ise süüdi, et parkimiskell igaks juhuks alati ülikonna rinnataskus pole!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 05 Jaan 2020, 14:46

sai käidud siin tormise ilmaga mustamäel keeglit veeretamas. nurgatagune parkla laki tn euroniksi ees, mitte ühtegi autot parklas polnud.

See on ajukas koht jah ja peast tulistades on seal vist kellaga ainult 30min. :wack: Lähed poest omale kodutehnikat valima ja nahh sa 30 mintsaga kõik tehtud saad. A ju siis Euronicsi omanikel kasum veel liiga väike, et vaja sellise tegevusega kliente peedistada.
Ise olen hoiatuse saanud klaasipuhasti vahele Sõpruse Rimi parklas. Unustasin kella ja 10 min pärast väljudes astus tüüp just mu auto juurest eemale. Küsisin üle parkla kõva häälega “ Et tõesti w?”, vastas “Ei, algul teeme hoiatuse ja kui tunni-kahe pärast on ikka auto seal, siis vormistame trahviks”. See pidi antud keskuse omaniku nõue olema, et mitte peetida hajameelseid kliente, vaid neid kes käivadki seal tasuta parkimas. Igati (w) omanik.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”