Rehvimüra

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded


Teema algataja
vteor
Postitusi: 80
Liitunud: 14 Apr 2014, 21:44
Tsikkel: Honda NC750X
Asukoht: Muuga
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas vteor »

Tere. Milline asfalti esirehv on vaiksem? Mootorrattaks - Honda NC750 ja esirattalt (Bridgeston-tehasest pandud) tuleb müra, mis on tuulemürast kõvem.



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mis tahes asfaldi rehv

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas joha123 »

kontrolli rehvi kasutusiga, ehk on juba kivistunud? kui vähe sõidad, siis püsib hea muster mitmeid aastaid kasutuseast üle korralikuna, pidamine aga mitte. .... ja rehvimüra kaotamiseks oleks abi ka häälekama summuti kasutamisest.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas will111 »

ükski rehv ei kivistu. ka 20a vana rehv mitte. see praguneb enne lihtsalt nii ära, et läheb sõna otseses mõttes katki. müra tuleb tõenäoliselt kskilt mujalt kui see on tõesti nii kõva lörin, et ületab tuulemüra


Teema algataja
vteor
Postitusi: 80
Liitunud: 14 Apr 2014, 21:44
Tsikkel: Honda NC750X
Asukoht: Muuga
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas vteor »

Jargmisel nädalal proovin mingi teise mustriga rehvi. See mis präegu all, - on paar aastat vana - selline
https://www.bridgestone.com/products/mo ... ail/pr042/


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas will111 »

tsikliga ma pole ausõna rehvimüra eales kuulnud...kuid autoga sõites mööda harjumaa teid on küll täiesti reaalselt selline efekt olemas, et sõidad ühe asfaltkatte peal siis müra hakkab juba raadiost üle kostuma ja sõidad teisel siis nagu ei kuulegi midagi. vahel isegi tee peal sõites tüüpilisest soonest kõrvale langeb teemüra/rehvimüra ikka väga selgelt madalamaks. ehk siis...eks see kõik sõltub ikka väga palju teekattest, rehvist pigem vähem kuigi loomulikult eriti vastiku katte peal võib üks rehv olla ka märgatavalt vaiksem kui teine

kas sul see bridgu on nii kõva pinnaga, et kui näiteks mingi poldiotsaga koputad (lased vastu rehvi kukkuda) siis peaaegu kõliseb vastu ja polt põrkab rehvi mustri pealt tagasi? (normaalne segu peaks sellise koputuse summutama)

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Rehvimüra oleneb mustri pilust/mustri klotside omavahelisest kaugusest. Mida suurema vahega seda mürarikkam
Teekattel oleneb, kas on sile asfalt või siis julmalt pinnatud ja need pindamiseks kasutatud kivid on nagu väiked nukid püsti, mis tekitavad müra.

Tsiklil ma ka väga ei kujuta ette seda rehvimüra vbl kui krossirehviga asfaldil vaikse tsikliga ja kõrge tuuleklaasiga tulistada, siis äkki ongi.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas Vint »

Krossirehviga aka kärnaga täiesti olemas teatud kiirusel, võib isegi ulguma hakata. Eks need kõik suurema klotsiga ole sellised, nagu eelpool mainiti.
Kiivri vahetamine poleks ka paha mõte, mida lahtisem, seda rohkem kuuled liiklusmüra.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Tsiklil ma ka väga ei kujuta ette seda rehvimüra vbl kui krossirehviga asfaldil vaikse tsikliga ja kõrge tuuleklaasiga tulistada, siis äkki ongi" kusjuures jah, on tõepoolest :D nii et ikkagi olen kuulnud, aga see on muidugi ka mitte tänava rattaga, väiksemal kiirusel (tuulemüra veel väga ei teki) ja lisaks ka palju luhvtima kiivriga, mis nii ehk naa laseb müra kenasti kahest kõrvaaugust sisse.
tänavarattaga sõites pole siiski kunagi kuulnud. ka siis mitte kui rehv on suhteliselt suure klotsivahega ja üsna kõrge (aga ikkagi streetliigal rehv ja mitte krossikärn).

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Rehvimüra

Lugemata postitus Postitas romulus »

Klotsiga rehv võib ikka hullult uluda. Kunagi oli Twinil Mitas E09 taga all, mis teatud kulumisastmes ulus nii, et kõrvalseisja kuulis enne seda ulumist kui läheneva motika häält, eriti siledal asfaldil :) Umbes nagu ATVdel. Aga nii siledalt rehvilt nagu teemaalgataja ei oskaks seda oodatagi...

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”