Varustuseringluse idee

Mõtted, ettepanekud, vead, teadaanded mootorratturite foorumi, külastajate ja postituste kohta. Koht kus küsida või teada anda.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mis oleks kui me teeks siia, Bikerisse motovarustuse ringluse. Algajatele, abivajajatele, kellele iganes.
Paljudel meist on mingil arenguetapil teatud varustust käepärast. Ja ühel hetkle me seda enam ei vaja: ei meeldi, on aastaga pesus just täpselt kõhu pealt 4 numbrit kokku läinud, stiil pole see, värv vale ... põhjuse ju leiab alti. Mõned asjad müüme ära tihti jäävad ka kapis tolmu koguma. Aga kui õige teeks nii, et see varustus, mida müü ei plaani läheks siin ringlusesse. Kuulutus üles ja kogu lugu.

Reeglid oleksid lihtsad:

  • kuulutuse võib postitada igaüks
  • varustuse vastuvõtja peab olema algaja mootorrattur (esimesed 2 aastat äkki?)
  • raha küsitakse fikseeritud summana sümboolne 5€ eseme eest
  • kui vastuvõtjal enam vaja ei lähe siis paneb taas ringlusesse (või kui ei kõlba enam ringlusesse panna siis utiliseerib)

Kuidas arvate, kas me saaksime siin sellise asja tööle?



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas tali »

Tundub popikas idee, toetan algatust :bsmile:

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas koi »

Ja mul ka miskit kapis lebamas. Nahksed korralikud sõidukad ja naiste püksid ja paar jopet ja... On ka veel siltidega naiste sõidu teksad, kaitsmed ja puha, aga neid ei raatsi päris viieka eest ringlusse lasta. Pilte ka ei viitsi sehkendada, sest ma viimane mammut, kel pole isegi nuti telefoni... . Aga idee muidugi tänuväärne! Kindlasti tasub edasi arendada!

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Ma pakun välja, et õige koht selleks on näiteks "Motoexotika", kus korraldaja andis kuni siamaanini tasuta (w) ruum, et kirbuturg korraldada.

Oleks siis lihtsalt meeskond vaja, kes korraldab vastuvõtmine ja kauplemine (ja kauba tagastamine kui midagi jääb müümata).

Hinnadest nii palju, et 5,- E kasutatud Rukka jope ees on kena, aga kes annab seda niimoodi ära? Isegi kasutatud Rukka kaitsepatjad maksavad juba tunduvalt rohkem.
Ma ei näe mingi võimalus, et "fikseeritud" hinnad rakendada.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Ma pakun välja, et õige koht selleks on näiteks "Motoexotika"

See on kahjuks ainult mõned päevad aastas. Aga kes see viitsib oodata seda ühte nv... et äkki joppab sealt midagi. :ner:
Nii et idee on huvitav ja tänuväärt. :bsmile: Aga.... kes seda järelvalvet peab, et kraam läheb ikka "õigele rohelisele"?
Ja keegi ei käsi oma "Rukkat" niimoodi ära andma. Kui hinnasoovid suuremad, siis selleks on ju müügikohad.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Hr.Nõel kirjutas:

Nii et idee on huvitav ja tänuväärt. :bsmile: Aga.... kes seda järelvalvet peab, et kraam läheb ikka "õigele rohelisele"?

No eks see taandub südametunnistusele, kõikide asjade järgi pole lihtsalt võimalik (ja ka vajadust) valvata.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mitte, et selles idees nüüd midagi halba poleks, et niisama seisvad asjad kasutusse jõuaks, aga kui inimene ei jõua endale isegi elementaarsemat varustust osta, siis ehk mootorratas pole kõige õigem hobi ta jaoks rahaliselt?

Las turg reguleerib olukorda ja asjad leiavad asukoha kasutatud asjade müügis. Kui keegi tõesti tahab tasuta ära anda, siis saab ju alati ära märkida, et tasuta jagab.

Motoexotica kirbukas vähemalt minu arust ära kantud asjade eest(mitte lihtsalt kasutatud, vaid ära kantud/kulunud) oli hinnaootus ebareaalselt kõrge. Kõrval hallist sai täitsa uusi asju umbes 2x hinnavahe eest kätte.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Haip minuarust super idee. Tegin suvel selle teemaga ka otsa juba lahti :) rõõm lugeda, et Mac on asja paraleelselt laiemaks mõelnud. Järelikult oleme kuskil sarnase mõttelaadiga :bsmile: :bsmile: :bsmile:

Minu sõnum oli selline :

"Btw, viskan oma vana TShuli kombe ka auto peale, kes noor algaja ja rahapuuduses kuid ei ole kasutatud varustuse osas prits, astugu läbi äkki läheb selga ja saad selle endale toetuseks. Kaheosaline. Ma ise olen 179 ja siis kui kaalusin 86 siis läks ta täpselt selga. Nüüd kui olen suuremaks paisunud jäi ta mul üle...

Kombe läheb kellegi kätte kes reaalselt seda vajab ja kellel finants ei võimalda. Mitte ei taha, et see omakasu eesmärgil järgmine päev kuskile müüki ilmub.

(Lännu headesse kätesse)
"
Selle postitasin "Rajale sõitma" teemasse. Põhjus oli väga lihtne. Kui korraldati rajapäevi siis sinan ronis hulgaliselt tegelasi kes olid otseses mõttes kontori kingaga. Põhjus lihtsamast lihtsam tahaks võtta osa aga vorustuse ostuks lihtsalt finantsi ei ole.

Minu kõige suurem mure oli, et kombe ei satuks edasimüüa või omakasulõikaja kätte vaid teeniks kedagi head inimest kes seda reaalselt ka vajaks. Raja äärest saingi tuttavaks ühe härraga kelle kätet kombe läks (ta külle ei olnud rahapuuduses kuid suhtumine oli kutil õige) ning ta on sellega kogu hooaja ära kärutanud ja isegi väikse loha pannud.

Muidugi suht imelik on vaadata kui su oma kombe sinust mööda süidab ja parema aja ka kirja saab :D

Iseensest toetan seda ideed täiega. See oleks hea kick starter algajale ja ka kindlasti mainetõstja ühiskonnas.

Oluline sõnum, et keegi ei hakkaks selle pealt teenima kui see üritus on suunatud toetamisele.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üldiselt selle seisma jäänud kola ära andmisega ei ole põhiline probleem mitte võtjate puudus, vaid asjaolu, et kõik tahavad saada sadat pilti eri nurkade alt, lehekülgede kaupa kirjeldust, muidu tund aega maast-ilmast tsättida pluss saatmist kuhugi Udu-Vigalasse. See viimane siis tähendab enamasti seda, et ma ei saa seda kotti inimesemoodi Smartposti kappi torgata ja valida "maksab saaja", vaid pean ootama eesti posti vaestemajas järjekorras kuni kõik need 15000 vanema generatsiooni esindajat saavad oma postkaardid ostetud, lisaks peab ostja eraldi ülekande tegema. 5€ on täiesti mõttetu tasu selle jändamise eest, Uuskasutuskeskuse postkasti toppimine võtab 30 sekundit, ei ole motospetsiifiline ja tulemus on sama...

Anoh teha võib ikka, vbl kõik ei ole nii laisad nagu mina :)

Muidu mul ühed 3 kuud kasutatud nr 46 Akito saapad vedelevad. Saaja ei pea olema noor, vaene, algaja, ilusate silmadega, patuvabade mõtetega jne, riiulisse oleks lihtsalt ruumi vaja :)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Jesper kirjutas:
Spoiler

Üldiselt selle seisma jäänud kola ära andmisega ei ole põhiline probleem mitte võtjate puudus, vaid asjaolu, et kõik tahavad saada sadat pilti eri nurkade alt, lehekülgede kaupa kirjeldust, muidu tund aega maast-ilmast tsättida pluss saatmist kuhugi Udu-Vigalasse. See viimane siis tähendab enamasti seda, et ma ei saa seda kotti inimesemoodi Smartposti kappi torgata ja valida "maksab saaja", vaid pean ootama eesti posti vaestemajas järjekorras kuni kõik need 15000 vanema generatsiooni esindajat saavad oma postkaardid ostetud, lisaks peab ostja eraldi ülekande tegema. 5€ on täiesti mõttetu tasu selle jändamise eest, Uuskasutuskeskuse postkasti toppimine võtab 30 sekundit, ei ole motospetsiifiline ja tulemus on sama...

Anoh teha võib ikka, vbl kõik ei ole nii laisad nagu mina :)

Muidu mul ühed 3 kuud kasutatud nr 46 Akito saapad vedelevad. Saaja ei pea olema noor, vaene, algaja, ilusate silmadega jne, riiulisse oleks lihtsalt ruumi vaja :)

Ma täitsa mõistan su muret. Sest meil tasuta tahetakse ka saada tihti peale uut ja korralikku ja kordagi kandmata jne.

No aga teeks siis mingi USA TOday laadse secondhandi lahenduse. Kuhu saab oma kola viia kilo hinnaga ja eks need saavad kilo + marginaal maha müüa.

Või siis üritustele kaasa vedada. See peaks lihtsalt tavaks saama. Näiteks kui keegi läheb krossi või raja päevale või mõnele kultuursele motojoomingule siis võib kaasa võtta ja seal siis kellegile kaasa määrida. Nendel üritustel näed ära ka inimese ja saad aru, kas ta ikka vajab so abi. :D Pealegi üritustel on tüüpiliselt koos huviring kellele see jubin kõige paremini võiks vaja olla. Näiteks laste krossivarustus, eks klubides vast on mingi lifecycle juba ka kujunenud.

Võibolla on küsimus hoopiski heade tavade ja arusaamade juurutamises? :bsmile:

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ei saa aru sellest murest, et võtja peab mingitele tingimustele vastama ning ülevaatust ja ülekuulamist vajama. Mis vahet seal on, kes selle kola endale saab või mis ta sellega teeb? Pangu hernepõllule hirmutiseks, kui meeldib.

Noja niipalju kui ma krossidel käinud olen, siis seal enamik inimesi ilmselt ei julgeks selliseid saapaid ja rehve naabrite nähes prügikasti ka viia, millega mina veel rõõmsalt ringi uhan :D


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Motoexotica kirbukas vähemalt minu arust ära kantud asjade eest(mitte lihtsalt kasutatud, vaid ära kantud/kulunud) oli hinnaootus ebareaalselt kõrge. Kõrval hallist sai täitsa uusi asju umbes 2x hinnavahe eest kätte.

@Ranel -

kes on midagi toonud, tema määras ka hind. Margus ja mina oleme seda üüritus 2 korda toetanud ja kaasa vedanud, aga kahjuks oleme kogu aeg üksik jäänud, sellepärast jäi 2018 kirbuturg ära, lihtsalt aeg ei ole olnud. Proovisime samuti natukene rahvas aidata, et "õige" hind välja selgitada, aga mis sa veel teed kui sa oled enamus ajast sealt üksi?

Ebareaalselt kõrged hinnad? Ma vaidlen pigem vastu - kvaliteet maksab. Sa saa võrreldada mingi Pakistanis toodud uus aga odav nahkjope versus näiteks kvaliteedi kaup: Rukka, Frank Thomas, Held või "original Veddel".

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eestis ongi peamiseks teemaks see, et mitte kellegile lihtsalt ei sobi kasutatud varustust kasutada. Isegi kui seda tasuta jagatakse :D Nagu Ardilla mainis, et põhimõtteliselt ka tasuta tahetakse saada uut ja kordagi kasutamata asja. Ja samas üritatakse siis pidevalt igal pool (hint hint hint -> FB tsiklirahvas) müüa oma "ainult 2 korda seljas olnud" kraami kõrgema hinnaga kui seda poest osta saab. Selline on lihtsalt reaalsus tänasel päeval. Ja ma ausalt öeldes natuke kahtlustan, et kui siin sellise ringlus tekikski...siis nii mõnigi "roheline" läheks varsti mõnda siit leitud asja fb's kaubaks lükkama "suure kasumiga"

Eks muidugi on ka erandeid, kõik vast nii pirtsakad ei ole ja nii ebaloogilisi ootusi ei oma, aga neid erandeid on minumeelest hirmus vähe. Endale on just (kasutatud) varustust osteski pea iga kord silma ja meelde jäänud see kuidas müüjad näevad kurja vaeva, et vabandada välja mingeid väikseid visuaalseid vigastusi, kriipsukesi ja kraapsukesi. Mis see mind huvitab, et saapal on nina peal kraapsud. Ma tahan teada, kas vooder sees on terve, kas lukk töötab ja ega tald ei ole pooleks minemas :D Ning muidugi, et kuidas asi tundub kui selle selga või jalga panen omale. Aga iga müüja suurim mure tundub olema mingi minimaalne visuaalne defekt ja siis selle väikseks rääkimine.

Endalgi oleks nipet näput ringlusesse lasta, aga ma ausalt öeldes kahtlen, et minu natuke katkise varukaga (kuigi muidu suht uueväärset) jopet keegi tahab või et mingi soodsamat sorti kiiver loosi läheks.


reimps

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ajal oleks jumet pigem Streetmoto vms kohas eraldi nurgakese näol, kuhu saab oma asja viia niisama ning Neeme koos tiimiga kasseerib siis iga eseme eest näiteks 3.- või 5.-
See kataks ära nö "riiulirendi" pluss tähelepanu, mida see nurk siiski natuke tahab. Suur "disclaimer" ka üles, et "asjad on nagu on, kui ei taha, ära vingu".

Eraisikuna seda asja neti teel ajades läheks see tõesti Uduverresaatmisteks, meeletute piltide tegemiseks ja jõhkra sebimise vajaduse tekkimiseks.

Naglalt lükkasin muidugi Neeme ja Karu nüüd siin "tanki", aga jutt on pigem illustratiivsena mõeldud.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas ttt »

Idee muidu hea aga.. Ma ei saa hästi aru, mismoodi see täpselt toimima peaks. Kui midagi on üle, aga müüa ei plaani? Mis neist asjadest siis hoida, veel enam kellelgi ära kanda lasta? Mul pole küll olnud probleemi ebaõnnestunud ostudest vabanemisega. Tõsi, enamasti tahetakse kantud asjade eest rohkem raha kui poes uute eest. Aga elementaarse komplekti saab ikka soodsalt kokku kui natuke otsida, ma ei usu et tsiklisõit nüüd selle taha peaks jääma.
Vb mingi profivarustuse teemal asi töötaks paremini (kombed, vihmakindlad riided jne mida tõesti ei jaksa osta). Samuti võiks töötada laenamine sest vahel on tõesti ainult korraks vaja (mingi spetsiifiline asi v seljakotile varustus) ja siis ei tahaks isegi odavalt osta täiskomplekti.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas pyta »

Tehke oma ühisgaraazi see nurk

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Vint »

Leiunurga nime all võiks õnnestuda ja seda tingimusel, et asjad on tõesti tasuta.
( Olgu siis mistahes asjad, põhiline reegel - Tasuta. Motovarustus, kasutatud rehvid, mööbel jne.)
Kunagine kolavahetuse teema sai just nimelt sellepärast lõpetatud, et enamus hakkas küsima mingit sümboolset summakest, vastavalt tahtja südmetunnistusele. jne.

Kohustusliku infona - asukoht, tel. number ja kirjeldus ning muu asjakohane jutt. ( N. helistada õhtul peale 18:00 vms. )
Kauba vastuvõtja veendub ise selles, et varustus sobib, ega müü seda edasi, omakasu eesmärgil, põhjendusega - Jäi suureks/väikeseks.
Kui aga silmamõõt pole kõige parem või selgub et saapad hõõruvad, pannakse asjad uuesti, siin samas äraandmiseks üles.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Jesper »

ttt kirjutas:

Mis neist asjadest siis hoida, veel enam kellelgi ära kanda lasta? Mul pole küll olnud probleemi ebaõnnestunud ostudest vabanemisega.

Põhiasi on, et saaks selle Rukka märgiga nartsu ära kinkimise eest auraha rinda ja helendava rõnga peakohale, et mitte niisama tont ja linnas ringi pläristaja, vaid ikka motokultuuri edendaja ja muidu heategija! :D

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui miskit üle, võib ju näiteks kuhugi kasutatud asjade poodi ära viia ja äkki saab mõne sellise poega kokku leppida, et müüvadki tsiklimeeste toodud asju näiteks viieka eest. Kui mul juhtub sellist odavkraami vedelema jääma, annan parema meelega tasuta ära, kui et hakkan pakkimise-postitamisega vaeva nägema.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Jesper kirjutas:
ttt kirjutas:

Mis neist asjadest siis hoida, veel enam kellelgi ära kanda lasta? Mul pole küll olnud probleemi ebaõnnestunud ostudest vabanemisega.

Põhiasi on, et saaks selle Rukka märgiga nartsu ära kinkimise eest auraha rinda ja helendava rõnga peakohale, et mitte niisama tont ja linnas ringi pläristaja, vaid ikka motokultuuri edendaja ja muidu heategija! :D

Ma ei ta kas rõngast helendama vajan, mul on siiski taskulamp olemas :mrgreen:, et vältida kademeelt võime teha ananüümse leiunurga :nono: Viime ööpimeduse varjus oma varustuse kuskile nurka kellel üle on ja müüa ei viitsi ning siis teised tulevad sinna järgmisel öösel taskulampidega otsima. :mrgreen:

Tegelt on s**t tunne küll, kui sa kedagi toetad ja siis näed kuidas sull seljataga irvitatakse ja siis kohe asi müüki pannakse. Siis pole üldse asjal pointi ju?

Samahästi võib edasi oma kola müüa ja kui müüdud ei saa siis "ei endale ega teistele" võib lihtsalt ära visata. Isegi omal ajal otsisin taga mõistliku hinnaga kasutatud varustust, kui aga hind ei erinenud poeomast läksid ikka poodi ja ostisn kombe kuhu higistasin esimesena sisse. :bsmile:

Pealegi, keegi ei räägi ju siin, sellest, et hakkame nüüd kõike kõigile tasuta jagama siis oleme IN. Ei pigem ikka sellest, et kui sisemine mina lubab seda teha siis miks mitte. Kõike ilmeslgelt tasuta ka ei saa.

Samas esimese varustuse puhul oleks täitsa õnnelik, kui saaks hea hinnaga aftekat, sest päevalõpuks esimene varustus ikka vahetatakse suht kiiresti välja. Pealegi ma niikuinii põristan enamusajast omaette ja mul suht pohlad midaminust arvatakse, kas olen oreooliga või ilma. Kes mind tunnevad teavad niigi milline ma olen ja ma ei pea tõestama ennast läbi mingite lisategevuste :bsmile:

Kui näen tsiklimeest kes võiks abi vajada ja mul on võimalus toetada siis ma ei näe põhjust miks mitte seda teha. Vabaturumajandus sellest vaevalt, et nüüd kuidagi kreeni vajuks.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas ttt »

Jesper kirjutas:
ttt kirjutas:

Mis neist asjadest siis hoida, veel enam kellelgi ära kanda lasta? Mul pole küll olnud probleemi ebaõnnestunud ostudest vabanemisega.

Põhiasi on, et saaks selle Rukka märgiga nartsu ära kinkimise eest auraha rinda ja helendava rõnga peakohale, et mitte niisama tont ja linnas ringi pläristaja, vaid ikka motokultuuri edendaja ja muidu heategija! :D

Aa no kui päris nartsudest räägime, siis mul ka jah on üks jope mida ei raatsi müüa, sest ma ei taha oma hingele seda, kui keegi algaja end ribadeks kukub ja siis imestab et jopest polnud sittagi kasu :D Muidu pmst võiks tasuta ära anda küll.. :P Üks kiiver ka selline..

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ära anda teemade tavalised pealkirjad on "Ära anda priboor 25€ eest"
Teksti lisatakse ähvardus, et kui keegi "ära antavat" priboori 25€ eest ligi ei võta see prügimäele viia.
Et siis prügilasse olen valmis oma kuludega viima ja seal ka peale maksma. Aga see, kes ise järgi tuleb ja autosse tassib võiks ikka mõne rubla anda?
Mõned asjad ise mõnes foorumis sellises teemad ära andnud. Kui inimene tõi kommi või õlut vastu siis tõi aga mingiks eelduseks see ei olnud. Kui ta ka selle jrg päev osta oksjonil 100€ maha müüs siis poogen. Mina ei viitsinud ei müüa ega kuhugi viia.
Mis puudutab 5€eest või tasuta ära antava varustuse kvaliteeti siis need on 90% ulatuses prügikasti kaup. Kirbukal üks aasta vaatasin ja mõtlesin, et, kes küll seda sodi sellise raha eest ostab. Ok olid mõned mõistliku välimuse ja hinnaga asjad ka. Aga väga palju asju leidus muuseumisse sobiva välimuse ja hinnaga??? Vbl olid norm asjad juba ära ostetud :)
Kui, siis peaks tõesti olema mingi butiigi lisa ruum, kus üks lõust saab kaks asja korraga (kui butiigi pidaja saab aru, et tõesti omatarbeks siis ka rohkem). Varustus eeldab siiski proovimist.
See butiik ei ole kindlasti see, kes ise varustust müüb :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on saapakatted lateksist ära anda,sellele kel vaja.Ei pea olema noor ja kogenematu jne.
Suurus XXL ilmselt mingi 46-47 ,igaljuhul 44 saapale on suured. Ise kasutan ja on kerged ning mugavad. Saapa jalast võtmiseks ei pea katteid maha võtma vaid piisab sääre osa alla keeramisest.
Ostetud Louis.de-st uued.
https://www.louis.eu/artikel/proof-rain ... 34f40ab364
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
eetarga kirjutas:

Motoexotica kirbukas vähemalt minu arust ära kantud asjade eest(mitte lihtsalt kasutatud, vaid ära kantud/kulunud) oli hinnaootus ebareaalselt kõrge. Kõrval hallist sai täitsa uusi asju umbes 2x hinnavahe eest kätte.

@Ranel -

kes on midagi toonud, tema määras ka hind. Margus ja mina oleme seda üüritus 2 korda toetanud ja kaasa vedanud, aga kahjuks oleme kogu aeg üksik jäänud, sellepärast jäi 2018 kirbuturg ära, lihtsalt aeg ei ole olnud. Proovisime samuti natukene rahvas aidata, et "õige" hind välja selgitada, aga mis sa veel teed kui sa oled enamus ajast sealt üksi?

Ebareaalselt kõrged hinnad? Ma vaidlen pigem vastu - kvaliteet maksab. Sa saa võrreldada mingi Pakistanis toodud uus aga odav nahkjope versus näiteks kvaliteedi kaup: Rukka, Frank Thomas, Held või "original Veddel".

Ma saan täitsa aru, et kauba omanik määras hinna. Lihtsalt kliendi ja müüja arusaamad heast hinnast ei lange kokku alati. Ma tagantjärele tõesti ei suuda meenutada, et mis kaubamärgid seal olid, aga kui endale vaatasin paksemaid kindaid tagavaraks ja suur nogo olid seal kindad, millel oli juba auk sees.
Antud messilt sai ära mindud lõpuks uute kinnaste ja neiule uus macna nahast kombe 299 eur. Kas macna nüüd jube kehv või mitte, eks igaühe enda otsustada. Kasutatud asjade hind ei olnud lõpuks sellest väga erinev. Aga eks see taandub samale tasemele, et kes ostab salongist uue opeli või kes ostab sama raha eest pruugitud mersu.

Uus on siiski uus asi ja kasutatud on kasutatud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas will111 »

tõsi, aga sellepärast siin kuskil alguses välja käidud 5 euri ongi selline hind ja summa, et seal ei ole tegelikult mitte kellelgi mitte midagi prääksuda. isegi kui ostad kõige basicumat varustusejuppi. poest sa ei saa ikka alla 20euri põhimõtteliselt mitte midagi! isegi mitte hästi lihtsaid põlvekaitsmeid, rääkimata kinnastest või saabastest.
kas sa tahad osta poest uut, ikka korda 10 (minimaalselt) kallimalt näiteks kinnaste puhul.. või oled nõus näiteks ajutiselt kasutama kellegi pruugitud kraami jääb nii ehk naa lõpuks alati igaühe enda otsustada. ega üheltki kirbukalt ei sunni ju keegi ostma.

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

will111 kirjutas:

Eestis ongi peamiseks teemaks see, et mitte kellegile lihtsalt ei sobi kasutatud varustust kasutada. Isegi kui seda tasuta jagatakse :D
Endalgi oleks nipet näput ringlusesse lasta, aga ma ausalt öeldes kahtlen, et minu natuke katkise varukaga (kuigi muidu suht uueväärset) jopet keegi tahab või et mingi soodsamat sorti kiiver loosi läheks.

Ma just mõned päevad tagasi sain ühest Pärnu kirbukast nahast ja täis kaitsemekomplektiga Richa sõidutagi 35 euri eest. Vasak ranne korralikult äestatud, parem õlg kraabitud. Aga mul ainult hea meel, et juba sellised mehised armid peal, ei pea hakkama ise kukkuma :)

Tervitused kah sellele motomehele, kes selle müüki viis - äkki on siit foorumist.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A sulle kaltsukas ikka taustakontroll tehti? Et äkki ei lähegi sõitma sellega, vaid müüd feissaris sotiga edasi :ner:


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas oil »

Idee on väga hea.

Selle "kindla peale rohelisele!" võiks ära jätta. Ostab kes ostab.

Mul oleks hea meel, kui saaks viieka eest mõnest asjast lahti, mis muidu läheks vanade riiete kogumispunkti.

Kohe jäävad üle XXL sõidupüksid ja tagi. Voodriteta. Mustad.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui kes ostab, see ostab, siis pole ju mingit takistust ka praegu kraami müügifoorumisse üles visata ja tähelepanu tõmbamiseks kasvõi pealkirja ära märkida, et 1 või 5€ eest. Mingit eel-, tausta- ja järelkontrolli reaalselt keegi niikuinii teostada ei saa.

Ma olen kõik ülearuse, millele isegi hinda määrata ei oska, osta.ee-sse 10 sendiga üles visanud ja läheb, nagu läheb. Mõnele asjale ongi ka 10 sendiga järele tuldud.

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Varustuseringluse idee

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ma kasutan sellist kohta oma liigsete asjade jaoks ja seal on yldse raha täiesti out :D
https://www.facebook.com/groups/176240182853283/

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Foorumist. Ettepanekud ja kriitika”