Trans Euro Trail - TET

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

:bsmile:
Viimati muutis sepp, 28 Juul 2022, 11:53, muudetud 1 kord kokku.



morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas morse »

@sepp lahe video! Kui suure osa Poola TETist ära sõitsite (kogu rada on 1885km, nii et enamuse vist)? Kaarti vaadates tundub, et lõunaosa rajast on kõik puha Tatrates. Kas seal käisite? Kas võib nii öelda, et meile lähim TET, mis kulgeb mägedes, on Poola TET?
Edit: vaatasin kaarte täpsemalt. Tundub siiski, et Tatrad on rohkem lõunapool. Kas seal on rahvuspark vmt, et sinna rada pole viidud? Lisasin paar kaarti ka.

Lisaks: kas te vahetasite poolepealt rehvi (4426km!!)?

Poola GPX:
https://www.google.com/maps/d/u/0/edit? ... sp=sharing
lomap.JPG
sat.JPG
gmaps.JPG
Tatrad.JPG
Seesama Tatrate kaart suurena: https://i.redd.it/81yhuzjip7i61.jpg
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas simp »

morse kirjutas: 04 Juul 2022, 13:04
Kas võib nii öelda, et meile lähim TET, mis kulgeb mägedes, on Poola TET?[/s]
Norra TET käib mööda mägesid, aga on enamjaolt kruusane ja lihtne. Paar üksikut kivist mäkketõusu viskab sisse, mammutiga-üksi vabalt tehtav.
IMG_20220604_184924.jpg
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

morse kirjutas: 04 Juul 2022, 13:04
@sepp lahe video! Kui suure osa Poola TETist ära sõitsite (kogu rada on 1885km, nii et enamuse vist)? Kaarti vaadates tundub, et lõunaosa rajast on kõik puha Tatrates. Kas seal käisite? Kas võib nii öelda, et meile lähim TET, mis kulgeb mägedes, on Poola TET?
Edit: vaatasin kaarte täpsemalt. Tundub siiski, et Tatrad on rohkem lõunapool. Kas seal on rahvuspark vmt, et sinna rada pole viidud? Lisasin paar kaarti ka.

Lisaks: kas te vahetasite poolepealt rehvi (4426km!!)?
Rehvi ei vahetanud, tracker kestis kenasti ja saaks veel sõita sellega. Tatrad jäävad eemale...
Me tegime lihtsalt ringi peale, neid eraldi harusid teiste riikide piirideni ei sõitnud.
Poola tet on pikem kui see teti lehel kirjas on - ma 99,9% kindel selles. :D
sektsioon 1) 1062,3 km
sektsioon 2) 821,2 km
sektsioon 3) 489,9 km
sektsioon 3b) 317,6 km
sektsioon 4) 376,6 km

Selle valgevene poolse osa jätaks välja, see on igav ja seal saab piirikatelt sumpsi. Rada läheb piirist vast 50m kauguselt piiriga paraleelselt. Poolakad ehitavad sinna u 5m kõrgust tara ja on mehitatud valve lisaks automaatidega iga u 200m tagant. Dokkide kontroll u 2h ja siis eskorditi meid minema sealt mingisse auslasse ära vast mõnikymmend km eemale ja tagasi ei soovitatud tulla :D
See tara ja roheline eskordi buss on suht video alguses näha.
Poolas pole sääski!!! Rada ise kerge kuivaga.
Tanklatega probleeme pole, neid jagub, aga mõned pannakse kella 20st kinni ja automaattanklat pole. Me lasime seal väiksed 1,5L kankud täis ja vedasime kaasas igaksjuhuks. Vaja ei läinud neid. Kütus on parem kui meil, saab suurema läbisõidu väiksema kuluga kui eestis, aga see on minu arvates igas riigis nii, et saab rohkem sõita kui meil. Kütus odavam ka. Võin oma 1,5L odavat kütust müüa maha viiekaga :mrgreen:

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kas tervel sellel teekonnal mõne mahajäetud objekti/hoone ka leidsite? Ja mis see kütus seal poolas siis maksab? Endal ka ilmselt varsti minek sinnapoole

Päris hea video on küll, pole kuskil liiga pikalt üht ja sama tiksumist ja hea vaheldus vaatamisel, et pilt pidevalt vahetub.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

will111 kirjutas: 04 Juul 2022, 16:44
Kas tervel sellel teekonnal mõne mahajäetud objekti/hoone ka leidsite? Ja mis see kütus seal poolas siis maksab? Endal ka ilmselt varsti minek sinnapoole

Päris hea video on küll, pole kuskil liiga pikalt üht ja sama tiksumist ja hea vaheldus vaatamisel, et pilt pidevalt vahetub.
Tänud!
Äkki oli 1.6 täpselt ei mäleta.
Kui otsida, siis leiab sealt ikka neid hooneid, meie neile rõhku ei pannud. Mõnda üksikut külastasime... See poolakast teti sõitja kellel rehv oli katki(videos ka) ja ratas oli maha kukkunud kividelt mille peale tal see oli pandud, et saaks rehvi lappida sai ka meilt abi tänu sellele, et just mõtlesime keerata tetilt maha ja minna vana sõjalist kompleksi vaatama - tal oli sama plaan ja seal ta üksi õnnetult higistas karuprses inimtyhjas kohas kusagil 32+ kraadiga.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas morse »

Kui guugeldad Tatra mäestik, siis saad selliseid pilte (ja kui sealt autoga läbi sõita, siis on ka päris uhke vaade):
Tatra.jpg
Kas seal lõunapool mingeid radu on, kus viisakalt ja legaalselt metsas/maastikul matkata saaks?

@sepp mul küll Trackerid nii palju vastu ei pidanud tol korral, kui neid proovisin (crash)

Ja see küttekulu asi on minu arvates ikka enamuses seotud sellega, et reisil käitub ranne vähe teisiti. Ma oleks viimasel orienteerumisel peaaegu tee äärde jäänud sest küttetuli oli kaardi taga peidus ja läks põlema juba 180km juures ehk paar tundi varem, kui ma eeldasin. Orienteerumise eel sõitsin Rumeenia TETil ja olin harjunud, et saan 250km lasta enne, kui tuluke põlema läheb. Ma siiralt kahtlen, et Rumeenia kütus nii palju parem on - asi ikka minu gaasikäes.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

► Näita Spoilerit
Mul ei pea ka trackerid eestis nii palju vastu :D
Jaa, ranne käitub erinevalt - nõus.
Aga kütusel on kindlasti vahe sees - mootor käib teise häälega kohe ja vabamalt.
Ma tean palju ma sain eestis sõita maanteel harrikaga, buelliga, gessuga läbi ja palju sain väljaspool eestit sõita läbi kas saksas, norras või hispaanias trassil.
Minul on olnud kõikide pillidega kulu erinev eesti kütusega/teise kütusega.
Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Perry »

Tänased uudised ütlevad, et Oru turbaraba teed ei tohiks enam sõita. Ida-Viru TET läheb sealt minu teada. Ringiga saaks Jõhvi kaudu aga see mõtetult suur ring.
https://pohjarannik.postimees.ee/755968 ... appa-soita

jyrx
Postitusi: 26
Liitunud: 10 Mai 2021, 23:53
Tsikkel: Beta RR 350 Racing
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas jyrx »

► Näita Spoilerit
Mitu päeva kulus Poola ringile? Meil Leedu+Poola plaanis juuli viimane nädal.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

jyrx kirjutas: 08 Juul 2022, 00:08


Mitu päeva kulus Poola ringile? Meil Leedu+Poola plaanis juuli viimane nädal.
18 Juuni alustasime tlnast, ööbisime kaunase kõrval ja 19 juuni läksime tetile siis poolest päevast.
Siis sõitsime teti kuni gdanski külje alla välja ja 25juuni läksime gdnski sõbra juurde ning kaks päeva puhkasin seal.
Viimati muutis sepp, 28 Juul 2022, 11:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Mai lõpus käisime siis Rumeenias TET-i sõitmas. Mis ta ikka öelda =) . Hea meelega läheks ja sõidaks teistpidi uuesti.
Panen siis paar pilti ja video ka
Etteruttavalt 6+2x0,5= 7 sõidupäeva
5x LC4
2637km, millest transiit ca 570km Rumeenias Cluji Napoca-st starti ja finishisse
TET Rada ise siis 2000km+ mööda Rumeenia Karpaate, iga õhtu siis ööbisimine ettejuhtuvad mägikülas, linnas.
Kõigil rehvideks uued Dunlop D952 ees ja MC360 Mid-Hard taga, mille võis minema visata peale reisi.
Ööbisime hotellides.

Aga igal pool serpentiinid, vahet pole mis teekattega. Muda, kruus, savi, kivid, liiv, asfalt. You name it, they have it. Ja kôike on järjest tundide kaupa, mitte nagu meil, et 1 äge lõik 10min Piusa ja Värska vahel.
Ühest mäest alla tulles avastasime ennast betoonkattega serpentiinidega kaevandusteelt, ülesse oli rämedad suured kivid, kust voolas lumesula vett alla.

Mäkketõusud teinekord nii pikad, et käed venivad ära kui tund hiljem tippu jõuad.

Söögid joogid, hotellid on odavad. Samas kontrastid rikkuse vahel Brasovi linnaga ja 30km eemal meeletud.
Inglise keelt räägitakse suuremates linnades ja edukamates hotellides

Loomad Rumeenias.

Lambad ja lehmad, täiesti suvalistes kohtades, mägedes, põldudel, teedel , külades karjad, ilmuvad suvalise kurvi tagant,

Hobused vankrite ees vaheldumisi uute mersudega ja daciatega(olenevalt piirkonnast), samuti niisama mööda külatänavaid jalutavad hobused ringi lihtsalt, nagu oleks see koppel.

Koerad.. külakoerad tsillivad magades teeääres, metsikult palju ja neid ei koti miski.. täiesti niisama, sõida üle kõrvade kui tahad.
Karjakoerad veidi suuremad ja saadavad sind mägedes haukudes kaasa aga otseselt kallale ei kipu..
Õnnestus kohata ühte metsikute koerte kampa, ilma karja ja inimesteta.. need olid ikka 50kg+ elukad ja esimest korda oli tunne, et reaalselt tahavad jalast kinni võtta, piirati mõlemast küljest ja seisti ka ette.,. kuskil sügaval metsa sees, õnneks sai mingi liikumiskiiruse säilitada.
Mõned korrad nägime ka metskitsi.
Karudest õnneks nägime ainult jälgi.

Inimesed on väga sõbralikud üldiselt, lehvitavad, metsaveo autod ja muud traktorid tõmbavad käpad kokku kui mööda ei saa jne. Asulates sõidavad kõik 100-ga aga seejuures suunda näitavad hoolega ja ebaviisakust ei olnud teiste vastu ja oli näha, et proovitakse arvestada liiklejatega. Esimeses ööl kui meist kitsal mägiteel liinibuss sajaga mööda pani ja vaeva nägime, et sabas püsida, oli ikka harjumatu küll. Pärast sulasime juba seltskonda.




20220526_181530.jpg
20220524_172913.jpg
20220524_180351.jpg
20220527_111220.jpg
Skype_Picture_2022_05_24T21_14_20_538Z.jpeg

jyrx
Postitusi: 26
Liitunud: 10 Mai 2021, 23:53
Tsikkel: Beta RR 350 Racing
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas jyrx »

sepp kirjutas: 08 Juul 2022, 22:32
jyrx kirjutas: 08 Juul 2022, 00:08


Mitu päeva kulus Poola ringile? Meil Leedu+Poola plaanis juuli viimane nädal.
18 Juuni alustasime tlnast, ööbisime kaunase kõrval ja 19 juuni läksime tetile siis poolest päevast.
Siis sõitsime teti kuni gdanski külje alla välja ja 25juuni läksime gdnski sõbra juurde ning kaks päeva puhkasin seal.
27juuni hommikul kell 6 startisin sõbra juurest ja sõitsin tagasi pooleli jäänud kohta ja alustasin sealt sõitmist mööda teti leedu piiri poole ja öösel 4min enne 3 olin garaazi ees tlnas rattaga 1417km seljataga :mrgreen:
Tänud! Meil plaanis 23.07 tsiklid kaubikuga Läti-Leedu piirile vedada, kus ma eelmine suvi Läti TETi läänepoolse osa lõpetasin. Sealt Leedu TET, mis kodulehe andmetel 740km ja siis kellaosuti suunas Poola TET, mis on kodulehe andmeil 1885km (koos piirideni viivate legidega?). Piiridele viivad lõigud jätame vahele. Kuna sumpsi ei taha sugugi saada ja aega ka napilt (tagasi tlns peab olema hiljemalt 31.07), siis nii Leedus kui Poolas Valgevene piirile ei plaani ronida.

EDIT: Mõõtsin Garmin BaseCampis üle Leedu ja Poola TET-i. GPX-faili järgi meil plaanis olev Poola TET (vt pilt) 2701km ja Leedu 740km (nagu ka TETi kodulehel kirjas). Kokku puhast TETi 3435km ehk 8 päeva peale päevas 429km. Vbla isegi jõuab, kui tehnika ei ikaldu või "käsitööõlu" liiga hea ei maitse :D
poola_tet.JPG
Viimati muutis jyrx, 14 Juul 2022, 16:04, muudetud 1 kord kokku.

ott
Postitusi: 134
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas ott »

Sai ka aastase viibega allmainitud sõidule väike video tehtud:

► Näita Spoilerit
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Kas keegi selle lõigu kohta oskab midagi head/halba rääkida, kuidas läbitav?
image.png
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kui see asjaolu, et Puhatu LKA piiril on teel ees tõkkepuu välja arvata, siis oleks autoga läbitav @kiilas .
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Fox »

Kui seni on mulle Eesti TETist sattunud suhteliselt kerged ja igavad lõigud (150kg enduroka kontekstis) siis üleeile sõitsin L-Eestis, nii umbes Karula rahvuspargi juurest Läti piirini. Sõitsin üksi, tsiklil lisaks kergemapoolne telkimisvarustus. Paaris kohas sain ikka korralikku füüsilist vatti. Turvavarustus ja +28 C õhutemperatuur ei teinud mu elu muidugi ka kergemaks :) Ühel tõusul sain tsiklile salto ka peale tehtud ja lenksu viltu. Tsikli tõstmise lihased valutavad täna meeldivalt :) Mingis kahtlases soises orupõhjas mõtlesin, et peaks igaks juhuks enne rünnakut pinnast kontrollima - vajusin munadeni sisse ja tuli tükk aega iseennast sealt mülkast välja aidata :D Samas mulle tundus, et keegi oli sealt enne nagu läbi sõitnud, mis riistapuu sõiduvahendiks oli jääb mulle mõistatuseks.
Kokkuvõtvalt oli meeldiv ja meeldejääv sõidupäev.
Kui keegi oskaks soovitada Lõuna-Eestis veel mõnda hardcore lõiku, oleksin tänulik.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Lindora ja Värska vaheline lõik on erinev, seal saab vana raudteelõiku pidi sõita, kuhu kunagi liiprid maha ei jõudnud. Rusikasuurused kivid ja hiljem liivased tõusud ja langused.

Täpsemalt: Kolodavitsa küla ja Koidula piiripunkti vahel see raudteetamm.
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Koidulast Piusani ja sealt veel jupp maad edasi toob ka tavarutiinist välja.
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

Madox
Postitusi: 145
Liitunud: 23 Juun 2004, 15:24
Tsikkel: S1000RR
Asukoht: On the Road
Tänatud: 3 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Madox »

Väike täpsustus, sealt raudtee tammilt võeti liiprid ülesse peale uue terminali avamist. Vana raudtee jooksis sealt alt orust kust peale saab keerata.
motoreis kirjutas: 15 Aug 2022, 16:06
Lindora ja Värska vaheline lõik on erinev, seal saab vana raudteelõiku pidi sõita, kuhu kunagi liiprid maha ei jõudnud. Rusikasuurused kivid ja hiljem liivased tõusud ja langused.

Täpsemalt: Kolodavitsa küla ja Koidula piiripunkti vahel see raudteetamm.

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Madox kirjutas: 15 Aug 2022, 21:55
Väike täpsustus, sealt raudtee tammilt võeti liiprid ülesse peale uue terminali avamist. Vana raudtee jooksis sealt alt orust kust peale saab keerata.
motoreis kirjutas: 15 Aug 2022, 16:06
Lindora ja Värska vaheline lõik on erinev, seal saab vana raudteelõiku pidi sõita, kuhu kunagi liiprid maha ei jõudnud. Rusikasuurused kivid ja hiljem liivased tõusud ja langused.

Täpsemalt: Kolodavitsa küla ja Koidula piiripunkti vahel see raudteetamm.
Huvitav teada. Seda põnevam, et endine raudtee lõik. Olen sattunud kogemata sõitma ka teist vanaraudtee lõiku. Lätis Valkast piiri äärt mööda alla, Zuldinast läksin peale.. Seda mööds liikudes jõudis Eestisse, Koiva Mustjõe maastikukaitseala lähedale.
Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Perry »

kiilas kirjutas: 28 Juul 2022, 13:53
Kas keegi selle lõigu kohta oskab midagi head/halba rääkida, kuidas läbitav?
image.png
Sõitsin selle jupi läbi ca 5 aastat tagasi. Lähenesin Vasknarva poolt. Kaks tõkkepuud on ees. Esimene on Poruni jõe juures kohe matkaraja otsa juures ja teine on enne karjääri. Esimesest saab tsikliga ilusti mööda kui kohvrid maha võtta. Teine tõkkepuu on juba natuke keerulisem katsumus. Seal peab konkreetselt teelt alla kraavi/võssa keerama ja siis üsna järsust kraavipervest teiselt poolt üles forsseerima. Oli natuke mudane koht ka. Mammutiga ja üksi ei soovita.

Kuna olin eelnevalt mõnda matkaselli kirjeldust lugenud, et kuidas sealt läbi minna ja käituda, siis näpunäidete järgi läksin Kuningakülas Punamäe piirivalvekordonisse endast teada andma, et liigun sellist trassi pidi ja olen näo ära näidanud ja kaamerate ja muude andurite häire puhul ei tuldaks taga ajama, et mingi piiriületaja vms... Kordonist muidugi öeldi, et minna ei tohi ja jne aga kuna tegelikult seal keelumärke/silte ei ole (on ainult tõkkepuud) ja ta kuidagi ei suutnud oma "ei tohi" lauset seaduse mõistes põhjendada siis ütlesin, et ok, lähen ikka, omal riisikol ja, et karjääri territooriumil olen omal vastutusel ja nende tagajärgedega tegelen seal ise turvameestega ja see ei puutu piirivalvesse.

Karjäärist läbisõit on suht ok kui suudad satelliidi pildi pealt oma raja paika sättida. Mina läksin võimalikult karjääri serva pidi esimest suurt teed. Ega seal midagi suurt vaadata muidugi ei olnud. Auvere poolses karjääri otsas enne jõeületust/silda oli tollel ajal siis valvuriputka valvuriga, kes tõkkepuud seal üles tõstab. See muidugi hakkas mind nähes huilgama ja küsis dokumente jms aga noh, lasin kõrvad lonti, et näe sealt tulen ja sinna tahan minna ja tema huvi oli mind võimalikult kiiresti sealt territooriumilt minema saata nii, et ta ütles, et tõmba siit kus kurat (muidugi kõik käis vene keeles) ja tõstis tõkkepuu üles. Ega ta ju ei taha mind uuesti karjääri seiklema saata. Aga kui ma nüüd viimati Auveres käisin vist aastake tagasi siis piilusin selle silla poole ja mulle tundus, et äkki valvuriputka on likvideeritud ja mingi kiipkaardi süsteemiga tõkkepuu tekitatud. Nii, et selles võtmes võib välja pääsemine natuke keerulisem olla :-) Aga no ilmselgelt keegi sinna Auvere poolse tõkkepuu taha eluks ajaks ka keegi ühte tsiklisti ei jäta - küll varem või hiljem kupatatakse välja. Ilmselt ei tehta trahvi ka kui laiutad käsi, et no näed, sealt kuskilt tulin ja kogemata sattusin siia. Aga selles olen küll kindel, et Auvere poolt Vasknarva poole seda trassi sõita ei saa.

arxman
Postitusi: 26
Liitunud: 02 Mär 2015, 10:29
Tsikkel: Tenere 700,Ural M67,FE450
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas arxman »

Käisime siin osadega Norra TETi sõitmas juunis. Kokku tuli umbes 3000km, läksime Paldiski-Kapellskar ja tulime Stockholm-Tallinn.
Meil oli 6 sõidupäeva, esimesel ja viimasel päeval siis ka praamidele liikumised läbi Rootsi.
Soovitan väga minna, ilusaid vaateid on ülipalju. Tee on väga mammutisõbralik, võib julgelt minna kasvõi E07 v isegi tänavarehviga, suurt vahet polnud. Kruusateed on väga viisakad. Ekstreemsusi pigem vähe. Tanklaid jagub, seda ei pea kartma.
Tasub rohkelt jälgida et lambaid alla ei aja ja lehmad ette ei jookse, muud väga miskit.
Tõkkepuid omajagu kus maksma peab, et hoia krediitkaart ja sularaha ligiduses. Need tõkkepuumaksud erinevalt 50NOK kuni 100 NOK.
Video ka siin:

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Prets »

Paikuse kandis ja sealt edasi on miskipärast viimase rajauuendusega osad pöörangud korralikult untsu läinud. Eriti hullud olid Mõisaküla raudteetammi pealt maha keeramised, mõlemad üle 100m mööda ja järgnevad paar kilti Osmand läks lolliks, sest gpx jooksis Osmandi teedega paralleelselt ja ikka kümnete meetrite kaugusel. Sõitsin mitmes kohas edasi ja tagasi ja kontrollisin ka üle, et ega jumala eest mingit alternatiivset rada ei lähe, aga ei läinudki.
(togi)
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas randel »

Kui sellest Paikuse lõigust oleks reaalne gpx olemas, siis oleks mul väga hea meel see saada. Kaks korda olen uusi rajalõike aja jooksul ainult mulle saadetud kirjelduse ja kaardipildi järgi kokku pannud ja mõlemad korrad on ka täpselt samad probleemid olnud. Seega kõik, kes te edaspidi jagate minuga oma rajaparanduse ettepanekuid, palun ALATI gpx fail kaasa panna!
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas ranel »

See ikka päris karm koht 0 eksimisruumiga. :shock: ilmselt eriti karm, kui vihma tulnud.
Mis ajast see juurde lisatud on? Algses TET-i rajas seda kohta vist polnud? Vastseliina kandis, ilmselt kes seal olnud, sel on see koht ka meelde jäänud.
300579469_1234763037286044_400213339042969137_n.jpg
Mõned kilomeetrid enne seda mudaauk on ka lõpuks enamvähem ära kuivanud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas 701 »

Sõitsin seal kevadel kottidega 701. Siis oli kuiv kah muidugi. Ise enesest midagi tehniliselt ületamatut seal ei olnud. Pigem vaimselt keeruline. Eksimise korral on karistus muidugi karm. Minu meelest on hoopis tülikamad need Randeli poriaugud või mis iganes nad olid.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Ranelile, sattusin sinna üksi ja sõitsin orgu või "sadulasse" lõksu ära. Oli pinget aga sain tulema.
motoreis kirjutas: 06 Juun 2021, 23:52
Tere taas. Uuendasin oma seadmes täna TET kaarti ja käisin TET ida sõitmas. Ehk siis Lõuna Eestit Haanja, Setumaa, Mõniste kant.Väga hea rada, AGA hoiataks ühe koha eest. Ma küll algaja ja oskused tagasihoidlikud, alles 3 aastat tagasi load teinud ja noorena polnud kunagi sõitnud, nüüd koguneb suvel nii 10-15 tuhat km kuusa ja asfalti, aga siiski hoiataks teisi algajaid ja ka kogenuid.

Nimelt Setumaal on üks koht, mis võib mõne õnnetuse kaasa tuua. Ühe oru ületus, mööda kitsast rada 20-50cm, kahel pool 7-8m orgu kukkumine/vajumine. Kuna sõitsin üksi, ja sõitsin niiöelda kahe kaameli küüru vahele "lõksu" ära, ehk ümber ei mahtunud pöörama ja tagasi ei jõudnud lükata, sai gaasi keeratud ja asi puhtalt ja märja seljaga ära tehtud. Seal on nimelt vihmaveed rada kitsamaks lõhkunud ja raja äärest lisa pole võimalik võtta, siin mõni pilt kohast ja olukorrast.
https://photos.app.goo.gl/k3vgSov67HTXkkWo9

Et kas tulevikus seda kohta vältida või lausa välja jätta, või panna hoiatused. Samas paljud otsivad sellist adrenaliini, et keelama ei hakkaks, aga olge uhutud raja kohta siis hoiatatud. See osa mis taimedega kaetud, et justkui ruumi kõrvalt sõita, on ka teerajast madalamal.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas ranel »

Seal on jah Vastseliina poolt tulles võimalus end lukku sõita. Sama juhtus ka meil. Nn Tartu poolt tulles jääb veel tagasi pööramise võimalus. Serv ka nii ära sõidetud, et otse üle sõita ei saa, vaid tuleb kaares üle sõita. Ma hääletaks ka tegelikult selle poolt, et targem oleks see lõik välja jätta puhtalt ohutuse pärast.

Viimati muutis ranel, 22 Aug 2022, 11:19, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas randel »

Selle ärauhutud kohaga seoses tuli meelde üks 13 aastat vana video, kui TETist keegi veel kuulnudki polnud, lõik Paldiski pangalt alates 6.minutist :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”