Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei mõjuta see parkimiskord mitte ühegi poeketi käivet grammi võrragi. See "mina sinna enam ei lähe" ei koti mitte kedagi. Ära mine siis

Auto omanik arvab, et kogu vastutus peab olema poe teha. Soetagu seadmed, soetagu personal jne. Pärast on hala, et t*** teises poes on sepik palju odavam.
Poe pidaja jälle arvab, et parkimise alguse fikseerimine kliendil endal ei ole mingi eriline teadus ja võiks selle kulutuse tegemata jätta.

Parkimiskell on vähemalt tln´s vähegi rohkem liikuval inimesel nagunii kogu aeg kasutusel.
Milles see nutt on ma aru ei taipa`?
Olemas on isegi automaagilised parkimiskellad, et ise pea (üli keerulist seier versiooni) midagi sättima.

Nagunii on teada, et enamus kohtades tln´s on parkimine tasuline ja piiratud jne. (kui võhma mees korra dekaadis pealinna satub siis on arusaadav, et satub kimbtusse). Seega ikka ja jälle üllatuda mingi aastaid kehtinud süsteemi peale on natuke imelik.


Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, samas selleks, et 2 minutiga laks ära teha, on seadmed ja personal olemas. See, et inimene olla ja võibolla näiteks alguses number kirja panna ning alles 30 minuti pärast trahv teha, ei tundu sealt baasilt nagu eriline kosmos, küsimus on prioriteetides. Ega parkimiskella puudumine ei tähenda ju seda, et inimene tuleb sinna pikalt parkima, pigem vastupidi, kes tahab kogu 2h ära kasutada, see paneb kella ja kes tahab 2 minutiga limonaadi ära tuua, pigem ei vaevu.

Aga noh, selge see, et kedagi ei koti - kui äri ei edene, siis on süüdi alati Covid, Suessi kanal, Aliexpress ja majanduskriis. Kundede kiusamine on täiesti normaalne teeninduskultuur, ise on lollid, et su poodi tulid :wack:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tegelikult edeneb äri aasta aastalt aina paremini ja paremini. Iga aasta avatakse järjest uusi (piiratud parkimisajaga parklatega) poode ja parkla on olenemata kellast puupüsti täis.
See autonumbritest ja kellaaegadest registri kokku panemine ja iga poole tunni tagant iga auto juures näpuga järje ajamine tundub tõesti täiesti mõistuspärane tegevus olema.
:wack:
Sa võiks seda ühe päeva rocca parklas proovimas käia kui laua ääres selle idee absurdsusest aru ei saa. Ja seda ainult selleks, et suurel võtmekliendil (ühe limpsi mehel) asi sujuks.

Pigem ma pakun, et see minutite küsimus teema alagatajal oli lihtsalt hea kokku sattumus mitte meelega luuratud tegevus.
Vormistamine on aastaid seda tööd teinud inimesel minuti mäng ja sattus täpselt "õigel" ajal õigesse kohta.

Ma usun, et ise oleksin ka frustreerunud kui poetuurilt tulles kojamehe vahelt kviitungi leiaks, kuid seetõttu foorumisse särki rebima tulla ja kohtust õigust nõudma hakata ei ole päris mõistuspärane tegevus. Ilmselgelt on kviitung seal sellepärast, et parkimise algust ei olnud võimalik tuvastada ja seda seetõttu, et jätsid parkimiskella panemata või poe uksel auto nr sisestamata.
Kogu aeg on mingi eeldamine, et igal pool võiks olla tugiisik, kes sinu eest kõik ette ja taha ära teeb (nagu teehoolduse teemas. Kui ikka kuskil oli libe või lumine tuleb kisendama hakata. Kus on minu tugiisik?!? Ma ei saa ei istutud ega astutud. Kogu maailm kiusab mind)
Tekib vahest küsimus, et kui kogemata lukuga pükste asemel satuvad jalga nööpidega püksid, siis kusete püksi v? Ja õmblejale läheb ilmselgelt hagi selga.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 10 Jaan 2022, 13:16
Kogu aeg on mingi eeldamine, et igal pool võiks olla tugiisik, kes sinu eest kõik ette ja taha ära teeb (nagu teehoolduse teemas. Kui ikka kuskil oli libe või lumine tuleb kisendama hakata. Kus on minu tugiisik?!? Ma ei saa ei istutud ega astutud. Kogu maailm kiusab mind)
Tekib vahest küsimus, et kui kogemata lukuga pükste asemel satuvad jalga nööpidega püksid, siis kusete püksi v? Ja õmblejale läheb ilmselgelt hagi selga.
Saamatus massidesse!

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Aga kelle vastutada on see, kui poe parklast välja ei saa, sest tuvastada õnnestub kaks tasumise apastraati, millest üks on rikkis, teise taga möllab juba pikemat aega purjus? põder. Jutt siis kurikuulsast (Mis selle urka eelmine nimi oligi? Kuulsaks sai see koht ju kunagi sellega, et turvas vaatas kaamerast, kes poe poole ei tulnud ja munes neile trahvid) Nautica keskusest. Lume lükkamisest ja siltide "väljapääs" eksisteerimisest pole ka Nauticas midagi kuuldud.

Kes siin Rocca parklast midagi halvasti ütleb, siis mul on hea küsimus: Miks Rocca katuseparklas alati ruumi on? Minul pole mitte kunagi Roccas parkimisega probleeme olnud, küll aga Ülemiste keskuse high-tech parkimismajas, kus hädad algavad rambist, millele pole kütet pandud; high-tech andurid ei suuda talvekülmi autosid tuvastada ja valetavad vabade kohtade olemasolust; keskuse (parkimiskorraldajate) soovimatus/saamatus võidelda üle kahe koha parkijatega...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Rocca parklas pole kella mitte panemisest mingit probleemi, ma ei tea, kas see seal üldse peab olema, aga igatahes kedagi ei huvita. Ei tunne küll mingit vajadust hakata kuhugi "puupüsti täis" parklasse trügima, et saaks uhkelt seda kella kruttida ja sättida, anoh eks igaühel muidugi oma nipid, kuidas elu põnevamaks teha.

Nauticas kui pargid alla 1h vms see tasuta piir on, ei pea üldse automaadi juurde minema. Sõidad tõkkepuu taha, see loeb numbri ja läheb ise lahti. Tsikliga muidugi teoreetiliselt peaks pileti automaati toppima, a lihtsam on tõkkepuust mööda sõita, seal on selline paras vahe sisse jäetud.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Nomaeita kas see nüüd nii drastiline on. :)
Kliendile parkimise mugavamaks tegemine pole tänapäeva tehniliste vahenditega ei kallis ega kättesaamatu. Kui parkimiskortollid suudavad tänaval juba automaatselt, möödasõidul numbrid sisse lugeda ja parkimistrahvid välja kirjuatda siis ei tohiks olla keeruline parklasse sisse- ja väljasõitudel statsionaarsete kaameratega sedasama teha.
Mina ilmselt teeks, kui kaubanduskeskuse omanik oleks .... samas, järele mõeldes, kui pappi tuleb niigi siis milleks vaevuda. :bsmile: nagu sa tabavalt välja tõid siis suure kaupluse omanikul puudub igasugine motivatsioon midagi ette võtta - ostuhuvilisi on rohkem, kui jõuad ära teenindada ja kasumid kasvavad. Kauplmees teeb vaid seda, mis vajalik äri edendamiseks. See parkimiste teema tema on pigem mõttetu lisaprobleem millel tema äriga vähe seost. Ja selle probleemi on ta enda jaoks võimalikult lihtsaimal viisil lahendanud elik andnud kellegile teise lahendada.
Ilma asjast täpsemalt midagi teadamata pakun, et trahve välja kirjutava ettevõtte motivatsiooniks on neid võimalikult rohkem teha järgides reegleid nii täpselt kui võimalik sest tõenäoliselt on see nende tulu ja mitte kaupmehe oma. A kes meist ei tahaks rohkem teeninda? :-|||
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 10 Jaan 2022, 14:49
[Kui parkimiskortollid suudavad tänaval juba automaatselt, möödasõidul numbrid sisse lugeda ja parkimistrahvid välja kirjuatda siis ei tohiks olla keeruline parklasse sisse- ja väljasõitudel statsionaarsete kaameratega sedasama teha.
Mina ilmselt teeks, kui kaubanduskeskuse omanik oleks .... samas, järele mõeldes
Ja sa tõesti arvad, et Turbast tln tööle käiv Vello, kes ei soovi tln´s parkimise eest maksta ja selle vältimiseks poe parklaid kasutab ei oska porise numbriga antud teenust edasi tarbida? Aga jah ses mõttes on sul õigus. Ai võtab mupsikute (loe: kollase vestiga tegelased) tegemisi aina rohkem ja rohkem enda kanda. Kaamerad ja andurid registreerivad aina rohkem ja rohkem igasugu tegemisi. Ettekujutuse Ai hammasrataste vahele jäämisest saad siis ku oled näiteks fb´st, bookingust, googlist või mis iganes corp. bänni saanud (Ai filter) ja proovid oma õiguste eest seista ja vastuseks tuleb Ai´lt no-replay aadressilt (kui sul üleüldse õnnestub kuskile mingi kiri saata) lakooniliselt, et oled rikkunud mingit policy punkti (mida ei täpsustata), kahjuks midagi teha ei ole. Lõppu on kirjutatud et rohkem aidata ei ole võimalik, case closed ja tänud pöördumise eest.


Ja nagu ütlesid, ei ole seal poe personal, kes papred taskus ja pildiaparaat pihus parklas jalutab. Selleks on palgatud või teenivad nad oma palga ise (ei tea lepingu sisu) teised mupsikud, kelle ülesanne on parkla "Vellodest" vabastada. Ei hakka ükski mutike ühegi nissani ees pead murdma, kas omanikule on kott kuhugi valmis pakitud (ja juba jookseb soe sepik põues ummisjalu auto poole tagasi) või seistakse juba kolmveerand tundi käärind mahla leti ees mõtliku näoga, et mida täna makakate kõrvale võtta. Või on üldse trolliga edasi sõidetud ja auto päevaks sinna "unustatud"
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Ahoi. Selline vinge lugu, et tuli inkassolt kiri täna, kus nõuavad mult parkimistrahvi tasumist + menetluskulud + viivis + inkasso kasum. Tegu on 5 aastat vana parkimistrahviga, mille olemasolust sain ma nüüd selle inkassolt tulnud meili abil teada. Olen aru saanud, et need asjad aeguvad 3 aastaga. Oskab keegi öelda, mis värk on VIIS aastat vana asja nõudmisega? :wack:
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

soovita neil kohtusse pöörduda :ner:
inkassol on täpselt sama palju õigusi kui sul naabrimehel kelleltki midagi välja nõuda.
Ärimudel baseerub ainult hirmutamisel ja inimeste väheteadlikusel
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Avastasin end taust.ee häirete registris aegunud trahvinõuetega. Olen eelnevalt korduvalt keeldunud maksmast nõudeid, mis on aegunud. Kirjutasin nüüd kirja, et viivitamatult eemaldada need kirjed sealt. Näis, mis vastavad.
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Nagu tellitult kohe vastav uudis ka selle kohta.
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/9663 ... n-maksmata
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

sinilind123 kirjutas: 19 Jaan 2022, 10:37
Ahoi. Selline vinge lugu, et tuli inkassolt kiri täna, kus nõuavad mult parkimistrahvi tasumist + menetluskulud + viivis + inkasso kasum. Tegu on 5 aastat vana parkimistrahviga, mille olemasolust sain ma nüüd selle inkassolt tulnud meili abil teada. Olen aru saanud, et need asjad aeguvad 3 aastaga. Oskab keegi öelda, mis värk on VIIS aastat vana asja nõudmisega? :wack:
Aegumine on jah 3 aastata aga samas on riigikohus leidnud, et sisse tuleb siiski nõuda mõistliku aja jooksul. Ja mõistlikuks ajaks nad rohkemat, kui 2 aastat oma otsuses ei pidanud. See 5 aastat vana nõue läheta prügikasti ja kindlasti vasta, et sa pole sellega nõus ja möödunud on nii mõistlik aeg, kui saabunud on ka aegumistähtaeg.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Minult üritati mingi aeg tagasi hakata nõudma sisse umbes 2.5a vana trahvi. Ütleme nii, et loobuti üsna kiirelt ja sellega oli asi lõppenud (ma muidugi päris ullikesena neile ei vastanud ka, ju saadi aru, et protsess läheks keeruliseks).
Muidugi ple välistatud, et umbes nii 4.5a peal proovitakse igaks juhuks veel korra uuesti :lol: Aga jah, lühidalt kokku võttes on see asi lihtsalt ullikestelt raha kogumise kampaania. Ilmselgelt nad ju nii mõndagi saavad ka, eks seepärast viitsitakse tegeleda (mingil määral)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

No minuarust on see arusaam -ullikestelt raha ära võtmine ka selline huvitav seisukoht... Et sõber on mulle võlgu ja leiab igasuguseid võimalusi mitte võlga ära maksta.. Ja siis 3 aasta pärast vaatab selge silmaga otsa ja ütleb, et nõue on aegunud... Ma ei tea.. see pole ju ok! ise olen oma elu elanud nii, et keegi ei saa ütelda, et olen kellegile võlgu. Olen saanud ka mõned parkimistrahvid- need ära maksnud, sellest omad järeldused teinud ja eluga edasi läinud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Macintosh kirjutas: 26 Sept 2022, 13:32
sinilind123 kirjutas: 19 Jaan 2022, 10:37
Ahoi. Selline vinge lugu, et tuli inkassolt kiri täna, kus nõuavad mult parkimistrahvi tasumist + menetluskulud + viivis + inkasso kasum. Tegu on 5 aastat vana parkimistrahviga, mille olemasolust sain ma nüüd selle inkassolt tulnud meili abil teada. Olen aru saanud, et need asjad aeguvad 3 aastaga. Oskab keegi öelda, mis värk on VIIS aastat vana asja nõudmisega? :wack:
Aegumine on jah 3 aastata aga samas on riigikohus leidnud, et sisse tuleb siiski nõuda mõistliku aja jooksul. Ja mõistlikuks ajaks nad rohkemat, kui 2 aastat oma otsuses ei pidanud. See 5 aastat vana nõue läheta prügikasti ja kindlasti vasta, et sa pole sellega nõus ja möödunud on nii mõistlik aeg, kui saabunud on ka aegumistähtaeg.
Sellega on jant, et ma ei saa end sealt taust.ee välja kuidagi. Raiuvad yht ja sama solki vastu mulle. Otsustasin nüüd juristilt grammike abi küsida. Ehk saab mingi konkreetsema vastuse neile valmis nii. Siiani hämavad, et 15a hoiavad seal jne jne. Sellele keelduvad vastamast, et miks ei kysitud mult raha sel ajal kui nõue veel aegunud polnud. Miks mind ei teavitatud trahvist 3a jooksul.
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

sinilind123 kirjutas: 26 Sept 2022, 19:16
Macintosh kirjutas: 26 Sept 2022, 13:32
sinilind123 kirjutas: 19 Jaan 2022, 10:37
Ahoi. Selline vinge lugu, et tuli inkassolt kiri täna, kus nõuavad mult parkimistrahvi tasumist + menetluskulud + viivis + inkasso kasum. Tegu on 5 aastat vana parkimistrahviga, mille olemasolust sain ma nüüd selle inkassolt tulnud meili abil teada. Olen aru saanud, et need asjad aeguvad 3 aastaga. Oskab keegi öelda, mis värk on VIIS aastat vana asja nõudmisega? :wack:
Aegumine on jah 3 aastata aga samas on riigikohus leidnud, et sisse tuleb siiski nõuda mõistliku aja jooksul. Ja mõistlikuks ajaks nad rohkemat, kui 2 aastat oma otsuses ei pidanud. See 5 aastat vana nõue läheta prügikasti ja kindlasti vasta, et sa pole sellega nõus ja möödunud on nii mõistlik aeg, kui saabunud on ka aegumistähtaeg.
Sellega on jant, et ma ei saa end sealt taust.ee välja kuidagi. Raiuvad yht ja sama solki vastu mulle. Otsustasin nüüd juristilt grammike abi küsida. Ehk saab mingi konkreetsema vastuse neile valmis nii. Siiani hämavad, et 15a hoiavad seal jne jne. Sellele keelduvad vastamast, et miks ei kysitud mult raha sel ajal kui nõue veel aegunud polnud. Miks mind ei teavitatud trahvist 3a jooksul.
Algab ju asi trahvikviitungist kojamehe vahel. Mis sellest sai? Olen aru saanud, et põhiline miks mingid teated jne. "kaotsi lähevad" on inimeste enda lohakus.. Ehk siis ei ajakohastata oma andmeid rahvastikuregistris.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Paljugi mis, kviitungid võivad ära kaduda, lõdvalt. Tõstad kojamehed üles ja tuul viib minema. Või kass. Vahet pole, see ei puutu antud juhul kuidagi asjasse.
Ja mis pagana rahvastiku register? Keegi ei saada enam ammu ümbrikke postkasti. Kõik ähvardused ja nõuded tulevad aastaid emailiga ja sellest piisab.
Printsiip on selline, et parkimiskorraldaja paneb kviitungi kojamehed vahele, 14 päeva jooksul tuleb maksta. Pärast seda muutub leppetrahv sissenõutavaks. Kui keegi ei vaevu seda mõistliku aja jooksul sisse nõudma siis järelikult polnud vaja ja tuleb see leppetrahv korstnasse kirjutada, kui aastaid hiljem ärkad ja märkad. Kusjuures seadus isegi ütleb, moto korda tuleb tarbijat võlgnevusest teavitada ja mis see lõbu viimasele maksma läheb. Mis siin siis nüüd nii väga keerulist ikka on.
See, et inkassofirmad 120 juhul 100-st sealjuures petavad ja seadust ignoreerivad ei tohiks kellegile üllatusena tulla.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

See millest räägid on ju tagajärg kodaniku rikkumisele... Aga rikkumine kipub justkui ära ununema. Kassid tuul, inkassofirmad jne..on lõpuks kõiges halvas süüdi.. :D
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Antt1
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Mittejuristil on raske aru saada et kuidas saab täiesti vale kohtuotsus olla õige kui seda pole õigel ajal edasi kaevatud. Iseenesest ongi sest alati on mingi tähtajad ja kui need mööda lastakse läheb elu edasi.

Tuttavale tuli samuti Julianuselt kiri ca 5 aastat vana parkimistrahvi kohta. Ma helistasin sellesse kontorisse ja palusin saata nõude alusdokumendid: trahvikviitung, see foto mille kontrolör teeb jms ning lisada seletus et miks nad arvavad et nõue pole aegunud. Ning digiallkirjastatult kui paluda tohiks sest kust teine pool teab et kas meid kirju saadab - kas inkassofirma või mingi Kongo neeger (mitte et neil suurt vahet oleks).
Ei tea, rohkem pole sealt keegi ühendust võtnud - vist tunnistati lootusetuks ja kanti maha.

See et trahvikviitung ära kaob või valele inimesele saadetakse pole sugugi haruldane. Vahepeal oli komme parkima tulles võtta juba parkiva ja trahvikviitungi saanud auto kojamehe vahelt kviitung ja see enda autole pista. Kontrolör tuleb järgmise ringiga ja vaatab et juba trahvitud ja ei tule ligigi. Varesed võivad selle samuti minema tassida - kui kontrolör oli just povidloga pirukat söönud ja toimetas rasvaste näppudega. Või on pudinäpp autonumbri valesti märkinud. Mullegi on tulnud Austriast trahviteada kuigi sel aastal sinnamaile polnud juhtunudki. Seda polnud küll viitsitud eesti keelde tõlkida ja ma viskasin ta lihtsalt minema.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas: 26 Sept 2022, 21:53
See millest räägid on ju tagajärg kodaniku rikkumisele... Aga rikkumine kipub justkui ära ununema. Kassid tuul, inkassofirmad jne..on lõpuks kõiges halvas süüdi.. :D
Mis sa sellega õigupoolest öelda üritad? Et kui vares või abivalmis kaaskodanik kviitungi minema viis ja inkassofirma pole vaevunud 3+ aastat jooksul sinu käest raha küsima ning ootamatult tekib neil äratundmine, et kasumist jääb puudud siis on igati OK kõik tasud ja viivised, mis nad on suutnud pastakast välja imeda vaikides tasuda ja elust täie rinnaga rõõmu tunda?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Me ei tea kõiki asjaolusi aga kui suured need parkimistrahvid siis lõpuks on koos viivistega, et ei saa neid ära maksta? Teha sellega oma nimi registrites puhtaks ja eluga edasi minna.. See, et paber kaob on suht väike võimalus. Kõik teavad, et mingil hetkel teatud seltskond kasutas ära seaduselünka, et eraparkla omanikud ei saanud kätte registrist auto omaniku andmeid. Inimesed teenust kasutasid aga jätsid teenuse eest lihtsalt maksmata. Ehk siis kui tead, et vahele ei jää ja tuvastada isikut ei saa võib ka Sinu aiast näiteks varastada. See aga ei ole ok.
Aegumisest.. See on minu subjektiivne arvamus aga tegelikult ei peaks võlad aeguma. Adekvaatne inimene peaks kogu elu oma jamade eest vastutama ja kui majanduslik olukord paraneb siis maksad oma võlad ära..
Mäletad ju küll ühest härrast ja tema firmast kuuma teemat kus pea 3 aastat tagasi jaurati ka siin foorumis? Kas kui asi aegunud tehakse ka siin "puhastus" ja kustutatakse teema ära kuna asi aegunud ja isikule tuleb anda uus võimalus ja puhas leht...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

3 parkimistrahvi, mis esialgselt olla kunagi olnud 40 euro suurused. Mina sain neist esimest korda teada ca 3-5 aastat hiljem, kui 40 eurost on saanud 80-100eurosed trahvid. Ma leian, et ei pea neid tasuma (kindlasti ei pea tasuma intresse, mis tulenevad sellest, et keegi ei mõistnud neid rahasid minult enne küsida). Probleem on asi selles, et mitte keegi pole mitte kunagi küsinud minult neid trahvirahasid ilma intressita.
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

sinilind123 kirjutas: 27 Sept 2022, 13:09
3 parkimistrahvi, mis esialgselt olla kunagi olnud 40 euro suurused. Mina sain neist esimest korda teada ca 3-5 aastat hiljem, kui 40 eurost on saanud 80-100eurosed trahvid. Ma leian, et ei pea neid tasuma (kindlasti ei pea tasuma intresse, mis tulenevad sellest, et keegi ei mõistnud neid rahasid minult enne küsida). Probleem on asi selles, et mitte keegi pole mitte kunagi küsinud minult neid trahvirahasid ilma intressita.
Aga siis kui esmane info tuli oli ilusti näha ka fotodel õige auto jms? Kas ise said aru ja nõustud, et olid parkinud tasulisel alal ja selle eest maksmata jätnud?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ain kirjutas: 27 Sept 2022, 13:21
sinilind123 kirjutas: 27 Sept 2022, 13:09
3 parkimistrahvi, mis esialgselt olla kunagi olnud 40 euro suurused. Mina sain neist esimest korda teada ca 3-5 aastat hiljem, kui 40 eurost on saanud 80-100eurosed trahvid. Ma leian, et ei pea neid tasuma (kindlasti ei pea tasuma intresse, mis tulenevad sellest, et keegi ei mõistnud neid rahasid minult enne küsida). Probleem on asi selles, et mitte keegi pole mitte kunagi küsinud minult neid trahvirahasid ilma intressita.
Aga siis kui esmane info tuli oli ilusti näha ka fotodel õige auto jms? Kas ise said aru ja nõustud, et olid parkinud tasulisel alal ja selle eest maksmata jätnud?
No eelnevalt seletati juba, et kus nad õigel ajal trahvi küsimisega olid, mitte ei tule 3-5a hiljem koos viiviste ja trahvidega sisse nõudma.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Ain kirjutas: 27 Sept 2022, 13:21
sinilind123 kirjutas: 27 Sept 2022, 13:09
3 parkimistrahvi, mis esialgselt olla kunagi olnud 40 euro suurused. Mina sain neist esimest korda teada ca 3-5 aastat hiljem, kui 40 eurost on saanud 80-100eurosed trahvid. Ma leian, et ei pea neid tasuma (kindlasti ei pea tasuma intresse, mis tulenevad sellest, et keegi ei mõistnud neid rahasid minult enne küsida). Probleem on asi selles, et mitte keegi pole mitte kunagi küsinud minult neid trahvirahasid ilma intressita.
Aga siis kui esmane info tuli oli ilusti näha ka fotodel õige auto jms? Kas ise said aru ja nõustud, et olid parkinud tasulisel alal ja selle eest maksmata jätnud?
Kujuta ette, et kimad autoga kiiruskaamera pildile +10 ületamisega. Sa tead, et oled rikkunud eeskirju, aga trahvi ei saadeta. Oodatakse 5 aastat ja siis kirjutatakse, et näe sõitsid 5a tagasi kaamerapildile ja nüüd on sinu 15eur trahvist saanud 1500eur trahv. Maksa ära, tead ju küll, et rikkusid eeskirju. Pidid ju nägema, et pilti tehti.
Ma tahan öelda seda, et esitage oma trahvid normaalselt (postkasti või meilile) õigel ajal ja asjad oleksid lahendatud. Kui mina oma auto kojamehe vahelt lipikut leidnud pole, siis ma ei ole seda asja kätte saanud ja see pole normaalne, et hakkame viis aastat hiljem kerjama raha koos intressidega. Sellisel juhul jääb mulje, nagu oleks meelega venitatud, et intress suuremaks saada.
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

ranel kirjutas: 27 Sept 2022, 13:26
Ain kirjutas: 27 Sept 2022, 13:21
sinilind123 kirjutas: 27 Sept 2022, 13:09
3 parkimistrahvi, mis esialgselt olla kunagi olnud 40 euro suurused. Mina sain neist esimest korda teada ca 3-5 aastat hiljem, kui 40 eurost on saanud 80-100eurosed trahvid. Ma leian, et ei pea neid tasuma (kindlasti ei pea tasuma intresse, mis tulenevad sellest, et keegi ei mõistnud neid rahasid minult enne küsida). Probleem on asi selles, et mitte keegi pole mitte kunagi küsinud minult neid trahvirahasid ilma intressita.
Aga siis kui esmane info tuli oli ilusti näha ka fotodel õige auto jms? Kas ise said aru ja nõustud, et olid parkinud tasulisel alal ja selle eest maksmata jätnud?
No eelnevalt seletati juba, et kus nad õigel ajal trahvi küsimisega olid, mitte ei tule 3-5a hiljem koos viiviste ja trahvidega sisse nõudma.
Eelnevalt pole ju selgitatud kas pargiti ja jäeti kogemata või meelega maksmata selle eest . Aga 3 trahvi.. ja mitte ühtegi teadet pole tulnud.. See ei saa enam juhus olla.
Ise olen vast samapalju trahve saanud ja kõik teated olen ka kätte saanud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

sinilind123 kirjutas: 27 Sept 2022, 13:35
Ain kirjutas: 27 Sept 2022, 13:21
sinilind123 kirjutas: 27 Sept 2022, 13:09
3 parkimistrahvi, mis esialgselt olla kunagi olnud 40 euro suurused. Mina sain neist esimest korda teada ca 3-5 aastat hiljem, kui 40 eurost on saanud 80-100eurosed trahvid. Ma leian, et ei pea neid tasuma (kindlasti ei pea tasuma intresse, mis tulenevad sellest, et keegi ei mõistnud neid rahasid minult enne küsida). Probleem on asi selles, et mitte keegi pole mitte kunagi küsinud minult neid trahvirahasid ilma intressita.
Aga siis kui esmane info tuli oli ilusti näha ka fotodel õige auto jms? Kas ise said aru ja nõustud, et olid parkinud tasulisel alal ja selle eest maksmata jätnud?
Kujuta ette, et kimad autoga kiiruskaamera pildile +10 ületamisega. Sa tead, et oled rikkunud eeskirju, aga trahvi ei saadeta. Oodatakse 5 aastat ja siis kirjutatakse, et näe sõitsid 5a tagasi kaamerapildile ja nüüd on sinu 15eur trahvist saanud 1500eur trahv. Maksa ära, tead ju küll, et rikkusid eeskirju. Pidid ju nägema, et pilti tehti.
Ma tahan öelda seda, et esitage oma trahvid normaalselt (postkasti või meilile) õigel ajal ja asjad oleksid lahendatud. Kui mina oma auto kojamehe vahelt lipikut leidnud pole, siis ma ei ole seda asja kätte saanud ja see pole normaalne, et hakkame viis aastat hiljem kerjama raha koos intressidega. Sellisel juhul jääb mulje, nagu oleks meelega venitatud, et intress suuremaks saada.
Lihtne küsimus.. Kas parkisid ja jätsid kogemata või meelega maksmata? Trahvid ja intressid ei puutu asjasse hetkel. Need on ju tulem Sinu rikkumisele.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kindlasti ei jätnud meelega maksmata. Unustasin parkimiskella panna kõigil kolmel korral. Kui ma lähen autosse ja mingit trahvilipikut klaasivahel pole, aga saan aru, et upsipupsi mul ju jäi kell panemata. Kas peaksin ise igaks petteks võtma ühisteenustega ühendust, et tsauka ma siin just parkisin ja kell ununes, et mul küll trahvi pole klaasi vahel, aga äkki ma ikka sain trahvi?
See oli nii ammu, aga ilmselt ma ei pand tähelegi, et mingit kella on tarvis panna. See oli see aeg, kus alles muutus popiks kõiksuguste toidupoodide parklad muuta kellaga parklaks. Tänase päevani ei ole meeles iga selverisse sisenemise puhul kella panna. Olen ka saanud vahel trahvi ja olen ära maksnud. Probleem oli selles, et ma ei ole neid kolme trahvi kätte saanud enne, kui nüüd aastaid hiljem koos intressidega.
Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Arusaadav. Ega ma ei tahagi midagi halvasti ütelda. Lihtsalt need kes teadlikult ja avalikult kunagi kasutasid ära seda seaduseauku kus eraparkla omanikud ei saanud registrist sõiduki omanikke kätte ja jätsid põhimõtteliselt parkimise eest maksmata tegid karuteene neile kes päriselt unustasid..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”