Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded


701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Tekkis isu hooaega pikendada ja sai tegelikult mingid krossinaelad ära tellitud. Plaan on põhiliselt maal mööda kruusakaid ringi sõita. Uuriks aga, kas on tänaseks ka mingi täiesti tänavalegaalne talverehv saadaval, mis 701 le alla sobiks?


Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

701 kirjutas: 06 Dets 2022, 08:53
Tekkis isu hooaega pikendada ja sai tegelikult mingid krossinaelad ära tellitud. Plaan on põhiliselt maal mööda kruusakaid ringi sõita. Uuriks aga, kas on tänaseks ka mingi täiesti tänavalegaalne talverehv saadaval, mis 701 le alla sobiks?
Mina ei tea mis mõõt 701-le alla sobib, aga selles listis on 2. lehel Mitas "spiked" rehvid
http://www.baltyre.ee/userfiles/Hinnaki ... (2022).pdf
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Iseenesest peavad Kold Kutter vmt. väga ilusti, vajalik vaid korralik põhi.
Tänavalegaalsus?
Mina ei leidnud, et tsiklile(L-kat.) üldse mingeid nõudeid/piiranguid on.....

https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... _lisa6.pdf

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas randel »

Ma kunagi panin 950 SuperEndurole alla kaubikunaastudega rehvid, aga tulemus oli täielik pettumus.
Jäisel teel pole nendega ikkagi suuremat pidamist, metsa pole üldse mõtet pöörata. Ilmselt võiks kaaluda selliseid rehve siis, kui tahaks rattaga aasta läbi tööl käia mingil enesepiinamise põhjusel vmt. Talvise lustimise jaoks sobivad minu arvates siiski vaid selleks mõeldud krossinaastud, mis aga asfaldile kohe kuidagi ei sobi, nii et kaubik või käru ratta metsa viimiseks on hädavajalikud.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tänavalegaalsed peavad kenasti, lihtsalt sõita saab kuni 30-40km/h ja seda kõva jää puhul. Kasutasin varem vanal gixxefil.
Küll aga mingit lustimist nendega ei kannata teha.

Kui kiiremini jääl soov sõita, siis jah krossinaela vaja.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas will111 »

eelmine nädal sai sõidetud just värsked lamellrehvid alla saanud tsikliga. teeolud olid lumised ehk kinni tambitud lumi kõrvaltänavatel. päris otsest kiilasjääd ilmselt kuskil ei olnud kuid eks libedust oli ikka täitsa nö. talvise standardi järgi. rehvid pidasid piisavalt hästi, et sellise umbes 40-50ga sai üsna muretult sõita...aga noh, eks see lahendus on kõlblik transpordi jaoks. KINDLASTI mitte suviselt kiire sõidu jaoks :D
nendesamade rehvide sisse saab soovi korral kasvõi ise lisada veel mingeid keeratavaid naelu, kunagi sai alist pulli pärast tellitud kotitäis ja proovitud ka. küll mingite teiste (suviste) rehvide sees, mitte konkreetselt lamellides. eks nad väikese sutsu pidamist jää peal annavad juurde, kahjuks ei oska öelda kui kaua vastu peavad kui igapäevaselt sõita ning kive ja asfalti ka nühkida.

lihtsalt tööl käimiseks tsikliga on kruvitud nö. "auto naelaga" spetsiaalne lamellrehv minumeelest täitsa piisav. lihtsalt väga ettevaatlik/ettenägelik tuleb ise olla totaalse kiilasjää kohtade osas sest sellisel pinnal on ainuke päris kindla pidamisega rehv tsikli all ikkagi konkreetne jääpiik. eks auto libiseb samuti, kuid auto libiseb siiski 4'l rattal :D

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Prets »

Naelrehvid sobivad ainult rollerile, jalgrattale või võrrile kaherattalistest linnavahel sõitmiseks. Ja rolleri all mõtlen ka alla kolmekohalise mootorimahuga sõidukit. Üle selle on enesetapp.
(togi)
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Sõber Peep, see tüüp kelle sinise bmw gsa pilte fesaris jagatakse juba mitmendat aasta nii kui lumi maha tuleb :), sõidab keeratavate kruvinaastudega (minuteada Anakee Wild-i sees). a see on omaete kunst. Peep on üks pädevamaid sõitjaid suurte adv-de vallas keda mina tean a ta vahest tunnistab ka, et talvine sõit on paras idiootsus a talle lihtsalt meeldib. mina arvan,et tavaline keskpärane sõitja ei peaks talvel tsikliga liiklusesse ronima.
Lisaks arvan, et jääsulatus keemia sööb su Husqi suht kiiresti täiesti raipeks. sõber sõitis korra mere jääl oma värske 701- ga, läks Streetmotosse rehve vahetama, Neeme küsis kohe kas oled meres sõitnud :)
Tahad 701-ga talverõõme nautida, osta tavalised (110/100 18) krossinaelad ja mine küta metsateid.
5248653

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas 701 »

► Näita Spoilerit
Tänan. Plaan ongi maal mööda kruusakaid ja metsateid sõita. Põhiline teehooldus on seal lume lükkamine. Soola pannakse ainult toidu hulka. Ongi krossinaelad tellitud. Tegelikult on mul ATV ajast mannergutäis mingeid katusekruvi moodi keeratavaid naelu kah alles aga sellist rehvi pole, kuhu need keerata annaks ilma, et need sisse välja ei ulatuks. Peab äkki mingid odavad krossinupud ostma katsetamiseks. Ega mul seda kõike vaja polekski aga ei viitsi õhtuti telekat vahtida. Teema tõstsin ülese kuna äkki kollektiiv tuleb mingile põnevale ideele, mida ise välja ei mõtleks.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

KIBU kirjutas: 08 Dets 2022, 13:09
Sõber Peep, see tüüp kelle sinise bmw gsa pilte fesaris jagatakse juba mitmendat aasta nii kui lumi maha tuleb :), sõidab keeratavate kruvinaastudega (minuteada Anakee Wild-i sees). a see on omaete kunst. Peep on üks pädevamaid sõitjaid suurte adv-de vallas keda mina tean a ta vahest tunnistab ka, et talvine sõit on paras idiootsus a talle lihtsalt meeldib. mina arvan,et tavaline keskpärane sõitja ei peaks talvel tsikliga liiklusesse ronima.
Lisaks arvan, et jääsulatus keemia sööb su Husqi suht kiiresti täiesti raipeks. sõber sõitis korra mere jääl oma värske 701- ga, läks Streetmotosse rehve vahetama, Neeme küsis kohe kas oled meres sõitnud :)
Tahad 701-ga talverõõme nautida, osta tavalised (110/100 18) krossinaelad ja mine küta metsateid.
Poeg sõidab aastaringselt jalgrattaga ja see on ka tänavasoola poolt korralikult ära näritud. Ketti peab vahetama nii tihti nagu ta sõidaks sellega rohkem, kui ma autoga.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Mul üks tuttav sõitis mitu aastat Tartus talvel, enam ei sõida, ratta keeras pekki. Laagrid on kinni, pidurid on kinni, kõik, mis saab korrodeeruda, on seda teinud.
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma sõitsin päris mitu talve. Polnud midagi häda rattal. Sügisel kannad roostetõrje peale ja üritada peale igat sõitu ratas ära pesta. Puhas enda hoolduse teema. Kett tahtis ka palju tähelepanu, aga polnud keeruline pidevalt määrida.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Tänavalegaalsed naastrehvid mootorrattale?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Ma ei saa ka aru, milles hala...Ise sõitsin ka palju tänavatel talviti. Kerge tsikli puhul tavanaastud ei andnud mulle küll miskit (honda cm200t-väike klasssik siis 16 ja 17" ratastega), tundub, et nii väikese massiga ei vaju naast piisavalt jäässe sisse, et piisavat kasulikkust saavutada. Valida tuleb kas krossinaelte või võimalikult pehme seguga miski muu ja võimalusel ära lamellida. Mina sõitsin 16 tolli rattal vene aiakäru rehviga ja ees oli hiina mopeedikas, väga toimiv lahend oli. Soolaussiteema ei ole reaalne mure, kui inimene tahab metsavahekaid ja kruusakaid sõita, neid ei "hooldata" isegi harjumaal piisavalt, et tsiklile häda teha, põrgu nimega tallinn uppugu oma soolapaska ära kui tahab ja tsikliga vast sinna asja pole, kui viimasest kahju. Üldse see soolajate kari tuleks kusagile asumisele saata, selle asemel, et sahk maha panna, lasevad mingi sodi maha ja ootavad kevadet...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”