Kõige tähtsam asi motomehele? Saun! Räägiks.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kõige tähtsam asi motomehele? Saun! Räägiks.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

See pottseppade jutt tuleb vist pigem korstna vaatevinklist, mitte niiväga küttekolde kestvusest. Kui ahi on efektiivne ja hoitakse madalat tuld ka veel, siis pidavat väljalaske temp nii madal olema, et korstnas tekib kondenseerumine, mis osasid korstnatüüpe lihtsalt hävitab (korstnas on sisuliselt happevihm). Ise kasutan vangide mingit keskmist oma telksaunas, ahi on metsiklult üledimensioneeritud, kuid mulle nii meeldibki, ilmselt kütan kauem, kuid ruum on väike ja hoiab temperatuure kehvasti+muld/lumi/jääpõrand, siis ahi võikski võimsam olla. Tõmbeprobleeme on mul olnud ainult tsiklil, kui karpa jäätab...

Ikka mina
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Veebr 2024, 08:14
Tsikkel: KTM 380 2t, Suzu 450, KTM
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Kõige tähtsam asi motomehele? Saun! Räägiks.

Lugemata postitus Postitas Ikka mina »

Väidetavalt puuküttega keristel (kui kütad ikka puudega) korstnas happe probleemi küll pole, vaata kasvõi majadel kus puuahi/pliit sees on korstnad lausa vastavatest tellistest ja kestavad ikka pikalt - metallkorstnad põlevad lihtsalt üleliigse kuumuse käes hõredaks.
Kui korstnas 300+ kraadi siis on kõik ok, puhastama peab ikka, sellest ei pääse. Tahm ja muu pläust tekib sinna igal juhul.
Üks mis selge, alla tuleklassi T600 ärge metall moodulkorstnaid küll ostke, need lausa ohtlikud.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”