Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Väita oleks saanud ja saab alati igasuguseid asju. Aga proovi nüüd mõista, et millegi väitmine on üks asi...see, kas selle millegi väitmiseks ka mingisugust reaalset ja tõsiselt võetavat alust on, see on täiesti eraldi asi. Kui ta nii oleks väitnud siis 1) tema trahvisummat vähendatud ei oleks 2) kui ta oleks (teoorias) läinud seda kohtus vaidlustama siis oleks see case talle lõppenud tulemiga, et ta eksis ning kellale oli pahatahtlikult ja teadlikult sätitud nö. vale aeg.

Seda kõike samas sõltumata sellest, mida arvavad mingid inimesed facebookis jne. Loll on tõesti see, kes end arusaadavalt selgitada ei oska...kuid samal ajal kehtib ka reegel, et päris lollile end selgitada ei olegi praktikas võimalik. Teoretiseerida võib muidugi igatmoodi ja niisama demagoogiat genereerida.


Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Asi see väike trahv maksta, kui oled tasulisel alal vahele jäänud, nagunii oled enne tasuta pääsenud. Teemaga seoses meenus enda kogemus, et ka tasuta parkimise ajal võib "trahvi" saada. Haabersti Rimis kaua käinud, aga ükspäev ennelõunasel käigul kollane paber klaasil ja trahv 10.- ilma kellata parkimine. Tuli välja, et isegi äärelinna suurel platsil on sissesõidul kuskil taevases kõrguses mikrokirjaga tahvel tingimustega. Nojah, seal tiheda liiklusega ja nikerdamisega pääsudes on üsna ebareaalne neid tahvleid otsida ja ka lugeda. Ei rimi ega europark meilivahetuses viitsinud aru saada 10 min poekäigust ja et äkki esimesel korral siis annaks andeks tasuta parkimise alal parkimise ilma kellata. Aga ei, see 10 euri oli ikka tähtsam. Sellest saadik olen seda poodi pm vältinud, tuleb ikkagi jalgadega hääletada.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas bitter »

Jesper kirjutas: 25 Nov 2021, 14:09
Veel hullem, ehk siis sulle valmistab head tuju ja lausa mõnu, kui kedagi tema pisieksimuse pärast karistatakse. A kui PayPal sind lambist kotib, siis see on kohe karjuv ebaõiglus, eksole?
Kui inimene ei ole pahas tujus siis järelikult on ta heas tujus ja lausa mõnuleb? Geniaalne järeldus. Paypali teemal jagasin vaid infot - kui müüja ei täida oma lubadust (teha makse x päeva jooksul), siis PP ostjat ei kaitse.
Jesper kirjutas: 25 Nov 2021, 14:09
Peale selle on konkreetne seierivärk juba ammuilma kohtus selgeks vaieldud: https://www.delfi.ee/artikkel/26011769/ ... a-tundmist
Oled kindel, et Tartu volikogu 2006.a määrus reguleerib täna Tallinnas parkimist? Tartus ei olnud ka üldse sama olukord!
"Kaebaja märgistas parkimise algusaja kell 16.25 selliselt, et tunniosuti asetses numbrist neli veidi edasi number viie suunas ja minutiosuti asus numbril viis." Ehk siis tartlane pani tunniosuti õigele poole täistundi, tallinlane pani selle pigem valele poole. Vaata fotot.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mrtn5 kirjutas: 25 Nov 2021, 23:51
tuleb ikkagi jalgadega hääletada.
Kahjuks või õnneks (oleneb kummal pool oled) on sellest jalgadega hääletamisest null tolku.
Onu Elon võib sellist lugu mõnes näiteks rehvibutiigis pastakat näpu vahel keerutades heietada ja näha "maagiat" juhtumas

Millisest marketist keegi omale sepiku koju viib ei koti mitte kedagi (noh ise pead hakkama kaugemalt (rimist (lol) ) tooma vbl, kui antud market on mudu sul mugavuse/läheduse vms tõttu orbiidil olnud)

Ja noh kui nüüd aus olla, siis poe ees tiirutada ja parkimiskohta otsida on üsna totter tegelaste tõttu, kes oma pannid päevaks sinna jätavad ja trolliga edasi lähevad. Pood võitleb tegelikult ju just selle eest, et sinul kui poe külastajal parkimisvõimalus oleks. Seega see pahameel poe suunas on nata (togi)
Ja see kümpa ei ole eriline karistus (suht sümboolne kuid siiski tähelepanu äratav meede neile, kel posti otsas olev tahvel kahe silma vahele on jäänud)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 25 Nov 2021, 23:23

Seda kõike samas sõltumata sellest, mida arvavad mingid inimesed facebookis jne. Loll on tõesti see, kes end arusaadavalt selgitada ei oska...kuid samal ajal kehtib ka reegel, et päris lollile end selgitada ei olegi praktikas võimalik. Teoretiseerida võib muidugi igatmoodi ja niisama demagoogiat genereerida.
Ega üritagi siin sinuga võidu teoretiseerida, siin jään pika puuga kaotajaks. Ajalugu on näidanud, et pole keegi siin footumis su arvamust suutnud muuta. See selleks.
Sinu arvamus on, et viga oli kontrolöris ja minu arvamus on vastupidine. So let’s agree to disagree. Ma küll usun, et ka antud parkija tegi juhtumist omad järeldused ning edaspidi parkimisaega enam sarnaselt ei märgi. Aga samas võin ka vabalt eksida.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 26 Nov 2021, 11:36
Millisest marketist keegi omale sepiku koju viib ei koti mitte kedagi (noh ise pead hakkama kaugemalt (rimist (lol) ) tooma vbl, kui antud market on mudu sul mugavuse/läheduse vms tõttu orbiidil olnud)
See väide, et jaekaupmeest ei koti kas ostad oma sepiku Rimist või Selverist või mõnest teisest jaeketist, on nüüd küll jaekaubandusest väga kaugel asuva inimese oma.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Teemaväline
M.T. kirjutas: 26 Nov 2021, 11:41
Ega üritagi siin sinuga võidu teoretiseerida, siin jään pika puuga kaotajaks. Ajalugu on näidanud, et pole keegi siin footumis su arvamust suutnud muuta.
Mina tunnen täpselt ühte inimeste kelle seisukoha muutmisega ma hakkama saan. Kui väga vaja on. Kõikide teiste inimeste puhul on see kas ülimalt keeruline või suisa võimatu. Aga enamjaolt on ikka tore, et kõik täpselt samamoodi ei mõtle nagu mina. :wink:
M.T. kirjutas: 25 Nov 2021, 20:54
Ma jällegi ei peaks neid kohtu otsusetegijaid nii lõdva randmega targemaks, kui siin jutuks olev kella mittetundev tütarlaps. Mis iganes ta nimi oli. Vaadates-lugedes vahest kohtu otsuseid, siis tekib küll :wack:
Kohus ei peagi tarkust demonstreerima, kohtu ülesanne on võrrelda esitatud tõendite kokkusobivust seadusandlusega ja nende paikapidavust. Kui on kohti, mida seadus ei reguleeri siis vaadatakse, kuidas oleks mõistlik inimene sarnasel juhul käitunud ja kas kellaaja esitamine selgelt väljendatud või mitte. Mina oleks antud juhtumi puhul nentinud, et kella seadaja soovis pigem 15.30 näidata. 14:30 nägemine selle sihverplaadil eeldab fantaasiat. Aga olgem ausad, ega need parkimiskontrolörid ka liiga teravad pliiatsid ole ja vahel on nad suisa pahatatahlikud. Ma olen kord roolis istudes oodanud vanalinnas abikaasat ca 10 minutit ja mupo töötaja astus juure ning palus panna kas parkimiskell või lahkuda, sest vastasel juhul vormistab ta mulle viivistasu otsuse. Kui nüüd terava pliiatsiga liiklusseadusest järge ajad siis tõesti polnud tegu peatumisega ja formaalselt oli tal õigus. Aga see kisub kergelt kafkalikuks ja mõstlikus ühiskonnas ei peaks asjad nii välja nägema.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas: 26 Nov 2021, 11:49
Madlobster kirjutas: 26 Nov 2021, 11:36
Millisest marketist keegi omale sepiku koju viib ei koti mitte kedagi (noh ise pead hakkama kaugemalt (rimist (lol) ) tooma vbl, kui antud market on mudu sul mugavuse/läheduse vms tõttu orbiidil olnud)
See väide, et jaekaupmeest ei koti kas ostad oma sepiku Rimist või Selverist või mõnest teisest jaeketist, on nüüd küll jaekaubandusest väga kaugel asuva inimese oma.
No tuleb ikka nagu aru saada, kas tegemist on üksik solvuja prääksatusega või a-la 30% käibelangu põhjustava probleemiga.

Üks versioonidest on väärt sama palju kui eile lastud kõhutuul, huvitav kumb. :)
Võin isegi kangemat sorti mürki võtta, et antud parkla "kellaga parklaks" muutmine ei mõjuta antud poe käivet negatiivselt mitte karva võrra ka mitte.
Ei imesta, et kliente tuli juurde, sest oli võimalik parkimiskoht leida omale. Sest Turbast tlnsse tööle käiv tegelane enam ei jäta oma rege poe klientidele mõeldud parklasse
Seega ei koti ei jae- ega mis tahes muud kaupmees üksikisiku niug.
Neid üksikuid prääksatusi tuleb iga päev. Kellel oli sepik eilse kuupäevaga, kellel ei maitsenud salat, kelle jaoks oli peldiku järjekord liiga pikk, või pandi maja eest tõuks pihta või mida iganes muud :)
Sama palju tuleb neid juurde teisest ketist, kellel laadsed probleemid mujal ja rimis sattus olema naeratav tips, maitsev salat ning vaba parkimiskoht ukse kõrval.

Neid jalgadega hääletajaid on kõik foorumid täis aga õitsevad edasi ka kitsale kommuunile suunatud teenusepakkujaid, kus valjuhäälseid "hääletajaid" terve foorumitäis (paar näidet ka siit üsna gigantsete teemadena läbi käinud)
Ei ole need eemalduvad "päntajalad" mingit erilist mõju avaldanud (peremehed pole vaevunud eemalduvaid samme kuuldes isegi pilku maha lööma, mingitest muudest meetmetest rääkimata) ka suht kitsas valdkonnas.

seega jah, see hääletan jalgadega on hea õhtuse õlle kõrvale oma naisele südamelt ära rääkida ja "thats it"
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas bitter »

Maaks kirjutas: 06 Jaan 2020, 16:07
Mulle tõi jõulavana parkimiskella Motonetist https://www.motonet.ee/et/toode/6501510 ... rkimiskell
Kiirustage kodanikud parkimisgeeniused ja teil saab olema murevaba aasta :-)
urmas66 kirjutas: 24 Nov 2021, 14:25
Ma ostsin oma pere autodele elektoonilised kellad ja see kella teema täiesti unustatud asi.
Kas seesama Insmat?
Selle kellaga võib ka trahvi saada kui juhendit ei loe :). Võiks eeldada, et paned kpv ja kellaaja õigeks ja rohkem puutuma ei pea. Aga ei pruugi olla nii. Peale patareivahetust läks mu Insmat (Gen. 3) "soome seadesse" - kui mootor seiskub nt 11:04, siis kell näitab parkimise alguseks 11:30. :!: Vaja valida kas parkimise ajaks kuvatakse hetke kellaaeg, ümardatakse järgmise veerandtunni peale või -järgmise pooltunni peale. Saab muuta hoides P nuppu 3 sekundit ja siis valides variantidest 00/15/30.
Viimati muutis bitter, 26 Nov 2021, 18:08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 26 Nov 2021, 13:45
No tuleb ikka nagu aru saada, kas tegemist on üksik solvuja prääksatusega või a-la 30% käibelangu põhjustava probleemiga.
Tuleb ka sellest aru saada, et kõik jalgadega hääletajad ei “prääksu” ja teevad oma otsuse vaikides. Eestlane on vaikne prääksuja. Ning kõikide otsuste puhul pole põhjuseks parkla, igaühel omad põhjused.
Tegelikult on sul osaliselt õigus, Rimis tõesti tihti kedagi ei koti kuskohast sina või mina oma sepiku homme ostan. Seda on nii otse kui läbi lillede aastate jooksul korduvalt kuuldud. Ja eks seda tegevust kajastab mingil määral ka nende positsioon jaekaubanduses, mis tugevast nr.2 positsioonist on taandunud kohale 4.
A me kaldume teemast väga mööda juba.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 26 Nov 2021, 13:06
Kohus ei peagi tarkust demonstreerima, kohtu ülesanne on võrrelda esitatud tõendite kokkusobivust seadusandlusega ja nende paikapidavust. Kui on kohti, mida seadus ei reguleeri siis vaadatakse, kuidas oleks mõistlik inimene sarnasel juhul käitunud ja kas kellaaja esitamine selgelt väljendatud või mitte.
Soovisid sa nüüd öelda seda, et kohtus võivad ka lollid töötada või sain ma su mõttest valesti aru?
Selleks, et tõendite kokkusobivust jne. adekvaatselt hinnata ja selle kõige põhjal ka õige otsus teha, peaks ikka natuke tarkust neil vast olema ja läbi kohtuotsuse koos põhjendusega nad ka seda demonstreetivad. Olen valel teel?
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eks Rootsi mõisa köis ikka lohiseb jah, samas mu lemmikud on need väikekaupmehed, kes ühes Interneti otsas mingis suvalises nendega mitte seotud petu- või probleemiteemas kommenteerivad stiilis "ostja asi on teada mida ta ostab ja lollidelt tulebki raha ära võtta" ning siis teises otsas jälle imestavad, et "miks küll inimesed oma kola välismaalt tellivad, ma tegin ju niii head hinnad..." :D

Normaalsed poed-keskused on ammu asja lahendanud nii, et tahvlid on küll üleval, aga jälgivad reaalset parkimisaega ja tõrjuvad reaalselt kauaparkijaid, mitte ei varitse põõsastes seda ühte õnnetut kellaunustajat, et talle 30 sekundiga kohe trahv ära laduda. Või noh, ma ei teagi tegelt, mida nad päriselt teevad või ei tee, aga igatahes Kristiines või Roccas või Arsenalis mingit kellastressi ei tunne ja ei arva, et peaksingi tundma. Ruumipuudust ka pole.
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 163
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Ma olen selleks liiga laisk, et väikse pahameele kogemuse pealt omale elu keeruliseks teha kaugemaid poode külastades. Õnneks on trassil ca 3 võrreldavat poodi veel, ning Rimi langes eelistuste rivi lõppu, kuna seda teistest keerukam külastada selle parkimise lisanikerduse tõttu. Eks muidugi aitas eelistuse kujundamisele kaasa ka Rimi klienditoe kindlameelsus. Nii see laisk tarbija eelistabki lihtsamat lahendust, seniks kuni +/- muutuvad.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Huvitav kuidas "hääletavad" näiteks kuskil vahelejäänud kiiruseületajad? Et jääd kiiruseületamisega Tln-Trt. maanteel vahele siis sealtkaudu enam ei sõida? :D
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Ain kirjutas: 26 Nov 2021, 19:16
Huvitav kuidas "hääletavad" näiteks kuskil vahelejäänud kiiruseületajad? Et jääd kiiruseületamisega Tln-Trt. maanteel vahele siis sealtkaudu enam ei sõida? :D
Täpselt nii :D
Aastaid tagasi tihedalt motikaga Trt-Tln vahet kulgedes ja ühel hetkel lubadest ilma jäädes soovitas isegi sõbralik seadusesilm, et "mine sõida parem mööda Piibe maanteed"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

kusjuures jah...kui mõtlema hakata siis olen nii tõesti toiminud :D mul on võimalik oma põhilist marsruuti tallinna kodu ja teise kodu vahel sõita kahte erinevat põhiteed pidi. ühel on (mitmed) kaamerad, teised ei ole ühtegi. kaameratega ruut on samas natuke lühem ja kohati saaks sealt ka kiiremini...aga ma ei sõida seda enam peaaegu mitte kunagi :D nii et see on üsna ühemõtteline hääletamine. tallinn-pärnu otsa üritasin samuti vahepeal sõita nii vähe ja harva kui võimalik...nüüd muidugi on nende erinevate kaamerate asukohad seal juba pähe kulunud siiski.

ja küss ei olegi tegelikult kunagi olnud mingis tahtlikus ja teadlikus kiiruseületamises. pärnu otsal sõitsin näiteks konkreetselt pikka aega ühe rekka taga rahulikult kui selle kaameratrahvi sain. tõesti ei osanud oodata, et rekkajuht võiks külma näoga omale kaameratest kiirusetrahve koguda...kui keegi teab, kus mingid kaamerad asuvad siis tema võiks ju teada?! :D
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ain kirjutas: 26 Nov 2021, 19:16
Huvitav kuidas "hääletavad" näiteks kuskil vahelejäänud kiiruseületajad? Et jääd kiiruseületamisega Tln-Trt. maanteel vahele siis sealtkaudu enam ei sõida? :D
Lihtne ju, hääletad kergema jalaga edaspidi. Või siis jalgsi kõndides.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ma tõmbasin omale Barking äpi ja sellega saab vist igalpool maksta ja ei pea mõtlema et mida kellele, kui palju. Pole küll veel jõudnud tasulises parklas kasutada. Kuid kui olen mõnes kohas käinud,kuid lühemat aega ,siis on igaljuhul teavitanud,et asud tasulisel alal.Lisaks ka elektrooniline parkimis kell,mis välistab unustamise
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Minu teada suhtleb parkimismajade jms. aladega "PARGI.EE" äpp, see Barking oli justkui hoovides ja eraaedades parkimiseks.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Assamait »

See Haukumise äpp vist mingist hetkest alates ka "universaalne" parkimise äpp... Ei tea, võtsin maha, kui mingi hetk oma tingimused nii sõnastasid, et nad võivad igal võimalikul ja võimatul juhul krediitkaardilt raha võtta.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 29 Nov 2021, 09:46
Minu teada suhtleb parkimismajade jms. aladega "PARGI.EE" äpp, see Barking oli justkui hoovides ja eraaedades parkimiseks.
EP tsoone on seal ka päris palju ehk näiteks Olümpia ees ja ümber ning Rävala parkimismaja, mis mulle vahel vajalikud. Oli veel üsna mitu kohta, mille pärast selle tegin. Need siis mingid Europarki ja Ühisteenuste alad. Linna alal parkimine on mulle juba hinna ehk siis põhimõtte pärast suht vastuvõetamatu. Üritan neile raha mitte jätta. Erti leili ajab pärast seda kui suvel Constantas parkisin äpiga 0,53€ tund. Kui kolm tundi täis tuli teavitus, et pikenda palun või lõpeta, kui oled parklast lahkunud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei saa aru mis asi see leili ajas? 0,53€/h või meeldetuletuseks saadetud SMS?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Heh, ma sain Ühiteenustelt teate, et 2.5 aastat tagsi on mulle määratud viivistasu otsus ja olgu ma nüüd nii kena ning maksu see koos kõikide kaansnevate kuludega (25€+15€+1€) ära või muidu kaebavad nad mu kohtusse. 3 aasta möödumisel on nõue teatavasti aegunud, seega on jäänud vaid 5 kuud. Huvitav, kus nad viimased 2.5 aastat olid? Kahe poole aasta taha mäletada, et kas sai pargitud ja kas oli otsus on ka omaette ettevõtmine.
Kuna auto on naise nimel siis oli kodus kõvasti seletamist ja veenmist, et nii palju hiljem tulnud leppetrahvi nõudeid ei maksta, kuna igasugune mõistlik aeg on ammu möödas. Kui Ühisteenus peab vajalikuks siis nad võivad meid hageda niipalju kui süda lustib.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 30 Nov 2021, 13:05
Heh, ma sain Ühiteenustelt teate, et 2.5 aastat tagsi on mulle määratud viivistasu otsus ja olgu ma nüüd nii kena ning maksu see koos kõikide kaansnevate kuludega (25€+15€+1€) ära või muidu kaebavad nad mu kohtusse. 3 aasta möödumisel on nõue teatavasti aegunud, seega on jäänud vaid 5 kuud. Huvitav, kus nad viimased 2.5 aastat olid? Kahe poole aasta taha mäletada, et kas sai pargitud ja kas oli otsus on ka omaette ettevõtmine.
Kuna auto on naise nimel siis oli kodus kõvasti seletamist ja veenmist, et nii palju hiljem tulnud leppetrahvi nõudeid ei maksta, kuna igasugune mõistlik aeg on ammu möödas. Kui Ühisteenus peab vajalikuks siis nad võivad meid hageda niipalju kui süda lustib.
Aga asja iva on milles? Parkisid või ei parkinud? Neil on ju reeglina fotod olemas. Kui parkisid ja ei maksnud siis on ju asi selge. Aeg ei muuda ju seda olematuks... Esimese asjana võetakse nendega ühendust ja selgitatakse mis värk on...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

asja iva on selles, et 2.5a on möödas ja kohe aegub nõue ära!

olen samuti saanu paar aastat tagasi sellise "uudise", mis oli samuti umbes täpselt nii vana ehk paari kuu jooksul aeguv asi. kas parkisin või ei parkinud? no kust kurat seda peaks täpselt mäletama, mis ~3a tagasi oli ja millal? aga ilmselgelt justnimelt selle peale mängitaksegi. olin üsna kindel, et ise ei parkinud. keegi, kes tol ajal minu autot kasutas võis parkida. + minuteada oli tegu tasuta parklaga (ajal, mille kohta on väidetav trahv kirjutatud). kas ja millal seda korda täpselt muudeti, on muidugi jälle tore arutada - 3a hiljem. aga long stoori short siis sellise jama peale tulebki ühistele teenustele öelda head hagemist!
mis on asja reaalne sisu - keegi seal otsib iga teatud aja tagant vist välja mingid kohe aeguma hakkavad nõuded ning võtab ette ristiretke. kasutab veel viimast võimalust proovida "tasuta" pappi teenida sest nad teavad hästi, et jäänud on väga vähe aega, hageda tegelikult enam pole mingit mõtet ning kui nüüd ei küsi (ega ähvarda) siis pole enam võimalust tasuta pappi ka teenida. väga lihtne skeem. kes soovib neile maksta, võib seda muidugi teha. raha teatavasti kasvab puu otsas ning seda võib loopida suvalises suunas ikka...küll keegi pihta saab :D

ahjaa, oma meilivahetuses minumeelest küsisin ka fotosid tõestuseks, et ikka tõesti on selline asi olnud kuna mina pole mingist trahvist teadlik. ma ei olnud sel hetkel kui mulle nõue saadeti muidugi enam isegi auto omanik aga see selleks. fotosid ei saadetud. kui ütlesin, et mulle teada olevalt seal tasulist parkimist ei olnud siis selle peale ei kostetud ka midagi. ühesõnaga - head hagemist :lol:
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Ain »

Aga täna ju siis veel aegunud see pole.. Minu teada ettevõtted loovutavad mingi aja tagant oma nõudeid ja siis tulevad need uuesti päevakorda. Mõistlik igal juhul suhelda enne kui mingi täitemenetlus käima lükatakse ja taust ära rikutakse minu arust.. Näen ikka aegajalt inimesi kellele järekat vms ei anta..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ole veel jah, aga hageda neil ilmselt poleks enam mõistlik...neid põhjuseid oskab täpsemalt selgitada mõni jurist.

Mina suhtlesingi ja küsisin täiesti iseenesest mõistetavaid küsimusi, millele ei peaks olema ka kuigi keeruline vastata ja vastavat infot saata. Kuivõrd nad seda ei teinud siis nii jäigi. Täpsustan siis veel, et "case dropped" oli teenuste poolt, mitte minu poolt. Mailivahetus lõppes sellega, et minu küsimusele enam vastust ei tulnud, ega tulnud ka mingit muud teavet ega teavitust.

Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Macintosh kirjutas: 30 Nov 2021, 13:05
Heh, ma sain Ühiteenustelt teate, et 2.5 aastat tagsi on mulle määratud viivistasu otsus ja olgu ma nüüd nii kena ning maksu see koos kõikide kaansnevate kuludega (25€+15€+1€) ära või muidu kaebavad nad mu kohtusse. 3 aasta möödumisel on nõue teatavasti aegunud, seega on jäänud vaid 5 kuud. Huvitav, kus nad viimased 2.5 aastat olid? Kahe poole aasta taha mäletada, et kas sai pargitud ja kas oli otsus on ka omaette ettevõtmine.
Kuna auto on naise nimel siis oli kodus kõvasti seletamist ja veenmist, et nii palju hiljem tulnud leppetrahvi nõudeid ei maksta, kuna igasugune mõistlik aeg on ammu möödas. Kui Ühisteenus peab vajalikuks siis nad võivad meid hageda niipalju kui süda lustib.
Sain septembris sama sisuga kirja, kuriteost möödunud 2 kuud vähem kui 3 aastat. Mäletan küll, et kojamehe vahel oli arve-saateleht, aga kuna mul sõpru ei ole ja suhelda ikkagi tahaks, siis kirjutasin kirja ja palusin mälu värskendada. Vastuseks saadetigi pikk rivi pilte, millest kannataks kohe auto24 kuulutuse valmis vorpida. Aga uuri mis nurga alt tahad, piltidel pole näha ühtegi kviitungit. Niisiis räige pettus toime pandud, aga et vahelejäämisest oleks mulle teada antud, selle kohta mitte ühtegi tõendit. Ilmselt pani ametnik rohkem rõhku ilusa auto pildistamisele. Andsin neile oma avastusest teada ja kohe võeti lahkesti lõppsummast 15+1 euri maha. Natukese proovisin veel norida, aga sellel järgnes juba äärmiselt närviline vastus. Otsustasin lõpetada.
Lõppu ka väike küsimus: kas Tondi K-rauta parkla on kogu aeg Ühisteenuste oma olnud või on see Europarkilt üle võetud koos võlgnikega ?

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas will111 »

:lol:

minuteada on üle võetud mingil hetkel. ma ise töötasin seal kõrvalmajas palju aastaid (aastaid tagasi). vahepeal sai pargitud sinna tühja poe parklasse aga vähemalt seal kuskohast mina antud parklasse sisenesin ei olnud küll ühtegi märki ega tahvlit selle kohta võimalik näha ega lugeda, et seal parkimine tasuline oleks või üldse mingid tingimused eksisteeriks. praeguseks vist on, kuigi pole ka päris kindel, kas just kõigi sissepääsude juures

Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Järjekordne teema parkimistrahvide kohta (aga mis siis, tore on ikka)

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

will111 kirjutas: 30 Nov 2021, 20:14
:lol:

minuteada on üle võetud mingil hetkel. ma ise töötasin seal kõrvalmajas palju aastaid (aastaid tagasi). vahepeal sai pargitud sinna tühja poe parklasse aga vähemalt seal kuskohast mina antud parklasse sisenesin ei olnud küll ühtegi märki ega tahvlit selle kohta võimalik näha ega lugeda, et seal parkimine tasuline oleks või üldse mingid tingimused eksisteeriks. praeguseks vist on, kuigi pole ka päris kindel, kas just kõigi sissepääsude juures
Kõrvalmajja (PPA) mul just asja oligi. Pidin seal atmosfääri jagama Nigeeria parimate poegadega, kuna ID-kaart oli ilma igasuguse hoiatuseta 4 päeva enne aegunud. Kuigi aastal 2018 suutsid kõik muud eluks vajalikud teenused oma peatsest lõppemisest aegsasti teada anda, siis see e-tiiger oli jälle tiba uinunud. Ja kellegi jaoks oli hirmus kasulik otsustada, et aastaid toiminud panga koodikaart tegelikult mind identifitseerida ei suuda. Aga minu õnneks tähendas aja broneerimine (mis omakorda tähendas, et mul jäi tiba aega puudu, et oma kohalolu registreerida k-rauta pardaarvutis), et ma pean ootama tavapärase 1,5 tunni asemel ainult 68 minutit.
Ja kes meist ei maksaks peale seda tsirkust saabunud parkimistrahvi kohe koju jõudes ära ?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”